Lähtöaika | 10,0 km |
10 km |
||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tuomas Aho | Limingan Niittomiehet | FIN | 12:15:00 | 33:48 (1) | 33:49 | ||
2. | Samuli Keisu | Keisus Extreme Saunas | FIN | 12:15:00 | 36:59 (2) | 37:01 | ||
3. | Veijo Honkaniemi | Ylitornio | FIN | 12:15:00 | 37:01 (3) | 37:03 | ||
4. | Juha Riihimäki | FIN | 12:15:00 | 38:37 (4) | 38:39 | |||
5. | Ilpo Seppänen | Oulu | FIN | 12:15:00 | 39:05 (5) | 39:08 | ||
6. | Panu-Pekka Pohjola | FIN | 12:15:00 | 41:03 (6) | 41:05 | |||
7. | Ergo Kelder | Team Tornedalen | SWE | 12:15:00 | 42:12 (7) | 42:15 | ||
8. | Seppo Koivisto | Lohijärven Kuohu | FIN | 12:15:00 | 42:23 (8) | 42:25 | ||
9. | William Sainmaa | Luleå Hockey | SWE | 12:15:00 | 43:19 (9) | 43:23 | ||
10. | Antto Vanhala | Tornio | FIN | 12:15:00 | 43:25 (10) | 43:29 | ||
11. | Jukka Kunnari | Alatornion Pirkat | FIN | 12:15:00 | 43:35 (11) | 43:37 | ||
12. | Janne Siikaluoma | Kuusamo | FIN | 12:15:00 | 43:38 (13) | 43:39 | ||
13. | Tomi Höynälä | FIN | 12:15:00 | 43:38 (12) | 43:40 | |||
14. | Atso Pasma | Team Tornedalen | SWE | 12:15:00 | 43:45 (14) | 43:50 | ||
15. | Raimo Höynälä | FIN | 12:15:00 | 44:38 (15) | 44:41 | |||
16. | Kari Tapani | FIN | 12:15:00 | 45:29 (16) | 45:36 | |||
17. | Tapani Kenttä | Jokivarren hikoilijat | FIN | 12:15:00 | 46:05 (18) | 46:08 | ||
18. | Juha Palokangas | FIN | 12:15:00 | 46:01 (17) | 46:08 | |||
19. | Marko Ponkala | FIN | 12:15:00 | 46:22 (19) | 46:27 | |||
20. | Jarno Jaakola | FIN | 12:15:00 | 46:59 (20) | 47:06 | |||
21. | Jarmo Hokkanen | Luleå | SWE | 12:15:00 | 47:07 (21) | 47:11 | ||
22. | Joonas Hiltunen | Lrk Tornio | FIN | 12:15:00 | 47:17 (22) | 47:19 | ||
23. | Tuomas Pelttari | Rapakunto oy | FIN | 12:15:00 | 48:28 (23) | 48:31 | ||
24. | Petri Ariluoma | FIN | 12:15:00 | 48:48 (24) | 48:51 | |||
25. | Markku Höynälä | Evergreen | FIN | 12:15:00 | 49:09 (25) | 49:14 | ||
26. | Reijo Naalisvaara | Alatornion Pirkat | FIN | 12:15:00 | 49:09 (26) | 49:14 | ||
27. | Toni Pyhäjärvi | FIN | 12:15:00 | 49:56 (27) | 50:04 | |||
28. | Jouko Pätsi | MKV | FIN | 12:15:00 | 50:24 (28) | 50:30 | ||
29. | Kari Kantola | Saana-Veikot | FIN | 12:15:00 | 50:46 (29) | 50:54 | ||
30. | Juha Ronkainen | Pudasjärven Urheilijat | FIN | 12:15:00 | 52:12 (30) | 52:15 | ||
31. | Jorma Kurttio | FIN | 12:15:00 | 52:19 (31) | 52:27 | |||
32. | Marko Huhta | FIN | 12:15:00 | 52:56 (32) | 53:03 | |||
33. | Matti Alarousu | Tornio | FIN | 12:15:00 | 53:23 (33) | 53:33 | ||
34. | Ari Pohto | Paljakka | FIN | 12:15:00 | 54:20 (34) | 54:26 | ||
35. | Esa Happonen | Haparanda AIK | SWE | 12:15:00 | 55:21 (35) | 55:32 | ||
36. | Janne Maumu | Km-RRR-Yhtiöt Oy | FIN | 12:15:00 | 55:24 (36) | 55:32 | ||
37. | Pasi Hiekkanen | FIN | 12:15:00 | 56:23 (37) | 56:35 | |||
38. | Yrjö Koskenniemi | Lapin AMK | FIN | 12:15:00 | 56:45 (38) | 56:54 | ||
39. | Marko Kuure | FIN | 12:15:00 | 57:11 (39) | 57:19 | |||
40. | Ville Liisanantti | RT-75 | FIN | 12:15:00 | 57:34 (41) | 57:43 | ||
41. | Risto Välimaa | RT-75 | FIN | 12:15:00 | 57:34 (40) | 57:43 | ||
42. | Veli-Matti Mykkälä | FIN | 12:15:00 | 57:45 (42) | 57:53 | |||
43. | Peter Juntti | Haparanda Orienteringsklubb | SWE | 12:15:00 | 1:00:14 (43) | 1:00:21 | ||
44. | Petri Sarajärvi | JP-Ranennetekniikka | FIN | 12:15:00 | 1:13:12 (44) | 1:13:24 | ||
45. | Tapani Koukkula | FIN | 12:15:00 | 1:24:34 (45) | 1:24:46 | |||
Roope Hiekkanen | FIN | 12:15:00 | keskeytti |