2014_susi
SM-pyöräsuunnistus 2014, pitkä matka ja sprintti
H21
5,6
22
Laurila
Jussi
JalJa
Jalasjärven Jalas
FIN
11:38:00
41880
1215
18
Jutila
Juuso
KanSu
Kankaanpään Suunnistajat
FIN
11:28:00
41280
1234
6
Niemi
Pekka
KanSu
Kankaanpään Suunnistajat
FIN
11:04:00
39840
1260
1
143
2:21
141
2
107
3:42
222
3
129
4:21
261
4
102
5:43
343
5
108
7:01
421
6
128
9:32
572
7
130
11:09
669
8
126
11:58
718
9
133
13:26
806
10
138
14:37
877
11
142
16:22
982
12
146
17:35
1055
13
140
18:08
1088
14
147
18:32
1112
15
148
19:22
1162
16
149
19:56
1196
17
100
20:40
1240
10
Saarela
Samuli
KoS
Kokkolan Suunnistajat
FIN
11:08:00
40080
1294
1
143
2:08
128
2
107
3:24
204
3
129
4:06
246
4
102
6:19
379
5
108
7:34
454
6
128
10:08
608
7
130
11:38
698
8
126
12:41
761
9
133
14:04
844
10
138
15:14
914
11
142
16:56
1016
12
146
17:55
1075
13
140
18:27
1107
14
147
18:49
1129
15
148
19:29
1169
16
149
20:36
1236
17
100
21:15
1275
7
Haga
André
Botnia
OK Botnia
FIN
11:22:00
40920
1310
3
Tervala
Mika
RaVa
Rastivarsat
FIN
11:36:00
41760
1344
16
Hongell
Timo
KoS
Kokkolan Suunnistajat
FIN
11:26:00
41160
1369
12
Logvinchuk
Evgeniy (U)
LS-37
Lahden Suunnistajat-37
RUS
11:02:00
39720
1394
1
143
2:46
166
2
107
4:27
267
3
129
5:21
321
4
102
7:02
422
5
108
8:35
515
6
128
11:26
686
7
130
13:15
795
8
126
14:05
845
9
133
15:40
940
10
138
16:59
1019
11
142
18:22
1102
12
146
19:35
1175
13
140
20:11
1211
14
147
20:39
1239
15
148
21:34
1294
16
149
22:06
1326
17
100
22:50
1370
17
Tommola
Mikko
LS-37
Lahden Suunnistajat-37
FIN
11:42:00
42120
1398
5
Zdeblovskiy
Alexey
LS-37
Lahden Suunnistajat-37
FIN
11:12:00
40320
1420
4
Lahtinen
Tuomo
AR
Asikkalan Raikas
FIN
11:24:00
41040
1421
13
Saarinen
Juho
MU
Mäntsälän Urheilijat
FIN
11:34:00
41640
1422
8
Mavchun
George (U)
EsSu
Espoon Suunta
RUS
11:14:00
40440
1440
15
Kaskinen
Kare
UlvUra
Ulvilan Ura
FIN
11:00:00
39600
1451
1
143
2:21
141
2
107
4:03
243
3
129
4:52
292
4
102
6:23
383
5
108
7:50
470
6
128
10:56
656
7
130
12:35
755
8
126
13:26
806
9
133
14:58
898
10
138
16:25
985
11
142
18:25
1105
12
146
19:32
1172
13
140
20:04
1204
14
147
20:32
1232
15
148
21:37
1297
16
149
23:09
1389
17
100
23:50
1430
19
Wik
Tony
Minken
IF Minken
FIN
11:40:00
42000
1456
21
Ketonen
Miikka
KoS
Kokkolan Suunnistajat
FIN
11:32:00
41520
1542
2
Koltunov
Vladimir (U)
LS-37
Lahden Suunnistajat-37
RUS
11:30:00
41400
1578
1
Kemppinen
Mikko
LaTa
Lahden Taimi
FIN
11:06:00
39960
1660
24
Reponen
Tommi
KeuKi
Keuruun Kisailijat
FIN
11:20:00
40800
1668
23
Nurminen
Janne
HS
Helsingin Suunnistajat
FIN
11:16:00
40560
1960
11
Haapala
Hermanni
TeuRi
Teuvan Rivakka
FIN
11:10:00
40200
2028
9
Takamaa
Mikko
JalJa
Jalasjärven Jalas
FIN
11:18:00
40680
DNF
H35
5,1
102
Kankkunen
Riku
SaRa
Savon Rasti
FIN
12:13:00
43980
1280
110
Tiirikainen
Taneli
UlvUra
Ulvilan Ura
FIN
12:03:00
43380
1329
100
Sarkkinen
Timo
LaTa
Lahden Taimi
FIN
12:09:00
43740
1467
105
Lehtinen
Tommi
KangSK
Kangasala SK
FIN
11:59:00
43140
1570
108
Pohjola
Mikko
Lynx
Lynx
FIN
11:57:00
43020
1619
107
Rantanen
Olli
PIF
Pargas IF
FIN
12:05:00
43500
1635
109
Voutilainen
Arto
MuuRa
Muuramen Rasti
FIN
12:15:00
44100
1726
106
Auvinen
Toni
KuoSu
Kuopion Suunnistajat
FIN
12:01:00
43260
2243
101
Virsu
Antti
KeU
Keravan Urheilijat
FIN
12:07:00
43620
DNS
103
Bonden
Marko
RaN
Rasti-Nokia
FIN
12:11:00
43860
DNS
H40
5,0
119
Häkkinen
Mika
Hiilto
Hiiltomiehet
FIN
11:59:00
43140
1243
127
Forsblom
Vesa
RR
Rajamäen Rykmentti
FIN
11:55:00
42900
1261
122
Kyyrönen
Samuli
RR
Rajamäen Rykmentti
FIN
12:01:00
43260
1319
130
Nurminen
Ilkka
Hiilto
Hiiltomiehet
FIN
11:43:00
42180
1321
124
Hankaniemi
Tomi
PunKu
Punkalaitumen Kunto
FIN
12:03:00
43380
1334
118
Pohjola
Pasi
Lynx
Lynx
FIN
11:49:00
42540
1342
120
Marttinen
Teijo
Navi
Navi
FIN
11:53:00
42780
1384
125
Roininen
Reijo
JäPa
Järvenpään Palo
FIN
11:47:00
42420
1523
116
Kamila
Kai
SuJu
Suunta Jurva
FIN
12:05:00
43500
1549
128
Lång
Pekka
KuoSu
Kuopion Suunnistajat
FIN
11:45:00
42300
1566
113
Kleemola
Jari
PertPe
Perttelin Peikot
FIN
11:57:00
43020
1707
129
Hämäläinen
Esa
PunKu
Punkalaitumen Kunto
FIN
11:51:00
42660
1835
117
Mutikainen
Markus
LHR
Lounais-Hämeen Rasti
FIN
12:07:00
43620
2156
115
Salo
Mikael
Orient
OK Orient
FIN
11:41:00
42060
DQ
H45
4,6
144
Bondarenko
Igor
LS-37
Lahden Suunnistajat-37
RUS
11:28:00
41280
1236
148
Rantala
Mika
RaJu
Rasti-Jussit
FIN
11:30:00
41400
1269
138
Östergård
Patric
SV
IF Sibbo-Vargarna
FIN
11:00:00
39600
1284
1
124
2:59
179
2
107
4:07
247
3
110
5:17
317
4
123
6:10
370
5
108
7:20
440
6
118
9:55
595
7
131
11:25
685
8
114
13:49
829
9
101
14:48
888
10
142
16:30
990
11
104
17:54
1074
12
147
18:47
1127
13
148
19:31
1171
14
149
20:09
1209
15
100
20:59
1259
146
Raudus
Timo
Eks
Eksymä
FIN
11:22:00
40920
1306
139
Cederberg
Kenneth
PIF
Pargas IF
FIN
11:06:00
39960
1335
1
124
3:05
185
2
107
4:20
260
3
110
5:28
328
4
123
6:30
390
5
108
7:44
464
6
118
10:17
617
7
131
12:03
723
8
114
14:38
878
9
101
15:49
949
10
142
17:38
1058
11
104
18:37
1117
12
147
19:38
1178
13
148
20:28
1228
14
149
21:04
1264
15
100
21:50
1310
137
Nieminen
Tomi
RaVa
Rastivarsat
FIN
11:04:00
39840
1357
1
124
2:52
172
2
107
4:08
248
3
110
5:13
313
4
123
6:26
386
5
108
7:38
458
6
118
10:00
600
7
131
11:45
705
8
114
13:59
839
9
101
14:56
896
10
142
16:35
995
11
104
17:41
1061
12
147
19:31
1171
13
148
20:25
1225
14
149
21:33
1293
15
100
22:15
1335
142
Marttinen
Tuomo
IPR
Itä-Päijänteen Rasti
FIN
11:08:00
40080
1467
149
Kleemola
Jouko
Eks
Eksymä
FIN
11:14:00
40440
1558
145
Turpiainen
Janne
HyRa
Hyvinkään Rasti
FIN
11:18:00
40680
1565
143
Gynther
Kimmo
IHR
Itä-Hämeen Rasti
FIN
11:16:00
40560
1567
134
Nivala
Jarmo
YlivKu
Ylivieskan Kuula
FIN
11:26:00
41160
1611
150
Lindfors
Max
SV
IF Sibbo-Vargarna
FIN
11:32:00
41520
1621
140
Kinnari
Jukka
SuJu
Suunta Jurva
FIN
11:20:00
40800
1683
135
Logvinchuk
Aleksander
LS-37
Lahden Suunnistajat-37
RUS
11:10:00
40200
1688
151
Kiljunen
Juha
RaVa
Rastivarsat
FIN
11:12:00
40320
1708
147
Piirainen
Jyrki
Raus
Raisu Lumous
FIN
11:24:00
41040
1811
136
Juva
Mika
MuurVi
Muurlan Vihuri
FIN
11:02:00
39720
DQ
H50
4,6
159
Saari
Ismo
IPR
Itä-Päijänteen Rasti
FIN
12:04:00
43440
1274
166
Savikko
Olli
TarpSu
Tarpian Suunta
FIN
12:00:00
43200
1300
155
Launonen
Jarmo
KeU
Keravan Urheilijat
FIN
11:40:00
42000
1359
164
Salmela
Ismo
TVV
Tuusulan Voima-Veikot
FIN
11:44:00
42240
1386
162
Enroth
Ari
RR
Rajamäen Rykmentti
FIN
12:02:00
43320
1387
167
Saari
Vesa
IPR
Itä-Päijänteen Rasti
FIN
11:46:00
42360
1442
168
Harju
Jari
RasKe
Rastiketut
FIN
11:52:00
42720
1467
156
Ojala
Hannu
TarpSu
Tarpian Suunta
FIN
11:48:00
42480
1499
161
Siitonen
Markus
Koovee
Koovee
FIN
11:56:00
42960
1566
171
Järvensivu
Tapio
TuMe
Turun Metsänkävijät
FIN
11:50:00
42600
1599
160
Karjalainen
Harri
EsSu
Espoon Suunta
FIN
11:58:00
43080
1760
170
Mäki
Pekka
KangSK
Kangasala SK
FIN
11:42:00
42120
1778
163
Koivisto
Ari-Pekka
HS
Helsingin Suunnistajat
FIN
11:54:00
42840
1910
158
Koponen
Jarmo
Navi
Navi
FIN
12:06:00
43560
2297
165
Laine
Kari
VaHa
Valkeakosken Haka
FIN
11:36:00
41760
2431
169
Gustafsson
Risto
R-P
Rasti-Perniö
FIN
11:38:00
41880
2869
157
Mäkinen
Seppo
S-2000
Suunta 2000
FIN
11:34:00
41640
DNS
H55
4,2
184
Juura
Esa
KanSu
Kankaanpään Suunnistajat
FIN
11:20:00
40800
1250
181
Kaasalainen
Hannu
TuS
Turun Suunnistajat
FIN
11:04:00
39840
1251
1
102
2:05
125
2
127
3:28
208
3
107
4:55
295
4
110
6:13
373
5
108
7:25
445
6
111
9:05
545
7
131
11:52
712
8
114
14:30
870
9
142
16:36
996
10
146
17:54
1074
11
140
18:32
1112
12
149
19:43
1183
13
100
20:29
1229
187
Linna
Heikki
RasKe
Rastiketut
FIN
11:00:00
39600
1305
1
102
2:20
140
2
127
4:02
242
3
107
5:17
317
4
110
6:29
389
5
108
8:05
485
6
111
9:54
594
7
131
13:01
781
8
114
15:20
920
9
142
17:36
1056
10
146
19:11
1151
11
140
19:49
1189
12
149
20:38
1238
13
100
21:23
1283
177
Autio
Ossi
HyRa
Hyvinkään Rasti
FIN
11:10:00
40200
1415
180
Nuoranne
Jussi
LHR
Lounais-Hämeen Rasti
FIN
11:26:00
41160
1491
176
Martikainen
Pasi
IPR
Itä-Päijänteen Rasti
FIN
11:16:00
40560
1493
185
Lehikoinen
Aki
S-JKL
Suunta Jyväskylä
FIN
11:22:00
40920
1553
183
Suominen
Tauno
JäPa
Järvenpään Palo
FIN
11:08:00
40080
1579
186
Saarela
Esa
KoS
Kokkolan Suunnistajat
FIN
11:18:00
40680
1610
188
Arki
Hannu
TuMe
Turun Metsänkävijät
FIN
11:12:00
40320
1641
178
Liikkanen
Reima
RaVa
Rastivarsat
FIN
11:14:00
40440
1895
175
Laurila
Timo
JalJa
Jalasjärven Jalas
FIN
11:02:00
39720
1911
189
Heikkilä
Ari
HlS
Hämeenlinnan Suunnistajat
FIN
11:24:00
41040
2220
182
Fogelholm
Mikael
KeU
Keravan Urheilijat
FIN
11:06:00
39960
DNS
H60
4,2
198
Saarinen
Heikki
SOC
SOC Asikkala
FIN
11:34:00
41640
1316
193
Tyrväinen
Heikki
JäPa
Järvenpään Palo
FIN
11:36:00
41760
1332
196
Hyyryläinen
Raimo
JuvU
Juvan Urheilijat
FIN
11:32:00
41520
1385
191
Ollikainen
Seppo
JuvU
Juvan Urheilijat
FIN
11:42:00
42120
1435
200
Honkanen
Reijo
TurSa
Turengin Sarastus
FIN
11:48:00
42480
1437
195
Mäkeläinen
Tarmo
MSParma
MS Parma
FIN
11:28:00
41280
1680
192
Leinonen
Markku
KuoSu
Kuopion Suunnistajat
FIN
11:30:00
41400
1751
199
Sundelin
Rolf-Erik
GIF
Gamlakarleby IF
FIN
11:40:00
42000
1935
201
Knaapi
Olli
TuMe
Turun Metsänkävijät
FIN
11:46:00
42360
2141
197
Virtanen
Jorma
Hiisi
Hiisirasti
FIN
11:44:00
42240
2173
194
Kattelus
Keijo
VeVe
Vehkalahden Veikot
FIN
11:38:00
41880
DNS
H65
4,0
215
Orpana
Risto
SOC
SOC Asikkala
FIN
11:03:00
39780
1123
1
102
2:00
120
2
110
3:34
214
3
108
4:47
287
4
137
6:47
407
5
130
9:56
596
6
114
11:59
719
7
139
13:00
780
8
142
14:15
855
9
146
15:28
928
10
140
16:29
989
11
149
17:31
1051
12
100
18:17
1097
211
Juola
Eero
KoS
Kokkolan Suunnistajat
FIN
11:07:00
40020
1243
1
102
3:30
210
2
110
5:15
315
3
108
6:32
392
4
137
8:58
538
5
130
11:25
685
6
114
13:13
793
7
139
14:41
881
8
142
16:05
965
9
146
17:25
1045
10
140
18:17
1097
11
149
19:26
1166
12
100
20:16
1216
219
Koivukangas
Erkki
KoS
Kokkolan Suunnistajat
FIN
11:19:00
40740
1300
208
Ilkka
Jarmo
RaJu
Rasti-Jussit
FIN
11:17:00
40620
1321
214
Lukkarinen
Mikko
Pohjant
SK Pohjantähti
FIN
11:11:00
40260
1444
210
Lehtinen
Teuvo
SOC
SOC Asikkala
FIN
11:15:00
40500
1461
213
Ojala
Antti
TurSa
Turengin Sarastus
FIN
11:21:00
40860
1484
217
Kankaanpää
Jussi
RaJu
Rasti-Jussit
FIN
11:01:00
39660
1635
1
102
5:19
319
2
110
7:47
467
3
108
10:12
612
4
137
15:16
916
5
130
17:50
1070
6
114
19:40
1180
7
139
21:01
1261
8
142
22:26
1346
9
146
23:50
1430
10
140
24:44
1484
11
149
25:55
1555
12
100
26:46
1606
206
Sundqvist
Stig
Botnia
OK Botnia
FIN
11:31:00
41460
1653
212
Köykkä
Jussi
RasKu
Rasti-Kurikka
FIN
11:13:00
40380
1668
207
Pökälä
Pekka
AR
Asikkalan Raikas
FIN
11:33:00
41580
1863
205
Taipalus
Esko
RasKe
Rastiketut
FIN
11:23:00
40980
1881
209
Lehtimäki
Jorma
LHR
Lounais-Hämeen Rasti
FIN
11:25:00
41100
1896
220
Varjonen
Antero
RR
Rajamäen Rykmentti
FIN
11:09:00
40140
1925
218
Nurminen
Heikki
IPR
Itä-Päijänteen Rasti
FIN
11:27:00
41220
2162
221
Hahtola
Aulis
RasKu
Rasti-Kurikka
FIN
11:29:00
41340
DQ
216
Kaskinen
Reino
UlvUra
Ulvilan Ura
FIN
11:05:00
39900
DNS
H70
3,8
227
Kanerva
Unto
Jyry
Rasti-Jyry
FIN
11:49:00
42540
1408
232
Nyberg
Pertti
SOC
SOC Asikkala
FIN
11:59:00
43140
1550
235
Kettunen
Seppo
Jyry
Rasti-Jyry
FIN
12:05:00
43500
1553
234
Martikainen
Arvo
LS-37
Lahden Suunnistajat-37
FIN
11:57:00
43020
1601
233
Suorajärvi
Mauri
Pohjant
SK Pohjantähti
FIN
12:07:00
43620
1717
230
Hakala
Eino
RasKe
Rastiketut
FIN
11:55:00
42900
1783
237
Luukko
Jukka
LS-37
Lahden Suunnistajat-37
FIN
12:01:00
43260
2105
228
Jokinen
Esko
LS-37
Lahden Suunnistajat-37
FIN
12:11:00
43860
2127
236
Torvikoski
Jouko
JäPa
Järvenpään Palo
FIN
12:03:00
43380
2209
231
Teppo
Jaakko
GIF
Gamlakarleby IF
FIN
11:47:00
42420
2323
225
Vistiaho
Erkki
KoS
Kokkolan Suunnistajat
FIN
11:51:00
42660
DNS
229
Veijovaara
Jorma
Pohjant
SK Pohjantähti
FIN
11:53:00
42780
DQ
226
Lind
Matti
KiimU
Kiimingin Urheilijat
FIN
12:09:00
43740
DNF
H75
3,6
245
Oja
Reijo
KoS
Kokkolan Suunnistajat
FIN
12:10:00
43800
1225
242
Ijas
Johannes
KeU
Keravan Urheilijat
FIN
12:06:00
43560
1501
247
Väyrynen
Heikki
EsSu
Espoon Suunta
FIN
12:08:00
43680
1578
244
Holm
Lars-Gunnar
Botnia
OK Botnia
FIN
12:04:00
43440
1826
246
Alalahti
Jaakko
ONMKY
Oulun NMKY:n Urheilijat
FIN
12:02:00
43320
2217
241
Saarinen
Pentti
SaRa
Savon Rasti
FIN
12:14:00
44040
DNF
240
Kuisla
Raimo
EE
Epilän Esa
FIN
12:12:00
43920
DQ
243
Ruponen
Pentti
Hiisi
Hiisirasti
FIN
12:16:00
44160
DQ
H20
5,1
63
Blomster
Anders
SV
IF Sibbo-Vargarna
FIN
11:07:00
40020
1214
1
105
3:06
186
2
107
4:09
249
3
110
5:05
305
4
102
6:29
389
5
108
7:57
477
6
128
10:41
641
7
131
11:45
705
8
133
13:10
790
9
138
14:22
862
10
142
15:37
937
11
141
16:28
988
12
140
17:26
1046
13
147
17:49
1069
14
148
18:38
1118
15
149
19:15
1155
16
100
19:55
1195
61
Rantala
Aleksi
RaJu
Rasti-Jussit
FIN
11:05:00
39900
1334
1
105
3:17
197
2
107
4:42
282
3
110
5:43
343
4
102
7:14
434
5
108
8:58
538
6
128
11:46
706
7
131
13:10
790
8
133
14:54
894
9
138
16:05
965
10
142
17:22
1042
11
141
18:19
1099
12
140
19:19
1159
13
147
19:45
1185
14
148
20:35
1235
15
149
21:14
1274
16
100
21:54
1314
62
Vanhanen
Konsta
AR
Asikkalan Raikas
FIN
11:01:00
39660
1374
1
105
3:12
192
2
107
4:31
271
3
110
5:31
331
4
102
7:20
440
5
108
8:51
531
6
128
11:42
702
7
131
13:04
784
8
133
14:47
887
9
138
16:16
976
10
142
17:36
1056
11
141
18:36
1116
12
140
19:46
1186
13
147
20:12
1212
14
148
21:04
1264
15
149
21:44
1304
16
100
22:32
1352
60
Holmberg
Eetu
RasKa
Rastikarhut
FIN
11:09:00
40140
1467
65
Räsänen
Markus
KuoSu
Kuopion Suunnistajat
FIN
11:19:00
40740
1482
69
Jutila
Jaakko
TP
Tampereen Pyrintö
FIN
11:11:00
40260
1524
66
Sundelin
Ville
UlvUra
Ulvilan Ura
FIN
11:03:00
39780
1534
1
105
3:17
197
2
107
4:51
291
3
110
5:58
358
4
102
7:20
440
5
108
9:52
592
6
128
12:57
777
7
131
14:24
864
8
133
16:02
962
9
138
17:30
1050
10
142
18:59
1139
11
141
20:15
1215
12
140
21:26
1286
13
147
21:54
1314
14
148
22:44
1364
15
149
24:21
1461
16
100
25:12
1512
70
Nissinen
Niko
AR
Asikkalan Raikas
FIN
11:13:00
40380
1606
67
Kaksonen
Tero
YKV
Ylistaron Kilpa-Veljet
FIN
11:17:00
40620
1680
68
Pöyhönen
Petja
RasKa
Rastikarhut
FIN
11:21:00
40860
1714
71
Harald
Joachim
Falken
IK Falken
FIN
11:23:00
40980
1907
64
Seppänen
Kari-Pekka
RasKa
Rastikarhut
FIN
11:15:00
40500
DNS
H18
5,1
255
Hanhijärvi
Petrus
EsAk
Espoon Akilles
FIN
11:39:00
41940
1298
250
Nieminen
Verneri
RaVa
Rastivarsat
FIN
11:27:00
41220
1349
262
Toivanen
Elmeri
KS
Kouvolan Suunnistajat
FIN
11:49:00
42540
1375
259
Puolakanaho
Sakari
HyRa
Hyvinkään Rasti
FIN
11:31:00
41460
1392
253
Lindahl
Jesper
SV
IF Sibbo-Vargarna
FIN
11:29:00
41340
1412
252
Pietikäinen
Sauli
KS
Kouvolan Suunnistajat
FIN
11:35:00
41700
1438
251
Kleemola
Joona
Eks
Eksymä
FIN
11:43:00
42180
1510
260
Laine
Taneli
VaHa
Valkeakosken Haka
FIN
11:55:00
42900
1647
254
Rauhala
Juha
EsSu
Espoon Suunta
FIN
11:25:00
41100
1664
256
Niskanen
Tuomo
MU
Mäntsälän Urheilijat
FIN
11:37:00
41820
1706
261
Ylipulli
Eero
LapVi
Lapuan Virkiä
FIN
11:53:00
42780
1755
263
Tervala
Miska
RaVa
Rastivarsat
FIN
11:45:00
42300
1793
257
Pasanen
Henri
SV
IF Sibbo-Vargarna
FIN
11:51:00
42660
1878
265
Vehmas
Miika
EsSu
Espoon Suunta
FIN
11:41:00
42060
1921
264
Jumppanen
Oskari
HyRa
Hyvinkään Rasti
FIN
11:47:00
42420
1963
258
Björnman
Robert
KyS
Kymin Suunnistajat
FIN
11:33:00
41580
DNS
H16
4,2
278
Pais
Märten
VeVe
Vehkalahden Veikot
EST
11:54:00
42840
1219
279
Heinaro
Lauri
EsSu
Espoon Suunta
FIN
11:56:00
42960
1395
271
Kaksonen
Teemu
YKV
Ylistaron Kilpa-Veljet
FIN
12:10:00
43800
1464
274
Palmen
Alvar
EsSu
Espoon Suunta
FIN
12:12:00
43920
1482
280
Kiljunen
Eemeli
RaVa
Rastivarsat
FIN
11:52:00
42720
1484
277
Nivala
Kari
YlivKu
Ylivieskan Kuula
FIN
12:00:00
43200
1558
269
Lehikoinen
Elias
EsSu
Espoon Suunta
FIN
11:50:00
42600
1586
275
Nurminen
Jani
VaHa
Valkeakosken Haka
FIN
12:08:00
43680
1647
273
Lilja
Juha
TP
Tampereen Pyrintö
FIN
12:06:00
43560
1673
268
Kleemola
Arttu
Eks
Eksymä
FIN
12:04:00
43440
DNF
272
Vähätalo
Verner
RR
Rajamäen Rykmentti
FIN
12:02:00
43320
DNS
276
Kankkunen
Jyri
SaRa
Savon Rasti
FIN
11:58:00
43080
DNF
H14
3,5
285
Pais
Markus
VeVe
Vehkalahden Veikot
EST
11:48:00
42480
917
289
Viilo
Lasse
TP
Tampereen Pyrintö
FIN
11:54:00
42840
1056
291
Nurminen
Eerik
Hiilto
Hiiltomiehet
FIN
11:46:00
42360
1076
288
Venetjoki
Väinö
KoS
Kokkolan Suunnistajat
FIN
11:52:00
42720
1084
290
Lindqvist
Arttu
KS
Kouvolan Suunnistajat
FIN
11:58:00
43080
1350
287
Koskinen
Joni
RR
Rajamäen Rykmentti
FIN
11:56:00
42960
1759
286
Heikkilä
Niklas
KS
Kouvolan Suunnistajat
FIN
11:50:00
42600
DQ
D21
5,0
39
Stengård
Ingrid
SV
IF Sibbo-Vargarna
FIN
11:35:00
41700
1198
33
Haga
Antonia
Botnia
OK Botnia
FIN
11:33:00
41580
1271
43
Hara
Marika
Koovee
Koovee
FIN
11:13:00
40380
1330
38
Penttilä
Marja
KoS
Kokkolan Suunnistajat
FIN
11:25:00
41100
1421
36
Hakala
Eeva-Liisa
KortJV
Kortesjärven Järvi-Veikot
FIN
11:11:00
40260
1461
32
Laurila
Susanna
JalJa
Jalasjärven Jalas
FIN
11:29:00
41340
1462
45
Lindroth
Mona
AR
Asikkalan Raikas
FIN
11:07:00
40020
1501
40
Illarionova
Ekaterina (U)
LS-37
Lahden Suunnistajat-37
RUS
11:39:00
41940
1566
48
Kaskinen
Mira
UlvUra
Ulvilan Ura
FIN
11:05:00
39900
1583
1
143
3:31
211
2
107
5:40
340
3
129
6:37
397
4
103
7:41
461
5
105
9:00
540
6
128
13:47
827
7
131
16:04
964
8
133
18:00
1080
9
138
19:40
1180
10
144
22:15
1335
11
146
22:58
1378
12
148
24:27
1467
13
149
25:07
1507
14
100
25:59
1559
44
Yli-Peltola
Kaisu
JalJa
Jalasjärven Jalas
FIN
11:09:00
40140
1601
42
Ovaska
Heli
Pohjant
SK Pohjantähti
FIN
11:21:00
40860
1622
47
Tommola
Päivi
LS-37
Lahden Suunnistajat-37
FIN
11:19:00
40740
1661
49
Andelin
Sanna
LaTa
Lahden Taimi
FIN
11:27:00
41220
1663
31
Koivunen
Mari
LamSä
Lammin Säkiä
FIN
11:03:00
39780
1777
41
Rantanen
Marja
LamSä
Lammin Säkiä
FIN
11:15:00
40500
1823
37
Partanen
Ritva
IisVi
Iisalmen Visa
FIN
11:31:00
41460
1873
50
Gustafsson
Essi
R-P
Rasti-Perniö
FIN
11:23:00
40980
1985
46
Lehtimäki
Tuuli
LHR
Lounais-Hämeen Rasti
FIN
11:17:00
40620
2085
34
Andelin
Marjaana
LaTa
Lahden Taimi
FIN
11:01:00
39660
2308
30
Koskela
Salla
LHR
Lounais-Hämeen Rasti
FIN
11:37:00
41820
DNS
D35
4,4
306
Alexandersson
Dina
PIF
Pargas IF
FIN
11:35:00
41700
1298
303
Heiskanen
Reetta
SaRa
Savon Rasti
FIN
11:39:00
41940
1383
304
Lång
Maija
KuoSu
Kuopion Suunnistajat
FIN
11:41:00
42060
1415
302
Vaano
Kristiina
OK77
OK77
FIN
11:33:00
41580
1465
308
Niittymäki
Johanna
HlS
Hämeenlinnan Suunnistajat
FIN
11:29:00
41340
1611
310
Kurittu
Kaisa
Kalske
Kangasniemen Kalske
FIN
11:45:00
42300
1637
309
Ojansivu
Marjo-Riitta
SuSe
Suunta-Sepot
FIN
11:37:00
41820
1727
305
Munsterhjelm
Camilla
Pohjant
SK Pohjantähti
FIN
11:43:00
42180
1819
301
Jämsén
Miia
MuuRa
Muuramen Rasti
FIN
11:31:00
41460
2075
307
Häkkinen
Riikka
Hiilto
Hiiltomiehet
FIN
11:27:00
41220
DNS
D40
4,0
314
Korhonen
Kirsi
Navi
Navi
FIN
11:43:00
42180
1251
315
Oksanen
Anu
SaPu
Saarijärven Pullistus
FIN
11:35:00
41700
1558
320
Paalanen
Satu
IPR
Itä-Päijänteen Rasti
FIN
11:37:00
41820
1571
316
Pelkonen
Suvi
VeVe
Vehkalahden Veikot
FIN
11:47:00
42420
1586
313
Palmen
Virpi
EsSu
Espoon Suunta
FIN
11:41:00
42060
1594
318
Jaatinen
Satu
MuurVi
Muurlan Vihuri
FIN
11:45:00
42300
1637
321
Nurminen
Henna
Hiilto
Hiiltomiehet
FIN
11:39:00
41940
1712
D45
4,0
334
Roininen
Anu
JäPa
Järvenpään Palo
FIN
11:59:00
43140
1227
333
Rajasaari
Kristiina
RasKe
Rastiketut
FIN
12:01:00
43260
1278
324
Siltanen
Riitta
Hiilto
Hiiltomiehet
FIN
11:55:00
42900
1313
323
Perkkalainen
Johanna
RasKe
Rastiketut
FIN
11:53:00
42780
1411
329
Erkkilä
Marja
RaJu
Rasti-Jussit
FIN
11:51:00
42660
1567
330
Räsänen
Marja
NilsNu
Nilsiän Nujakka
FIN
11:57:00
43020
1616
335
Koskinen
Jaana
RR
Rajamäen Rykmentti
FIN
11:49:00
42540
1708
332
Pirttilä
Lea
OH
Ounasvaaran Hiihtoseura
FIN
12:03:00
43380
1837
328
Breilin
Henna
IPR
Itä-Päijänteen Rasti
FIN
12:11:00
43860
1990
326
Laine
Merja
VaHa
Valkeakosken Haka
FIN
12:09:00
43740
1995
331
Korpela-Kamila
Heidi
SuJu
Suunta Jurva
FIN
12:07:00
43620
2077
325
Lindroth
Tuija
AR
Asikkalan Raikas
FIN
12:05:00
43500
2450
D50
3,8
338
Björkqvist
Yvonne
Minken
IF Minken
FIN
12:00:00
43200
1368
340
Riikonen
Tiina
HU-46
Hollolan Urheilijat -46
FIN
11:58:00
43080
1384
339
Tirkkonen
Liisa
RaJu
Rasti-Jussit
FIN
11:56:00
42960
1750
341
Linko
Rita
EsSu
Espoon Suunta
FIN
12:02:00
43320
1805
D55
3,6
344
Lumme
Ritva
LHR
Lounais-Hämeen Rasti
FIN
11:44:00
42240
1461
343
Sairanen
Maarit
MSParma
MS Parma
FIN
11:46:00
42360
1662
D60
3,6
347
Juura
Maarit
KanSu
Kankaanpään Suunnistajat
FIN
11:50:00
42600
1240
346
Laurila
Arja
JalJa
Jalasjärven Jalas
FIN
11:48:00
42480
1674
D65
3,6
350
Palomäki
Eila
SuSe
Suunta-Sepot
FIN
12:00:00
43200
1309
353
Pått
Saga
Minken
IF Minken
FIN
11:52:00
42720
1432
349
Mikkonen
Ritva
EsSu
Espoon Suunta
FIN
11:58:00
43080
1639
351
Halme
Ritva
KiimU
Kiimingin Urheilijat
FIN
11:56:00
42960
1671
352
Ohramaa
Tuula
Jyry
Rasti-Jyry
FIN
11:54:00
42840
1877
379
TestiJuoksija
09:50:00
35400
DNS
D20
4,4
83
Saarela
Ruska
KoS
Kokkolan Suunnistajat
FIN
11:07:00
40020
1226
1
102
1:37
97
2
109
2:50
170
3
110
3:19
199
4
103
3:55
235
5
124
5:18
318
6
128
8:53
533
7
132
11:25
685
8
114
12:13
733
9
138
13:09
789
10
142
15:03
903
11
141
16:08
968
12
148
18:17
1097
13
149
19:17
1157
14
100
20:02
1202
84
Saarinen
Henna
Koovee
Koovee
FIN
11:09:00
40140
1350
80
Närhi
Minna
JRV
Jämsän Retki-Veikot
FIN
11:11:00
40260
1490
85
Lindroth
Mia
AR
Asikkalan Raikas
FIN
11:03:00
39780
1556
1
102
2:05
125
2
109
3:38
218
3
110
4:23
263
4
103
5:48
348
5
124
7:05
425
6
128
10:50
650
7
132
13:43
823
8
114
14:37
877
9
138
17:09
1029
10
142
19:39
1179
11
141
20:53
1253
12
148
23:18
1398
13
149
24:35
1475
14
100
25:28
1528
82
Hanhijärvi
Marjukka
EsAk
Espoon Akilles
FIN
11:15:00
40500
1768
87
Nivala
Jenna-Maria
YlivKu
Ylivieskan Kuula
FIN
11:01:00
39660
1873
81
Turpiainen
Milla
HyRa
Hyvinkään Rasti
FIN
11:05:00
39900
3058
86
Hakala
Essi
MSParma
MS Parma
FIN
11:13:00
40380
DNF
D18
4,4
358
Räsänen
Johanna
KuoSu
Kuopion Suunnistajat
FIN
11:23:00
40980
1619
355
Korhonen
Julia
RaKaS
Raja-Karjalan Suunnistajat
FIN
11:19:00
40740
1650
356
Haltia
Riikka
RR
Rajamäen Rykmentti
FIN
11:17:00
40620
1667
359
Pihlajamaa
Susanna
YlivKu
Ylivieskan Kuula
FIN
11:21:00
40860
1968
360
Lahtinen
Krista
RR
Rajamäen Rykmentti
FIN
11:25:00
41100
DNS
D16
3,8
368
Juva
Jonna
AngA
Angelniemen Ankkuri
FIN
11:52:00
42720
1398
366
Nurminen
Jutta
VaHa
Valkeakosken Haka
FIN
11:54:00
42840
1434
367
Norrbacka
Sanni
HyRa
Hyvinkään Rasti
FIN
11:48:00
42480
1504
369
Rinta-Koski
Aino
VaaSu
Vaasan Suunnistajat
FIN
11:50:00
42600
1510
370
Koskinen
Pinja
RR
Rajamäen Rykmentti
FIN
11:44:00
42240
1674
365
Pihlajamaa
Riikka
YlivKu
Ylivieskan Kuula
FIN
11:46:00
42360
2455
D14
3,5
375
Voutilainen
Viivi
MuuRa
Muuramen Rasti
FIN
12:04:00
43440
1243
377
Palmen
Aino
EsSu
Espoon Suunta
FIN
12:02:00
43320
1511
378
Yli-Hietanen
Saara
TP
Tampereen Pyrintö
FIN
12:06:00
43560
1759
376
Jokinen
Helmi
HiKi
Hiidenkiertäjät
FIN
12:00:00
43200
1892