Terwahölkkä ja -maraton 20.5.2017

Puolikas naiset

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
6,10 km
Väliaika
14,4 km
Väliaika
20,87 km
Nettoaika
Maali
21,1 km
 
1.   Marja-Riitta Ojala Simo  FIN  12:00:00   24:33 (2)  57:20 (1)  1:23:12 (1)  1:23:55 (1)  1:23:57  
2.   Veera Mantere Pudasjärven Urheilijat  FIN  12:00:00   24:31 (1)  58:11 (2)  1:24:38 (2)     1:25:24  
3.   Katja Tikkanen Kuivasjärven Aura  FIN  12:00:00   24:58 (4)  59:30 (3)  1:26:36 (3)  1:27:18 (2)  1:27:20  
4.   Sofia Nilsson Helsinki  SWE  12:00:00   24:54 (3)  1:00:24 (4)  1:28:09 (4)  1:28:48 (3)  1:28:52  
5.   Anna-Leena Nuolikivi-Roininen Talvikankaan kiitäjät  FIN  12:00:00   26:06 (6)  1:01:41 (5)  1:29:20 (5)  1:30:06 (4)  1:30:10  
6.   Marika Tiiperi Arctic sleddog team  FIN  12:00:00   25:45 (5)  1:01:48 (6)  1:30:46 (6)  1:31:34 (5)  1:31:39  
7.   Elina Halonen Oulu  FIN  12:00:00   26:43 (7)  1:03:18 (8)  1:31:39 (7)  1:32:04 (6)  1:32:24  
8.   Henna Vanhanen Pudasjärven urheilijat  FIN  12:00:00      1:02:59 (7)  1:31:59 (8)  1:32:47 (7)  1:32:50  
9.   Jenni Keränen Oulun Pyrintö  FIN  12:00:00   27:59 (12)  1:05:15 (11)  1:33:42 (9)  1:34:22 (8)  1:34:28  
10.   Karoliina Kellola Raahe  FIN  12:00:00   27:29 (9)  1:04:55 (9)  1:34:33 (10)  1:35:15 (9)  1:35:21  
11.   Marjo Palos KajU  FIN  12:00:00   27:08 (8)  1:05:04 (10)  1:35:03 (11)  1:35:46 (10)  1:35:52  
12.   Ella Reinikainen Kiuruveden Urheilijat  FIN  12:00:00   28:14 (15)  1:06:23 (14)  1:35:27 (12)  1:36:07 (11)  1:36:15  
13.   Päivi Lumijärvi Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   27:46 (11)  1:06:16 (13)  1:36:01 (13)  1:36:46 (12)  1:36:52  
14.   Elisa Korhonen Sotkamo  FIN  12:00:00   28:08 (13)  1:06:15 (12)  1:36:12 (14)  1:37:01 (13)  1:37:07  
15.   Marjo Koivikko Oulu  FIN  12:00:00   27:29 (10)  1:07:07 (15)  1:39:35 (15)  1:40:22 (14)  1:40:30  
16.   Riikka Rautio Oulunsuun Heitto  FIN  12:00:00   28:08 (14)  1:07:29 (16)  1:39:41 (16)  1:40:27 (15)  1:40:36  
17.   Mari Päkkilä Hemascon Oy  FIN  12:00:00   28:51 (18)  1:08:31 (18)  1:39:45 (17)  1:40:30 (16)  1:40:38  
18.   Marja Kemiläinen Kiuruveden urheilijat  FIN  12:00:00   28:44 (16)  1:08:31 (17)  1:39:59 (18)  1:40:44 (17)  1:40:51  
19.   Susanna Pöyskö Oulu  FIN  12:00:00   29:13 (19)  1:09:29 (19)  1:41:48 (19)  1:42:31 (18)  1:42:40  
20.   Mervi Vähäkangas Lakeuden Kipinä  FIN  12:00:00   29:43 (23)  1:10:29 (21)  1:42:23 (20)  1:43:10 (19)  1:43:18  
21.   Sanna-Lena Siivola OULU  FIN  12:00:00   30:30 (43)  1:11:20 (28)  1:42:39 (21)  1:43:16 (20)  1:43:32  
22.   Minna Laurila-Harju Kiiminki  FIN  12:00:00   29:33 (22)  1:11:11 (25)  1:42:59 (22)  1:43:45 (21)  1:43:55  
23.   Anne Lyytinen Jyväskylän Kenttäurheilijat  FIN  12:00:00   30:29 (41)  1:11:31 (31)  1:43:08 (24)     1:44:00  
24.   Anu Hilli Taekwon-do akatemia  FIN  12:00:00   30:06 (26)  1:11:11 (24)  1:43:06 (23)  1:43:52 (22)  1:44:03  
25.   Pilvi Mannerkorpi Squeezy  FIN  12:00:00   29:15 (20)  1:09:51 (20)  1:43:23 (25)  1:44:10 (23)  1:44:20  
26.   Susanna Antila Oulu  FIN  12:00:00   30:07 (27)  1:11:19 (27)  1:43:59 (26)  1:44:35 (24)  1:44:48  
27.   Taina Väänänen Utajärvi  FIN  12:00:00   30:21 (30)  1:11:17 (26)  1:44:03 (27)  1:44:49 (25)  1:45:01  
28.   Jenni Laakso Heukiputaan Heitto  FIN  12:00:00   30:23 (33)  1:11:24 (30)  1:44:06 (28)  1:44:51 (26)  1:45:06  
29.   Anne Klemola Urputien Urheilijat, Oulu  FIN  12:00:00   31:04 (50)  1:12:37 (40)  1:44:20 (30)  1:44:52 (27)  1:45:06  
30.   Heini Joensuu-Manninen Oulu  FIN  12:00:00   30:44 (46)  1:12:22 (37)  1:44:23 (31)  1:44:52 (28)  1:45:11  
31.   Eeva Romppainen Suomussalmen Rasti  FIN  12:00:00   29:27 (21)  1:11:08 (23)  1:44:17 (29)  1:45:07 (29)  1:45:16  
32.   Merja Karhumaa One Way Pro Team  FIN  12:00:00   28:50 (17)  1:10:44 (22)  1:44:32 (32)  1:45:24 (30)  1:45:30  
33.   Outi Sulasalmi ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   30:21 (31)  1:11:35 (32)  1:44:47 (33)  1:45:30 (31)  1:45:43  
34.   Niina Oksa Karentia kodit  FIN  12:00:00   30:28 (39)  1:12:01 (33)  1:44:56 (34)  1:45:42 (32)  1:45:53  
35.   Saila Laine Kestävyyttä pintakaasulla 24/7  FIN  12:00:00   31:13 (54)  1:12:36 (39)  1:45:12 (35)  1:45:53 (33)  1:46:05  
36.   Satu Siika-Aho Oulunsuun Heitto  FIN  12:00:00   30:20 (29)  1:12:16 (36)  1:45:29 (37)  1:46:10 (35)  1:46:20  
37.   Milla Savilampi Oulu  FIN  12:00:00   29:55 (24)  1:11:20 (29)  1:45:23 (36)  1:46:17 (36)  1:46:24  
38.   Minna Katajamäki Oulu  FIN  12:00:00   31:10 (53)  1:12:35 (38)  1:45:30 (38)  1:46:09 (34)  1:46:32  
39.   Elina Niinimaa Kuopio  FIN  12:00:00   30:28 (39)  1:12:11 (35)  1:45:37 (39)  1:46:19 (37)  1:46:33  
40.   Maiju Poutiainen Oulu  FIN  12:00:00   31:28 (57)  1:13:50 (48)  1:46:08 (40)  1:46:43 (38)  1:47:01  
41.   Liisa Marjeta Levottomat jalat  FIN  12:00:00   30:29 (42)  1:12:55 (43)  1:46:26 (42)  1:47:08 (40)  1:47:19  
42.   Hanna-Mari Hietala Rise  FIN  12:00:00   30:26 (36)  1:12:45 (41)  1:46:26 (41)  1:47:06 (39)  1:47:22  
43.   Virpi Keski-Ojala Ylivieska  FIN  12:00:00   31:14 (55)  1:13:51 (49)  1:46:42 (43)  1:47:20 (41)  1:47:37  
44.   Maj-Lis Sörmlund Haparanda  SWE  12:00:00   30:38 (44)  1:13:34 (47)  1:46:56 (45)  1:47:36 (43)  1:47:47  
45.   Irmeli Suorsa Kuivasjärven aura  FIN  12:00:00   30:19 (28)  1:12:07 (34)  1:46:52 (44)  1:47:36 (44)  1:47:49  
46.   Lotta Saarela S-market Kaukovainio  FIN  12:00:00      1:12:54 (42)  1:47:07 (46)  1:47:50 (45)  1:48:03  
47.   Henna Kemppainen Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   33:53 (103)  1:17:05 (76)  1:47:20 (47)  1:47:30 (42)  1:48:12  
48.   Minna Uusimäki Oulu  FIN  12:00:00   30:45 (47)  1:12:55 (44)  1:47:22 (48)  1:48:03 (46)  1:48:17  
49.   Marjo Vesala Team Sukset Narikassa  FIN  12:00:00   30:00 (25)  1:13:26 (46)  1:47:31 (49)  1:48:18 (47)  1:48:28  
50.   Katariina Tölli Tyrnävä  FIN  12:00:00   30:23 (34)  1:13:23 (45)  1:47:53 (50)  1:48:36 (48)  1:48:51  
51.   Elina Lyytikäinen Reijola  FIN  12:00:00   31:08 (51)  1:14:24 (51)  1:48:17 (51)  1:48:59 (49)  1:49:15  
52.   Anne Pyhtinen Jääli  FIN  12:00:00   31:27 (56)  1:15:13 (56)  1:48:40 (52)  1:49:22 (51)  1:49:38  
53.   Elina Martimo Kemi  FIN  12:00:00   32:38 (78)  1:15:45 (61)  1:48:41 (53)  1:49:20 (50)  1:49:39  
54.   Aila Korhonen ONMKYU  FIN  12:00:00   30:46 (48)  1:14:25 (52)  1:48:55 (54)  1:49:39 (52)  1:49:52  
55.   Anita Manninen Nordea  FIN  12:00:00   32:22 (68)  1:15:54 (65)  1:49:07 (56)  1:49:53 (55)  1:50:05  
56.   Salla Korsulainen Arctic Triathlon  FIN  12:00:00   32:24 (71)  1:16:02 (69)  1:49:07 (55)  1:49:42 (53)  1:50:05  
57.   Pirkko Jaakola-Juntunen Kiuruveden Urheilijat  FIN  12:00:00   30:50 (49)  1:14:41 (53)  1:49:17 (57)  1:50:03 (57)  1:50:13  
58.   Terhi Säippä Oulu  FIN  12:00:00   31:10 (52)  1:15:05 (54)  1:49:19 (58)  1:49:57 (56)  1:50:15  
59.   Kaisa Taimisto Oulu  FIN  12:00:00   32:18 (67)  1:15:54 (66)  1:49:39 (60)  1:50:11 (58)  1:50:28  
60.   Anni Louhimo Oulun III Hansa Apteekki  FIN  12:00:00   30:26 (37)  1:14:18 (50)  1:49:37 (59)  1:50:23 (59)  1:50:36  
61.   Marja Nurkkala Sale Mäntylä  FIN  12:00:00   33:38 (97)  1:17:34 (78)  1:50:01 (64)  1:49:50 (54)  1:50:45  
62.   Raakel Pyykkönen Kiiminki  FIN  12:00:00   31:28 (58)  1:15:07 (55)  1:49:47 (61)  1:50:25 (60)  1:50:46  
63.   Teija Länsipää Oulu  FIN  12:00:00   32:25 (75)  1:15:54 (64)  1:49:48 (62)     1:50:48  
64.   Marja Puustinen LapWall Oy  FIN  12:00:00   32:22 (69)  1:16:02 (68)  1:50:03 (65)  1:50:32 (61)  1:50:55  
65.   Susanna Kuoppamaa Oulu  FIN  12:00:00   32:24 (71)  1:16:10 (71)  1:49:52 (63)  1:50:38 (62)  1:50:57  
66.   Leena Komulainen Komulainen Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00   32:24 (71)  1:16:26 (74)  1:50:07 (67)  1:50:47 (63)  1:51:04  
67.   Anne Kivioja Tyrnävä  FIN  12:00:00   30:24 (35)  1:15:13 (57)  1:50:05 (66)  1:50:51 (64)  1:51:05  
68.   Katariina Siirilä Oulun III Hansa Apteekki  FIN  12:00:00   30:28 (38)  1:15:14 (58)  1:50:10 (68)  1:50:54 (65)  1:51:07  
69.   Irma Vepsäläinen AMC/Rovaniemi  FIN  12:00:00   32:16 (66)  1:16:00 (67)  1:50:12 (69)  1:50:58 (66)  1:51:10  
70.   Tarja Puuronen TekU Kajaani  FIN  12:00:00   31:56 (63)  1:16:04 (70)  1:50:25 (70)  1:51:02 (67)  1:51:24  
71.   Aino-Riitta Juntunen Kempele  FIN  12:00:00   30:41 (45)  1:15:28 (60)  1:50:33 (71)  1:51:16 (68)  1:51:29  
72.   Niina Kaarela Raahe  FIN  12:00:00   32:25 (74)  1:16:23 (73)  1:50:48 (73)  1:51:18 (69)  1:51:42  
73.   Anna Visuri Sokos Herkku Oulu  FIN  12:00:00   32:33 (77)  1:16:23 (72)  1:50:38 (72)  1:51:27 (71)  1:51:45  
74.   Sanna Sandström Oulu  FIN  12:00:00   33:32 (94)  1:17:57 (83)  1:50:58 (74)  1:51:24 (70)  1:51:47  
75.   Raisa Alatalo Raahe  FIN  12:00:00   34:24 (110)  1:18:41 (93)  1:51:05 (76)  1:51:34 (73)  1:51:56  
76.   Eija Porola Kuivasjärven Aura  FIN  12:00:00   31:28 (58)  1:15:48 (62)  1:51:03 (75)  1:51:47 (74)  1:52:02  
77.   Janita Jaakola Oulu  FIN  12:00:00   33:53 (104)  1:17:57 (82)  1:51:07 (77)  1:51:29 (72)  1:52:05  
78.   Marita Keinänen Steppenwolf Endurance  FIN  12:00:00   31:37 (60)  1:15:52 (63)  1:51:14 (78)  1:51:52 (75)  1:52:10  
79.   Sirkka Niskanen SOTKAMO  FIN  12:00:00   33:13 (88)  1:17:47 (81)  1:52:17 (79)  1:52:55 (76)  1:53:17  
80.   Päivi Tuikkala Intersport Joutsensilta  FIN  12:00:00   33:10 (85)  1:17:46 (80)  1:52:26 (80)  1:53:03 (77)  1:53:26  
81.   Sanna Timonen Rovaniemi  FIN  12:00:00   33:35 (95)  1:18:15 (86)  1:53:13 (81)  1:53:35 (78)  1:54:08  
82.   Maire Matsinen Jyväskylä  FIN  12:00:00   34:18 (108)  1:19:08 (95)  1:53:16 (82)  1:53:35 (79)  1:54:10  
83.   Marianne Kettu Oulu  FIN  12:00:00   32:26 (76)  1:17:33 (77)  1:53:19 (83)  1:53:57 (81)  1:54:15  
84.   Marianne Mäntyoja Oulu  FIN  12:00:00               1:54:24  
85.   Mari Bakala Oulu  FIN  12:00:00   34:56 (119)  1:19:31 (101)  1:53:34 (84)  1:53:48 (80)  1:54:25  
86.   Hanna Luukkonen Talenom  FIN  12:00:00   33:06 (83)  1:18:34 (89)  1:53:42 (85)  1:54:23 (83)  1:54:40  
87.   Ulla Rauhanummi Oulu  FIN  12:00:00   34:41 (116)  1:19:11 (97)  1:53:48 (87)  1:54:04 (82)  1:54:41  
88.   Leena Saari Reisjärvi  FIN  12:00:00   32:40 (79)  1:18:08 (84)  1:53:45 (86)  1:54:32 (84)  1:54:48  
89.   Kaisa Yannopoulos Oulu  FIN  12:00:00   31:47 (62)  1:16:51 (75)  1:53:50 (88)  1:54:36 (85)  1:54:51  
90.   Tarja Lyytinen Jyväskylän Kenttäurheilijat  FIN  12:00:00   33:06 (84)  1:18:32 (87)  1:54:07 (89)  1:54:56 (86)  1:55:05  
91.   Veera Huotari Kuljetus Ylivirta  FIN  12:00:00   32:49 (81)  1:18:35 (90)  1:54:27 (90)     1:55:28  
92.   Veera Tikkinen Oulu  FIN  12:00:00   32:09 (64)  1:18:11 (85)  1:54:31 (91)     1:55:30  
93.   Heli Lappeteläinen Osnakodit  FIN  12:00:00   33:35 (96)  1:19:30 (100)  1:54:35 (94)  1:55:04 (88)  1:55:30  
94.   Niina Rajamäki Raahe  FIN  12:00:00   33:26 (89)  1:19:15 (99)  1:54:32 (92)  1:55:10 (90)  1:55:32  
95.   Tiina Pesonen Oulu  FIN  12:00:00   33:44 (99)  1:19:11 (98)  1:54:35 (93)  1:55:07 (89)  1:55:34  
96.   Piritta Kivimäki Linja Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00   33:28 (91)  1:18:34 (88)  1:54:48 (95)  1:55:19 (91)  1:55:46  
97.   Henna Viitala Oulu  FIN  12:00:00   34:57 (122)  1:20:20 (111)  1:54:55 (96)  1:55:03 (87)  1:55:49  
98.   Mira Mulari OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  12:00:00   32:24 (70)  1:18:40 (91)  1:54:58 (97)  1:55:51 (95)  1:56:01  
99.   Miia Aitto-Oja Oulu  FIN  12:00:00   30:22 (32)  1:15:26 (59)  1:55:05 (98)  1:56:01 (96)  1:56:13  
100.   Saara Suorsa Muhos  FIN  12:00:00   35:26 (147)  1:21:21 (126)  1:55:24 (101)  1:55:34 (92)  1:56:16  
101.   Anne Saromaa Oulunsuun Heitto (OlsHe)  FIN  12:00:00   31:41 (61)  1:17:34 (78)  1:55:20 (100)  1:56:03 (97)  1:56:20  
102.   Nina Patrikka Oulu  FIN  12:00:00   35:03 (133)  1:21:29 (129)  1:55:32 (102)  1:55:46 (93)  1:56:23  
103.   Päivi Kaijankoski Osuuskauppa Arina konttori  FIN  12:00:00   33:12 (86)  1:18:59 (94)  1:55:17 (99)  1:56:05 (98)  1:56:26  
104.   Kaisa Vähäkuopus Oulu  FIN  12:00:00   34:59 (126)  1:20:26 (113)  1:55:40 (104)  1:55:51 (94)  1:56:38  
105.   Maarit Vimpari Tyrnävä  FIN  12:00:00   34:29 (111)  1:19:43 (102)  1:55:38 (103)     1:56:40  
106.   Henna Mylly Oulu  FIN  12:00:00   36:41 (192)  1:24:19 (165)  1:55:55 (109)  1:56:14 (101)  1:56:42  
107.   Anu Kivistö-Rahnasto WSP  FIN  12:00:00   33:30 (93)  1:20:00 (106)  1:55:43 (105)  1:56:20 (102)  1:56:44  
108.   Pirjo Tuomaala Raahe  FIN  12:00:00   33:46 (102)  1:19:54 (104)  1:55:45 (106)  1:56:23 (103)  1:56:48  
109.   Leena Wiik Oulu OYS Vapari  FIN  12:00:00   34:18 (107)  1:20:04 (107)  1:55:47 (107)  1:56:14 (100)  1:56:49  
110.   Henna Seppänen Kajaani  FIN  12:00:00   34:34 (113)  1:19:44 (103)  1:55:52 (108)  1:56:09 (99)  1:56:57  
111.   Jaana Huotari Suomussalmi  FIN  12:00:00   35:00 (128)  1:20:45 (114)  1:56:03 (110)  1:56:31 (104)  1:57:05  
112.   Outi Väyrynen Oulu Triathlon & Cycling  FIN  12:00:00   33:12 (87)  1:19:10 (96)  1:56:07 (111)  1:56:51 (106)  1:57:11  
113.   Sari Riihimäki Sale Myllyoja  FIN  12:00:00   34:40 (115)  1:20:09 (109)  1:56:08 (112)     1:57:13  
114.   Pia Peteri OYS Vapari  FIN  12:00:00   33:45 (100)  1:20:05 (108)  1:56:17 (113)  1:56:53 (107)  1:57:15  
115.   Jaana Annunen S-market Ylikiiminki  FIN  12:00:00   36:19 (179)  1:22:02 (132)  1:56:36 (114)  1:56:40 (105)  1:57:34  
116.   Saija Sillanpää Kaustisen Pohjan-veikot  FIN  12:00:00   35:02 (131)  1:20:17 (110)  1:56:48 (115)  1:56:57 (108)  1:57:44  
117.   Satu Jaara Iin Urheilijat  FIN  12:00:00   33:45 (101)  1:21:09 (117)  1:57:09 (118)  1:57:44 (116)  1:58:03  
118.   Leena Ristiharju OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  12:00:00   35:30 (156)  1:22:05 (133)  1:57:12 (120)  1:57:02 (109)  1:58:03  
119.   Paula Vedman OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  12:00:00   35:30 (157)  1:22:05 (134)  1:57:11 (119)  1:57:02 (110)  1:58:04  
120.   Helinä Saarela Espoo  FIN  12:00:00   34:03 (105)  1:19:55 (105)  1:57:01 (116)  1:57:29 (111)  1:58:06  
121.   Mirja Kimari Keurusselän maratoonarit  FIN  12:00:00   34:49 (118)  1:21:20 (120)  1:57:09 (117)  1:57:38 (115)  1:58:09  
122.   Ulla Savela Oulu  FIN  12:00:00   35:01 (130)  1:21:23 (128)  1:57:14 (121)  1:57:37 (114)  1:58:09  
123.   Veera Ruuskanen Oulu  FIN  12:00:00   36:03 (173)  1:22:51 (148)  1:57:23 (125)  1:57:35 (112)  1:58:14  
124.   Laura Peura Rovaniemi  FIN  12:00:00   36:03 (174)  1:22:51 (148)  1:57:23 (124)  1:57:35 (112)  1:58:14  
125.   Hanna Hangasmaa Oulu  FIN  12:00:00   34:56 (120)  1:21:19 (119)  1:57:19 (122)  1:57:54 (117)  1:58:20  
126.   Paula Vuollo Tornio  FIN  12:00:00   34:56 (120)  1:21:21 (125)  1:57:22 (123)  1:57:54 (118)  1:58:25  
127.   Anniina Pitkälä Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   35:19 (136)  1:22:13 (135)  1:57:42 (126)  1:58:01 (119)  1:58:40  
128.   Anitta Tauriainen Teiden Tallaajat Tervola  FIN  12:00:00   35:30 (155)  1:22:16 (138)  1:58:02 (128)  1:58:38 (121)  1:58:58  
129.   Anna Leinonen Nordea  FIN  12:00:00   32:12 (65)  1:18:40 (92)  1:57:53 (127)  1:58:44 (123)  1:58:59  
130.   Hanna Tolonen Oulu  FIN  12:00:00   38:25 (233)  1:25:58 (185)  1:58:09 (129)  1:58:08 (120)  1:59:04  
131.   Ilona Mikkola Rovaniemi  FIN  12:00:00   33:28 (91)  1:20:23 (112)  1:58:19 (130)  1:58:54 (125)  1:59:18  
132.   Salla Heikkinen OYS Vapari  FIN  12:00:00   35:00 (128)  1:21:22 (127)  1:58:24 (131)  1:58:51 (124)  1:59:28  
133.   Katri Hautaniemi Oulu  FIN  12:00:00   34:31 (112)  1:21:20 (121)  1:58:41 (135)  1:58:41 (122)  1:59:30  
134.   Marja Rajasärkkä Oulu  FIN  12:00:00   34:23 (109)  1:21:20 (122)  1:58:33 (132)  1:58:58 (126)  1:59:36  
135.   Johanna Savela Liminka  FIN  12:00:00   35:22 (141)  1:22:13 (135)  1:58:48 (137)  1:58:59 (127)  1:59:38  
136.   Erika Kukkonen Beauty Center  FIN  12:00:00   34:58 (123)  1:21:55 (131)  1:58:38 (133)  1:59:13 (130)  1:59:40  
137.   Satu Hintsala Oulunsalo  FIN  12:00:00   34:42 (117)  1:20:53 (116)  1:58:54 (138)  1:59:14 (131)  1:59:44  
138.   Hanna Ruotsalainen Oulu  FIN  12:00:00   35:24 (143)  1:22:18 (140)  1:58:47 (136)  1:59:12 (129)  1:59:47  
139.   Anna-Kaisa Karppinen Muhos  FIN  12:00:00   35:26 (148)  1:21:20 (123)  1:58:40 (134)  1:59:07 (128)  1:59:49  
140.   Soili Hintsala Oulunsalo  FIN  12:00:00   34:59 (125)  1:21:10 (118)  1:58:54 (140)  1:59:21 (132)  1:59:50  
141.   Suvi Antila Oulu  FIN  12:00:00   33:38 (98)  1:21:20 (123)  1:58:56 (141)  1:59:38 (135)  1:59:52  
142.   Eeva-Leena Erola Oulu  FIN  12:00:00   33:26 (90)  1:20:48 (115)  1:58:54 (139)  1:59:30 (134)  1:59:53  
143.   Heinä-Maaria Laakso Oulu  FIN  12:00:00   35:24 (142)  1:22:17 (139)  1:59:01 (142)  1:59:27 (133)  2:00:02  
144.   Jaana Vierimaa Jääli  FIN  12:00:00   35:29 (152)  1:22:49 (145)  1:59:55 (143)  2:00:06 (136)  2:00:50  
145.   Suvi Pitkälä Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   35:25 (144)  1:23:17 (154)  2:00:07 (144)  2:00:20 (137)  2:00:59  
146.   Irene Törmälä Kuusamo  FIN  12:00:00   35:21 (139)  1:22:47 (143)  2:00:08 (145)  2:00:31 (139)  2:01:15  
147.   Saara Niskanen Oulu  FIN  12:00:00   35:30 (157)  1:22:50 (147)  2:00:13 (146)  2:00:28 (138)  2:01:16  
148.   Anne Impiö Oulu  FIN  12:00:00   35:26 (145)  1:23:08 (152)  2:00:13 (146)  2:00:54 (143)  2:01:22  
149.   Despoina Kalognoma London  GRE  12:00:00   35:48 (166)  1:23:41 (158)  2:00:32 (149)  2:00:45 (142)  2:01:25  
150.   Rea Karanta Rovaniemi  FIN  12:00:00   35:41 (165)  1:22:44 (142)  2:00:22 (148)  2:00:39 (141)  2:01:26  
151.   Eija Tasala Keminmaa  FIN  12:00:00   36:56 (200)  1:23:57 (160)  2:00:40 (151)  2:01:08 (144)  2:01:32  
152.   Kirsi Översti Beauty Center  FIN  12:00:00   38:11 (228)  1:25:30 (181)  2:00:38 (150)  2:00:37 (140)  2:01:34  
153.   Marjut Laukkanen KemTu Triathlon  FIN  12:00:00   35:28 (151)  1:23:11 (153)  2:00:51 (152)  2:01:08 (145)  2:01:46  
154.   Sirkka Kalermo Teiden Tallaajat Tervola  FIN  12:00:00   35:39 (163)  1:23:29 (157)  2:00:53 (153)  2:01:36 (147)  2:01:55  
155.   Taina Vuorela Oulu  FIN  12:00:00   36:00 (171)  1:23:18 (155)  2:01:01 (155)     2:02:00  
156.   Tarja Möttönen OYS Vapari  FIN  12:00:00   34:11 (106)  1:22:15 (137)  2:00:57 (154)  2:01:23 (146)  2:02:04  
157.   Aino Takalo Oulun III Hansa Apteekki  FIN  12:00:00   36:11 (176)  1:25:10 (174)  2:01:26 (157)  2:01:39 (148)  2:02:22  
158.   Päivi Ahola-Mehtälä Oulu Triathlon & Cycling  FIN  12:00:00   34:59 (124)  1:22:32 (141)  2:01:12 (156)  2:01:54 (149)  2:02:25  
159.   Kaisa-Annika Lehto Lehon kenneli  FIN  12:00:00   35:32 (159)  1:23:24 (156)  2:02:16 (158)  2:03:05 (154)  2:03:29  
160.   Essi Visuri Limingan koulutuskeskus  FIN  12:00:00   36:53 (198)  1:25:16 (176)  2:02:42 (160)  2:02:50 (152)  2:03:31  
161.   Sanna Vähätiitto Limingan koulutuskeskus  FIN  12:00:00   36:52 (197)  1:25:16 (176)  2:02:43 (161)  2:02:50 (151)  2:03:31  
162.   Anu-Maria Lehto Oulu  FIN  12:00:00   35:28 (150)  1:23:44 (159)  2:02:29 (159)  2:02:42 (150)  2:03:34  
163.   Jasmi Korhonen Oulu  FIN  12:00:00   36:21 (182)  1:24:38 (167)  2:02:51 (162)  2:03:08 (155)  2:03:54  
164.   Taneli Sihvonen Sale Maikkula  FIN  12:00:00   38:59 (260)  1:29:22 (227)  2:03:05 (166)  2:02:57 (153)  2:03:58  
165.   Hanna Silvola Kempele  FIN  12:00:00   36:25 (188)  1:24:49 (170)  2:03:03 (164)  2:03:16 (156)  2:04:08  
166.   Päivi Joenperä Tampere  FIN  12:00:00   36:25 (187)  1:24:49 (170)  2:03:02 (163)  2:03:17 (157)  2:04:08  
167.   Johanna Sipilä Raahe  FIN  12:00:00   35:27 (149)  1:23:58 (161)  2:03:05 (165)  2:03:41 (159)  2:04:17  
168.   Päivi Sundelin Paljunilo.fi  FIN  12:00:00   36:57 (202)  1:25:28 (180)  2:03:19 (168)  2:03:38 (158)  2:04:21  
169.   Mervi Seppänen Suomusalmi  FIN  12:00:00   35:10 (135)  1:24:09 (163)  2:03:16 (167)  2:04:11 (166)  2:04:24  
170.   Johanna Hyttinen Kemi  FIN  12:00:00   35:21 (138)  1:22:58 (151)  2:03:20 (169)  2:03:47 (161)  2:04:30  
171.   Eija Harmaala oulunsalo  FIN  12:00:00   35:29 (152)  1:24:14 (164)  2:03:35 (170)  2:04:06 (165)  2:04:44  
172.   Maarit Nikula Haapajärvi  FIN  12:00:00   35:21 (140)  1:23:59 (162)  2:03:38 (171)  2:04:04 (163)  2:04:45  
173.   Tanja Laitala Haapavesi  FIN  12:00:00   33:00 (82)  1:22:50 (146)  2:03:43 (172)  2:04:31 (170)  2:04:47  
174.   Nelly Isopahkala Oulu  FIN  12:00:00   32:44 (80)  1:21:54 (130)  2:03:51 (174)  2:04:31 (169)  2:04:52  
175.   Veera Tolonen Oulu  FIN  12:00:00   38:06 (224)  1:27:05 (196)  2:04:04 (178)  2:03:57 (162)  2:04:52  
176.   Pauliina Rasinkangas team Tiirot  FIN  12:00:00   34:37 (114)  1:24:49 (169)  2:03:57 (176)  2:04:36 (171)  2:04:54  
176.   Kristiina Eade Nokia Oy  FIN  12:00:00   38:50 (245)  1:28:43 (217)  2:04:02 (177)  2:03:44 (160)  2:04:54  
178.   Päivi Siipola OP Oulu  FIN  12:00:00   35:49 (167)  1:24:39 (168)  2:03:50 (173)  2:04:14 (167)  2:04:55  
179.   Jaana Mannermaa Rovaniemi  FIN  12:00:00   38:16 (229)  1:26:41 (192)  2:03:56 (175)  2:04:05 (164)  2:04:56  
180.   Johanna Antinoja Keminmaan KasEllit  FIN  12:00:00   36:44 (193)  1:25:18 (178)  2:04:16 (182)  2:04:52 (175)  2:05:16  
181.   Tiia Huhtakangas Oulu  FIN  12:00:00   36:58 (203)  1:25:10 (175)  2:04:06 (179)     2:05:17  
182.   Pauliina Mattila Oulu  FIN  12:00:00   35:20 (137)  1:22:49 (144)  2:04:13 (181)  2:04:40 (173)  2:05:17  
183.   Katja Piippo Kuopio  FIN  12:00:00   37:43 (215)  1:26:16 (189)  2:04:11 (180)  2:04:37 (172)  2:05:17  
184.   Sari Keskikuru Liminka  FIN  12:00:00   38:09 (227)  1:26:35 (191)  2:04:33 (185)  2:04:30 (168)  2:05:32  
185.   Eija Aikio Sodankylä  FIN  12:00:00   36:36 (191)  1:25:40 (183)  2:04:33 (184)  2:04:59 (177)  2:05:35  
186.   Nanna Riikkula Keminmaa  FIN  12:00:00   35:49 (167)  1:24:50 (173)  2:04:31 (183)  2:04:54 (176)  2:05:37  
187.   Minna Siponen Oulu  FIN  12:00:00   39:06 (270)  1:29:22 (225)  2:05:01 (189)     2:05:50  
188.   Marjo Niskakangas Rise  FIN  12:00:00   35:37 (162)  1:25:24 (179)  2:04:46 (186)  2:05:35 (180)  2:05:52  
189.   Milka Ekstrand Oulu  FIN  12:00:00   38:59 (259)  1:27:32 (203)  2:04:55 (187)  2:04:50 (174)  2:05:59  
190.   Ritva Salmi Kittilä  FIN  12:00:00   37:37 (212)  1:26:49 (194)  2:05:00 (188)  2:05:14 (178)  2:06:02  
191.   Sanna Malinen Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   37:49 (220)  1:27:36 (204)  2:05:21 (190)  2:05:34 (179)  2:06:25  
192.   Henna Keränen Pattijoki  FIN  12:00:00   38:50 (246)  1:27:57 (208)  2:06:00 (191)  2:05:55 (181)  2:06:54  
193.   Anne Kuusisto Raahe  FIN  12:00:00   38:27 (234)  1:28:35 (213)  2:06:29 (192)  2:06:35 (182)  2:07:27  
194.   Ritva Ylisiurua ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   36:21 (180)  1:26:05 (186)  2:06:36 (193)  2:07:33 (188)  2:07:48  
195.   Anniina Kotila Oulu  FIN  12:00:00   38:54 (252)  1:30:05 (240)  2:06:55 (195)  2:07:09 (183)  2:07:51  
196.   Jaana Holmström Team Kivut-On  FIN  12:00:00   36:12 (177)  1:26:34 (190)  2:06:51 (194)  2:07:16 (184)  2:08:03  
197.   Outi Fält Beauty Center  FIN  12:00:00   37:26 (208)  1:27:53 (207)  2:07:14 (197)  2:07:38 (191)  2:08:12  
198.   Jenni Korsman KemTu Triathlon  FIN  12:00:00   38:06 (222)  1:27:19 (201)  2:07:06 (196)  2:07:31 (187)  2:08:15  
199.   Tanja Kangosjärvi Muonion Kiri  FIN  12:00:00   38:16 (229)  1:29:08 (223)  2:07:18 (198)  2:07:27 (186)  2:08:17  
200.   Sari Rantakokko Markkinointi-instituutti  FIN  12:00:00   38:22 (232)  1:28:42 (215)  2:07:22 (199)  2:07:35 (189)  2:08:19  
201.   Pauliina Saukkonen Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   38:47 (240)  1:28:50 (218)  2:07:26 (201)  2:07:25 (185)  2:08:21  
202.   Ulla Autio Muotoilutoimisto coDu  FIN  12:00:00   38:29 (235)  1:27:08 (199)  2:07:23 (200)  2:07:35 (190)  2:08:29  
203.   Laura Makkonen Oulu  FIN  12:00:00   37:40 (214)  1:29:00 (220)  2:07:46 (202)  2:08:01 (192)  2:08:37  
204.   Pirjo Heikkinen TekU Kajaani  FIN  12:00:00   36:22 (184)  1:26:48 (193)  2:07:57 (205)  2:08:20 (194)  2:09:08  
205.   Heli Lamminaho Riihimäki  FIN  12:00:00   38:29 (236)  1:27:08 (198)  2:07:52 (203)  2:08:16 (193)  2:09:09  
206.   Nina Nikunen Teerijärvi  FIN  12:00:00   36:14 (178)  1:25:43 (184)  2:07:57 (204)  2:08:43 (198)  2:09:15  
207.   Vuokko Tolonen Oulu  FIN  12:00:00   38:07 (225)  1:27:06 (197)  2:08:16 (207)  2:08:25 (195)  2:09:20  
208.   Janika Junttila Oulu  FIN  12:00:00   35:03 (132)  1:26:07 (187)  2:08:11 (206)  2:08:55 (201)  2:09:23  
209.   Vuokko Niemi Oulu  FIN  12:00:00   35:37 (160)  1:26:50 (195)  2:08:20 (208)  2:08:55 (200)  2:09:24  
210.   Tiina Karjalainen Talenom  FIN  12:00:00   37:43 (216)  1:28:37 (214)  2:08:23 (209)  2:08:48 (199)  2:09:31  
211.   Piia Holtinkoski Muhos  FIN  12:00:00   39:01 (264)  1:30:16 (248)  2:08:28 (210)  2:08:36 (197)  2:09:33  
212.   Katja Saari Utajärven Urheilijat  FIN  12:00:00   40:06 (290)  1:31:25 (260)  2:08:35 (211)  2:08:34 (196)  2:09:38  
213.   Nina Lehosmaa Prisma Kemi  FIN  12:00:00   35:39 (164)  1:25:32 (182)  2:08:40 (212)  2:09:08 (203)  2:09:45  
214.   Kirste Sandness Team Sandness  NOR  12:00:00   35:29 (152)  1:28:07 (209)  2:08:54 (213)  2:09:46 (208)  2:09:57  
215.   Päivi Litendahl Oulu  FIN  12:00:00   35:37 (161)  1:26:07 (187)  2:08:56 (214)  2:09:20 (204)  2:09:57  
216.   Sara Kivioja Liminka  FIN  12:00:00   38:49 (244)  1:30:03 (239)  2:09:14 (216)  2:09:06 (202)  2:10:08  
217.   Päivi Peltoharju Oulu  FIN  12:00:00   35:57 (170)  1:28:17 (210)  2:09:13 (215)     2:10:16  
218.   Ritva Luoma Etelä-Pohjanmaa  FIN  12:00:00   38:51 (248)  1:30:03 (238)  2:09:18 (217)  2:09:39 (205)  2:10:29  
219.   Marja Lääkkö Oulu  FIN  12:00:00   38:51 (247)  1:30:02 (237)  2:09:18 (218)  2:09:39 (206)  2:10:29  
220.   Kirsi Harri Oulu  FIN  12:00:00   39:00 (262)  1:30:15 (247)  2:09:21 (220)  2:09:41 (207)  2:10:30  
221.   Hanna Kuusela Sodankylä  FIN  12:00:00   35:00 (127)  1:24:50 (172)  2:09:20 (219)  2:10:00 (210)  2:10:36  
222.   Raija Lahdenperä Oulu  FIN  12:00:00   38:32 (238)  1:29:40 (234)  2:09:29 (221)  2:09:48 (209)  2:10:38  
223.   Liisa Majuri Oulu  FIN  12:00:00   37:44 (217)  1:29:22 (226)  2:09:34 (222)  2:10:15 (211)  2:10:40  
224.   Pirkko-Liisa Isoaho OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  12:00:00   39:08 (273)  1:30:06 (241)  2:09:52 (223)     2:10:58  
225.   Erika Kylmänen Kuivasjärven Aura  FIN  12:00:00   37:33 (210)  1:28:42 (215)  2:10:06 (226)  2:10:40 (214)  2:11:14  
226.   Outi Palosaari OYS Vapari  FIN  12:00:00   36:21 (180)  1:28:34 (211)  2:09:59 (224)  2:10:37 (212)  2:11:17  
227.   Tiina Tuomela Oulunsalo  FIN  12:00:00   37:49 (221)  1:29:39 (233)  2:10:21 (228)  2:10:39 (213)  2:11:18  
228.   Hanna Torvikoski Oulu  FIN  12:00:00   36:28 (189)  1:27:11 (200)  2:10:06 (225)  2:10:43 (216)  2:11:20  
229.   Nora Nurro Beauty Center  FIN  12:00:00   36:56 (201)  1:29:16 (224)  2:10:24 (229)  2:10:44 (217)  2:11:22  
230.   Henna-Riitta Huotari Oulu  FIN  12:00:00   38:56 (253)  1:30:33 (249)  2:10:30 (231)  2:10:50 (220)  2:11:29  
231.   Jaana Pasanen Kemi  FIN  12:00:00   36:24 (186)  1:27:44 (206)  2:10:27 (230)  2:10:46 (218)  2:11:29  
232.   Tiina Arvio Nokia  FIN  12:00:00   39:31 (280)  1:31:24 (259)  2:10:31 (232)  2:10:43 (215)  2:11:32  
233.   Leena Savukoski Ylivieskan Kuula  FIN  12:00:00   35:04 (134)  1:24:21 (166)  2:10:10 (227)  2:11:10 (222)  2:11:40  
234.   Tiina Häyrynen Oulu  FIN  12:00:00   39:27 (277)  1:32:00 (265)  2:10:35 (233)  2:10:52 (221)  2:11:41  
235.   Anniina Nauska Kempele  FIN  12:00:00   37:00 (204)  1:29:53 (236)  2:10:36 (234)  2:11:21 (224)  2:11:45  
236.   Pauliina Huovinen Kempele  FIN  12:00:00   38:48 (241)  1:30:43 (251)  2:10:55 (236)  2:10:50 (219)  2:11:55  
237.   Maritta Halonen Oulu  FIN  12:00:00   38:41 (239)  1:30:10 (245)  2:10:53 (235)  2:11:22 (226)  2:12:00  
238.   Minna Sääskilahti Osnakodit  FIN  12:00:00   36:03 (172)  1:27:25 (202)  2:11:10 (241)  2:11:35 (230)  2:12:12  
239.   Sari Tauriainen Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   37:48 (219)  1:29:32 (230)  2:11:03 (237)  2:11:29 (229)  2:12:13  
240.   Tarja Kuukasjärvi Kempeleen OAY  FIN  12:00:00   37:45 (218)  1:29:44 (235)  2:11:05 (240)  2:11:29 (228)  2:12:14  
241.   Minna Junnila Revonlahti  FIN  12:00:00   38:07 (226)  1:29:33 (231)  2:11:05 (239)  2:11:26 (227)  2:12:14  
242.   Maria Erkkilä Oulu  FIN  12:00:00   36:03 (175)  1:27:43 (205)  2:11:05 (238)  2:11:47 (231)  2:12:17  
243.   Merja Paaso LenkkiLeidit  FIN  12:00:00   38:52 (250)  1:30:07 (242)  2:11:19 (243)  2:11:21 (223)  2:12:26  
244.   Heljä Vanhala-Räisänen Tyrnävä  FIN  12:00:00   40:46 (304)  1:31:29 (262)  2:11:11 (242)  2:11:22 (225)  2:12:30  
245.   Eveliina Pirkola Oulu  FIN  12:00:00   38:59 (260)  1:30:11 (246)  2:11:51 (246)  2:12:00 (234)  2:12:50  
246.   Anne Hartikainen Oulu  FIN  12:00:00   38:48 (242)  1:30:43 (252)  2:11:50 (245)  2:11:52 (232)  2:12:57  
247.   Suvi Vänskä Helsinki  FIN  12:00:00   39:02 (266)  1:31:02 (255)  2:11:48 (244)  2:12:02 (235)  2:13:02  
248.   Merja Lehkonen Suomen Diakoniaopisto  FIN  12:00:00   39:57 (287)  1:32:09 (269)  2:12:02 (247)  2:11:59 (233)  2:13:08  
249.   Outi Väänänen Haukipudas  FIN  12:00:00   39:57 (287)  1:32:15 (272)  2:12:11 (248)  2:12:23 (236)  2:13:21  
250.   Anri Juntto Haapavesi  FIN  12:00:00   38:30 (237)  1:29:36 (232)  2:12:15 (249)  2:12:26 (238)  2:13:28  
251.   Rauni Jokelainen Arctic Marathon Club  FIN  12:00:00   38:58 (258)  1:30:50 (253)  2:12:16 (250)  2:12:36 (240)  2:13:31  
252.   Susanna Kaakinen Oulu  FIN  12:00:00   40:36 (297)  1:35:04 (296)  2:12:22 (252)  2:12:26 (237)  2:13:31  
253.   Laura Tuhkanen Tutoris Oy  FIN  12:00:00   39:08 (272)  1:31:22 (257)  2:12:21 (251)  2:12:37 (241)  2:13:32  
254.   Merja Tuomaala Oulu  FIN  12:00:00   39:02 (265)  1:32:19 (276)  2:12:27 (253)  2:12:47 (242)  2:13:35  
255.   Maija Haj Hussain Oulu  FIN  12:00:00   39:29 (279)  1:32:06 (268)  2:12:34 (256)  2:12:33 (239)  2:13:42  
256.   Anna Kujanperä WSP  FIN  12:00:00   36:49 (195)  1:29:25 (229)  2:12:32 (254)  2:12:58 (243)  2:13:47  
257.   Terhi Leiviskä Oulu  FIN  12:00:00   36:50 (196)  1:29:25 (228)  2:12:33 (255)  2:13:00 (244)  2:13:48  
258.   Linnea Ohtamaa Taivalkoski  FIN  12:00:00   37:21 (207)  1:29:05 (222)  2:13:02 (261)  2:13:23 (247)  2:13:52  
259.   Karoliina Laurila Tyrnävä  FIN  12:00:00   36:23 (185)  1:29:05 (221)  2:13:01 (260)  2:13:24 (249)  2:13:53  
260.   Terhi Mikola Oulu  FIN  12:00:00   40:14 (292)  1:33:10 (280)  2:13:01 (259)  2:13:05 (245)  2:13:54  
261.   Irma Keskinarkaus OYS Vapari  FIN  12:00:00   37:35 (211)  1:30:07 (242)  2:12:46 (257)  2:13:34 (251)  2:13:56  
262.   Johanna Hautamäki Ylivieska  FIN  12:00:00   39:37 (281)  1:32:14 (271)  2:13:03 (262)  2:13:13 (246)  2:14:03  
263.   Nadege Cagnier Ramsau am Dachstein (Austria)  AUT  12:00:00   36:48 (194)  1:30:08 (244)  2:12:58 (258)  2:13:43 (253)  2:14:03  
264.   Essi Jouhki Sale Alppila  FIN  12:00:00   39:00 (263)  1:31:01 (254)  2:13:11 (263)  2:13:23 (247)  2:14:15  
265.   Elina Kyllönen Oulu  FIN  12:00:00   39:02 (266)  1:32:10 (270)  2:13:13 (264)  2:13:30 (250)  2:14:16  
266.   Katri Nikulainen Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   36:22 (183)  1:28:35 (212)  2:13:15 (265)  2:13:38 (252)  2:14:21  
267.   Päivikki Körkkö Oplax Oy  FIN  12:00:00   39:07 (271)  1:32:17 (275)  2:13:19 (266)  2:13:59 (257)  2:14:24  
268.   Nattamari Huotari Oulu  FIN  12:00:00   35:51 (169)  1:22:52 (150)  2:13:51 (268)  2:14:07 (258)  2:14:50  
269.   Jaana Storlöpare Ransun Moto oy  FIN  12:00:00   38:49 (243)  1:31:22 (258)  2:13:47 (267)  2:13:55 (256)  2:14:58  
270.   Irmeli Hannula Liminka  FIN  12:00:00   41:33 (316)  1:34:06 (284)  2:14:03 (270)  2:13:51 (254)  2:15:01  
271.   Miia Nousiainen Siilinjärvi  FIN  12:00:00   41:43 (317)  1:34:32 (289)  2:14:03 (269)  2:13:54 (255)  2:15:04  
272.   Helena Liimatainen Tyrnävä  FIN  12:00:00   40:34 (296)  1:34:04 (283)  2:14:12 (271)  2:14:20 (259)  2:15:18  
273.   Susanna Kiviniemi Oulu  FIN  12:00:00   38:57 (255)  1:31:33 (263)  2:14:19 (273)  2:14:35 (261)  2:15:22  
274.   Merja Karinkanta Oulu  FIN  12:00:00   40:22 (293)  1:34:11 (285)  2:14:16 (272)  2:14:45 (263)  2:15:24  
275.   Johanna Hiitola-Keinänen Oulu  FIN  12:00:00   38:52 (249)  1:31:48 (264)  2:14:27 (274)  2:14:52 (264)  2:15:41  
276.   Kati Maunuksela Pöyry  FIN  12:00:00   38:57 (256)  1:32:16 (273)  2:14:43 (275)  2:14:41 (262)  2:15:47  
277.   Paula Lukkari Oulu  FIN  12:00:00   41:25 (315)  1:33:43 (282)  2:14:50 (277)  2:14:30 (260)  2:15:51  
278.   Sanna Niemi Team Pseudomonas Ladies  FIN  12:00:00   37:20 (206)  1:30:38 (250)  2:14:43 (276)  2:15:27 (267)  2:16:00  
279.   Ulla Ström Oulu  FIN  12:00:00   36:53 (199)  1:31:14 (256)  2:14:57 (278)  2:15:19 (265)  2:16:01  
280.   Anu Moilanen Sale Etelätulli  FIN  12:00:00   40:09 (291)  1:32:42 (278)  2:15:11 (279)  2:15:20 (266)  2:16:13  
281.   Saana Ylitalo Oulu  FIN  12:00:00   41:19 (309)  1:34:46 (293)  2:15:26 (280)  2:15:35 (268)  2:16:37  
282.   Maarit Kumpulainen Tornio  FIN  12:00:00   41:06 (308)  1:34:22 (288)  2:15:35 (282)  2:15:50 (270)  2:16:42  
283.   Heli Jäärni Lenkkileidit  FIN  12:00:00   39:49 (283)  1:33:30 (281)  2:15:33 (281)  2:15:39 (269)  2:16:43  
284.   Katariina Häikiö Oulu  FIN  12:00:00   41:23 (313)  1:35:51 (301)  2:16:02 (285)  2:15:59 (271)  2:17:02  
285.   Vappu Sieppi Kiiminki  FIN  12:00:00   38:56 (253)  1:32:02 (266)  2:16:02 (284)  2:16:17 (272)  2:17:08  
286.   Elli Kosola Oplax Oy  FIN  12:00:00   39:02 (266)  1:32:03 (267)  2:15:56 (283)  2:16:32 (273)  2:17:18  
287.   Mervi Kinnunen Oulu  FIN  12:00:00   39:50 (285)  1:34:15 (287)  2:16:59 (286)  2:17:15 (274)  2:18:06  
288.   Eija Niska Team Niska  FIN  12:00:00   40:29 (294)  1:34:42 (292)  2:17:05 (287)  2:17:36 (276)  2:18:15  
289.   Tuula Palsio Oulu  FIN  12:00:00   37:39 (213)  1:32:46 (279)  2:17:09 (288)  2:17:39 (277)  2:18:15  
290.   Anna-Kaisa Saukko Sale Maikkula  FIN  12:00:00   41:24 (314)  1:35:50 (300)  2:17:23 (289)  2:17:29 (275)  2:18:30  
291.   Titta Mulari Oulu  FIN  12:00:00   40:44 (302)  1:35:21 (298)  2:17:27 (291)  2:17:44 (278)  2:18:36  
292.   Anne Saarela Kalajoki  FIN  12:00:00   37:14 (205)  1:31:27 (261)  2:17:27 (290)  2:18:01 (280)  2:18:43  
293.   Henna Laine Puttaan Tehotiimi  FIN  12:00:00   44:00 (374)  1:38:37 (324)  2:18:02 (294)  2:18:03 (282)  2:18:59  
294.   Veera Salminen Puttaan Tehotiimi  FIN  12:00:00   44:00 (375)  1:38:37 (325)  2:18:02 (293)  2:18:03 (281)  2:18:59  
295.   Anne Möttönen Kempele  FIN  12:00:00   40:40 (299)  1:40:57 (338)  2:18:06 (295)  2:18:00 (279)  2:19:10  
296.   Anni Vahteri Oulu  FIN  12:00:00   39:27 (276)  1:32:32 (277)  2:17:55 (292)  2:18:22 (283)  2:19:12  
297.   Katja Suomi Fitsal/Tupos  FIN  12:00:00   42:16 (324)  1:36:13 (302)  2:18:27 (296)  2:18:25 (284)  2:19:36  
298.   Katri Koskela Tornio  FIN  12:00:00   39:53 (286)  1:35:16 (297)  2:18:34 (297)  2:18:47 (286)  2:19:44  
299.   Säde Mäkelä Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   38:57 (257)  1:32:17 (274)  2:18:45 (299)  2:18:46 (285)  2:19:52  
300.   Noora Välimäki Turun yliopisto  FIN  12:00:00   41:22 (312)  1:38:30 (321)  2:18:53 (300)  2:19:23 (291)  2:19:54  
301.   Sisko Korkiakoski Beauty Center  FIN  12:00:00   38:52 (251)  1:34:13 (286)  2:18:42 (298)  2:19:26 (292)  2:20:00  
302.   Virve Sipola Oulu  FIN  12:00:00   42:06 (321)  1:37:06 (309)  2:19:01 (301)  2:18:57 (287)  2:20:02  
303.   Tiina Suronen Oulu  FIN  12:00:00   43:12 (338)  1:37:15 (310)  2:19:16 (303)  2:19:03 (289)  2:20:12  
304.   Katja Karjalainen Oulu  FIN  12:00:00   43:14 (339)  1:37:56 (315)  2:19:13 (302)  2:19:00 (288)  2:20:16  
305.   Piia Pesola-Raappana Osuuskauppa Arina konttori  FIN  12:00:00   41:44 (318)  1:36:44 (304)  2:19:23 (304)  2:19:19 (290)  2:20:22  
306.   Marjo Pitkälä Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   39:28 (278)  1:34:59 (294)  2:19:42 (306)  2:19:52 (293)  2:20:48  
307.   Hanna Pitkänen Oulu  FIN  12:00:00   37:29 (209)  1:28:58 (219)  2:19:32 (305)  2:20:03 (294)  2:20:51  
308.   Paula Pivelin Kuivaniemen Yritys  FIN  12:00:00   43:01 (330)  1:37:05 (308)  2:20:15 (307)  2:20:21 (296)  2:21:18  
309.   Tytti Selkälä Kemijärvi  FIN  12:00:00   45:43 (396)  1:42:14 (369)  2:20:23 (308)  2:20:13 (295)  2:21:19  
310.   Tiina Hämäläinen Tampere  FIN  12:00:00   43:41 (365)  1:39:24 (330)  2:21:12 (311)  2:21:04 (297)  2:22:08  
311.   Jaana Salmela Osnakodit  FIN  12:00:00   40:53 (305)  1:36:45 (305)  2:21:00 (309)  2:21:12 (299)  2:22:11  
312.   Katri Laitinen-Jylkkä Oulu  FIN  12:00:00   41:48 (320)  1:38:00 (316)  2:21:04 (310)  2:21:32 (302)  2:22:12  
313.   Maarit Hyytinen Siikalatva  FIN  12:00:00   43:37 (350)  1:39:22 (329)  2:21:21 (313)  2:21:11 (298)  2:22:25  
314.   Terhi Öljymäki Oulu  FIN  12:00:00   42:47 (328)  1:37:46 (313)  2:21:16 (312)  2:21:12 (300)  2:22:25  
315.   Emmi Haaraoja Oulainen  FIN  12:00:00   42:15 (323)  1:38:25 (318)  2:21:39 (315)  2:21:41 (303)  2:22:46  
316.   Eeva Tulppo AMC  FIN  12:00:00   42:13 (322)  1:38:25 (319)  2:21:38 (314)  2:21:30 (301)  2:22:46  
317.   Enna Tölli Nivala  FIN  12:00:00   39:49 (282)  1:35:00 (295)  2:21:55 (316)  2:22:15 (305)  2:23:10  
318.   Leena Ryhänen Oulu  FIN  12:00:00   44:26 (388)  1:41:31 (349)  2:22:16 (319)  2:21:52 (304)  2:23:14  
319.   Laura Rantala Vuorela  FIN  12:00:00   43:03 (332)  1:38:26 (320)  2:22:12 (317)  2:22:15 (306)  2:23:18  
320.   Hanna Koivula OneClinic Oy  FIN  12:00:00   41:45 (319)  1:37:40 (311)  2:22:13 (318)  2:22:20 (307)  2:23:27  
321.   Hannele Oiva Rovaniemi  FIN  12:00:00   36:34 (190)  1:34:35 (290)  2:22:39 (320)  2:23:21 (309)  2:23:49  
322.   Johanna Raappana Suomussalmen Rasti  FIN  12:00:00   40:31 (295)  1:35:45 (299)  2:22:52 (321)  2:23:34 (310)  2:24:01  
323.   Jenny Rankka Linja Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00   43:30 (344)  1:40:23 (335)  2:23:33 (324)  2:23:11 (308)  2:24:30  
324.   Sari Määttä Oulu  FIN  12:00:00   42:47 (328)  1:37:44 (312)  2:23:30 (323)  2:23:37 (311)  2:24:47  
325.   Outi Luomajoki Oulu  FIN  12:00:00   39:17 (274)  1:36:22 (303)  2:23:28 (322)  2:24:13 (316)  2:24:51  
326.   Anu Leskelä Oulu  FIN  12:00:00   43:56 (369)  1:40:59 (339)  2:23:50 (328)  2:23:49 (313)  2:24:55  
327.   Jasmi Törmä Oulu  FIN  12:00:00   43:04 (333)  1:40:41 (336)  2:23:46 (325)  2:23:47 (312)  2:24:56  
328.   Jenni Heikkinen Liminka  FIN  12:00:00   43:56 (370)  1:40:59 (339)  2:23:50 (329)  2:23:50 (314)  2:24:56  
329.   Eeva-Liisa Kokko Prisma Rovaniemi  FIN  12:00:00   40:43 (301)  1:37:03 (307)  2:23:48 (327)  2:24:07 (315)  2:25:03  
330.   Irja Kontiokari Oulu/Sokos  FIN  12:00:00   38:22 (231)  1:34:42 (291)  2:23:46 (326)  2:24:24 (318)  2:25:07  
331.   Leena Mämmi-Laukka OUK Marathon Club  FIN  12:00:00   43:37 (353)  1:40:44 (337)  2:24:14 (330)  2:24:32 (319)  2:25:28  
332.   Satu Vesala Jääli  FIN  12:00:00   43:07 (336)  1:38:43 (328)  2:24:22 (331)  2:24:18 (317)  2:25:33  
333.   Mia Hautala MIPT  FIN  12:00:00   43:26 (341)  1:39:47 (333)  2:24:39 (332)  2:24:42 (320)  2:25:47  
334.   Satu Laitinen Sale Kaijonharju  FIN  12:00:00   40:54 (306)  1:37:53 (314)  2:24:44 (334)  2:25:03 (321)  2:25:55  
335.   Sanna Valtonen Sievi  FIN  12:00:00   41:03 (307)  1:38:02 (317)  2:24:43 (333)  2:25:16 (322)  2:26:07  
336.   Anilla Saari Tupos  FIN  12:00:00   46:36 (407)  1:44:25 (379)  2:25:29 (336)  2:25:36 (324)  2:26:29  
337.   Pirkko Ponnikas-Halunen Pyhäjoki  FIN  12:00:00   44:12 (383)  1:41:19 (347)  2:25:21 (335)  2:25:26 (323)  2:26:31  
338.   Maarit Knuutinen Kiuruveden urheilijat  FIN  12:00:00   43:18 (340)  1:41:18 (346)  2:25:41 (337)     2:26:47  
339.   Emilia Savilaakso Oulu  FIN  12:00:00   43:39 (358)  1:41:50 (352)  2:26:00 (338)  2:26:20 (325)  2:27:07  
340.   Anita Heikkilä Oulu  FIN  12:00:00   43:35 (346)  1:41:07 (344)  2:26:03 (339)     2:27:18  
341.   Maire Alakiuttu Pinkeät Pakara Pirkot  FIN  12:00:00   43:39 (359)  1:41:51 (354)  2:26:10 (340)  2:26:32 (327)  2:27:19  
342.   Mira Kulju Oulu  FIN  12:00:00   43:39 (359)  1:41:51 (353)  2:26:11 (341)  2:26:41 (328)  2:27:27  
343.   Minna Kehusmaa Oulu  FIN  12:00:00   43:40 (362)  1:41:26 (348)  2:26:34 (343)  2:26:30 (326)  2:27:40  
344.   Laura Kallatsa Ristijärven Pyry  FIN  12:00:00   39:50 (284)  1:38:43 (327)  2:26:28 (342)  2:26:49 (330)  2:27:42  
345.   Saara Mustakangas Kuopio  FIN  12:00:00   45:12 (390)  1:43:50 (375)  2:26:58 (345)  2:26:44 (329)  2:28:02  
346.   Greta Törmänen Porvoo  FIN  12:00:00   46:03 (400)  1:44:21 (378)  2:27:11 (349)  2:27:14 (332)  2:28:06  
347.   Milla Sevander Oulu  FIN  12:00:00   40:03 (289)  1:38:30 (322)  2:26:40 (344)  2:27:19 (334)  2:28:09  
348.   Jutta Fischer Noh Bieneen, GER  GER  12:00:00   43:39 (361)  1:42:13 (367)  2:26:59 (346)  2:27:12 (331)  2:28:12  
349.   Suvi Huusko Grill It! Oulu  FIN  12:00:00   43:55 (368)  1:42:14 (368)  2:27:03 (347)  2:27:15 (333)  2:28:15  
350.   Terhi Heikkilä Oulu  FIN  12:00:00   43:38 (355)  1:41:48 (351)  2:27:21 (351)  2:27:32 (337)  2:28:24  
351.   Eeva Huovinen Kuopio  FIN  12:00:00   44:12 (384)  1:41:04 (343)  2:27:06 (348)     2:28:24  
352.   Heidi Kivelä Sale Myllyoja  FIN  12:00:00   44:02 (378)  1:42:32 (372)  2:27:18 (350)  2:27:26 (335)  2:28:33  
353.   Pilvi Tunturi F-Secure  FIN  12:00:00   39:21 (275)  1:40:15 (334)  2:27:33 (354)  2:27:51 (341)  2:28:41  
354.   Piia Lainas Oulu  FIN  12:00:00   45:59 (398)  1:44:38 (382)  2:27:24 (353)  2:27:31 (336)  2:28:42  
355.   Toini Keränen Pattijoki  FIN  12:00:00   40:45 (303)  1:38:36 (323)  2:27:22 (352)  2:27:42 (339)  2:28:42  
356.   Hanna Juselius Oulu  FIN  12:00:00   43:37 (352)  1:41:59 (358)  2:27:39 (355)  2:27:39 (338)  2:28:54  
357.   Maria Lampela Kempele  FIN  12:00:00   52:00 (450)  1:48:56 (400)  2:27:44 (356)  2:27:44 (340)  2:28:56  
358.   Josefiina Tiiro team Tiirot  FIN  12:00:00   42:36 (325)  1:41:07 (345)  2:27:59 (360)  2:28:12 (343)  2:29:01  
359.   Maija Marin Oulu  FIN  12:00:00   43:41 (365)  1:42:10 (366)  2:27:50 (357)  2:27:52 (342)  2:29:05  
360.   Tarja Al-Rubaye Bodaavat Mimmit Ylikiiminki  FIN  12:00:00   41:20 (311)  1:39:35 (332)  2:27:55 (358)  2:28:27 (346)  2:29:06  
361.   Eija Räihä Bodaavat Mimmit Ylikiiminki  FIN  12:00:00   41:19 (310)  1:39:35 (331)  2:27:56 (359)  2:28:28 (347)  2:29:06  
362.   Merja Kurikka OYS Vapari  FIN  12:00:00   44:20 (387)  1:42:04 (363)  2:28:07 (361)  2:28:23 (345)  2:29:25  
363.   Sini Skarp Oulu  FIN  12:00:00   43:35 (347)  1:41:59 (358)  2:28:13 (362)  2:28:19 (344)  2:29:34  
364.   Kitty Rönty Kello  FIN  12:00:00   43:26 (341)  1:42:22 (370)  2:28:31 (364)  2:28:59 (350)  2:29:44  
365.   Maija Rautiainen Sale Myllyoja  FIN  12:00:00   44:02 (377)  1:44:26 (380)  2:28:48 (365)  2:28:38 (348)  2:29:45  
366.   Sandy Hermez Oulu  FIN  12:00:00   43:40 (364)  1:41:03 (342)  2:28:20 (363)  2:28:43 (349)  2:29:45  
367.   Pirjo Kari Kajaani  FIN  12:07:31         2:29:19 (366)     2:31:04  
368.   Iida Pusa Jyväskylä  FIN  12:00:00   43:35 (347)  1:42:00 (360)  2:29:43 (368)  2:29:59 (351)  2:31:15  
369.   Jenni Ahmavuo S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   42:45 (327)  1:41:33 (350)  2:30:03 (371)  2:30:16 (353)  2:31:15  
370.   Minna Salmela Pudasjärvi  FIN  12:00:00   43:05 (335)  1:42:01 (362)  2:30:00 (369)  2:30:07 (352)  2:31:16  
371.   Sanna Kari Laitasaaren Veto  FIN  12:07:17         2:29:34 (367)     2:31:19  
372.   Minna Viinikka Beauty Center  FIN  12:00:00      1:41:57 (356)  2:30:01 (370)  2:30:23 (354)  2:31:20  
373.   Terttu Peltoniemi Haukiputaan Heitto  FIN  12:00:00   43:40 (363)  1:42:06 (364)  2:30:11 (372)  2:30:50 (356)  2:31:37  
374.   Hanna Hoikkala Prisma Zeppelin  FIN  12:00:00   43:31 (345)  1:41:57 (357)  2:30:44 (373)  2:30:47 (355)  2:31:51  
375.   Melina Halvari ABC Tuira Hesburger  FIN  12:00:00   46:36 (407)  1:50:11 (407)  2:31:20 (374)  2:30:56 (357)  2:32:10  
376.   Sointu Paakkonen Laukaa  FIN  12:00:00   43:35 (347)  1:42:01 (361)  2:31:34 (375)  2:31:35 (358)  2:32:52  
377.   Anne Bergman Teiden Tallaajat Tervola  FIN  12:00:00   38:06 (223)  1:36:54 (306)  2:31:38 (376)     2:32:58  
378.   Niina Hamari Prisma Raksila  FIN  12:00:00   43:37 (350)  1:41:56 (355)  2:31:42 (377)  2:31:43 (359)  2:32:59  
379.   Suvi Kallio Helsinki  FIN  12:00:00   40:36 (298)  1:38:39 (326)  2:31:46 (378)  2:32:03 (360)  2:33:07  
380.   Anu Leppänen Oulu  FIN  12:00:00   44:33 (389)  1:44:51 (385)  2:32:50 (379)  2:32:54 (361)  2:34:02  
381.   Maria Vääräniemi Oulu  FIN  12:00:00   35:26 (146)  1:43:05 (373)  2:32:58 (380)  2:33:42 (364)  2:34:25  
382.   Kristiina Okkonen Muhos  FIN  12:00:00   43:38 (354)  1:42:29 (371)  2:33:11 (381)  2:33:43 (365)  2:34:39  
383.   Arja Vimpari Raahe  FIN  12:00:00   43:03 (331)  1:42:06 (365)  2:33:12 (382)  2:33:36 (363)  2:34:40  
384.   Anja Pellikka Osuuskauppa Arina konttori  FIN  12:00:00   46:41 (414)  1:47:23 (394)  2:33:35 (383)  2:33:25 (362)  2:34:46  
385.   Annikki Tammi Oulu  FIN  12:00:00   43:27 (343)  1:43:09 (374)  2:34:06 (384)  2:34:49 (369)  2:35:34  
386.   Lea Perhomaa Liminka  FIN  12:00:00   44:11 (381)  1:44:47 (384)  2:34:26 (385)  2:34:24 (367)  2:35:36  
387.   Tiina Lehtomäki Liminka  FIN  12:00:00   44:11 (381)  1:44:46 (383)  2:34:26 (386)  2:34:25 (368)  2:35:37  
388.   Leena Koponen Prisma Raksila  FIN  12:00:00   47:29 (423)  1:48:53 (399)  2:34:37 (389)  2:34:21 (366)  2:35:41  
389.   Aira Piekkari Kempele  FIN  12:00:00   43:58 (373)  1:44:03 (377)  2:34:31 (387)  2:35:04 (370)  2:35:55  
390.   Ritva Kukkonen Oulun III Hansa Apteekki  FIN  12:00:00   43:58 (372)  1:44:02 (376)  2:34:31 (388)  2:35:06 (371)  2:35:57  
391.   Sari Alatalo Oulu  FIN  12:00:00   43:52 (367)  1:46:02 (390)  2:35:26 (390)  2:35:30 (372)  2:36:40  
392.   Kirsti Satta AMC/Kolari  FIN  12:00:00   45:38 (393)  1:46:46 (392)  2:36:15 (391)  2:36:43 (373)  2:37:44  
393.   Venla Tallgren Oulu  FIN  12:00:00   43:58 (371)  1:44:32 (381)  2:36:37 (392)  2:36:54 (374)  2:38:06  
394.   Hanna Mustajärvi Rovaniemi  FIN  12:00:00   46:31 (405)  1:52:22 (417)  2:37:31 (393)  2:37:37 (375)  2:38:42  
395.   Johanna Pelkonen Oulu  FIN  12:00:00   47:48 (426)  1:51:00 (410)  2:37:40 (394)  2:37:40 (376)  2:38:55  
396.   Elina Romppainen KiKakerho  FIN  12:00:00   45:41 (394)  1:47:33 (395)  2:37:43 (395)  2:38:09 (377)  2:39:03  
397.   Johanna Keränen KiKakerho  FIN  12:00:00   45:42 (395)  1:47:33 (395)  2:37:43 (396)  2:38:10 (378)  2:39:04  
398.   Mari-Anna Alenius Oulu  FIN  12:00:00   44:12 (384)  1:49:09 (402)  2:38:01 (398)  2:38:23 (379)  2:39:17  
399.   Merja Savolainen Oulu  FIN  12:00:00   44:13 (386)  1:49:09 (403)  2:38:00 (397)  2:38:23 (380)  2:39:17  
400.   Kirsti Leinonen Oulu  FIN  12:00:00   40:41 (300)  1:41:02 (341)  2:38:47 (399)  2:39:03 (381)  2:40:11  
401.   Mirva Salmela Oulu  FIN  12:00:00   43:38 (356)  1:45:44 (389)  2:39:00 (400)     2:40:13  
402.   Riikka Rautiainen Sale Herukka  FIN  12:00:00   46:37 (411)  1:49:12 (404)  2:39:28 (401)  2:39:24 (382)  2:40:45  
403.   Elisa Tuomisto Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   47:22 (418)  1:50:41 (408)  2:39:45 (402)  2:39:55 (383)  2:40:57  
404.   Merja Määttä Intersport Joutsensilta  FIN  12:00:00   42:43 (326)  1:44:57 (386)  2:40:03 (403)  2:40:34 (384)  2:41:35  
405.   Venla Vuorijoki Beauty Center  FIN  12:00:00   46:19 (404)  1:51:17 (413)  2:41:01 (405)  2:40:54 (385)  2:42:19  
406.   Jenni Koivula ABC Kiiminki  FIN  12:00:00   47:25 (419)  1:52:37 (418)  2:40:55 (404)  2:41:02 (386)  2:42:22  
407.   Heidi Kekkonen Oulu  FIN  12:00:00   46:53 (415)  1:50:03 (406)  2:41:16 (406)  2:41:19 (387)  2:42:41  
408.   Anni Halonen Nurmes  FIN  12:00:00   45:44 (397)  1:47:33 (395)  2:41:40 (408)  2:41:21 (388)  2:42:43  
409.   Liisa Mannermaa Oulu  FIN  12:00:00   43:04 (334)  1:46:11 (391)  2:41:19 (407)  2:41:42 (389)  2:42:44  
410.   Anne-Maria Piispanen Oulu  FIN  12:00:00   43:10 (337)  1:47:19 (393)  2:41:50 (409)  2:42:34 (390)  2:43:15  
411.   Anne Luokkanen Oulunsalo  FIN  12:00:00   46:14 (401)  1:51:15 (412)  2:42:37 (410)  2:42:35 (391)  2:43:48  
412.   Nelli Rissanen Paavola  FIN  12:00:00   39:04 (269)  1:45:09 (388)  2:42:38 (411)  2:43:29 (392)  2:43:58  
413.   Anna Bruun Sale Myllyoja  FIN  12:00:00   44:00 (375)  1:45:07 (387)  2:43:19 (412)  2:43:36 (393)  2:44:43  
414.   Hanna-Elina Tervo S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00   45:24 (392)  1:50:57 (409)  2:44:31 (415)  2:44:31 (394)  2:45:38  
415.   Mervi Koski Siikajoki  FIN  12:00:00   44:11 (380)  1:49:15 (405)  2:44:33 (417)  2:44:33 (395)  2:45:39  
416.   Laura Haarahiltunen Sokos Herkku Oulu  FIN  12:00:00   46:18 (403)  1:51:55 (416)  2:44:22 (414)  2:44:36 (397)  2:45:42  
417.   Minna Sirviö Prisma Limingantulli  FIN  12:00:00   46:17 (402)  1:51:54 (414)  2:44:22 (413)  2:44:36 (398)  2:45:42  
418.   Henna Paajala Kestävyyttä pintakaasulla 24/7  FIN  12:00:00   44:08 (379)  1:49:03 (401)  2:44:31 (416)  2:44:34 (396)  2:45:43  
419.   Anna-Kaisa Tuuttila S-market Pattijoki  FIN  12:00:00   51:37 (445)  1:56:22 (427)  2:44:48 (419)  2:44:42 (399)  2:46:00  
420.   Tarja Kyröläinen Raahe  FIN  12:00:00   51:37 (446)  1:56:22 (428)  2:44:48 (420)  2:44:44 (400)  2:46:01  
421.   Laura Sipilä Linja Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00   43:38 (356)  1:47:37 (398)  2:44:44 (418)  2:45:06 (401)  2:46:26  
422.   Johanna Kutuniva Nivala  FIN  12:00:00   46:01 (399)  1:51:08 (411)  2:45:29 (421)  2:45:47 (402)  2:46:48  
423.   Aino Honkanen Lapinlahti  FIN  12:00:00   51:17 (444)  1:57:11 (429)  2:46:10 (422)  2:45:55 (403)  2:47:11  
424.   Hilla Ollila ABC Tuira Hesburger  FIN  12:00:00   46:36 (409)  1:55:06 (421)  2:46:49 (423)  2:46:31 (404)  2:47:45  
425.   Terhi Ruokangas Taivalkoski  FIN  12:00:00   48:26 (427)  1:55:38 (423)  2:47:23 (424)  2:47:30 (405)  2:48:44  
426.   Inka Keränen ABC Tuira Hesburger  FIN  12:00:00   46:37 (412)  1:55:05 (420)  2:47:45 (426)  2:47:32 (406)  2:48:47  
427.   Alma Keränen ABC Tuira Hesburger  FIN  12:00:00   46:37 (410)  1:55:07 (422)  2:47:44 (425)  2:47:32 (406)  2:48:47  
428.   Ronja Nikula S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00   45:23 (391)  1:51:54 (415)  2:48:23 (427)  2:48:31 (408)  2:49:39  
429.   Laura Luoto Tyrnävä  FIN  12:00:00   50:25 (441)  1:58:46 (433)  2:49:24 (428)  2:49:14 (409)  2:50:34  
430.   Riitta-Liisa Niinimaa ABC Kiiminki  FIN  12:00:00   47:25 (420)  1:55:57 (424)  2:51:05 (429)  2:51:01 (410)  2:52:21  
431.   Riikka Nurmela Sale Alppila  FIN  12:00:00   46:34 (406)  1:52:46 (419)  2:52:11 (430)  2:52:45 (412)  2:53:18  
432.   Johanna Puhakka ABC Kiiminki  FIN  12:00:00   47:25 (420)  1:55:57 (425)  2:52:35 (431)  2:52:44 (411)  2:54:04  
433.   Aino Hyry S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   49:49 (434)  1:59:14 (436)  2:53:45 (435)  2:53:26 (415)  2:54:36  
434.   Janette Haataja S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   49:50 (435)  1:59:14 (437)  2:53:45 (436)  2:53:26 (414)  2:54:36  
434.   Mirka Sarajärvi S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   49:44 (433)  1:59:15 (438)  2:53:45 (437)  2:53:26 (415)  2:54:36  
436.   Arja Junttila Beauty Center  FIN  12:00:00   52:04 (452)  1:58:28 (431)  2:53:02 (432)  2:53:37 (418)  2:54:38  
437.   Sallamari Blomberg Beauty Center  FIN  12:00:00   52:05 (453)  1:58:29 (432)  2:53:02 (433)  2:53:37 (417)  2:54:38  
438.   Jaana Kaikkonen Oulu  FIN  12:00:00   46:39 (413)  1:56:06 (426)  2:53:17 (434)  2:53:25 (413)  2:54:41  
439.   Eeva-Liisa Vilmi Jääli  FIN  12:00:00   49:09 (431)  1:59:24 (439)  2:54:29 (439)  2:54:32 (419)  2:55:50  
440.   Emilia Koskelo Oulu  FIN  12:00:00   52:00 (450)  1:58:28 (430)  2:54:20 (438)  2:54:40 (420)  2:55:53  
441.   Mira Pätsi Prisma Raksila  FIN  12:00:00   48:53 (430)  1:58:49 (435)  2:55:25 (441)  2:55:04 (422)  2:56:18  
442.   Taija Pitkänen Sokos oulu  FIN  12:00:00   53:11 (455)  2:01:26 (448)  2:54:37 (440)  2:54:57 (421)  2:56:21  
443.   Sanna Anttila S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   49:50 (436)  1:59:41 (440)  2:55:30 (443)  2:55:20 (424)  2:56:30  
444.   Maria Keskitalo Prisma Raksila  FIN  12:00:00   48:52 (429)  1:58:49 (434)  2:55:28 (442)  2:55:19 (423)  2:56:33  
445.   Suvi Sauvola S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   49:51 (438)  1:59:41 (441)  2:55:34 (444)  2:55:33 (425)  2:56:44  
446.   Päivi Kaikkonen S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   49:50 (437)  1:59:41 (442)  2:55:34 (445)  2:55:34 (426)  2:56:44  
447.   Henna Niskanen Hesburger Kastelli  FIN  12:00:00   51:56 (449)  2:01:40 (449)  2:57:15 (446)  2:57:16 (427)  2:58:38  
448.   Tuula Hänninen Pohjoista voimaa  FIN  12:00:00   50:24 (440)  2:01:05 (446)  2:57:57 (448)  2:58:34 (429)  2:59:28  
449.   Tiina Riepula Kuivaniemen Yritys  FIN  12:00:00   50:50 (443)  2:01:04 (445)  2:57:56 (447)  2:58:27 (428)  2:59:29  
450.   Maire Vesa Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   1:02:12 (466)  2:06:55 (457)  2:59:20 (449)  2:59:57 (432)  3:00:40  
451.   Laura Palosaari Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   51:52 (447)  2:02:36 (452)  2:59:36 (450)  2:59:21 (430)  3:00:41  
452.   Seija Nikulainen Original Sokos Hotel Arina  FIN  12:00:00   50:03 (439)  2:00:41 (444)  2:59:50 (451)  3:00:02 (433)  3:01:04  
453.   Minna Palosaari Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   51:52 (448)  2:02:38 (453)  2:59:52 (452)  2:59:48 (431)  3:01:07  
454.   Tarja Hentonen Sale Alppila  FIN  12:00:00   47:41 (425)  2:00:33 (443)  3:00:48 (453)  3:01:34 (435)  3:02:08  
455.   Aila Kokko PPSHP/Vapari  FIN  12:00:00   49:29 (432)  2:01:09 (447)  3:01:26 (454)  3:01:34 (434)  3:02:55  
456.   Miia Salmela Sale Kuivasjärvi  FIN  12:00:00   47:22 (417)  2:01:58 (450)  3:05:47 (455)  3:06:23 (436)  3:07:49  
457.   Heini Poth Sale Kaijonharju  FIN  12:00:00   47:21 (416)  2:01:59 (451)  3:05:47 (456)  3:06:23 (437)  3:07:49  
458.   Ulla Oksama ABC Tupos  FIN  12:00:00   53:16 (456)  2:06:43 (456)  3:06:41 (457)  3:07:35 (438)  3:08:29  
459.   Annukka Keinänen S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00   55:13 (457)  2:11:21 (461)  3:09:26 (458)  3:09:22 (439)  3:10:30  
460.   Reetta Keinänen Sale Kaijonharju  FIN  12:00:00   55:13 (458)  2:11:21 (463)  3:09:26 (459)  3:09:22 (440)  3:10:30  
461.   Aija Suorsa S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00   55:14 (459)  2:11:21 (462)  3:09:28 (460)  3:09:39 (441)  3:10:45  
462.   Teija Kylmä Keminmaan kasEllit  FIN  12:00:00   48:50 (428)  2:04:30 (454)  3:11:32 (461)  3:13:12 (442)  3:13:37  
463.   Anna-Maija Kanninen Sale Rantsila  FIN  12:00:00   52:25 (454)  2:10:15 (459)  3:13:47 (462)  3:14:12 (443)  3:15:30  
464.   Aino Kotajärvi Prisma Raksila  FIN  12:00:00   47:29 (422)  2:07:01 (458)  3:14:05 (463)  3:14:19 (444)  3:15:38  
465.   Emilia Ahola Prisma Raksila  FIN  12:00:00   47:30 (424)  2:05:00 (455)  3:14:06 (464)  3:14:23 (445)  3:15:38  
466.   Annamaija Koskelainen Oulu  FIN  12:00:00   50:43 (442)  2:10:48 (460)  3:14:33 (465)  3:14:54 (446)  3:16:03  
467.   Tarja Nissinen Beauty Center  FIN  12:00:00   55:52 (461)  2:14:14 (465)  3:20:31 (466)  3:21:34 (447)  3:22:35  
468.   Toini Kettunen Beauty Center  FIN  12:00:00   55:52 (460)  2:14:14 (464)  3:20:31 (467)  3:21:35 (448)  3:22:35  
469.   Silja Heikkinen Prisma Raksila  FIN  12:00:00   1:03:09 (469)  2:26:37 (468)  3:31:11 (468)  3:31:38 (449)  3:32:57  
470.   Kristiina Häkki Prisma Raksila  FIN  12:00:00   1:03:10 (471)  2:26:38 (470)  3:31:11 (470)  3:31:38 (450)  3:32:58  
471.   Sari Holappa Prisma Raksila  FIN  12:00:00   1:03:09 (470)  2:26:38 (469)  3:31:11 (469)  3:31:39 (451)  3:32:59  
472.   Minttu Mikkonen S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   1:01:22 (464)  2:26:34 (467)  3:33:43 (471)  3:34:36 (452)  3:35:46  
473.   Minna Moilanen S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   1:01:22 (464)  2:26:33 (466)  3:33:43 (472)  3:34:37 (453)  3:35:47  
474.   Marika Saarela Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   1:02:12 (467)  2:33:16 (471)  3:50:54 (473)  3:52:29 (454)  3:53:12  
475.   Marika Holappa Prisma Limingantulli  FIN  12:00:00   1:02:21 (468)  2:33:17 (472)  3:50:55 (474)  3:52:30 (455)  3:53:13  
476.   Jenni Hankkila Sale Raksila  FIN  12:00:00   57:04 (463)  2:36:32 (474)  4:00:03 (475)  4:00:56 (456)  4:02:24  
477.   Kristiina Karjalainen Sale Raksila  FIN  12:00:00   57:04 (462)  2:36:19 (473)  4:00:04 (476)  4:01:00 (457)  4:02:27  
   Aila Hyvönen Beauty Center  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Gunilla Laakso SI-SU  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Sinikka Holappa Prisma Raksila  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Maarit Pätsi Lapin keskussairaala  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Katriina Ruonio Oulu  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Päivi Ahola Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anu Myllymäki Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Johanna Kallio Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kerttu Heikkinen Kraton  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Marianne Haapea MIPT  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Mirja Korhonen Vuokatti  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Malina Ruisvaara Team Timmit Tammat  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Asta Nuorala Pyhäjoki  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Minna Kiviniemi Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kirsi Nöjd Ii  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Virpi Rautiainen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Pia Mäenpää Tyrnävä  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Päivi Westerholm Oulu/ Vapari  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Sanna Tapio KemTU Triathlon  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Sari Husa Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kaisa Kärppä Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kirsi Myllyaho Prisma Zeppelin  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Mari Lahtinen Team Timmit Tammat  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Mervi Pietikäinen Haukiputaan Heitto  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Felicity Holmes Geneva, Switzerland  AUS  12:00:00               ei läht.  
   Päivi Mäkimartti Talenom  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tiina Sarparanta Oulun poliisilaitos  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Merja Kuoppala Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Niina Pääkkö Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Marjo-Riitta Romakkaniemi Rovaniemi  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Eija Härmä-Moilanen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anne Mustajärvi Oulu  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Sanna Paakkonen Raahe  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Hely Forsberg-Moilanen Pudasjärvi  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Ritva Torikka Keminmaa  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Laura Korhonen Kuopio  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anna Laaninen-Lintulahti Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Katja Rauhala Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Hannele Nevala Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kati Putaala Helsinki  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anne Piispanen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Suvi Hautamäki Talenom  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Eva-Lena Huhtala Kokkola  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Noora Tuohino AMC  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Saara Holappa Rosso Zeppelin  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Hanna Rutanen Oslo, NOR  NOR  12:00:00               ei läht.  
   Raija-Leena Heikkala Tupos  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Sanna Kokkoniemi Sortolan Jäätelö  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Marjukka Ländén Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jenni Paakkari Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Henriikka Tajakka S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anu Törmälehto Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Meeri Nurmimäki Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Henna-Riikka Ilmola Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Johanna Ojala Kannus  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Laura Tyni S-market Tyrnävä  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Milla Alavuotunki Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Laura Tuuliainen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Iida Vikholm Suomussalmi  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Emilia Korhonen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Riikka Fred Järvenpää  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anna-Riina Nivala ABC Kiiminki  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kaija Pitkänen Nordea  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Anniina Valjus Linja Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Annamari Parviainen OYS Vapari  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Marika Vanha-Aho Sale Raksila  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kati Pyrrö Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Noora Kiiskinen Prisma Raahe  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tiina Hyry Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anni Moilanen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Juliaana Lääkkölä Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Eeva-Leena Pikkuaho Muhos S-market  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kaisla Hulkko Rovaniemi  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Emilia Mustola Sale Alppila  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Martta Huttunen S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Anniina Salomäki Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Erica Loukusa Rogers, MN  USA  12:00:00               keskeytti  
   Salla Alila Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Roosa Haipus Sale Kuivasranta  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tuuli Juntunen Suomussalmen Rasti  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Kaija Yrjänä Ruukki  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Venla Kallinen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Saara Viljamaa Sale Raksila  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Hanna-Kaisa Kyllönen Kuhmo  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Maiju Koivumäki Oulu  FIN  12:00:00               keskeytti  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English