SM-pitkämatka R1 5.9.2010, finaalit

H21B1

Smart Follow

        Starttid Mellantid
5,6 km
Mellantid
8,2 km
Mål
9,8 km
 
1.   Janne Salmi Turun Suunnistajat    9:51:00   32:12 (2)  48:41 (1)  58:52  
2.   Petri Noponen Delta    9:59:00   32:58 (5)  49:22 (3)  59:08  
3.   Mats Dahlen Paimion Rasti    9:36:00   32:35 (3)  49:11 (2)  59:17  
4.   Miika Hernelahti Kalevan Rasti    9:52:00   32:10 (1)  50:03 (5)  59:35  
5.   Jouni Heinonen Valkeakosken Haka    9:58:00   33:54 (14)  50:28 (7)  1:00:01  
6.   Mikko Patana Ikaalisten Nouseva-Voima    9:38:00   33:24 (9)  50:29 (8)  1:00:14  
7.   Lasse Suonpää MS Parma    9:50:00   33:17 (7)  49:49 (4)  1:00:17  
8.   Jari Sillman IF Sibbo-Vargarna    9:29:00   33:16 (6)  50:40 (9)  1:00:32  
9.   Matti Liukkonen Rajamäen Rykmentti    9:45:00   32:37 (4)  50:21 (6)  1:00:51  
10.   Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi    9:57:00   34:37 (20)  51:24 (11)  1:01:03  
11.   Jere Ahonen Kangasala SK    9:37:00   34:27 (18)  51:32 (13)  1:01:14  
12.   Aapo Summanen Vaajakosken Terä    9:47:00   33:37 (10)  51:07 (10)  1:01:16  
13.   Kalle Rantala Kalevan Rasti    9:39:00   33:57 (15)  51:38 (14)  1:01:53  
14.   Staffan Tunis IF Femman    9:25:00   33:20 (8)  51:43 (15)  1:01:56  
15.   Sergey Gorokhov Rasti-Kurikka    9:56:00   35:46 (29)  52:26 (19)  1:02:07  
16.   Timo Mikkola Tampereen Pyrintö    9:35:00   33:41 (11)  51:55 (16)  1:02:08  
17.   Ville Keskisaari Lynx    9:28:00   35:10 (21)  52:30 (20)  1:02:21  
18.   Marko Vapa Ounasvaaran Hiihtoseura    9:44:00   33:52 (13)  51:30 (12)  1:02:23  
19.   Robin Fröberg Pargas IF    9:27:00   35:43 (28)  52:36 (21)  1:02:35  
20.   Timo Mähönen Kalevan Rasti    9:22:00   34:19 (17)  52:12 (17)  1:02:47  
21.   Tomi Mattila MS Parma    9:06:00   33:57 (15)     1:03:31  
22.   Mikko Reitti OK Orient    9:55:00   33:50 (12)  52:13 (18)  1:03:36  
23.   Jarkko Laine Tampereen Pyrintö    9:33:00   36:40 (34)  53:57 (24)  1:03:38  
24.   Ville Uitto Rasti-Kurikka    9:21:00   35:25 (24)  53:19 (23)  1:03:53  
25.   Lauri Kleemola Lynx    9:53:00   34:35 (19)  53:08 (22)  1:03:58  
26.   Juuso Metsälä Lynx    9:40:00   35:34 (26)  54:08 (26)  1:04:23  
27.   Jarno Kallio-Könnö Rasti-Kurikka    9:34:00   35:31 (25)  54:08 (26)  1:04:29  
28.   Jukka Tani Sippurasti    9:20:00   36:21 (32)  54:08 (26)  1:04:41  
29.   Petri Ikävalko Ikaalisten Nouseva-Voima    9:13:00   35:34 (26)  53:59 (25)  1:04:59  
29.   Timo Ahvenainen Mäntsälän Urheilijat    9:41:00   36:41 (35)  54:24 (29)  1:04:59  
31.   Jani Nissinen Hiisirasti    9:30:00   35:57 (31)  55:14 (31)  1:05:23  
32.   Hannu-Pekka Pukema Kalevan Rasti    9:24:00   35:19 (22)  55:28 (32)  1:05:31  
33.   Janne Häkkinen Pellon Ponsi    9:23:00   35:24 (23)  55:00 (30)  1:06:02  
34.   Henri Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima    9:14:00   37:30 (38)  56:25 (36)  1:06:33  
35.   Simo Turunen Rasti-Pielinen    9:18:00   36:57 (37)  56:14 (34)  1:06:43  
36.   Juha-Ville Ketolainen Vehkalahden Veikot    9:16:00   37:30 (38)  56:20 (35)  1:06:55  
37.   Kimmo Pajula Turun Metsänkävijät    9:11:00   37:40 (40)  55:51 (33)  1:07:10  
38.   Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet    9:15:00   38:37 (42)  57:24 (40)  1:08:11  
39.   Markku Isokoski Ylivieskan Kuula    9:42:00   41:15 (47)  57:48 (41)  1:08:13  
40.   Marko Loukkalahti Delta    9:03:00   36:55 (36)  57:16 (38)  1:08:53  
41.   Totte Packalén Lynx    9:08:00   38:48 (43)  58:05 (42)  1:09:18  
42.   Jouni Kujala SK Pohjantähti    9:00:00         1:09:41  
43.   Juri Kirjanov Hämeenlinnan Suunnistajat    9:01:00   39:47 (45)  58:49 (43)  1:09:59  
44.   Mikael Donner OK77    9:31:00   38:13 (41)  57:20 (39)  1:10:05  
45.   Pekka Lapila MS Parma    9:05:00   35:53 (30)  56:46 (37)  1:10:13  
46.   Markku Kaartinen Angelniemen Ankkuri    9:19:00   42:42 (48)  1:00:32 (45)  1:10:33  
47.   Mathias Hall IF Femman    9:07:00   36:24 (33)  59:30 (44)  1:10:48  
48.   Arto Fränti Ylistaron Kilpa-Veljet    9:10:00   40:03 (46)  1:00:36 (46)  1:10:53  
49.   Mikko Sipilä Kangasala SK    9:04:00   39:21 (44)  1:02:28 (47)  1:15:49  
   Tuomo Laine Delta    9:02:00         ej startad  
   Harri Räty Delta    9:09:00         ej startad  
   Panu Teittinen Kangasala SK    9:12:00         ej startad  
   Aleksi Mattila MS Parma    9:17:00         bröt  
   Lauri Oikarinen Suunta Jyväskylä    9:26:00         ej startad  
   Mikael Fabritius OK Orient    9:32:00         ej startad  
   Pekka Hyvönen Turun Suunnistajat    9:43:00         ej startad  
   Juha Peltola MS Parma    9:46:00         ej startad  
   Olli-Jussi Korpinen Anttolan Urheilijat    9:48:00         ej startad  
   Lasse Kautto Angelniemen Ankkuri    9:49:00         ej startad  
   Asgeir Mjösund MS Parma    9:54:00         ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English