Terwahölkkä ja -maraton 20.5.2017

Naiset 40 puolimaraton

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
6,10 km
Väliaika
14,4 km
Väliaika
20,87 km
Nettoaika
Maali
21,1 km
 
1.   Katja Tikkanen Kuivasjärven Aura  FIN  12:00:00   24:58 (1)  59:30 (1)  1:26:36 (1)  1:27:18 (1)  1:27:20  
2.   Anna-Leena Nuolikivi-Roininen Talvikankaan kiitäjät  FIN  12:00:00   26:06 (3)  1:01:41 (2)  1:29:20 (2)  1:30:06 (2)  1:30:10  
3.   Marika Tiiperi Arctic sleddog team  FIN  12:00:00   25:45 (2)  1:01:48 (3)  1:30:46 (3)  1:31:34 (3)  1:31:39  
4.   Marjo Palos KajU  FIN  12:00:00   27:08 (4)  1:05:04 (4)  1:35:03 (4)  1:35:46 (4)  1:35:52  
5.   Päivi Lumijärvi Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   27:46 (5)  1:06:16 (5)  1:36:01 (5)  1:36:46 (5)  1:36:52  
6.   Riikka Rautio Oulunsuun Heitto  FIN  12:00:00   28:08 (6)  1:07:29 (6)  1:39:41 (6)  1:40:27 (6)  1:40:36  
7.   Sanna-Lena Siivola OULU  FIN  12:00:00   30:30 (11)  1:11:20 (9)  1:42:39 (7)  1:43:16 (7)  1:43:32  
8.   Minna Laurila-Harju Kiiminki  FIN  12:00:00   29:33 (8)  1:11:11 (8)  1:42:59 (8)  1:43:45 (8)  1:43:55  
9.   Anne Klemola Urputien Urheilijat, Oulu  FIN  12:00:00   31:04 (12)  1:12:37 (11)  1:44:20 (9)  1:44:52 (9)  1:45:06  
10.   Merja Karhumaa One Way Pro Team  FIN  12:00:00   28:50 (7)  1:10:44 (7)  1:44:32 (10)  1:45:24 (10)  1:45:30  
11.   Elina Niinimaa Kuopio  FIN  12:00:00   30:28 (10)  1:12:11 (10)  1:45:37 (11)  1:46:19 (11)  1:46:33  
12.   Hanna-Mari Hietala Rise  FIN  12:00:00   30:26 (9)  1:12:45 (12)  1:46:26 (12)  1:47:06 (12)  1:47:22  
13.   Marja Puustinen LapWall Oy  FIN  12:00:00   32:22 (14)  1:16:02 (14)  1:50:03 (13)  1:50:32 (13)  1:50:55  
14.   Niina Kaarela Raahe  FIN  12:00:00   32:25 (15)  1:16:23 (15)  1:50:48 (14)  1:51:18 (14)  1:51:42  
15.   Marita Keinänen Steppenwolf Endurance  FIN  12:00:00   31:37 (13)  1:15:52 (13)  1:51:14 (15)  1:51:52 (15)  1:52:10  
16.   Päivi Tuikkala Intersport Joutsensilta  FIN  12:00:00   33:10 (17)  1:17:46 (16)  1:52:26 (16)  1:53:03 (16)  1:53:26  
17.   Niina Rajamäki Raahe  FIN  12:00:00   33:26 (19)  1:19:15 (19)  1:54:32 (17)  1:55:10 (17)  1:55:32  
18.   Piritta Kivimäki Linja Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00   33:28 (20)  1:18:34 (17)  1:54:48 (18)  1:55:19 (18)  1:55:46  
19.   Outi Väyrynen Oulu Triathlon & Cycling  FIN  12:00:00   33:12 (18)  1:19:10 (18)  1:56:07 (19)  1:56:51 (19)  1:57:11  
20.   Sari Riihimäki Sale Myllyoja  FIN  12:00:00   34:40 (22)  1:20:09 (20)  1:56:08 (20)     1:57:13  
21.   Satu Jaara Iin Urheilijat  FIN  12:00:00   33:45 (21)  1:21:09 (21)  1:57:09 (21)  1:57:44 (21)  1:58:03  
22.   Leena Ristiharju OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  12:00:00   35:30 (27)  1:22:05 (23)  1:57:12 (22)  1:57:02 (20)  1:58:03  
23.   Soili Hintsala Oulunsalo  FIN  12:00:00   34:59 (24)  1:21:10 (22)  1:58:54 (23)  1:59:21 (22)  1:59:50  
24.   Päivi Ahola-Mehtälä Oulu Triathlon & Cycling  FIN  12:00:00   34:59 (23)  1:22:32 (24)  2:01:12 (24)  2:01:54 (23)  2:02:25  
25.   Sanna Vähätiitto Limingan koulutuskeskus  FIN  12:00:00   36:52 (32)  1:25:16 (30)  2:02:43 (25)  2:02:50 (24)  2:03:31  
26.   Päivi Joenperä Tampere  FIN  12:00:00   36:25 (31)  1:24:49 (28)  2:03:02 (26)  2:03:17 (25)  2:04:08  
27.   Johanna Sipilä Raahe  FIN  12:00:00   35:27 (26)  1:23:58 (26)  2:03:05 (27)  2:03:41 (27)  2:04:17  
28.   Päivi Sundelin Paljunilo.fi  FIN  12:00:00   36:57 (33)  1:25:28 (31)  2:03:19 (28)  2:03:38 (26)  2:04:21  
29.   Tanja Laitala Haapavesi  FIN  12:00:00   33:00 (16)  1:22:50 (25)  2:03:43 (29)  2:04:31 (31)  2:04:47  
30.   Kristiina Eade Nokia Oy  FIN  12:00:00   38:50 (40)  1:28:43 (36)  2:04:02 (31)  2:03:44 (28)  2:04:54  
31.   Päivi Siipola OP Oulu  FIN  12:00:00   35:49 (28)  1:24:39 (27)  2:03:50 (30)  2:04:14 (29)  2:04:55  
32.   Sari Keskikuru Liminka  FIN  12:00:00   38:09 (37)  1:26:35 (33)  2:04:33 (32)  2:04:30 (30)  2:05:32  
33.   Heli Lamminaho Riihimäki  FIN  12:00:00   38:29 (38)  1:27:08 (34)  2:07:52 (33)  2:08:16 (32)  2:09:09  
34.   Nina Nikunen Teerijärvi  FIN  12:00:00   36:14 (29)  1:25:43 (32)  2:07:57 (34)  2:08:43 (34)  2:09:15  
35.   Piia Holtinkoski Muhos  FIN  12:00:00   39:01 (43)  1:30:16 (41)  2:08:28 (35)  2:08:36 (33)  2:09:33  
36.   Ritva Luoma Etelä-Pohjanmaa  FIN  12:00:00   38:51 (41)  1:30:03 (40)  2:09:18 (36)  2:09:39 (35)  2:10:29  
37.   Hanna Kuusela Sodankylä  FIN  12:00:00   35:00 (25)  1:24:50 (29)  2:09:20 (37)  2:10:00 (36)  2:10:36  
38.   Liisa Majuri Oulu  FIN  12:00:00   37:44 (35)  1:29:22 (37)  2:09:34 (38)  2:10:15 (37)  2:10:40  
39.   Outi Palosaari OYS Vapari  FIN  12:00:00   36:21 (30)  1:28:34 (35)  2:09:59 (39)  2:10:37 (38)  2:11:17  
40.   Tiina Häyrynen Oulu  FIN  12:00:00   39:27 (46)  1:32:00 (44)  2:10:35 (40)  2:10:52 (39)  2:11:41  
41.   Minna Junnila Revonlahti  FIN  12:00:00   38:07 (36)  1:29:33 (38)  2:11:05 (41)  2:11:26 (40)  2:12:14  
42.   Anri Juntto Haapavesi  FIN  12:00:00   38:30 (39)  1:29:36 (39)  2:12:15 (42)  2:12:26 (41)  2:13:28  
43.   Terhi Mikola Oulu  FIN  12:00:00   40:14 (49)  1:33:10 (46)  2:13:01 (43)  2:13:05 (42)  2:13:54  
44.   Päivikki Körkkö Oplax Oy  FIN  12:00:00   39:07 (44)  1:32:17 (45)  2:13:19 (44)  2:13:59 (44)  2:14:24  
45.   Miia Nousiainen Siilinjärvi  FIN  12:00:00   41:43 (52)  1:34:32 (47)  2:14:03 (45)  2:13:54 (43)  2:15:04  
46.   Johanna Hiitola-Keinänen Oulu  FIN  12:00:00   38:52 (42)  1:31:48 (43)  2:14:27 (46)  2:14:52 (45)  2:15:41  
47.   Anne Saarela Kalajoki  FIN  12:00:00   37:14 (34)  1:31:27 (42)  2:17:27 (47)  2:18:01 (46)  2:18:43  
48.   Katri Koskela Tornio  FIN  12:00:00   39:53 (48)  1:35:16 (49)  2:18:34 (48)  2:18:47 (47)  2:19:44  
49.   Virve Sipola Oulu  FIN  12:00:00   42:06 (55)  1:37:06 (51)  2:19:01 (49)  2:18:57 (48)  2:20:02  
50.   Katja Karjalainen Oulu  FIN  12:00:00   43:14 (58)  1:37:56 (52)  2:19:13 (50)  2:19:00 (49)  2:20:16  
51.   Piia Pesola-Raappana Osuuskauppa Arina konttori  FIN  12:00:00   41:44 (53)  1:36:44 (50)  2:19:23 (51)  2:19:19 (50)  2:20:22  
52.   Marjo Pitkälä Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   39:28 (47)  1:34:59 (48)  2:19:42 (52)  2:19:52 (51)  2:20:48  
53.   Katri Laitinen-Jylkkä Oulu  FIN  12:00:00   41:48 (54)  1:38:00 (53)  2:21:04 (53)  2:21:32 (52)  2:22:12  
54.   Sanna Valtonen Sievi  FIN  12:00:00   41:03 (51)  1:38:02 (54)  2:24:43 (54)  2:25:16 (53)  2:26:07  
55.   Maarit Knuutinen Kiuruveden urheilijat  FIN  12:00:00   43:18 (59)  1:41:18 (57)  2:25:41 (55)     2:26:47  
56.   Suvi Huusko Grill It! Oulu  FIN  12:00:00   43:55 (62)  1:42:14 (61)  2:27:03 (56)  2:27:15 (54)  2:28:15  
57.   Terhi Heikkilä Oulu  FIN  12:00:00   43:38 (60)  1:41:48 (58)  2:27:21 (57)  2:27:32 (55)  2:28:24  
58.   Pilvi Tunturi F-Secure  FIN  12:00:00   39:21 (45)  1:40:15 (56)  2:27:33 (59)  2:27:51 (58)  2:28:41  
59.   Toini Keränen Pattijoki  FIN  12:00:00   40:45 (50)  1:38:36 (55)  2:27:22 (58)  2:27:42 (56)  2:28:42  
60.   Maria Lampela Kempele  FIN  12:00:00   52:00 (67)  1:48:56 (66)  2:27:44 (60)  2:27:44 (57)  2:28:56  
61.   Merja Kurikka OYS Vapari  FIN  12:00:00   44:20 (64)  1:42:04 (60)  2:28:07 (61)  2:28:23 (59)  2:29:25  
62.   Sanna Kari Laitasaaren Veto  FIN  12:07:17         2:29:34 (62)     2:31:19  
63.   Minna Viinikka Beauty Center  FIN  12:00:00      1:41:57 (59)  2:30:01 (63)  2:30:23 (60)  2:31:20  
64.   Lea Perhomaa Liminka  FIN  12:00:00   44:11 (63)  1:44:47 (62)  2:34:26 (64)  2:34:24 (61)  2:35:36  
65.   Mirva Salmela Oulu  FIN  12:00:00   43:38 (61)  1:45:44 (64)  2:39:00 (65)     2:40:13  
66.   Merja Määttä Intersport Joutsensilta  FIN  12:00:00   42:43 (56)  1:44:57 (63)  2:40:03 (66)  2:40:34 (62)  2:41:35  
67.   Liisa Mannermaa Oulu  FIN  12:00:00   43:04 (57)  1:46:11 (65)  2:41:19 (67)  2:41:42 (63)  2:42:44  
68.   Terhi Ruokangas Taivalkoski  FIN  12:00:00   48:26 (66)  1:55:38 (67)  2:47:23 (68)  2:47:30 (64)  2:48:44  
69.   Tarja Hentonen Sale Alppila  FIN  12:00:00   47:41 (65)  2:00:33 (68)  3:00:48 (69)  3:01:34 (65)  3:02:08  
   Kaisa Kärppä Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kirsi Myllyaho Prisma Zeppelin  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Mari Lahtinen Team Timmit Tammat  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Mervi Pietikäinen Haukiputaan Heitto  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Felicity Holmes Geneva, Switzerland  AUS  12:00:00               ei läht.  
   Päivi Mäkimartti Talenom  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tiina Sarparanta Oulun poliisilaitos  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Merja Kuoppala Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Niina Pääkkö Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Marjo-Riitta Romakkaniemi Rovaniemi  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Eija Härmä-Moilanen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anne Mustajärvi Oulu  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Kaija Pitkänen Nordea  FIN  12:00:00               keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English