Terwahölkkä ja -maraton 20.5.2017

Miehet 45 puolimaraton

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
6,10 km
Väliaika
14,4 km
Väliaika
20,87 km
Nettoaika
Maali
21,1 km
 
1.   Teppo Ronkainen Original Sokos Hotel Vaakuna Ro  FIN  12:00:00   21:57 (1)  52:16 (1)  1:15:59 (1)  1:16:39 (1)  1:16:40  
2.   Sami Karvonen Kempele  FIN  12:00:00      57:41 (3)  1:23:48 (2)     1:24:30  
3.   Jari Kangasniemi Oulun Jätehuolto Oy  FIN  12:00:00   23:29 (2)  57:15 (2)  1:24:50 (3)  1:25:39 (2)  1:25:41  
4.   Jaakko Kauppinen Kajaani  FIN  12:00:00   25:13 (3)  1:00:45 (4)     1:28:34 (3)  1:28:36  
5.   Marko Pekkarinen Nokia Oy  FIN  12:00:00   26:00 (4)  1:01:22 (6)  1:28:43 (4)  1:29:30 (4)  1:29:34  
6.   Matti Pulkkinen ONMKYU  FIN  12:00:00   26:02 (5)  1:01:19 (5)  1:29:02 (5)  1:29:48 (5)  1:29:51  
7.   Teemu Hasu Oulun ikiliikkujat  FIN  12:00:00   26:30 (9)  1:02:46 (10)  1:30:52 (6)  1:31:37 (6)  1:31:42  
8.   Sami Klemola Urputien urheilijat, Oulu  FIN  12:00:00   26:44 (10)  1:03:10 (11)  1:31:25 (7)  1:32:05 (7)  1:32:11  
9.   Veli-Matti Tölli Nivala  FIN  12:00:00   26:05 (6)  1:02:35 (8)  1:31:56 (8)  1:32:40 (8)  1:32:44  
10.   Markku Loukusa Polar Electro Oy  FIN  12:00:00   26:06 (7)  1:02:26 (7)  1:31:57 (9)     1:32:48  
11.   Kimmo Koskela Nokia Oy  FIN  12:00:00   27:22 (11)  1:04:27 (12)  1:33:20 (10)  1:34:01 (9)  1:34:06  
12.   Martti Korpi Pöyry  FIN  12:00:00   26:09 (8)  1:02:40 (9)  1:34:14 (11)  1:35:05 (10)  1:35:10  
13.   Matti Tarkiainen Oulu  FIN  12:00:00   28:10 (14)  1:06:24 (13)  1:36:23 (12)     1:37:13  
14.   Marcin Engel STELLA TEAM  POL  12:00:00   28:07 (13)  1:07:00 (15)  1:37:57 (13)  1:38:39 (11)  1:38:47  
15.   Marko Männistö Raahe  FIN  12:00:00   30:05 (18)  1:09:30 (16)  1:39:45 (14)  1:40:23 (12)  1:40:37  
16.   Risto Jyrkkä Pöyry  FIN  12:00:00   29:27 (15)  1:09:49 (18)  1:41:06 (15)  1:41:55 (14)  1:41:59  
17.   Markku Puroila Puroilatalot oy  FIN  12:00:00   27:30 (12)  1:06:40 (14)  1:41:07 (16)  1:41:52 (13)  1:42:02  
18.   Ari Miettinen Rokuanhovi  FIN  12:00:00   30:08 (19)  1:10:26 (20)  1:41:28 (17)  1:42:02 (15)  1:42:14  
19.   Marko Kovaniemi Oulu  FIN  12:00:00   29:27 (15)  1:09:53 (19)  1:41:53 (18)  1:42:35 (16)  1:42:45  
20.   Pekka Laurila-Harju Kiiminki  FIN  12:00:00   29:33 (17)  1:09:46 (17)  1:41:57 (19)     1:42:50  
21.   Marko Horneman Kajaanin Suunnistajat  FIN  12:00:00   30:46 (22)  1:12:22 (22)  1:45:26 (20)  1:46:08 (17)  1:46:21  
22.   Esa Paajanen Linja Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00   30:42 (20)  1:12:18 (21)  1:46:14 (21)  1:47:04 (18)  1:47:21  
23.   Matti Salomäki Lapua  FIN  12:00:00   30:42 (21)  1:14:23 (23)  1:47:49 (22)  1:48:22 (19)  1:48:37  
24.   Pasi Saikkonen TekU Kajaani  FIN  12:00:00   32:26 (27)  1:15:44 (25)  1:48:14 (23)     1:49:07  
25.   Pasi Oiva Rovaniemi  FIN  12:00:00   32:12 (25)  1:15:43 (24)  1:48:19 (24)  1:49:03 (20)  1:49:13  
26.   Jouko Lehto Polar Electro Oy  FIN  12:00:00      1:19:52 (32)  1:51:09 (25)  1:51:08 (21)  1:52:00  
27.   Markus Heikell Kokkola  FIN  12:00:00      1:16:26 (27)  1:51:39 (26)  1:52:14 (22)  1:52:39  
28.   Mika Ryynänen OULU  FIN  12:00:00   32:14 (26)  1:16:13 (26)  1:51:45 (27)  1:52:35 (23)  1:52:49  
29.   Jorma Peltokorpi Suomen rakettitukku oy  FIN  12:00:00   32:30 (28)  1:16:46 (28)  1:52:18 (28)  1:52:51 (24)  1:53:17  
30.   Keijo Haataja Pölkky Oy  FIN  12:00:00   32:09 (24)  1:17:11 (30)  1:53:46 (29)  1:54:32 (25)  1:54:52  
31.   Tomi Kummala Kemi  FIN  12:00:00   32:38 (29)  1:18:09 (31)  1:54:11 (30)  1:55:05 (26)  1:55:13  
32.   Hannu Pulli Ruutana  FIN  12:00:00   35:27 (42)  1:22:17 (43)  1:56:33 (31)  1:56:37 (27)  1:57:23  
33.   Pentti Rautio Polar Electro Oy  FIN  12:00:00   35:27 (41)  1:22:16 (41)  1:56:44 (32)     1:57:36  
34.   Kari Holappa OAKK  FIN  12:00:00   35:20 (39)  1:21:46 (40)  1:56:53 (33)  1:57:10 (28)  1:57:51  
35.   Juha Körkkö Oplax Oy  FIN  12:00:00   33:52 (32)  1:21:07 (35)  1:57:19 (34)  1:57:59 (29)  1:58:15  
36.   Riku Savela Oulu  FIN  12:00:00   35:01 (37)  1:21:22 (37)  1:57:36 (36)  1:58:06 (31)  1:58:38  
37.   Tatu Leppänen Tornio  FIN  12:00:00   36:04 (46)  1:21:25 (39)  1:57:30 (35)  1:58:00 (30)  1:58:39  
38.   Juha Anttila Oulu  FIN  12:00:00   34:26 (33)  1:20:59 (34)  1:57:43 (37)  1:58:20 (32)  1:58:47  
39.   Antti Siltakoski Ylikiiminki  FIN  12:00:00   31:28 (23)  1:17:03 (29)  1:57:51 (38)  1:58:35 (33)  1:58:54  
40.   Mika Tiensuu HHE-team  FIN  12:00:00   35:05 (38)  1:22:17 (44)  1:58:28 (39)  1:58:57 (34)  1:59:27  
41.   Reijo Hyvönen Kiuruveden urheilijat  FIN  12:00:00   35:22 (40)  1:22:16 (42)  1:58:52 (40)  1:59:25 (35)  1:59:54  
42.   Ian Walker Oulu  GBR  12:00:00   34:58 (36)  1:21:22 (36)  1:59:06 (41)  1:59:46 (36)  2:00:18  
43.   Jaakko Ruokola Osnakodit  FIN  12:00:00   34:50 (34)  1:23:06 (46)  2:00:07 (42)  2:00:50 (38)  2:01:13  
44.   Esa Jussinniemi Sweco Talotekniikka  FIN  12:00:00   33:27 (30)  1:20:49 (33)  2:00:22 (43)  2:01:04 (39)  2:01:34  
44.   Mika Takaluoma Oulu  FIN  12:00:00   38:00 (49)  1:25:30 (49)  2:00:38 (44)  2:00:43 (37)  2:01:34  
46.   Vesa Raappana Itä-Tuiran Innostus  FIN  12:00:00   34:56 (35)  1:21:23 (38)  2:01:00 (45)  2:02:01 (40)  2:02:26  
47.   Ville Kyötikki Katman Oy  FIN  12:00:00   35:40 (45)  1:23:43 (47)  2:02:03 (46)  2:02:32 (41)  2:03:04  
48.   Jukka-Pekka Sävykoski Polar Electro Oy  FIN  12:00:00   36:49 (48)  1:25:02 (48)  2:02:48 (47)  2:03:12 (42)  2:03:59  
49.   Mikko Sarpola Haapavesi  FIN  12:00:00   38:21 (51)  1:26:24 (52)  2:04:01 (48)  2:04:17 (43)  2:05:05  
50.   Matti Nikupeteri Simo  FIN  12:00:00   35:39 (44)  1:25:32 (50)  2:04:06 (49)  2:04:41 (44)  2:05:18  
51.   Petter Holappa Kiiminki  FIN  12:00:00   33:50 (31)  1:22:29 (45)  2:04:14 (50)  2:05:00 (45)  2:05:25  
52.   Tuomas Kinnunen Intersport Joutsensilta  FIN  12:00:00   38:56 (52)  1:29:01 (54)  2:05:56 (51)  2:05:56 (46)  2:06:55  
53.   Markus Saari Ylivieska  FIN  12:00:00   38:58 (54)  1:29:20 (56)  2:07:47 (52)  2:08:04 (47)  2:08:46  
54.   Jukka Nikula Haapajärvi  FIN  12:00:00   40:45 (58)  1:32:00 (59)  2:11:06 (53)  2:11:01 (48)  2:12:10  
55.   Harri Saarinen Katman Oy  FIN  12:00:00   38:57 (53)  1:31:17 (58)  2:11:35 (54)  2:12:07 (49)  2:12:38  
56.   Matti Kojo Lapinlahti  FIN  12:00:00   35:30 (43)  1:26:07 (51)  2:12:06 (55)  2:12:22 (50)  2:13:08  
57.   Ari-Pekka Tuomela Oulu  FIN  12:00:00   36:32 (47)  1:27:45 (53)  2:12:30 (56)  2:13:10 (51)  2:13:53  
58.   Kalle Komulainen Oulu  FIN  12:00:00   39:00 (55)  1:30:15 (57)  2:12:42 (57)  2:13:11 (52)  2:13:59  
59.   Jari Mäki-Runsas Touhula päiväkodit  FIN  12:00:00   38:11 (50)  1:29:15 (55)  2:14:53 (58)  2:15:05 (53)  2:16:03  
60.   Ville Maunu Kastellin Kalttaaja  FIN  12:00:00   39:06 (56)  1:33:55 (60)  2:16:26 (59)  2:16:34 (54)  2:17:41  
61.   Kimmo Nissinaho Fibroc Oy, Oulu  FIN  12:00:00   43:29 (60)  1:41:39 (63)  2:25:24 (60)  2:25:20 (55)  2:26:18  
62.   Piotr Prus Oulu  FIN  12:00:00   40:43 (57)  1:37:04 (62)  2:27:45 (61)  2:27:48 (56)  2:28:51  
63.   Marko Yli Grill It! Oulu  FIN  12:00:00   41:22 (59)  1:36:14 (61)  2:28:20 (62)     2:29:39  
   Pasi Ala-Korpi Ullavan Kilpa  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Jukka Aho Kemi  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Pasi Mällinen Tyrnävä  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Tero Osmo Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Pekka Isohookana Kellon Vaeltajat  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Oula Karjalainen Kontio  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Matti Kantola Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English