Lapponia-hiihto 9.-13.04.2018

Miehet puolikas 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
15,0 km
Väliaika
24,5 km
Väliaika
Loppuno
Maali
25.0 km
 
1.   Arto Klemetti   FIN  12:30:00   40:38.5 (2)  1:07:00.6 (1)  28:22.7 (1)  1:09:01.2  
2.   Veikko Turunpää Päällystöliitto  FIN  12:30:00   40:40.0 (3)  1:08:43.3 (2)  29:57.9 (2)  1:10:37.9  
3.   Juha Sipponen Jämsänkosken Ilves  FIN  12:30:00   40:37.5 (1)  1:09:29.3 (3)  30:58.5 (4)  1:11:36.0  
4.   Adiyajargal Tseren-Ochir Ski College Muonio  FIN  12:30:00   42:49.9 (4)  1:11:46.3 (4)  30:57.4 (3)  1:13:47.3  
5.   Jussi Isoaho Nokia Oyj  FIN  12:30:00   43:36.6 (5)  1:12:42.4 (5)  31:00.9 (5)  1:14:37.5  
6.   Pyry Sirviö Ski College Muonio  FIN  12:30:00   43:48.1 (7)  1:13:12.6 (6)  31:25.3 (6)  1:15:13.4  
7.   Antti-Olavi Rytky Ski College Muonio  FIN  12:30:00   43:46.1 (6)  1:13:27.8 (8)  31:39.1 (8)  1:15:25.2  
8.   Martti Rauvala   FIN  12:30:00   43:49.2 (8)  1:13:18.7 (7)  31:38.0 (7)  1:15:27.2  
9.   Jari Kivakka   FIN  12:30:00   46:33.7 (9)  1:17:51.9 (10)  33:31.6 (10)  1:20:05.3  
10.   Jani Vestenius VisaSkiTeam  FIN  12:30:00   46:35.7 (10)  1:17:45.8 (9)  33:29.7 (9)  1:20:05.4  
11.   Thomas Ekström Muonion Kiri  FIN  12:30:00   50:01.4 (12)  1:22:04.4 (12)  34:04.4 (11)  1:24:05.8  
12.   Mario Leimbach schulz sportreisen  GER  12:30:00   48:49.0 (11)  1:22:04.1 (11)  35:42.5 (13)  1:24:31.5  
13.   Jari Siitonen Jyväskylä  FIN  12:30:00   51:15.6 (14)  1:23:28.7 (13)  34:28.1 (12)  1:25:43.7  
14.   Jouni Korhonen Pöheikön Liuku  FIN  12:30:00   50:14.0 (13)  1:25:10.4 (14)  37:18.1 (15)  1:27:32.1  
15.   Juha-Pekka Kangosjärvi Muonion Kiri  FIN  12:30:00   51:41.5 (15)  1:27:55.4 (15)  38:43.0 (16)  1:30:24.5  
16.   Marko Sjöman   FIN  12:30:00   53:21.7 (16)  1:31:32.2 (16)  40:49.4 (18)  1:34:11.1  
17.   Mikhail Bolshakov   RUS  12:30:00   54:04.7 (18)  1:32:33.1 (17)  41:07.7 (19)  1:35:12.4  
18.   Jochen Hensel   GER  12:30:00   56:37.8 (19)  1:33:55.8 (18)  39:55.3 (17)  1:36:33.1  
19.   Arnaud Lizon   FRA  12:30:00   53:53.1 (17)  1:34:52.0 (19)  43:43.7 (21)  1:37:36.8  
20.   Mikhail Akimov   RUS  12:30:00   56:40.4 (20)  1:37:09.5 (20)  43:28.3 (20)  1:40:08.7  
21.   Markus Heikkilä Napapiirin Kuljetus Oy  FIN  12:30:00   57:06.4 (21)  1:40:44.9 (21)  46:38.9 (22)  1:43:45.3  
22.   Toni Kalliorinne OTC  FIN  12:30:00   1:01:43.9 (22)  1:46:50.9 (22)  48:27.1 (23)  1:50:11.0  
23.   Juha Alapuranen YBT Oy  FIN  12:30:00   1:07:28.8 (23)  2:01:03.8 (23)  57:04.2 (26)  2:04:33.0  
24.   Petri Heiman Vetelen Varmasti Lupaus Oy  FIN  12:30:00   1:10:11.5 (24)  2:02:09.7 (24)  55:34.3 (25)  2:05:45.8  
25.   Juha-Matti Vääränen Otaniemen Jyllääjät  FIN  12:30:00   1:15:49.9 (25)  2:05:46.7 (25)  53:22.7 (24)  2:09:12.6  
   Pertti Lind Lapponia KiurUrh  FIN     2:49:16.2 (26)  3:23:46.7 (26)  36:55.9 (14)     
   Usko Juntunen Iisalmen Visa  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Ari Putkonen Turun AMK  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Matti Pöntinen Ammattiopisto Lappia  FIN  12:30:00            ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English