Kainuun Rastiviikko 1.-6.7.2018 Kajaani

H75 4. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
3,5 km
Maali
3,6 km
 
1.   Eino Karppinen Säyneisen Salpa  FIN  11:28:00   40:32 (1)  41:09  
2.   Seppo Isoherranen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:14:00   41:06 (2)  41:49  
3.   Kalevi Eilu Rasti-Lukko  FIN  11:30:00   41:32 (3)  42:10  
4.   Pauli Korhonen Säyneisen Salpa  FIN  11:10:00   42:22 (4)  43:00  
5.   Paavo Toskala Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:36:00   43:39 (5)  44:16  
6.   Jaakko Salo Saarijärven Pullistus  FIN  11:34:00   43:54 (6)  44:29  
7.   Reijo Leino Hiidenkiertäjät  FIN  11:12:00   43:57 (7)  44:38  
8.   Mikko Palomäki Hyvinkään Rasti  FIN  11:18:00   46:05 (8)  46:41  
9.   Toivo Pelkonen Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  11:54:00   46:52 (9)  47:43  
10.   Paavo Partanen Hyvinkään Rasti  FIN  10:26:00   47:20 (11)  48:04  
11.   Jorma Saarimäki Vaasan Suunnistajat  FIN  10:34:00   47:08 (10)  48:07  
12.   Reino Nikula Oulun Tarmo  FIN  10:28:00   50:14 (12)  50:53  
13.   Erkki Pietiläinen Perämeren Rasti  FIN  10:14:00   50:28 (13)  51:08  
14.   Mauno Mikkilä Nivalan Suunnistajat  FIN  10:40:00   51:16 (14)  52:02  
15.   Olli Mäkipää MS Parma  FIN  10:56:00   52:33 (15)  53:15  
16.   Kari Koskinen SOC Asikkala  FIN  10:50:00   52:38 (16)  53:27  
17.   Vesa Jokela Nivalan Suunnistajat  FIN  11:44:00   53:17 (17)  54:00  
18.   Toivo Jokikuona RasTiimi  FIN  10:32:00   53:41 (18)  54:21  
19.   Hemmo Ropponen Rasti-Pielinen  FIN  10:46:00   54:39 (19)  55:19  
20.   Heikki Sulander Epilän Esa  FIN  11:20:00   57:23 (20)  58:07  
21.   Kalle Männikkö Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  10:42:00   58:10 (21)  58:50  
22.   Lauri Lehtinen Kuopion Suunnistajat  FIN  10:54:00   59:14 (24)  59:58  
23.   Antti Jokinen Suunta Jyväskylä  FIN  11:00:00   59:06 (23)  1:00:00  
24.   Kalervo Mattila Rastikarhut  FIN  10:20:00   59:03 (22)  1:00:06  
25.   Pertti Aaltonen RastiPiikkiö  FIN  10:22:00   59:52 (25)  1:00:37  
26.   Viljo Heiskanen Rasti-Pielinen  FIN  11:38:00   1:00:44 (26)  1:01:20  
27.   Voitto Repo Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  10:38:00   1:01:26 (27)  1:02:20  
28.   Väinö Ronkainen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  11:32:00   1:01:54 (28)  1:02:34  
29.   Paavo Valkonen Hankasalmen Hanka  FIN  10:16:00   1:03:37 (29)  1:04:25  
30.   Reino Kukkohovi Oulunsalon Vasama  FIN  10:08:00   1:05:19 (30)  1:06:01  
31.   Eino Qvist Koskelankylän Riento  FIN  11:42:00   1:06:39 (31)  1:07:24  
32.   Veijo Vainikainen Iisalmen Visa  FIN  11:06:00   1:11:29 (32)  1:12:51  
33.   Paavo Hanhela Kiimingin Urheilijat  FIN  11:36:00   1:13:51 (33)  1:14:21  
34.   Ernst Berger Switzerland  SUI  11:22:00   1:16:40 (35)  1:17:33  
35.   Esko Keijonen Liperin Taimi  FIN  10:24:00   1:16:37 (34)  1:17:50  
36.   Rauno Pyykkönen Suomussalmen Rasti  FIN  10:48:00   1:17:58 (36)  1:18:42  
37.   Taisto Valkonen Hankasalmen Hanka  FIN  11:02:00   1:18:43 (37)  1:19:38  
38.   Voitto Siitonen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:58:00   1:24:05 (38)  1:24:59  
   Esko Takkinen Kiimingin Urheilijat  FIN  10:10:00      ei läht.  
   Leo Tsurkin Vaalan Karhu  FIN  10:12:00      ei läht.  
   Pentti Karppinen Hollolan Urheilijat -46  FIN  10:30:00      ei läht.  
   Taisto Luukkonen Pudasjärven Urheilijat  FIN  11:04:00      ei läht.  
   Paavo Kytäjä Karkki-Rasti  FIN  11:24:00      hylätty  
   Aapo Hietalahti Halsuan Toivo  FIN  11:46:00      hylätty  
   Juhani Karjalainen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  11:48:00      ei läht.  
   Pekka Nurmi Rasti-Lukko  FIN  11:52:00      keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English