Terwahölkkä ja -maraton 20.5.2017

Miehet puolimaraton

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
6,10 km
Väliaika
14,4 km
Väliaika
20,87 km
Nettoaika
Maali
21,1 km
 
1.   Ville Nikkinen ProVictoria  FIN  12:00:00   22:25 (1)  52:17 (1)  1:16:59 (1)  1:17:42 (1)  1:17:45  
2.   Petri Yliniemelä Nokia Oy  FIN  12:00:00   23:06 (4)  53:53 (3)  1:17:34 (2)  1:18:08 (2)  1:18:11  
3.   Matias Tiiro team Tiirot  FIN  12:00:00   22:27 (2)  53:32 (2)  1:19:18 (3)  1:20:03 (3)  1:20:05  
4.   Mika Kyllönen Kuhmo  FIN  12:00:00   22:39 (3)  54:23 (4)  1:20:49 (4)  1:21:32 (4)  1:21:34  
5.   Panu Lieto Squeezy Team  FIN  12:00:00   23:29 (5)  56:29 (5)  1:22:08 (5)  1:22:53 (5)  1:22:56  
6.   Kyösti Kujala Ii / J. Kärkkäinen OY  FIN  12:00:00   24:30 (6)  58:10 (6)  1:24:35 (6)  1:25:18 (6)  1:25:21  
7.   Michal Jordán Prague, Czech Republic  CZE  12:00:00   25:48 (7)  1:00:05 (7)  1:27:06 (7)  1:27:45 (7)  1:27:54  
8.   Janne Siikaluoma Sodankylä  FIN  12:00:00   26:02 (10)  1:01:21 (8)  1:27:52 (8)  1:28:28 (8)  1:28:32  
9.   Juha-Pekka Honkanen Varjakka  FIN  12:00:00   26:10 (15)  1:01:34 (12)  1:28:40 (9)  1:29:21 (9)  1:29:26  
10.   Mika Marjeta Levottomat Jalat  FIN  12:00:00   26:04 (11)  1:01:33 (11)  1:29:59 (10)  1:30:43 (10)  1:30:49  
11.   Aapo Ylisassi Oulu  FIN  12:00:00   26:10 (14)  1:01:49 (14)  1:30:06 (11)  1:30:49 (11)  1:30:53  
12.   Ilpo Seppänen Oulu  FIN  12:00:00   26:30 (17)  1:02:22 (15)  1:30:09 (12)  1:30:52 (12)  1:30:56  
13.   Mikko Kankkunen Heinola  FIN  12:00:00   26:36 (19)  1:02:45 (17)  1:30:24 (13)  1:31:04 (13)  1:31:14  
14.   Miika Lehtoviita Team Kotivuorisport.fi  FIN  12:00:00   26:32 (18)  1:02:40 (16)  1:30:36 (14)  1:31:21 (14)  1:31:28  
15.   Tuomas Tuuli LapWall Oy  FIN  12:00:00   26:54 (20)  1:02:47 (18)  1:30:58 (16)  1:31:37 (15)  1:31:42  
16.   Kalle Kervinen Oulu  FIN  12:00:00   26:02 (8)  1:01:32 (10)  1:30:57 (15)  1:31:49 (16)  1:31:52  
17.   Jukka-Pekka Laulajainen Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   26:02 (8)  1:01:22 (9)  1:31:51 (17)  1:32:42 (17)  1:32:46  
18.   Lauri Päkkilä Jopera  FIN  12:00:00   26:05 (13)  1:02:50 (19)  1:32:16 (18)  1:33:04 (18)  1:33:07  
19.   Jussi Ronkainen Pölkky Oy  FIN  12:00:00   26:05 (12)  1:01:45 (13)  1:32:41 (19)  1:33:28 (19)  1:33:32  
20.   Henry Ylisassi Kajaani  FIN  12:00:00   26:22 (16)  1:03:44 (20)  1:33:53 (20)  1:34:32 (22)  1:34:36  
21.   Ville Anttila CRS Laboratories Oy  FIN  12:00:00   28:14 (34)  1:05:57 (21)  1:33:54 (21)  1:34:28 (20)  1:34:36  
22.   Simo Ojanen MIPT  FIN  12:00:00   29:59 (47)  1:07:45 (36)  1:34:06 (22)  1:34:31 (21)  1:34:46  
23.   Jaakko Karhumaa LapWall Oy  FIN  12:00:00   27:47 (24)  1:06:03 (22)  1:35:00 (23)  1:35:43 (23)  1:35:47  
24.   Olli Heinikoski Kuivaniemen isku  FIN  12:00:00   28:09 (28)  1:06:17 (27)  1:35:13 (24)  1:35:55 (24)  1:36:02  
25.   Aku Åkerman Haukipudas  FIN  12:00:00   28:08 (25)  1:06:16 (25)  1:35:19 (25)  1:35:58 (25)  1:36:06  
26.   Jouko Lehtola TactoTek Oy  FIN  12:00:00   28:08 (25)  1:06:17 (28)  1:35:26 (27)  1:36:05 (27)  1:36:08  
27.   Henning Henschel MIPT  GER  12:00:00   28:17 (36)  1:06:24 (31)  1:35:24 (26)  1:36:01 (26)  1:36:09  
28.   Mika Pekkanen Nokia Oy  FIN  12:00:00   27:41 (23)  1:06:08 (23)  1:35:44 (28)  1:36:27 (29)  1:36:34  
29.   Tommi Henttunen Siili Solutions  FIN  12:00:00   28:10 (32)  1:06:18 (29)  1:35:46 (29)  1:36:25 (28)  1:36:36  
30.   Esa Pesonen Rokua MTB Team  FIN  12:00:00   28:10 (31)  1:06:19 (30)  1:35:49 (30)  1:36:37 (30)  1:36:44  
31.   Janne Eskelinen Oulu  FIN  12:00:00   28:08 (25)  1:06:17 (26)  1:36:09 (31)     1:37:06  
32.   Mika Niiranen Iisalmi  FIN  12:00:00   27:28 (21)  1:06:12 (24)  1:36:40 (32)  1:37:29 (31)  1:37:35  
33.   Erkki Tasala Rovaniemi  FIN  12:00:00   29:29 (43)  1:08:22 (39)  1:36:55 (33)  1:37:31 (32)  1:37:40  
34.   Heikki Hurtig Airlon Oy  FIN  12:00:00   28:30 (37)  1:07:08 (34)  1:37:25 (34)  1:37:59 (33)  1:38:10  
35.   Jaakko Törmälä Kuusamon juoksijat  FIN  12:00:00   28:09 (28)  1:06:48 (33)  1:37:59 (35)  1:38:45 (34)  1:38:52  
36.   Jaakko Tuisku Oulu  FIN  12:00:00   28:53 (40)  1:08:02 (38)  1:38:16 (36)  1:39:01 (35)  1:39:09  
37.   Saku Leskelä Pöyry  FIN  12:00:00   27:31 (22)  1:06:45 (32)  1:39:01 (37)  1:39:45 (36)  1:39:50  
38.   Jukka Kinnunen Oulu  FIN  12:00:00   28:10 (30)  1:07:40 (35)  1:39:10 (38)  1:39:51 (37)  1:39:59  
39.   Ville-Veikko Pohjola Oulu-Pohjola Hockay Camp  FIN  12:00:00   30:20 (51)  1:11:16 (47)  1:41:29 (39)  1:42:01 (38)  1:42:14  
40.   Ari Turpeinen FC Kickballs  FIN  12:00:00   30:55 (68)  1:11:58 (59)  1:41:41 (40)  1:42:06 (39)  1:42:21  
41.   Antti Jäntti Tyrnävä  FIN  12:00:00   30:21 (55)  1:11:23 (54)  1:41:55 (41)  1:42:30 (40)  1:42:44  
42.   Aleksi Tuovila S-market Kaukovainio  FIN  12:00:00   29:30 (44)  1:10:43 (46)  1:42:00 (42)  1:42:41 (41)  1:42:54  
43.   Juho-Pekka Jortama Helsinki  FIN  12:00:00   30:30 (63)  1:10:31 (45)  1:42:21 (43)  1:43:03 (43)  1:43:20  
44.   Kai Kanniainen K-rauta Äimärautio  FIN  12:00:00      1:12:19 (60)  1:42:40 (45)  1:42:58 (42)  1:43:26  
45.   Olli-Pekka Kokko Pudasjärvi  FIN  12:00:00   28:51 (39)  1:08:41 (40)  1:42:33 (44)  1:43:19 (45)  1:43:26  
46.   Joona Holappa Heinäpään Hölkkäseura  FIN  12:00:00   30:20 (54)  1:11:17 (48)  1:42:45 (46)  1:43:28 (46)  1:43:39  
47.   Vitaly Denisov Veliky Novgorod  RUS  12:00:00   28:42 (38)  1:10:08 (42)  1:42:52 (47)  1:43:16 (44)  1:43:45  
48.   Juha Väärälä Takapihan Elvikset  FIN  12:00:00   30:27 (61)  1:11:24 (56)  1:43:01 (49)  1:43:34 (47)  1:43:51  
49.   Eero Kannisto Oulu  FIN  12:00:00   30:18 (48)  1:11:19 (50)  1:43:03 (50)  1:43:38 (48)  1:43:52  
50.   Markus Nissi Talenom  FIN  12:00:00   28:14 (34)  1:07:55 (37)  1:42:53 (48)  1:43:49 (50)  1:44:02  
51.   Antti Kettu VeKu  FIN  12:00:00   29:21 (42)  1:09:01 (41)  1:43:06 (51)  1:43:47 (49)  1:44:07  
52.   Juho Kaarivaara Talotuki OY  FIN  12:00:00   28:10 (32)  1:10:19 (43)  1:43:10 (52)  1:44:03 (51)  1:44:08  
53.   Jukka-Pekka Puotiniemi Oulu  FIN  12:00:00   29:18 (41)  1:10:25 (44)  1:43:27 (54)  1:44:07 (52)  1:44:18  
54.   Paavo Pohjola Ylikiiminki  FIN  12:00:00   30:19 (49)  1:11:20 (51)  1:43:25 (53)  1:44:09 (53)  1:44:23  
55.   Atte Riikola Rötösherrat  FIN  12:00:00   30:19 (49)  1:11:20 (52)  1:43:41 (55)  1:44:27 (55)  1:44:41  
56.   Miika Mustajärvi Kempele  FIN  12:00:00   32:19 (84)  1:13:35 (63)  1:43:56 (56)  1:44:13 (54)  1:44:42  
57.   Jarmo Hyyppä Oulu  FIN  12:00:00   30:22 (58)  1:11:23 (55)  1:44:07 (57)  1:44:37 (56)  1:45:00  
58.   Tuukka Kiiveri Team Kiiverit  FIN  12:00:00   31:27 (71)  1:12:23 (61)  1:44:21 (58)  1:44:41 (57)  1:45:08  
59.   Timo Kukkonen Oulu  FIN  12:00:00   30:27 (61)     1:46:11 (59)  1:46:47 (58)  1:47:08  
60.   Lauri Salmela Lystikerho  FIN  12:00:00   30:20 (52)  1:11:21 (53)  1:46:17 (60)  1:47:15 (60)  1:47:29  
61.   Teemu Husso Bitfactor Oy  FIN  12:00:00   31:38 (73)  1:14:21 (68)  1:46:39 (61)  1:47:15 (59)  1:47:32  
62.   Timo Rossi Simo/team Kipiti  FIN  12:00:00   32:32 (94)  1:17:53 (98)  1:47:20 (67)  1:47:43 (63)  1:47:58  
63.   Ilpo Ohtamaa Maanrakennus Ohtamaa Oy  FIN  12:00:00   30:31 (65)  1:11:18 (49)  1:47:11 (63)  1:47:44 (64)  1:48:02  
64.   Antti Väyrynen Liminka / Gane OY  FIN  12:00:00   32:44 (98)  1:15:19 (78)  1:47:15 (65)  1:47:35 (62)  1:48:03  
65.   Mikko Nurmela X-tri Lahti  FIN  12:00:00   34:44 (122)  1:17:35 (95)  1:47:16 (66)  1:47:22 (61)  1:48:03  
66.   Timo Suomalainen Kempele  FIN  12:00:00   32:21 (85)  1:15:18 (75)  1:47:10 (62)  1:47:50 (66)  1:48:07  
67.   Heikki Koskinen Oulu  FIN  12:00:00      1:15:52 (81)  1:47:14 (64)  1:47:48 (65)  1:48:09  
68.   Lasse Malin Prisma Limingantulli  FIN  12:00:00   31:27 (70)  1:14:12 (66)  1:47:29 (68)  1:48:08 (67)  1:48:25  
69.   Henrik Määttä Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   32:26 (88)  1:15:52 (82)  1:47:42 (69)  1:48:16 (68)  1:48:38  
70.   Ari-Pekka Alafrantti Tornio  FIN  12:00:00   32:28 (91)  1:15:19 (77)  1:48:09 (71)  1:48:38 (69)  1:48:54  
71.   Viljar Senrik Kalajoki  FIN  12:00:00   31:01 (69)  1:13:12 (62)  1:47:57 (70)  1:48:38 (70)  1:48:57  
72.   Jukka Rusanen SK Mortis  FIN  12:00:00   29:59 (46)  1:11:52 (57)  1:48:23 (72)  1:49:07 (71)  1:49:19  
73.   Antti Väyrynen OP Oulu  FIN  12:00:00   32:15 (81)  1:15:18 (74)  1:48:51 (74)  1:49:23 (72)  1:49:41  
74.   Janne Kämäräinen Pelso  FIN  12:00:00   30:20 (52)  1:11:53 (58)  1:48:46 (73)  1:49:37 (74)  1:49:50  
75.   Arto Nieminen Team Pseudomonas  FIN  12:00:00   32:01 (76)  1:14:05 (65)  1:48:54 (75)  1:49:25 (73)  1:49:57  
76.   Patrick Gottsbacher Vienna, AUT  AUT  12:00:00   32:33 (95)  1:16:01 (86)  1:49:07 (76)  1:49:40 (75)  1:49:59  
77.   Olli Kohonen IF Mairea Pommi  FIN  12:00:00   30:30 (63)  1:14:44 (69)  1:49:30 (77)  1:50:16 (77)  1:50:29  
78.   Juho Karhumaa Kiiminki  FIN  12:00:00   32:24 (86)  1:16:21 (88)  1:49:42 (78)  1:50:06 (76)  1:50:32  
79.   Petro Rasmussen Rovaniemi  FIN  12:00:00   30:24 (59)  1:13:47 (64)  1:49:53 (79)  1:50:36 (80)  1:50:51  
80.   Matti Huotari OP Oulu  FIN  12:00:00   32:00 (75)  1:15:09 (70)  1:50:02 (81)     1:50:54  
81.   Harri Lämsä Kuusamo  FIN  12:00:00   33:06 (101)  1:17:32 (93)  1:50:05 (83)  1:50:32 (78)  1:50:58  
82.   Perttu Jokitalo Oulu  FIN  12:00:00   32:05 (78)  1:15:44 (79)  1:49:59 (80)  1:50:51 (83)  1:51:01  
83.   Lasse Kaiponen Oulu  FIN  12:00:00   32:29 (92)  1:16:05 (87)  1:50:11 (85)  1:50:46 (82)  1:51:01  
84.   Teemu Kivioja Tyrnävä  FIN  12:00:00   30:25 (60)  1:15:12 (71)  1:50:05 (82)  1:50:52 (84)  1:51:06  
85.   Mika Nissinen Oulu  FIN  12:00:00   34:20 (113)  1:18:29 (103)  1:50:28 (87)  1:50:33 (79)  1:51:11  
86.   Toni Väyrynen Ylivieska  FIN  12:00:00   32:46 (99)  1:15:49 (80)  1:50:07 (84)  1:50:44 (81)  1:51:12  
87.   Henri Matikainen Rovaniemi  FIN  12:00:00   32:24 (86)  1:16:25 (89)  1:50:22 (86)  1:51:01 (85)  1:51:18  
88.   Maximilian Niemelä Hankasalmi  FIN  12:00:00   34:17 (112)  1:18:28 (102)  1:50:39 (88)  1:51:11 (86)  1:51:31  
89.   Antti Taimisto Exove  FIN  12:00:00   32:17 (83)  1:15:54 (83)  1:50:46 (89)     1:51:42  
90.   Vesa Halonen Kempele  FIN  12:00:00   32:15 (81)  1:15:18 (76)  1:50:50 (90)  1:51:39 (87)  1:51:57  
91.   Ville Vornanen Oulu  FIN  12:00:00   32:03 (77)  1:15:17 (73)  1:51:03 (91)  1:51:54 (88)  1:52:09  
92.   Jari Pajala Tyrnävä  FIN  12:00:00   34:21 (115)  1:19:01 (105)  1:51:36 (92)  1:51:58 (89)  1:52:26  
93.   Santtu Rajasalo Nordea  FIN  12:00:00   32:38 (97)  1:15:58 (84)  1:51:39 (93)  1:52:18 (90)  1:52:42  
94.   Mikko Eirola Hiottu Oy  FIN  12:00:00   34:03 (109)  1:17:40 (97)  1:52:08 (94)  1:52:41 (91)  1:53:11  
95.   Joni Ranta-Eskola Talenom  FIN  12:00:00   33:55 (108)  1:19:23 (108)  1:52:38 (95)  1:53:08 (92)  1:53:35  
96.   Samu Hautamäki Oulu  FIN  12:00:00   32:26 (89)  1:17:33 (94)  1:53:19 (97)  1:53:58 (94)  1:54:16  
97.   Toni Kaarivaara Oulu  FIN  12:00:00   29:31 (45)  1:14:13 (67)  1:53:09 (96)  1:54:19 (95)  1:54:23  
98.   Samu Heikkilä Airlon Oy  FIN  12:00:00   31:56 (74)  1:17:35 (96)  1:53:59 (98)  1:54:51 (97)  1:55:02  
99.   Jarmo Mällinen OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  12:00:00   35:05 (134)  1:20:19 (115)  1:54:11 (100)  1:53:54 (93)  1:55:05  
100.   Aaro Erola Hirvas  FIN  12:00:00   33:20 (103)  1:16:41 (92)  1:54:09 (99)  1:54:51 (96)  1:55:13  
101.   Toni Herronen Tyrnävä  FIN  12:00:00   33:46 (106)  1:18:57 (104)  1:54:24 (102)  1:54:54 (98)  1:55:22  
102.   Jussi Kesonen Team Kipiti  FIN  12:00:00   32:32 (93)  1:17:54 (99)  1:54:20 (101)  1:55:13 (101)  1:55:29  
103.   Antti Rasi Sweco Talotekniikka  FIN  12:00:00   34:12 (110)  1:20:14 (112)  1:54:44 (103)  1:55:16 (103)  1:55:38  
104.   Jari-Pekka Nousu Oulu  FIN  12:00:00   34:16 (111)  1:21:01 (120)  1:54:53 (105)  1:55:14 (102)  1:55:39  
105.   Miikka Hosionaho Rovaniemi  FIN  12:00:00   35:21 (136)  1:21:13 (122)  1:54:51 (104)  1:55:05 (100)  1:55:39  
106.   Antero Lappalainen S-market Kaakkuri  FIN  12:00:00   35:02 (129)  1:19:31 (109)  1:54:56 (106)  1:55:02 (99)  1:55:58  
107.   Petteri Nikulainen Prisma Limingantulli  FIN  12:00:00   35:01 (128)  1:19:37 (110)  1:55:22 (107)  1:55:35 (104)  1:56:18  
108.   Juho Järvelin Talenom  FIN  12:00:00   33:26 (105)  1:19:22 (107)  1:55:46 (109)  1:56:19 (107)  1:56:48  
109.   Mikko Pellikka Kempeleen Kiri  FIN  12:00:00   30:22 (57)  1:15:13 (72)  1:55:43 (108)  1:56:34 (108)  1:56:52  
110.   Vesa-Pekka Henriksson Oulu  FIN  12:00:00   35:29 (144)  1:22:57 (146)  1:55:49 (110)  1:56:14 (106)  1:56:53  
111.   Mika Hämäläinen Talenom  FIN  12:00:00   35:02 (130)  1:20:16 (113)  1:55:58 (111)     1:56:56  
112.   Timo Nurmimäki Sweco Rakennetekniikka  FIN  12:00:00   31:30 (72)  1:16:40 (91)  1:56:05 (112)  1:56:51 (110)  1:57:00  
113.   Antti Kervinen Oulu  FIN  12:00:00   35:24 (138)  1:20:25 (118)  1:56:09 (113)  1:56:48 (109)  1:57:14  
114.   Anssi Koskenniemi Oulu  FIN  12:00:00   36:17 (154)  1:21:38 (132)  1:56:26 (114)     1:57:24  
115.   Samu Kivirinta Sale Raksila  FIN  12:00:00   37:07 (168)  1:22:04 (135)  1:56:46 (115)  1:56:04 (105)  1:57:30  
116.   Timo Pääkkönen Nokia Oy  FIN  12:00:00   34:59 (125)  1:21:24 (128)  1:56:51 (116)  1:57:14 (112)  1:57:44  
117.   Teemu Tiensuu Oulu  FIN  12:00:00   35:03 (131)  1:21:29 (129)  1:57:13 (118)  1:57:34 (114)  1:58:04  
118.   Aki Härkönen Suomussalmi  FIN  12:00:00   35:04 (133)  1:21:23 (127)  1:57:09 (117)  1:57:51 (116)  1:58:05  
119.   Roope Myllylä ABC Kiiminki  FIN  12:00:00   36:04 (148)  1:21:30 (130)  1:57:18 (119)  1:57:12 (111)  1:58:13  
120.   Anssi Kallio Kauniainen  FIN  12:00:00   34:50 (124)  1:20:38 (119)  1:57:20 (120)  1:57:32 (113)  1:58:16  
121.   Jouni Timlin WSP  FIN  12:00:00   35:40 (145)  1:22:03 (134)  1:57:25 (122)  1:57:48 (115)  1:58:23  
122.   Henri Kuivala Oulu  FIN  12:00:00   34:29 (117)  1:20:25 (117)  1:57:22 (121)  1:57:53 (117)  1:58:27  
123.   Ville Paakkari Oulu  FIN  12:00:00   32:57 (100)  1:21:15 (123)  1:58:00 (125)  1:58:29 (121)  1:58:49  
124.   Markku Tuomela Oulu  FIN  12:00:00   34:36 (118)  1:21:11 (121)  1:57:47 (123)  1:58:27 (120)  1:58:53  
125.   Veijo Tervo Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   32:09 (79)  1:15:59 (85)  1:57:57 (124)  1:58:36 (122)  1:58:59  
126.   Timo Niskanen Oulu  FIN  12:00:00   38:25 (179)  1:25:57 (162)  1:58:09 (126)  1:58:08 (118)  1:59:04  
127.   Laurance Robinson Oulu  IMN  12:00:00   34:42 (119)  1:20:21 (116)  1:58:10 (127)  1:58:22 (119)  1:59:06  
128.   Mikko Sirviö Team kivut-ON  FIN  12:00:00   35:48 (146)  1:22:56 (145)  1:58:42 (131)  1:58:41 (123)  1:59:27  
129.   Samuli Niva Tornio  FIN  12:00:00   36:05 (149)  1:21:23 (126)  1:58:30 (128)  1:58:55 (126)  1:59:34  
130.   Jukka Holma Haukipudas  FIN  12:00:00   37:06 (167)  1:23:33 (150)  1:58:44 (132)  1:58:46 (124)  1:59:36  
131.   Juha Mäki Nordea  FIN  12:00:00   36:18 (155)  1:22:18 (138)  1:58:37 (129)  1:58:47 (125)  1:59:37  
132.   Anssi Ukkonen Team Pseudomonas  FIN  12:00:00   33:22 (104)  1:20:06 (111)  1:58:53 (134)  1:59:15 (127)  1:59:49  
133.   Sami Ruostetsaari ABC Tuira Hesburger  FIN  12:00:00   35:24 (138)  1:21:30 (131)  1:59:00 (136)  1:59:25 (129)  1:59:50  
134.   Sakari Kantola Katman Oy  FIN  12:00:00   35:00 (127)  1:22:16 (137)  1:58:52 (133)  1:59:19 (128)  1:59:51  
135.   Marko Kaakkuriniemi Oulu  FIN  12:00:00   30:22 (56)  1:16:39 (90)  1:58:40 (130)     1:59:56  
136.   Joonas Hepola Oulu  FIN  12:00:00   34:21 (114)  1:21:21 (124)  1:59:06 (137)  1:59:28 (130)  2:00:06  
137.   Kai Loo Jyväskylä  FIN  12:00:00   35:26 (141)  1:22:18 (138)  1:59:09 (138)  1:59:36 (131)  2:00:12  
138.   Erkki Mikkonen Oulu  FIN  12:00:00   32:38 (96)  1:18:12 (101)  1:58:53 (135)  1:59:50 (132)  2:00:15  
139.   Leevi Kreivi Oulu  FIN  12:00:00   38:30 (181)  1:25:58 (163)  2:00:14 (141)  2:00:14 (133)  2:01:11  
140.   Timo Sarpola Polar Electro Oy  FIN  12:00:00   36:53 (163)  1:25:33 (158)  2:00:24 (143)  2:00:21 (134)  2:01:12  
141.   Ari Suorsa Haukiputaan Heitto  FIN  12:00:00   35:27 (143)  1:22:19 (140)  2:00:11 (139)  2:00:25 (135)  2:01:15  
142.   Erno Marjakangas Nokia Oy  FIN  12:00:00   34:59 (125)  1:21:22 (125)  2:00:12 (140)  2:00:41 (136)  2:01:20  
143.   Heikki Nikkanen Nordea  FIN  12:00:00   34:45 (123)  1:22:55 (144)  2:00:20 (142)  2:00:59 (138)  2:01:23  
144.   Tuomas Lehtola OSJM  FIN  12:00:00   37:13 (169)  1:25:09 (154)  2:00:50 (144)  2:00:51 (137)  2:01:46  
145.   Jussi Nissinen Kello  FIN  12:00:00   35:26 (140)  1:22:20 (141)  2:00:52 (146)  2:01:02 (139)  2:01:53  
146.   Tuomo Saastamoinen Yhteyspiste  FIN  12:00:00   33:55 (107)  1:19:14 (106)  2:00:51 (145)  2:01:29 (140)  2:02:01  
147.   Simo Hyvönen Rovaniemi  FIN  12:00:00   36:05 (149)  1:22:52 (143)  2:01:03 (147)  2:01:33 (141)  2:02:08  
148.   Simo Lehtikangas Oulu  FIN  12:00:00   36:36 (159)  1:25:22 (155)  2:01:42 (148)     2:02:44  
149.   Jenni Lehtikangas Oulu  FIN  12:00:00   36:36 (160)  1:25:22 (156)  2:02:38 (149)  2:03:17 (144)  2:03:38  
150.   Toni Saksanen Rosso Zeppelin  FIN  12:00:00   35:23 (137)  1:22:21 (142)  2:02:40 (150)  2:03:10 (142)  2:03:52  
151.   Mikko Vaaramo Oulu  FIN  12:00:00   36:34 (158)  1:24:41 (152)  2:02:56 (151)  2:03:10 (143)  2:03:58  
152.   Tommi Kiiveri Team Kiiverit  FIN  12:00:00   37:03 (166)  1:23:49 (151)  2:03:52 (152)  2:04:04 (145)  2:04:53  
153.   Jose Ben-Baruch K-rauta Äimärautio  FIN  12:00:00   36:50 (162)  1:25:48 (161)  2:04:07 (153)  2:04:42 (146)  2:05:16  
154.   Antti Ahola LapWall Oy  FIN  12:00:00   38:24 (178)  1:28:26 (176)  2:04:41 (155)  2:04:50 (148)  2:05:36  
155.   Antti Haaraoja Oulainen  FIN  12:00:00   38:39 (183)  1:27:54 (174)  2:04:44 (156)  2:04:44 (147)  2:05:49  
156.   Antti Ahonen Sweco Rakennetekniikka  FIN  12:00:00   34:27 (116)  1:22:15 (136)  2:04:39 (154)  2:05:40 (150)  2:06:02  
157.   Joonas Laurila Nordea  FIN  12:00:00   37:41 (171)  1:27:31 (169)  2:05:17 (157)  2:05:59 (152)  2:06:23  
158.   Teemu Nurminen Oulu  FIN  12:00:00   37:49 (174)  1:27:35 (170)  2:05:22 (158)  2:05:34 (149)  2:06:24  
159.   Jukka Kilpeläinen Liminka  FIN  12:00:00   38:49 (185)  1:31:20 (191)  2:06:09 (161)  2:05:48 (151)  2:06:52  
160.   Tuukka Hautamäki Oulu  FIN  12:00:00   38:07 (175)  1:27:07 (166)  2:05:58 (160)  2:06:17 (153)  2:07:05  
161.   Lasse Ahonen K-rauta Äimärautio  FIN  12:00:00   35:26 (141)  1:23:13 (148)  2:05:47 (159)  2:06:33 (154)  2:07:06  
162.   Antti Vänskä Oulu  FIN  12:00:00   30:42 (66)  1:18:01 (100)  2:06:20 (162)  2:07:36 (156)  2:07:43  
163.   Ari Räty Oulu  FIN  12:00:00   38:55 (186)  1:30:05 (183)  2:06:55 (163)     2:07:50  
164.   Teemu Aherto Oulu  FIN  12:00:00   35:04 (132)  1:23:11 (147)  2:07:32 (164)  2:07:31 (155)  2:08:29  
165.   Timo Vimpari Juopulin JuJu  FIN  12:00:00   37:13 (169)  1:25:24 (157)  2:07:42 (165)  2:07:55 (157)  2:08:49  
166.   Mikko Similä Ii  FIN  12:00:00   38:13 (177)  1:28:29 (177)  2:07:54 (166)     2:09:00  
167.   Karri Nikunen Teerijärvi  FIN  12:00:00   36:15 (151)  1:25:45 (159)  2:07:56 (167)  2:08:43 (158)  2:09:15  
168.   Daniel Tenhunen Oulu  FIN  12:00:00   37:02 (165)  1:27:13 (167)  2:08:26 (168)  2:08:59 (160)  2:09:39  
169.   Aleksi Kulokorpi Oulu  FIN  12:00:00   37:01 (164)  1:27:40 (172)  2:08:26 (168)  2:09:01 (161)  2:09:41  
170.   Santeri Mahonen Oulu  FIN  12:00:00   38:10 (176)  1:26:54 (165)  2:08:56 (173)  2:08:49 (159)  2:09:56  
171.   Aatu Rantanen Oulu  FIN  12:00:00   32:26 (89)  1:21:52 (133)  2:08:48 (172)  2:09:35 (162)  2:10:03  
172.   Jori Viita-Aho Oulu  FIN  12:00:00   38:46 (184)  1:30:04 (182)  2:09:15 (174)  2:09:42 (164)  2:10:09  
173.   Matias Westerberg Raxtone ammattiradiot  FIN  12:00:00   36:16 (152)  1:25:47 (160)  2:08:44 (170)  2:09:39 (163)  2:10:15  
174.   Vesa-Matti Nousiainen Prisma Limingantulli  FIN  12:00:00   39:05 (188)  1:29:29 (181)  2:09:58 (175)  2:09:44 (165)  2:10:50  
175.   Tuukka Oikarinen Prisma Limingantulli  FIN  12:00:00   39:05 (189)  1:29:28 (180)  2:09:59 (176)     2:10:51  
176.   Markus Löppönen Oulu  FIN  12:00:00   32:10 (80)  1:20:17 (114)  2:08:47 (171)  2:10:41 (166)  2:10:51  
177.   Antti Eroja Oulu  FIN  12:00:00   36:31 (156)  1:27:37 (171)  2:10:29 (177)  2:10:55 (167)  2:11:40  
178.   Jukka-Pekka Kolmonen Oulu  FIN  12:00:00   33:16 (102)  1:23:16 (149)  2:11:09 (178)  2:11:55 (168)  2:12:18  
179.   Juha Väänänen Oulu  FIN  12:00:00   39:52 (193)  1:31:46 (193)  2:12:25 (179)  2:12:43 (169)  2:13:32  
180.   Ville Karhu Oulunsalo  FIN  12:00:00   39:50 (192)  1:31:09 (188)  2:13:12 (183)  2:13:30 (171)  2:14:14  
181.   Juha Loukkala Nordea  FIN  12:00:00   37:43 (172)  1:30:10 (184)  2:13:05 (180)  2:13:50 (173)  2:14:14  
182.   Jussi Partanen Nordea  FIN  12:00:00   37:43 (172)  1:30:10 (185)  2:13:05 (181)     2:14:15  
183.   Simo Kinnunen Suomussalmen Rasti  FIN  12:00:00   39:50 (191)  1:31:09 (189)  2:13:11 (182)  2:13:30 (172)  2:14:15  
184.   Kimmo Kortelainen Oulu  FIN  12:00:00   40:30 (194)  1:31:23 (192)  2:13:15 (184)  2:13:10 (170)  2:14:23  
185.   Jouko Pitkälä Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   34:44 (120)  1:27:45 (173)  2:13:26 (185)  2:14:08 (174)  2:14:29  
186.   Jaakko Immonen Sale Kuivasranta  FIN  12:00:00   35:08 (135)  1:26:10 (164)  2:13:48 (186)  2:14:27 (175)  2:14:57  
187.   Lauri Keränen Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   38:56 (187)  1:30:58 (187)  2:14:16 (187)  2:15:03 (176)  2:15:51  
188.   Jaakko Mikkola Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   30:54 (67)  1:24:51 (153)  2:15:59 (188)  2:16:31 (178)  2:17:02  
189.   Lasse Kälkäinen Oulu  FIN  12:00:00   41:23 (196)  1:35:41 (195)  2:16:02 (189)  2:16:00 (177)  2:17:03  
190.   Matti Pisilä Haukipudas  FIN  12:00:00   36:39 (161)  1:29:10 (178)  2:16:58 (190)  2:17:28 (179)  2:18:09  
191.   Samuli Tiiro Oulu  FIN  12:00:00   36:16 (153)  1:30:36 (186)  2:19:30 (192)  2:19:25 (180)  2:20:22  
192.   Sauli Peltoperä Kemi  FIN  12:00:00   36:01 (147)  1:29:26 (179)  2:19:25 (191)  2:19:55 (181)  2:20:39  
193.   Aleksei Tiulpin MIPT  RUS  12:00:00   38:29 (180)  1:33:22 (194)  2:19:57 (194)  2:20:06 (182)  2:21:10  
194.   Hannu Aska Bitfactor Oy  FIN  12:00:00   36:31 (157)  1:31:19 (190)  2:19:49 (193)  2:20:36 (183)  2:21:13  
195.   Sakari Eirola Hiottu Oy  FIN  12:00:00   38:34 (182)  1:27:55 (175)  2:21:00 (195)  2:21:02 (184)  2:22:07  
196.   Sumiko Shibata Japan  JPN  12:00:00   40:59 (195)  1:36:03 (196)  2:21:06 (196)  2:21:31 (185)  2:22:23  
197.   Jerome Thevenot MIPT  FRA  12:00:00   42:46 (198)  1:36:13 (197)  2:22:21 (197)  2:22:39 (186)  2:23:43  
198.   Antti Virkkula Pihtipudas  FIN  12:00:00      1:40:58 (201)  2:24:14 (198)  2:24:13 (187)  2:25:29  
199.   Janne Takkinen Fibroc Oy, Oulu  FIN  12:00:00   43:29 (201)  1:41:38 (205)  2:25:24 (199)  2:25:13 (188)  2:26:12  
200.   Pauli Väisänen Oulun yliopisto  FIN  12:00:00   42:13 (197)  1:37:49 (198)  2:26:06 (201)  2:25:51 (189)  2:27:08  
201.   Leo Heikkilä Team HBM  FIN  12:00:00   43:35 (202)  1:41:04 (202)  2:26:03 (200)  2:26:02 (190)  2:27:19  
202.   Tapio Joensuu Kempele  FIN  12:00:00   45:50 (208)  1:43:36 (209)  2:26:38 (202)  2:26:31 (191)  2:27:46  
203.   Jonne Haapala Oulainen  FIN  12:00:00   45:13 (207)  1:43:49 (210)  2:26:57 (203)  2:26:45 (192)  2:28:04  
204.   Jouni Tenhunen Oulu  FIN  12:00:00   43:36 (203)  1:41:11 (203)  2:27:06 (204)  2:26:57 (193)  2:28:17  
205.   Pekka Huhtala Oulu  FIN  12:00:00   43:41 (204)  1:42:03 (207)  2:27:57 (205)  2:27:44 (194)  2:29:03  
206.   Jaakko Luukkonen Rauma  FIN  12:00:00   39:23 (190)  1:38:39 (200)  2:30:19 (207)     2:31:23  
207.   Jukka Sahi Oulu  FIN  12:00:00   34:44 (121)  1:27:22 (168)  2:29:22 (206)  2:31:17 (196)  2:31:39  
208.   Sampsa Viljamaa Oulu  FIN  12:00:00   43:27 (200)  1:41:39 (206)  2:31:09 (208)  2:31:15 (195)  2:32:27  
209.   Janne Kontio Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   43:04 (199)  1:38:32 (199)  2:31:42 (209)  2:31:46 (197)  2:33:01  
210.   Jaakko Pakonen S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00   56:27 (211)  1:56:18 (211)  2:37:06 (210)  2:36:57 (198)  2:38:09  
211.   Juha Romppainen Oulu  FIN  12:00:00   43:54 (205)  1:42:03 (208)  2:39:42 (211)  2:39:51 (199)  2:41:13  
211.   Pekka Poikela Sale Myllyoja  FIN  12:00:00   44:01 (206)  1:41:22 (204)  2:39:43 (212)  2:40:05 (200)  2:41:13  
213.   Mikko Kilpala Oulu  FIN  12:00:00   53:11 (209)  1:57:37 (212)  2:45:28 (213)  2:45:22 (201)  2:46:45  
214.   Timo Stenroth Sale Raksila  FIN  12:00:00   56:27 (210)  2:16:33 (213)  3:20:00 (214)  3:19:42 (202)  3:20:55  
215.   Mikko Ikäheimo Sale Raksila  FIN  12:00:00   57:05 (212)  2:36:33 (214)  4:00:04 (215)  4:00:59 (203)  4:02:27  
   Juha Miettunen S-market Kemi  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jorma Jurmu WSP  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Arto Pisilä Kempeleen seurakunta  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Mika Lackman Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Asko Veteläinen OJT  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Pekka Keskiaho Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Henri Lumme Metsokankaan reipas  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Risto Pakanen ROHM Semiconductor GmbH  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Olaf Lakin Minneapolis, Minnesota USA  USA  12:00:00               ei läht.  
   Jouni Palander S-market Tuira, Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jaakko Niemi Kajaani  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Janne Pekkarinen LapWall Oy  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Raimo Lepistö Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Esa Koponen Siili Solutions  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tommi Kuru ABC Tuira Hesburger  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Mikko Tihinen Qlik  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jussi Korhonen Juntit OK  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Teemu Kursu Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Heikki Palosaari Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tommi Kiviniemi Sweco Ympäristö  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Juha Koskelo Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tuomas Hautamäki Ylivieska  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Martti Meriläinen ABC Liminka  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Joonas Tölli Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Arttu Vilmi Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Matti Pöyskö Talenom  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Petri Heikinmatti Talenom  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Jaakko Antinkaapo Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Lasse Pelttari Tili-Tekno  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Akseli Kurttio Nordea  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Eerik Puolitaival Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Mika Runtti ABC Kiiminki  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Turkka Salmi Veli ja sen sisko  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jyri Lahti Sale Mäntylä  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Antti Airaksinen Vaasa  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Antti Heikkinen Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jere Pitkälä Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00               ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English