Terwahölkkä ja -maraton 20.5.2017

Maraton naiset

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
6,10 km
Väliaika
14,4 km
Väliaika
20,87 km
Väliaika
27,20 km
Väliaika
35,48 km
Väliaika
41,97 km
Nettoaika
Maali
42,2 km
 
1.   Johanna Davidila Lapin Lukko  FIN  12:00:00   25:08 (2)  59:42 (2)  1:26:38 (2)  1:52:57 (1)  2:29:01 (1)  2:57:58 (1)  2:58:43 (1)  2:58:45  
2.   Anni Hemminki Oulu  FIN  12:00:00   25:08 (1)  59:42 (1)  1:28:08 (3)  1:57:49 (2)  2:37:52 (2)  3:10:14 (2)  3:11:03 (2)  3:11:06  
3.   Rebekka Naatus Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  12:00:00   28:02 (4)  1:06:05 (4)  1:35:45 (5)  2:04:55 (4)  2:43:09 (3)  3:12:29 (3)  3:13:12 (3)  3:13:19  
4.   Marika Krohns ONMKYU  FIN  12:00:00   27:59 (3)  1:06:03 (3)  1:35:37 (4)  2:04:46 (3)  2:43:10 (4)  3:13:15 (4)  3:14:03 (4)  3:14:09  
5.   Elina Heikkinen Suomussalmen Rasti  FIN  12:00:00   28:09 (5)  1:06:17 (5)  1:36:09 (6)  2:05:15 (5)  2:44:29 (5)  3:15:49 (5)  3:16:33 (5)  3:16:43  
6.   Päivi Karhumaa Kiiminki  FIN  12:00:00   30:06 (7)  1:10:39 (7)  1:41:54 (8)  2:12:11 (6)  2:52:34 (6)  3:24:58 (6)  3:25:39 (6)  3:25:52  
7.   Lotta Savola Torbay Athletic Club  FIN  12:00:00   29:30 (6)  1:09:31 (6)  1:40:36 (7)  2:12:29 (7)  2:55:41 (7)  3:28:55 (7)  3:29:41 (7)  3:29:50  
8.   Minna Joutsen TREMK  FIN  12:00:00   30:19 (9)  1:11:21 (11)  1:43:15 (10)  2:14:42 (8)  2:55:57 (8)  3:29:16 (8)  3:30:10 (8)  3:30:21  
9.   Anna-Mari Paldanius Oulu  FIN  12:00:00   30:28 (13)  1:11:21 (10)  1:43:21 (12)  2:14:57 (9)  2:57:21 (9)  3:30:34 (9)     3:31:29  
10.   Kariina Kauppinen ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   30:18 (8)  1:11:19 (9)  1:43:14 (9)  2:15:24 (10)  2:59:53 (10)  3:35:05 (10)  3:35:49 (9)  3:36:01  
11.   Satu Kekkonen OYS Vapari  FIN  12:00:00   30:19 (9)  1:11:19 (8)  1:43:16 (11)  2:15:34 (11)  3:00:00 (11)  3:35:52 (11)  3:36:37 (10)  3:36:53  
12.   Eeva Linna Keminmaa  FIN  12:00:00   32:41 (22)  1:16:13 (17)  1:49:44 (16)  2:22:21 (13)  3:04:39 (13)  3:37:36 (12)  3:38:09 (11)  3:38:23  
13.   Kerttu Kinnunen Paavolan Maratonklubi  FIN  12:00:00   30:26 (12)  1:12:00 (12)  1:44:53 (13)  2:17:53 (12)  3:03:11 (12)  3:41:02 (13)  3:41:57 (12)  3:42:09  
14.   Anna-Leena Heikkinen Asianajotoimisto Ferenda Norden  FIN  12:00:00   32:13 (16)  1:15:38 (15)  1:49:48 (17)  2:22:51 (15)  3:06:44 (14)  3:42:24 (14)  3:43:07 (13)  3:43:17  
15.   Sari Hellman Oulu / Oys Vapari  FIN  12:00:00   32:36 (18)  1:16:30 (19)  1:51:21 (20)  2:24:47 (18)  3:08:59 (15)  3:43:46 (15)  3:44:27 (14)  3:44:43  
16.   Pauliina Aula-Kyrö Oulu  FIN  12:00:00   32:26 (17)  1:16:22 (18)  1:51:19 (19)  2:24:41 (17)  3:08:59 (15)  3:43:50 (16)  3:44:34 (15)  3:44:56  
17.   Tanja Väisänen Kajaani  FIN  12:00:00   32:36 (19)  1:16:56 (20)  1:51:28 (21)  2:25:42 (20)  3:11:46 (19)  3:48:57 (17)  3:49:37 (16)  3:49:57  
18.   Minna Sääskilahti Kuivasjärven Aura  FIN  12:00:00   30:21 (11)  1:12:54 (13)  1:47:37 (14)  2:22:36 (14)  3:11:17 (17)  3:49:39 (18)  3:50:22 (17)  3:50:33  
19.   Nina Poppius Running Finland  FIN  12:00:00   32:11 (15)  1:15:14 (14)  1:49:05 (15)  2:23:12 (16)  3:11:31 (18)  3:50:52 (19)  3:51:28 (18)  3:51:54  
20.   Ulla Kiuru Lappeenranta  FIN  12:00:00   31:58 (14)  1:15:53 (16)  1:50:57 (18)  2:25:41 (19)  3:12:39 (20)  3:51:34 (20)  3:52:20 (19)  3:52:40  
21.   Mari Kotivuori Team Kotivuorisport.fi  FIN  12:00:00   32:39 (21)  1:17:05 (21)  1:52:19 (22)  2:28:19 (21)  3:17:18 (21)  3:54:52 (21)  3:55:35 (20)  3:55:55  
22.   Kirsi Mäkelä Haukipudas  FIN  12:00:00   33:15 (24)  1:18:28 (23)  1:53:54 (24)  2:29:20 (23)  3:17:24 (22)  3:56:08 (22)  3:56:46 (21)  3:57:11  
23.   Liisa Jurmu Haukipudas  FIN  12:00:00   34:29 (28)  1:20:25 (28)  1:56:13 (28)  2:32:16 (27)  3:19:10 (24)  3:56:23 (23)  3:56:55 (22)  3:57:25  
24.   Elina Lampela Kempele  FIN  12:00:00   34:41 (29)  1:20:49 (29)  1:56:56 (30)  2:32:16 (27)  3:19:35 (25)  3:58:20 (24)  3:58:59 (23)  3:59:23  
25.   Pirjo Maliniemi Raahe  FIN  12:00:00   33:36 (26)  1:19:34 (26)  1:55:51 (27)  2:31:47 (25)  3:20:18 (26)  4:00:43 (25)     4:02:00  
26.   Mari Sipola Kemi  FIN  12:00:00   33:32 (25)  1:20:09 (27)  1:56:40 (29)  2:33:33 (29)  3:22:44 (29)  4:01:07 (26)  4:01:53 (25)  4:02:07  
27.   Virpi Mikkonen ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   34:56 (30)  1:21:19 (30)  1:58:00 (31)  2:33:54 (30)  3:21:28 (27)  4:01:09 (27)  4:01:46 (24)  4:02:23  
28.   Tanja Siltakoski Ylikiiminki  FIN  12:00:00   36:06 (38)  1:22:20 (32)  1:59:35 (33)  2:36:23 (33)  3:24:16 (30)  4:02:18 (28)  4:02:25 (26)  4:03:17  
29.   Xiangxiang Zhou OULU  CHN  12:00:00   32:48 (23)  1:18:31 (24)  1:54:11 (25)  2:30:36 (24)  3:21:28 (28)  4:02:32 (29)  4:03:22 (27)  4:03:35  
30.   Tutta Kutila-Kanniainen Oulu  FIN  12:00:00   35:41 (35)  1:23:06 (34)  2:00:03 (35)  2:36:30 (34)  3:25:06 (33)  4:03:05 (30)  4:03:42 (28)  4:04:10  
31.   Petra Flink Oulu  FIN  12:00:00   34:57 (31)  1:21:20 (31)  1:58:02 (32)  2:34:03 (31)  3:24:49 (31)  4:05:45 (31)  4:06:29 (30)  4:06:47  
32.   Riitta Ylilehto Oulu  FIN  12:00:00   35:31 (33)  1:22:48 (33)  1:59:48 (34)  2:35:59 (32)  3:25:02 (32)  4:05:48 (32)  4:06:23 (29)  4:07:03  
33.   Minna Koivukangas Oulu  FIN  12:00:00   37:01 (44)  1:25:29 (41)  2:03:04 (39)  2:40:20 (36)  3:29:06 (36)  4:07:32 (33)  4:07:56 (31)  4:08:39  
34.   Merja Pirttikoski Vaasa  FIN  12:00:00   37:00 (43)  1:26:08 (43)  2:04:32 (44)  2:42:01 (41)  3:31:24 (39)  4:09:32 (34)  4:09:54 (32)  4:10:33  
35.   Sanna Papunen Keminmaa  FIN  12:00:00   35:38 (34)  1:23:09 (35)  2:00:14 (36)  2:37:23 (35)  3:28:16 (34)  4:10:25 (35)  4:11:03 (33)  4:11:33  
36.   Matleena Typpö Oulu  FIN  12:00:00   36:48 (40)  1:25:14 (38)  2:03:04 (38)  2:40:32 (37)  3:31:02 (37)  4:11:37 (36)  4:12:03 (34)  4:12:48  
37.   Kati Väisälä Jyväskylä  FIN  12:00:00   36:57 (42)  1:25:28 (40)  2:03:55 (42)  2:41:17 (39)  3:31:11 (38)  4:12:33 (37)  4:12:52 (35)  4:13:38  
38.   Kati Tuomela Vaasa  FIN  12:00:00   34:00 (27)  1:19:26 (25)  1:55:23 (26)  2:31:53 (26)  3:28:30 (35)  4:12:48 (38)  4:13:26 (37)  4:14:00  
39.   Marjatta Räsänen Kuopio  FIN  12:00:00   35:59 (37)  1:25:46 (42)  2:04:31 (43)  2:42:00 (40)  3:32:26 (40)  4:12:57 (39)  4:13:25 (36)  4:14:09  
40.   Tuyen Ramstedt Raahe  FIN  12:00:00   40:41 (58)  1:31:11 (50)  2:09:43 (47)  2:46:40 (45)  3:35:47 (42)  4:17:49 (40)  4:17:37 (38)  4:18:52  
41.   Ann-Christin Vallaskivi Rovaniemi  FIN  12:00:00   36:51 (41)  1:25:14 (39)  2:03:36 (40)  2:41:05 (38)  3:33:09 (41)  4:17:52 (41)  4:17:56 (39)  4:19:00  
42.   Brita Ohlis Bennäs  FIN  12:00:00   35:27 (32)  1:24:38 (37)  2:03:38 (41)  2:43:00 (43)  3:35:52 (43)  4:19:30 (42)  4:20:06 (40)  4:20:38  
43.   Jaana Lastikka Kannus  FIN  12:00:00   38:32 (48)  1:29:40 (47)  2:09:33 (46)  2:48:13 (46)  3:40:01 (46)  4:19:57 (43)  4:20:13 (41)  4:21:00  
44.   Merja Ryhänen OULU  FIN  12:00:00   37:01 (45)  1:26:14 (44)  2:05:24 (45)  2:44:39 (44)  3:38:22 (44)  4:20:40 (44)     4:21:48  
45.   Sisko Kehus Kuivaniemen Yritys  FIN  12:00:00   39:32 (54)  1:31:02 (49)  2:11:42 (52)  2:50:14 (47)  3:40:17 (47)  4:21:30 (45)     4:22:33  
46.   Riina Allinen Oulu  FIN  12:00:00   36:24 (39)  1:27:45 (45)  2:09:43 (48)  2:53:02 (50)  3:46:36 (50)  4:26:38 (46)  4:26:54 (42)  4:27:31  
47.   Marianne Koskela Oulu  FIN  12:00:00   35:43 (36)  1:23:41 (36)  2:02:13 (37)  2:42:28 (42)  3:39:24 (45)  4:27:11 (47)     4:28:20  
48.   Riikka Pihlajaniemi OYS Vapari  FIN  12:00:00   38:59 (51)  1:32:21 (57)  2:13:49 (56)  2:54:13 (54)  3:46:38 (52)  4:28:24 (48)  4:28:41 (44)  4:29:24  
49.   Anne Pennanen Kollinmäen Hervottomat  FIN  12:00:00   39:08 (52)  1:32:01 (53)  2:13:42 (55)  2:54:11 (52)  3:46:34 (49)  4:28:29 (49)  4:28:35 (43)  4:29:39  
50.   Katja Jokela Kestävyyttä pintakassulla 24/7  FIN  12:00:00   38:53 (49)  1:32:19 (55)  2:13:27 (54)  2:54:12 (53)  3:46:36 (51)  4:28:29 (50)  4:28:45 (45)  4:29:47  
51.   Tarja Huru Haukipudas  FIN  12:00:00   37:49 (46)  1:29:20 (46)  2:09:59 (49)  2:50:42 (48)  3:45:30 (48)  4:29:15 (51)  4:29:40 (46)  4:30:24  
52.   Katja Kantanen Nokia Oy  FIN  12:00:00   39:49 (55)  1:31:57 (51)  2:12:37 (53)  2:53:26 (51)  3:47:10 (53)  4:29:40 (52)  4:30:19 (47)  4:30:55  
53.   Heidi Huusko Kuopio  FIN  12:00:00   32:38 (20)  1:17:13 (22)  1:52:32 (23)  2:28:54 (22)  3:18:48 (23)  4:29:56 (53)  4:31:53 (48)  4:32:05  
54.   Anna Ylitepsa Inari  FIN  12:00:00   39:20 (53)  1:32:20 (56)  2:13:50 (57)  2:54:27 (56)  3:49:37 (54)  4:34:33 (54)  4:34:48 (49)  4:35:48  
55.   Hanna Sirviö Oulu  FIN  12:00:00   40:57 (59)  1:35:52 (59)  2:18:39 (59)  2:59:45 (58)  3:53:59 (57)  4:36:45 (55)  4:37:19 (50)  4:37:51  
56.   Nea Heilala Kajaanin Kipinä  FIN  12:00:00   38:10 (47)  1:29:44 (48)  2:11:06 (50)  2:54:19 (55)  3:53:26 (56)  4:39:05 (56)  4:39:33 (51)  4:40:18  
57.   Heli Vierto-Suorsa Haukiputaan Heitto  FIN  11:00:00   40:11 (57)  1:32:01 (52)  2:11:23 (51)  2:52:50 (49)  3:50:34 (55)  4:43:53 (57)     4:45:18  
58.   Taina Palola Kestävyyttä pintakaasulla 24/7  FIN  12:00:00   38:55 (50)  1:32:17 (54)  2:13:50 (58)  2:55:51 (57)  3:57:47 (58)  4:48:45 (58)  4:49:09 (53)  4:49:59  
59.   Kaarina Prittinen TekU Kajaani  FIN  12:00:00   43:15 (63)  1:40:00 (61)  2:24:40 (62)  3:08:38 (61)  4:05:44 (62)  4:49:03 (59)  4:48:54 (52)  4:50:11  
60.   Tarja Mäkitalo Oulu  FIN  12:00:00   43:35 (65)  1:41:57 (65)  2:28:03 (65)  3:09:03 (62)  4:04:48 (61)  4:49:16 (60)  4:49:11 (54)  4:50:27  
61.   Ulla Leinonen Kajaani  FIN  12:00:00   40:09 (56)  1:35:44 (58)  2:21:14 (60)  3:05:18 (59)  4:04:22 (60)  4:49:42 (61)  4:49:49 (55)  4:50:48  
62.   Marja-Leena Keränen Oulu  FIN  12:00:00   42:35 (61)  1:40:12 (62)  2:24:46 (63)  3:09:05 (63)  4:06:26 (63)  4:51:21 (62)  4:51:34 (56)  4:52:33  
63.   Sanna Salonsaari Toholammin Urheilijat  FIN  11:00:00   41:47 (60)  1:38:24 (60)  2:24:04 (61)  3:08:17 (60)  4:08:05 (64)  4:56:41 (63)     4:57:57  
64.   Petra Salo Oulu  FIN  12:00:00   43:31 (64)  1:41:04 (63)  2:27:00 (64)  3:13:12 (65)  4:12:28 (65)  5:05:38 (64)  5:05:40 (57)  5:07:01  
65.   Ella Tervo   FIN  11:00:00   43:46 (69)     1:17:22 (1)     4:00:18 (59)  5:13:06 (65)     5:14:50  
66.   Silja Pieniläinen Iisalmi  FIN  11:00:00   43:47 (70)  1:43:53 (70)  2:30:52 (71)  3:18:31 (68)  4:27:22 (69)  5:20:01 (66)     5:21:02  
66.   Hilkka Valikainen OULU  FIN  11:00:00   43:47 (70)  1:43:52 (69)  2:30:51 (70)  3:18:31 (67)  4:26:02 (68)  5:20:01 (67)     5:21:02  
68.   Maija Raudaskoski Laukaa  FIN  12:00:00   43:36 (66)  1:42:00 (66)  2:28:06 (67)  3:13:11 (64)  4:20:14 (66)  5:21:50 (68)  5:21:46 (58)  5:23:02  
69.   Oona Heilala Kajaanin Kipinä  FIN  11:00:00   43:04 (62)  1:41:42 (64)  2:30:32 (69)  3:22:37 (70)  4:29:30 (70)  5:27:31 (69)     5:28:45  
70.   Chiara Perazzolo Verona, ITA  ITA  12:00:00   43:37 (67)  1:42:01 (67)  2:28:06 (66)  3:13:12 (66)  4:25:11 (67)  5:28:06 (70)  5:28:12 (59)  5:29:29  
71.   Päivi Ylilehto Oulu  FIN  12:00:00   43:41 (68)  1:42:07 (68)  2:28:48 (68)  3:22:32 (69)  4:35:34 (71)  5:31:06 (71)  5:30:53 (60)  5:32:12  
   Sirpa Korhonen Suomussalmen Rasti  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Seija Maijala Lapin Veikot  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Päivi Siikavirta Kuopio  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Saini Leskinen Sodankylä  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Karita Koski LuM  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Mirjami Kukkola Oulu  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Ulla Kekäläinen Rauhalahti Road Runners  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Päivi Björninen Jyväskylä  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Minna Heinonen Oulu  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Sari Hänninen Rauhalahti Road Runners  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Henriika Weiste Oulu  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Marjo Veikkola Oulu  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Pauliina Kanervo Oulu  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Satu Kivelä ONMKYU  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Elina Yrjänheikki Oulu  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Maija Mononen Rovaniemi  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Terhi Haajanen Oulu  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Mari Karttunen Oulu  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Maria Kettu VeKu  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Mirjami Enckell Jyväskylä  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Aino Luhtasela Ylivieska  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Heidi Palosaari Tornio  FIN  12:00:00                        keskeytti  
   Helena Lepojärvi Rovaniemi  FIN  12:00:00                        keskeytti  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English