Kainuun Rastiviikko 1.-6.7.2018 Kajaani

H75 3. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
2,6 km
Maali
2,7 km
 
1.   Pauli Korhonen Säyneisen Salpa  FIN  11:31:00   31:02 (1)  31:39  
2.   Seppo Isoherranen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:47:00   32:45 (2)  33:25  
3.   Paavo Toskala Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:29:00   33:39 (3)  34:13  
4.   Kalevi Eilu Rasti-Lukko  FIN  11:29:00   34:54 (4)  35:27  
5.   Eino Karppinen Säyneisen Salpa  FIN  11:43:00   35:10 (5)  35:43  
6.   Reijo Leino Hiidenkiertäjät  FIN  11:23:00   35:59 (6)  36:36  
7.   Toivo Pelkonen Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  11:41:00   37:31 (7)  38:22  
8.   Mauno Mikkilä Nivalan Suunnistajat  FIN  12:11:00   38:01 (8)  38:42  
9.   Paavo Partanen Hyvinkään Rasti  FIN  12:13:00   38:16 (9)  38:52  
10.   Jorma Saarimäki Vaasan Suunnistajat  FIN  12:51:00   39:01 (10)  39:39  
11.   Jaakko Salo Saarijärven Pullistus  FIN  12:03:00   39:22 (11)  39:56  
12.   Aapo Hietalahti Halsuan Toivo  FIN  12:09:00   40:07 (12)  40:52  
13.   Veijo Vainikainen Iisalmen Visa  FIN  11:39:00   42:38 (13)  43:20  
14.   Pentti Kumara Sievin Sisu  FIN  12:19:00   43:41 (14)  44:23  
15.   Pertti Aaltonen RastiPiikkiö  FIN  11:35:00   44:07 (15)  44:49  
16.   Vesa Jokela Nivalan Suunnistajat  FIN  11:27:00   44:55 (16)  45:40  
17.   Rauno Pyykkönen Suomussalmen Rasti  FIN  11:19:00   45:34 (17)  46:15  
18.   Kalervo Mattila Rastikarhut  FIN  12:05:00   45:37 (18)  46:31  
19.   Eino Qvist Koskelankylän Riento  FIN  11:53:00   46:37 (19)  47:19  
20.   Väinö Ronkainen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  11:21:00   48:07 (20)  48:49  
21.   Hemmo Ropponen Rasti-Pielinen  FIN  12:45:00   48:13 (21)  48:52  
22.   Kari Koskinen SOC Asikkala  FIN  11:09:00   50:03 (22)  50:41  
23.   Reino Nikula Oulun Tarmo  FIN  12:53:00   53:04 (23)  53:45  
24.   Antti Jokinen Suunta Jyväskylä  FIN  11:03:00   53:07 (24)  53:57  
25.   Lauri Lehtinen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:25:00   53:25 (25)  54:10  
26.   Pekka Nurmi Rasti-Lukko  FIN  11:13:00   55:33 (26)  56:29  
27.   Taisto Valkonen Hankasalmen Hanka  FIN  11:17:00   56:08 (27)  56:58  
28.   Paavo Kytäjä Karkki-Rasti  FIN  12:37:00      57:06  
29.   Mikko Palomäki Hyvinkään Rasti  FIN  12:41:00   57:02 (29)  57:39  
30.   Olli Mäkipää MS Parma  FIN  12:15:00   57:25 (30)  58:12  
31.   Esko Keijonen Liperin Taimi  FIN  12:07:00   56:38 (28)  58:17  
32.   Ernst Berger Switzerland  SUI  11:59:00   57:50 (31)  58:45  
33.   Esko Takkinen Kiimingin Urheilijat  FIN  12:27:00   1:01:17 (32)  1:02:06  
34.   Reino Kukkohovi Oulunsalon Vasama  FIN  12:49:00   1:02:35 (33)  1:03:23  
35.   Taisto Luukkonen Pudasjärven Urheilijat  FIN  12:25:00   1:03:13 (34)  1:03:54  
36.   Voitto Siitonen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:35:00   1:06:15 (35)  1:07:04  
37.   Toivo Jokikuona RasTiimi  FIN  11:05:00   1:06:57 (36)  1:07:42  
38.   Viljo Heiskanen Rasti-Pielinen  FIN  11:51:00   1:15:08 (37)  1:15:42  
39.   Voitto Repo Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  12:23:00   1:17:25 (38)  1:18:14  
40.   Kalle Männikkö Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  11:15:00   1:27:40 (39)  1:28:23  
41.   Paavo Valkonen Hankasalmen Hanka  FIN  11:57:00   1:28:19 (40)  1:29:09  
   Juhani Karjalainen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  11:07:00      ei läht.  
   Heikki Sulander Epilän Esa  FIN  11:33:00      keskeytti  
   Paavo Hanhela Kiimingin Urheilijat  FIN  11:49:00      ei läht.  
   Erkki Pietiläinen Perämeren Rasti  FIN  12:17:00      hylätty  
   Leo Tsurkin Vaalan Karhu  FIN  12:21:00      hylätty  
   Pentti Karppinen Hollolan Urheilijat -46  FIN  12:31:00      keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English