Lapponia-hiihto 9.-13.04.2018

30,0 km kokonaisuus 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
22,0 km
Väliaika
29,5 km
Maali
30.0 km
 
1.   Ari Orava Seinäjoen hiihtoseura  FIN  11:59:25   42:08.7 (1)  1:36:21.5 (1)  1:38:41.2  
2.   Oskari Tanninen Valkekosken Haka  FIN  11:59:25   43:52.4 (2)  1:36:37.1 (2)  1:38:58.5  
3.   Adiyajargal Tseren-Ochir Ski College Muonio  FIN  11:59:25   45:59.4 (5)  1:43:53.2 (3)  1:46:17.9  
4.   Arto Klemetti   FIN  11:59:25   44:47.2 (3)  1:44:11.5 (4)  1:46:38.4  
5.   Veikko Turunpää Päällystöliitto  FIN  11:59:25   46:12.0 (6)  1:45:05.9 (5)  1:47:17.3  
6.   Mario Leimbach schulz sportreisen  GER  11:59:25   47:22.5 (8)  1:45:35.6 (6)  1:48:00.0  
7.   Luukas Siitonen Ski Jyväskylä  FIN  11:59:25   44:52.2 (4)  1:46:32.5 (7)  1:48:53.9  
8.   Elias Järventaus Merimelojat  FIN  11:59:25   48:16.1 (10)  1:47:26.6 (8)  1:50:01.6  
9.   Timo Kannasvuo Napapiirin Kuljetus Oy  FIN  11:59:25   48:46.4 (13)  1:48:11.6 (9)  1:50:29.7  
10.   Juha Sipponen Jämsänkosken Ilves  FIN  11:59:25   46:42.4 (7)  1:48:57.8 (10)  1:51:34.5  
11.   Seppo Illikainen Haukiputaan Heitto  FIN  11:59:25   48:46.0 (12)  1:50:45.4 (11)  1:53:11.1  
12.   Jussi Isoaho Nokia Oyj  FIN  11:59:25   48:25.3 (11)  1:50:46.4 (12)  1:53:16.0  
13.   Pyry Sirviö Ski College Muonio  FIN  11:59:25   49:37.6 (24)  1:51:12.9 (13)  1:53:39.2  
14.   Jussi Hytönen Majoituspalvelu villa-hytönen  FIN  11:59:25   48:48.0 (14)  1:51:21.1 (14)  1:53:51.7  
15.   Antti-Olavi Rytky Ski College Muonio  FIN  11:59:25   47:30.5 (9)  1:51:56.9 (16)  1:54:11.5  
16.   Markku Myllylä Tuonelan Kuokka  FIN  11:59:25   49:32.1 (21)  1:51:56.2 (15)  1:54:26.2  
17.   Reetta Silvasti Puijon Hiihtoseura  FIN  11:59:25   49:25.9 (15)  1:52:28.4 (18)  1:54:41.1  
18.   Sirpa Pääkkönen Sotkamon Jymy  FIN  11:59:25   49:38.6 (25)  1:52:13.0 (17)  1:54:45.2  
19.   Kari Suomela   FIN  11:59:25   49:31.3 (20)  1:52:46.4 (19)  1:55:24.0  
20.   Veikko Imponen Kemijärven Urheilijat  FIN  11:59:25   49:45.3 (26)  1:53:15.2 (20)  1:55:42.2  
21.   Martti Rauvala   FIN  11:59:25   49:29.6 (17)  1:53:23.6 (21)  1:55:52.8  
22.   Veera Säisä Iisalmen Visa  FIN  11:59:25   49:30.1 (18)  1:53:54.2 (22)  1:56:34.0  
23.   Jouko Peipinen Kalevan Kiertäjät/Forssa  FIN  11:59:25   49:36.1 (23)  1:54:33.1 (23)  1:57:15.1  
24.   Emilia Kähkönen Ski & Bike Store Rovaniemi  FIN  11:59:25   49:31.1 (19)  1:55:47.9 (24)  1:58:13.2  
25.   Yury Rassamakhin   RUS  11:59:25   51:50.1 (27)  1:56:36.8 (25)  1:59:13.2  
26.   Frans Pylkkänen Keravan Urheilijat  FIN  11:59:25   52:23.7 (29)  1:56:57.6 (27)  1:59:22.3  
27.   Jarkko Oksanen Pilpasuon Pallo  FIN  11:59:25   52:51.6 (30)  1:56:55.7 (26)  1:59:40.0  
28.   Jari Kivakka   FIN  11:59:25   51:52.2 (28)  1:57:36.9 (28)  2:00:19.7  
29.   Milja Halttunen Pennalanranta Oy  FIN  11:59:25   49:26.4 (16)  1:58:38.2 (29)  2:01:22.3  
30.   Antti Ridanpää Ylistaron Kilpa- Veljet  FIN  11:59:25   55:00.8 (37)  2:00:39.1 (30)  2:03:22.0  
31.   Mika Hurula Kuopion Uimaseura  FIN  11:59:25   49:33.6 (22)  2:00:42.2 (31)  2:03:24.3  
32.   Jouko Hietala   FIN  11:59:25   54:12.7 (33)  2:01:58.8 (32)  2:04:37.1  
33.   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto  FIN  11:59:25   54:21.3 (34)  2:02:57.0 (33)  2:05:43.7  
34.   Viivi Varjus Imatran Urheilijat  FIN  11:59:25   54:01.0 (31)  2:04:04.3 (34)  2:06:38.4  
35.   Aada Peltola Suomen Konetalo oy  FIN  11:59:25   54:54.7 (36)  2:04:10.3 (35)  2:06:47.5  
36.   Mauri Hautala Seinäjoen hiihtoseura  FIN  11:59:25   54:52.1 (35)  2:06:00.8 (36)  2:09:06.8  
37.   Beat Schneider   SUI  11:59:25   58:40.3 (44)  2:07:50.2 (38)  2:10:30.7  
38.   Pertti Lind Lapponia KiurUrh  FIN  11:59:25   59:37.1 (52)  2:07:55.1 (39)  2:10:32.5  
39.   Kauko Nerg Kemi  FIN  11:59:25   55:47.6 (38)  2:07:49.2 (37)  2:10:42.9  
40.   Lotte-Line Ekström Muonion Kiri  FIN  11:59:25   58:39.4 (43)  2:10:12.0 (40)  2:12:43.4  
41.   Lauri Rantakokko Muonion Kiri  FIN  11:59:25   59:05.1 (45)  2:10:15.0 (41)  2:12:50.9  
42.   Thomas Ekström Muonion Kiri  FIN  11:59:25   58:39.3 (42)  2:10:16.7 (42)  2:12:55.2  
43.   Jouni Korhonen Pöheikön Liuku  FIN  11:59:25   59:28.0 (49)  2:10:49.8 (43)  2:13:34.6  
44.   Jan Rybansky   SVK  11:59:25   54:12.2 (32)  2:11:00.5 (44)  2:13:49.9  
45.   Hannele Uusitalo   FIN  11:59:25   57:41.5 (41)  2:11:29.7 (46)  2:14:19.9  
46.   Christophe Thuillé   FRA  11:59:25   56:17.6 (39)  2:11:29.0 (45)  2:14:27.2  
47.   Johanna Tervo   NOR  11:59:25   59:12.8 (47)  2:12:06.2 (47)  2:14:53.1  
48.   Reima Pessa Tornio  FIN  11:59:25   59:31.0 (50)  2:12:23.0 (48)  2:15:13.3  
49.   Sanna Elevaara   FIN  11:59:25   59:07.7 (46)  2:13:01.8 (50)  2:15:52.1  
50.   Ari Putkonen Turun AMK  FIN  11:59:25   57:17.7 (40)  2:12:57.5 (49)  2:16:09.8  
51.   Samuli Vähäsöyrinki   FIN  11:59:25   1:01:11.8 (58)  2:13:49.4 (51)  2:16:31.6  
52.   Mikko Niilo-Rämä Haukivuoren Kisailijat  FIN  11:59:25   1:00:16.6 (54)  2:15:17.4 (53)  2:18:11.1  
53.   Roope Etelämäki Tohoskiteam  FIN  11:59:25   59:15.3 (48)  2:15:09.3 (52)  2:18:14.2  
54.   Markku Laamanen Järvenpää  FIN  11:59:25   1:01:59.9 (63)  2:16:07.1 (55)  2:18:42.3  
55.   Matti Heikonen Matti  FIN  11:59:25   59:33.0 (51)  2:15:40.2 (54)  2:18:45.7  
56.   Juha-Pekka Kangosjärvi Muonion Kiri  FIN  11:59:25   59:52.8 (53)  2:16:07.4 (56)  2:18:48.6  
57.   Erkki Pesonen   FIN  11:59:25   1:02:34.3 (68)  2:17:36.9 (57)  2:20:40.8  
58.   Meeri Rantanen   FIN  11:59:25   1:00:27.2 (56)  2:17:54.7 (58)  2:20:53.4  
59.   Martti Piirainen   FIN  11:59:25   1:00:26.2 (55)  2:18:10.0 (59)  2:21:27.3  
60.   Pekka Kukkonen   FIN  11:59:25   1:02:18.1 (66)  2:18:59.0 (60)  2:22:00.5  
61.   Anna Kerko Lost In Lapland  FIN  11:59:25   1:00:52.5 (57)  2:19:31.2 (62)  2:22:16.7  
62.   Onni Tiiperi   FIN  11:59:25   1:02:43.5 (70)  2:19:21.4 (61)  2:22:27.5  
63.   Aarne Koivupalo   FIN  11:59:25   1:02:23.1 (67)  2:20:10.5 (65)  2:23:07.0  
64.   Kalervo Kujala AD-HD Evijärvi  FIN  11:59:25   1:01:38.6 (61)  2:20:09.1 (63)  2:23:07.7  
65.   Heli Mäkelä Alavus  FIN  11:59:25   1:01:35.6 (60)  2:20:10.0 (64)  2:23:22.1  
66.   Mikhail Bolshakov   RUS  11:59:25   1:02:40.9 (69)  2:20:21.5 (66)  2:23:32.2  
67.   Batshur Battogtokh Ski College Muonio  FIN  11:59:25   1:01:46.3 (62)  2:21:27.7 (68)  2:24:20.6  
68.   Piia Luoto-Kokko Team Haarakäynti  FIN  11:59:25   1:02:17.6 (65)  2:21:26.5 (67)  2:24:24.6  
69.   Christian Rollin Les Dragons dAnnecy  FRA  11:59:25   1:02:14.5 (64)  2:21:28.0 (69)  2:24:31.5  
70.   Ulla Rauhala Ski College Muonio  FIN  11:59:25   1:01:31.6 (59)  2:23:14.4 (70)  2:26:31.5  
71.   Juhani Krankka Haukiputaan Heitto  FIN  11:59:25   1:03:54.0 (72)  2:25:42.6 (71)  2:29:07.3  
72.   Tuomo Ukkola Haukiputaan Heitto  FIN  11:59:25   1:03:57.5 (73)  2:25:55.2 (72)  2:29:08.5  
73.   Amandine Vulliez Les Dragons dAnnecy  FRA  11:59:25   1:03:04.3 (71)  2:28:40.8 (73)  2:32:18.3  
74.   Jochen Hensel   GER  11:59:25   1:07:51.5 (81)  2:30:15.2 (74)  2:33:25.6  
75.   Jérôme Orsi   FRA  11:59:25   1:08:08.7 (83)  2:31:34.5 (75)  2:34:43.9  
76.   Katriina Sieppi Muonion Kiri  FIN  11:59:25   1:04:15.8 (74)  2:32:59.0 (76)  2:36:21.3  
77.   Pauli Kuoppala   FIN  11:59:25   1:05:14.1 (75)  2:34:27.9 (77)  2:37:56.4  
78.   Maria Saarni   FIN  11:59:25   1:07:47.4 (80)  2:35:13.2 (78)  2:38:10.4  
79.   Pentti Haapakangas   FIN  11:59:25   1:07:27.2 (79)  2:35:48.0 (79)  2:39:17.1  
80.   Juhani Kivioja   FIN  11:59:25   1:07:25.1 (78)  2:35:54.3 (80)  2:39:18.6  
81.   Mikhail Akimov   RUS  11:59:25   1:07:56.6 (82)  2:36:03.0 (81)  2:39:29.1  
82.   Hanne Purmonen   FIN  11:59:25   1:07:23.1 (77)  2:36:40.2 (83)  2:39:56.9  
83.   Arja Ahti Helsinki  FIN  11:59:25   1:05:33.3 (76)  2:36:32.1 (82)  2:40:03.7  
84.   Peter Kling Heltri  FIN  11:59:25         2:40:51.6  
85.   Virpi Jonson Espoon Hiihtoseura  FIN  11:59:25   1:12:03.7 (87)  2:37:35.1 (85)  2:40:52.7  
86.   Heidi Kinnari   FIN  11:59:25   1:12:07.7 (90)  2:38:06.9 (86)  2:41:38.3  
87.   Taina Peltonen Tohtoritiimi  FIN  11:59:25   1:08:37.1 (85)  2:39:40.2 (87)  2:42:57.0  
88.   Jorma Syrjälä   FIN  11:59:25   1:13:29.7 (91)  2:42:09.6 (88)  2:45:38.3  
89.   Leena Javarus   FIN  11:59:25   1:08:35.0 (84)  2:42:43.4 (89)  2:46:15.8  
90.   Kalevi Ranta   FIN  11:59:25   1:08:41.6 (86)  2:42:48.1 (90)  2:46:16.5  
91.   Antti Lipsanen Lipsanen Oy  FIN  11:59:25   1:12:06.7 (89)  2:46:13.4 (91)  2:49:33.6  
92.   Toni Kalliorinne OTC  FIN  11:59:25   1:14:05.8 (92)  2:51:22.5 (92)  2:55:03.4  
93.   Pirjo Lind Lapponia KiurUrh  FIN  11:59:25   1:14:32.2 (93)  2:52:53.2 (93)  2:56:32.8  
94.   Raimo Palmu   FIN  11:59:25   1:17:27.5 (94)  2:54:16.6 (94)  2:57:43.0  
95.   Matti Pöntinen Ammattiopisto Lappia  FIN  11:59:25   1:18:59.3 (95)  2:59:33.0 (95)  3:02:47.5  
96.   Jorgbegoña Garcia Norniella Deporte Blanco  ESP  11:59:25   1:19:07.9 (96)  3:09:22.2 (96)  3:13:28.8  
97.   Helka Kärkinen   FIN  11:59:25   1:24:05.5 (97)  3:18:46.2 (97)  3:22:42.1  
   Peter Kling Heltri  FIN     1:12:04.2 (88)  2:37:34.1 (84)     
   Usko Juntunen Iisalmen Visa  FIN  10:30:00         ei läht.  
   Matti Rantanen Jämsänkosken ilves  FIN  10:30:00         ei läht.  
   Juhani Karttunen   FIN  11:59:25         keskeytti  
   Tommi Luukkonen Arkkitehtipalvelu Oy  FIN  11:59:25         ei läht.  
   Tuomo Niskanen Ylivieska  FIN  11:59:25         ei läht.  
   Jouni Palojärvi KEMIJÄRVEN KUNTOKESKUS OY  FIN  11:59:25         ei läht.  
   Tero Weman Arkkitehtipalvelu Oy  FIN  11:59:25         ei läht.  
   Alf Vikström   FIN  11:59:25         ei läht.  
   Victor Zhemchuzhkin   RUS  11:59:25         ei läht.  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English