Kainuun Rastiviikko 1.-6.7.2018 Kajaani

H65AL 4. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
3,7 km
Maali
3,8 km
 
1.   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  11:23:00   41:38 (1)  42:13  
2.   Hannes Loikkanen Savon Suunta  FIN  10:41:00   42:23 (2)  42:55  
3.   Pentti Jauhiainen OK Trian  FIN  12:11:00   43:41 (3)  44:15  
4.   Leo Liukkonen Pieksämäen Veikot  FIN  10:37:00   46:21 (4)  47:03  
5.   Tatu Hänninen Sallan Karhut  FIN  10:35:00   46:39 (5)  47:10  
6.   Lauri Röytiö Paimion Rasti  FIN  11:39:00   47:30 (6)  48:00  
7.   Sakari Martikainen Kuusankosken Urheiluseura  FIN  11:13:00   48:07 (7)  48:37  
8.   Olavi Rajala Kankaanpään Suunnistajat  FIN  12:09:00   50:03 (8)  50:44  
9.   Kari Käyhkö Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:23:00   50:26 (9)  50:59  
10.   Heino Sarkkinen Lahden Taimi  FIN  10:47:00   50:35 (10)  51:11  
11.   Jouko Roivainen Vaalan Karhu  FIN  11:41:00   51:08 (11)  51:45  
12.   Seppo Väyrynen Juuan Jänne  FIN  11:05:00   52:03 (13)  52:33  
12.   Aarno Saviaho Hyvinkään Rasti  FIN  11:53:00   51:56 (12)  52:33  
14.   Tapio Alanko Perhon Kiri  FIN  11:07:00   52:03 (13)  52:34  
15.   Paavo Karvonen Iisalmen Visa  FIN  10:59:00   52:14 (15)  52:49  
16.   Lauri Malm Ykspihlajan Reima  FIN  10:31:00   52:27 (17)  52:58  
17.   Timo Mäkelä Ylivieskan Kuula  FIN  12:21:00   52:26 (16)  53:01  
18.   Unto Eskelinen Vihtavuoren Pamaus  FIN  11:15:00   53:13 (18)  53:46  
19.   Alpo Hiltunen Puolangan Ryhti  FIN  11:37:00   55:02 (19)  55:37  
20.   Juha Mäkelä Himangan Urheilijat  FIN  11:45:00   55:26 (20)  55:58  
21.   Veikko Hytönen Suunta Jyväskylä  FIN  12:07:00   55:55 (21)  56:39  
22.   Veli-Matti Tiitinen Suonenjoen Vasama  FIN  11:25:00   56:31 (22)  57:07  
23.   Juho Haaranen Liperin Taimi  FIN  11:21:00   58:28 (23)  59:21  
24.   Seppo Laaksamo Liperin Taimi  FIN  11:33:00   58:46 (24)  59:23  
25.   Raimo Antikainen Kuopion Suunnistajat  FIN  10:49:00   59:49 (25)  1:00:32  
26.   Ilkka Pajula Lapuan Virkiä  FIN  11:57:00   1:01:49 (26)  1:02:23  
27.   Jorma Puurunen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  12:19:00   1:02:26 (27)  1:03:02  
28.   Hannu Pöyhönen Vetelin Urheilijat  FIN  11:35:00   1:02:37 (28)  1:03:10  
29.   Veikko Repo Kajaanin Kuohu  FIN  11:29:00   1:04:01 (29)  1:04:51  
30.   Ari Ovaska Epilän Esa  FIN  12:15:00   1:05:04 (30)  1:05:52  
31.   Tapio Kukkasjärvi Rajamäen Rykmentti  FIN  11:31:00   1:09:33 (31)  1:10:19  
32.   Veli-Matti Uunila Himangan Urheilijat  FIN  12:13:00   1:13:47 (32)  1:14:39  
33.   Jaakko Puisto Anttolan Urheilijat  FIN  11:03:00   1:17:15 (33)  1:17:51  
34.   Martti Kukkola Oulaisten Huima  FIN  11:09:00   1:17:46 (34)  1:18:25  
35.   Heimo Ketolainen Keski-Karjalan Rasti  FIN  10:39:00   1:18:19 (35)  1:18:47  
36.   Raimo Holappa Haukiputaan Heitto  FIN  11:17:00   1:18:23 (36)  1:19:12  
37.   Antti Välikangas Iisu  FIN  11:59:00   1:19:07 (37)  1:19:57  
38.   Hannu Humalamäki Ähtärin Urheilijat  FIN  10:51:00   1:20:56 (38)  1:22:14  
39.   Aulis Sinkkonen Keski-Karjalan Rasti  FIN  10:55:00   1:31:08 (39)  1:31:56  
40.   Jyri Leinonen Paltamon Urheilijat  FIN  10:53:00   1:38:48 (40)  1:39:25  
41.   Jukka Aaltonen IF Brahe  FIN  12:05:00   1:38:57 (41)  1:40:24  
42.   Mauno Kuisma Someron Esa  FIN  11:27:00   1:43:43 (42)  1:44:49  
   Pauli Toropainen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  10:43:00      hylätty  
   Martti Lappalainen Navi  FIN  10:45:00      ei läht.  
   Olli Hyyppä Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:11:00      hylätty  
   Samuli Törmälä Ylivieskan Kuula  FIN  11:19:00      ei läht.  
   Tenho Pöllönen Lappeen Riento  FIN  11:47:00      ei läht.  
   Raimo Piirainen Kajaanin Kuohu  FIN  11:49:00      keskeytti  
   Timo Talala Suunta Jyväskylä  FIN  12:03:00      ei läht.  
   Keijo Pajula Lapuan Virkiä  FIN  12:17:00      hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English