Lapponia-hiihto 9.-13.04.2018

30,0 km miehet 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
22,0 km
Väliaika
29,5 km
Maali
30.0 km
 
1.   Ari Orava Seinäjoen hiihtoseura  FIN  11:59:25   42:08.7 (1)  1:36:21.5 (1)  1:38:41.2  
2.   Oskari Tanninen Valkekosken Haka  FIN  11:59:25   43:52.4 (2)  1:36:37.1 (2)  1:38:58.5  
3.   Adiyajargal Tseren-Ochir Ski College Muonio  FIN  11:59:25   45:59.4 (5)  1:43:53.2 (3)  1:46:17.9  
4.   Arto Klemetti   FIN  11:59:25   44:47.2 (3)  1:44:11.5 (4)  1:46:38.4  
5.   Veikko Turunpää Päällystöliitto  FIN  11:59:25   46:12.0 (6)  1:45:05.9 (5)  1:47:17.3  
6.   Mario Leimbach schulz sportreisen  GER  11:59:25   47:22.5 (8)  1:45:35.6 (6)  1:48:00.0  
7.   Luukas Siitonen Ski Jyväskylä  FIN  11:59:25   44:52.2 (4)  1:46:32.5 (7)  1:48:53.9  
8.   Elias Järventaus Merimelojat  FIN  11:59:25   48:16.1 (10)  1:47:26.6 (8)  1:50:01.6  
9.   Timo Kannasvuo Napapiirin Kuljetus Oy  FIN  11:59:25   48:46.4 (13)  1:48:11.6 (9)  1:50:29.7  
10.   Juha Sipponen Jämsänkosken Ilves  FIN  11:59:25   46:42.4 (7)  1:48:57.8 (10)  1:51:34.5  
11.   Seppo Illikainen Haukiputaan Heitto  FIN  11:59:25   48:46.0 (12)  1:50:45.4 (11)  1:53:11.1  
12.   Jussi Isoaho Nokia Oyj  FIN  11:59:25   48:25.3 (11)  1:50:46.4 (12)  1:53:16.0  
13.   Pyry Sirviö Ski College Muonio  FIN  11:59:25   49:37.6 (20)  1:51:12.9 (13)  1:53:39.2  
14.   Jussi Hytönen Majoituspalvelu villa-hytönen  FIN  11:59:25   48:48.0 (14)  1:51:21.1 (14)  1:53:51.7  
15.   Antti-Olavi Rytky Ski College Muonio  FIN  11:59:25   47:30.5 (9)  1:51:56.9 (16)  1:54:11.5  
16.   Markku Myllylä Tuonelan Kuokka  FIN  11:59:25   49:32.1 (17)  1:51:56.2 (15)  1:54:26.2  
17.   Kari Suomela   FIN  11:59:25   49:31.3 (16)  1:52:46.4 (17)  1:55:24.0  
18.   Veikko Imponen Kemijärven Urheilijat  FIN  11:59:25   49:45.3 (21)  1:53:15.2 (18)  1:55:42.2  
19.   Martti Rauvala   FIN  11:59:25   49:29.6 (15)  1:53:23.6 (19)  1:55:52.8  
20.   Jouko Peipinen Kalevan Kiertäjät/Forssa  FIN  11:59:25   49:36.1 (19)  1:54:33.1 (20)  1:57:15.1  
21.   Yury Rassamakhin   RUS  11:59:25   51:50.1 (22)  1:56:36.8 (21)  1:59:13.2  
22.   Frans Pylkkänen Keravan Urheilijat  FIN  11:59:25   52:23.7 (24)  1:56:57.6 (23)  1:59:22.3  
23.   Jarkko Oksanen Pilpasuon Pallo  FIN  11:59:25   52:51.6 (25)  1:56:55.7 (22)  1:59:40.0  
24.   Jari Kivakka   FIN  11:59:25   51:52.2 (23)  1:57:36.9 (24)  2:00:19.7  
25.   Antti Ridanpää Ylistaron Kilpa- Veljet  FIN  11:59:25   55:00.8 (30)  2:00:39.1 (25)  2:03:22.0  
26.   Mika Hurula Kuopion Uimaseura  FIN  11:59:25   49:33.6 (18)  2:00:42.2 (26)  2:03:24.3  
27.   Jouko Hietala   FIN  11:59:25   54:12.7 (27)  2:01:58.8 (27)  2:04:37.1  
28.   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto  FIN  11:59:25   54:21.3 (28)  2:02:57.0 (28)  2:05:43.7  
29.   Mauri Hautala Seinäjoen hiihtoseura  FIN  11:59:25   54:52.1 (29)  2:06:00.8 (29)  2:09:06.8  
30.   Beat Schneider   SUI  11:59:25   58:40.3 (35)  2:07:50.2 (31)  2:10:30.7  
31.   Pertti Lind Lapponia KiurUrh  FIN  11:59:25   59:37.1 (41)  2:07:55.1 (32)  2:10:32.5  
32.   Kauko Nerg Kemi  FIN  11:59:25   55:47.6 (31)  2:07:49.2 (30)  2:10:42.9  
33.   Lauri Rantakokko Muonion Kiri  FIN  11:59:25   59:05.1 (36)  2:10:15.0 (33)  2:12:50.9  
34.   Thomas Ekström Muonion Kiri  FIN  11:59:25   58:39.3 (34)  2:10:16.7 (34)  2:12:55.2  
35.   Jouni Korhonen Pöheikön Liuku  FIN  11:59:25   59:28.0 (38)  2:10:49.8 (35)  2:13:34.6  
36.   Jan Rybansky   SVK  11:59:25   54:12.2 (26)  2:11:00.5 (36)  2:13:49.9  
37.   Christophe Thuillé   FRA  11:59:25   56:17.6 (32)  2:11:29.0 (37)  2:14:27.2  
38.   Reima Pessa Tornio  FIN  11:59:25   59:31.0 (39)  2:12:23.0 (38)  2:15:13.3  
39.   Ari Putkonen Turun AMK  FIN  11:59:25   57:17.7 (33)  2:12:57.5 (39)  2:16:09.8  
40.   Samuli Vähäsöyrinki   FIN  11:59:25   1:01:11.8 (45)  2:13:49.4 (40)  2:16:31.6  
41.   Mikko Niilo-Rämä Haukivuoren Kisailijat  FIN  11:59:25   1:00:16.6 (43)  2:15:17.4 (42)  2:18:11.1  
42.   Roope Etelämäki Tohoskiteam  FIN  11:59:25   59:15.3 (37)  2:15:09.3 (41)  2:18:14.2  
43.   Markku Laamanen Järvenpää  FIN  11:59:25   1:01:59.9 (47)  2:16:07.1 (44)  2:18:42.3  
44.   Matti Heikonen Matti  FIN  11:59:25   59:33.0 (40)  2:15:40.2 (43)  2:18:45.7  
45.   Juha-Pekka Kangosjärvi Muonion Kiri  FIN  11:59:25   59:52.8 (42)  2:16:07.4 (45)  2:18:48.6  
46.   Erkki Pesonen   FIN  11:59:25   1:02:34.3 (51)  2:17:36.9 (46)  2:20:40.8  
47.   Martti Piirainen   FIN  11:59:25   1:00:26.2 (44)  2:18:10.0 (47)  2:21:27.3  
48.   Pekka Kukkonen   FIN  11:59:25   1:02:18.1 (49)  2:18:59.0 (48)  2:22:00.5  
49.   Onni Tiiperi   FIN  11:59:25   1:02:43.5 (53)  2:19:21.4 (49)  2:22:27.5  
50.   Aarne Koivupalo   FIN  11:59:25   1:02:23.1 (50)  2:20:10.5 (51)  2:23:07.0  
51.   Kalervo Kujala AD-HD Evijärvi  FIN  11:59:25   1:01:38.6 (46)  2:20:09.1 (50)  2:23:07.7  
52.   Mikhail Bolshakov   RUS  11:59:25   1:02:40.9 (52)  2:20:21.5 (52)  2:23:32.2  
53.   Christian Rollin Les Dragons dAnnecy  FRA  11:59:25   1:02:14.5 (48)  2:21:28.0 (53)  2:24:31.5  
54.   Juhani Krankka Haukiputaan Heitto  FIN  11:59:25   1:03:54.0 (54)  2:25:42.6 (54)  2:29:07.3  
55.   Tuomo Ukkola Haukiputaan Heitto  FIN  11:59:25   1:03:57.5 (55)  2:25:55.2 (55)  2:29:08.5  
56.   Jochen Hensel   GER  11:59:25   1:07:51.5 (59)  2:30:15.2 (56)  2:33:25.6  
57.   Jérôme Orsi   FRA  11:59:25   1:08:08.7 (61)  2:31:34.5 (57)  2:34:43.9  
58.   Pauli Kuoppala   FIN  11:59:25   1:05:14.1 (56)  2:34:27.9 (58)  2:37:56.4  
59.   Pentti Haapakangas   FIN  11:59:25   1:07:27.2 (58)  2:35:48.0 (59)  2:39:17.1  
60.   Juhani Kivioja   FIN  11:59:25   1:07:25.1 (57)  2:35:54.3 (60)  2:39:18.6  
61.   Mikhail Akimov   RUS  11:59:25   1:07:56.6 (60)  2:36:03.0 (61)  2:39:29.1  
62.   Peter Kling Heltri  FIN  11:59:25         2:40:51.6  
63.   Jorma Syrjälä   FIN  11:59:25   1:13:29.7 (65)  2:42:09.6 (63)  2:45:38.3  
64.   Kalevi Ranta   FIN  11:59:25   1:08:41.6 (62)  2:42:48.1 (64)  2:46:16.5  
65.   Antti Lipsanen Lipsanen Oy  FIN  11:59:25   1:12:06.7 (64)  2:46:13.4 (65)  2:49:33.6  
66.   Toni Kalliorinne OTC  FIN  11:59:25   1:14:05.8 (66)  2:51:22.5 (66)  2:55:03.4  
67.   Raimo Palmu   FIN  11:59:25   1:17:27.5 (67)  2:54:16.6 (67)  2:57:43.0  
68.   Matti Pöntinen Ammattiopisto Lappia  FIN  11:59:25   1:18:59.3 (68)  2:59:33.0 (68)  3:02:47.5  
   Peter Kling Heltri  FIN     1:12:04.2 (63)  2:37:34.1 (62)     
   Usko Juntunen Iisalmen Visa  FIN  10:30:00         ei läht.  
   Matti Rantanen Jämsänkosken ilves  FIN  10:30:00         ei läht.  
   Juhani Karttunen   FIN  11:59:25         keskeytti  
   Tommi Luukkonen Arkkitehtipalvelu Oy  FIN  11:59:25         ei läht.  
   Tuomo Niskanen Ylivieska  FIN  11:59:25         ei läht.  
   Jouni Palojärvi KEMIJÄRVEN KUNTOKESKUS OY  FIN  11:59:25         ei läht.  
   Tero Weman Arkkitehtipalvelu Oy  FIN  11:59:25         ei läht.  
   Alf Vikström   FIN  11:59:25         ei läht.  
   Victor Zhemchuzhkin   RUS  11:59:25         ei läht.  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English