Kainuun Rastiviikko 1.-6.7.2018 Kajaani

H65A 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
5,0 km
Maali
5,1 km
 
1.   Markku Ritanotko Turun Metsänkävijät  FIN  12:02:00   48:18 (1)  48:47  
2.   Eero Väisänen Suomussalmen Rasti  FIN  13:18:00   49:57 (2)  50:29  
3.   Hannu Kurppa Angelniemen Ankkuri  FIN  11:52:00   50:20 (3)  50:56  
4.   Hannu Kokkonen Rasti-Pielinen  FIN  11:48:00   50:40 (4)  51:13  
5.   Kauko Pääkkölä Lapin Veikot  FIN  12:58:00   51:19 (5)  51:50  
6.   Jorma Yli-Kaatiala Kuortaneen Kunto  FIN  13:26:00   52:11 (6)  52:37  
7.   Risto Airaksinen Oulun Tarmo  FIN  12:50:00   52:24 (7)  52:56  
8.   Kauko Vainiomäki Suunta-Sepot  FIN  12:48:00   53:38 (8)  54:06  
9.   Rauli Helkkula Turun Metsänkävijät  FIN  12:22:00   56:46 (9)  57:18  
10.   Kari Venho Maarian Mahti  FIN  12:08:00   57:36 (10)  58:03  
11.   Keijo Hongisto Loimaan Jankko  FIN  13:42:00   58:22 (11)  58:48  
12.   Seppo Keltamäki Joutsenon Kullervo  FIN  11:56:00   59:30 (12)  1:00:17  
13.   Kari Pienimäki Rasti-Jussit  FIN  12:56:00   1:00:14 (13)  1:00:51  
14.   Tapio Halme Angelniemen Ankkuri  FIN  12:32:00   1:01:21 (14)  1:01:52  
15.   Arto Etu-Huitti MS Parma  FIN  12:04:00   1:02:33 (15)  1:03:08  
16.   Lassi Hirvikallio Luumäen Rasti  FIN  13:28:00   1:03:00 (16)  1:03:30  
17.   Jussi Lavikainen Kangasala SK  FIN  12:20:00   1:03:10 (17)  1:03:45  
18.   Taisto Kemppainen Vaalan Karhu  FIN  11:38:00   1:04:19 (18)  1:04:55  
19.   Jouni Saukonoja Porvoon Urheilijat  FIN  12:42:00   1:06:08 (19)  1:06:41  
20.   Reima Parkkonen Pihkaniskat  FIN  12:46:00   1:07:00 (20)  1:07:34  
21.   Pauli Halonen Säyneisen Salpa  FIN  12:40:00   1:07:14 (21)  1:07:47  
22.   Pertti Haapasalo SK Pohjantähti  FIN  13:12:00   1:10:46 (22)  1:11:20  
23.   Pentti Tamminen Perttelin Peikot  FIN  13:08:00   1:11:40 (23)  1:12:15  
24.   Heikki Lassila Pitäjänmäen Tarmo  FIN  13:02:00   1:12:39 (24)  1:13:13  
25.   Niilo Butilkin Säyneisen Salpa  FIN  12:28:00   1:13:39 (25)  1:14:12  
26.   Seppo Väli-Klemelä Paimion Rasti  FIN  11:54:00   1:13:57 (26)  1:14:39  
27.   Esko Tuohimaa Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  12:54:00   1:14:14 (27)  1:14:51  
28.   Pertti Oikarinen Suomussalmen Rasti  FIN  12:06:00   1:15:19 (28)  1:15:54  
29.   Eero Ruokamo Oulun Tarmo  FIN  12:26:00   1:17:03 (29)  1:17:36  
30.   Matti Väänänen Nilsiän Nujakka  FIN  11:42:00   1:18:47 (30)  1:19:24  
31.   Martti Huusko Iisalmen Visa  FIN  12:38:00   1:19:40 (32)  1:20:13  
32.   Erkki Kari Kajaanin Kuohu  FIN  12:44:00   1:19:30 (31)  1:20:16  
33.   Ossi Lakkala Kuopion Suunnistajat  FIN  13:30:00   1:19:51 (33)  1:20:33  
34.   Olli Kares Eurajoen Veikot  FIN  11:36:00   1:20:36 (34)  1:21:20  
35.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot  FIN  12:10:00   1:22:08 (35)  1:22:40  
36.   Juhani Matilainen Nilsiän Nujakka  FIN  13:20:00   1:22:18 (36)  1:22:48  
37.   Ari Pääkkönen Kuhmon Peurat  FIN  12:12:00   1:23:09 (37)  1:23:51  
38.   Pekka Pohjola Hauhon Sisu  FIN  13:46:00   1:26:36 (38)  1:27:18  
39.   Pekka Ilmakunnas Pihkaniskat  FIN  13:40:00   1:26:50 (39)  1:27:21  
40.   Markku Hyvönen Rasti-Pielinen  FIN  13:22:00   1:28:48 (40)  1:29:34  
41.   Kauko Keränen Urjalan Urheilijat  FIN  12:30:00   1:32:21 (41)  1:33:03  
42.   Hannu Ruokolainen Kalevan Rasti  FIN  12:24:00   1:37:23 (42)  1:38:06  
43.   Jarmo Lylynperä Suunta-Sepot  FIN  11:44:00   1:37:32 (43)  1:38:17  
44.   Markus Jakobsson Rastikarhut  FIN  12:52:00   1:39:02 (44)  1:39:38  
45.   Matti Espo Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:10:00   1:39:48 (45)  1:40:33  
46.   Ilkka Niemi Espoon Suunta  FIN  11:50:00   1:42:13 (47)  1:42:50  
47.   Jouko Koivula Helsingin Suunnistajat  FIN  12:00:00   1:42:11 (46)  1:42:53  
48.   Reijo Puurunen Oulun Tarmo  FIN  12:36:00   1:43:29 (48)  1:44:12  
49.   Jorma Pöntinen Navi  FIN  13:06:00   2:07:17 (49)  2:08:03  
   Antero Vornanen Kontiolahden Urheilijat  FIN  11:46:00      keskeytti  
   Erkki Suutarinen Virtain Urheiijat  FIN  12:16:00      hylätty  
   Martti Pulli Lappeen Riento  FIN  13:04:00      hylätty  
   Juha Karhunen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:14:00      ei läht.  
   Hannu Fabritius OK Trian  FIN  13:24:00      ei läht.  
   Kauno Mourujärvi Kuopion Suunnistajat  FIN  13:34:00      ei läht.  
   Erkki Mäki Epilän Esa  FIN  13:36:00      hylätty  
   Jouko Pekonen Hyvinkään Rasti  FIN  13:38:00      keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English