Kainuun Rastiviikko 1.-6.7.2018 Kajaani

H65AL 3. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
2,6 km
Maali
2,7 km
 
1.   Ari Ovaska Epilän Esa  FIN  11:35:00   28:35 (1)  29:07  
2.   Pentti Jauhiainen OK Trian  FIN  12:03:00   29:11 (2)  29:45  
3.   Hannes Loikkanen Savon Suunta  FIN  12:51:00   29:27 (3)  29:59  
4.   Timo Mäkelä Ylivieskan Kuula  FIN  12:09:00   29:39 (4)  30:10  
5.   Tatu Hänninen Sallan Karhut  FIN  12:23:00   30:06 (5)  30:38  
6.   Olavi Rajala Kankaanpään Suunnistajat  FIN  11:45:00   30:44 (6)  31:19  
7.   Seppo Laaksamo Liperin Taimi  FIN  12:57:00   31:14 (7)  31:52  
8.   Heino Sarkkinen Lahden Taimi  FIN  12:35:00   31:32 (8)  32:05  
9.   Alpo Hiltunen Puolangan Ryhti  FIN  13:07:00   32:37 (9)  33:13  
10.   Raimo Piirainen Kajaanin Kuohu  FIN  13:13:00   32:44 (10)  33:19  
11.   Sakari Martikainen Kuusankosken Urheiluseura  FIN  11:53:00   33:12 (12)  33:43  
11.   Seppo Väyrynen Juuan Jänne  FIN  11:55:00   33:10 (11)  33:43  
13.   Ilkka Pajula Lapuan Virkiä  FIN  11:51:00   33:15 (13)  33:50  
14.   Aarno Saviaho Hyvinkään Rasti  FIN  13:03:00   35:06 (14)  35:45  
15.   Keijo Pajula Lapuan Virkiä  FIN  12:05:00   35:31 (15)  36:00  
16.   Jouko Roivainen Vaalan Karhu  FIN  11:59:00   35:57 (16)  36:29  
17.   Lauri Malm Ykspihlajan Reima  FIN  12:49:00   36:03 (18)  36:34  
18.   Paavo Karvonen Iisalmen Visa  FIN  13:11:00   36:01 (17)  36:35  
19.   Kari Käyhkö Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:21:00   36:26 (19)  36:57  
20.   Unto Eskelinen Vihtavuoren Pamaus  FIN  11:47:00   36:49 (20)  37:21  
21.   Lauri Röytiö Paimion Rasti  FIN  12:17:00   38:01 (21)  38:28  
22.   Juha Mäkelä Himangan Urheilijat  FIN  12:07:00   38:04 (22)  38:36  
23.   Pauli Toropainen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  12:19:00   38:06 (23)  38:49  
23.   Hannu Pöyhönen Vetelin Urheilijat  FIN  13:15:00   38:19 (24)  38:49  
25.   Juho Haaranen Liperin Taimi  FIN  12:33:00   38:37 (25)  39:29  
26.   Raimo Antikainen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:01:00   38:59 (26)  39:40  
27.   Tenho Pöllönen Lappeen Riento  FIN  12:31:00   39:18 (27)  39:49  
28.   Veli-Matti Uunila Himangan Urheilijat  FIN  12:27:00   39:39 (28)  40:17  
29.   Jaakko Puisto Anttolan Urheilijat  FIN  13:19:00   40:19 (29)  40:55  
30.   Raimo Holappa Haukiputaan Heitto  FIN  12:45:00   43:54 (30)  44:36  
31.   Veikko Hytönen Suunta Jyväskylä  FIN  11:43:00   44:00 (31)  44:42  
32.   Veli-Matti Tiitinen Suonenjoen Vasama  FIN  12:55:00   44:51 (32)  45:28  
33.   Leo Liukkonen Pieksämäen Veikot  FIN  12:29:00   45:37 (33)  46:15  
34.   Jyri Leinonen Paltamon Urheilijat  FIN  13:09:00   47:40 (35)  48:15  
35.   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  12:39:00   47:36 (34)  48:17  
36.   Olli Hyyppä Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:53:00   49:49 (36)  50:22  
37.   Jorma Puurunen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  11:33:00   50:56 (37)  51:33  
38.   Tapio Kukkasjärvi Rajamäen Rykmentti  FIN  13:17:00   51:15 (38)  52:21  
39.   Martti Lappalainen Navi  FIN  12:37:00   52:15 (39)  53:11  
39.   Heimo Ketolainen Keski-Karjalan Rasti  FIN  12:41:00   52:41 (40)  53:11  
41.   Hannu Humalamäki Ähtärin Urheilijat  FIN  11:41:00   55:32 (41)  57:00  
42.   Jukka Aaltonen IF Brahe  FIN  12:13:00   1:06:03 (42)  1:07:24  
43.   Aulis Sinkkonen Keski-Karjalan Rasti  FIN  11:57:00   1:21:11 (43)  1:21:58  
44.   Mauno Kuisma Someron Esa  FIN  13:23:00   1:23:08 (44)  1:24:20  
   Samuli Törmälä Ylivieskan Kuula  FIN  11:37:00      ei läht.  
   Timo Talala Suunta Jyväskylä  FIN  11:39:00      ei läht.  
   Antti Välikangas Iisu  FIN  12:01:00      hylätty  
   Veikko Repo Kajaanin Kuohu  FIN  12:15:00      hylätty  
   Markku Tolvanen Espoon Akilles  FIN  12:25:00      ei läht.  
   Tapio Alanko Perhon Kiri  FIN  12:43:00      keskeytti  
   Martti Kukkola Oulaisten Huima  FIN  12:47:00      ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English