Terwahölkkä ja -maraton 20.5.2017

Naiset puolimaraton

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
6,10 km
Väliaika
14,4 km
Väliaika
20,87 km
Nettoaika
Maali
21,1 km
 
1.   Marja-Riitta Ojala Simo  FIN  12:00:00   24:33 (2)  57:20 (1)  1:23:12 (1)  1:23:55 (1)  1:23:57  
2.   Veera Mantere Pudasjärven Urheilijat  FIN  12:00:00   24:31 (1)  58:11 (2)  1:24:38 (2)     1:25:24  
3.   Sofia Nilsson Helsinki  SWE  12:00:00   24:54 (3)  1:00:24 (3)  1:28:09 (3)  1:28:48 (2)  1:28:52  
4.   Elina Halonen Oulu  FIN  12:00:00   26:43 (4)  1:03:18 (5)  1:31:39 (4)  1:32:04 (3)  1:32:24  
5.   Henna Vanhanen Pudasjärven urheilijat  FIN  12:00:00      1:02:59 (4)  1:31:59 (5)  1:32:47 (4)  1:32:50  
6.   Karoliina Kellola Raahe  FIN  12:00:00   27:29 (5)  1:04:55 (6)  1:34:33 (6)  1:35:15 (5)  1:35:21  
7.   Mari Päkkilä Hemascon Oy  FIN  12:00:00   28:51 (6)  1:08:31 (7)  1:39:45 (7)  1:40:30 (6)  1:40:38  
8.   Susanna Pöyskö Oulu  FIN  12:00:00   29:13 (7)  1:09:29 (8)  1:41:48 (8)  1:42:31 (7)  1:42:40  
9.   Pilvi Mannerkorpi Squeezy  FIN  12:00:00   29:15 (8)  1:09:51 (9)  1:43:23 (9)  1:44:10 (8)  1:44:20  
10.   Susanna Antila Oulu  FIN  12:00:00   30:07 (11)  1:11:19 (10)  1:43:59 (10)  1:44:35 (9)  1:44:48  
11.   Jenni Laakso Heukiputaan Heitto  FIN  12:00:00   30:23 (13)  1:11:24 (12)  1:44:06 (11)  1:44:51 (10)  1:45:06  
12.   Heini Joensuu-Manninen Oulu  FIN  12:00:00   30:44 (22)  1:12:22 (14)  1:44:23 (12)  1:44:52 (11)  1:45:11  
13.   Niina Oksa Karentia kodit  FIN  12:00:00   30:28 (18)  1:12:01 (13)  1:44:56 (13)  1:45:42 (12)  1:45:53  
14.   Saila Laine Kestävyyttä pintakaasulla 24/7  FIN  12:00:00   31:13 (25)  1:12:36 (15)  1:45:12 (14)  1:45:53 (13)  1:46:05  
15.   Milla Savilampi Oulu  FIN  12:00:00   29:55 (9)  1:11:20 (11)  1:45:23 (15)  1:46:17 (14)  1:46:24  
16.   Maiju Poutiainen Oulu  FIN  12:00:00   31:28 (26)  1:13:50 (22)  1:46:08 (16)  1:46:43 (15)  1:47:01  
17.   Liisa Marjeta Levottomat jalat  FIN  12:00:00   30:29 (19)  1:12:55 (17)  1:46:26 (17)  1:47:08 (16)  1:47:19  
18.   Maj-Lis Sörmlund Haparanda  SWE  12:00:00   30:38 (20)  1:13:34 (21)  1:46:56 (18)  1:47:36 (18)  1:47:47  
19.   Lotta Saarela S-market Kaukovainio  FIN  12:00:00      1:12:54 (16)  1:47:07 (19)  1:47:50 (19)  1:48:03  
20.   Henna Kemppainen Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   33:53 (47)  1:17:05 (35)  1:47:20 (20)  1:47:30 (17)  1:48:12  
21.   Minna Uusimäki Oulu  FIN  12:00:00   30:45 (23)  1:12:55 (18)  1:47:22 (21)  1:48:03 (20)  1:48:17  
22.   Marjo Vesala Team Sukset Narikassa  FIN  12:00:00   30:00 (10)  1:13:26 (20)  1:47:31 (22)  1:48:18 (21)  1:48:28  
23.   Katariina Tölli Tyrnävä  FIN  12:00:00   30:23 (14)  1:13:23 (19)  1:47:53 (23)  1:48:36 (22)  1:48:51  
24.   Elina Martimo Kemi  FIN  12:00:00   32:38 (36)  1:15:45 (29)  1:48:41 (24)  1:49:20 (23)  1:49:39  
25.   Salla Korsulainen Arctic Triathlon  FIN  12:00:00   32:24 (32)  1:16:02 (32)  1:49:07 (25)  1:49:42 (24)  1:50:05  
26.   Terhi Säippä Oulu  FIN  12:00:00   31:10 (24)  1:15:05 (24)  1:49:19 (26)  1:49:57 (26)  1:50:15  
27.   Kaisa Taimisto Oulu  FIN  12:00:00   32:18 (30)  1:15:54 (31)  1:49:39 (28)  1:50:11 (27)  1:50:28  
28.   Anni Louhimo Oulun III Hansa Apteekki  FIN  12:00:00   30:26 (16)  1:14:18 (23)  1:49:37 (27)  1:50:23 (28)  1:50:36  
29.   Marja Nurkkala Sale Mäntylä  FIN  12:00:00   33:38 (43)  1:17:34 (37)  1:50:01 (30)  1:49:50 (25)  1:50:45  
30.   Teija Länsipää Oulu  FIN  12:00:00   32:25 (33)  1:15:54 (30)  1:49:48 (29)     1:50:48  
31.   Anne Kivioja Tyrnävä  FIN  12:00:00   30:24 (15)  1:15:13 (25)  1:50:05 (31)  1:50:51 (29)  1:51:05  
32.   Katariina Siirilä Oulun III Hansa Apteekki  FIN  12:00:00   30:28 (17)  1:15:14 (26)  1:50:10 (32)  1:50:54 (30)  1:51:07  
33.   Aino-Riitta Juntunen Kempele  FIN  12:00:00   30:41 (21)  1:15:28 (28)  1:50:33 (33)  1:51:16 (31)  1:51:29  
34.   Anna Visuri Sokos Herkku Oulu  FIN  12:00:00   32:33 (35)  1:16:23 (33)  1:50:38 (34)  1:51:27 (32)  1:51:45  
35.   Raisa Alatalo Raahe  FIN  12:00:00   34:24 (48)  1:18:41 (44)  1:51:05 (35)  1:51:34 (33)  1:51:56  
36.   Sanna Timonen Rovaniemi  FIN  12:00:00   33:35 (42)  1:18:15 (39)  1:53:13 (36)  1:53:35 (34)  1:54:08  
37.   Marianne Kettu Oulu  FIN  12:00:00   32:26 (34)  1:17:33 (36)  1:53:19 (37)  1:53:57 (36)  1:54:15  
38.   Marianne Mäntyoja Oulu  FIN  12:00:00               1:54:24  
39.   Mari Bakala Oulu  FIN  12:00:00   34:56 (54)  1:19:31 (47)  1:53:34 (38)  1:53:48 (35)  1:54:25  
40.   Hanna Luukkonen Talenom  FIN  12:00:00   33:06 (39)  1:18:34 (40)  1:53:42 (39)  1:54:23 (38)  1:54:40  
41.   Ulla Rauhanummi Oulu  FIN  12:00:00   34:41 (53)  1:19:11 (45)  1:53:48 (40)  1:54:04 (37)  1:54:41  
42.   Kaisa Yannopoulos Oulu  FIN  12:00:00   31:47 (27)  1:16:51 (34)  1:53:50 (41)  1:54:36 (39)  1:54:51  
43.   Veera Huotari Kuljetus Ylivirta  FIN  12:00:00   32:49 (38)  1:18:35 (41)  1:54:27 (42)     1:55:28  
44.   Veera Tikkinen Oulu  FIN  12:00:00   32:09 (28)  1:18:11 (38)  1:54:31 (43)     1:55:30  
45.   Tiina Pesonen Oulu  FIN  12:00:00   33:44 (45)  1:19:11 (46)  1:54:35 (44)  1:55:07 (41)  1:55:34  
46.   Henna Viitala Oulu  FIN  12:00:00   34:57 (56)  1:20:20 (53)  1:54:55 (45)  1:55:03 (40)  1:55:49  
47.   Mira Mulari OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  12:00:00   32:24 (31)  1:18:40 (42)  1:54:58 (46)  1:55:51 (44)  1:56:01  
48.   Miia Aitto-Oja Oulu  FIN  12:00:00   30:22 (12)  1:15:26 (27)  1:55:05 (47)  1:56:01 (45)  1:56:13  
49.   Saara Suorsa Muhos  FIN  12:00:00   35:26 (68)  1:21:21 (60)  1:55:24 (48)  1:55:34 (42)  1:56:16  
50.   Kaisa Vähäkuopus Oulu  FIN  12:00:00   34:59 (57)  1:20:26 (55)  1:55:40 (50)  1:55:51 (43)  1:56:38  
51.   Maarit Vimpari Tyrnävä  FIN  12:00:00   34:29 (49)  1:19:43 (48)  1:55:38 (49)     1:56:40  
52.   Henna Mylly Oulu  FIN  12:00:00   36:41 (87)  1:24:19 (77)  1:55:55 (53)  1:56:14 (47)  1:56:42  
53.   Anu Kivistö-Rahnasto WSP  FIN  12:00:00   33:30 (41)  1:20:00 (50)  1:55:43 (51)  1:56:20 (48)  1:56:44  
54.   Henna Seppänen Kajaani  FIN  12:00:00   34:34 (51)  1:19:44 (49)  1:55:52 (52)  1:56:09 (46)  1:56:57  
55.   Pia Peteri OYS Vapari  FIN  12:00:00   33:45 (46)  1:20:05 (51)  1:56:17 (54)  1:56:53 (49)  1:57:15  
56.   Saija Sillanpää Kaustisen Pohjan-veikot  FIN  12:00:00   35:02 (59)  1:20:17 (52)  1:56:48 (55)  1:56:57 (50)  1:57:44  
57.   Veera Ruuskanen Oulu  FIN  12:00:00   36:03 (79)  1:22:51 (68)  1:57:23 (58)  1:57:35 (51)  1:58:14  
58.   Laura Peura Rovaniemi  FIN  12:00:00   36:03 (80)  1:22:51 (68)  1:57:23 (57)  1:57:35 (51)  1:58:14  
59.   Hanna Hangasmaa Oulu  FIN  12:00:00   34:56 (55)  1:21:19 (56)  1:57:19 (56)  1:57:54 (53)  1:58:20  
60.   Anniina Pitkälä Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   35:19 (61)  1:22:13 (63)  1:57:42 (59)  1:58:01 (54)  1:58:40  
61.   Anna Leinonen Nordea  FIN  12:00:00   32:12 (29)  1:18:40 (43)  1:57:53 (60)  1:58:44 (56)  1:58:59  
62.   Ilona Mikkola Rovaniemi  FIN  12:00:00   33:28 (40)  1:20:23 (54)  1:58:19 (61)  1:58:54 (58)  1:59:18  
63.   Salla Heikkinen OYS Vapari  FIN  12:00:00   35:00 (58)  1:21:22 (61)  1:58:24 (62)  1:58:51 (57)  1:59:28  
64.   Katri Hautaniemi Oulu  FIN  12:00:00   34:31 (50)  1:21:20 (57)  1:58:41 (64)  1:58:41 (55)  1:59:30  
65.   Hanna Ruotsalainen Oulu  FIN  12:00:00   35:24 (64)  1:22:18 (64)  1:58:47 (65)  1:59:12 (60)  1:59:47  
66.   Anna-Kaisa Karppinen Muhos  FIN  12:00:00   35:26 (69)  1:21:20 (58)  1:58:40 (63)  1:59:07 (59)  1:59:49  
67.   Suvi Antila Oulu  FIN  12:00:00   33:38 (44)  1:21:20 (58)  1:58:56 (66)  1:59:38 (61)  1:59:52  
68.   Suvi Pitkälä Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   35:25 (65)  1:23:17 (73)  2:00:07 (67)  2:00:20 (62)  2:00:59  
69.   Saara Niskanen Oulu  FIN  12:00:00   35:30 (71)  1:22:50 (67)  2:00:13 (68)  2:00:28 (63)  2:01:16  
70.   Anne Impiö Oulu  FIN  12:00:00   35:26 (66)  1:23:08 (71)  2:00:13 (68)  2:00:54 (67)  2:01:22  
71.   Despoina Kalognoma London  GRE  12:00:00   35:48 (76)  1:23:41 (75)  2:00:32 (71)  2:00:45 (66)  2:01:25  
72.   Rea Karanta Rovaniemi  FIN  12:00:00   35:41 (75)  1:22:44 (65)  2:00:22 (70)  2:00:39 (65)  2:01:26  
73.   Kirsi Översti Beauty Center  FIN  12:00:00   38:11 (105)  1:25:30 (85)  2:00:38 (72)  2:00:37 (64)  2:01:34  
74.   Marjut Laukkanen KemTu Triathlon  FIN  12:00:00   35:28 (70)  1:23:11 (72)  2:00:51 (73)  2:01:08 (68)  2:01:46  
75.   Aino Takalo Oulun III Hansa Apteekki  FIN  12:00:00   36:11 (82)  1:25:10 (81)  2:01:26 (74)  2:01:39 (69)  2:02:22  
76.   Kaisa-Annika Lehto Lehon kenneli  FIN  12:00:00   35:32 (72)  1:23:24 (74)  2:02:16 (75)  2:03:05 (72)  2:03:29  
77.   Essi Visuri Limingan koulutuskeskus  FIN  12:00:00   36:53 (91)  1:25:16 (83)  2:02:42 (76)  2:02:50 (70)  2:03:31  
78.   Jasmi Korhonen Oulu  FIN  12:00:00   36:21 (83)  1:24:38 (78)  2:02:51 (77)  2:03:08 (73)  2:03:54  
79.   Taneli Sihvonen Sale Maikkula  FIN  12:00:00   38:59 (116)  1:29:22 (102)  2:03:05 (78)  2:02:57 (71)  2:03:58  
80.   Mervi Seppänen Suomusalmi  FIN  12:00:00   35:10 (60)  1:24:09 (76)  2:03:16 (79)  2:04:11 (75)  2:04:24  
81.   Johanna Hyttinen Kemi  FIN  12:00:00   35:21 (63)  1:22:58 (70)  2:03:20 (80)  2:03:47 (74)  2:04:30  
82.   Nelly Isopahkala Oulu  FIN  12:00:00   32:44 (37)  1:21:54 (62)  2:03:51 (81)  2:04:31 (76)  2:04:52  
83.   Pauliina Rasinkangas team Tiirot  FIN  12:00:00   34:37 (52)  1:24:49 (79)  2:03:57 (82)  2:04:36 (77)  2:04:54  
84.   Tiia Huhtakangas Oulu  FIN  12:00:00   36:58 (93)  1:25:10 (82)  2:04:06 (83)     2:05:17  
85.   Pauliina Mattila Oulu  FIN  12:00:00   35:20 (62)  1:22:49 (66)  2:04:13 (85)  2:04:40 (79)  2:05:17  
86.   Katja Piippo Kuopio  FIN  12:00:00   37:43 (99)  1:26:16 (87)  2:04:11 (84)  2:04:37 (78)  2:05:17  
87.   Nanna Riikkula Keminmaa  FIN  12:00:00   35:49 (77)  1:24:50 (80)  2:04:31 (86)  2:04:54 (81)  2:05:37  
88.   Marjo Niskakangas Rise  FIN  12:00:00   35:37 (74)  1:25:24 (84)  2:04:46 (87)  2:05:35 (83)  2:05:52  
89.   Milka Ekstrand Oulu  FIN  12:00:00   38:59 (115)  1:27:32 (93)  2:04:55 (88)  2:04:50 (80)  2:05:59  
90.   Sanna Malinen Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   37:49 (101)  1:27:36 (94)  2:05:21 (89)  2:05:34 (82)  2:06:25  
91.   Anne Kuusisto Raahe  FIN  12:00:00   38:27 (106)  1:28:35 (97)  2:06:29 (90)  2:06:35 (84)  2:07:27  
92.   Anniina Kotila Oulu  FIN  12:00:00   38:54 (110)  1:30:05 (108)  2:06:55 (91)  2:07:09 (85)  2:07:51  
93.   Jenni Korsman KemTu Triathlon  FIN  12:00:00   38:06 (103)  1:27:19 (91)  2:07:06 (92)  2:07:31 (87)  2:08:15  
94.   Pauliina Saukkonen Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   38:47 (108)  1:28:50 (98)  2:07:26 (94)  2:07:25 (86)  2:08:21  
95.   Ulla Autio Muotoilutoimisto coDu  FIN  12:00:00   38:29 (107)  1:27:08 (89)  2:07:23 (93)  2:07:35 (88)  2:08:29  
96.   Laura Makkonen Oulu  FIN  12:00:00   37:40 (98)  1:29:00 (100)  2:07:46 (95)  2:08:01 (89)  2:08:37  
97.   Vuokko Tolonen Oulu  FIN  12:00:00   38:07 (104)  1:27:06 (88)  2:08:16 (96)  2:08:25 (90)  2:09:20  
98.   Katja Saari Utajärven Urheilijat  FIN  12:00:00   40:06 (129)  1:31:25 (118)  2:08:35 (97)  2:08:34 (91)  2:09:38  
99.   Päivi Litendahl Oulu  FIN  12:00:00   35:37 (73)  1:26:07 (86)  2:08:56 (98)  2:09:20 (92)  2:09:57  
100.   Kirsi Harri Oulu  FIN  12:00:00   39:00 (117)  1:30:15 (110)  2:09:21 (99)  2:09:41 (93)  2:10:30  
101.   Tiina Tuomela Oulunsalo  FIN  12:00:00   37:49 (102)  1:29:39 (106)  2:10:21 (101)  2:10:39 (94)  2:11:18  
102.   Hanna Torvikoski Oulu  FIN  12:00:00   36:28 (85)  1:27:11 (90)  2:10:06 (100)  2:10:43 (96)  2:11:20  
103.   Nora Nurro Beauty Center  FIN  12:00:00   36:56 (92)  1:29:16 (101)  2:10:24 (102)  2:10:44 (97)  2:11:22  
104.   Henna-Riitta Huotari Oulu  FIN  12:00:00   38:56 (111)  1:30:33 (111)  2:10:30 (103)  2:10:50 (99)  2:11:29  
105.   Tiina Arvio Nokia  FIN  12:00:00   39:31 (125)  1:31:24 (117)  2:10:31 (104)  2:10:43 (95)  2:11:32  
106.   Anniina Nauska Kempele  FIN  12:00:00   37:00 (94)  1:29:53 (107)  2:10:36 (105)  2:11:21 (100)  2:11:45  
107.   Pauliina Huovinen Kempele  FIN  12:00:00   38:48 (109)  1:30:43 (113)  2:10:55 (106)  2:10:50 (98)  2:11:55  
108.   Minna Sääskilahti Osnakodit  FIN  12:00:00   36:03 (78)  1:27:25 (92)  2:11:10 (109)  2:11:35 (103)  2:12:12  
109.   Sari Tauriainen Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   37:48 (100)  1:29:32 (105)  2:11:03 (107)  2:11:29 (102)  2:12:13  
110.   Maria Erkkilä Oulu  FIN  12:00:00   36:03 (81)  1:27:43 (95)  2:11:05 (108)  2:11:47 (104)  2:12:17  
111.   Heljä Vanhala-Räisänen Tyrnävä  FIN  12:00:00   40:46 (138)  1:31:29 (119)  2:11:11 (110)  2:11:22 (101)  2:12:30  
112.   Suvi Vänskä Helsinki  FIN  12:00:00   39:02 (120)  1:31:02 (115)  2:11:48 (111)  2:12:02 (105)  2:13:02  
113.   Susanna Kaakinen Oulu  FIN  12:00:00   40:36 (133)  1:35:04 (136)  2:12:22 (113)  2:12:26 (106)  2:13:31  
114.   Laura Tuhkanen Tutoris Oy  FIN  12:00:00   39:08 (123)  1:31:22 (116)  2:12:21 (112)  2:12:37 (107)  2:13:32  
115.   Merja Tuomaala Oulu  FIN  12:00:00   39:02 (119)  1:32:19 (126)  2:12:27 (114)  2:12:47 (108)  2:13:35  
116.   Anna Kujanperä WSP  FIN  12:00:00   36:49 (89)  1:29:25 (104)  2:12:32 (115)  2:12:58 (109)  2:13:47  
117.   Terhi Leiviskä Oulu  FIN  12:00:00   36:50 (90)  1:29:25 (103)  2:12:33 (116)  2:13:00 (110)  2:13:48  
118.   Johanna Hautamäki Ylivieska  FIN  12:00:00   39:37 (126)  1:32:14 (123)  2:13:03 (118)  2:13:13 (111)  2:14:03  
119.   Nadege Cagnier Ramsau am Dachstein (Austria)  AUT  12:00:00   36:48 (88)  1:30:08 (109)  2:12:58 (117)  2:13:43 (115)  2:14:03  
120.   Essi Jouhki Sale Alppila  FIN  12:00:00   39:00 (118)  1:31:01 (114)  2:13:11 (119)  2:13:23 (112)  2:14:15  
121.   Elina Kyllönen Oulu  FIN  12:00:00   39:02 (120)  1:32:10 (122)  2:13:13 (120)  2:13:30 (113)  2:14:16  
122.   Katri Nikulainen Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   36:22 (84)  1:28:35 (96)  2:13:15 (121)  2:13:38 (114)  2:14:21  
123.   Irmeli Hannula Liminka  FIN  12:00:00   41:33 (147)  1:34:06 (132)  2:14:03 (122)  2:13:51 (116)  2:15:01  
124.   Helena Liimatainen Tyrnävä  FIN  12:00:00   40:34 (132)  1:34:04 (131)  2:14:12 (123)  2:14:20 (117)  2:15:18  
125.   Susanna Kiviniemi Oulu  FIN  12:00:00   38:57 (112)  1:31:33 (120)  2:14:19 (125)  2:14:35 (119)  2:15:22  
126.   Merja Karinkanta Oulu  FIN  12:00:00   40:22 (131)  1:34:11 (133)  2:14:16 (124)  2:14:45 (121)  2:15:24  
127.   Kati Maunuksela Pöyry  FIN  12:00:00   38:57 (113)  1:32:16 (124)  2:14:43 (126)  2:14:41 (120)  2:15:47  
128.   Paula Lukkari Oulu  FIN  12:00:00   41:25 (146)  1:33:43 (130)  2:14:50 (128)  2:14:30 (118)  2:15:51  
129.   Sanna Niemi Team Pseudomonas Ladies  FIN  12:00:00   37:20 (95)  1:30:38 (112)  2:14:43 (127)  2:15:27 (123)  2:16:00  
130.   Anu Moilanen Sale Etelätulli  FIN  12:00:00   40:09 (130)  1:32:42 (128)  2:15:11 (129)  2:15:20 (122)  2:16:13  
131.   Maarit Kumpulainen Tornio  FIN  12:00:00   41:06 (141)  1:34:22 (134)  2:15:35 (130)  2:15:50 (124)  2:16:42  
132.   Katariina Häikiö Oulu  FIN  12:00:00   41:23 (144)  1:35:51 (139)  2:16:02 (132)  2:15:59 (125)  2:17:02  
133.   Elli Kosola Oplax Oy  FIN  12:00:00   39:02 (120)  1:32:03 (121)  2:15:56 (131)  2:16:32 (126)  2:17:18  
134.   Tuula Palsio Oulu  FIN  12:00:00   37:39 (97)  1:32:46 (129)  2:17:09 (133)  2:17:39 (128)  2:18:15  
135.   Anna-Kaisa Saukko Sale Maikkula  FIN  12:00:00   41:24 (145)  1:35:50 (138)  2:17:23 (134)  2:17:29 (127)  2:18:30  
136.   Titta Mulari Oulu  FIN  12:00:00   40:44 (137)  1:35:21 (137)  2:17:27 (135)  2:17:44 (129)  2:18:36  
137.   Anne Möttönen Kempele  FIN  12:00:00   40:40 (135)  1:40:57 (160)  2:18:06 (137)  2:18:00 (130)  2:19:10  
138.   Anni Vahteri Oulu  FIN  12:00:00   39:27 (124)  1:32:32 (127)  2:17:55 (136)  2:18:22 (131)  2:19:12  
139.   Katja Suomi Fitsal/Tupos  FIN  12:00:00   42:16 (150)  1:36:13 (140)  2:18:27 (138)  2:18:25 (132)  2:19:36  
140.   Säde Mäkelä Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   38:57 (114)  1:32:17 (125)  2:18:45 (139)  2:18:46 (133)  2:19:52  
141.   Tiina Suronen Oulu  FIN  12:00:00   43:12 (159)  1:37:15 (143)  2:19:16 (140)  2:19:03 (134)  2:20:12  
142.   Hanna Pitkänen Oulu  FIN  12:00:00   37:29 (96)  1:28:58 (99)  2:19:32 (141)  2:20:03 (135)  2:20:51  
143.   Paula Pivelin Kuivaniemen Yritys  FIN  12:00:00   43:01 (154)  1:37:05 (142)  2:20:15 (142)  2:20:21 (137)  2:21:18  
144.   Tytti Selkälä Kemijärvi  FIN  12:00:00   45:43 (185)  1:42:14 (172)  2:20:23 (143)  2:20:13 (136)  2:21:19  
145.   Jaana Salmela Osnakodit  FIN  12:00:00   40:53 (139)  1:36:45 (141)  2:21:00 (144)  2:21:12 (138)  2:22:11  
146.   Terhi Öljymäki Oulu  FIN  12:00:00   42:47 (152)  1:37:46 (146)  2:21:16 (145)  2:21:12 (139)  2:22:25  
147.   Emmi Haaraoja Oulainen  FIN  12:00:00   42:15 (149)  1:38:25 (148)  2:21:39 (146)  2:21:41 (140)  2:22:46  
148.   Laura Rantala Vuorela  FIN  12:00:00   43:03 (155)  1:38:26 (149)  2:22:12 (147)  2:22:15 (141)  2:23:18  
149.   Hanna Koivula OneClinic Oy  FIN  12:00:00   41:45 (148)  1:37:40 (144)  2:22:13 (148)  2:22:20 (142)  2:23:27  
150.   Hannele Oiva Rovaniemi  FIN  12:00:00   36:34 (86)  1:34:35 (135)  2:22:39 (149)  2:23:21 (144)  2:23:49  
151.   Jenny Rankka Linja Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00   43:30 (161)  1:40:23 (157)  2:23:33 (151)  2:23:11 (143)  2:24:30  
152.   Sari Määttä Oulu  FIN  12:00:00   42:47 (152)  1:37:44 (145)  2:23:30 (150)  2:23:37 (145)  2:24:47  
153.   Anu Leskelä Oulu  FIN  12:00:00   43:56 (171)  1:40:59 (161)  2:23:50 (153)  2:23:49 (147)  2:24:55  
154.   Jasmi Törmä Oulu  FIN  12:00:00   43:04 (156)  1:40:41 (158)  2:23:46 (152)  2:23:47 (146)  2:24:56  
155.   Jenni Heikkinen Liminka  FIN  12:00:00   43:56 (172)  1:40:59 (161)  2:23:50 (154)  2:23:50 (148)  2:24:56  
156.   Leena Mämmi-Laukka OUK Marathon Club  FIN  12:00:00   43:37 (167)  1:40:44 (159)  2:24:14 (155)  2:24:32 (150)  2:25:28  
157.   Satu Vesala Jääli  FIN  12:00:00   43:07 (157)  1:38:43 (153)  2:24:22 (156)  2:24:18 (149)  2:25:33  
158.   Mia Hautala MIPT  FIN  12:00:00   43:26 (160)  1:39:47 (156)  2:24:39 (157)  2:24:42 (151)  2:25:47  
159.   Satu Laitinen Sale Kaijonharju  FIN  12:00:00   40:54 (140)  1:37:53 (147)  2:24:44 (158)  2:25:03 (152)  2:25:55  
160.   Anita Heikkilä Oulu  FIN  12:00:00   43:35 (163)  1:41:07 (165)  2:26:03 (159)     2:27:18  
161.   Minna Kehusmaa Oulu  FIN  12:00:00   43:40 (169)  1:41:26 (166)  2:26:34 (161)  2:26:30 (153)  2:27:40  
162.   Laura Kallatsa Ristijärven Pyry  FIN  12:00:00   39:50 (127)  1:38:43 (152)  2:26:28 (160)  2:26:49 (155)  2:27:42  
163.   Saara Mustakangas Kuopio  FIN  12:00:00   45:12 (181)  1:43:50 (175)  2:26:58 (163)  2:26:44 (154)  2:28:02  
164.   Greta Törmänen Porvoo  FIN  12:00:00   46:03 (188)  1:44:21 (176)  2:27:11 (165)  2:27:14 (156)  2:28:06  
165.   Milla Sevander Oulu  FIN  12:00:00   40:03 (128)  1:38:30 (150)  2:26:40 (162)  2:27:19 (157)  2:28:09  
166.   Eeva Huovinen Kuopio  FIN  12:00:00   44:12 (179)  1:41:04 (164)  2:27:06 (164)     2:28:24  
167.   Heidi Kivelä Sale Myllyoja  FIN  12:00:00   44:02 (176)  1:42:32 (173)  2:27:18 (166)  2:27:26 (158)  2:28:33  
168.   Tarja Al-Rubaye Bodaavat Mimmit Ylikiiminki  FIN  12:00:00   41:20 (143)  1:39:35 (155)  2:27:55 (167)  2:28:27 (160)  2:29:06  
169.   Eija Räihä Bodaavat Mimmit Ylikiiminki  FIN  12:00:00   41:19 (142)  1:39:35 (154)  2:27:56 (168)  2:28:28 (161)  2:29:06  
170.   Sini Skarp Oulu  FIN  12:00:00   43:35 (164)  1:41:59 (169)  2:28:13 (169)  2:28:19 (159)  2:29:34  
171.   Maija Rautiainen Sale Myllyoja  FIN  12:00:00   44:02 (175)  1:44:26 (177)  2:28:48 (170)  2:28:38 (162)  2:29:45  
172.   Iida Pusa Jyväskylä  FIN  12:00:00   43:35 (164)  1:42:00 (170)  2:29:43 (171)  2:29:59 (163)  2:31:15  
173.   Jenni Ahmavuo S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   42:45 (151)  1:41:33 (167)  2:30:03 (172)  2:30:16 (164)  2:31:15  
174.   Hanna Hoikkala Prisma Zeppelin  FIN  12:00:00   43:31 (162)  1:41:57 (168)  2:30:44 (173)  2:30:47 (165)  2:31:51  
175.   Sointu Paakkonen Laukaa  FIN  12:00:00   43:35 (164)  1:42:01 (171)  2:31:34 (174)  2:31:35 (166)  2:32:52  
176.   Suvi Kallio Helsinki  FIN  12:00:00   40:36 (134)  1:38:39 (151)  2:31:46 (175)  2:32:03 (167)  2:33:07  
177.   Anu Leppänen Oulu  FIN  12:00:00   44:33 (180)  1:44:51 (180)  2:32:50 (176)  2:32:54 (168)  2:34:02  
178.   Maria Vääräniemi Oulu  FIN  12:00:00   35:26 (67)  1:43:05 (174)  2:32:58 (177)  2:33:42 (169)  2:34:25  
179.   Tiina Lehtomäki Liminka  FIN  12:00:00   44:11 (178)  1:44:46 (179)  2:34:26 (178)  2:34:25 (171)  2:35:37  
180.   Leena Koponen Prisma Raksila  FIN  12:00:00   47:29 (204)  1:48:53 (188)  2:34:37 (179)  2:34:21 (170)  2:35:41  
181.   Sari Alatalo Oulu  FIN  12:00:00   43:52 (170)  1:46:02 (182)  2:35:26 (180)  2:35:30 (172)  2:36:40  
182.   Venla Tallgren Oulu  FIN  12:00:00   43:58 (173)  1:44:32 (178)  2:36:37 (181)  2:36:54 (173)  2:38:06  
183.   Hanna Mustajärvi Rovaniemi  FIN  12:00:00   46:31 (192)  1:52:22 (198)  2:37:31 (182)  2:37:37 (174)  2:38:42  
184.   Johanna Pelkonen Oulu  FIN  12:00:00   47:48 (205)  1:51:00 (193)  2:37:40 (183)  2:37:40 (175)  2:38:55  
185.   Elina Romppainen KiKakerho  FIN  12:00:00   45:41 (183)  1:47:33 (184)  2:37:43 (184)  2:38:09 (176)  2:39:03  
186.   Johanna Keränen KiKakerho  FIN  12:00:00   45:42 (184)  1:47:33 (184)  2:37:43 (185)  2:38:10 (177)  2:39:04  
187.   Kirsti Leinonen Oulu  FIN  12:00:00   40:41 (136)  1:41:02 (163)  2:38:47 (186)  2:39:03 (178)  2:40:11  
188.   Riikka Rautiainen Sale Herukka  FIN  12:00:00   46:37 (194)  1:49:12 (190)  2:39:28 (187)  2:39:24 (179)  2:40:45  
189.   Elisa Tuomisto Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   47:22 (199)  1:50:41 (191)  2:39:45 (188)  2:39:55 (180)  2:40:57  
190.   Venla Vuorijoki Beauty Center  FIN  12:00:00   46:19 (191)  1:51:17 (195)  2:41:01 (190)  2:40:54 (181)  2:42:19  
191.   Jenni Koivula ABC Kiiminki  FIN  12:00:00   47:25 (200)  1:52:37 (199)  2:40:55 (189)  2:41:02 (182)  2:42:22  
192.   Anni Halonen Nurmes  FIN  12:00:00   45:44 (186)  1:47:33 (184)  2:41:40 (191)  2:41:21 (183)  2:42:43  
193.   Anne-Maria Piispanen Oulu  FIN  12:00:00   43:10 (158)  1:47:19 (183)  2:41:50 (192)  2:42:34 (184)  2:43:15  
194.   Anna Bruun Sale Myllyoja  FIN  12:00:00   44:00 (174)  1:45:07 (181)  2:43:19 (193)  2:43:36 (185)  2:44:43  
195.   Hanna-Elina Tervo S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00   45:24 (182)  1:50:57 (192)  2:44:31 (196)  2:44:31 (186)  2:45:38  
196.   Laura Haarahiltunen Sokos Herkku Oulu  FIN  12:00:00   46:18 (190)  1:51:55 (197)  2:44:22 (195)  2:44:36 (188)  2:45:42  
197.   Minna Sirviö Prisma Limingantulli  FIN  12:00:00   46:17 (189)  1:51:54 (196)  2:44:22 (194)  2:44:36 (189)  2:45:42  
198.   Henna Paajala Kestävyyttä pintakaasulla 24/7  FIN  12:00:00   44:08 (177)  1:49:03 (189)  2:44:31 (197)  2:44:34 (187)  2:45:43  
199.   Anna-Kaisa Tuuttila S-market Pattijoki  FIN  12:00:00   51:37 (213)  1:56:22 (205)  2:44:48 (199)  2:44:42 (190)  2:46:00  
200.   Laura Sipilä Linja Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00   43:38 (168)  1:47:37 (187)  2:44:44 (198)  2:45:06 (191)  2:46:26  
201.   Johanna Kutuniva Nivala  FIN  12:00:00   46:01 (187)  1:51:08 (194)  2:45:29 (200)  2:45:47 (192)  2:46:48  
202.   Aino Honkanen Lapinlahti  FIN  12:00:00   51:17 (212)  1:57:11 (206)  2:46:10 (201)  2:45:55 (193)  2:47:11  
203.   Hilla Ollila ABC Tuira Hesburger  FIN  12:00:00   46:36 (193)  1:55:06 (201)  2:46:49 (202)  2:46:31 (194)  2:47:45  
204.   Inka Keränen ABC Tuira Hesburger  FIN  12:00:00   46:37 (195)  1:55:05 (200)  2:47:45 (203)  2:47:32 (195)  2:48:47  
205.   Laura Luoto Tyrnävä  FIN  12:00:00   50:25 (210)  1:58:46 (209)  2:49:24 (204)  2:49:14 (196)  2:50:34  
206.   Riitta-Liisa Niinimaa ABC Kiiminki  FIN  12:00:00   47:25 (201)  1:55:57 (202)  2:51:05 (205)  2:51:01 (197)  2:52:21  
207.   Johanna Puhakka ABC Kiiminki  FIN  12:00:00   47:25 (201)  1:55:57 (203)  2:52:35 (206)  2:52:44 (198)  2:54:04  
208.   Sallamari Blomberg Beauty Center  FIN  12:00:00   52:05 (215)  1:58:29 (208)  2:53:02 (207)  2:53:37 (200)  2:54:38  
209.   Jaana Kaikkonen Oulu  FIN  12:00:00   46:39 (196)  1:56:06 (204)  2:53:17 (208)  2:53:25 (199)  2:54:41  
210.   Emilia Koskelo Oulu  FIN  12:00:00   52:00 (214)  1:58:28 (207)  2:54:20 (209)  2:54:40 (201)  2:55:53  
211.   Mira Pätsi Prisma Raksila  FIN  12:00:00   48:53 (207)  1:58:49 (211)  2:55:25 (211)  2:55:04 (203)  2:56:18  
212.   Taija Pitkänen Sokos oulu  FIN  12:00:00   53:11 (216)  2:01:26 (214)  2:54:37 (210)  2:54:57 (202)  2:56:21  
213.   Maria Keskitalo Prisma Raksila  FIN  12:00:00   48:52 (206)  1:58:49 (210)  2:55:28 (212)  2:55:19 (204)  2:56:33  
214.   Päivi Kaikkonen S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   49:50 (208)  1:59:41 (212)  2:55:34 (213)  2:55:34 (205)  2:56:44  
215.   Tuula Hänninen Pohjoista voimaa  FIN  12:00:00   50:24 (209)  2:01:05 (213)  2:57:57 (214)  2:58:34 (206)  2:59:28  
216.   Maire Vesa Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   1:02:12 (222)  2:06:55 (217)  2:59:20 (215)  2:59:57 (207)  3:00:40  
217.   Miia Salmela Sale Kuivasjärvi  FIN  12:00:00   47:22 (198)  2:01:58 (215)  3:05:47 (216)  3:06:23 (208)  3:07:49  
218.   Heini Poth Sale Kaijonharju  FIN  12:00:00   47:21 (197)  2:01:59 (216)  3:05:47 (217)  3:06:23 (209)  3:07:49  
219.   Annukka Keinänen S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00   55:13 (217)  2:11:21 (220)  3:09:26 (218)  3:09:22 (210)  3:10:30  
220.   Reetta Keinänen Sale Kaijonharju  FIN  12:00:00   55:13 (218)  2:11:21 (221)  3:09:26 (219)  3:09:22 (211)  3:10:30  
221.   Aino Kotajärvi Prisma Raksila  FIN  12:00:00   47:29 (203)  2:07:01 (218)  3:14:05 (220)  3:14:19 (212)  3:15:38  
222.   Annamaija Koskelainen Oulu  FIN  12:00:00   50:43 (211)  2:10:48 (219)  3:14:33 (221)  3:14:54 (213)  3:16:03  
223.   Silja Heikkinen Prisma Raksila  FIN  12:00:00   1:03:09 (224)  2:26:37 (224)  3:31:11 (222)  3:31:38 (214)  3:32:57  
224.   Kristiina Häkki Prisma Raksila  FIN  12:00:00   1:03:10 (226)  2:26:38 (226)  3:31:11 (224)  3:31:38 (215)  3:32:58  
225.   Sari Holappa Prisma Raksila  FIN  12:00:00   1:03:09 (225)  2:26:38 (225)  3:31:11 (223)  3:31:39 (216)  3:32:59  
226.   Minttu Mikkonen S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   1:01:22 (220)  2:26:34 (223)  3:33:43 (225)  3:34:36 (217)  3:35:46  
227.   Minna Moilanen S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   1:01:22 (220)  2:26:33 (222)  3:33:43 (226)  3:34:37 (218)  3:35:47  
228.   Marika Saarela Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   1:02:12 (223)  2:33:16 (227)  3:50:54 (227)  3:52:29 (219)  3:53:12  
229.   Jenni Hankkila Sale Raksila  FIN  12:00:00   57:04 (219)  2:36:32 (228)  4:00:03 (228)  4:00:56 (220)  4:02:24  
   Sanna Paakkonen Raahe  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Hely Forsberg-Moilanen Pudasjärvi  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Ritva Torikka Keminmaa  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Laura Korhonen Kuopio  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anna Laaninen-Lintulahti Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Katja Rauhala Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Hannele Nevala Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kati Putaala Helsinki  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anne Piispanen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Suvi Hautamäki Talenom  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Eva-Lena Huhtala Kokkola  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Noora Tuohino AMC  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Saara Holappa Rosso Zeppelin  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Hanna Rutanen Oslo, NOR  NOR  12:00:00               ei läht.  
   Raija-Leena Heikkala Tupos  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Sanna Kokkoniemi Sortolan Jäätelö  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Marjukka Ländén Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jenni Paakkari Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Henriikka Tajakka S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anu Törmälehto Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Meeri Nurmimäki Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Henna-Riikka Ilmola Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Johanna Ojala Kannus  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Laura Tyni S-market Tyrnävä  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Milla Alavuotunki Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Laura Tuuliainen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Iida Vikholm Suomussalmi  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Emilia Korhonen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Riikka Fred Järvenpää  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anna-Riina Nivala ABC Kiiminki  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anniina Valjus Linja Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Annamari Parviainen OYS Vapari  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Marika Vanha-Aho Sale Raksila  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kati Pyrrö Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Noora Kiiskinen Prisma Raahe  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tiina Hyry Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anni Moilanen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Juliaana Lääkkölä Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Eeva-Leena Pikkuaho Muhos S-market  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kaisla Hulkko Rovaniemi  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Emilia Mustola Sale Alppila  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Maiju Koivumäki Oulu  FIN  12:00:00               keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English