Terwahölkkä ja -maraton 20.5.2017

Puolikas kaikki

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
6,10 km
Väliaika
14,4 km
Väliaika
20,87 km
Nettoaika
Maali
21,1 km
 
1.   Teppo Ronkainen Original Sokos Hotel Vaakuna Ro  FIN  12:00:00   21:57 (1)  52:16 (1)  1:15:59 (1)  1:16:39 (1)  1:16:40  
2.   Ville Nikkinen ProVictoria  FIN  12:00:00   22:25 (3)  52:17 (2)  1:16:59 (2)  1:17:42 (2)  1:17:45  
3.   Petri Yliniemelä Nokia Oy  FIN  12:00:00   23:06 (8)  53:53 (6)  1:17:34 (3)  1:18:08 (3)  1:18:11  
4.   Veljo Liplap Kiuruveden Urheilijat  EST  12:00:00   22:38 (6)  53:53 (5)  1:17:39 (4)  1:18:16 (4)  1:18:18  
5.   Antti Ylönen ProVictoria  FIN  12:00:00   23:24 (10)  55:00 (10)  1:18:08 (5)  1:18:45 (5)  1:18:47  
6.   Jarmo Rundgren Alatornion Pirkat  FIN  12:00:00   22:38 (5)  53:59 (7)  1:18:56 (6)  1:19:38 (6)  1:19:40  
7.   Teemu Manninen Ullavan Kilpa  FIN  12:00:00   23:23 (9)  55:00 (9)  1:19:09 (7)  1:19:48 (7)  1:19:50  
8.   Matias Tiiro team Tiirot  FIN  12:00:00   22:27 (4)  53:32 (4)  1:19:18 (8)  1:20:03 (8)  1:20:05  
9.   Jouni Holappa Hämeen laaturemontti  FIN  12:00:00   21:57 (2)  53:29 (3)  1:19:29 (9)  1:20:20 (9)  1:20:21  
10.   Mika Kyllönen Kuhmo  FIN  12:00:00   22:39 (7)  54:23 (8)  1:20:49 (10)  1:21:32 (10)  1:21:34  
11.   Panu Lieto Squeezy Team  FIN  12:00:00   23:29 (12)  56:29 (11)  1:22:08 (11)  1:22:53 (11)  1:22:56  
12.   Marja-Riitta Ojala Simo  FIN  12:00:00   24:33 (18)  57:20 (13)  1:23:12 (12)  1:23:55 (12)  1:23:57  
13.   Sami Karvonen Kempele  FIN  12:00:00      57:41 (14)  1:23:48 (13)     1:24:30  
14.   Jesse Kuokkanen Oulunsalo  FIN  12:00:00   24:20 (13)  57:54 (15)  1:24:30 (16)  1:25:05 (13)  1:25:09  
15.   Jani Mallila Oulu  FIN  12:00:00   24:34 (19)  58:04 (17)  1:24:26 (14)  1:25:07 (14)  1:25:09  
16.   Samuli Ollanketo Oulu Triathlon & Cycling  FIN  12:00:00   24:21 (14)  57:59 (16)  1:24:28 (15)  1:25:09 (15)  1:25:12  
17.   Kyösti Kujala Ii / J. Kärkkäinen OY  FIN  12:00:00   24:30 (15)  58:10 (18)  1:24:35 (17)  1:25:18 (16)  1:25:21  
18.   Veera Mantere Pudasjärven Urheilijat  FIN  12:00:00   24:31 (16)  58:11 (19)  1:24:38 (18)     1:25:24  
19.   Jari Kangasniemi Oulun Jätehuolto Oy  FIN  12:00:00   23:29 (11)  57:15 (12)  1:24:50 (19)  1:25:39 (17)  1:25:41  
20.   Hannu Partanen Ranua  FIN  12:00:00   24:31 (17)  58:21 (20)  1:25:04 (20)  1:25:49 (18)  1:25:51  
21.   Tuomas Ronkainen Kuivasjärven Aura  FIN  12:00:00   25:07 (24)  59:26 (22)  1:26:23 (21)  1:27:09 (19)  1:27:13  
22.   Katja Tikkanen Kuivasjärven Aura  FIN  12:00:00   24:58 (23)  59:30 (23)  1:26:36 (22)  1:27:18 (20)  1:27:20  
23.   Michal Jordán Prague, Czech Republic  CZE  12:00:00   25:48 (30)  1:00:05 (27)  1:27:06 (23)  1:27:45 (21)  1:27:54  
24.   Miika Siironen Oulu KLH  FIN  12:00:00   26:03 (41)  1:01:20 (33)  1:27:44 (24)  1:28:18 (22)  1:28:24  
25.   Matti Hämeenkorpi Sokos Herkku Oulu  FIN  12:00:00   24:56 (22)  59:26 (21)  1:27:45 (25)  1:28:27 (23)  1:28:31  
26.   Janne Siikaluoma Sodankylä  FIN  12:00:00   26:02 (39)  1:01:21 (34)  1:27:52 (28)  1:28:28 (24)  1:28:32  
27.   Jaakko Kauppinen Kajaani  FIN  12:00:00   25:13 (27)  1:00:45 (29)     1:28:34 (25)  1:28:36  
28.   Pekka Eeronheimo Bitfactor Oy  FIN  12:00:00   25:08 (26)  59:50 (26)  1:27:48 (26)  1:28:34 (26)  1:28:37  
29.   Heikki Ojantakanen Olshe/Off oulu  FIN  12:00:00   25:08 (25)  59:49 (25)  1:27:51 (27)     1:28:38  
30.   Petri Kaisto Oulu  FIN  12:00:00   26:02 (34)  1:01:20 (32)  1:28:06 (29)  1:28:48 (28)  1:28:52  
31.   Sofia Nilsson Helsinki  SWE  12:00:00   24:54 (21)  1:00:24 (28)  1:28:09 (30)  1:28:48 (27)  1:28:52  
32.   Kauko Tuisku RDS Rovaniemi  FIN  12:00:00   25:34 (28)  1:00:49 (30)  1:28:28 (31)  1:29:11 (29)  1:29:15  
33.   Juha Juopperi Oulu  FIN  12:00:00   26:05 (45)  1:01:25 (41)  1:28:39 (32)  1:29:18 (31)  1:29:22  
34.   Mika Kauppinen Kempele  FIN  12:00:00   26:06 (51)  1:01:22 (36)  1:28:39 (33)  1:29:17 (30)  1:29:22  
35.   Juha-Pekka Honkanen Varjakka  FIN  12:00:00   26:10 (63)  1:01:34 (46)  1:28:40 (34)  1:29:21 (32)  1:29:26  
36.   Jarkko Juvonen Toivala  FIN  12:00:00   26:04 (42)  1:01:23 (39)  1:28:43 (36)  1:29:24 (33)  1:29:27  
37.   Seppo Kellokumpu Kajaanin Suunnistajat  FIN  12:00:00   24:35 (20)  59:47 (24)  1:28:41 (35)  1:29:27 (34)  1:29:31  
38.   Marko Pekkarinen Nokia Oy  FIN  12:00:00   26:00 (32)  1:01:22 (37)  1:28:43 (37)  1:29:30 (35)  1:29:34  
39.   Tatu Lappalainen Provictoria  FIN  12:00:00   26:04 (43)  1:01:30 (42)  1:28:55 (38)  1:29:41 (36)  1:29:47  
40.   Matti Pulkkinen ONMKYU  FIN  12:00:00   26:02 (33)  1:01:19 (31)  1:29:02 (39)  1:29:48 (37)  1:29:51  
41.   Jorma Suonnansalo Rovaniemi RDS  FIN  12:00:00   26:05 (48)  1:01:24 (40)  1:29:08 (40)  1:29:51 (38)  1:29:55  
42.   Anna-Leena Nuolikivi-Roininen Talvikankaan kiitäjät  FIN  12:00:00   26:06 (54)  1:01:41 (48)  1:29:20 (41)  1:30:06 (39)  1:30:10  
43.   Matti Päivärinta Kiimingin Urheilijat  FIN  12:00:00   26:02 (39)  1:01:21 (35)  1:29:23 (42)     1:30:18  
44.   Timo Havana Oze Racing  FIN  12:00:00   26:06 (51)  1:01:35 (47)  1:29:35 (43)  1:30:18 (40)  1:30:22  
45.   Taisto Latvalehto Muhos LNM oulunrakennusteho  FIN  12:00:00   26:02 (34)  1:01:48 (51)  1:29:50 (44)  1:30:38 (41)  1:30:42  
46.   Mika Marjeta Levottomat Jalat  FIN  12:00:00   26:04 (43)  1:01:33 (45)  1:29:59 (45)  1:30:43 (42)  1:30:49  
47.   Aapo Ylisassi Oulu  FIN  12:00:00   26:10 (62)  1:01:49 (53)  1:30:06 (47)  1:30:49 (44)  1:30:53  
48.   Pentti Yli-Hallila Pietarsaari  FIN  12:00:00   26:06 (56)  1:01:46 (50)  1:30:04 (46)  1:30:48 (43)  1:30:54  
49.   Ilpo Seppänen Oulu  FIN  12:00:00   26:30 (66)  1:02:22 (56)  1:30:09 (49)  1:30:52 (45)  1:30:56  
50.   Marco Halonen KLH  FIN  12:00:00   26:05 (45)  1:01:33 (44)  1:30:07 (48)  1:30:52 (46)  1:30:58  
51.   Mikko Kankkunen Heinola  FIN  12:00:00   26:36 (71)  1:02:45 (65)  1:30:24 (50)  1:31:04 (47)  1:31:14  
52.   Miika Lehtoviita Team Kotivuorisport.fi  FIN  12:00:00   26:32 (70)  1:02:40 (62)  1:30:36 (51)  1:31:21 (48)  1:31:28  
53.   Veli-Matti Antinoja Keminmaa  FIN  12:00:00   26:31 (67)  1:02:36 (61)  1:30:44 (52)  1:31:29 (49)  1:31:33  
54.   Marika Tiiperi Arctic sleddog team  FIN  12:00:00   25:45 (29)  1:01:48 (51)  1:30:46 (53)  1:31:34 (50)  1:31:39  
55.   Matti Tennilä RDS Rovaniemi  FIN  12:00:00   26:08 (59)  1:02:34 (59)  1:30:56 (55)  1:31:40 (53)  1:31:42  
56.   Teemu Hasu Oulun ikiliikkujat  FIN  12:00:00   26:30 (65)  1:02:46 (66)  1:30:52 (54)  1:31:37 (52)  1:31:42  
57.   Tuomas Tuuli LapWall Oy  FIN  12:00:00   26:54 (75)  1:02:47 (68)  1:30:58 (57)  1:31:37 (51)  1:31:42  
58.   Juha Kankkunen AMC Rovaniemi  FIN  12:00:00   26:36 (72)  1:02:53 (70)  1:30:59 (58)  1:31:40 (53)  1:31:49  
59.   Kalle Kervinen Oulu  FIN  12:00:00   26:02 (34)  1:01:32 (43)  1:30:57 (56)  1:31:49 (55)  1:31:52  
60.   Timo Puustinen LapWall Oy  FIN  12:00:00   26:31 (67)  1:02:44 (64)  1:31:13 (59)  1:31:55 (56)  1:32:00  
61.   Heikki Kämäräinen AMC Rovaniemi  FIN  12:00:00   25:50 (31)  1:01:55 (55)  1:31:15 (60)  1:32:04 (57)  1:32:08  
62.   Sami Klemola Urputien urheilijat, Oulu  FIN  12:00:00   26:44 (74)  1:03:10 (72)  1:31:25 (62)  1:32:05 (59)  1:32:11  
63.   Markku Haapamäki Oulu Nokia  FIN  12:00:00   26:06 (51)  1:01:52 (54)  1:31:17 (61)  1:32:09 (60)  1:32:13  
64.   Elina Halonen Oulu  FIN  12:00:00   26:43 (73)  1:03:18 (73)  1:31:39 (64)  1:32:04 (58)  1:32:24  
65.   Mika Väänänen Kajaani  FIN  12:00:00   26:06 (56)  1:02:29 (58)  1:31:38 (63)     1:32:25  
66.   Veli-Matti Tölli Nivala  FIN  12:00:00   26:05 (48)  1:02:35 (60)  1:31:56 (66)  1:32:40 (61)  1:32:44  
67.   Jukka-Pekka Laulajainen Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   26:02 (34)  1:01:22 (38)  1:31:51 (65)  1:32:42 (62)  1:32:46  
68.   Markku Loukusa Polar Electro Oy  FIN  12:00:00   26:06 (54)  1:02:26 (57)  1:31:57 (67)     1:32:48  
69.   Henna Vanhanen Pudasjärven urheilijat  FIN  12:00:00      1:02:59 (71)  1:31:59 (69)  1:32:47 (63)  1:32:50  
70.   Markku Hänninen Kempeleen maratonklubi  FIN  12:00:00   26:08 (58)  1:02:47 (67)  1:31:58 (68)  1:32:49 (64)  1:32:53  
71.   Lauri Päkkilä Jopera  FIN  12:00:00   26:05 (50)  1:02:50 (69)  1:32:16 (70)  1:33:04 (65)  1:33:07  
72.   Jussi Ronkainen Pölkky Oy  FIN  12:00:00   26:05 (45)  1:01:45 (49)  1:32:41 (71)  1:33:28 (66)  1:33:32  
73.   Kimmo Koskela Nokia Oy  FIN  12:00:00   27:22 (79)  1:04:27 (78)  1:33:20 (73)  1:34:01 (68)  1:34:06  
74.   Petri Koskela Kannus  FIN  12:00:00   27:29 (86)  1:04:33 (79)  1:33:20 (72)  1:33:59 (67)  1:34:06  
75.   Sami Pesonen Laplands Runners  FIN  12:00:00   27:30 (87)  1:04:55 (82)  1:33:36 (74)     1:34:27  
76.   Jenni Keränen Oulun Pyrintö  FIN  12:00:00   27:59 (94)  1:05:15 (86)  1:33:42 (75)  1:34:22 (69)  1:34:28  
77.   Henry Ylisassi Kajaani  FIN  12:00:00   26:22 (64)  1:03:44 (75)  1:33:53 (76)  1:34:32 (72)  1:34:36  
78.   Ville Anttila CRS Laboratories Oy  FIN  12:00:00   28:14 (116)  1:05:57 (88)  1:33:54 (77)  1:34:28 (70)  1:34:36  
79.   Simo Ojanen MIPT  FIN  12:00:00   29:59 (159)  1:07:45 (124)  1:34:06 (78)  1:34:31 (71)  1:34:46  
80.   Mikael Juntunen MIPT  FIN  12:00:00   26:31 (69)  1:03:52 (76)  1:34:13 (79)  1:34:52 (73)  1:35:01  
81.   Martti Korpi Pöyry  FIN  12:00:00   26:09 (61)  1:02:40 (63)  1:34:14 (80)  1:35:05 (74)  1:35:10  
82.   Pekka Kuokkanen Iin Yritys  FIN  12:00:00   26:02 (38)  1:03:35 (74)  1:34:22 (81)  1:35:18 (76)  1:35:20  
83.   Karoliina Kellola Raahe  FIN  12:00:00   27:29 (82)  1:04:55 (83)  1:34:33 (82)  1:35:15 (75)  1:35:21  
84.   Matti Laitinen Rauhalahti Roadrunners  FIN  12:00:00   27:29 (83)  1:04:53 (81)  1:34:41 (83)  1:35:24 (77)  1:35:29  
85.   Jaakko Karhumaa LapWall Oy  FIN  12:00:00   27:47 (93)  1:06:03 (91)  1:35:00 (84)  1:35:43 (78)  1:35:47  
86.   Marjo Palos KajU  FIN  12:00:00   27:08 (76)  1:05:04 (85)  1:35:03 (86)  1:35:46 (79)  1:35:52  
87.   Pekka Kauranen Leskelä  FIN  12:00:00   27:39 (90)  1:05:59 (90)  1:35:06 (87)  1:35:49 (80)  1:35:53  
88.   Markku Hiltunen Terässiilit  FIN  12:00:00   27:29 (83)  1:04:58 (84)  1:35:01 (85)  1:35:52 (81)  1:35:57  
89.   Olli Heinikoski Kuivaniemen isku  FIN  12:00:00   28:09 (106)  1:06:17 (104)  1:35:13 (89)  1:35:55 (83)  1:36:02  
90.   Petri Karjalainen Kuusamo  FIN  12:00:00   28:17 (122)  1:06:24 (112)  1:35:17 (90)  1:35:55 (82)  1:36:04  
91.   Aku Åkerman Haukipudas  FIN  12:00:00   28:08 (102)  1:06:16 (101)  1:35:19 (91)  1:35:58 (84)  1:36:06  
92.   Kari Kautio ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   28:09 (108)  1:05:58 (89)  1:35:12 (88)     1:36:07  
93.   Jouko Lehtola TactoTek Oy  FIN  12:00:00   28:08 (102)  1:06:17 (105)  1:35:26 (94)  1:36:05 (86)  1:36:08  
94.   Henning Henschel MIPT  GER  12:00:00   28:17 (121)  1:06:24 (111)  1:35:24 (92)  1:36:01 (85)  1:36:09  
95.   Mikko Tykkyläinen Oulu  FIN  12:00:00   28:06 (95)  1:06:12 (94)  1:35:27 (96)  1:36:07 (87)  1:36:13  
96.   Ella Reinikainen Kiuruveden Urheilijat  FIN  12:00:00   28:14 (116)  1:06:23 (109)  1:35:27 (95)  1:36:07 (88)  1:36:15  
97.   Markus Hast Keminmaa  FIN  12:00:00   26:09 (60)  1:04:24 (77)  1:35:26 (93)  1:36:18 (90)  1:36:22  
98.   Lauri Lilleberg Sale Maikkula  FIN  12:00:00   29:45 (154)  1:08:39 (131)  1:35:50 (101)  1:36:14 (89)  1:36:27  
99.   Mikko Hämäläinen Äänekosken Urheilijat  FIN  12:00:00   28:08 (100)  1:06:16 (97)  1:35:40 (97)  1:36:25 (92)  1:36:32  
100.   Mika Pekkanen Nokia Oy  FIN  12:00:00   27:41 (91)  1:06:08 (92)  1:35:44 (98)  1:36:27 (93)  1:36:34  
101.   Tommi Henttunen Siili Solutions  FIN  12:00:00   28:10 (112)  1:06:18 (106)  1:35:46 (99)  1:36:25 (91)  1:36:36  
102.   Marko Miinala Haparanda  FIN  12:00:00   28:12 (115)  1:06:19 (108)  1:35:51 (102)  1:36:31 (94)  1:36:38  
103.   Esa Pesonen Rokua MTB Team  FIN  12:00:00   28:10 (110)  1:06:19 (107)  1:35:49 (100)  1:36:37 (95)  1:36:44  
104.   Kari Pakaslahti ONMKYU  FIN  12:00:00   28:07 (97)  1:06:15 (95)  1:35:55 (103)  1:36:40 (97)  1:36:46  
105.   Mika Siirtola Sodankylä  FIN  12:00:00   28:08 (99)  1:06:16 (97)  1:35:56 (104)  1:36:39 (96)  1:36:47  
106.   Päivi Lumijärvi Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   27:46 (92)  1:06:16 (97)  1:36:01 (105)  1:36:46 (98)  1:36:52  
107.   Janne Eskelinen Oulu  FIN  12:00:00   28:08 (102)  1:06:17 (103)  1:36:09 (106)     1:37:06  
108.   Elisa Korhonen Sotkamo  FIN  12:00:00   28:08 (100)  1:06:15 (96)  1:36:12 (107)  1:37:01 (99)  1:37:07  
109.   Matti Tarkiainen Oulu  FIN  12:00:00   28:10 (110)  1:06:24 (110)  1:36:23 (108)     1:37:13  
110.   Simo Vaarala Kittilän urheilijat  FIN  12:00:00   27:08 (77)  1:04:53 (80)  1:36:25 (109)  1:37:17 (100)  1:37:23  
111.   Jarmo Juuso Veitsiluodon Kisaveikot  FIN  12:00:00   27:22 (79)  1:05:51 (87)  1:36:37 (111)  1:37:19 (102)  1:37:24  
112.   Janne Siikaluoma Kuusamo  FIN  12:00:00   28:07 (98)  1:06:16 (101)  1:36:28 (110)  1:37:17 (101)  1:37:24  
113.   Mika Niiranen Iisalmi  FIN  12:00:00   27:28 (81)  1:06:12 (93)  1:36:40 (112)  1:37:29 (103)  1:37:35  
114.   Erkki Tasala Rovaniemi  FIN  12:00:00   29:29 (146)  1:08:22 (128)  1:36:55 (113)  1:37:31 (104)  1:37:40  
115.   Heikki Hurtig Airlon Oy  FIN  12:00:00   28:30 (123)  1:07:08 (120)  1:37:25 (114)  1:37:59 (105)  1:38:10  
116.   Sakarias Vuokila Tervola  FIN  12:00:00   28:31 (124)  1:07:08 (119)  1:37:26 (115)  1:38:00 (106)  1:38:11  
117.   Petteri Yliniemi Tornio  FIN  12:00:00   28:37 (126)  1:07:38 (122)  1:37:38 (116)  1:38:21 (107)  1:38:29  
118.   Marcin Engel STELLA TEAM  POL  12:00:00   28:07 (96)  1:07:00 (117)  1:37:57 (117)  1:38:39 (108)  1:38:47  
119.   Jaakko Törmälä Kuusamon juoksijat  FIN  12:00:00   28:09 (106)  1:06:48 (115)  1:37:59 (118)  1:38:45 (109)  1:38:52  
120.   Jaakko Tuisku Oulu  FIN  12:00:00   28:53 (133)  1:08:02 (126)  1:38:16 (119)  1:39:01 (110)  1:39:09  
121.   Saku Leskelä Pöyry  FIN  12:00:00   27:31 (89)  1:06:45 (114)  1:39:01 (120)  1:39:45 (111)  1:39:50  
122.   Jukka Kinnunen Oulu  FIN  12:00:00   28:10 (109)  1:07:40 (123)  1:39:10 (122)  1:39:51 (112)  1:39:59  
123.   Janne Kotaniemi PUKE  FIN  12:00:00   28:11 (114)  1:06:59 (116)  1:39:08 (121)  1:39:58 (113)  1:40:05  
124.   Marjo Koivikko Oulu  FIN  12:00:00   27:29 (83)  1:07:07 (118)  1:39:35 (123)  1:40:22 (114)  1:40:30  
125.   Riikka Rautio Oulunsuun Heitto  FIN  12:00:00   28:08 (102)  1:07:29 (121)  1:39:41 (124)  1:40:27 (116)  1:40:36  
126.   Marko Männistö Raahe  FIN  12:00:00   30:05 (162)  1:09:30 (140)  1:39:45 (125)  1:40:23 (115)  1:40:37  
127.   Mari Päkkilä Hemascon Oy  FIN  12:00:00   28:51 (131)  1:08:31 (130)  1:39:45 (126)  1:40:30 (117)  1:40:38  
128.   Olli Kyllönen AMC-Rovaniemi  FIN  12:00:00   28:15 (120)  1:08:11 (127)  1:39:51 (128)  1:40:34 (119)  1:40:43  
129.   Pentti Saapunki Kuusamo  FIN  12:00:00   27:15 (78)  1:06:16 (100)  1:39:47 (127)  1:40:43 (120)  1:40:45  
130.   Timo Kinnunen Suomussalmen Rasti  FIN  12:00:00   30:07 (166)  1:09:10 (136)  1:39:51 (128)  1:40:34 (118)  1:40:47  
131.   Marja Kemiläinen Kiuruveden urheilijat  FIN  12:00:00   28:44 (128)  1:08:31 (129)  1:39:59 (130)  1:40:44 (121)  1:40:51  
132.   Jarkko Ansamaa Helsinki  FIN  12:00:00   28:14 (116)  1:09:08 (135)  1:40:23 (131)  1:41:07 (122)  1:41:14  
133.   Esko Kotivuori Team Kotivuorisport.fi  FIN  12:00:00   29:14 (136)  1:09:24 (138)  1:40:39 (132)  1:41:20 (123)  1:41:31  
134.   Pekka Pura Kastelli-talot Oy  FIN  12:00:00   29:12 (134)  1:09:11 (137)  1:40:57 (133)  1:41:51 (125)  1:41:56  
135.   Mikko Marttimo   FIN  12:00:00   29:44 (153)  1:09:58 (145)  1:41:02 (134)  1:41:45 (124)  1:41:57  
136.   Risto Jyrkkä Pöyry  FIN  12:00:00   29:27 (142)  1:09:49 (142)  1:41:06 (135)  1:41:55 (128)  1:41:59  
137.   Markku Puroila Puroilatalot oy  FIN  12:00:00   27:30 (88)  1:06:40 (113)  1:41:07 (136)  1:41:52 (127)  1:42:02  
138.   Janne Paavola Paljunilo.fi  FIN  12:00:00      1:11:09 (160)  1:41:18 (137)  1:41:52 (126)  1:42:08  
139.   Topias Savela Tupoksen yhtenäiskoulu  FIN  12:00:00   30:20 (182)  1:11:18 (167)  1:41:23 (138)  1:41:58 (129)  1:42:10  
140.   Ville-Veikko Pohjola Oulu-Pohjola Hockay Camp  FIN  12:00:00   30:20 (177)  1:11:16 (163)  1:41:29 (140)  1:42:01 (130)  1:42:14  
141.   Ari Miettinen Rokuanhovi  FIN  12:00:00   30:08 (167)  1:10:26 (150)  1:41:28 (139)  1:42:02 (131)  1:42:14  
142.   Ari Turpeinen FC Kickballs  FIN  12:00:00   30:55 (238)  1:11:58 (198)  1:41:41 (141)  1:42:06 (132)  1:42:21  
143.   Susanna Pöyskö Oulu  FIN  12:00:00   29:13 (135)  1:09:29 (139)  1:41:48 (142)  1:42:31 (134)  1:42:40  
144.   Antti Jäntti Tyrnävä  FIN  12:00:00   30:21 (187)  1:11:23 (184)  1:41:55 (144)  1:42:30 (133)  1:42:44  
145.   Marko Kovaniemi Oulu  FIN  12:00:00   29:27 (142)  1:09:53 (144)  1:41:53 (143)  1:42:35 (135)  1:42:45  
146.   Pekka Laurila-Harju Kiiminki  FIN  12:00:00   29:33 (149)  1:09:46 (141)  1:41:57 (145)     1:42:50  
147.   Aleksi Tuovila S-market Kaukovainio  FIN  12:00:00   29:30 (147)  1:10:43 (154)  1:42:00 (146)  1:42:41 (136)  1:42:54  
148.   Hannu Kanniainen OULU  FIN  12:00:00   30:19 (172)  1:11:18 (167)  1:42:06 (147)     1:42:59  
149.   Mervi Vähäkangas Lakeuden Kipinä  FIN  12:00:00   29:43 (152)  1:10:29 (151)  1:42:23 (149)  1:43:10 (139)  1:43:18  
150.   Juho-Pekka Jortama Helsinki  FIN  12:00:00   30:30 (220)  1:10:31 (153)  1:42:21 (148)  1:43:03 (138)  1:43:20  
151.   Kai Kanniainen K-rauta Äimärautio  FIN  12:00:00      1:12:19 (210)  1:42:40 (153)  1:42:58 (137)  1:43:26  
152.   Olli-Pekka Kokko Pudasjärvi  FIN  12:00:00   28:51 (132)  1:08:41 (132)  1:42:33 (151)  1:43:19 (143)  1:43:26  
153.   Raymond Blount Jouksu ku elukka  RSA  12:00:00   30:31 (224)  1:11:22 (182)  1:42:33 (150)  1:43:13 (140)  1:43:27  
154.   Jussi Isoaho Nokia Oy  FIN  12:00:00   30:23 (197)  1:11:21 (179)  1:42:40 (154)  1:43:22 (144)  1:43:31  
155.   Sanna-Lena Siivola OULU  FIN  12:00:00   30:30 (218)  1:11:20 (175)  1:42:39 (152)  1:43:16 (141)  1:43:32  
156.   Joona Holappa Heinäpään Hölkkäseura  FIN  12:00:00   30:20 (182)  1:11:17 (164)  1:42:45 (155)  1:43:28 (145)  1:43:39  
157.   Pekka Peura Laukaa  FIN  12:00:00   30:06 (164)  1:10:51 (158)  1:42:49 (156)  1:43:32 (146)  1:43:44  
158.   Vitaly Denisov Veliky Novgorod  RUS  12:00:00   28:42 (127)  1:10:08 (146)  1:42:52 (157)  1:43:16 (142)  1:43:45  
159.   Tommi Kuha Bittium  FIN  12:00:00   30:20 (182)  1:11:21 (179)  1:42:56 (161)  1:43:33 (148)  1:43:46  
160.   Timo Sonninen Oulu / SSV-Veljet  FIN  12:00:00   30:21 (190)  1:11:21 (178)  1:42:55 (160)  1:43:32 (147)  1:43:48  
161.   Mikko Merihaara Oulu Triathlon & Cycling  FIN  12:00:00   30:20 (178)  1:11:22 (183)  1:42:54 (159)  1:43:37 (152)  1:43:48  
162.   Ensio Sieppi Kiiminki  FIN  12:00:00   30:21 (187)  1:11:27 (190)     1:43:37 (151)  1:43:49  
163.   Sampsa Lesonen Tupoksen yhtenäiskoulu  FIN  12:00:00   30:19 (172)  1:11:18 (167)  1:43:00 (163)  1:43:36 (150)  1:43:50  
164.   Juha Väärälä Takapihan Elvikset  FIN  12:00:00   30:27 (210)  1:11:24 (186)  1:43:01 (164)  1:43:34 (149)  1:43:51  
165.   Eero Kannisto Oulu  FIN  12:00:00   30:18 (171)  1:11:19 (172)  1:43:03 (165)  1:43:38 (153)  1:43:52  
166.   Minna Laurila-Harju Kiiminki  FIN  12:00:00   29:33 (149)  1:11:11 (162)  1:42:59 (162)  1:43:45 (154)  1:43:55  
167.   Aimo Määttä RDS Rovaniemi  FIN  12:00:00   30:08 (167)  1:12:05 (202)  1:43:10 (170)  1:43:46 (155)  1:43:56  
168.   Anne Lyytinen Jyväskylän Kenttäurheilijat  FIN  12:00:00   30:29 (215)  1:11:31 (191)  1:43:08 (168)     1:44:00  
169.   Markus Nissi Talenom  FIN  12:00:00   28:14 (116)  1:07:55 (125)  1:42:53 (158)  1:43:49 (157)  1:44:02  
170.   Anu Hilli Taekwon-do akatemia  FIN  12:00:00   30:06 (163)  1:11:11 (161)  1:43:06 (166)  1:43:52 (158)  1:44:03  
171.   Antti Kettu VeKu  FIN  12:00:00   29:21 (140)  1:09:01 (134)  1:43:06 (167)  1:43:47 (156)  1:44:07  
172.   Juho Kaarivaara Talotuki OY  FIN  12:00:00   28:10 (112)  1:10:19 (148)  1:43:10 (169)  1:44:03 (160)  1:44:08  
173.   Risto Jääskeläinen Haapajärvi  FIN  12:00:00   28:44 (129)  1:10:10 (147)  1:43:22 (173)  1:44:06 (162)  1:44:12  
174.   Esko Hyvärinen SSAB Europe  FIN  12:00:00   28:35 (125)  1:08:48 (133)  1:43:13 (171)  1:44:05 (161)  1:44:13  
175.   Rami Määttä Takapihan Elvikset  FIN  12:00:00   30:27 (209)  1:11:24 (186)  1:43:22 (174)  1:43:59 (159)  1:44:16  
176.   Jukka-Pekka Puotiniemi Oulu  FIN  12:00:00   29:18 (139)  1:10:25 (149)  1:43:27 (177)  1:44:07 (163)  1:44:18  
177.   Pilvi Mannerkorpi Squeezy  FIN  12:00:00   29:15 (138)  1:09:51 (143)  1:43:23 (175)  1:44:10 (166)  1:44:20  
177.   Ville Kukkola Talenom  FIN  12:00:00   30:30 (220)  1:12:12 (205)  1:43:32 (179)  1:44:09 (165)  1:44:20  
179.   Paavo Pohjola Ylikiiminki  FIN  12:00:00   30:19 (175)  1:11:20 (174)  1:43:25 (176)  1:44:09 (164)  1:44:23  
180.   Pentti Rautakoski Kempeleen OAY  FIN  12:00:00   30:29 (217)  1:11:33 (192)  1:43:30 (178)  1:44:15 (169)  1:44:24  
181.   Teemu Kangasharju ONMKYU  FIN  12:00:00   30:18 (169)  1:11:18 (170)  1:43:17 (172)  1:44:16 (170)  1:44:27  
182.   Janne Juola Oulu  FIN  12:00:00   31:11 (249)  1:12:39 (219)  1:43:47 (181)  1:44:12 (167)  1:44:33  
183.   Jari Hasa Oulu  FIN  12:00:00   30:22 (193)  1:11:25 (189)  1:43:51 (182)  1:44:20 (171)  1:44:40  
184.   Atte Riikola Rötösherrat  FIN  12:00:00   30:19 (175)  1:11:20 (177)  1:43:41 (180)  1:44:27 (172)  1:44:41  
185.   Miika Mustajärvi Kempele  FIN  12:00:00   32:19 (299)  1:13:35 (232)  1:43:56 (184)  1:44:13 (168)  1:44:42  
186.   Susanna Antila Oulu  FIN  12:00:00   30:07 (165)  1:11:19 (173)  1:43:59 (186)  1:44:35 (174)  1:44:48  
187.   Noah Singer Mattsies (Germany)  GER  12:00:00   30:30 (219)  1:10:43 (155)  1:43:52 (183)  1:44:30 (173)  1:44:49  
188.   Mikko Räsänen Hemascon Oy  FIN  12:00:00   29:28 (145)  1:10:31 (152)  1:43:57 (185)  1:44:48 (177)  1:44:57  
189.   Jarmo Hyyppä Oulu  FIN  12:00:00   30:22 (193)  1:11:23 (185)  1:44:07 (189)  1:44:37 (175)  1:45:00  
190.   Taina Väänänen Utajärvi  FIN  12:00:00   30:21 (186)  1:11:17 (165)  1:44:03 (187)  1:44:49 (178)  1:45:01  
191.   Jenni Laakso Heukiputaan Heitto  FIN  12:00:00   30:23 (196)  1:11:24 (188)  1:44:06 (188)  1:44:51 (179)  1:45:06  
192.   Anne Klemola Urputien Urheilijat, Oulu  FIN  12:00:00   31:04 (242)  1:12:37 (218)  1:44:20 (191)  1:44:52 (180)  1:45:06  
193.   Tuukka Kiiveri Team Kiiverit  FIN  12:00:00   31:27 (259)  1:12:23 (213)  1:44:21 (192)  1:44:41 (176)  1:45:08  
194.   Heini Joensuu-Manninen Oulu  FIN  12:00:00   30:44 (230)  1:12:22 (212)  1:44:23 (193)  1:44:52 (181)  1:45:11  
195.   Eeva Romppainen Suomussalmen Rasti  FIN  12:00:00   29:27 (141)  1:11:08 (159)  1:44:17 (190)  1:45:07 (182)  1:45:16  
196.   Veijo Kotilainen Oulu  FIN  12:00:00   29:35 (151)  1:12:03 (200)  1:44:27 (194)  1:45:12 (183)  1:45:18  
197.   Merja Karhumaa One Way Pro Team  FIN  12:00:00   28:50 (130)  1:10:44 (156)  1:44:32 (195)  1:45:24 (184)  1:45:30  
198.   Eelis Niemelä Tupoksen yhtenäiskoulu  FIN  12:00:00   30:18 (169)  1:11:17 (165)  1:44:34 (196)  1:45:28 (186)  1:45:42  
199.   Hannu Kulmunki Kemijärvi  FIN  12:00:00   29:58 (157)  1:10:45 (157)  1:44:45 (197)  1:45:24 (184)  1:45:42  
200.   Outi Sulasalmi ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   30:21 (187)  1:11:35 (193)  1:44:47 (198)  1:45:30 (189)  1:45:43  
201.   Klaus Mäntysaari UHS  FIN  12:00:00   30:24 (202)  1:12:16 (207)  1:44:54 (199)  1:45:28 (187)  1:45:46  
202.   Pekka Sarkkinen Oulu  FIN  12:00:00   31:09 (245)  1:12:35 (214)  1:44:55 (200)  1:45:29 (188)  1:45:50  
203.   Niina Oksa Karentia kodit  FIN  12:00:00   30:28 (213)  1:12:01 (199)  1:44:56 (201)  1:45:42 (191)  1:45:53  
204.   Reino Kallio Oulu Triathlon & Cycling  FIN  12:00:00   30:25 (205)  1:12:14 (206)  1:45:03 (202)  1:45:42 (190)  1:45:57  
205.   Jussi Leskelä Oulu  FIN  12:00:00   31:02 (240)  1:13:13 (228)  1:45:09 (203)  1:45:44 (192)  1:46:00  
206.   Saila Laine Kestävyyttä pintakaasulla 24/7  FIN  12:00:00   31:13 (250)  1:12:36 (216)  1:45:12 (204)  1:45:53 (193)  1:46:05  
207.   Esa Pesonen Kuusamo  FIN  12:00:00   30:26 (208)  1:12:36 (217)  1:45:14 (205)  1:46:01 (194)  1:46:07  
208.   Satu Siika-Aho Oulunsuun Heitto  FIN  12:00:00   30:20 (182)  1:12:16 (208)  1:45:29 (208)  1:46:10 (197)  1:46:20  
209.   Marko Horneman Kajaanin Suunnistajat  FIN  12:00:00   30:46 (232)  1:12:22 (211)  1:45:26 (207)  1:46:08 (195)  1:46:21  
210.   Milla Savilampi Oulu  FIN  12:00:00   29:55 (156)  1:11:20 (176)  1:45:23 (206)  1:46:17 (198)  1:46:24  
211.   Minna Katajamäki Oulu  FIN  12:00:00   31:10 (248)  1:12:35 (215)  1:45:30 (209)  1:46:09 (196)  1:46:32  
212.   Elina Niinimaa Kuopio  FIN  12:00:00   30:28 (213)  1:12:11 (204)  1:45:37 (210)  1:46:19 (199)  1:46:33  
213.   Tapani Mällinen Ojan Rauta Maraton team  FIN  12:00:00   32:44 (339)  1:14:16 (248)  1:46:06 (211)  1:46:42 (200)  1:47:00  
214.   Maiju Poutiainen Oulu  FIN  12:00:00   31:28 (262)  1:13:50 (238)  1:46:08 (212)  1:46:43 (201)  1:47:01  
215.   Timo Kukkonen Oulu  FIN  12:00:00   30:27 (210)     1:46:11 (213)  1:46:47 (202)  1:47:08  
216.   Liisa Marjeta Levottomat jalat  FIN  12:00:00   30:29 (216)  1:12:55 (223)  1:46:26 (217)  1:47:08 (205)  1:47:19  
217.   Esa Paajanen Linja Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00   30:42 (227)  1:12:18 (209)  1:46:14 (214)  1:47:04 (203)  1:47:21  
218.   Hanna-Mari Hietala Rise  FIN  12:00:00   30:26 (206)  1:12:45 (220)  1:46:26 (216)  1:47:06 (204)  1:47:22  
219.   Reijo Hummastenniemi Oulunsuun Heitto  FIN  12:00:00   30:23 (199)  1:13:06 (226)  1:46:27 (218)     1:47:24  
220.   Lauri Salmela Lystikerho  FIN  12:00:00   30:20 (178)  1:11:21 (179)  1:46:17 (215)  1:47:15 (207)  1:47:29  
221.   Teemu Husso Bitfactor Oy  FIN  12:00:00   31:38 (269)  1:14:21 (251)  1:46:39 (219)  1:47:15 (206)  1:47:32  
222.   Virpi Keski-Ojala Ylivieska  FIN  12:00:00   31:14 (251)  1:13:51 (239)  1:46:42 (220)  1:47:20 (208)  1:47:37  
223.   Maj-Lis Sörmlund Haparanda  SWE  12:00:00   30:38 (225)  1:13:34 (231)  1:46:56 (224)  1:47:36 (214)  1:47:47  
224.   Irmeli Suorsa Kuivasjärven aura  FIN  12:00:00   30:19 (172)  1:12:07 (203)  1:46:52 (221)  1:47:36 (215)  1:47:49  
225.   Juho Rankinen Oulu  FIN  12:00:00   30:51 (235)  1:12:55 (224)  1:46:52 (222)  1:47:36 (213)  1:47:50  
226.   Onni Niemelä Oulu  FIN  12:00:00      1:12:05 (201)  1:46:53 (223)  1:47:39 (216)  1:47:51  
227.   Ari Salmela Oulu  FIN  12:00:00   32:15 (293)  1:14:16 (247)  1:47:01 (225)  1:47:31 (211)  1:47:57  
228.   Timo Rossi Simo/team Kipiti  FIN  12:00:00   32:32 (326)  1:17:53 (346)  1:47:20 (234)  1:47:43 (217)  1:47:58  
229.   Ilpo Ohtamaa Maanrakennus Ohtamaa Oy  FIN  12:00:00   30:31 (223)  1:11:18 (170)  1:47:11 (228)  1:47:44 (218)  1:48:02  
230.   Lotta Saarela S-market Kaukovainio  FIN  12:00:00      1:12:54 (222)  1:47:07 (226)  1:47:50 (223)  1:48:03  
230.   Antti Väyrynen Liminka / Gane OY  FIN  12:00:00   32:44 (342)  1:15:19 (278)  1:47:15 (230)  1:47:35 (212)  1:48:03  
232.   Mikko Nurmela X-tri Lahti  FIN  12:00:00   34:44 (441)  1:17:35 (339)  1:47:16 (231)  1:47:22 (209)  1:48:03  
233.   Timo Suomalainen Kempele  FIN  12:00:00   32:21 (300)  1:15:18 (275)  1:47:10 (227)  1:47:50 (222)  1:48:07  
234.   Heikki Koskinen Oulu  FIN  12:00:00      1:15:52 (293)  1:47:14 (229)  1:47:48 (221)  1:48:09  
235.   Henna Kemppainen Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   33:53 (395)  1:17:05 (329)  1:47:20 (233)  1:47:30 (210)  1:48:12  
236.   Matti Tanner Lauttapartio ry.  FIN  12:00:00   32:33 (328)  1:15:34 (284)  1:47:25 (237)  1:47:46 (220)  1:48:14  
237.   Minna Uusimäki Oulu  FIN  12:00:00   30:45 (231)  1:12:55 (224)  1:47:22 (235)  1:48:03 (225)  1:48:17  
238.   Pekka Jussila Sportcult Ry  FIN  12:00:00   32:00 (275)  1:15:00 (261)  1:47:30 (239)  1:47:53 (224)  1:48:18  
239.   Matti Heinonen Eeron ja Hennin talli  FIN  12:00:00   32:44 (339)  1:16:03 (307)  1:47:24 (236)  1:47:45 (219)  1:48:18  
240.   Asko Manninen Suomussalmen Rasti  FIN  12:00:00   31:17 (254)  1:13:44 (235)  1:47:18 (232)  1:48:10 (227)  1:48:22  
241.   Lasse Malin Prisma Limingantulli  FIN  12:00:00   31:27 (258)  1:14:12 (243)  1:47:29 (238)  1:48:08 (226)  1:48:25  
242.   Marjo Vesala Team Sukset Narikassa  FIN  12:00:00   30:00 (160)  1:13:26 (230)  1:47:31 (240)  1:48:18 (230)  1:48:28  
243.   Tapio Saukko Pötkylät Kiiminki  FIN  12:00:00   32:14 (292)  1:14:15 (245)  1:47:33 (241)  1:48:11 (228)  1:48:36  
244.   Jukka-Pekka Savolainen Saikotek Oy  FIN  12:00:00   31:03 (241)  1:14:15 (246)  1:47:40 (242)     1:48:37  
245.   Matti Salomäki Lapua  FIN  12:00:00   30:42 (229)  1:14:23 (252)  1:47:49 (245)  1:48:22 (231)  1:48:37  
246.   Henrik Määttä Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   32:26 (316)  1:15:52 (294)  1:47:42 (243)  1:48:16 (229)  1:48:38  
247.   Miikka Saukko Siikalatva  FIN  12:00:00   30:04 (161)  1:11:43 (194)  1:47:55 (247)  1:48:28 (233)  1:48:41  
248.   Kari Rönkä Oulu  FIN  12:00:00   31:27 (259)  1:14:20 (250)  1:47:48 (244)     1:48:50  
249.   Katariina Tölli Tyrnävä  FIN  12:00:00   30:23 (197)  1:13:23 (229)  1:47:53 (246)  1:48:36 (234)  1:48:51  
250.   Ari-Pekka Alafrantti Tornio  FIN  12:00:00   32:28 (322)  1:15:19 (277)  1:48:09 (250)  1:48:38 (235)  1:48:54  
251.   Viljar Senrik Kalajoki  FIN  12:00:00   31:01 (239)  1:13:12 (227)  1:47:57 (248)  1:48:38 (236)  1:48:57  
252.   Antti Sundström 45AllStars  FIN  12:00:00   33:25 (368)  1:16:35 (322)  1:48:08 (249)  1:48:25 (232)  1:48:58  
253.   Sami Peltoniemi Vaasa  FIN  12:00:00   32:25 (314)  1:15:17 (272)  1:48:17 (252)  1:48:46 (237)  1:49:07  
254.   Pasi Saikkonen TekU Kajaani  FIN  12:00:00   32:26 (317)  1:15:44 (289)  1:48:14 (251)     1:49:07  
255.   Pasi Oiva Rovaniemi  FIN  12:00:00   32:12 (286)  1:15:43 (286)  1:48:19 (254)  1:49:03 (240)  1:49:13  
256.   Elina Lyytikäinen Reijola  FIN  12:00:00   31:08 (244)  1:14:24 (253)  1:48:17 (253)  1:48:59 (238)  1:49:15  
257.   Jukka Jauhiainen Rovaniemi  FIN  12:00:00   29:47 (155)  1:12:48 (221)  1:48:21 (256)  1:49:08 (243)  1:49:18  
258.   Jukka Rusanen SK Mortis  FIN  12:00:00   29:59 (158)  1:11:52 (195)  1:48:23 (257)  1:49:07 (241)  1:49:19  
259.   Mika Heilala Ruukki  FIN  12:00:00   30:24 (201)  1:13:57 (241)  1:48:27 (258)  1:49:14 (244)  1:49:24  
260.   Erkki Kumpula Oulu / HauVe  FIN  12:00:00   31:28 (263)  1:13:36 (233)  1:48:20 (255)  1:49:03 (239)  1:49:24  
261.   Sami Salonen Synopsys Finland Oy  FIN  12:00:00   31:23 (256)  1:15:01 (262)  1:48:30 (259)  1:49:08 (242)  1:49:28  
262.   Kauko Meriläinen Oulunsuun Heitto  FIN  12:00:00   31:17 (254)  1:14:24 (254)  1:48:31 (260)  1:49:16 (245)  1:49:32  
263.   Anne Pyhtinen Jääli  FIN  12:00:00   31:27 (257)  1:15:13 (267)  1:48:40 (261)  1:49:22 (247)  1:49:38  
264.   Elina Martimo Kemi  FIN  12:00:00   32:38 (335)  1:15:45 (290)  1:48:41 (262)  1:49:20 (246)  1:49:39  
265.   Antti Väyrynen OP Oulu  FIN  12:00:00   32:15 (294)  1:15:18 (274)  1:48:51 (264)  1:49:23 (248)  1:49:41  
266.   Janne Kämäräinen Pelso  FIN  12:00:00   30:20 (178)  1:11:53 (196)  1:48:46 (263)  1:49:37 (252)  1:49:50  
267.   Aila Korhonen ONMKYU  FIN  12:00:00   30:46 (233)  1:14:25 (256)  1:48:55 (266)  1:49:39 (254)  1:49:52  
268.   Mikko Siira Oulu  FIN  12:00:00   32:25 (314)  1:16:03 (306)  1:48:58 (268)  1:49:29 (250)  1:49:53  
269.   Eero Moilanen Kestilä  FIN  12:00:00   32:03 (278)  1:15:15 (271)  1:48:56 (267)  1:49:41 (256)  1:49:56  
270.   Arto Nieminen Team Pseudomonas  FIN  12:00:00   32:01 (277)  1:14:05 (242)  1:48:54 (265)  1:49:25 (249)  1:49:57  
271.   Pasi Karjalainen Kiviniemi  FIN  12:00:00   32:27 (321)  1:15:20 (279)  1:49:03 (269)  1:49:33 (251)  1:49:59  
272.   Patrick Gottsbacher Vienna, AUT  AUT  12:00:00   32:33 (329)  1:16:01 (303)  1:49:07 (271)  1:49:40 (255)  1:49:59  
273.   Veli-Matti Laakso OP Oulu  FIN  12:00:00   31:27 (259)  1:14:55 (260)  1:49:04 (270)  1:49:45 (258)  1:50:02  
274.   Anita Manninen Nordea  FIN  12:00:00   32:22 (301)  1:15:54 (298)  1:49:07 (273)  1:49:53 (260)  1:50:05  
275.   Salla Korsulainen Arctic Triathlon  FIN  12:00:00   32:24 (305)  1:16:02 (305)  1:49:07 (272)  1:49:42 (257)  1:50:05  
276.   Jukka Nevalaita Veikkaus  FIN  12:00:00      1:13:56 (240)  1:49:18 (276)  1:50:03 (264)  1:50:12  
277.   Pekka Saaranen Reisjärvi  FIN  12:00:00   32:13 (288)  1:15:43 (287)  1:49:15 (274)  1:49:55 (261)  1:50:12  
278.   Pirkko Jaakola-Juntunen Kiuruveden Urheilijat  FIN  12:00:00   30:50 (234)  1:14:41 (258)  1:49:17 (275)  1:50:03 (263)  1:50:13  
279.   Terhi Säippä Oulu  FIN  12:00:00   31:10 (247)  1:15:05 (263)  1:49:19 (277)  1:49:57 (262)  1:50:15  
280.   Kaisa Taimisto Oulu  FIN  12:00:00   32:18 (298)  1:15:54 (299)  1:49:39 (280)  1:50:11 (266)  1:50:28  
281.   Olli Kohonen IF Mairea Pommi  FIN  12:00:00   30:30 (220)  1:14:44 (259)  1:49:30 (278)  1:50:16 (267)  1:50:29  
282.   Juho Karhumaa Kiiminki  FIN  12:00:00   32:24 (305)  1:16:21 (315)  1:49:42 (281)  1:50:06 (265)  1:50:32  
283.   Anni Louhimo Oulun III Hansa Apteekki  FIN  12:00:00   30:26 (207)  1:14:18 (249)  1:49:37 (279)  1:50:23 (269)  1:50:36  
284.   Petri Mällinen Oulu  FIN  12:00:00   32:24 (305)  1:16:23 (316)  1:49:51 (285)  1:50:17 (268)  1:50:39  
285.   Markku Suomalainen Taivalkoski  FIN  12:00:00   36:04 (569)  1:19:02 (382)  1:49:52 (286)  1:49:37 (253)  1:50:41  
286.   Marja Nurkkala Sale Mäntylä  FIN  12:00:00   33:38 (383)  1:17:34 (337)  1:50:01 (290)  1:49:50 (259)  1:50:45  
287.   Raakel Pyykkönen Kiiminki  FIN  12:00:00   31:28 (263)  1:15:07 (264)  1:49:47 (282)  1:50:25 (270)  1:50:46  
288.   Teija Länsipää Oulu  FIN  12:00:00   32:25 (313)  1:15:54 (296)  1:49:48 (284)     1:50:48  
289.   Asko Kreivi ONMKY/Julmaset  FIN  12:00:00   31:09 (245)  1:14:27 (257)  1:49:48 (283)  1:50:29 (271)  1:50:50  
290.   Petro Rasmussen Rovaniemi  FIN  12:00:00   30:24 (200)  1:13:47 (237)  1:49:53 (288)  1:50:36 (275)  1:50:51  
291.   Matti Huotari OP Oulu  FIN  12:00:00   32:00 (276)  1:15:09 (265)  1:50:02 (291)     1:50:54  
292.   Joona Tuunanen Tupoksen yhtenäiskoulu  FIN  12:00:00   30:20 (178)  1:13:46 (236)  1:50:04 (293)  1:50:41 (277)  1:50:54  
293.   Marja Puustinen LapWall Oy  FIN  12:00:00   32:22 (302)  1:16:02 (304)  1:50:03 (292)  1:50:32 (273)  1:50:55  
294.   Susanna Kuoppamaa Oulu  FIN  12:00:00   32:24 (305)  1:16:10 (310)  1:49:52 (287)  1:50:38 (276)  1:50:57  
295.   Harri Lämsä Kuusamo  FIN  12:00:00   33:06 (354)  1:17:32 (333)  1:50:05 (296)  1:50:32 (272)  1:50:58  
296.   Perttu Jokitalo Oulu  FIN  12:00:00   32:05 (281)  1:15:44 (288)  1:49:59 (289)  1:50:51 (281)  1:51:01  
297.   Lasse Kaiponen Oulu  FIN  12:00:00   32:29 (323)  1:16:05 (309)  1:50:11 (300)  1:50:46 (279)  1:51:01  
298.   Leena Komulainen Komulainen Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00   32:24 (305)  1:16:26 (320)  1:50:07 (297)  1:50:47 (280)  1:51:04  
299.   Anne Kivioja Tyrnävä  FIN  12:00:00   30:24 (202)  1:15:13 (268)  1:50:05 (295)  1:50:51 (282)  1:51:05  
300.   Teemu Kivioja Tyrnävä  FIN  12:00:00   30:25 (204)  1:15:12 (266)  1:50:05 (294)  1:50:52 (283)  1:51:06  
301.   Katariina Siirilä Oulun III Hansa Apteekki  FIN  12:00:00   30:28 (212)  1:15:14 (270)  1:50:10 (299)  1:50:54 (284)  1:51:07  
302.   Irma Vepsäläinen AMC/Rovaniemi  FIN  12:00:00   32:16 (296)  1:16:00 (302)  1:50:12 (301)  1:50:58 (286)  1:51:10  
303.   Mika Nissinen Oulu  FIN  12:00:00   34:20 (415)  1:18:29 (367)  1:50:28 (305)  1:50:33 (274)  1:51:11  
304.   Toni Väyrynen Ylivieska  FIN  12:00:00   32:46 (343)  1:15:49 (292)  1:50:07 (297)  1:50:44 (278)  1:51:12  
305.   Henri Matikainen Rovaniemi  FIN  12:00:00   32:24 (305)  1:16:25 (319)  1:50:22 (303)  1:51:01 (287)  1:51:18  
306.   Eero Hanni Kempeleen Maratonklubi  FIN  12:00:00   31:17 (252)  1:15:29 (283)  1:50:21 (302)     1:51:22  
307.   Tarja Puuronen TekU Kajaani  FIN  12:00:00   31:56 (274)  1:16:04 (308)  1:50:25 (304)  1:51:02 (288)  1:51:24  
308.   Aino-Riitta Juntunen Kempele  FIN  12:00:00   30:41 (226)  1:15:28 (282)  1:50:33 (306)  1:51:16 (291)  1:51:29  
309.   Mika Kaikkonen Temotek Oy  FIN  12:00:00   34:00 (404)  1:18:11 (359)  1:50:39 (309)  1:50:57 (285)  1:51:30  
310.   Maximilian Niemelä Hankasalmi  FIN  12:00:00   34:17 (411)  1:18:28 (365)  1:50:39 (310)  1:51:11 (290)  1:51:31  
311.   Kauno Ronkainen Pölkky Oy  FIN  12:00:00   32:04 (280)  1:16:16 (314)  1:50:37 (307)  1:51:17 (292)  1:51:36  
312.   Pauli Tiiro team Tiirot  FIN  12:00:00   32:49 (344)  1:17:06 (330)  1:50:48 (313)  1:51:23 (294)  1:51:41  
313.   Antti Taimisto Exove  FIN  12:00:00   32:17 (297)  1:15:54 (296)  1:50:46 (311)     1:51:42  
314.   Niina Kaarela Raahe  FIN  12:00:00   32:25 (311)  1:16:23 (318)  1:50:48 (312)  1:51:18 (293)  1:51:42  
315.   Anna Visuri Sokos Herkku Oulu  FIN  12:00:00   32:33 (330)  1:16:23 (317)  1:50:38 (308)  1:51:27 (296)  1:51:45  
316.   Mika Kiljala Ylivieska  FIN  12:00:00   32:24 (303)  1:16:12 (311)  1:50:52 (315)  1:51:30 (298)  1:51:47  
317.   Sanna Sandström Oulu  FIN  12:00:00   33:32 (379)  1:17:57 (352)  1:50:58 (316)  1:51:24 (295)  1:51:47  
318.   Raisa Alatalo Raahe  FIN  12:00:00   34:24 (422)  1:18:41 (376)  1:51:05 (321)  1:51:34 (299)  1:51:56  
319.   Vesa Halonen Kempele  FIN  12:00:00   32:15 (294)  1:15:18 (276)  1:50:50 (314)  1:51:39 (300)  1:51:57  
320.   Teuvo Rajander Keminmaa  FIN  12:00:00   31:51 (272)  1:16:12 (312)  1:51:01 (318)  1:51:47 (303)  1:51:59  
321.   Jouko Lehto Polar Electro Oy  FIN  12:00:00      1:19:52 (406)  1:51:09 (324)  1:51:08 (289)  1:52:00  
322.   Eija Porola Kuivasjärven Aura  FIN  12:00:00   31:28 (263)  1:15:48 (291)  1:51:03 (319)  1:51:47 (302)  1:52:02  
323.   Vesa Savolainen Consti-Talotekniikka  FIN  12:00:00   31:17 (253)  1:14:25 (255)  1:51:00 (317)  1:51:48 (305)  1:52:04  
324.   Janita Jaakola Oulu  FIN  12:00:00   33:53 (396)  1:17:57 (351)  1:51:07 (322)  1:51:29 (297)  1:52:05  
325.   Ville Vornanen Oulu  FIN  12:00:00   32:03 (279)  1:15:17 (272)  1:51:03 (320)  1:51:54 (307)  1:52:09  
326.   Marita Keinänen Steppenwolf Endurance  FIN  12:00:00   31:37 (268)  1:15:52 (295)  1:51:14 (326)  1:51:52 (306)  1:52:10  
327.   Toni Mäki Oulu  FIN  12:00:00   32:58 (351)  1:17:31 (332)  1:51:10 (325)  1:51:42 (301)  1:52:14  
328.   Marko Jaanu Kaakkuri  FIN  12:00:00   33:24 (367)  1:17:34 (336)  1:51:21 (327)  1:51:47 (304)  1:52:18  
329.   Mikko Santaniemi Oulunsalo Vasama  FIN  12:00:00   29:27 (142)  1:13:42 (234)  1:51:07 (323)  1:52:12 (309)  1:52:21  
330.   Jari Pajala Tyrnävä  FIN  12:00:00   34:21 (417)  1:19:01 (381)  1:51:36 (329)  1:51:58 (308)  1:52:26  
331.   Markus Heikell Kokkola  FIN  12:00:00      1:16:26 (321)  1:51:39 (331)  1:52:14 (310)  1:52:39  
332.   Niklas Mäenpää Airlon Oy  FIN  12:00:00   29:14 (137)  1:11:54 (197)  1:51:29 (328)  1:52:34 (313)  1:52:40  
333.   Santtu Rajasalo Nordea  FIN  12:00:00   32:38 (335)  1:15:58 (300)  1:51:39 (330)  1:52:18 (311)  1:52:42  
334.   Mika Ryynänen OULU  FIN  12:00:00   32:14 (290)  1:16:13 (313)  1:51:45 (332)  1:52:35 (314)  1:52:49  
335.   Harri Tuomela Raahe  FIN  12:00:00   33:07 (357)  1:17:46 (344)  1:52:04 (334)  1:52:31 (312)  1:52:59  
336.   Juha Nousiainen Siilinjärvi  FIN  12:00:00   32:54 (348)  1:17:38 (341)  1:52:01 (333)  1:52:44 (317)  1:53:00  
337.   Hannu Karjalainen Pelastuslaitos  FIN  12:00:00   31:08 (243)  1:15:22 (280)  1:52:05 (335)  1:52:44 (316)  1:53:03  
338.   Mikko Eirola Hiottu Oy  FIN  12:00:00   34:03 (407)  1:17:40 (342)  1:52:08 (336)  1:52:41 (315)  1:53:11  
339.   Sirkka Niskanen SOTKAMO  FIN  12:00:00   33:13 (361)  1:17:47 (345)  1:52:17 (337)  1:52:55 (319)  1:53:17  
340.   Jorma Peltokorpi Suomen rakettitukku oy  FIN  12:00:00   32:30 (324)  1:16:46 (326)  1:52:18 (338)  1:52:51 (318)  1:53:17  
341.   Päivi Tuikkala Intersport Joutsensilta  FIN  12:00:00   33:10 (358)  1:17:46 (343)  1:52:26 (339)  1:53:03 (320)  1:53:26  
342.   Joni Ranta-Eskola Talenom  FIN  12:00:00   33:55 (398)  1:19:23 (392)  1:52:38 (340)  1:53:08 (323)  1:53:35  
343.   Tomi Honkala   FIN  12:00:00   33:57 (401)  1:17:55 (348)  1:52:40 (341)  1:53:06 (321)  1:53:41  
344.   Aapo Lukkari Oulu  FIN  12:00:00   33:58 (403)  1:18:10 (358)  1:52:44 (343)  1:53:08 (322)  1:53:46  
345.   Tuomo Lukkari Oulu  FIN  12:00:00   33:58 (402)  1:18:10 (357)  1:52:43 (342)  1:53:09 (324)  1:53:46  
346.   Jukka Heikkilä Synopsys Finland Oy  FIN  12:00:00   33:35 (381)  1:18:18 (364)  1:52:59 (344)  1:53:23 (325)  1:53:54  
347.   Sanna Timonen Rovaniemi  FIN  12:00:00   33:35 (380)  1:18:15 (363)  1:53:13 (346)  1:53:35 (327)  1:54:08  
348.   Maire Matsinen Jyväskylä  FIN  12:00:00   34:18 (413)  1:19:08 (383)  1:53:16 (347)  1:53:35 (328)  1:54:10  
349.   Marianne Kettu Oulu  FIN  12:00:00   32:26 (317)  1:17:33 (335)  1:53:19 (349)  1:53:57 (331)  1:54:15  
350.   Samu Hautamäki Oulu  FIN  12:00:00   32:26 (317)  1:17:33 (334)  1:53:19 (348)  1:53:58 (332)  1:54:16  
351.   Aleksi Puhakka Oulu  FIN  12:00:00   37:05 (631)  1:21:30 (480)  1:53:35 (351)  1:53:29 (326)  1:54:22  
352.   Toni Kaarivaara Oulu  FIN  12:00:00   29:31 (148)  1:14:13 (244)  1:53:09 (345)  1:54:19 (335)  1:54:23  
353.   Marianne Mäntyoja Oulu  FIN  12:00:00               1:54:24  
354.   Mari Bakala Oulu  FIN  12:00:00   34:56 (448)  1:19:31 (398)  1:53:34 (350)  1:53:48 (329)  1:54:25  
355.   Teemu Palokangas Oulu  FIN  12:00:00   34:19 (414)  1:19:27 (395)  1:53:44 (353)  1:54:11 (334)  1:54:38  
356.   Hanna Luukkonen Talenom  FIN  12:00:00   33:06 (354)  1:18:34 (372)  1:53:42 (352)  1:54:23 (336)  1:54:40  
357.   Ulla Rauhanummi Oulu  FIN  12:00:00   34:41 (435)  1:19:11 (385)  1:53:48 (356)  1:54:04 (333)  1:54:41  
358.   Leena Saari Reisjärvi  FIN  12:00:00   32:40 (338)  1:18:08 (354)  1:53:45 (354)  1:54:32 (339)  1:54:48  
359.   Kaisa Yannopoulos Oulu  FIN  12:00:00   31:47 (271)  1:16:51 (327)  1:53:50 (357)  1:54:36 (340)  1:54:51  
360.   Keijo Haataja Pölkky Oy  FIN  12:00:00   32:09 (282)  1:17:11 (331)  1:53:46 (355)  1:54:32 (338)  1:54:52  
361.   Marko Kangas Bitfactor Oy  FIN  12:00:00   33:55 (398)  1:19:23 (393)  1:53:51 (358)  1:54:26 (337)  1:54:53  
362.   Samu Heikkilä Airlon Oy  FIN  12:00:00   31:56 (273)  1:17:35 (340)  1:53:59 (359)  1:54:51 (343)  1:55:02  
363.   Juha Saaranen Oulu  FIN  12:00:00   34:02 (405)  1:19:11 (386)  1:54:05 (360)     1:55:04  
364.   Jarmo Mällinen OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  12:00:00   35:05 (486)  1:20:19 (421)  1:54:11 (363)  1:53:54 (330)  1:55:05  
365.   Tarja Lyytinen Jyväskylän Kenttäurheilijat  FIN  12:00:00   33:06 (356)  1:18:32 (368)  1:54:07 (361)  1:54:56 (346)  1:55:05  
366.   Aaro Erola Hirvas  FIN  12:00:00   33:20 (364)  1:16:41 (325)  1:54:09 (362)  1:54:51 (342)  1:55:13  
367.   Tomi Kummala Kemi  FIN  12:00:00   32:38 (333)  1:18:09 (355)  1:54:11 (364)  1:55:05 (350)  1:55:13  
368.   Aki Saari Nokia Oy  FIN  12:00:00   33:56 (400)  1:19:41 (401)  1:54:14 (365)  1:54:42 (341)  1:55:14  
369.   Janne Liusvaara Sale Kempele  FIN  12:00:00   32:14 (290)  1:17:56 (349)  1:54:15 (367)  1:55:08 (353)  1:55:16  
370.   Ville Salo Prisma Raksila  FIN  12:00:00   32:14 (289)  1:17:56 (350)  1:54:14 (366)  1:55:09 (354)  1:55:16  
371.   Toni Herronen Tyrnävä  FIN  12:00:00   33:46 (389)  1:18:57 (378)  1:54:24 (369)  1:54:54 (345)  1:55:22  
372.   Aleksi Haaraoja Oulainen  FIN  12:00:00   34:22 (419)  1:19:44 (404)  1:54:26 (370)  1:54:51 (344)  1:55:25  
373.   Veera Huotari Kuljetus Ylivirta  FIN  12:00:00   32:49 (345)  1:18:35 (373)  1:54:27 (371)     1:55:28  
374.   Jussi Kesonen Team Kipiti  FIN  12:00:00   32:32 (325)  1:17:54 (347)  1:54:20 (368)  1:55:13 (356)  1:55:29  
375.   Veera Tikkinen Oulu  FIN  12:00:00   32:09 (283)  1:18:11 (360)  1:54:31 (372)     1:55:30  
376.   Heli Lappeteläinen Osnakodit  FIN  12:00:00   33:35 (382)  1:19:30 (396)  1:54:35 (376)  1:55:04 (349)  1:55:30  
377.   Niina Rajamäki Raahe  FIN  12:00:00   33:26 (369)  1:19:15 (389)  1:54:32 (373)  1:55:10 (355)  1:55:32  
378.   Helmut Gervautz-Pichler Vienna, AUT  AUT  12:00:00   32:50 (346)  1:18:28 (365)  1:54:35 (374)  1:55:14 (358)  1:55:33  
379.   Tiina Pesonen Oulu  FIN  12:00:00   33:44 (386)  1:19:11 (387)  1:54:35 (375)  1:55:07 (352)  1:55:34  
380.   Antti Rasi Sweco Talotekniikka  FIN  12:00:00   34:12 (409)  1:20:14 (417)  1:54:44 (377)  1:55:16 (359)  1:55:38  
381.   Jari-Pekka Nousu Oulu  FIN  12:00:00   34:16 (410)  1:21:01 (439)  1:54:53 (382)  1:55:14 (357)  1:55:39  
382.   Miikka Hosionaho Rovaniemi  FIN  12:00:00   35:21 (500)  1:21:13 (448)  1:54:51 (381)  1:55:05 (351)  1:55:39  
383.   Petri Saravuoma Sarkalan Tappara, Vaala  FIN  12:00:00   33:49 (391)  1:19:17 (390)  1:54:47 (378)  1:55:23 (361)  1:55:43  
384.   Piritta Kivimäki Linja Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00   33:28 (373)  1:18:34 (371)  1:54:48 (379)  1:55:19 (360)  1:55:46  
385.   Henna Viitala Oulu  FIN  12:00:00   34:57 (456)  1:20:20 (422)  1:54:55 (383)  1:55:03 (348)  1:55:49  
386.   Heikki Korhonen Ylivieska  FIN  12:00:00   32:32 (327)  1:18:33 (370)  1:54:50 (380)  1:55:38 (366)  1:55:53  
387.   Antero Lappalainen S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   35:02 (476)  1:19:31 (397)  1:54:56 (384)  1:55:02 (347)  1:55:58  
388.   Mira Mulari OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  12:00:00   32:24 (304)  1:18:40 (374)  1:54:58 (385)  1:55:51 (371)  1:56:01  
389.   Vesa Ruonala Nokia Oy  FIN  12:00:00   35:53 (560)  1:23:20 (549)  1:55:06 (387)  1:55:25 (362)  1:56:02  
390.   Miia Aitto-Oja Oulu  FIN  12:00:00   30:22 (193)  1:15:26 (281)  1:55:05 (386)  1:56:01 (373)  1:56:13  
391.   Saara Suorsa Muhos  FIN  12:00:00   35:26 (518)  1:21:21 (462)  1:55:24 (393)  1:55:34 (364)  1:56:16  
392.   Riiko Ahonen Team Kraton  FIN  12:00:00   34:56 (449)  1:21:03 (440)  1:55:22 (391)  1:55:42 (367)  1:56:17  
393.   Aku Pyykkönen Suomussalmen rasti  FIN  12:00:00   34:59 (461)  1:19:00 (380)  1:55:07 (388)  1:55:33 (363)  1:56:17  
394.   Petteri Nikulainen Prisma Limingantulli  FIN  12:00:00   35:01 (473)  1:19:37 (400)  1:55:22 (391)  1:55:35 (365)  1:56:18  
395.   Anne Saromaa Oulunsuun Heitto (OlsHe)  FIN  12:00:00   31:41 (270)  1:17:34 (337)  1:55:20 (390)  1:56:03 (374)  1:56:20  
396.   Nina Patrikka Oulu  FIN  12:00:00   35:03 (480)  1:21:29 (477)  1:55:32 (395)  1:55:46 (368)  1:56:23  
397.   Anton Kiviahde Tupoksen yhtenäiskoulu  FIN  12:00:00   35:21 (499)  1:22:10 (494)  1:55:33 (396)  1:55:48 (369)  1:56:23  
398.   Päivi Kaijankoski Osuuskauppa Arina konttori  FIN  12:00:00   33:12 (359)  1:18:59 (379)  1:55:17 (389)  1:56:05 (376)  1:56:26  
399.   Mika Hietanen UniikkiPakkaus  FIN  12:00:00   32:55 (349)  1:18:14 (362)  1:55:25 (394)  1:56:11 (379)  1:56:27  
400.   Olli Ervasti Raakaa Voimaa  FIN  12:00:00   33:29 (377)  1:20:12 (416)  1:55:34 (397)  1:56:07 (377)  1:56:29  
401.   Iiro Kukkonen Oulu  FIN  12:00:00   34:57 (455)  1:19:46 (405)  1:55:39 (399)  1:56:00 (372)  1:56:37  
402.   Kaisa Vähäkuopus Oulu  FIN  12:00:00   34:59 (465)  1:20:26 (427)  1:55:40 (401)  1:55:51 (370)  1:56:38  
403.   Maarit Vimpari Tyrnävä  FIN  12:00:00   34:29 (426)  1:19:43 (402)  1:55:38 (398)     1:56:40  
404.   Henna Mylly Oulu  FIN  12:00:00   36:41 (608)  1:24:19 (569)  1:55:55 (410)  1:56:14 (381)  1:56:42  
405.   Anu Kivistö-Rahnasto WSP  FIN  12:00:00   33:30 (378)  1:20:00 (409)  1:55:43 (402)  1:56:20 (384)  1:56:44  
406.   Pirjo Tuomaala Raahe  FIN  12:00:00   33:46 (390)  1:19:54 (407)  1:55:45 (404)  1:56:23 (385)  1:56:48  
407.   Juho Järvelin Talenom  FIN  12:00:00   33:26 (370)  1:19:22 (391)  1:55:46 (405)  1:56:19 (383)  1:56:48  
408.   Juha-Veikko Voutilainen Oulu  FIN  12:00:00   33:44 (385)  1:19:27 (394)  1:55:39 (400)  1:56:23 (386)  1:56:48  
409.   Leena Wiik Oulu OYS Vapari  FIN  12:00:00   34:18 (412)  1:20:04 (410)  1:55:47 (407)  1:56:14 (380)  1:56:49  
410.   Mikko Pellikka Kempeleen Kiri  FIN  12:00:00   30:22 (192)  1:15:13 (268)  1:55:43 (403)  1:56:34 (388)  1:56:52  
411.   Vesa-Pekka Henriksson Oulu  FIN  12:00:00   35:29 (531)  1:22:57 (538)  1:55:49 (408)  1:56:14 (382)  1:56:53  
412.   Mika Hämäläinen Talenom  FIN  12:00:00   35:02 (478)  1:20:16 (418)  1:55:58 (411)     1:56:56  
413.   Henna Seppänen Kajaani  FIN  12:00:00   34:34 (430)  1:19:44 (403)  1:55:52 (409)  1:56:09 (378)  1:56:57  
414.   Timo Nurmimäki Sweco Rakennetekniikka  FIN  12:00:00   31:30 (267)  1:16:40 (324)  1:56:05 (413)  1:56:51 (392)  1:57:00  
415.   Jaana Huotari Suomussalmi  FIN  12:00:00   35:00 (471)  1:20:45 (430)  1:56:03 (412)  1:56:31 (387)  1:57:05  
416.   Hannu Pikkuaho MUHOS  FIN  12:00:00   30:54 (237)  1:15:38 (285)  1:55:47 (406)  1:56:54 (395)  1:57:05  
417.   Outi Väyrynen Oulu Triathlon & Cycling  FIN  12:00:00   33:12 (360)  1:19:10 (384)  1:56:07 (414)  1:56:51 (393)  1:57:11  
418.   Sari Riihimäki Sale Myllyoja  FIN  12:00:00   34:40 (434)  1:20:09 (415)  1:56:08 (415)     1:57:13  
419.   Antti Kervinen Oulu  FIN  12:00:00   35:24 (507)  1:20:25 (426)  1:56:09 (416)  1:56:48 (391)  1:57:14  
420.   Pia Peteri OYS Vapari  FIN  12:00:00   33:45 (387)  1:20:05 (411)  1:56:17 (417)  1:56:53 (394)  1:57:15  
421.   Hannu Pulli Ruutana  FIN  12:00:00   35:27 (527)  1:22:17 (510)  1:56:33 (419)  1:56:37 (389)  1:57:23  
422.   Anssi Koskenniemi Oulu  FIN  12:00:00   36:17 (581)  1:21:38 (481)  1:56:26 (418)     1:57:24  
423.   Samu Kivirinta Sale Raksila  FIN  12:00:00   37:07 (634)  1:22:04 (489)  1:56:46 (426)  1:56:04 (375)  1:57:30  
424.   Seppo Juhani Karjalainen Juoksuliike Oulu  FIN  12:00:00   34:56 (449)  1:21:20 (457)  1:56:35 (420)  1:57:06 (399)  1:57:32  
425.   Jaana Annunen S-market Ylikiiminki  FIN  12:00:00   36:19 (584)  1:22:02 (487)  1:56:36 (421)  1:56:40 (390)  1:57:34  
426.   Pentti Rautio Polar Electro Oy  FIN  12:00:00   35:27 (525)  1:22:16 (507)  1:56:44 (424)     1:57:36  
427.   Timo Pääkkönen Nokia Oy  FIN  12:00:00   34:59 (465)  1:21:24 (472)  1:56:51 (429)  1:57:14 (403)  1:57:44  
428.   Saija Sillanpää Kaustisen Pohjan-veikot  FIN  12:00:00   35:02 (476)  1:20:17 (420)  1:56:48 (427)  1:56:57 (396)  1:57:44  
429.   Perttu Hietala OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  12:00:00   34:22 (420)  1:20:06 (414)  1:56:43 (423)  1:57:12 (401)  1:57:45  
430.   Ismo Hintsala Oulunsalo  FIN  12:00:00   34:58 (460)  1:20:53 (435)  1:56:50 (428)  1:57:17 (404)  1:57:45  
431.   Teemu Kilpi PehuTec Oy  FIN  12:00:00   32:39 (337)  1:18:09 (356)  1:56:41 (422)  1:57:37 (412)  1:57:48  
432.   Mikko Rajamäki Raahe  FIN  12:00:00   33:28 (376)  1:19:32 (399)  1:56:46 (425)  1:57:27 (405)  1:57:50  
433.   Kari Holappa OAKK  FIN  12:00:00   35:20 (495)  1:21:46 (483)  1:56:53 (430)  1:57:10 (400)  1:57:51  
434.   Satu Jaara Iin Urheilijat  FIN  12:00:00   33:45 (388)  1:21:09 (442)  1:57:09 (437)  1:57:44 (415)  1:58:03  
435.   Leena Ristiharju OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  12:00:00   35:30 (539)  1:22:05 (490)  1:57:12 (439)  1:57:02 (397)  1:58:03  
436.   Paula Vedman OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  12:00:00   35:30 (541)  1:22:05 (491)  1:57:11 (438)  1:57:02 (398)  1:58:04  
437.   Teemu Tiensuu Oulu  FIN  12:00:00   35:03 (481)  1:21:29 (476)  1:57:13 (440)  1:57:34 (408)  1:58:04  
438.   Tapio Koivuniemi Juoksuliike Oulu  FIN  12:00:00   34:56 (454)  1:21:19 (452)  1:57:07 (433)  1:57:38 (414)  1:58:05  
439.   Aki Härkönen Suomussalmi  FIN  12:00:00   35:04 (484)  1:21:23 (470)  1:57:09 (435)  1:57:51 (419)  1:58:05  
440.   Helinä Saarela Espoo  FIN  12:00:00   34:03 (406)  1:19:55 (408)  1:57:01 (431)  1:57:29 (406)  1:58:06  
441.   Mirja Kimari Keurusselän maratoonarit  FIN  12:00:00   34:49 (443)  1:21:20 (454)  1:57:09 (436)  1:57:38 (413)  1:58:09  
442.   Ulla Savela Oulu  FIN  12:00:00   35:01 (475)  1:21:23 (468)  1:57:14 (442)  1:57:37 (411)  1:58:09  
443.   Tapio Laine TekU Kajaani  FIN  12:00:00   33:05 (353)  1:18:52 (377)  1:57:06 (432)  1:57:57 (424)  1:58:09  
444.   Roope Myllylä ABC Kiiminki  FIN  12:00:00   36:04 (571)  1:21:30 (478)  1:57:18 (443)  1:57:12 (402)  1:58:13  
445.   Veera Ruuskanen Oulu  FIN  12:00:00   36:03 (566)  1:22:51 (532)  1:57:23 (450)  1:57:35 (409)  1:58:14  
446.   Laura Peura Rovaniemi  FIN  12:00:00   36:03 (567)  1:22:51 (532)  1:57:23 (449)  1:57:35 (409)  1:58:14  
447.   Juha Körkkö Oplax Oy  FIN  12:00:00   33:52 (394)  1:21:07 (441)  1:57:19 (444)  1:57:59 (427)  1:58:15  
448.   Anssi Kallio Kauniainen  FIN  12:00:00   34:50 (444)  1:20:38 (428)  1:57:20 (446)  1:57:32 (407)  1:58:16  
449.   Jouko Pätsi Muurolan Kisaveikot  FIN  12:00:00   34:55 (447)  1:20:54 (437)  1:57:14 (441)  1:57:45 (416)  1:58:20  
450.   Hanna Hangasmaa Oulu  FIN  12:00:00   34:56 (449)  1:21:19 (453)  1:57:19 (445)  1:57:54 (421)  1:58:20  
451.   Jouni Timlin WSP  FIN  12:00:00   35:40 (551)  1:22:03 (488)  1:57:25 (451)  1:57:48 (417)  1:58:23  
452.   Marcus Svartbäck VACKS  FIN  12:00:00   33:16 (363)  1:18:32 (369)  1:57:09 (434)  1:57:57 (425)  1:58:24  
453.   Paula Vuollo Tornio  FIN  12:00:00   34:56 (449)  1:21:21 (460)  1:57:22 (447)  1:57:54 (422)  1:58:25  
454.   Nikolas Lepistö Tupoksen yhtenäiskoulu  FIN  12:00:00   35:21 (500)  1:22:09 (493)  1:57:37 (456)  1:57:50 (418)  1:58:25  
455.   Henri Kuivala Oulu  FIN  12:00:00   34:29 (427)  1:20:25 (425)  1:57:22 (448)  1:57:53 (420)  1:58:27  
456.   Taneli Tyni Taivalkoski  FIN  12:00:00   34:43 (438)  1:21:13 (447)  1:57:30 (453)  1:58:01 (430)  1:58:30  
457.   Reima Malinen Kuhmon Kiva  FIN  12:00:00   35:24 (507)  1:22:15 (503)  1:57:37 (457)  1:57:56 (423)  1:58:34  
458.   Kimmo Kinnunen Pyhäjoki  FIN  12:00:00   35:29 (531)  1:22:06 (492)  1:57:50 (462)  1:58:08 (435)  1:58:38  
459.   Riku Savela Oulu  FIN  12:00:00   35:01 (473)  1:21:22 (467)  1:57:36 (455)  1:58:06 (432)  1:58:38  
460.   Tatu Leppänen Tornio  FIN  12:00:00   36:04 (570)  1:21:25 (473)  1:57:30 (454)  1:58:00 (428)  1:58:39  
461.   Samuli Ronkanen Kello  FIN  12:00:00   36:12 (575)  1:21:28 (475)  1:57:29 (452)  1:57:58 (426)  1:58:40  
462.   Anniina Pitkälä Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   35:19 (490)  1:22:13 (498)  1:57:42 (458)  1:58:01 (429)  1:58:40  
463.   Juha Anttila Oulu  FIN  12:00:00   34:26 (424)  1:20:59 (438)  1:57:43 (459)  1:58:20 (436)  1:58:47  
464.   Ville Paakkari Oulu  FIN  12:00:00   32:57 (350)  1:21:15 (450)  1:58:00 (467)  1:58:29 (441)  1:58:49  
465.   Tuure Heikkilä Oulu  FIN  12:00:00   34:34 (431)  1:20:46 (431)  1:57:47 (460)  1:58:26 (438)  1:58:51  
466.   Markku Tuomela Oulu  FIN  12:00:00   34:36 (432)  1:21:11 (446)  1:57:47 (461)  1:58:27 (439)  1:58:53  
467.   Antti Siltakoski Ylikiiminki  FIN  12:00:00   31:28 (266)  1:17:03 (328)  1:57:51 (463)  1:58:35 (442)  1:58:54  
468.   Teuvo Vähkyrä Kipinän Toho  FIN  12:00:00   37:14 (637)  1:24:00 (564)  1:57:59 (466)  1:58:03 (431)  1:58:57  
469.   Anitta Tauriainen Teiden Tallaajat Tervola  FIN  12:00:00   35:30 (538)  1:22:16 (508)  1:58:02 (470)  1:58:38 (445)  1:58:58  
470.   Anna Leinonen Nordea  FIN  12:00:00   32:12 (287)  1:18:40 (375)  1:57:53 (464)  1:58:44 (451)  1:58:59  
471.   Veijo Tervo Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   32:09 (284)  1:15:59 (301)  1:57:57 (465)  1:58:36 (443)  1:58:59  
472.   Juha Harjulahti Nordea  FIN  12:00:00   35:20 (492)  1:22:13 (498)  1:58:01 (469)  1:58:27 (440)  1:59:03  
473.   Hanna Tolonen Oulu  FIN  12:00:00   38:25 (689)  1:25:58 (611)  1:58:09 (473)  1:58:08 (433)  1:59:04  
474.   Timo Niskanen Oulu  FIN  12:00:00   38:25 (688)  1:25:57 (610)  1:58:09 (472)  1:58:08 (434)  1:59:04  
475.   Jukka Alavesa Oulu  FIN  12:00:00   34:30 (428)  1:21:10 (445)  1:58:00 (468)  1:58:37 (444)  1:59:05  
476.   Laurance Robinson Oulu  IMN  12:00:00   34:42 (436)  1:20:21 (423)  1:58:10 (474)  1:58:22 (437)  1:59:06  
477.   Jukka Lampela Kempele  FIN  12:00:00   35:00 (469)  1:22:12 (495)  1:58:11 (475)  1:58:44 (450)  1:59:09  
478.   Salomo Juupaluoma Ounaksen Pyöräpojat  FIN  12:00:00   34:25 (423)  1:20:48 (433)  1:58:03 (471)  1:58:39 (446)  1:59:11  
479.   Ilona Mikkola Rovaniemi  FIN  12:00:00   33:28 (373)  1:20:23 (424)  1:58:19 (477)  1:58:54 (456)  1:59:18  
480.   Tuomas Sipilä Nordea  FIN  12:00:00   34:59 (463)  1:21:22 (465)  1:58:18 (476)  1:59:02 (461)  1:59:23  
481.   Mika Tiensuu HHE-team  FIN  12:00:00   35:05 (485)  1:22:17 (511)  1:58:28 (479)  1:58:57 (458)  1:59:27  
481.   Mikko Sirviö Team kivut-ON  FIN  12:00:00   35:48 (554)  1:22:56 (537)  1:58:42 (490)  1:58:41 (448)  1:59:27  
483.   Salla Heikkinen OYS Vapari  FIN  12:00:00   35:00 (471)  1:21:22 (463)  1:58:24 (478)  1:58:51 (455)  1:59:28  
484.   Katri Hautaniemi Oulu  FIN  12:00:00   34:31 (429)  1:21:20 (455)  1:58:41 (489)  1:58:41 (449)  1:59:30  
485.   Samuli Niva Tornio  FIN  12:00:00   36:05 (572)  1:21:23 (468)  1:58:30 (480)  1:58:55 (457)  1:59:34  
486.   Marja Rajasärkkä Oulu  FIN  12:00:00   34:23 (421)  1:21:20 (456)  1:58:33 (481)  1:58:58 (459)  1:59:36  
487.   Jukka Holma Haukipudas  FIN  12:00:00   37:06 (633)  1:23:33 (553)  1:58:44 (492)  1:58:46 (452)  1:59:36  
488.   Juha Mäki Nordea  FIN  12:00:00   36:18 (582)  1:22:18 (514)  1:58:37 (482)  1:58:47 (453)  1:59:37  
489.   Johanna Savela Liminka  FIN  12:00:00   35:22 (503)  1:22:13 (498)  1:58:48 (494)  1:58:59 (460)  1:59:38  
490.   Antti Salminen Helsinki  FIN  12:00:00   36:30 (598)  1:23:03 (540)  1:58:39 (484)  1:58:49 (454)  1:59:39  
491.   Erika Kukkonen Beauty Center  FIN  12:00:00   34:58 (459)  1:21:55 (486)  1:58:38 (483)  1:59:13 (466)  1:59:40  
492.   Mikko Liakka Oulu  FIN  12:00:00   38:31 (696)  1:25:59 (614)  1:58:43 (491)  1:58:40 (447)  1:59:43  
493.   Satu Hintsala Oulunsalo  FIN  12:00:00   34:42 (436)  1:20:53 (435)  1:58:54 (499)  1:59:14 (467)  1:59:44  
494.   Mika Turula OAKK  FIN  12:00:00   35:20 (495)  1:21:46 (482)  1:58:40 (487)  1:59:03 (462)  1:59:44  
495.   Aaro Tuomaala Oulu  FIN  12:00:00   34:57 (456)  1:21:25 (474)  1:58:39 (485)  1:59:11 (464)  1:59:45  
496.   Hanna Ruotsalainen Oulu  FIN  12:00:00   35:24 (513)  1:22:18 (513)  1:58:47 (493)  1:59:12 (465)  1:59:47  
497.   Anssi Ukkonen Team Pseudomonas  FIN  12:00:00   33:22 (365)  1:20:06 (413)  1:58:53 (497)  1:59:15 (468)  1:59:49  
498.   Anna-Kaisa Karppinen Muhos  FIN  12:00:00   35:26 (521)  1:21:20 (457)  1:58:40 (487)  1:59:07 (463)  1:59:49  
499.   Soili Hintsala Oulunsalo  FIN  12:00:00   34:59 (463)  1:21:10 (444)  1:58:54 (501)  1:59:21 (470)  1:59:50  
500.   Sami Ruostetsaari ABC Tuira Hesburger  FIN  12:00:00   35:24 (507)  1:21:30 (479)  1:59:00 (505)  1:59:25 (472)  1:59:50  
501.   Sakari Kantola Katman Oy  FIN  12:00:00   35:00 (470)  1:22:16 (506)  1:58:52 (495)  1:59:19 (469)  1:59:51  
502.   Suvi Antila Oulu  FIN  12:00:00   33:38 (384)  1:21:20 (457)  1:58:56 (503)  1:59:38 (479)  1:59:52  
503.   Eeva-Leena Erola Oulu  FIN  12:00:00   33:26 (371)  1:20:48 (432)  1:58:54 (500)  1:59:30 (477)  1:59:53  
504.   Reijo Hyvönen Kiuruveden urheilijat  FIN  12:00:00   35:22 (505)  1:22:16 (508)  1:58:52 (496)  1:59:25 (471)  1:59:54  
505.   Teemu Pehkonen Raahe  FIN  12:00:00   35:29 (531)  1:22:15 (502)  1:58:55 (502)  1:59:25 (473)  1:59:54  
506.   Marko Kaakkuriniemi Oulu  FIN  12:00:00   30:22 (191)  1:16:39 (323)  1:58:40 (486)     1:59:56  
507.   Asko Räikkä Keminmaa  FIN  12:00:00   35:22 (503)  1:22:12 (495)  1:58:59 (504)  1:59:27 (475)  2:00:02  
508.   Heinä-Maaria Laakso Oulu  FIN  12:00:00   35:24 (512)  1:22:17 (511)  1:59:01 (506)  1:59:27 (474)  2:00:02  
509.   Joonas Hepola Oulu  FIN  12:00:00   34:21 (416)  1:21:21 (460)  1:59:06 (507)  1:59:28 (476)  2:00:06  
510.   Kai Loo Jyväskylä  FIN  12:00:00   35:26 (521)  1:22:18 (514)  1:59:09 (509)  1:59:36 (478)  2:00:12  
511.   Erkki Mikkonen Oulu  FIN  12:00:00   32:38 (333)  1:18:12 (361)  1:58:53 (498)  1:59:50 (482)  2:00:15  
512.   Ian Walker Oulu  GBR  12:00:00   34:58 (458)  1:21:22 (465)  1:59:06 (507)  1:59:46 (480)  2:00:18  
513.   Risto Tuominen ONMKYU  FIN  12:00:00   35:19 (491)  1:22:13 (497)  1:59:11 (510)  1:59:48 (481)  2:00:24  
514.   Miika Haapa-aho Kiiminki  FIN  12:00:00   33:50 (392)  1:21:09 (443)  1:59:30 (511)  2:00:08 (484)  2:00:34  
515.   Jaana Vierimaa Jääli  FIN  12:00:00   35:29 (534)  1:22:49 (529)  1:59:55 (512)  2:00:06 (483)  2:00:50  
516.   Suvi Pitkälä Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   35:25 (515)  1:23:17 (547)  2:00:07 (514)  2:00:20 (486)  2:00:59  
517.   Leevi Kreivi Oulu  FIN  12:00:00   38:30 (695)  1:25:58 (613)  2:00:14 (521)  2:00:14 (485)  2:01:11  
518.   Timo Sarpola Polar Electro Oy  FIN  12:00:00   36:53 (618)  1:25:33 (601)  2:00:24 (525)  2:00:21 (487)  2:01:12  
519.   Jaakko Ruokola Osnakodit  FIN  12:00:00   34:50 (445)  1:23:06 (541)  2:00:07 (515)  2:00:50 (497)  2:01:13  
520.   Ari Suorsa Haukiputaan Heitto  FIN  12:00:00   35:27 (526)  1:22:19 (516)  2:00:11 (517)  2:00:25 (488)  2:01:15  
521.   Irene Törmälä Kuusamo  FIN  12:00:00   35:21 (498)  1:22:47 (527)  2:00:08 (516)  2:00:31 (490)  2:01:15  
522.   Saara Niskanen Oulu  FIN  12:00:00   35:30 (541)  1:22:50 (531)  2:00:13 (519)  2:00:28 (489)  2:01:16  
523.   Erno Marjakangas Nokia Oy  FIN  12:00:00   34:59 (465)  1:21:22 (463)  2:00:12 (518)  2:00:41 (494)  2:01:20  
524.   Jari Partanen Oulu  FIN  12:00:00   34:21 (417)  1:20:40 (429)  2:00:04 (513)     2:01:22  
525.   Anne Impiö Oulu  FIN  12:00:00   35:26 (516)  1:23:08 (542)  2:00:13 (519)  2:00:54 (499)  2:01:22  
526.   Heikki Nikkanen Nordea  FIN  12:00:00   34:45 (442)  1:22:55 (536)  2:00:20 (522)  2:00:59 (501)  2:01:23  
527.   Despoina Kalognoma London  GRE  12:00:00   35:48 (555)  1:23:41 (555)  2:00:32 (527)  2:00:45 (496)  2:01:25  
528.   Rea Karanta Rovaniemi  FIN  12:00:00   35:41 (552)  1:22:44 (526)  2:00:22 (523)  2:00:39 (493)  2:01:26  
529.   Arto Kivimäki Haukiputaan Heitto Triathlon  FIN  12:00:00   37:02 (627)  1:24:18 (568)  2:00:31 (526)  2:00:35 (491)  2:01:30  
530.   Eija Tasala Keminmaa  FIN  12:00:00   36:56 (621)  1:23:57 (560)  2:00:40 (530)  2:01:08 (505)  2:01:32  
531.   Esa Jussinniemi Sweco Talotekniikka  FIN  12:00:00   33:27 (372)  1:20:49 (434)  2:00:22 (524)  2:01:04 (503)  2:01:34  
531.   Mika Takaluoma Oulu  FIN  12:00:00   38:00 (665)  1:25:30 (597)  2:00:38 (528)  2:00:43 (495)  2:01:34  
533.   Kirsi Översti Beauty Center  FIN  12:00:00   38:11 (675)  1:25:30 (596)  2:00:38 (529)  2:00:37 (492)  2:01:34  
534.   Juha Yrjänäinen Rovan kiiturit  FIN  12:00:00   35:42 (553)  1:23:54 (559)  2:00:50 (534)  2:01:06 (504)  2:01:45  
535.   Tuomas Lehtola OSJM  FIN  12:00:00   37:13 (635)  1:25:09 (584)  2:00:50 (533)  2:00:51 (498)  2:01:46  
536.   Marjut Laukkanen KemTu Triathlon  FIN  12:00:00   35:28 (530)  1:23:11 (543)  2:00:51 (535)  2:01:08 (506)  2:01:46  
537.   Antti Haapakangas NE Device SW  FIN  12:00:00   36:54 (619)  1:25:07 (583)  2:00:45 (532)  2:00:57 (500)  2:01:47  
538.   Jussi Nissinen Kello  FIN  12:00:00   35:26 (518)  1:22:20 (519)  2:00:52 (537)  2:01:02 (502)  2:01:53  
539.   Sirkka Kalermo Teiden Tallaajat Tervola  FIN  12:00:00   35:39 (547)  1:23:29 (551)  2:00:53 (538)  2:01:36 (511)  2:01:55  
540.   Matti Teirikko Kempeleen Maratonklubi  FIN  12:00:00   35:24 (507)  1:22:20 (518)  3:07:20 (1016)  2:01:16 (507)  2:01:57  
541.   Taina Vuorela Oulu  FIN  12:00:00   36:00 (563)  1:23:18 (548)  2:01:01 (541)     2:02:00  
542.   Tuomo Saastamoinen Yhteyspiste  FIN  12:00:00   33:55 (397)  1:19:14 (388)  2:00:51 (536)  2:01:29 (509)  2:02:01  
543.   Seppo Kantola Oulu  FIN  12:00:00   33:24 (366)  1:20:05 (411)  2:00:44 (531)  2:01:52 (513)  2:02:02  
544.   Tarja Möttönen OYS Vapari  FIN  12:00:00   34:11 (408)  1:22:15 (504)  2:00:57 (539)  2:01:23 (508)  2:02:04  
545.   Simo Hyvönen Rovaniemi  FIN  12:00:00   36:05 (572)  1:22:52 (535)  2:01:03 (542)  2:01:33 (510)  2:02:08  
546.   Aino Takalo Oulun III Hansa Apteekki  FIN  12:00:00   36:11 (574)  1:25:10 (585)  2:01:26 (544)  2:01:39 (512)  2:02:22  
547.   Päivi Ahola-Mehtälä Oulu Triathlon & Cycling  FIN  12:00:00   34:59 (461)  1:22:32 (523)  2:01:12 (543)  2:01:54 (514)  2:02:25  
548.   Vesa Raappana Itä-Tuiran Innostus  FIN  12:00:00   34:56 (449)  1:21:23 (470)  2:01:00 (540)  2:02:01 (516)  2:02:26  
549.   Jani Peltola OneClinic Oy  FIN  12:00:00   37:48 (658)  1:25:58 (612)  2:01:30 (545)  2:01:56 (515)  2:02:32  
550.   Simo Lehtikangas Oulu  FIN  12:00:00   36:36 (604)  1:25:22 (591)  2:01:42 (546)     2:02:44  
551.   Ville Kyötikki Katman Oy  FIN  12:00:00   35:40 (550)  1:23:43 (556)  2:02:03 (547)  2:02:32 (517)  2:03:04  
552.   Kai-Kristian Vimpari Lapua  FIN  12:00:00   34:51 (446)  1:22:27 (521)  2:02:14 (548)  2:02:50 (519)  2:03:27  
553.   Kaisa-Annika Lehto Lehon kenneli  FIN  12:00:00   35:32 (543)  1:23:24 (550)  2:02:16 (549)  2:03:05 (525)  2:03:29  
554.   Essi Visuri Limingan koulutuskeskus  FIN  12:00:00   36:53 (616)  1:25:16 (587)  2:02:42 (556)  2:02:50 (521)  2:03:31  
555.   Sanna Vähätiitto Limingan koulutuskeskus  FIN  12:00:00   36:52 (615)  1:25:16 (587)  2:02:43 (557)  2:02:50 (520)  2:03:31  
556.   Anu-Maria Lehto Oulu  FIN  12:00:00   35:28 (529)  1:23:44 (557)  2:02:29 (550)  2:02:42 (518)  2:03:34  
557.   Jenni Lehtikangas Oulu  FIN  12:00:00   36:36 (605)  1:25:22 (592)  2:02:38 (552)  2:03:17 (532)  2:03:38  
558.   Ilkka Savolainen Pyhäntä  FIN  12:00:00   35:25 (514)  1:22:37 (525)  2:02:33 (551)  2:03:00 (524)  2:03:41  
559.   Raimo Mankinen Uusikaupunki  FIN  12:00:00   35:09 (488)  1:23:39 (554)  2:02:38 (553)     2:03:47  
560.   Toni Saksanen Rosso Zeppelin  FIN  12:00:00   35:23 (506)  1:22:21 (520)  2:02:40 (554)  2:03:10 (527)  2:03:52  
561.   Jasmi Korhonen Oulu  FIN  12:00:00   36:21 (587)  1:24:38 (571)  2:02:51 (559)  2:03:08 (526)  2:03:54  
562.   Risto Rauhala Oulu  FIN  12:00:00   37:50 (663)  1:25:17 (589)  2:02:42 (555)  2:02:54 (522)  2:03:55  
563.   Mikko Vaaramo Oulu  FIN  12:00:00   36:34 (602)  1:24:41 (573)  2:02:56 (560)  2:03:10 (528)  2:03:58  
564.   Taneli Sihvonen Sale Maikkula  FIN  12:00:00   38:59 (736)  1:29:22 (687)  2:03:05 (564)  2:02:57 (523)  2:03:58  
565.   Jukka-Pekka Sävykoski Polar Electro Oy  FIN  12:00:00   36:49 (611)  1:25:02 (582)  2:02:48 (558)  2:03:12 (529)  2:03:59  
566.   Hanna Silvola Kempele  FIN  12:00:00   36:25 (595)  1:24:49 (576)  2:03:03 (562)  2:03:16 (530)  2:04:08  
567.   Päivi Joenperä Tampere  FIN  12:00:00   36:25 (594)  1:24:49 (576)  2:03:02 (561)  2:03:17 (531)  2:04:08  
568.   Johanna Sipilä Raahe  FIN  12:00:00   35:27 (527)  1:23:58 (561)  2:03:05 (563)  2:03:41 (535)  2:04:17  
569.   Päivi Sundelin Paljunilo.fi  FIN  12:00:00   36:57 (623)  1:25:28 (595)  2:03:19 (568)  2:03:38 (534)  2:04:21  
570.   Hannu Tahkola Oulu  FIN  12:00:00   35:26 (518)  1:23:30 (552)  2:03:18 (567)  2:03:43 (536)  2:04:23  
571.   Mervi Seppänen Suomusalmi  FIN  12:00:00   35:10 (489)  1:24:09 (565)  2:03:16 (566)  2:04:11 (545)  2:04:24  
572.   Teppo Juola KaMa-Karjasillan Mahat  FIN  12:00:00   35:26 (521)  1:22:37 (524)  2:03:06 (565)  2:03:54 (539)  2:04:25  
573.   Tapio Kytövuori Metsähallitus  FIN  12:00:00   38:52 (717)  1:28:07 (658)  2:03:22 (570)  2:03:31 (533)  2:04:26  
574.   Johanna Hyttinen Kemi  FIN  12:00:00   35:21 (497)  1:22:58 (539)  2:03:20 (569)  2:03:47 (538)  2:04:30  
575.   Anna-Maija Väänänen Kajaani  FIN  12:00:00   35:52 (559)  1:24:14 (566)  2:03:31 (572)     2:04:37  
576.   Eija Harmaala oulunsalo  FIN  12:00:00   35:29 (534)  1:24:14 (567)  2:03:35 (573)  2:04:06 (544)  2:04:44  
577.   Maarit Nikula Haapajärvi  FIN  12:00:00   35:21 (500)  1:23:59 (562)  2:03:38 (574)  2:04:04 (541)  2:04:45  
578.   Mika Ahlroth Penan-Tiimi  FIN  12:00:00   36:24 (593)  1:25:49 (609)  2:03:48 (576)  2:04:14 (546)  2:04:45  
579.   Tanja Laitala Haapavesi  FIN  12:00:00   33:00 (352)  1:22:50 (530)  2:03:43 (575)  2:04:31 (552)  2:04:47  
580.   Jarmo Antikka K-rauta Äimärautio  FIN  12:00:00   35:24 (507)  1:22:19 (517)  2:03:31 (571)  2:04:16 (548)  2:04:50  
581.   Nelly Isopahkala Oulu  FIN  12:00:00   32:44 (339)  1:21:54 (485)  2:03:51 (578)  2:04:31 (551)  2:04:52  
582.   Veera Tolonen Oulu  FIN  12:00:00   38:06 (668)  1:27:05 (631)  2:04:04 (586)  2:03:57 (540)  2:04:52  
583.   Tommi Kiiveri Team Kiiverit  FIN  12:00:00   37:03 (630)  1:23:49 (558)  2:03:52 (579)  2:04:04 (541)  2:04:53  
584.   Pauliina Rasinkangas team Tiirot  FIN  12:00:00   34:37 (433)  1:24:49 (575)  2:03:57 (581)  2:04:36 (554)  2:04:54  
584.   Kristiina Eade Nokia Oy  FIN  12:00:00   38:50 (711)  1:28:43 (670)  2:04:02 (585)  2:03:44 (537)  2:04:54  
586.   Päivi Siipola OP Oulu  FIN  12:00:00   35:49 (556)  1:24:39 (572)  2:03:50 (577)  2:04:14 (547)  2:04:55  
587.   Jaana Mannermaa Rovaniemi  FIN  12:00:00   38:16 (679)  1:26:41 (625)  2:03:56 (580)  2:04:05 (543)  2:04:56  
588.   Mikko Sarpola Haapavesi  FIN  12:00:00   38:21 (681)  1:26:24 (622)  2:04:01 (583)  2:04:17 (549)  2:05:05  
589.   Heikki Halko Ylivieska  FIN  12:00:00   35:20 (492)  1:23:59 (563)  2:04:01 (584)  2:04:35 (553)  2:05:14  
590.   Timo Haipus Bittium  FIN  12:00:00   32:35 (332)  1:21:18 (451)  2:03:59 (582)  2:04:49 (560)  2:05:15  
591.   Jose Ben-Baruch K-rauta Äimärautio  FIN  12:00:00   36:50 (614)  1:25:48 (606)  2:04:07 (589)  2:04:42 (558)  2:05:16  
592.   Johanna Antinoja Keminmaan KasEllit  FIN  12:00:00   36:44 (609)  1:25:18 (590)  2:04:16 (593)  2:04:52 (563)  2:05:16  
593.   Tiia Huhtakangas Oulu  FIN  12:00:00   36:58 (624)  1:25:10 (586)  2:04:06 (587)     2:05:17  
594.   Pauliina Mattila Oulu  FIN  12:00:00   35:20 (492)  1:22:49 (528)  2:04:13 (591)  2:04:40 (556)  2:05:17  
595.   Katja Piippo Kuopio  FIN  12:00:00   37:43 (651)  1:26:16 (621)  2:04:11 (590)  2:04:37 (555)  2:05:17  
596.   Matti Nikupeteri Simo  FIN  12:00:00   35:39 (548)  1:25:32 (598)  2:04:06 (588)  2:04:41 (557)  2:05:18  
597.   Petter Holappa Kiiminki  FIN  12:00:00   33:50 (393)  1:22:29 (522)  2:04:14 (592)  2:05:00 (566)  2:05:25  
598.   Sari Keskikuru Liminka  FIN  12:00:00   38:09 (673)  1:26:35 (624)  2:04:33 (596)  2:04:30 (550)  2:05:32  
599.   Eija Aikio Sodankylä  FIN  12:00:00   36:36 (605)  1:25:40 (602)  2:04:33 (595)  2:04:59 (565)  2:05:35  
600.   Antti Ahola LapWall Oy  FIN  12:00:00   38:24 (685)  1:28:26 (661)  2:04:41 (598)  2:04:50 (562)  2:05:36  
601.   Nanna Riikkula Keminmaa  FIN  12:00:00   35:49 (556)  1:24:50 (579)  2:04:31 (594)  2:04:54 (564)  2:05:37  
602.   Antti Haaraoja Oulainen  FIN  12:00:00   38:39 (701)  1:27:54 (653)  2:04:44 (599)  2:04:44 (559)  2:05:49  
603.   Minna Siponen Oulu  FIN  12:00:00   39:06 (756)  1:29:22 (685)  2:05:01 (604)     2:05:50  
604.   Marjo Niskakangas Rise  FIN  12:00:00   35:37 (546)  1:25:24 (593)  2:04:46 (600)  2:05:35 (571)  2:05:52  
605.   Milka Ekstrand Oulu  FIN  12:00:00   38:59 (735)  1:27:32 (643)  2:04:55 (601)  2:04:50 (561)  2:05:59  
606.   Antti Ahonen Sweco Rakennetekniikka  FIN  12:00:00   34:27 (425)  1:22:15 (504)  2:04:39 (597)  2:05:40 (572)  2:06:02  
607.   Ritva Salmi Kittilä  FIN  12:00:00   37:37 (647)  1:26:49 (628)  2:05:00 (602)  2:05:14 (568)  2:06:02  
607.   Jukka Salmi Kittilä  FIN  12:00:00   37:37 (646)  1:26:48 (627)  2:05:00 (602)  2:05:13 (567)  2:06:02  
609.   Joonas Laurila Nordea  FIN  12:00:00   37:41 (650)  1:27:31 (642)  2:05:17 (605)  2:05:59 (576)  2:06:23  
610.   Teemu Nurminen Oulu  FIN  12:00:00   37:49 (661)  1:27:35 (644)  2:05:22 (607)  2:05:34 (569)  2:06:24  
611.   Sanna Malinen Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   37:49 (660)  1:27:36 (645)  2:05:21 (606)  2:05:34 (570)  2:06:25  
612.   Asko Kela Suomussalmi  FIN  12:00:00   35:29 (534)  1:24:54 (581)  2:05:40 (608)  2:06:33 (579)  2:06:47  
613.   Jukka Kilpeläinen Liminka  FIN  12:00:00   38:49 (708)  1:31:20 (741)  2:06:09 (614)  2:05:48 (573)  2:06:52  
614.   Henna Keränen Pattijoki  FIN  12:00:00   38:50 (712)  1:27:57 (655)  2:06:00 (613)  2:05:55 (574)  2:06:54  
615.   Tuomas Kinnunen Intersport Joutsensilta  FIN  12:00:00   38:56 (723)  1:29:01 (676)  2:05:56 (611)  2:05:56 (575)  2:06:55  
616.   Sulevi Määttä Pölkky Oy  FIN  12:00:00   32:54 (347)  1:25:33 (600)  2:05:44 (609)  2:06:37 (582)  2:06:58  
617.   Tuukka Hautamäki Oulu  FIN  12:00:00   38:07 (670)  1:27:07 (633)  2:05:58 (612)  2:06:17 (577)  2:07:05  
618.   Lasse Ahonen K-rauta Äimärautio  FIN  12:00:00   35:26 (521)  1:23:13 (545)  2:05:47 (610)  2:06:33 (580)  2:07:06  
619.   Hannu Sassali Oulu  FIN  12:00:00   38:38 (700)  1:29:02 (677)  2:06:15 (615)  2:06:28 (578)  2:07:17  
620.   Anne Kuusisto Raahe  FIN  12:00:00   38:27 (690)  1:28:35 (666)  2:06:29 (617)  2:06:35 (581)  2:07:27  
621.   Antti Vänskä Oulu  FIN  12:00:00   30:42 (228)  1:18:01 (353)  2:06:20 (616)  2:07:36 (594)  2:07:43  
622.   Ritva Ylisiurua ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   36:21 (585)  1:26:05 (615)  2:06:36 (618)  2:07:33 (591)  2:07:48  
623.   Ari Räty Oulu  FIN  12:00:00   38:55 (722)  1:30:05 (709)  2:06:55 (621)     2:07:50  
624.   Anniina Kotila Oulu  FIN  12:00:00   38:54 (720)  1:30:05 (708)  2:06:55 (620)  2:07:09 (583)  2:07:51  
625.   Jaana Holmström Team Kivut-On  FIN  12:00:00   36:12 (576)  1:26:34 (623)  2:06:51 (619)  2:07:16 (584)  2:08:03  
626.   Outi Fält Beauty Center  FIN  12:00:00   37:26 (641)  1:27:53 (652)  2:07:14 (623)  2:07:38 (595)  2:08:12  
627.   Jenni Korsman KemTu Triathlon  FIN  12:00:00   38:06 (666)  1:27:19 (639)  2:07:06 (622)  2:07:31 (590)  2:08:15  
628.   Tanja Kangosjärvi Muonion Kiri  FIN  12:00:00   38:16 (679)  1:29:08 (680)  2:07:18 (624)  2:07:27 (586)  2:08:17  
629.   Sari Rantakokko Markkinointi-instituutti  FIN  12:00:00   38:22 (684)  1:28:42 (668)  2:07:22 (625)  2:07:35 (592)  2:08:19  
630.   Kari Marjakangas Ylivieskan Kuula  FIN  12:00:00   37:51 (664)  1:28:02 (656)  2:07:27 (628)  2:07:28 (587)  2:08:20  
631.   Pauliina Saukkonen Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   38:47 (705)  1:28:50 (671)  2:07:26 (627)  2:07:25 (585)  2:08:21  
632.   Teemu Aherto Oulu  FIN  12:00:00   35:04 (482)  1:23:11 (544)  2:07:32 (629)  2:07:31 (589)  2:08:29  
633.   Ulla Autio Muotoilutoimisto coDu  FIN  12:00:00   38:29 (691)  1:27:08 (635)  2:07:23 (626)  2:07:35 (593)  2:08:29  
634.   Atte Luukinen Oulu  FIN  12:00:00   39:21 (761)  1:30:17 (723)  2:07:42 (632)  2:07:28 (587)  2:08:31  
635.   Janne Komulainen Oulu  FIN  12:00:00   39:00 (740)  1:30:16 (721)  2:07:43 (633)  2:07:47 (596)  2:08:34  
636.   Laura Makkonen Oulu  FIN  12:00:00   37:40 (649)  1:29:00 (674)  2:07:46 (634)  2:08:01 (600)  2:08:37  
637.   Tor Bäckman Porvoon NMKY  FIN  12:00:00   38:24 (687)  1:29:01 (675)  2:07:36 (630)  2:07:54 (597)  2:08:41  
638.   Arto Kuukasjärvi Kempeleen OAY  FIN  12:00:00   37:44 (656)  1:29:44 (699)  2:07:48 (636)  2:07:59 (599)  2:08:44  
639.   Markus Saari Ylivieska  FIN  12:00:00   38:58 (732)  1:29:20 (684)  2:07:47 (635)  2:08:04 (601)  2:08:46  
640.   Timo Vimpari Juopulin JuJu  FIN  12:00:00   37:13 (635)  1:25:24 (594)  2:07:42 (631)  2:07:55 (598)  2:08:49  
641.   Mikko Similä Ii  FIN  12:00:00   38:13 (677)  1:28:29 (663)  2:07:54 (638)     2:09:00  
642.   Toni Mettovaara Fujitsu Finland Oy  FIN  12:00:00   38:56 (723)  1:30:02 (702)  2:08:10 (642)  2:08:06 (602)  2:09:04  
643.   Pirjo Heikkinen TekU Kajaani  FIN  12:00:00   36:22 (589)  1:26:48 (626)  2:07:57 (641)  2:08:20 (604)  2:09:08  
644.   Teemu Laukka Siikajoki  FIN  12:00:00   37:06 (632)  1:27:18 (638)  2:08:11 (644)  2:08:24 (606)  2:09:09  
645.   Heli Lamminaho Riihimäki  FIN  12:00:00   38:29 (692)  1:27:08 (634)  2:07:52 (637)  2:08:16 (603)  2:09:09  
646.   Nina Nikunen Teerijärvi  FIN  12:00:00   36:14 (577)  1:25:43 (603)  2:07:57 (640)  2:08:43 (610)  2:09:15  
647.   Karri Nikunen Teerijärvi  FIN  12:00:00   36:15 (578)  1:25:45 (604)  2:07:56 (639)  2:08:43 (611)  2:09:15  
648.   Juha Timonen Polar Electro Oy  FIN  12:00:00   38:55 (721)  1:30:09 (714)  2:08:18 (646)  2:08:23 (605)  2:09:16  
649.   Vuokko Tolonen Oulu  FIN  12:00:00   38:07 (669)  1:27:06 (632)  2:08:16 (645)  2:08:25 (607)  2:09:20  
650.   Janika Junttila Oulu  FIN  12:00:00   35:03 (479)  1:26:07 (617)  2:08:11 (643)  2:08:55 (615)  2:09:23  
651.   Vuokko Niemi Oulu  FIN  12:00:00   35:37 (544)  1:26:50 (629)  2:08:20 (647)  2:08:55 (614)  2:09:24  
652.   Tiina Karjalainen Talenom  FIN  12:00:00   37:43 (654)  1:28:37 (667)  2:08:23 (648)  2:08:48 (612)  2:09:31  
653.   Piia Holtinkoski Muhos  FIN  12:00:00   39:01 (742)  1:30:16 (722)  2:08:28 (651)  2:08:36 (609)  2:09:33  
654.   Katja Saari Utajärven Urheilijat  FIN  12:00:00   40:06 (785)  1:31:25 (747)  2:08:35 (652)  2:08:34 (608)  2:09:38  
655.   Daniel Tenhunen Oulu  FIN  12:00:00   37:02 (627)  1:27:13 (637)  2:08:26 (649)  2:08:59 (616)  2:09:39  
656.   Aleksi Kulokorpi Oulu  FIN  12:00:00   37:01 (626)  1:27:40 (647)  2:08:26 (649)  2:09:01 (617)  2:09:41  
657.   Nina Lehosmaa Prisma Kemi  FIN  12:00:00   35:39 (548)  1:25:32 (599)  2:08:40 (653)  2:09:08 (619)  2:09:45  
658.   Santeri Mahonen Oulu  FIN  12:00:00   38:10 (674)  1:26:54 (630)  2:08:56 (659)  2:08:49 (613)  2:09:56  
659.   Kirste Sandness Team Sandness  NOR  12:00:00   35:29 (534)  1:28:07 (657)  2:08:54 (657)  2:09:46 (630)  2:09:57  
660.   Päivi Litendahl Oulu  FIN  12:00:00   35:37 (545)  1:26:07 (617)  2:08:56 (658)  2:09:20 (620)  2:09:57  
661.   Aatu Rantanen Oulu  FIN  12:00:00   32:26 (317)  1:21:52 (484)  2:08:48 (656)  2:09:35 (621)  2:10:03  
662.   Jukka-Pekka Vesala Jääli  FIN  12:00:00   36:18 (582)  1:25:48 (608)  2:08:57 (660)     2:10:08  
663.   Sara Kivioja Liminka  FIN  12:00:00   38:49 (710)  1:30:03 (706)  2:09:14 (662)  2:09:06 (618)  2:10:08  
664.   Jori Viita-Aho Oulu  FIN  12:00:00   38:46 (704)  1:30:04 (707)  2:09:15 (663)  2:09:42 (628)  2:10:09  
665.   Matias Westerberg Raxtone ammattiradiot  FIN  12:00:00   36:16 (579)  1:25:47 (605)  2:08:44 (654)  2:09:39 (624)  2:10:15  
666.   Päivi Peltoharju Oulu  FIN  12:00:00   35:57 (561)  1:28:17 (660)  2:09:13 (661)     2:10:16  
667.   Tommi Myllyneva LapWall Oy  FIN  12:00:00   38:24 (686)  1:28:27 (662)  2:09:25 (669)  2:09:39 (623)  2:10:23  
668.   Ilkka Hätälä Oulu  FIN  12:00:00   33:28 (373)  1:24:45 (574)  2:09:16 (664)  2:10:06 (633)  2:10:28  
669.   Ritva Luoma Etelä-Pohjanmaa  FIN  12:00:00   38:51 (714)  1:30:03 (705)  2:09:18 (665)  2:09:39 (622)  2:10:29  
670.   Marja Lääkkö Oulu  FIN  12:00:00   38:51 (713)  1:30:02 (703)  2:09:18 (666)  2:09:39 (625)  2:10:29  
671.   Kirsi Harri Oulu  FIN  12:00:00   39:00 (738)  1:30:15 (719)  2:09:21 (668)  2:09:41 (627)  2:10:30  
672.   Peter Polpitz Nokia Oy  FIN  12:00:00   40:20 (789)  1:31:32 (750)  2:09:30 (671)  2:09:40 (626)  2:10:34  
673.   Hanna Kuusela Sodankylä  FIN  12:00:00   35:00 (468)  1:24:50 (578)  2:09:20 (667)  2:10:00 (632)  2:10:36  
674.   Raija Lahdenperä Oulu  FIN  12:00:00   38:32 (697)  1:29:40 (697)  2:09:29 (670)  2:09:48 (631)  2:10:38  
675.   Liisa Majuri Oulu  FIN  12:00:00   37:44 (655)  1:29:22 (686)  2:09:34 (672)  2:10:15 (634)  2:10:40  
676.   Vesa-Matti Nousiainen Prisma Limingantulli  FIN  12:00:00   39:05 (752)  1:29:29 (692)  2:09:58 (674)  2:09:44 (629)  2:10:50  
677.   Tuukka Oikarinen Prisma Limingantulli  FIN  12:00:00   39:05 (753)  1:29:28 (691)  2:09:59 (676)     2:10:51  
678.   Markus Löppönen Oulu  FIN  12:00:00   32:10 (285)  1:20:17 (419)  2:08:47 (655)  2:10:41 (639)  2:10:51  
679.   Pirkko-Liisa Isoaho OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  12:00:00   39:08 (759)  1:30:06 (710)  2:09:52 (673)     2:10:58  
680.   Erika Kylmänen Kuivasjärven Aura  FIN  12:00:00   37:33 (643)  1:28:42 (668)  2:10:06 (678)  2:10:40 (638)  2:11:14  
681.   Outi Palosaari OYS Vapari  FIN  12:00:00   36:21 (585)  1:28:34 (664)  2:09:59 (675)  2:10:37 (636)  2:11:17  
682.   Tiina Tuomela Oulunsalo  FIN  12:00:00   37:49 (661)  1:29:39 (696)  2:10:21 (681)  2:10:39 (637)  2:11:18  
683.   Tapio Ylikorkala Oulu  FIN  12:00:00   38:43 (703)  1:30:00 (701)  2:10:19 (680)  2:10:35 (635)  2:11:19  
684.   Hanna Torvikoski Oulu  FIN  12:00:00   36:28 (597)  1:27:11 (636)  2:10:06 (677)  2:10:43 (641)  2:11:20  
685.   Nora Nurro Beauty Center  FIN  12:00:00   36:56 (622)  1:29:16 (683)  2:10:24 (682)  2:10:44 (642)  2:11:22  
686.   Henna-Riitta Huotari Oulu  FIN  12:00:00   38:56 (723)  1:30:33 (724)  2:10:30 (687)  2:10:50 (645)  2:11:29  
687.   Jaana Pasanen Kemi  FIN  12:00:00   36:24 (592)  1:27:44 (649)  2:10:27 (683)  2:10:46 (643)  2:11:29  
688.   Tiina Arvio Nokia  FIN  12:00:00   39:31 (771)  1:31:24 (745)  2:10:31 (689)  2:10:43 (640)  2:11:32  
689.   Erkki Manninen Oulunsuun Heitto  FIN  12:00:00   32:35 (331)  1:21:13 (448)  2:10:28 (684)  2:11:17 (651)  2:11:33  
690.   Tapio Yliniemi Oulu  FIN  12:00:00   40:13 (787)  1:31:04 (735)  2:10:30 (686)  2:10:52 (647)  2:11:39  
691.   Antti Eroja Oulu  FIN  12:00:00   36:31 (599)  1:27:37 (646)  2:10:29 (685)  2:10:55 (648)  2:11:40  
692.   Leena Savukoski Ylivieskan Kuula  FIN  12:00:00   35:04 (483)  1:24:21 (570)  2:10:10 (679)  2:11:10 (650)  2:11:40  
693.   Tiina Häyrynen Oulu  FIN  12:00:00   39:27 (765)  1:32:00 (756)  2:10:35 (690)  2:10:52 (646)  2:11:41  
694.   Anniina Nauska Kempele  FIN  12:00:00   37:00 (625)  1:29:53 (700)  2:10:36 (691)  2:11:21 (653)  2:11:45  
695.   Hannu Holek Oulu  FIN  12:00:00   32:25 (311)  1:22:15 (501)  2:10:31 (688)  2:11:26 (657)  2:11:47  
696.   Pauliina Huovinen Kempele  FIN  12:00:00   38:48 (706)  1:30:43 (728)  2:10:55 (693)  2:10:50 (644)  2:11:55  
697.   Maritta Halonen Oulu  FIN  12:00:00   38:41 (702)  1:30:10 (717)  2:10:53 (692)  2:11:22 (656)  2:12:00  
698.   Jukka Nikula Haapajärvi  FIN  12:00:00   40:45 (806)  1:32:00 (757)  2:11:06 (698)  2:11:01 (649)  2:12:10  
699.   Minna Sääskilahti Osnakodit  FIN  12:00:00   36:03 (565)  1:27:25 (641)  2:11:10 (700)  2:11:35 (661)  2:12:12  
700.   Sari Tauriainen Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   37:48 (659)  1:29:32 (693)  2:11:03 (694)  2:11:29 (660)  2:12:13  
701.   Tarja Kuukasjärvi Kempeleen OAY  FIN  12:00:00   37:45 (657)  1:29:44 (698)  2:11:05 (697)  2:11:29 (659)  2:12:14  
702.   Minna Junnila Revonlahti  FIN  12:00:00   38:07 (670)  1:29:33 (694)  2:11:05 (696)  2:11:26 (657)  2:12:14  
703.   Maria Erkkilä Oulu  FIN  12:00:00   36:03 (568)  1:27:43 (648)  2:11:05 (695)  2:11:47 (662)  2:12:17  
704.   Jukka-Pekka Kolmonen Oulu  FIN  12:00:00   33:16 (362)  1:23:16 (546)  2:11:09 (699)  2:11:55 (665)  2:12:18  
705.   Merja Paaso LenkkiLeidit  FIN  12:00:00   38:52 (716)  1:30:07 (711)  2:11:19 (702)  2:11:21 (652)  2:12:26  
706.   Lasse Leppänen Oulu  FIN  12:00:00   39:03 (749)  1:32:17 (770)  2:11:21 (704)  2:11:21 (654)  2:12:28  
707.   Heljä Vanhala-Räisänen Tyrnävä  FIN  12:00:00   40:46 (808)  1:31:29 (749)  2:11:11 (701)  2:11:22 (655)  2:12:30  
708.   Viktor Murtola Oulu  FIN  12:00:00   38:15 (678)  1:28:59 (673)  2:11:21 (703)  2:12:06 (669)  2:12:37  
709.   Harri Saarinen Katman Oy  FIN  12:00:00   38:57 (731)  1:31:17 (739)  2:11:35 (705)  2:12:07 (670)  2:12:38  
710.   Eveliina Pirkola Oulu  FIN  12:00:00   38:59 (736)  1:30:11 (718)  2:11:51 (709)  2:12:00 (667)  2:12:50  
711.   Timo Tammiketo Raahe  FIN  12:00:00   39:03 (748)  1:31:25 (746)  2:11:40 (706)  2:11:49 (663)  2:12:54  
712.   Anne Hartikainen Oulu  FIN  12:00:00   38:48 (707)  1:30:43 (729)  2:11:50 (708)  2:11:52 (664)  2:12:57  
713.   Suvi Vänskä Helsinki  FIN  12:00:00   39:02 (745)  1:31:02 (734)  2:11:48 (707)  2:12:02 (668)  2:13:02  
714.   Matti Kojo Lapinlahti  FIN  12:00:00   35:30 (540)  1:26:07 (616)  2:12:06 (711)  2:12:22 (671)  2:13:08  
715.   Merja Lehkonen Suomen Diakoniaopisto  FIN  12:00:00   39:57 (782)  1:32:09 (762)  2:12:02 (710)  2:11:59 (666)  2:13:08  
716.   Outi Väänänen Haukipudas  FIN  12:00:00   39:57 (782)  1:32:15 (765)  2:12:11 (712)  2:12:23 (672)  2:13:21  
717.   Anri Juntto Haapavesi  FIN  12:00:00   38:30 (694)  1:29:36 (695)  2:12:15 (713)  2:12:26 (674)  2:13:28  
718.   Rauni Jokelainen Arctic Marathon Club  FIN  12:00:00   38:58 (733)  1:30:50 (730)  2:12:16 (714)  2:12:36 (676)  2:13:31  
719.   Susanna Kaakinen Oulu  FIN  12:00:00   40:36 (799)  1:35:04 (803)  2:12:22 (716)  2:12:26 (673)  2:13:31  
720.   Juha Väänänen Oulu  FIN  12:00:00   39:52 (780)  1:31:46 (754)  2:12:25 (717)  2:12:43 (678)  2:13:32  
721.   Laura Tuhkanen Tutoris Oy  FIN  12:00:00   39:08 (758)  1:31:22 (742)  2:12:21 (715)  2:12:37 (677)  2:13:32  
722.   Merja Tuomaala Oulu  FIN  12:00:00   39:02 (743)  1:32:19 (771)  2:12:27 (718)  2:12:47 (679)  2:13:35  
723.   Maija Haj Hussain Oulu  FIN  12:00:00   39:29 (769)  1:32:06 (761)  2:12:34 (722)  2:12:33 (675)  2:13:42  
724.   Anna Kujanperä WSP  FIN  12:00:00   36:49 (612)  1:29:25 (689)  2:12:32 (720)  2:12:58 (680)  2:13:47  
725.   Terhi Leiviskä Oulu  FIN  12:00:00   36:50 (613)  1:29:25 (688)  2:12:33 (721)  2:13:00 (681)  2:13:48  
726.   Linnea Ohtamaa Taivalkoski  FIN  12:00:00   37:21 (640)  1:29:05 (679)  2:13:02 (729)  2:13:23 (688)  2:13:52  
727.   Karoliina Laurila Tyrnävä  FIN  12:00:00   36:23 (590)  1:29:05 (678)  2:13:01 (728)  2:13:24 (690)  2:13:53  
728.   Ari-Pekka Tuomela Oulu  FIN  12:00:00   36:32 (601)  1:27:45 (650)  2:12:30 (719)  2:13:10 (683)  2:13:53  
729.   Terhi Mikola Oulu  FIN  12:00:00   40:14 (788)  1:33:10 (776)  2:13:01 (727)  2:13:05 (682)  2:13:54  
730.   Irma Keskinarkaus OYS Vapari  FIN  12:00:00   37:35 (645)  1:30:07 (711)  2:12:46 (724)  2:13:34 (696)  2:13:56  
731.   Kalle Komulainen Oulu  FIN  12:00:00   39:00 (739)  1:30:15 (720)  2:12:42 (723)  2:13:11 (686)  2:13:59  
732.   Johanna Hautamäki Ylivieska  FIN  12:00:00   39:37 (773)  1:32:14 (764)  2:13:03 (731)  2:13:13 (687)  2:14:03  
733.   Nadege Cagnier Ramsau am Dachstein (Austria)  AUT  12:00:00   36:48 (610)  1:30:08 (713)  2:12:58 (726)  2:13:43 (701)  2:14:03  
734.   Mika Ruostesuo RuostesuoConsultingOy  FIN  12:00:00   36:55 (620)  1:26:10 (620)  2:12:47 (725)  2:13:11 (685)  2:14:08  
735.   Ismo Mäkeläinen Kajaani  FIN  12:00:00   35:57 (562)  1:28:14 (659)  2:13:02 (730)  2:13:32 (695)  2:14:11  
736.   Ville Karhu Oulunsalo  FIN  12:00:00   39:50 (779)  1:31:09 (736)  2:13:12 (737)  2:13:30 (692)  2:14:14  
737.   Juha Loukkala Nordea  FIN  12:00:00   37:43 (652)  1:30:10 (715)  2:13:05 (732)  2:13:50 (702)  2:14:14  
738.   Jussi Partanen Nordea  FIN  12:00:00   37:43 (652)  1:30:10 (716)  2:13:05 (733)     2:14:15  
739.   Simo Kinnunen Suomussalmen Rasti  FIN  12:00:00   39:50 (777)  1:31:09 (737)  2:13:11 (736)  2:13:30 (694)  2:14:15  
740.   Essi Jouhki Sale Alppila  FIN  12:00:00   39:00 (741)  1:31:01 (733)  2:13:11 (735)  2:13:23 (688)  2:14:15  
741.   Mikko Tikkinen Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   38:08 (672)  1:30:42 (727)  2:13:08 (734)  2:13:43 (700)  2:14:16  
742.   Elina Kyllönen Oulu  FIN  12:00:00   39:02 (745)  1:32:10 (763)  2:13:13 (738)  2:13:30 (693)  2:14:16  
743.   Katri Nikulainen Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   36:22 (588)  1:28:35 (665)  2:13:15 (739)  2:13:38 (698)  2:14:21  
744.   Harri Tapio Oulu  FIN  12:00:00   39:28 (766)  1:31:33 (752)  2:13:21 (743)  2:13:36 (697)  2:14:22  
745.   Kimmo Kortelainen Oulu  FIN  12:00:00   40:30 (795)  1:31:23 (744)  2:13:15 (740)  2:13:10 (683)  2:14:23  
746.   Päivikki Körkkö Oplax Oy  FIN  12:00:00   39:07 (757)  1:32:17 (769)  2:13:19 (742)  2:13:59 (707)  2:14:24  
747.   Esko Malila Nokia Oy  FIN  12:00:00   39:04 (751)  1:31:00 (732)  2:13:22 (744)  2:13:41 (699)  2:14:25  
748.   Esa Koivikko Oulu  FIN  12:00:00   38:52 (717)  1:32:15 (766)  2:13:17 (741)  2:13:25 (691)  2:14:27  
749.   Jouko Pitkälä Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   34:44 (439)  1:27:45 (650)  2:13:26 (745)  2:14:08 (709)  2:14:29  
750.   Nattamari Huotari Oulu  FIN  12:00:00   35:51 (558)  1:22:52 (534)  2:13:51 (748)  2:14:07 (708)  2:14:50  
751.   Jaakko Immonen Sale Kuivasranta  FIN  12:00:00   35:08 (487)  1:26:10 (619)  2:13:48 (747)  2:14:27 (711)  2:14:57  
752.   Jaana Storlöpare Ransun Moto oy  FIN  12:00:00   38:49 (709)  1:31:22 (743)  2:13:47 (746)  2:13:55 (706)  2:14:58  
753.   Irmeli Hannula Liminka  FIN  12:00:00   41:33 (827)  1:34:06 (785)  2:14:03 (750)  2:13:51 (703)  2:15:01  
754.   Miia Nousiainen Siilinjärvi  FIN  12:00:00   41:43 (828)  1:34:32 (793)  2:14:03 (749)  2:13:54 (704)  2:15:04  
755.   Juha Henriksson ONMKYU  FIN  12:00:00   42:19 (841)  1:34:33 (794)  2:14:04 (751)  2:13:54 (705)  2:15:09  
756.   Helena Liimatainen Tyrnävä  FIN  12:00:00   40:34 (798)  1:34:04 (784)  2:14:12 (752)  2:14:20 (710)  2:15:18  
757.   Susanna Kiviniemi Oulu  FIN  12:00:00   38:57 (728)  1:31:33 (751)  2:14:19 (755)  2:14:35 (713)  2:15:22  
758.   Merja Karinkanta Oulu  FIN  12:00:00   40:22 (790)  1:34:11 (786)  2:14:16 (753)  2:14:45 (715)  2:15:24  
759.   Johanna Hiitola-Keinänen Oulu  FIN  12:00:00   38:52 (715)  1:31:48 (755)  2:14:27 (756)  2:14:52 (716)  2:15:41  
760.   Kati Maunuksela Pöyry  FIN  12:00:00   38:57 (729)  1:32:16 (767)  2:14:43 (757)  2:14:41 (714)  2:15:47  
761.   Paula Lukkari Oulu  FIN  12:00:00   41:25 (826)  1:33:43 (781)  2:14:50 (759)  2:14:30 (712)  2:15:51  
762.   Lauri Keränen Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   38:56 (723)  1:30:58 (731)  2:14:16 (753)  2:15:03 (718)  2:15:51  
763.   Sanna Niemi Team Pseudomonas Ladies  FIN  12:00:00   37:20 (639)  1:30:38 (726)  2:14:43 (758)  2:15:27 (723)  2:16:00  
764.   Ulla Ström Oulu  FIN  12:00:00   36:53 (617)  1:31:14 (738)  2:14:57 (761)  2:15:19 (720)  2:16:01  
765.   Jari Mäki-Runsas Touhula päiväkodit  FIN  12:00:00   38:11 (676)  1:29:15 (682)  2:14:53 (760)  2:15:05 (719)  2:16:03  
766.   Anu Moilanen Sale Etelätulli  FIN  12:00:00   40:09 (786)  1:32:42 (774)  2:15:11 (762)  2:15:20 (721)  2:16:13  
767.   Joni Inkala Linja Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00   43:28 (867)  1:37:37 (833)  2:15:21 (763)  2:14:56 (717)  2:16:14  
768.   Saana Ylitalo Oulu  FIN  12:00:00   41:19 (816)  1:34:46 (799)  2:15:26 (764)  2:15:35 (724)  2:16:37  
769.   Maarit Kumpulainen Tornio  FIN  12:00:00   41:06 (815)  1:34:22 (790)  2:15:35 (766)  2:15:50 (726)  2:16:42  
770.   Valtteri Korpela Sale Karjasilta  FIN  12:00:00   43:37 (884)  1:37:24 (832)  2:15:52 (767)  2:15:23 (722)  2:16:42  
771.   Heli Jäärni Lenkkileidit  FIN  12:00:00   39:49 (775)  1:33:30 (779)  2:15:33 (765)  2:15:39 (725)  2:16:43  
772.   Katariina Häikiö Oulu  FIN  12:00:00   41:23 (824)  1:35:51 (811)  2:16:02 (772)  2:15:59 (727)  2:17:02  
773.   Jaakko Mikkola Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   30:54 (236)  1:24:51 (580)  2:15:59 (769)  2:16:31 (732)  2:17:02  
774.   Lasse Kälkäinen Oulu  FIN  12:00:00   41:23 (822)  1:35:41 (808)  2:16:02 (771)  2:16:00 (728)  2:17:03  
775.   Vappu Sieppi Kiiminki  FIN  12:00:00   38:56 (723)  1:32:02 (758)  2:16:02 (770)  2:16:17 (731)  2:17:08  
776.   Paavo Takalahti Kempeleen Maratonklubi  FIN  12:00:00   40:28 (793)  1:34:31 (792)  2:16:03 (773)  2:16:13 (730)  2:17:14  
777.   Elli Kosola Oplax Oy  FIN  12:00:00   39:02 (745)  1:32:03 (760)  2:15:56 (768)  2:16:32 (733)  2:17:18  
778.   Esko Veijola Oulu  FIN  12:00:00   42:14 (838)  1:36:12 (813)  2:16:12 (774)  2:16:10 (729)  2:17:18  
779.   Kari Heljasvaara Kastellin kalttaaja  FIN  12:00:00   39:06 (754)  1:33:53 (782)  2:16:26 (775)  2:16:33 (734)  2:17:40  
780.   Ville Maunu Kastellin Kalttaaja  FIN  12:00:00   39:06 (755)  1:33:55 (783)  2:16:26 (776)  2:16:34 (735)  2:17:41  
781.   Timo Kaksonen OP Oulu  FIN  12:00:00   41:23 (823)  1:35:03 (802)  2:16:36 (777)  2:16:44 (736)  2:17:47  
782.   Mervi Kinnunen Oulu  FIN  12:00:00   39:50 (777)  1:34:15 (788)  2:16:59 (779)  2:17:15 (737)  2:18:06  
783.   Matti Pisilä Haukipudas  FIN  12:00:00   36:39 (607)  1:29:10 (681)  2:16:58 (778)  2:17:28 (739)  2:18:09  
784.   Kimmo Lukkari OneClinic Oy  FIN  12:00:00   38:58 (733)  1:34:18 (789)  2:17:04 (780)     2:18:12  
785.   Eija Niska Team Niska  FIN  12:00:00   40:29 (794)  1:34:42 (798)  2:17:05 (781)  2:17:36 (742)  2:18:15  
786.   Tuula Palsio Oulu  FIN  12:00:00   37:39 (648)  1:32:46 (775)  2:17:09 (783)  2:17:39 (743)  2:18:15  
787.   Henry Jämsä Kempeleen Maratonklubi  FIN  12:00:00   40:28 (791)  1:34:31 (791)  2:17:15 (784)  2:17:19 (738)  2:18:20  
788.   Heikki Huhanantti Intersport Joutsensilta  FIN  12:00:00   39:28 (767)  1:33:14 (777)  2:17:08 (782)  2:17:30 (741)  2:18:26  
789.   Anna-Kaisa Saukko Sale Maikkula  FIN  12:00:00   41:24 (825)  1:35:50 (810)  2:17:23 (785)  2:17:29 (740)  2:18:30  
790.   Titta Mulari Oulu  FIN  12:00:00   40:44 (805)  1:35:21 (806)  2:17:27 (787)  2:17:44 (744)  2:18:36  
791.   Anne Saarela Kalajoki  FIN  12:00:00   37:14 (638)  1:31:27 (748)  2:17:27 (786)  2:18:01 (748)  2:18:43  
792.   Safak Tezcan To-Car  FIN  12:00:00   42:45 (846)  1:36:12 (814)  2:18:04 (792)  2:17:52 (745)  2:18:56  
793.   Henna Laine Puttaan Tehotiimi  FIN  12:00:00   44:00 (911)  1:38:37 (851)  2:18:02 (791)  2:18:03 (750)  2:18:59  
794.   Veera Salminen Puttaan Tehotiimi  FIN  12:00:00   44:00 (912)  1:38:37 (852)  2:18:02 (790)  2:18:03 (749)  2:18:59  
795.   Pasi Jarva Kempeleen seurakunta  FIN  12:00:00   41:22 (819)  1:36:13 (816)  2:17:51 (788)  2:18:00 (746)  2:18:59  
796.   Anne Möttönen Kempele  FIN  12:00:00   40:40 (801)  1:40:57 (868)  2:18:06 (794)  2:18:00 (747)  2:19:10  
797.   Anni Vahteri Oulu  FIN  12:00:00   39:27 (764)  1:32:32 (773)  2:17:55 (789)  2:18:22 (751)  2:19:12  
798.   Reino Salmi Oulu  FIN  12:00:00   37:03 (629)  1:32:03 (759)  2:18:04 (793)  2:18:44 (754)  2:19:26  
799.   Martti Penttilä Merijärvi Kestävä  FIN  12:00:00   40:52 (809)  1:35:22 (807)  2:18:21 (795)  2:18:26 (753)  2:19:34  
800.   Katja Suomi Fitsal/Tupos  FIN  12:00:00   42:16 (840)  1:36:13 (817)  2:18:27 (796)  2:18:25 (752)  2:19:36  
801.   Katri Koskela Tornio  FIN  12:00:00   39:53 (781)  1:35:16 (805)  2:18:34 (797)  2:18:47 (756)  2:19:44  
802.   Säde Mäkelä Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   38:57 (730)  1:32:17 (768)  2:18:45 (799)  2:18:46 (755)  2:19:52  
803.   Noora Välimäki Turun yliopisto  FIN  12:00:00   41:22 (819)  1:38:30 (846)  2:18:53 (801)  2:19:23 (762)  2:19:54  
804.   Esa Peltoniemi Laihia  FIN  12:00:00   37:35 (644)  1:35:07 (804)  2:18:52 (800)  2:19:14 (760)  2:19:59  
805.   Sisko Korkiakoski Beauty Center  FIN  12:00:00   38:52 (717)  1:34:13 (787)  2:18:42 (798)  2:19:26 (764)  2:20:00  
806.   Virve Sipola Oulu  FIN  12:00:00   42:06 (834)  1:37:06 (829)  2:19:01 (802)  2:18:57 (757)  2:20:02  
807.   Tiina Suronen Oulu  FIN  12:00:00   43:12 (860)  1:37:15 (830)  2:19:16 (804)  2:19:03 (759)  2:20:12  
808.   Katja Karjalainen Oulu  FIN  12:00:00   43:14 (861)  1:37:56 (840)  2:19:13 (803)  2:19:00 (758)  2:20:16  
809.   Samuli Tiiro Oulu  FIN  12:00:00   36:16 (580)  1:30:36 (725)  2:19:30 (807)  2:19:25 (763)  2:20:22  
810.   Piia Pesola-Raappana Osuuskauppa Arina konttori  FIN  12:00:00   41:44 (829)  1:36:44 (821)  2:19:23 (805)  2:19:19 (761)  2:20:22  
811.   Sauli Peltoperä Kemi  FIN  12:00:00   36:01 (564)  1:29:26 (690)  2:19:25 (806)  2:19:55 (767)  2:20:39  
812.   Ville Rimpinen Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   43:04 (854)  1:38:32 (848)  2:19:39 (809)  2:19:29 (765)  2:20:43  
813.   Marjo Pitkälä Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   39:28 (767)  1:34:59 (800)  2:19:42 (810)  2:19:52 (766)  2:20:48  
814.   Hanna Pitkänen Oulu  FIN  12:00:00   37:29 (642)  1:28:58 (672)  2:19:32 (808)  2:20:03 (768)  2:20:51  
815.   Aleksei Tiulpin MIPT  RUS  12:00:00   38:29 (693)  1:33:22 (778)  2:19:57 (812)  2:20:06 (769)  2:21:10  
816.   Hannu Aska Bitfactor Oy  FIN  12:00:00   36:31 (600)  1:31:19 (740)  2:19:49 (811)  2:20:36 (773)  2:21:13  
817.   Ilari Salonpää Kemi  FIN  12:00:00   41:52 (833)  1:36:41 (820)  2:20:25 (815)  2:20:08 (770)  2:21:16  
818.   Paula Pivelin Kuivaniemen Yritys  FIN  12:00:00   43:01 (850)  1:37:05 (828)  2:20:15 (813)  2:20:21 (772)  2:21:18  
819.   Tytti Selkälä Kemijärvi  FIN  12:00:00   45:43 (938)  1:42:14 (914)  2:20:23 (814)  2:20:13 (771)  2:21:19  
820.   Sakari Eirola Hiottu Oy  FIN  12:00:00   38:34 (699)  1:27:55 (654)  2:21:00 (817)  2:21:02 (774)  2:22:07  
821.   Tiina Hämäläinen Tampere  FIN  12:00:00   43:41 (897)  1:39:24 (860)  2:21:12 (822)  2:21:04 (775)  2:22:08  
822.   Jaana Salmela Osnakodit  FIN  12:00:00   40:53 (810)  1:36:45 (822)  2:21:00 (816)  2:21:12 (777)  2:22:11  
823.   Katri Laitinen-Jylkkä Oulu  FIN  12:00:00   41:48 (831)  1:38:00 (841)  2:21:04 (819)  2:21:32 (781)  2:22:12  
824.   Jukka Niska Team Niska  FIN  12:00:00   41:50 (832)  1:37:47 (837)  2:21:12 (821)     2:22:20  
825.   Sumiko Shibata Japan  JPN  12:00:00   40:59 (813)  1:36:03 (812)  2:21:06 (820)  2:21:31 (780)  2:22:23  
826.   Maarit Hyytinen Siikalatva  FIN  12:00:00   43:37 (879)  1:39:22 (859)  2:21:21 (824)  2:21:11 (776)  2:22:25  
827.   Terhi Öljymäki Oulu  FIN  12:00:00   42:47 (848)  1:37:46 (836)  2:21:16 (823)  2:21:12 (778)  2:22:25  
828.   Emmi Haaraoja Oulainen  FIN  12:00:00   42:15 (839)  1:38:25 (843)  2:21:39 (826)  2:21:41 (782)  2:22:46  
829.   Eeva Tulppo AMC  FIN  12:00:00   42:13 (837)  1:38:25 (844)  2:21:38 (825)  2:21:30 (779)  2:22:46  
830.   Veli-Antti Vasela Oulu  FIN  12:00:00   36:27 (596)  1:25:48 (607)  2:21:00 (817)  2:22:23 (787)  2:23:07  
831.   Enna Tölli Nivala  FIN  12:00:00   39:49 (774)  1:35:00 (801)  2:21:55 (828)  2:22:15 (784)  2:23:10  
832.   Esa Kilpeläinen VAALA  FIN  12:00:00   36:23 (591)  1:32:24 (772)  2:21:53 (827)  2:22:56 (792)  2:23:11  
833.   Leena Ryhänen Oulu  FIN  12:00:00   44:26 (928)  1:41:31 (884)  2:22:16 (833)  2:21:52 (783)  2:23:14  
834.   Laura Rantala Vuorela  FIN  12:00:00   43:03 (852)  1:38:26 (845)  2:22:12 (831)  2:22:15 (785)  2:23:18  
835.   Panu Jalas Oulu  FIN  12:00:00   40:28 (791)  1:37:01 (824)  2:22:11 (830)  2:22:31 (788)  2:23:21  
836.   Hanna Koivula OneClinic Oy  FIN  12:00:00   41:45 (830)  1:37:40 (834)  2:22:13 (832)  2:22:20 (786)  2:23:27  
837.   Veijo Hernesniemi Alakangas ranch  FIN  12:00:00   39:02 (743)  1:33:37 (780)  2:22:00 (829)  2:22:49 (791)  2:23:30  
838.   Jerome Thevenot MIPT  FRA  12:00:00   42:46 (847)  1:36:13 (815)  2:22:21 (834)  2:22:39 (789)  2:23:43  
839.   Petri Joro Oulu  FIN  12:00:00   39:32 (772)  1:37:02 (825)  2:22:54 (837)  2:22:49 (790)  2:23:49  
840.   Hannele Oiva Rovaniemi  FIN  12:00:00   36:34 (603)  1:34:35 (795)  2:22:39 (835)  2:23:21 (795)  2:23:49  
841.   Johanna Raappana Suomussalmen Rasti  FIN  12:00:00   40:31 (797)  1:35:45 (809)  2:22:52 (836)  2:23:34 (797)  2:24:01  
842.   Mika Remes Nakertajat Run  FIN  12:00:00   38:32 (698)  1:30:02 (703)     2:23:24 (796)  2:24:28  
843.   Jenny Rankka Linja Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00   43:30 (870)  1:40:23 (865)  2:23:33 (841)  2:23:11 (793)  2:24:30  
844.   Marko Tiri Kiimingin Eristys Oy  FIN  12:00:00   43:48 (900)  1:42:03 (905)  2:23:34 (842)  2:23:20 (794)  2:24:32  
845.   Sari Määttä Oulu  FIN  12:00:00   42:47 (848)  1:37:44 (835)  2:23:30 (839)  2:23:37 (798)  2:24:47  
846.   Outi Luomajoki Oulu  FIN  12:00:00   39:17 (760)  1:36:22 (819)  2:23:28 (838)  2:24:13 (805)  2:24:51  
847.   Antti Polvinen Rise  FIN  12:00:00   42:40 (843)  1:38:41 (855)  2:23:31 (840)  2:23:42 (799)  2:24:53  
848.   Anu Leskelä Oulu  FIN  12:00:00   43:56 (906)  1:40:59 (870)  2:23:50 (847)  2:23:49 (801)  2:24:55  
849.   Jasmi Törmä Oulu  FIN  12:00:00   43:04 (854)  1:40:41 (866)  2:23:46 (843)  2:23:47 (800)  2:24:56  
850.   Jenni Heikkinen Liminka  FIN  12:00:00   43:56 (907)  1:40:59 (870)  2:23:50 (848)  2:23:50 (802)  2:24:56  
851.   Eeva-Liisa Kokko Prisma Rovaniemi  FIN  12:00:00   40:43 (803)  1:37:03 (826)  2:23:48 (846)  2:24:07 (803)  2:25:03  
852.   Irja Kontiokari Oulu/Sokos  FIN  12:00:00   38:22 (682)  1:34:42 (797)  2:23:46 (844)  2:24:24 (808)  2:25:07  
853.   Esa Ruopsa Oulu  FIN  12:00:00   38:22 (683)  1:34:41 (796)  2:23:47 (845)  2:24:22 (807)  2:25:08  
854.   Leena Mämmi-Laukka OUK Marathon Club  FIN  12:00:00   43:37 (882)  1:40:44 (867)  2:24:14 (849)  2:24:32 (809)  2:25:28  
855.   Antti Virkkula Pihtipudas  FIN  12:00:00      1:40:58 (869)  2:24:14 (849)  2:24:13 (804)  2:25:29  
856.   Satu Vesala Jääli  FIN  12:00:00   43:07 (858)  1:38:43 (857)  2:24:22 (851)  2:24:18 (806)  2:25:33  
857.   Mia Hautala MIPT  FIN  12:00:00   43:26 (863)  1:39:47 (863)  2:24:39 (852)  2:24:42 (810)  2:25:47  
858.   Satu Laitinen Sale Kaijonharju  FIN  12:00:00   40:54 (811)  1:37:53 (839)  2:24:44 (854)  2:25:03 (812)  2:25:55  
859.   Sanna Valtonen Sievi  FIN  12:00:00   41:03 (814)  1:38:02 (842)  2:24:43 (853)  2:25:16 (814)  2:26:07  
860.   Lauri Orajärvi Oulu  FIN  12:00:00   44:21 (927)  1:41:32 (885)  2:25:21 (855)  2:24:46 (811)  2:26:09  
861.   Janne Takkinen Fibroc Oy, Oulu  FIN  12:00:00   43:29 (868)  1:41:38 (887)  2:25:24 (857)  2:25:13 (813)  2:26:12  
862.   Kimmo Nissinaho Fibroc Oy, Oulu  FIN  12:00:00   43:29 (868)  1:41:39 (889)  2:25:24 (858)  2:25:20 (815)  2:26:18  
863.   Anilla Saari Tupos  FIN  12:00:00   46:36 (954)  1:44:25 (929)  2:25:29 (860)  2:25:36 (817)  2:26:29  
864.   Pirkko Ponnikas-Halunen Pyhäjoki  FIN  12:00:00   44:12 (921)  1:41:19 (881)  2:25:21 (856)  2:25:26 (816)  2:26:31  
865.   Sakari Kaikkonen Lemminkäinen  FIN  12:00:00   40:31 (796)  1:37:23 (831)  2:25:25 (859)  2:25:48 (818)  2:26:43  
866.   Maarit Knuutinen Kiuruveden urheilijat  FIN  12:00:00   43:18 (862)  1:41:18 (880)  2:25:41 (861)     2:26:47  
867.   Emilia Savilaakso Oulu  FIN  12:00:00   43:39 (889)  1:41:50 (891)  2:26:00 (862)  2:26:20 (821)  2:27:07  
868.   Pauli Väisänen Oulun yliopisto  FIN  12:00:00   42:13 (836)  1:37:49 (838)  2:26:06 (865)  2:25:51 (819)  2:27:08  
869.   Anita Heikkilä Oulu  FIN  12:00:00   43:35 (872)  1:41:07 (877)  2:26:03 (864)     2:27:18  
870.   Leo Heikkilä Team HBM  FIN  12:00:00   43:35 (873)  1:41:04 (876)  2:26:03 (863)  2:26:02 (820)  2:27:19  
871.   Maire Alakiuttu Pinkeät Pakara Pirkot  FIN  12:00:00   43:39 (890)  1:41:51 (893)  2:26:10 (866)  2:26:32 (824)  2:27:19  
872.   Mira Kulju Oulu  FIN  12:00:00   43:39 (890)  1:41:51 (892)  2:26:11 (867)  2:26:41 (825)  2:27:27  
873.   Minna Kehusmaa Oulu  FIN  12:00:00   43:40 (893)  1:41:26 (883)  2:26:34 (869)  2:26:30 (822)  2:27:40  
874.   Laura Kallatsa Ristijärven Pyry  FIN  12:00:00   39:50 (776)  1:38:43 (856)  2:26:28 (868)  2:26:49 (828)  2:27:42  
875.   Tapio Joensuu Kempele  FIN  12:00:00   45:50 (942)  1:43:36 (922)  2:26:38 (870)  2:26:31 (823)  2:27:46  
876.   Saara Mustakangas Kuopio  FIN  12:00:00   45:12 (931)  1:43:50 (924)  2:26:58 (874)  2:26:44 (826)  2:28:02  
877.   Jonne Haapala Oulainen  FIN  12:00:00   45:13 (932)  1:43:49 (923)  2:26:57 (873)  2:26:45 (827)  2:28:04  
878.   Markku Ylikauma OYS Vapari  FIN  12:00:00   42:07 (835)  1:38:45 (858)  2:26:45 (872)  2:27:09 (830)  2:28:05  
879.   Greta Törmänen Porvoo  FIN  12:00:00   46:03 (945)  1:44:21 (928)  2:27:11 (879)  2:27:14 (832)  2:28:06  
880.   Milla Sevander Oulu  FIN  12:00:00   40:03 (784)  1:38:30 (847)  2:26:40 (871)  2:27:19 (834)  2:28:09  
881.   Jutta Fischer Noh Bieneen, GER  GER  12:00:00   43:39 (892)  1:42:13 (911)  2:26:59 (875)  2:27:12 (831)  2:28:12  
882.   Suvi Huusko Grill It! Oulu  FIN  12:00:00   43:55 (905)  1:42:14 (913)  2:27:03 (876)  2:27:15 (833)  2:28:15  
883.   Jouni Tenhunen Oulu  FIN  12:00:00   43:36 (878)  1:41:11 (879)  2:27:06 (878)  2:26:57 (829)  2:28:17  
884.   Terhi Heikkilä Oulu  FIN  12:00:00   43:38 (886)  1:41:48 (890)  2:27:21 (881)  2:27:32 (837)  2:28:24  
885.   Eeva Huovinen Kuopio  FIN  12:00:00   44:12 (922)  1:41:04 (875)  2:27:06 (877)     2:28:24  
886.   Heidi Kivelä Sale Myllyoja  FIN  12:00:00   44:02 (916)  1:42:32 (918)  2:27:18 (880)  2:27:26 (835)  2:28:33  
887.   Pilvi Tunturi F-Secure  FIN  12:00:00   39:21 (762)  1:40:15 (864)  2:27:33 (884)  2:27:51 (843)  2:28:41  
888.   Piia Lainas Oulu  FIN  12:00:00   45:59 (943)  1:44:38 (933)  2:27:24 (883)  2:27:31 (836)  2:28:42  
889.   Toini Keränen Pattijoki  FIN  12:00:00   40:45 (807)  1:38:36 (850)  2:27:22 (882)  2:27:42 (839)  2:28:42  
890.   Piotr Prus Oulu  FIN  12:00:00   40:43 (803)  1:37:04 (827)  2:27:45 (887)  2:27:48 (842)  2:28:51  
891.   Hanna Juselius Oulu  FIN  12:00:00   43:37 (881)  1:41:59 (897)  2:27:39 (885)  2:27:39 (838)  2:28:54  
892.   Maria Lampela Kempele  FIN  12:00:00   52:00 (1001)  1:48:56 (954)  2:27:44 (886)  2:27:44 (840)  2:28:56  
893.   Josefiina Tiiro team Tiirot  FIN  12:00:00   42:36 (842)  1:41:07 (878)  2:27:59 (892)  2:28:12 (846)  2:29:01  
894.   Pekka Huhtala Oulu  FIN  12:00:00   43:41 (899)  1:42:03 (904)  2:27:57 (891)  2:27:44 (841)  2:29:03  
895.   Maija Marin Oulu  FIN  12:00:00   43:41 (897)  1:42:10 (910)  2:27:50 (888)  2:27:52 (844)  2:29:05  
896.   Tarja Al-Rubaye Bodaavat Mimmit Ylikiiminki  FIN  12:00:00   41:20 (818)  1:39:35 (862)  2:27:55 (889)  2:28:27 (849)  2:29:06  
897.   Eija Räihä Bodaavat Mimmit Ylikiiminki  FIN  12:00:00   41:19 (817)  1:39:35 (861)  2:27:56 (890)  2:28:28 (850)  2:29:06  
898.   Pekka Riepula Kuivaniemen Yritys  FIN  12:00:00   45:49 (941)  1:44:27 (931)  2:27:59 (893)  2:28:09 (845)  2:29:12  
899.   Merja Kurikka OYS Vapari  FIN  12:00:00   44:20 (926)  1:42:04 (907)  2:28:07 (894)  2:28:23 (848)  2:29:25  
900.   Sini Skarp Oulu  FIN  12:00:00   43:35 (873)  1:41:59 (897)  2:28:13 (895)  2:28:19 (847)  2:29:34  
901.   Marko Yli Grill It! Oulu  FIN  12:00:00   41:22 (821)  1:36:14 (818)  2:28:20 (898)     2:29:39  
902.   Kitty Rönty Kello  FIN  12:00:00   43:26 (863)  1:42:22 (916)  2:28:31 (899)  2:28:59 (855)  2:29:44  
903.   Olli Ylitalo Sale Mäntylä  FIN  12:00:00   43:40 (895)  1:41:02 (873)  2:28:19 (896)  2:28:43 (853)  2:29:45  
904.   Maija Rautiainen Sale Myllyoja  FIN  12:00:00   44:02 (915)  1:44:26 (930)  2:28:48 (901)  2:28:38 (851)  2:29:45  
905.   Sandy Hermez Oulu  FIN  12:00:00   43:40 (896)  1:41:03 (874)  2:28:20 (897)  2:28:43 (854)  2:29:45  
906.   Jarmo Havana Köppäukot  FIN  12:00:00   43:37 (882)  1:42:02 (903)  2:28:45 (900)  2:28:38 (852)  2:29:54  
907.   Mikko Kaikkonen Oulu  FIN  12:00:00   43:49 (901)  1:42:18 (915)  2:28:49 (902)  2:29:22 (856)  2:29:56  
908.   Pirjo Kari Kajaani  FIN  12:07:31         2:29:19 (903)     2:31:04  
909.   Taisto Pusa Lapua  FIN  12:00:00   43:35 (873)  1:42:00 (899)  2:29:43 (906)  2:29:57 (857)  2:31:15  
910.   Iida Pusa Jyväskylä  FIN  12:00:00   43:35 (873)  1:42:00 (900)  2:29:43 (907)  2:29:59 (858)  2:31:15  
911.   Jenni Ahmavuo S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   42:45 (845)  1:41:33 (886)  2:30:03 (910)  2:30:16 (860)  2:31:15  
912.   Minna Salmela Pudasjärvi  FIN  12:00:00   43:05 (857)  1:42:01 (902)  2:30:00 (908)  2:30:07 (859)  2:31:16  
913.   Sanna Kari Laitasaaren Veto  FIN  12:07:17         2:29:34 (905)     2:31:19  
914.   Minna Viinikka Beauty Center  FIN  12:00:00      1:41:57 (895)  2:30:01 (909)  2:30:23 (861)  2:31:20  
915.   Jaakko Luukkonen Rauma  FIN  12:00:00   39:23 (763)  1:38:39 (853)  2:30:19 (912)     2:31:23  
916.   Terttu Peltoniemi Haukiputaan Heitto  FIN  12:00:00   43:40 (894)  1:42:06 (908)  2:30:11 (911)  2:30:50 (863)  2:31:37  
917.   Jukka Sahi Oulu  FIN  12:00:00   34:44 (440)  1:27:22 (640)  2:29:22 (904)  2:31:17 (866)  2:31:39  
918.   Hanna Hoikkala Prisma Zeppelin  FIN  12:00:00   43:31 (871)  1:41:57 (896)  2:30:44 (913)  2:30:47 (862)  2:31:51  
919.   Melina Halvari ABC Tuira Hesburger  FIN  12:00:00   46:36 (954)  1:50:11 (961)  2:31:20 (917)  2:30:56 (864)  2:32:10  
920.   Jarkko Koskenkorva Kempele  FIN  12:00:00   40:58 (812)  1:42:14 (912)  2:31:14 (916)  2:31:29 (868)  2:32:22  
921.   Sampsa Viljamaa Oulu  FIN  12:00:00   43:27 (865)  1:41:39 (888)  2:31:09 (914)  2:31:15 (865)  2:32:27  
922.   Riku Leppäjärvi Katman Oy  FIN  12:00:00   39:30 (770)  1:31:37 (753)  2:31:12 (915)  2:31:24 (867)  2:32:28  
923.   Sointu Paakkonen Laukaa  FIN  12:00:00   43:35 (873)  1:42:01 (901)  2:31:34 (918)  2:31:35 (869)  2:32:52  
924.   Anne Bergman Teiden Tallaajat Tervola  FIN  12:00:00   38:06 (667)  1:36:54 (823)  2:31:38 (919)     2:32:58  
925.   Niina Hamari Prisma Raksila  FIN  12:00:00   43:37 (879)  1:41:56 (894)  2:31:42 (921)  2:31:43 (870)  2:32:59  
926.   Janne Kontio Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   43:04 (853)  1:38:32 (849)  2:31:42 (920)  2:31:46 (871)  2:33:01  
927.   Suvi Kallio Helsinki  FIN  12:00:00   40:36 (800)  1:38:39 (853)  2:31:46 (922)  2:32:03 (872)  2:33:07  
928.   Anu Leppänen Oulu  FIN  12:00:00   44:33 (929)  1:44:51 (936)  2:32:50 (923)  2:32:54 (873)  2:34:02  
929.   Maria Vääräniemi Oulu  FIN  12:00:00   35:26 (517)  1:43:05 (919)  2:32:58 (924)  2:33:42 (876)  2:34:25  
930.   Tapani Asikainen Rovaniemen Reserviläiset  FIN  12:00:00   44:14 (925)  1:43:17 (921)  2:33:16 (927)     2:34:35  
931.   Kristiina Okkonen Muhos  FIN  12:00:00   43:38 (885)  1:42:29 (917)  2:33:11 (925)  2:33:43 (877)  2:34:39  
932.   Arja Vimpari Raahe  FIN  12:00:00   43:03 (851)  1:42:06 (909)  2:33:12 (926)  2:33:36 (875)  2:34:40  
933.   Anja Pellikka Osuuskauppa Arina konttori  FIN  12:00:00   46:41 (962)  1:47:23 (947)  2:33:35 (928)  2:33:25 (874)  2:34:46  
934.   Annikki Tammi Oulu  FIN  12:00:00   43:27 (866)  1:43:09 (920)  2:34:06 (929)  2:34:49 (881)  2:35:34  
935.   Lea Perhomaa Liminka  FIN  12:00:00   44:11 (919)  1:44:47 (935)  2:34:26 (930)  2:34:24 (879)  2:35:36  
936.   Tiina Lehtomäki Liminka  FIN  12:00:00   44:11 (919)  1:44:46 (934)  2:34:26 (931)  2:34:25 (880)  2:35:37  
937.   Leena Koponen Prisma Raksila  FIN  12:00:00   47:29 (971)  1:48:53 (953)  2:34:37 (934)  2:34:21 (878)  2:35:41  
938.   Aira Piekkari Kempele  FIN  12:00:00   43:58 (910)  1:44:03 (926)  2:34:31 (932)  2:35:04 (882)  2:35:55  
939.   Ritva Kukkonen Oulun III Hansa Apteekki  FIN  12:00:00   43:58 (909)  1:44:02 (925)  2:34:31 (933)  2:35:06 (883)  2:35:57  
940.   Ari-Pekka Kemi Oulu  FIN  12:00:00   46:22 (950)  1:47:11 (945)  2:35:20 (935)  2:35:29 (884)  2:36:35  
941.   Sari Alatalo Oulu  FIN  12:00:00   43:52 (902)  1:46:02 (941)  2:35:26 (936)  2:35:30 (885)  2:36:40  
942.   Kirsti Satta AMC/Kolari  FIN  12:00:00   45:38 (935)  1:46:46 (944)  2:36:15 (937)  2:36:43 (886)  2:37:44  
943.   Venla Tallgren Oulu  FIN  12:00:00   43:58 (908)  1:44:32 (932)  2:36:37 (938)  2:36:54 (887)  2:38:06  
944.   Jaakko Pakonen S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00   56:27 (1015)  1:56:18 (983)  2:37:06 (939)  2:36:57 (888)  2:38:09  
945.   Hanna Mustajärvi Rovaniemi  FIN  12:00:00   46:31 (951)  1:52:22 (972)  2:37:31 (940)  2:37:37 (890)  2:38:42  
946.   Timo Kortelainen Jyväskylä  FIN  12:00:00   45:01 (930)  1:46:29 (943)  2:37:34 (941)  2:37:35 (889)  2:38:53  
947.   Johanna Pelkonen Oulu  FIN  12:00:00   47:48 (974)  1:51:00 (964)  2:37:40 (942)  2:37:40 (891)  2:38:55  
948.   Elina Romppainen KiKakerho  FIN  12:00:00   45:41 (936)  1:47:33 (948)  2:37:43 (943)  2:38:09 (892)  2:39:03  
949.   Johanna Keränen KiKakerho  FIN  12:00:00   45:42 (937)  1:47:33 (948)  2:37:43 (944)  2:38:10 (893)  2:39:04  
950.   Mari-Anna Alenius Oulu  FIN  12:00:00   44:12 (922)  1:49:09 (956)  2:38:01 (946)  2:38:23 (894)  2:39:17  
951.   Merja Savolainen Oulu  FIN  12:00:00   44:13 (924)  1:49:09 (957)  2:38:00 (945)  2:38:23 (895)  2:39:17  
952.   Kirsti Leinonen Oulu  FIN  12:00:00   40:41 (802)  1:41:02 (872)  2:38:47 (947)  2:39:03 (896)  2:40:11  
953.   Mirva Salmela Oulu  FIN  12:00:00   43:38 (887)  1:45:44 (940)  2:39:00 (948)     2:40:13  
954.   Riikka Rautiainen Sale Herukka  FIN  12:00:00   46:37 (958)  1:49:12 (958)  2:39:28 (949)  2:39:24 (897)  2:40:45  
955.   Elisa Tuomisto Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   47:22 (966)  1:50:41 (962)  2:39:45 (952)  2:39:55 (899)  2:40:57  
956.   Juha Romppainen Oulu  FIN  12:00:00   43:54 (903)  1:42:03 (906)  2:39:42 (950)  2:39:51 (898)  2:41:13  
956.   Pekka Poikela Sale Myllyoja  FIN  12:00:00   44:01 (914)  1:41:22 (882)  2:39:43 (951)  2:40:05 (900)  2:41:13  
958.   Merja Määttä Intersport Joutsensilta  FIN  12:00:00   42:43 (844)  1:44:57 (937)  2:40:03 (953)  2:40:34 (901)  2:41:35  
959.   Venla Vuorijoki Beauty Center  FIN  12:00:00   46:19 (949)  1:51:17 (967)  2:41:01 (955)  2:40:54 (902)  2:42:19  
960.   Jenni Koivula ABC Kiiminki  FIN  12:00:00   47:25 (967)  1:52:37 (973)  2:40:55 (954)  2:41:02 (903)  2:42:22  
961.   Heidi Kekkonen Oulu  FIN  12:00:00   46:53 (963)  1:50:03 (960)  2:41:16 (956)  2:41:19 (904)  2:42:41  
962.   Anni Halonen Nurmes  FIN  12:00:00   45:44 (939)  1:47:33 (948)  2:41:40 (959)  2:41:21 (905)  2:42:43  
963.   Liisa Mannermaa Oulu  FIN  12:00:00   43:04 (856)  1:46:11 (942)  2:41:19 (957)  2:41:42 (906)  2:42:44  
964.   Mikko Jänkälä Muurolankisaveikot MKV  FIN  12:00:00   43:54 (903)  1:44:08 (927)  2:41:31 (958)     2:43:00  
965.   Anne-Maria Piispanen Oulu  FIN  12:00:00   43:10 (859)  1:47:19 (946)  2:41:50 (960)  2:42:34 (907)  2:43:15  
966.   Anne Luokkanen Oulunsalo  FIN  12:00:00   46:14 (946)  1:51:15 (966)  2:42:37 (961)  2:42:35 (908)  2:43:48  
967.   Nelli Rissanen Paavola  FIN  12:00:00   39:04 (750)  1:45:09 (939)  2:42:38 (962)  2:43:29 (909)  2:43:58  
968.   Anna Bruun Sale Myllyoja  FIN  12:00:00   44:00 (912)  1:45:07 (938)  2:43:19 (963)  2:43:36 (910)  2:44:43  
969.   Hanna-Elina Tervo S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00   45:24 (934)  1:50:57 (963)  2:44:31 (966)  2:44:31 (911)  2:45:38  
970.   Mervi Koski Siikajoki  FIN  12:00:00   44:11 (918)  1:49:15 (959)  2:44:33 (968)  2:44:33 (912)  2:45:39  
971.   Laura Haarahiltunen Sokos Herkku Oulu  FIN  12:00:00   46:18 (948)  1:51:55 (970)  2:44:22 (965)  2:44:36 (914)  2:45:42  
972.   Minna Sirviö Prisma Limingantulli  FIN  12:00:00   46:17 (947)  1:51:54 (968)  2:44:22 (964)  2:44:36 (915)  2:45:42  
973.   Henna Paajala Kestävyyttä pintakaasulla 24/7  FIN  12:00:00   44:08 (917)  1:49:03 (955)  2:44:31 (967)  2:44:34 (913)  2:45:43  
974.   Anna-Kaisa Tuuttila S-market Pattijoki  FIN  12:00:00   51:37 (996)  1:56:22 (984)  2:44:48 (970)  2:44:42 (916)  2:46:00  
975.   Tarja Kyröläinen Raahe  FIN  12:00:00   51:37 (997)  1:56:22 (985)  2:44:48 (971)  2:44:44 (917)  2:46:01  
976.   Laura Sipilä Linja Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00   43:38 (887)  1:47:37 (951)  2:44:44 (969)  2:45:06 (918)  2:46:26  
977.   Mikko Kilpala Oulu  FIN  12:00:00   53:11 (1006)  1:57:37 (988)  2:45:28 (972)  2:45:22 (919)  2:46:45  
978.   Johanna Kutuniva Nivala  FIN  12:00:00   46:01 (944)  1:51:08 (965)  2:45:29 (973)  2:45:47 (920)  2:46:48  
979.   Aino Honkanen Lapinlahti  FIN  12:00:00   51:17 (995)  1:57:11 (987)  2:46:10 (974)  2:45:55 (921)  2:47:11  
980.   Hilla Ollila ABC Tuira Hesburger  FIN  12:00:00   46:36 (956)  1:55:06 (976)  2:46:49 (975)  2:46:31 (922)  2:47:45  
981.   Terhi Ruokangas Taivalkoski  FIN  12:00:00   48:26 (976)  1:55:38 (979)  2:47:23 (976)  2:47:30 (923)  2:48:44  
982.   Tero Isopoussu Taivalkoski  FIN  12:00:00   48:25 (975)  1:55:38 (978)  2:47:24 (977)  2:47:32 (924)  2:48:45  
983.   Inka Keränen ABC Tuira Hesburger  FIN  12:00:00   46:37 (959)  1:55:05 (975)  2:47:45 (979)  2:47:32 (925)  2:48:47  
984.   Alma Keränen ABC Tuira Hesburger  FIN  12:00:00   46:37 (957)  1:55:07 (977)  2:47:44 (978)  2:47:32 (925)  2:48:47  
985.   Ronja Nikula S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00   45:23 (933)  1:51:54 (969)  2:48:23 (980)  2:48:31 (927)  2:49:39  
986.   Laura Luoto Tyrnävä  FIN  12:00:00   50:25 (991)  1:58:46 (992)  2:49:24 (981)  2:49:14 (928)  2:50:34  
987.   Riitta-Liisa Niinimaa ABC Kiiminki  FIN  12:00:00   47:25 (968)  1:55:57 (980)  2:51:05 (982)  2:51:01 (929)  2:52:21  
988.   Matti Miettunen Kuivaniemi  FIN  12:00:00   45:49 (940)  1:52:07 (971)  2:51:24 (983)  2:52:31 (930)  2:52:58  
989.   Riikka Nurmela Sale Alppila  FIN  12:00:00   46:34 (952)  1:52:46 (974)  2:52:11 (984)  2:52:45 (932)  2:53:18  
990.   Johanna Puhakka ABC Kiiminki  FIN  12:00:00   47:25 (968)  1:55:57 (981)  2:52:35 (985)  2:52:44 (931)  2:54:04  
991.   Aino Hyry S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   49:49 (984)  1:59:14 (996)  2:53:45 (989)  2:53:26 (935)  2:54:36  
992.   Janette Haataja S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   49:50 (985)  1:59:14 (997)  2:53:45 (990)  2:53:26 (934)  2:54:36  
992.   Mirka Sarajärvi S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   49:44 (983)  1:59:15 (998)  2:53:45 (991)  2:53:26 (935)  2:54:36  
994.   Arja Junttila Beauty Center  FIN  12:00:00   52:04 (1003)  1:58:28 (990)  2:53:02 (986)  2:53:37 (938)  2:54:38  
995.   Sallamari Blomberg Beauty Center  FIN  12:00:00   52:05 (1004)  1:58:29 (991)  2:53:02 (987)  2:53:37 (937)  2:54:38  
996.   Jaana Kaikkonen Oulu  FIN  12:00:00   46:39 (960)  1:56:06 (982)  2:53:17 (988)  2:53:25 (933)  2:54:41  
997.   Eeva-Liisa Vilmi Jääli  FIN  12:00:00   49:09 (981)  1:59:24 (999)  2:54:29 (993)  2:54:32 (939)  2:55:50  
998.   Emilia Koskelo Oulu  FIN  12:00:00   52:00 (1001)  1:58:28 (989)  2:54:20 (992)  2:54:40 (940)  2:55:53  
999.   Jere Hölttä Prisma Raksila  FIN  12:00:00   48:53 (979)  1:58:49 (994)  2:55:25 (996)  2:55:03 (942)  2:56:17  
1000.   Mira Pätsi Prisma Raksila  FIN  12:00:00   48:53 (980)  1:58:49 (994)  2:55:25 (997)  2:55:04 (943)  2:56:18  
1001.   Taija Pitkänen Sokos oulu  FIN  12:00:00   53:11 (1007)  2:01:26 (1010)  2:54:37 (994)  2:54:57 (941)  2:56:21  
1002.   Jorma Rajakangas Luupujoen jotos  FIN  12:00:00      1:48:22 (952)  2:54:55 (995)     2:56:21  
1003.   Sanna Anttila S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   49:50 (986)  1:59:41 (1000)  2:55:30 (999)  2:55:20 (945)  2:56:30  
1004.   Maria Keskitalo Prisma Raksila  FIN  12:00:00   48:52 (978)  1:58:49 (993)  2:55:28 (998)  2:55:19 (944)  2:56:33  
1005.   Suvi Sauvola S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   49:51 (988)  1:59:41 (1001)  2:55:34 (1000)  2:55:33 (946)  2:56:44  
1006.   Päivi Kaikkonen S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   49:50 (987)  1:59:41 (1002)  2:55:34 (1001)  2:55:34 (947)  2:56:44  
1007.   Henna Niskanen Hesburger Kastelli  FIN  12:00:00   51:56 (1000)  2:01:40 (1011)  2:57:15 (1002)  2:57:16 (948)  2:58:38  
1008.   Tuula Hänninen Pohjoista voimaa  FIN  12:00:00   50:24 (990)  2:01:05 (1008)  2:57:57 (1004)  2:58:34 (951)  2:59:28  
1009.   Tiina Riepula Kuivaniemen Yritys  FIN  12:00:00   50:50 (993)  2:01:04 (1006)  2:57:56 (1003)  2:58:27 (950)  2:59:29  
1010.   Markku Kaikkonen Kuivaniemen Yritys  FIN  12:00:00   50:51 (994)  2:01:05 (1007)  2:57:58 (1005)  2:58:27 (949)  2:59:29  
1011.   Maire Vesa Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   1:02:12 (1021)  2:06:55 (1019)  2:59:20 (1006)  2:59:57 (954)  3:00:40  
1012.   Laura Palosaari Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   51:52 (998)  2:02:36 (1014)  2:59:36 (1007)  2:59:21 (952)  3:00:41  
1013.   Seija Nikulainen Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   50:03 (989)  2:00:41 (1005)  2:59:50 (1008)  3:00:02 (955)  3:01:04  
1014.   Minna Palosaari Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   51:52 (999)  2:02:38 (1015)  2:59:52 (1009)  2:59:48 (953)  3:01:07  
1015.   Tarja Hentonen Sale Alppila  FIN  12:00:00   47:41 (973)  2:00:33 (1004)  3:00:48 (1010)  3:01:34 (957)  3:02:08  
1016.   Aila Kokko PPSHP/Vapari  FIN  12:00:00   49:29 (982)  2:01:09 (1009)  3:01:26 (1011)  3:01:34 (956)  3:02:55  
1017.   Jari Yrjänheikki Lohijärven Kuohu  FIN  12:00:00   46:35 (953)  1:57:00 (986)  3:04:18 (1012)  3:04:31 (958)  3:05:52  
1018.   Miia Salmela Sale Kuivasjärvi  FIN  12:00:00   47:22 (965)  2:01:58 (1012)  3:05:47 (1013)  3:06:23 (959)  3:07:49  
1019.   Heini Poth Sale Kaijonharju  FIN  12:00:00   47:21 (964)  2:01:59 (1013)  3:05:47 (1014)  3:06:23 (960)  3:07:49  
1020.   Ulla Oksama ABC Tupos  FIN  12:00:00   53:16 (1008)  2:06:43 (1018)  3:06:41 (1015)  3:07:35 (961)  3:08:29  
1021.   Annukka Keinänen S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00   55:13 (1009)  2:11:21 (1023)  3:09:26 (1017)  3:09:22 (962)  3:10:30  
1022.   Reetta Keinänen Sale Kaijonharju  FIN  12:00:00   55:13 (1010)  2:11:21 (1025)  3:09:26 (1018)  3:09:22 (963)  3:10:30  
1023.   Aija Suorsa S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00   55:14 (1011)  2:11:21 (1024)  3:09:28 (1019)  3:09:39 (964)  3:10:45  
1024.   Teija Kylmä Keminmaan kasEllit  FIN  12:00:00   48:50 (977)  2:04:30 (1016)  3:11:32 (1020)  3:13:12 (965)  3:13:37  
1025.   Anna-Maija Kanninen Sale Rantsila  FIN  12:00:00   52:25 (1005)  2:10:15 (1021)  3:13:47 (1021)  3:14:12 (966)  3:15:30  
1026.   Aino Kotajärvi Prisma Raksila  FIN  12:00:00   47:29 (970)  2:07:01 (1020)  3:14:05 (1022)  3:14:19 (967)  3:15:38  
1027.   Emilia Ahola Prisma Raksila  FIN  12:00:00   47:30 (972)  2:05:00 (1017)  3:14:06 (1023)  3:14:23 (968)  3:15:38  
1028.   Annamaija Koskelainen Oulu  FIN  12:00:00   50:43 (992)  2:10:48 (1022)  3:14:33 (1024)  3:14:54 (969)  3:16:03  
1029.   Pekka Piispanen Oulu  FIN  12:00:00   46:40 (961)  2:00:23 (1003)  3:16:52 (1025)  3:17:59 (970)  3:19:17  
1030.   Timo Stenroth Sale Raksila  FIN  12:00:00   56:27 (1014)  2:16:33 (1028)  3:20:00 (1026)  3:19:42 (971)  3:20:55  
1031.   Tarja Nissinen Beauty Center  FIN  12:00:00   55:52 (1013)  2:14:14 (1027)  3:20:31 (1027)  3:21:34 (972)  3:22:35  
1032.   Toini Kettunen Beauty Center  FIN  12:00:00   55:52 (1012)  2:14:14 (1026)  3:20:31 (1028)  3:21:35 (973)  3:22:35  
1033.   Silja Heikkinen Prisma Raksila  FIN  12:00:00   1:03:09 (1024)  2:26:37 (1031)  3:31:11 (1029)  3:31:38 (974)  3:32:57  
1034.   Kristiina Häkki Prisma Raksila  FIN  12:00:00   1:03:10 (1026)  2:26:38 (1033)  3:31:11 (1031)  3:31:38 (975)  3:32:58  
1035.   Sari Holappa Prisma Raksila  FIN  12:00:00   1:03:09 (1025)  2:26:38 (1032)  3:31:11 (1030)  3:31:39 (976)  3:32:59  
1036.   Minttu Mikkonen S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   1:01:22 (1019)  2:26:34 (1030)  3:33:43 (1032)  3:34:36 (977)  3:35:46  
1037.   Minna Moilanen S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   1:01:22 (1019)  2:26:33 (1029)  3:33:43 (1033)  3:34:37 (978)  3:35:47  
1038.   Marika Saarela Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   1:02:12 (1022)  2:33:16 (1034)  3:50:54 (1034)  3:52:29 (979)  3:53:12  
1039.   Marika Holappa Prisma Limingantulli  FIN  12:00:00   1:02:21 (1023)  2:33:17 (1035)  3:50:55 (1035)  3:52:30 (980)  3:53:13  
1040.   Jenni Hankkila Sale Raksila  FIN  12:00:00   57:04 (1017)  2:36:32 (1037)  4:00:03 (1036)  4:00:56 (981)  4:02:24  
1041.   Mikko Ikäheimo Sale Raksila  FIN  12:00:00   57:05 (1018)  2:36:33 (1038)  4:00:04 (1038)  4:00:59 (982)  4:02:27  
1042.   Kristiina Karjalainen Sale Raksila  FIN  12:00:00   57:04 (1016)  2:36:19 (1036)  4:00:04 (1037)  4:01:00 (983)  4:02:27  
   Pentti Savilampi Raahen Maitohapot  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Viljo Pesonen Laplands Runners  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Timo Sipola Oulu Triathlon & Cycling  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Ilmari Laakso JS-PU  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tuomas Talvila Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Antti Ristkari Kempeleen seurakunta  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tapio Seppänen CMVS  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jari Erikkilä raahe  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Markku Kyllönen Oulu  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Petri Leskelä Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jarmo Holappa Oulun OKT Oy  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Pasi Ala-Korpi Ullavan Kilpa  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jukka Aho Kemi  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Pasi Mällinen Tyrnävä  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tero Osmo Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Pekka Isohookana Kellon Vaeltajat  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Oula Karjalainen Kontio  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Matti Kantola Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Janne Niemelä Tanssivat Timpurit ry  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Hannu Siira Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jorma Hekkala Espoo  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Pekka Päivärinta PehuTec Oy  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Ilkka Komulainen S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Timo Kääriäinen Kastelli-talot Oy/LNM  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Antti Pelkonen Bitfactor Oy  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kai Hietala Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Toni Hakanen Synopsys Finland Oy  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tuomas Tonteri elfGROUP Kyberturvallisuuspalve  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Petteri Annunen Nokia Oy  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Juha Miettunen S-market Kemi  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jorma Jurmu WSP  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Arto Pisilä Kempeleen seurakunta  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Mika Lackman Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Asko Veteläinen OJT  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Pekka Keskiaho Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Henri Lumme Metsokankaan reipas  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Risto Pakanen ROHM Semiconductor GmbH  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Olaf Lakin Minneapolis, Minnesota USA  USA  12:00:00               ei läht.  
   Jouni Palander S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jaakko Niemi Kajaani  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Janne Pekkarinen LapWall Oy  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Raimo Lepistö Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Esa Koponen Siili Solutions  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tommi Kuru ABC Tuira Hesburger  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Mikko Tihinen Qlik  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jussi Korhonen Juntit OK  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Teemu Kursu Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Heikki Palosaari Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tommi Kiviniemi Sweco Ympäristö  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Juha Koskelo Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tuomas Hautamäki Ylivieska  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Martti Meriläinen ABC Liminka  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Joonas Tölli Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Arttu Vilmi Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Matti Pöyskö Talenom  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Petri Heikinmatti Talenom  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Jaakko Antinkaapo Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Lasse Pelttari Tili-Tekno  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Akseli Kurttio Nordea  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Eerik Puolitaival Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Mika Runtti ABC Kiiminki  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Turkka Salmi Veli ja sen sisko  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jyri Lahti Sale Mäntylä  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Antti Airaksinen Vaasa  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Antti Heikkinen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jere Pitkälä Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Aappo Autti Sale Karjasilta  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Riku Vakkuri Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Lassi Hintsala Oulunsalo  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Valtteri Koskela Kannus  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Rene Stolt Hesburger Kastelli  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Konsta Keski-Ojala Ylivieska  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Lauri Pernu OJT  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Mikko Suorsa Haukipudas  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Aila Hyvönen Beauty Center  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Gunilla Laakso SI-SU  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Sinikka Holappa Prisma Raksila  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Maarit Pätsi Lapin keskussairaala  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Katriina Ruonio Oulu  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Päivi Ahola Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anu Myllymäki Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Johanna Kallio Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kerttu Heikkinen Kraton  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Marianne Haapea MIPT  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Mirja Korhonen Vuokatti  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Malina Ruisvaara Team Timmit Tammat  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Asta Nuorala Pyhäjoki  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Minna Kiviniemi Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kirsi Nöjd Ii  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Virpi Rautiainen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Pia Mäenpää Tyrnävä  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Päivi Westerholm Oulu/ Vapari  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Sanna Tapio KemTU Triathlon  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Sari Husa Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kaisa Kärppä Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kirsi Myllyaho Prisma Zeppelin  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Mari Lahtinen Team Timmit Tammat  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Mervi Pietikäinen Haukiputaan Heitto  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Felicity Holmes Geneva, Switzerland  AUS  12:00:00               ei läht.  
   Päivi Mäkimartti Talenom  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tiina Sarparanta Oulun poliisilaitos  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Merja Kuoppala Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Niina Pääkkö Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Marjo-Riitta Romakkaniemi Rovaniemi  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Eija Härmä-Moilanen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anne Mustajärvi Oulu  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Sanna Paakkonen Raahe  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Hely Forsberg-Moilanen Pudasjärvi  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Ritva Torikka Keminmaa  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Laura Korhonen Kuopio  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anna Laaninen-Lintulahti Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Katja Rauhala Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Hannele Nevala Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kati Putaala Helsinki  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anne Piispanen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Suvi Hautamäki Talenom  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Eva-Lena Huhtala Kokkola  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Noora Tuohino AMC  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Saara Holappa Rosso Zeppelin  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Hanna Rutanen Oslo, NOR  NOR  12:00:00               ei läht.  
   Raija-Leena Heikkala Tupos  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Sanna Kokkoniemi Sortolan Jäätelö  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Marjukka Ländén Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jenni Paakkari Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Henriikka Tajakka S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anu Törmälehto Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Meeri Nurmimäki Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Henna-Riikka Ilmola Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Johanna Ojala Kannus  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Laura Tyni S-market Tyrnävä  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Milla Alavuotunki Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Laura Tuuliainen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Iida Vikholm Suomussalmi  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Emilia Korhonen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Riikka Fred Järvenpää  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anna-Riina Nivala ABC Kiiminki  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kaija Pitkänen Nordea  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Anniina Valjus Linja Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Annamari Parviainen OYS Vapari  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Marika Vanha-Aho Sale Raksila  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kati Pyrrö Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Noora Kiiskinen Prisma Raahe  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tiina Hyry Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anni Moilanen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Juliaana Lääkkölä Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Eeva-Leena Pikkuaho Muhos S-market  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kaisla Hulkko Rovaniemi  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Emilia Mustola Sale Alppila  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Martta Huttunen S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anniina Salomäki Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Erica Loukusa Rogers, MN  USA  12:00:00               keskeytti  
   Salla Alila Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Roosa Haipus Sale Kuivasranta  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tuuli Juntunen Suomussalmen Rasti  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kaija Yrjänä Ruukki  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Venla Kallinen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Saara Viljamaa Sale Raksila  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Hanna-Kaisa Kyllönen Kuhmo  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Kari Heljasvaara elfGroup Kyberturvallisuuspalve  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Maiju Koivumäki Oulu  FIN  12:00:00               keskeytti  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English