Lapponia-hiihto 9.-13.04.2018

60,km kokonaisuus 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
22,0 km
Väliaika
45,0 km
Väliaika
59,5 km
Väliaika
Tunturi
Maali
60.0 km
 
1.   Juho Mikkonen Kolström Ski-doo  FIN  10:30:00   1:06:43.5 (5)  2:16:16.0 (2)  3:07:35.2 (1)  1:09:32.5 (2)  3:09:29.5  
2.   Kari Varis Kolström Ski-Doo  FIN  10:30:00   1:06:45.5 (6)  2:16:15.5 (1)  3:08:02.8 (2)  1:09:30.0 (1)  3:10:02.5  
3.   Sami Lähdemäki Saarijärven Pullistus  FIN  10:30:00   1:06:42.4 (3)  2:18:49.9 (4)  3:10:38.8 (4)  1:12:07.5 (4)  3:12:46.0  
4.   Tino Tiilikainen Kolström Ski-doo  FIN  10:30:00   1:06:41.4 (2)  2:18:19.1 (3)  3:10:37.0 (3)  1:11:37.7 (3)  3:12:47.0  
5.   Waltteri Vinkanharju Lost In Lapland  FIN  10:30:00   1:08:12.5 (19)  2:21:36.5 (7)  3:11:12.8 (5)  1:13:24.0 (6)  3:13:16.3  
6.   Tuomas Grönman Suksihuolto Sininen Latu   FIN  10:30:00   1:08:04.0 (11)  2:21:38.5 (9)  3:13:53.1 (6)  1:13:34.5 (10)  3:16:00.5  
7.   Arttu Mäkiaho Kainuun Hiihtoseura  FIN  10:30:00   1:08:10.5 (17)  2:21:37.5 (8)  3:14:21.4 (8)  1:13:27.0 (7)  3:16:26.6  
8.   Marko Törmänen Oulun Hiihtoseura  FIN  10:30:00   1:08:09.0 (16)  2:21:40.0 (10)  3:14:20.3 (7)  1:13:31.0 (8)  3:16:37.3  
9.   Matti Hakala Suksihuolto Sininen Latu  FIN  10:30:00   1:08:03.5 (10)  2:20:35.5 (5)  3:16:12.7 (9)  1:12:32.0 (5)  3:18:25.9  
10.   Eero Hirvonen Jyväskylän Hiihtoseura  FIN  10:30:00   1:06:42.6 (4)  2:21:35.5 (6)  3:16:46.1 (10)  1:14:52.9 (17)  3:18:48.3  
11.   Kerttu Niskanen Kolström Ski-doo  FIN  10:30:00   1:08:12.0 (18)  2:22:32.7 (13)  3:17:06.2 (12)  1:14:20.7 (11)  3:19:14.5  
12.   Kari Mäki   FIN  10:30:00   1:08:23.1 (25)  2:21:54.8 (12)  3:17:05.8 (11)  1:13:31.7 (9)  3:19:16.9  
13.   Vesa Virkkunen Muonion Kiri  FIN  10:30:00   1:08:07.0 (13)  2:22:36.3 (15)  3:17:56.0 (13)  1:14:29.3 (16)  3:20:02.5  
14.   Juha Alm Roimh  FIN  10:30:00   1:08:08.0 (15)  2:22:35.8 (14)  3:17:56.6 (14)  1:14:27.8 (15)  3:20:05.3  
15.   Taavi Lehemaa Team Sportia Äkäslompolo  EST  10:30:00   1:06:47.5 (8)  2:24:41.0 (20)  3:21:41.3 (15)  1:17:53.5 (20)  3:23:54.3  
16.   Jussi Salo Lempäälän Kisa  FIN  10:30:00   1:08:13.6 (20)  2:22:36.8 (16)  3:21:52.8 (16)  1:14:23.2 (13)  3:24:16.9  
17.   Santeri Pirneskoski Maksniemi  FIN  10:30:00   1:09:33.6 (26)  2:29:33.6 (27)  3:22:56.8 (19)  1:20:00.0 (27)  3:24:50.7  
18.   Eveliina Piippo   FIN  10:30:00   1:10:27.2 (33)  2:29:28.5 (25)  3:22:48.7 (18)  1:19:01.3 (22)  3:24:51.0  
19.   Janne Häkkinen Jämsänkosken Ilves  FIN  10:30:00   1:10:01.4 (30)  2:29:24.4 (23)  3:22:48.0 (17)  1:19:23.0 (24)  3:24:51.4  
20.   Daniel Sandoz   SUI  10:30:00   1:10:30.7 (35)  2:29:34.5 (28)  3:23:03.9 (20)  1:19:03.8 (23)  3:25:24.1  
21.   Ville Vakkila NORDIC TEAMWEARSPORT / Dæhlie F  FIN  10:30:00   1:08:14.6 (21)  2:22:38.8 (18)  3:24:37.6 (21)  1:14:24.2 (14)  3:26:57.9  
22.   Juuso Kivilähde Pori  FIN  10:30:00   1:08:16.0 (22)  2:22:37.8 (17)  3:25:04.2 (22)  1:14:21.8 (12)  3:27:46.0  
23.   Arto Nissinen   FIN  10:30:00   1:09:59.9 (29)  2:29:25.4 (24)  3:26:54.5 (24)  1:19:25.5 (25)  3:29:07.2  
24.   Kalle Parantainen NORDIC TEAMWEARSPORT / Dæhlie F  FIN  10:30:00   1:08:04.5 (12)  2:24:14.7 (19)  3:26:43.8 (23)  1:16:10.2 (19)  3:29:21.4  
25.   Hannu Kirstinä oulun hiihtoseura  FIN  10:30:00   1:09:34.1 (27)  2:29:29.9 (26)  3:27:32.3 (25)  1:19:55.8 (26)  3:29:52.8  
26.   Kaarel Kasper Korge   EST  10:30:00   1:06:40.9 (1)  2:21:51.2 (11)  3:27:35.0 (26)  1:15:10.3 (18)  3:30:12.7  
27.   Juho Kämäräinen   FIN  10:30:00   1:11:54.3 (48)  2:29:54.3 (29)  3:29:03.7 (27)  1:18:00.0 (21)  3:31:26.4  
28.   Juho Friman TeamSportia Äkäslompolo  FIN  10:30:00   1:08:07.5 (14)  2:29:07.2 (22)  3:30:02.4 (28)  1:20:59.7 (31)  3:32:21.5  
29.   Aaro Asikainen   FIN  10:30:00   1:10:02.4 (31)  2:30:44.4 (30)  3:30:34.3 (29)  1:20:42.0 (28)  3:32:48.3  
30.   Eevakaisa Loukusa Hierontaykköset Skiteam  FIN  10:30:00   1:11:57.4 (49)  2:34:20.8 (38)  3:30:40.2 (30)  1:22:23.4 (33)  3:32:53.2  
31.   Klara Moravcova Ski klub Jablonec nad Nisou  CZE  10:30:00   1:10:26.7 (32)  2:31:25.0 (32)  3:31:47.4 (31)  1:20:58.3 (30)  3:34:17.6  
32.   Hannu Lappi Hierontaykköset Skiteam  FIN  10:30:00   1:10:28.2 (34)  2:31:26.0 (33)  3:31:49.5 (32)  1:20:57.8 (29)  3:34:17.7  
33.   Tuomo Pesonen   FIN  10:30:00   1:11:48.3 (45)  2:34:14.7 (36)  3:32:37.9 (33)  1:22:26.4 (34)  3:35:01.5  
34.   Henri Lehtomaa FullFit Team  FIN  10:30:00   1:11:36.7 (41)  2:34:22.2 (39)  3:33:26.8 (34)  1:22:45.5 (35)  3:35:40.4  
35.   Juho Mäkiaho Korona Invest Oy  FIN  10:30:00   1:11:38.7 (43)  2:34:24.3 (41)  3:33:26.8 (34)  1:22:45.6 (36)  3:35:40.8  
36.   Jarkko Siltakorpi Hierontaykköset Skiteam  FIN  10:30:00   1:08:19.6 (24)  2:33:42.8 (34)  3:34:47.1 (36)  1:25:23.2 (46)  3:37:34.0  
37.   Katri Lylynperä   FIN  10:30:00   1:12:23.7 (50)  2:36:05.6 (47)  3:35:51.3 (37)  1:23:41.9 (43)  3:38:14.3  
38.   Jari Mäkinen   FIN  10:30:00   1:11:43.6 (44)  2:35:14.0 (44)  3:36:06.0 (38)  1:23:30.4 (41)  3:38:19.9  
39.   Niila Ahokas Lost In Lapland  FIN  10:30:00   1:08:18.6 (23)  2:31:10.8 (31)  3:36:17.4 (39)  1:22:52.2 (39)  3:38:48.0  
40.   Kristjan Koll   EST  10:30:00   1:07:01.6 (9)  2:35:10.4 (43)  3:37:05.5 (40)  1:28:08.8 (60)  3:39:31.4  
41.   Morten Priks Team Sportia Äkäslompolo  EST  10:30:00   1:06:47.0 (7)  2:29:06.1 (21)  3:37:49.7 (41)  1:22:19.1 (32)  3:40:38.3  
42.   Jouni Ollikainen Jyväskylän Palokunnan Urheilija  FIN  10:30:00   1:10:53.5 (38)  2:36:05.0 (46)  3:38:48.0 (43)  1:25:11.5 (45)  3:41:24.1  
43.   Jari Ritvaniemi Jyväskylän Palokunnan Urheilija  FIN  10:30:00   1:11:53.8 (47)  2:36:04.0 (45)  3:38:46.0 (42)  1:24:10.2 (44)  3:41:24.5  
44.   Jussi Jussila jämin jänne  FIN  10:30:00   1:10:39.9 (36)  2:34:12.8 (35)  3:39:08.9 (44)  1:23:32.9 (42)  3:41:31.9  
45.   Anna-Kaisa Saari Team Sportia Äkäslompolo  FIN  10:30:00   1:11:35.7 (40)  2:34:22.8 (40)  3:39:18.3 (45)  1:22:47.1 (37)  3:42:03.5  
46.   Miikka Raivio Virtain Urheilijat  FIN  10:30:00   1:12:36.3 (51)  2:40:14.6 (49)  3:40:42.7 (46)  1:27:38.3 (53)  3:42:56.8  
47.   Esa Saarijärvi Perähikiän Pyrintö  FIN  10:30:00   1:12:59.1 (53)  2:40:18.7 (51)  3:40:49.8 (47)  1:27:19.6 (50)  3:43:09.1  
48.   Mika Ilmarinen Suksihuolto Sininen Latu  FIN  10:30:00   1:11:20.5 (39)  2:34:17.3 (37)  3:42:18.4 (48)  1:22:56.8 (40)  3:44:38.0  
49.   Iina Ahokas Lost In Lapland  FIN  10:30:00   1:14:11.1 (58)  2:41:17.0 (53)  3:42:42.5 (51)  1:27:05.9 (48)  3:45:01.5  
50.   Matias Maijala Lapin Biathlon  FIN  10:30:00   1:11:37.2 (42)  2:34:27.0 (42)  3:42:38.2 (49)  1:22:49.8 (38)  3:45:04.6  
51.   Markku Mäkelä Virtain Urheilijat  FIN  10:30:00   1:12:40.4 (52)  2:40:15.6 (50)  3:42:40.3 (50)  1:27:35.2 (52)  3:45:09.4  
52.   Emmi Lämsä Alatornion Pirkat  FIN  10:30:00   1:14:17.7 (60)  2:41:18.0 (54)  3:43:17.3 (52)  1:27:00.3 (47)  3:45:38.8  
53.   Henri Nieminen   FIN  10:30:00   1:14:10.1 (57)  2:41:19.0 (55)  3:43:44.8 (53)  1:27:08.9 (49)  3:46:07.3  
54.   Matti-Pekka Vanninen   FIN  10:30:00   1:16:22.3 (61)  2:44:15.4 (60)  3:44:46.9 (54)  1:27:53.1 (57)  3:47:19.9  
55.   Joa Muotka Muonion Kiri  FIN  10:30:00   1:09:35.2 (28)  2:38:18.8 (48)  3:45:30.4 (55)  1:28:43.6 (63)  3:48:01.7  
56.   Ari Säisä Vieremän koitto  FIN  10:30:00   1:14:16.7 (59)  2:42:00.0 (57)  3:45:40.9 (56)  1:27:43.3 (55)  3:48:15.7  
57.   Arto Pauna oulainen  FIN  10:30:00   1:11:52.8 (46)  2:41:08.9 (52)  3:46:39.5 (57)  1:29:16.1 (64)  3:49:06.7  
58.   Kimmo Kylänen Rovaniemen palolaitoksen urheil  FIN  10:30:00   1:18:36.6 (70)  2:46:27.2 (65)  3:47:10.5 (58)  1:27:50.6 (56)  3:49:17.8  
59.   Ville-Pekka Kilpeläinen Muonio  FIN  10:30:00   1:18:43.7 (75)  2:46:22.1 (63)  3:48:04.5 (59)  1:27:38.4 (54)  3:50:34.5  
60.   Jarmo Kopra   FIN  10:30:00   1:18:32.1 (67)  2:46:26.7 (64)  3:48:18.9 (60)  1:27:54.6 (58)  3:50:45.8  
61.   Matti Keskitalo Kuruun Kuukahtaneet  FIN  10:30:00   1:14:09.1 (56)  2:42:38.6 (58)  3:49:39.6 (61)  1:28:29.5 (62)  3:52:19.0  
62.   Niilo Helkama Perniön Urheilijat  FIN  10:30:00   1:10:40.4 (37)  2:41:51.4 (56)  3:50:14.6 (62)  1:31:11.0 (68)  3:52:41.4  
63.   Marko Alin Säkylä  FIN  10:30:00   1:18:47.8 (77)  2:46:20.6 (62)  3:51:07.0 (63)  1:27:32.8 (51)  3:53:29.0  
64.   Petteri Arovainio Metsähallitus  FIN  10:30:00   1:14:08.5 (55)  2:43:43.0 (59)  3:51:35.2 (64)  1:29:34.5 (65)  3:54:05.1  
65.   Jukka Kettunen Pöljän Paukaus  FIN  10:30:00   1:18:33.6 (69)  2:46:30.2 (66)  3:53:21.2 (65)  1:27:56.6 (59)  3:55:49.5  
66.   Ella Anttola Alatornion Pirkat  FIN  10:30:00   1:21:14.5 (93)  2:51:52.1 (70)  3:53:31.5 (66)  1:30:37.6 (66)  3:55:53.7  
67.   Jukka Hinttala RST Ruoste  FIN  10:30:00   1:21:02.3 (91)  2:51:41.9 (69)  3:53:39.8 (67)  1:30:39.6 (67)  3:56:10.7  
68.   Janne Orjasniemi Rovaniemen Maratonhiihtäjät  FIN  10:30:00   1:13:02.2 (54)  2:44:29.6 (61)  3:54:21.5 (68)  1:31:27.4 (70)  3:57:04.6  
69.   Marko Halttunen Pennalanranta Oy  FIN  10:30:00   1:18:33.1 (68)  2:46:48.5 (67)  3:55:24.2 (69)  1:28:15.4 (61)  3:57:56.0  
70.   Pasi Tuupanen   FIN  10:30:00   1:20:33.0 (89)  2:51:55.1 (71)  3:56:12.3 (70)  1:31:22.1 (69)  3:58:37.3  
71.   Jonna Kuronen Lieksan hiihtoseura  FIN  10:30:00   1:16:26.9 (63)  2:48:50.6 (68)  3:56:22.2 (71)  1:32:23.7 (72)  3:58:54.4  
72.   Antti Pylkkänen Keravan Urheilijat  FIN  10:30:00   1:19:00.4 (81)  2:52:04.3 (72)  3:57:07.5 (72)  1:33:03.9 (75)  3:59:45.7  
73.   Petri Sonninen LJK 47  FIN  10:30:00   1:20:16.3 (86)  2:52:55.2 (77)  3:57:58.1 (73)  1:32:38.9 (74)  4:00:24.9  
74.   Jorge Egocheaga Rodriguez Deporte Blanco  ESP  10:30:00   1:23:44.2 (99)  2:55:17.4 (87)  3:58:40.1 (74)  1:31:33.2 (71)  4:01:17.4  
75.   Roni Etelämäki Tohoskiteam  FIN  10:30:00   1:21:02.8 (92)  2:54:07.7 (83)  3:59:30.6 (75)  1:33:04.9 (76)  4:02:05.3  
76.   Mika Tohmola Muonion Kiri  FIN  10:30:00   1:18:54.3 (79)  2:53:38.2 (80)  4:00:18.8 (77)  1:34:43.9 (82)  4:02:49.1  
77.   Jyrki M. Anttila   FIN  10:30:00   1:18:51.8 (78)  2:53:56.6 (81)  4:00:17.6 (76)  1:35:04.8 (83)  4:02:49.6  
78.   Mika Leinonen Kuopion hiihtäjät  FIN  10:30:00   1:20:15.2 (85)  2:52:49.5 (74)  4:00:33.4 (78)  1:32:34.3 (73)  4:03:12.4  
79.   Sini Laine   FIN  10:30:00   1:19:58.1 (84)  2:54:37.8 (84)  4:00:40.3 (79)  1:34:39.7 (81)  4:03:13.6  
80.   Sami Lapinniemi Muonion Kiri  FIN  10:30:00   1:18:42.2 (73)  2:53:00.8 (78)  4:00:54.1 (80)  1:34:18.6 (80)  4:03:48.2  
81.   Mika Ojala Jämsänkosken Ives  FIN  10:30:00   1:18:57.4 (80)  2:52:53.1 (76)  4:02:04.9 (82)  1:33:55.7 (78)  4:04:31.6  
82.   Pauli Ranta Muonion Kiri  FIN  10:30:00   1:18:43.2 (74)  2:52:51.6 (75)  4:01:53.4 (81)  1:34:08.4 (79)  4:04:33.7  
83.   Jimmy Pikkarainen   SWE  10:30:00   1:19:20.7 (82)  2:52:48.5 (73)  4:02:41.5 (83)  1:33:27.8 (77)  4:05:28.7  
84.   Juha Riihimäki   FIN  10:30:00   1:24:04.1 (102)  3:01:27.6 (101)  4:04:38.9 (85)  1:37:23.5 (106)  4:06:53.7  
85.   Joonas Lämsä   SWE  10:30:00   1:18:41.1 (72)  2:54:04.2 (82)  4:04:34.6 (84)  1:35:23.1 (85)  4:07:05.7  
86.   Marko Ruokokoski Muonion Kiri  FIN  10:30:00   1:24:19.4 (108)  3:01:24.1 (100)  4:06:05.3 (86)  1:37:04.7 (96)  4:08:29.9  
87.   Sakari Alaoja Hiihtokonsultti  FIN  10:30:00   1:18:31.1 (66)  2:55:10.3 (86)  4:06:08.4 (87)  1:36:39.2 (91)  4:08:43.6  
88.   Janne Kotaniemi   FIN  10:30:00   1:20:19.3 (88)  2:59:06.3 (91)  4:06:26.9 (88)  1:38:47.0 (111)  4:08:56.2  
89.   Esa Pekkala   FIN  10:30:00   1:22:50.9 (96)  2:59:10.9 (92)  4:06:42.4 (90)  1:36:20.0 (89)  4:09:19.0  
90.   Marja-Terttu Repo JPV Remontit Oy  FIN  10:30:00   1:16:25.4 (62)  2:53:16.7 (79)  4:06:40.0 (89)  1:36:51.3 (94)  4:09:38.1  
91.   Petri Kulmala   FIN  10:30:00   1:23:30.4 (98)  2:59:04.7 (90)  4:07:24.5 (91)  1:35:34.3 (86)  4:09:56.3  
92.   Vesa Blomqvist Pirkkalan Hiihtäjät  FIN  10:30:00   1:24:23.6 (109)  3:01:30.6 (103)  4:08:32.8 (92)  1:37:07.0 (98)  4:11:02.2  
93.   Martti Mäkelä Pihtipudas  FIN  10:30:00   1:24:11.8 (104)  3:01:22.1 (97)  4:08:39.1 (93)  1:37:10.3 (99)  4:11:07.7  
94.   Jukka Loikas 4 Sec Oy  FIN  10:30:00   1:24:18.4 (107)  3:01:40.7 (109)  4:08:41.0 (95)  1:37:22.3 (105)  4:11:08.7  
95.   Pauli Pesonen Suvituulitiimi Turku  FIN  10:30:00   1:24:25.1 (110)  3:01:23.1 (99)  4:08:40.0 (94)  1:36:58.0 (95)  4:11:15.6  
96.   Jani Jussila OFF  FIN  10:30:00   1:20:18.3 (87)  2:59:12.8 (93)  4:08:59.8 (96)  1:38:54.5 (113)  4:11:32.5  
97.   Eeva Nurmi Lempäälän Kisa  FIN  10:30:00   1:18:40.1 (71)  3:01:09.5 (95)  4:09:33.1 (97)  1:42:29.4 (136)  4:12:10.3  
98.   Matti Kauppinen   FIN  10:30:00   1:21:38.8 (94)  3:01:32.1 (104)  4:09:43.8 (98)  1:39:53.3 (118)  4:12:17.5  
99.   Jonna Halttunen Pennalanranta Oy  FIN  10:30:00   1:24:49.0 (114)  3:01:35.7 (107)  4:10:23.7 (100)  1:36:46.7 (92)  4:12:55.3  
100.   Mikko Koivukangas Oulun hiihtoseura  FIN  10:30:00   1:24:17.4 (106)  3:01:22.1 (97)  4:10:20.0 (99)  1:37:04.7 (96)  4:13:09.7  
101.   Timo Korhonen KUIKAN KISAILIJAT  FIN  10:30:00   1:25:10.4 (118)  3:01:45.8 (110)  4:11:03.2 (105)  1:36:35.4 (90)  4:13:20.1  
102.   Esa Torvi Sievi  FIN  10:30:00   1:23:02.5 (97)  3:01:34.6 (105)  4:10:58.7 (103)  1:38:32.1 (109)  4:13:29.6  
103.   Veikka Salmi Muonion Kiri  FIN  10:30:00   1:17:06.0 (65)  2:55:00.1 (85)  4:10:59.8 (104)  1:37:54.1 (108)  4:13:30.1  
104.   Kirill Kovalko   RUS  10:30:00   1:24:09.7 (103)  3:01:29.1 (102)  4:10:58.5 (102)  1:37:19.4 (104)  4:13:35.5  
105.   Jean-François Abry Les Dragons dAnnecy  FRA  10:30:00   1:24:15.4 (105)  3:01:34.7 (106)  4:10:57.4 (101)  1:37:19.3 (103)  4:13:57.8  
106.   Sonja Katajamäki Ik falken  FIN  10:30:00   1:25:08.4 (116)  3:06:02.3 (120)  4:11:55.9 (106)  1:40:53.9 (125)  4:14:22.4  
107.   Juha Remes Lapponia KiurUrh  FIN  10:30:00   1:28:04.5 (126)  3:03:55.3 (115)  4:12:56.7 (109)  1:35:50.8 (87)  4:15:25.1  
108.   Adrien Aubry   SUI  10:30:00   1:25:28.8 (119)  3:01:38.6 (108)  4:12:40.1 (107)  1:36:09.8 (88)  4:15:29.9  
109.   Mika Viinanen Simpeleen Urheilijat  FIN  10:30:00   1:25:08.9 (117)  3:03:54.3 (114)  4:13:07.7 (113)  1:38:45.4 (110)  4:15:31.1  
110.   Ari Kittilä Hierontaykköset Ski Team  FIN  10:30:00   1:24:00.0 (100)  3:01:16.6 (96)  4:12:56.8 (110)  1:37:16.6 (101)  4:15:37.1  
111.   Jari Stockus Rajavillit  FIN  10:30:00   1:28:45.5 (128)  3:03:53.3 (112)  4:12:58.1 (111)  1:35:07.8 (84)  4:15:38.3  
112.   Jukka Liuha Endurance Kainuu  FIN  10:30:00   1:18:46.8 (76)  2:57:38.7 (88)  4:12:44.6 (108)  1:38:51.9 (112)  4:15:43.2  
113.   Jouko Kosonen   FIN  10:30:00   1:26:08.0 (120)  3:03:44.2 (111)  4:13:07.3 (112)  1:37:36.2 (107)  4:15:46.1  
114.   Samuel Suomalainen Lapland Safaris West  FIN  10:30:00   1:22:20.9 (95)  2:59:39.3 (94)  4:13:29.9 (114)  1:37:18.4 (102)  4:16:02.9  
115.   Maija Keränen Ahveniston ampumahiihtäjät  FIN  10:30:00   1:25:07.4 (115)  3:06:01.8 (119)  4:13:53.1 (115)  1:40:54.4 (126)  4:16:29.7  
116.   Risto-Pekka Räty Kiuruveden Urheilijat  FIN  10:30:00   1:27:02.2 (123)  3:03:53.4 (113)  4:14:23.7 (116)  1:36:51.2 (93)  4:17:06.9  
117.   Kristian Hakala Himangan Urheilijat  FIN  10:30:00   1:17:03.9 (64)  2:58:38.4 (89)  4:15:25.5 (117)  1:41:34.5 (130)  4:18:07.8  
118.   Tero Kosonen Jyväskylän Palokunnan Urheilija  FIN  10:30:00   1:29:29.2 (131)  3:06:44.5 (122)  4:16:11.1 (118)  1:37:15.3 (100)  4:18:42.8  
119.   Olli Ristimäki   FIN  10:30:00   1:30:46.6 (144)  3:11:50.9 (135)  4:19:28.0 (120)  1:41:04.3 (127)  4:21:51.7  
120.   Juha Kivelä   FIN  10:30:00   1:29:53.0 (132)  3:10:11.0 (127)  4:19:46.2 (121)  1:40:18.0 (120)  4:22:10.0  
121.   Tellervo Ylimartimo   FIN  10:30:00   1:24:48.5 (113)  3:07:25.6 (123)  4:19:27.5 (119)  1:42:37.1 (137)  4:22:14.8  
122.   Tuomas Koponen OSS Business Solutions Oy  FIN  10:30:00   1:31:20.5 (149)  3:11:33.1 (130)  4:20:21.6 (122)  1:40:12.6 (119)  4:23:00.0  
123.   Mika Kuure   FIN  10:30:00   1:29:54.0 (133)  3:10:17.1 (129)  4:21:01.8 (123)  1:40:23.1 (123)  4:23:40.8  
124.   Anssi Laakkonen Pakilan Veto  FIN  10:30:00   1:28:20.2 (127)  3:07:53.2 (124)  4:21:40.9 (125)  1:39:33.0 (116)  4:24:15.1  
125.   Claude Michet Les Dragons dAnnecy  FRA  10:30:00   1:24:33.7 (111)  3:04:52.7 (116)  4:21:40.2 (124)  1:40:19.0 (121)  4:24:36.2  
126.   Ari Pajala   FIN  10:30:00   1:30:26.9 (137)  3:10:15.6 (128)  4:22:32.6 (126)  1:39:48.7 (117)  4:25:09.0  
127.   Tuukka Taipale   FIN  10:30:00   1:24:01.5 (101)  3:06:05.9 (121)  4:23:22.9 (127)  1:42:04.4 (132)  4:25:55.9  
128.   Piia Siitonen Jyväskylä  FIN  10:30:00   1:28:47.0 (129)  3:11:35.7 (131)  4:23:41.9 (128)  1:42:48.7 (138)  4:26:30.0  
129.   Matti Kuosmanen Iisalmen Visa  FIN  10:30:00   1:31:17.4 (147)  3:11:39.7 (132)  4:23:44.3 (129)  1:40:22.3 (122)  4:26:30.9  
130.   Kari Jylhä Silvini Madshus team  FIN  10:30:00   1:32:23.3 (159)  3:11:41.7 (133)  4:23:46.2 (130)  1:39:18.4 (114)  4:26:31.3  
131.   Tapani Keskitalo Kuruun Kuukahtaneet  FIN  10:30:00   1:19:39.3 (83)  3:04:59.2 (117)  4:23:53.4 (131)  1:45:19.9 (154)  4:26:36.3  
132.   Taneli Hynninen LJK 47  FIN  10:30:00   1:30:41.5 (141)  3:11:51.9 (136)  4:24:49.9 (132)  1:41:10.4 (129)  4:27:24.8  
133.   Jukka Tarkiainen Corrida Del Norte  FIN  10:30:00   1:35:27.3 (185)  3:18:30.8 (158)  4:25:03.6 (134)  1:43:03.5 (139)  4:27:36.6  
134.   Hannu Kivelä UPM Silvesta  FIN  10:30:00   1:33:33.7 (171)  3:15:31.7 (145)  4:25:14.9 (137)  1:41:58.0 (131)  4:27:37.8  
135.   Jukka Rajanen   FIN  10:30:00   1:24:39.8 (112)  3:09:17.3 (125)  4:25:00.9 (133)  1:44:37.5 (151)  4:27:48.7  
136.   Juha Rantala Sastamala  FIN  10:30:00   1:32:57.2 (164)  3:12:22.8 (138)  4:25:12.3 (136)  1:39:25.6 (115)  4:27:57.7  
137.   Pekka Nieminen Tuonelan mratonhiihtäjät  FIN  10:30:00   1:31:38.7 (152)  3:12:06.6 (137)  4:25:11.3 (135)  1:40:27.9 (124)  4:28:08.2  
138.   Kari Honkanen   FIN  10:30:00   1:27:18.4 (124)  3:09:25.9 (126)  4:27:03.6 (138)  1:42:07.5 (133)  4:29:55.3  
139.   Urs Fassbid   SUI  10:30:00   1:21:01.3 (90)  3:05:58.7 (118)  4:28:01.1 (139)  1:44:57.4 (153)  4:30:49.3  
140.   Manuel Jose Alvarez Fernandez Deporte Blanco  ESP  10:30:00   1:31:16.0 (146)  3:15:26.1 (143)  4:28:15.4 (140)  1:44:10.1 (147)  4:31:02.7  
141.   Jussi Kärävä   FIN  10:30:00   1:33:36.2 (172)  3:15:52.0 (147)  4:28:24.7 (141)  1:42:15.8 (134)  4:31:09.5  
142.   Esa Hyvärinen   FIN  10:30:00   1:33:14.5 (168)  3:16:35.1 (152)  4:28:30.0 (142)  1:43:20.6 (140)  4:31:13.2  
143.   Heikki Kangas Heikki  FIN  10:30:00   1:31:35.2 (150)  3:15:37.3 (146)  4:28:49.1 (143)  1:44:02.1 (145)  4:31:52.8  
144.   Joose Toivola   FIN  10:30:00   1:30:45.5 (143)  3:11:50.4 (134)  4:29:43.4 (144)  1:41:04.9 (128)  4:32:16.1  
145.   Juha Tolonen Hankasalmen Hanka  FIN  10:30:00   1:31:37.7 (151)  3:16:10.3 (149)  4:31:19.1 (145)  1:44:32.6 (150)  4:34:08.9  
146.   Janne Juvonen   FIN  10:30:00   1:30:24.4 (135)  3:14:41.5 (140)  4:32:34.1 (146)  1:44:17.1 (148)  4:35:45.6  
147.   Tapio Rummukainen   FIN  10:30:00   1:33:01.8 (167)  3:18:32.3 (159)  4:33:02.8 (148)  1:45:30.5 (155)  4:35:47.5  
148.   Ari Matkaselkä Piipsjärven Reippaat  FIN  10:30:00   1:31:45.8 (153)  3:15:29.7 (144)  4:32:49.8 (147)  1:43:43.9 (143)  4:35:52.4  
149.   Lasse Lipponen Järvenpään Pyöräilijät  FIN  10:30:00   1:33:37.8 (173)  3:16:02.1 (148)  4:33:26.3 (150)  1:42:24.3 (135)  4:36:07.8  
150.   Dmitry Shapochkin   RUS  10:30:00   1:32:58.2 (165)  3:16:26.5 (151)  4:33:25.2 (149)  1:43:28.3 (141)  4:36:15.4  
151.   Petri Keränen   FIN  10:30:00   1:30:25.9 (136)  3:14:43.1 (141)  4:33:41.7 (151)  1:44:17.2 (149)  4:36:17.2  
152.   Marko Miinala   SWE  10:30:00   1:34:12.4 (176)  3:18:54.0 (161)  4:33:49.2 (153)  1:44:41.6 (152)  4:36:25.9  
153.   Olli Tiirola Pöheikön Liuku  FIN  10:30:00   1:32:03.1 (154)  3:16:11.3 (150)  4:33:46.0 (152)  1:44:08.2 (146)  4:36:27.2  
154.   Mikko Taponen Team Marttilan-Kisaveikot  FIN  10:30:00   1:35:25.7 (184)  3:19:05.2 (162)  4:33:59.2 (155)  1:43:39.5 (142)  4:36:28.1  
155.   Ari Niittymäki Metsäkonepalvelu Yli-Anttila Oy  FIN  10:30:00   1:34:37.9 (178)  3:18:33.8 (160)  4:33:50.2 (154)  1:43:55.9 (144)  4:36:28.8  
156.   Mikko Kaikkonen Team Jykerö  FIN  10:30:00   1:31:19.5 (148)  3:16:51.7 (154)  4:35:08.3 (156)  1:45:32.2 (156)  4:37:57.0  
157.   Erkki Laurikainen   FIN  10:30:00   1:40:28.8 (203)  3:27:33.0 (181)  4:35:27.1 (157)  1:47:04.2 (159)  4:37:58.4  
158.   Turkka Raivio Virtain Urheilijat  FIN  10:30:00   1:26:24.7 (121)  3:13:07.1 (139)  4:35:29.0 (158)  1:46:42.4 (158)  4:38:37.1  
159.   Martti Heinänen 1954  FIN  10:30:00   1:34:40.0 (179)  3:23:17.7 (171)  4:36:38.8 (159)  1:48:37.7 (168)  4:39:34.6  
160.   Mikko Hulkko Jyväskylän Hiihtoseura  FIN  10:30:00   1:30:43.0 (142)  3:17:55.2 (155)  4:38:51.8 (161)  1:47:12.2 (161)  4:41:26.0  
161.   Per Sandgren Nacka Värmdö SK  SWE  10:30:00   1:32:11.1 (156)  3:20:08.2 (163)  4:38:53.6 (162)  1:47:57.1 (163)  4:41:27.8  
162.   Eric Aubry   SUI  10:30:00   1:30:10.7 (134)  3:16:49.7 (153)  4:38:41.8 (160)  1:46:39.0 (157)  4:41:55.9  
163.   Markus Siivola Rajavillit  FIN  10:30:00   1:30:40.4 (140)  3:20:47.7 (165)  4:39:16.4 (163)  1:50:07.3 (174)  4:42:23.0  
164.   Daniel Kosi?ski Camp4 Sp. z o.o.  POL  10:30:00   1:27:58.0 (125)  3:15:06.9 (142)  4:40:44.5 (165)  1:47:08.9 (160)  4:43:40.0  
165.   Vincent Barral Les Dragons dAnnecy  FRA  10:30:00   1:28:50.6 (130)  3:17:57.3 (156)  4:40:44.2 (164)  1:49:06.7 (170)  4:44:00.2  
166.   Pawel Kotlarz   POL  10:30:00   1:31:01.3 (145)  3:20:47.2 (164)  4:41:07.8 (166)  1:49:45.9 (173)  4:44:04.5  
167.   Mira Holopainen   FIN  10:30:00   1:30:37.4 (138)  3:23:28.8 (172)  4:41:55.8 (172)  1:52:51.4 (180)  4:44:18.3  
168.   Jarmo Koutaniemi   FIN  10:30:00   1:32:54.7 (162)  3:21:08.0 (167)  4:41:37.0 (167)  1:48:13.3 (165)  4:44:39.8  
169.   Jarmo Juntura   FIN  10:30:00   1:32:54.2 (161)  3:21:07.4 (166)  4:41:37.8 (168)  1:48:13.2 (164)  4:44:40.4  
170.   Timo Marttila   FIN  10:30:00   1:32:55.7 (163)  3:21:09.0 (168)  4:41:39.1 (169)  1:48:13.3 (165)  4:44:40.5  
171.   Janne Saavalainen   FIN  10:30:00   1:33:24.1 (169)  3:21:40.9 (170)  4:41:41.0 (170)  1:48:16.8 (167)  4:44:41.7  
172.   Pentti Reponiemi   FIN  10:30:00   1:36:38.8 (187)  3:23:51.1 (175)  4:41:52.7 (171)  1:47:12.3 (162)  4:44:44.8  
173.   Marianne Holopainen   FIN  10:30:00   1:30:40.0 (139)  3:23:33.9 (173)  4:42:09.9 (173)  1:52:53.9 (181)  4:45:14.4  
174.   Olavi Salomaa   FIN  10:30:00   1:38:31.6 (197)  3:31:41.1 (188)  4:44:23.2 (175)  1:53:09.5 (182)  4:47:13.1  
175.   Heini Nikander Vihdin Viesti  FIN  10:30:00   1:32:28.3 (160)  3:21:36.7 (169)  4:44:22.0 (174)  1:49:08.4 (171)  4:47:20.3  
176.   Richard Varaine Les Dragons dAnnecy  FRA  10:30:00   1:26:28.8 (122)  3:17:58.3 (157)  4:44:58.7 (176)  1:51:29.5 (177)  4:48:18.9  
177.   Teemu Saarni   FIN  10:30:00   1:34:07.8 (174)  3:24:50.0 (177)  4:45:41.7 (177)  1:50:42.2 (175)  4:48:44.3  
178.   Erkki Kumpula Haukiputaan Veikot ry  FIN  10:30:00   1:35:23.8 (182)  3:24:04.9 (176)  4:46:18.3 (178)  1:48:41.1 (169)  4:49:33.3  
179.   Tero Parikka PPPVVV  FIN  10:30:00   1:32:21.7 (158)  3:23:39.5 (174)  4:46:42.5 (180)  1:51:17.8 (176)  4:49:39.5  
180.   Tanja Kangosjärvi Muonion Kiri  FIN  10:30:00   1:36:24.0 (186)  3:28:17.6 (182)  4:46:34.5 (179)  1:51:53.6 (178)  4:49:41.9  
181.   Marko Mäkeläinen   FIN  10:30:00   1:42:20.3 (209)  3:31:30.0 (187)  4:47:18.5 (181)  1:49:09.7 (172)  4:50:12.6  
182.   Antero Taivalsaari   FIN  10:30:00   1:35:11.6 (180)  3:32:30.7 (194)  4:47:48.7 (182)  1:57:19.1 (207)  4:50:41.1  
183.   Pekka Petäjä E-P:n Syke  FIN  10:30:00   1:38:29.1 (195)  3:31:45.7 (190)  4:48:02.7 (183)  1:53:16.6 (184)  4:50:54.3  
184.   Pentti 74V Rautio Pyyra  FIN  10:30:00   1:38:27.5 (194)  3:31:48.2 (191)  4:48:17.5 (184)  1:53:20.7 (185)  4:51:11.0  
185.   Matej Vnencak   FIN  10:30:00   1:35:24.8 (183)  3:29:27.8 (183)  4:49:01.8 (185)  1:54:03.0 (190)  4:51:55.4  
186.   Hanna Kaipiainen   FIN  10:30:00   1:34:36.9 (177)  3:30:07.8 (185)  4:50:00.7 (186)  1:55:30.9 (193)  4:53:14.9  
187.   Eero Moilanen Emlogos Oy  FIN  10:30:00   1:38:27.1 (193)  3:32:12.1 (192)  4:50:25.9 (188)  1:53:45.0 (188)  4:53:24.6  
188.   Markotapio Lauren   FIN  10:30:00   1:38:44.8 (198)  3:32:32.3 (195)  4:50:07.4 (187)  1:53:47.5 (189)  4:53:29.5  
189.   Juha Kerojoki Pöheikön Liuku  FIN  10:30:00   1:33:00.8 (166)  3:26:39.7 (178)  4:50:36.0 (189)  1:53:38.9 (186)  4:53:59.7  
190.   Ulla Nissinen   FIN  10:30:00   1:42:21.8 (210)  3:36:51.5 (197)  4:51:18.0 (190)  1:54:29.7 (191)  4:54:10.1  
191.   Kari Kokko Team Haarakäynti  FIN  10:30:00   1:35:18.6 (181)  3:27:21.8 (180)  4:52:57.3 (192)  1:52:03.2 (179)  4:55:55.9  
192.   Martin Meyer   FIN  10:30:00   1:32:19.7 (157)  3:32:26.7 (193)  4:52:56.8 (191)  2:00:07.0 (219)  4:56:08.6  
193.   Juha Kähkönen Hillers Kajaani  FIN  10:30:00   1:38:25.6 (192)  3:34:24.3 (196)  4:53:29.9 (194)  1:55:58.7 (194)  4:56:34.6  
194.   Hans Künzi   SUI  10:30:00   1:33:32.7 (170)  3:27:12.1 (179)  4:53:29.6 (193)  1:53:39.4 (187)  4:56:42.7  
195.   Raimo Aho   FIN  10:30:00   1:38:30.1 (196)  3:31:44.7 (189)  4:53:42.1 (195)  1:53:14.6 (183)  4:56:50.8  
196.   Harri Heikkinen Team Gulo Gulo  FIN  10:30:00   1:40:00.5 (202)  3:37:46.2 (204)  4:54:38.4 (196)  1:57:45.7 (209)  4:57:49.8  
197.   Maiju Takala Vapaalaskuseura Leviät Ry  FIN  10:30:00   1:38:23.5 (190)  3:37:30.0 (199)  4:56:24.1 (197)  1:59:06.5 (214)  4:59:28.8  
198.   Lauri Väätäinen HOLD24  FIN  10:30:00   1:34:10.4 (175)  3:31:24.9 (186)  4:56:36.8 (198)  1:57:14.5 (206)  4:59:32.0  
199.   Henri Silver Kampiveikot  FIN  10:30:00   1:43:39.1 (223)  3:39:43.2 (216)  4:57:31.8 (199)  1:56:04.1 (198)  5:00:17.2  
200.   Hannu Kyllönen   FIN  10:30:00   1:42:31.9 (212)  3:37:35.7 (202)  4:57:58.0 (200)  1:55:03.8 (192)  5:01:05.8  
201.   Pekka Turpeinen Finnish Low Speed Racers yr 199  FIN  10:30:00   1:38:10.3 (189)  3:37:34.1 (200)  4:58:17.0 (201)  1:59:23.8 (215)  5:01:18.1  
202.   Hans-Ulrich Beer   SUI  10:30:00   1:39:06.7 (201)  3:38:07.6 (205)  4:58:26.6 (202)  1:59:00.9 (212)  5:01:29.8  
203.   Jani Prykäri Team Väsyneet Jalat  FIN  10:30:00   1:32:10.1 (155)  3:29:56.1 (184)  4:58:27.4 (203)  1:57:46.0 (210)  5:01:37.1  
204.   Hannele Kinnunen   FIN  10:30:00   1:42:33.5 (214)  3:38:33.9 (207)  4:58:55.9 (207)  1:56:00.4 (196)  5:01:46.3  
205.   Artti Antila Kainuun hiihtoseura  FIN  10:30:00   1:41:09.4 (207)  3:39:39.6 (214)  4:58:55.1 (206)  1:58:30.2 (211)  5:01:52.5  
206.   Claudia Humann schulz sportreisen  AUT  10:30:00   1:40:56.7 (205)  3:37:34.6 (201)  4:58:49.9 (204)  1:56:37.9 (201)  5:02:00.9  
207.   Lorenz Mrkos schulz sportreisen  AUT  10:30:00   1:40:58.7 (206)  3:37:39.2 (203)  4:58:54.2 (205)  1:56:40.5 (202)  5:02:01.4  
208.   Iina Kalliorinne OTC  FIN  10:30:00   1:42:45.1 (220)  3:38:47.1 (209)  4:59:22.4 (208)  1:56:02.0 (197)  5:02:28.4  
209.   Esko Mäkelä   FIN  10:30:00   1:42:41.6 (218)  3:38:58.6 (210)  4:59:23.6 (209)  1:56:17.0 (199)  5:02:31.5  
210.   Matti Ronkainen Lämpöykkönen Oy  FIN  10:30:00   1:43:26.8 (222)  3:39:45.2 (217)  4:59:25.2 (210)  1:56:18.4 (200)  5:02:32.6  
211.   Tapio Montonen Mäntyharju  FIN  10:30:00   1:42:36.0 (216)  3:38:36.3 (208)  5:00:11.9 (211)  1:56:00.3 (195)  5:03:30.7  
212.   Tuukka Sutinen Vapaalaskuseura Leviät Ry  FIN  10:30:00   1:38:01.2 (188)  3:39:41.7 (215)  5:00:55.1 (212)  2:01:40.5 (224)  5:04:00.8  
213.   Reijo Hyvönen Lapponia KiurUrh  FIN  10:30:00   1:42:34.5 (215)  3:39:34.6 (213)  5:01:32.8 (213)  1:57:00.1 (205)  5:04:48.4  
214.   Jukka Romppainen ONMKY, Kadonneen Kunnon Metsäsä  FIN  10:30:00   1:38:55.4 (199)  3:38:33.3 (206)  5:02:20.2 (214)  1:59:37.9 (216)  5:05:48.4  
215.   Aimo Hassinen   FIN  10:30:00   1:42:19.3 (208)  3:39:07.2 (211)  5:02:49.5 (215)  1:56:47.9 (203)  5:06:10.4  
216.   Mikko Hyvärinen Tuonelan Maraton Hiihtäjät Terv  FIN  10:30:00   1:38:24.1 (191)  3:37:29.0 (198)  5:04:25.8 (216)  1:59:04.9 (213)  5:07:38.1  
217.   Hannu Välimäki Oy Apotti Ab  FIN  10:30:00   1:42:43.6 (219)  3:39:33.5 (212)  5:05:24.8 (217)  1:56:49.9 (204)  5:08:59.4  
218.   Jouko Liinamaa Liinamaa Palvelut OY  FIN  10:30:00   1:40:51.6 (204)  3:45:03.9 (219)  5:07:02.2 (218)  2:04:12.3 (228)  5:10:06.1  
219.   Aigar Kallas   EST  10:30:00   1:48:30.8 (232)  3:46:04.2 (223)  5:07:42.0 (219)  1:57:33.4 (208)  5:10:35.8  
220.   Ritva Ronkainen Ski Marathon team Optiwax  FIN  10:30:00   1:42:32.1 (213)  3:45:17.6 (220)  5:07:47.2 (220)  2:02:45.5 (225)  5:10:52.2  
221.   Heikki Ikonen   FIN  10:30:00   1:45:46.5 (227)  3:45:44.5 (221)  5:09:28.4 (221)  1:59:58.0 (218)  5:12:44.9  
222.   Leena Peltonen Worldloppet Masters Finland  FIN  10:30:00   1:43:21.2 (221)  3:46:08.3 (224)  5:09:53.9 (222)  2:02:47.1 (226)  5:13:18.6  
223.   Juha Barck Suvituulitiimi Turku  FIN  10:30:00   1:42:39.5 (217)  3:45:45.5 (222)  5:10:33.7 (223)  2:03:06.0 (227)  5:14:00.0  
224.   Jukka Hasu   FIN  10:30:00   1:39:05.1 (200)  3:40:41.1 (218)  5:10:38.7 (224)  2:01:36.0 (223)  5:14:04.1  
225.   Riku Hyttinen Alatornion Ahjo ry  FIN  10:30:00   1:44:58.3 (225)  3:46:13.3 (226)  5:11:49.0 (225)  2:01:15.0 (221)  5:14:53.0  
226.   Antonio Llorente   ESP  10:30:00   1:44:49.7 (224)  3:46:12.8 (225)  5:13:31.7 (226)  2:01:23.1 (222)  5:17:09.2  
227.   Petri Mattsson Virtain Urheilijat  FIN  10:30:00   1:45:16.6 (226)  3:51:19.9 (228)  5:17:45.1 (227)  2:06:03.3 (231)  5:21:16.2  
228.   Kirsi Metsävainio   FIN  10:30:00   1:54:48.7 (238)  3:54:34.3 (231)  5:19:05.7 (228)  1:59:45.6 (217)  5:22:20.0  
229.   Risto Ritvanen Kiuruveden Urheilijat  FIN  10:30:00   1:46:23.1 (229)  3:46:32.7 (227)  5:19:11.3 (229)  2:00:09.6 (220)  5:22:23.2  
230.   Erki Unn Kymi Baltic Consulting  EST  10:30:00   1:49:00.7 (233)  3:55:12.0 (232)  5:21:39.2 (230)  2:06:11.3 (232)  5:25:06.6  
231.   Kaj Korin   FIN  10:30:00   1:47:42.1 (230)  3:53:31.5 (229)  5:26:16.9 (231)  2:05:49.4 (230)  5:30:18.5  
232.   Sami Lappalainen Hukka Ski Team  FIN  10:30:00   1:48:10.5 (231)  3:53:32.5 (230)  5:26:18.3 (232)  2:05:22.0 (229)  5:30:22.0  
233.   Andre Christophe Bakala Pöheikön Liuku  FIN  10:30:00   1:42:23.9 (211)  3:55:15.9 (233)  5:30:49.6 (233)  2:12:52.0 (238)  5:34:29.9  
234.   Mauri Ylikoski Kelträme  FIN  10:30:00   1:51:15.6 (235)  3:59:02.2 (235)  5:32:28.3 (234)  2:07:46.6 (233)  5:36:10.2  
235.   Peter Stein   GER  10:30:00   1:46:22.6 (228)  3:57:27.8 (234)  5:33:10.3 (235)  2:11:05.2 (236)  5:36:48.9  
236.   Isko Kuitunen   FIN  10:30:00   1:54:07.2 (236)  4:04:13.3 (237)  5:34:47.6 (236)  2:10:06.1 (235)  5:38:15.1  
237.   Eero Sippola Parolan pohjalainen  FIN  10:30:00   1:49:21.3 (234)  4:00:56.0 (236)  5:38:21.3 (237)  2:11:34.7 (237)  5:41:55.8  
238.   Hannu Jänkälä Caverion  FIN  10:30:00   1:54:59.8 (240)  4:07:52.9 (238)  5:39:40.7 (238)  2:12:53.1 (239)  5:43:04.6  
239.   Tero Weman Arkkitehtipalvelu Oy  FIN  10:30:00   2:01:46.9 (245)  4:10:38.8 (239)  5:41:16.3 (239)  2:08:51.9 (234)  5:44:36.1  
240.   Taru Niemi TeamManaatti  FIN  10:30:00   1:58:44.4 (243)  4:12:12.8 (240)  5:49:57.7 (240)  2:13:28.4 (240)  5:53:49.4  
241.   Heikki Hursti Ruovesi  FIN  10:30:00   1:55:21.7 (242)  4:14:12.4 (241)  5:51:45.8 (241)  2:18:50.7 (242)  5:55:11.1  
242.   Olli Kauko Melanvilauttajat  FIN  10:30:00   1:55:02.0 (241)  4:14:14.4 (242)  5:57:20.2 (242)  2:19:12.4 (243)  6:00:58.8  
243.   Jussi Lehtiniemi Metsäkonepalvelu Yli-Anttila Oy  FIN  10:30:00   1:54:58.4 (239)  4:14:15.9 (243)  5:57:24.2 (243)  2:19:17.5 (244)  6:00:59.8  
244.   Harri Valkonen Sitowise Oy  FIN  10:30:00   1:58:51.5 (244)  4:16:19.9 (244)  5:57:25.1 (244)  2:17:28.4 (241)  6:01:00.9  
245.   Petteri Koponen Kallaveden Ankkurit  FIN  10:30:00   1:54:35.2 (237)  4:16:40.7 (245)  6:00:02.5 (245)  2:22:05.5 (245)  6:03:44.6  
   Antti Aalto 60+  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Fritz Aebi   SUI  10:30:00               ei läht.  
   Anne Ahola Maatalouslomittajat  FIN  10:30:00               keskeytti  
   Jarmo Airosalo   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Reijo Alapuranen YBT Oy  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Esa Alarvo OTC  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Inga Alatalo Muonion Kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Johanna Alppi   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Norbert Angerer Herr  AUT  10:30:00               keskeytti  
   Janne Anttila   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Marko Anttola   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Glenn Asplund   SWE  10:30:00               ei läht.  
   Mikko Autti Kehitysaura Oy  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Cedric Balssa   FRA  10:30:00               ei läht.  
   Thomas Baumgartner   SUI  10:30:00               ei läht.  
   Adrian Blake   AUS  10:30:00               ei läht.  
   Martin Blässar   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Lara Bouteraon   FRA  10:30:00               ei läht.  
   Michel Bouteraon   FRA  10:30:00               ei läht.  
   Sanna-Mari Ekström Muonion Kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Henri Erkkilä NORDIC TEAMWEARSPORT / Dæhlie F  FIN  10:30:00               keskeytti  
   Christoph Gasche SC Obergoms  SUI  10:30:00               ei läht.  
   Hanna Haikala   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Assi Hakala Himangan URHEILIJAT  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Eero Halko   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Herman Happonen Puijon hiihtoseura  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Hilla Happonen Puijon hiihtoseura  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Kati Happonen Puijon hiihtoseura  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Markus Happonen Puijon hiihtoseura  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jorma Heikkinen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Sirkku Heino   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Erkki Helminen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jaakko Helminen Tuusulan Tallaajat  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Taru Hiuspää-Muotka Muonion Kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Marita Hulkkonen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Esa Huotari Sotkamon Jymy  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Kai Huuhka   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Artturi Hård   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Joonas Häkkinen Ylläsjärven äkistys  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Kalle Häkkinen Ski Jyväskylä  FIN  10:30:00               keskeytti  
   Arto Hökkä   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jarmo Hökkä   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Viljami Hökkä   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Kirsi Iitti-Koskinen Eräjärven Urheilijat  FIN  10:30:00               keskeytti  
   Piotr Izdebski   POL  10:30:00               ei läht.  
   Minna Jaara   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Eero Juola Kuruun Kuukahtaneet  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Reijo Jylhä   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Mika Jäkälä   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Tuukka Järvenpää Oulun Reipas  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Mira Kangosjärvi Muonion Kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Ulla Kangosjärvi Muonion Kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Alpo Karila   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Niina Kauppinen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Eevi Keränen Kempeleen Kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jukka Keränen Oaj Kempele  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Saara Kinnunen Tohoskiteam  FIN  10:30:00               keskeytti  
   Mika Kirjavainen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Ari-Pekka Koivisto Rajan esikunta  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jouni Kokko karvian kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Juha Koppinen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jouni Korhonen Pöheikön Liuku  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Maarit Korpi Nostokorpi Oy  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Marta Kosi?ska   POL  10:30:00               ei läht.  
   Matej Kubina HSK Benecko  CZE  10:30:00               ei läht.  
   Alpo Kumpula 1956  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Pauli Kuoppala   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Eetu Kurkikangas   FIN  10:30:00               keskeytti  
   Veikko Kuumola   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Arto Kytölä Japoyhtiöt Alajärvi  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Maija Käkelä   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jorma Kärhä   SWE  10:30:00               ei läht.  
   Helka Kärkinen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Sepi Kärkölä   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Markku Laamanen Järvenpää  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Saku Laine   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Eeva-Liisa Lantto   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Pauli Lapinkangas Fazer Oulu  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Pirjo Lauren   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Emmi Lehkonen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Aarno Lehtoruusu Laitilan Jyske  FIN  10:30:00               keskeytti  
   Mario Leimbach schulz sportreisen  GER  10:30:00               ei läht.  
   Ilkka Lemponen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Ari Leponiemi Automaalaamo Jomari oy  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Miika Liikkanen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Risto Lintula   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Arnaud Lizon   FRA  10:30:00               ei läht.  
   Päivi Loukusa   FIN  10:30:00               keskeytti  
   Jyrki Lukka   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Vesa Luomala PPPVVV  FIN  10:30:00               keskeytti  
   Esa Luukkanen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jaana Luukkanen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Marko Löija Team Bogohata  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Meri Maijala Lapin Biathlon  FIN  10:30:00               keskeytti  
   Oula Maijala   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Arto Maunu   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jonne Maunu   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Mika Metso   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Vesa Mikkonen Kuopio  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Peppi Muotka Muonion Kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Unna Muotka Muonion Kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jaakko Mustajärvi   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Olli Männistö   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Niina Mäntyniemi Team Köykkyrin kiertäjät  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Henning Nynäs   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Markku Oikarinen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Antti Ojansivu Lost In Lapland  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Janne Paavola Tekno-Pal  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Aimo Paksuniemi Espoo  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Piia Parkkinen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Pasi Peippo Simpeleen Urheilijat  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Sampo Pirilä   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Tapio Pirilä   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Santeri Pirneskoski Maksniemi  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Pauliina Pohja Team HK Varma  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Rauno Posio Visit Arctic Europe  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Lasse Pätsi Cyclos Kuusamo  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Tarmo Pätsi TehoTeam Kuusamo  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jari Raitinpää Jämin Jänne  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Marko Raitinpää Tupu  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Kari Rajala Orimattilan Jymy  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Suvi Rajander Muonion Kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Leo Rantahalvari Team Doubletrouble  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Onni Rantahalvari Team Doubletrouble  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Elli Rantakokko Muonion Kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Kaisa Reinius Äkäslompolo  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jenni Reponiemi Muonion Kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Juha Reponiemi Muonion Kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Suvi Revonniemi   FIN  10:30:00               keskeytti  
   Christian Rollin Les Dragons dAnnecy  FRA  10:30:00               ei läht.  
   Timo Ronkainen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Juha Ruusu   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Heini Salminen Virrat  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Merja Salminen Virtain Urheilijat  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Tomi Santasalo Jämin jänne  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Mika Sieppi Muonion Kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jari Siitonen Jyväskylä  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Paulus Siitonen JHS  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Mari Simonen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Klaus Sjöblom Fortum Loviisa  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Anu Skog Team Köykkyrin kiertäjät  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Ville Suomala   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Kari Suomela   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Virpi Suuronen Muonion Kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Samuli Syrjänen Suksihionta.fi  FIN  10:30:00               keskeytti  
   Suvi Tanner Arctic Circle Adventure  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Turo Terho   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Christophe Thuillé   FRA  10:30:00               ei läht.  
   Ilkka Torkko eläkeläiset  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Kari Tunturi   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Tapio Tuovinen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Kyösti Turunen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Riku Tuuha   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jussi Törmänen Pohjolan Kosteus- ja Kuntokarto  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Johanna Ukkola   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Klaus Uusipaasto Metsäkonepalvelu Yli-Anttila Oy  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Arja Uusitalo   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Sami Uusitalo Muonion Kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jarkko Vanhala Oulun Reipas  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Tero Vehkamäki   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Kati Vehmas Multisport.fi  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jarkko Veijalainen 3 Step IT  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jani Vestenius VisaSkiTeam  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Rasmus Vikström   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Bettina Wikström Perniön Urheilijat  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Marko Virtanen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Anna-Maija Voutilainen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Amandine Vulliez Les Dragons dAnnecy  FRA  10:30:00               ei läht.  
   Kari Vuopio Muonion Kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Marjut Vuopio Muonion Kiri  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Lassi Vuorinen Näpsä-Laiturit OY  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Arvi Väänänen HappyOrNot  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Heikki Väänänen HappyOrNot  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Satu Väänänen HappyOrNot  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Juha-Matti Vääränen Otaniemen Jyllääjät  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Aku Åkerman   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jérôme Orsi   FRA  10:30:00               ei läht.  
   Erkki Pesonen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Reima Pessa Tornio  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jarkko Oksanen Pilpasuon Pallo  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Sonja Katajamäki Ik falken  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Maija Keränen Ahveniston ampumahiihtäjät  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Pentti Haapakangas   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Piia Luoto-Kokko Team Haarakäynti  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jorma Syrjälä   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Kauko Nerg Kemi  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Meeri Rantanen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jukka Aho Lappset Group LTD  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Liisa Haikonen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jari Heiskanen Sonkajärven Pahka  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Pirkko Laitinen Mikkelin Hiihtäjät  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Veli-Matti Latvakoski CCSB Lapin Lattiamestarit Oy  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jenni Ranta-Ylitalo   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Roni-Ville Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Antti Sakko Sealake ski  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Marko Sjöman   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Anne Talvensaari-Mattila   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Kimmo Vitikka Santasport fysioterapia  FIN  10:30:00               ei läht.  
   Jyrki Tiainen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Juhani Kivioja   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Pekka Nykänen   FIN  10:30:00               keskeytti  
   Ilkka Tuomainen   FIN  10:30:00               ei läht.  
   Ilkka Herola   FIN  10:30:00               keskeytti  
   Risto Juntunen   FIN  10:30:00               keskeytti  
   Pirjo Mikkola Pörhön Autoliike Oy  FIN  10:30:00               keskeytti  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English