Terwahölkkä ja -maraton 20.5.2017

Miehet 22 puolimaraton

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
6,10 km
Väliaika
14,4 km
Väliaika
20,87 km
Nettoaika
Maali
21,1 km
 
1.   Jesse Kuokkanen Oulunsalo  FIN  12:00:00   24:20 (1)  57:54 (1)  1:24:30 (1)  1:25:05 (1)  1:25:09  
2.   Matti Hämeenkorpi Sokos Herkku Oulu  FIN  12:00:00   24:56 (2)  59:26 (2)  1:27:45 (2)  1:28:27 (2)  1:28:31  
3.   Mikael Juntunen MIPT  FIN  12:00:00   26:31 (3)  1:03:52 (3)  1:34:13 (3)  1:34:52 (3)  1:35:01  
4.   Lauri Lilleberg Sale Maikkula  FIN  12:00:00   29:45 (6)  1:08:39 (5)  1:35:50 (4)  1:36:14 (4)  1:36:27  
5.   Sakarias Vuokila Tervola  FIN  12:00:00   28:31 (4)  1:07:08 (4)  1:37:26 (5)  1:38:00 (5)  1:38:11  
6.   Topias Savela Tupoksen yhtenäiskoulu  FIN  12:00:00   30:20 (11)  1:11:18 (8)  1:41:23 (6)  1:41:58 (6)  1:42:10  
7.   Sampsa Lesonen Tupoksen yhtenäiskoulu  FIN  12:00:00   30:19 (9)  1:11:18 (8)  1:43:00 (7)  1:43:36 (7)  1:43:50  
8.   Rami Määttä Takapihan Elvikset  FIN  12:00:00   30:27 (12)  1:11:24 (10)  1:43:22 (8)  1:43:59 (8)  1:44:16  
9.   Noah Singer Mattsies (Germany)  GER  12:00:00   30:30 (13)  1:10:43 (6)  1:43:52 (9)  1:44:30 (9)  1:44:49  
10.   Eelis Niemelä Tupoksen yhtenäiskoulu  FIN  12:00:00   30:18 (8)  1:11:17 (7)  1:44:34 (10)  1:45:28 (10)  1:45:42  
11.   Jussi Leskelä Oulu  FIN  12:00:00   31:02 (14)  1:13:13 (13)  1:45:09 (11)  1:45:44 (11)  1:46:00  
12.   Miikka Saukko Siikalatva  FIN  12:00:00   30:04 (7)  1:11:43 (11)  1:47:55 (12)  1:48:28 (12)  1:48:41  
13.   Joona Tuunanen Tupoksen yhtenäiskoulu  FIN  12:00:00   30:20 (10)  1:13:46 (14)  1:50:04 (13)  1:50:41 (13)  1:50:54  
14.   Niklas Mäenpää Airlon Oy  FIN  12:00:00   29:14 (5)  1:11:54 (12)  1:51:29 (14)  1:52:34 (14)  1:52:40  
15.   Aapo Lukkari Oulu  FIN  12:00:00   33:58 (17)  1:18:10 (17)  1:52:44 (15)  1:53:08 (15)  1:53:46  
16.   Aleksi Puhakka Oulu  FIN  12:00:00   37:05 (22)  1:21:30 (20)  1:53:35 (16)  1:53:29 (16)  1:54:22  
17.   Janne Liusvaara Sale Kempele  FIN  12:00:00   32:14 (16)  1:17:56 (15)  1:54:15 (18)  1:55:08 (18)  1:55:16  
18.   Ville Salo Prisma Raksila  FIN  12:00:00   32:14 (15)  1:17:56 (16)  1:54:14 (17)  1:55:09 (19)  1:55:16  
19.   Aleksi Haaraoja Oulainen  FIN  12:00:00   34:22 (18)  1:19:44 (18)  1:54:26 (19)  1:54:51 (17)  1:55:25  
20.   Anton Kiviahde Tupoksen yhtenäiskoulu  FIN  12:00:00   35:21 (20)  1:22:10 (22)  1:55:33 (20)  1:55:48 (20)  1:56:23  
21.   Nikolas Lepistö Tupoksen yhtenäiskoulu  FIN  12:00:00   35:21 (21)  1:22:09 (21)  1:57:37 (22)  1:57:50 (21)  1:58:25  
22.   Taneli Tyni Taivalkoski  FIN  12:00:00   34:43 (19)  1:21:13 (19)  1:57:30 (21)  1:58:01 (22)  1:58:30  
23.   Mikko Liakka Oulu  FIN  12:00:00   38:31 (24)  1:25:59 (23)  1:58:43 (23)  1:58:40 (23)  1:59:43  
24.   Atte Luukinen Oulu  FIN  12:00:00   39:21 (26)  1:30:17 (26)  2:07:42 (24)  2:07:28 (24)  2:08:31  
25.   Janne Komulainen Oulu  FIN  12:00:00   39:00 (25)  1:30:16 (25)  2:07:43 (25)  2:07:47 (25)  2:08:34  
26.   Teemu Laukka Siikajoki  FIN  12:00:00   37:06 (23)  1:27:18 (24)  2:08:11 (26)  2:08:24 (26)  2:09:09  
27.   Valtteri Korpela Sale Karjasilta  FIN  12:00:00   43:37 (31)  1:37:24 (29)  2:15:52 (27)  2:15:23 (27)  2:16:42  
28.   Ville Rimpinen Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   43:04 (30)  1:38:32 (30)  2:19:39 (28)  2:19:29 (28)  2:20:43  
29.   Ilari Salonpää Kemi  FIN  12:00:00   41:52 (29)  1:36:41 (28)  2:20:25 (29)  2:20:08 (29)  2:21:16  
30.   Lauri Orajärvi Oulu  FIN  12:00:00   44:21 (34)  1:41:32 (32)  2:25:21 (30)  2:24:46 (30)  2:26:09  
31.   Olli Ylitalo Sale Mäntylä  FIN  12:00:00   43:40 (32)  1:41:02 (31)  2:28:19 (31)  2:28:43 (31)  2:29:45  
32.   Mikko Kaikkonen Oulu  FIN  12:00:00   43:49 (33)  1:42:18 (34)  2:28:49 (32)  2:29:22 (32)  2:29:56  
33.   Jarkko Koskenkorva Kempele  FIN  12:00:00   40:58 (28)  1:42:14 (33)  2:31:14 (34)  2:31:29 (34)  2:32:22  
34.   Riku Leppäjärvi Katman Oy  FIN  12:00:00   39:30 (27)  1:31:37 (27)  2:31:12 (33)  2:31:24 (33)  2:32:28  
35.   Jere Hölttä Prisma Raksila  FIN  12:00:00   48:53 (35)  1:58:49 (35)  2:55:25 (35)  2:55:03 (35)  2:56:17  
   Aappo Autti Sale Karjasilta  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Riku Vakkuri Oulu  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Lassi Hintsala Oulunsalo  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Valtteri Koskela Kannus  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Rene Stolt Hesburger Kastelli  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Konsta Keski-Ojala Ylivieska  FIN  12:00:00               ei läht.  
   Lauri Pernu OJT  FIN  12:00:00               keskeytti  
   Mikko Suorsa Haukipudas  FIN  12:00:00               ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English