Terwahölkkä ja -maraton 20.5.2017

Miehet maraton

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
6,10 km
Väliaika
14,4 km
Väliaika
20,87 km
Väliaika
27,20 km
Väliaika
35,48 km
Väliaika
41,97 km
Nettoaika
Maali
42,2 km
 
1.   Matti Taini KRIK Finland  FIN  12:00:00   22:28 (2)  53:33 (1)  1:17:51 (1)  1:42:11 (1)  2:15:00 (1)  2:41:08 (1)  2:41:48 (1)  2:41:50  
2.   Juha Laitinen Lapua / SSU  FIN  12:00:00   22:38 (3)  54:53 (3)  1:20:54 (3)  1:44:22 (2)  2:17:23 (2)  2:44:30 (2)  2:45:16 (2)  2:45:18  
3.   Erkki Nissilä Oulu  FIN  12:00:00   25:09 (6)  59:35 (5)  1:26:23 (5)  1:52:08 (5)  2:26:19 (4)  2:53:23 (3)  2:54:04 (3)  2:54:07  
4.   Jussi Herttuala Aavasaksan Urheilijat  FIN  12:00:00   22:23 (1)  54:30 (2)  1:20:54 (2)  1:46:56 (3)  2:24:01 (3)  2:54:31 (4)  2:55:12 (4)  2:55:14  
5.   Matti Eskelinen Kempeleen Maratonklubi  FIN  12:00:00   25:28 (7)  59:44 (7)  1:26:38 (7)  1:52:57 (7)  2:28:37 (5)  2:56:56 (5)  2:57:39 (5)  2:57:41  
6.   Antti Jylhä-Ollila LahtiSport 35+  FIN  12:00:00   25:45 (8)  1:01:22 (8)  1:28:54 (9)  1:55:45 (8)  2:30:58 (7)  2:58:01 (6)  2:58:44 (6)  2:58:47  
7.   Jukka Vaara Veljekset vaara oy  FIN  12:00:00   25:08 (5)  59:43 (6)  1:26:38 (6)  1:52:57 (6)  2:29:34 (6)  2:58:23 (7)  2:59:06 (7)  2:59:09  
8.   Brendon Fisher Auckland, NZL  NZL  12:00:00   28:06 (12)  1:06:04 (12)  1:35:29 (12)  2:03:12 (12)  2:38:50 (10)  3:07:17 (8)  3:07:53 (8)  3:07:59  
9.   Juha-Matti Heinonen Temotek Oy  FIN  12:00:00   23:29 (4)  56:29 (4)  1:22:18 (4)  1:49:30 (4)  2:32:29 (8)  3:10:12 (9)  3:11:35 (9)  3:11:38  
10.   Mikko Vähäsarja Oulu Triathlon & Cycling  FIN  12:00:00   26:04 (9)  1:01:23 (9)  1:28:53 (8)  1:56:38 (9)  2:36:49 (9)  3:11:12 (10)  3:12:03 (10)  3:12:07  
11.   Jyrki Sironen Pietarsaari  FIN  12:00:00   26:37 (10)  1:02:50 (11)  1:31:34 (11)  2:00:51 (11)  2:41:30 (11)  3:15:27 (11)  3:16:16 (11)  3:16:21  
12.   Asko Kumpula Vaasa  FIN  12:00:00   28:07 (13)  1:06:17 (13)  1:36:10 (13)  2:05:14 (13)  2:44:38 (13)  3:17:15 (12)  3:18:03 (12)  3:18:08  
13.   Niilo Vuorma Jakkukylä  FIN  12:00:00      1:11:16 (17)  1:43:13 (19)  2:13:11 (14)  2:52:50 (14)  3:24:29 (13)  3:25:05 (13)  3:25:19  
14.   Mark Griffiths Oulu  GBR  12:00:00   30:22 (18)  1:11:21 (20)  1:43:14 (20)  2:13:52 (17)  2:55:22 (17)  3:28:46 (14)  3:29:25 (14)  3:29:43  
15.   Petri Heinonen Heinosklaani  FIN  12:00:00   30:07 (15)  1:10:50 (15)  1:42:50 (16)  2:13:52 (16)  2:55:22 (16)  3:30:56 (15)  3:31:48 (16)  3:31:59  
16.   Lasse Heinonen Heinosklaani  FIN  12:00:00   30:07 (14)  1:10:50 (15)  1:42:50 (15)  2:13:51 (15)  2:55:22 (15)  3:30:56 (15)  3:31:48 (15)  3:31:59  
17.   Juha Kinnunen Terässiilit  FIN  12:00:00      1:10:40 (14)  1:42:42 (14)  2:13:59 (18)  2:56:15 (18)  3:31:04 (17)  3:32:00 (17)  3:32:11  
18.   Eamonn Hynes Belfast, IRL  IRL  12:00:00   27:09 (11)  1:02:09 (10)  1:29:28 (10)  1:57:45 (10)  2:43:36 (12)  3:32:17 (18)  3:33:47 (18)  3:33:57  
19.   Juhani Päivärinta Oulu  FIN  12:00:00   32:23 (22)  1:15:18 (24)  1:48:24 (24)  2:20:30 (22)  3:02:14 (21)  3:34:35 (19)  3:34:59 (19)  3:35:27  
20.   Miika Moilanen Vison.fi  FIN  12:00:00   30:26 (19)  1:11:22 (21)  1:43:16 (21)  2:14:13 (19)  2:56:24 (19)  3:35:13 (20)  3:36:08 (20)  3:36:26  
21.   Timo Nissilä Kajaani  FIN  12:00:00   30:20 (16)  1:11:20 (19)  1:43:11 (17)  2:14:41 (20)  2:59:06 (20)  3:38:58 (21)  3:39:46 (21)  3:39:59  
22.   Sami Kosonen Veitsiluodon Kisaveikot  FIN  12:00:00   32:43 (24)  1:16:48 (26)  1:51:34 (26)  2:25:43 (26)  3:13:05 (22)  3:51:40 (22)  3:52:37 (22)  3:52:45  
23.   Heikki Pirttimaa Runsu  FIN  12:00:00   32:43 (23)  1:16:48 (25)  1:51:34 (26)  2:25:42 (25)  3:13:05 (23)  3:52:56 (23)  3:53:50 (23)  3:53:58  
24.   Hannu Rauhala Kokkola  FIN  12:00:00   34:40 (31)  1:19:43 (32)  1:55:19 (30)  2:29:59 (29)  3:17:18 (26)  3:55:08 (24)  3:55:21 (24)  3:55:55  
25.   Olli-Pekka Korkiakoski Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   35:23 (39)  1:21:51 (39)  1:57:16 (37)  2:32:33 (35)  3:19:58 (32)  3:57:33 (25)  3:57:48 (25)  3:58:28  
26.   Jaakko Tuomela JT-Talo  FIN  12:00:00   35:23 (40)  1:21:51 (40)  1:57:16 (36)  2:32:32 (34)  3:19:58 (31)  3:57:33 (26)  3:57:48 (26)  3:58:29  
27.   Juha Koivisto Raahe  FIN  12:00:00   34:05 (29)  1:19:11 (30)  1:55:10 (29)  2:30:36 (30)  3:18:48 (28)  3:57:34 (27)  3:57:57 (27)  3:58:30  
28.   Lauri Peteri Oulu Triathlon & Cycling  FIN  12:00:00   34:41 (33)  1:20:49 (33)  1:56:56 (33)  2:32:16 (32)  3:19:34 (29)  3:58:18 (28)  3:58:50 (29)  3:59:14  
29.   Esa Perkkiö Oulu  FIN  12:00:00   34:59 (36)  1:21:23 (38)  1:58:03 (41)  2:33:56 (38)  3:21:24 (35)  3:58:23 (29)     3:59:24  
30.   Jukka Huhtamäki Tampere  FIN  12:00:00   35:27 (42)  1:22:17 (45)  1:58:01 (39)  2:33:48 (36)  3:21:21 (34)  3:58:29 (30)  3:58:33 (28)  3:59:34  
31.   Jouni Pitkänen Oulu  FIN  12:00:00   34:21 (30)  1:20:50 (34)  1:56:56 (34)  2:32:16 (33)  3:19:36 (30)  3:59:31 (31)  4:00:12 (30)  4:00:35  
32.   Henri Haapanen Hyvinkää  FIN  12:00:00   30:41 (20)  1:12:27 (22)  1:46:20 (22)  2:23:44 (24)  3:18:47 (27)  4:00:32 (32)  4:01:25 (31)  4:01:41  
33.   Simo Tammela Haukiputaan Heitto Triathlon  FIN  12:00:00   33:56 (28)  1:19:41 (31)  1:56:01 (31)  2:31:54 (31)  3:21:28 (36)  4:02:37 (33)  4:03:24 (32)  4:03:55  
34.   Toni Korkiakoski Haukipudas  FIN  12:00:00   30:22 (17)  1:11:20 (18)  1:43:11 (18)  2:16:35 (21)  3:15:28 (24)  4:05:47 (34)  4:07:04 (34)  4:07:15  
35.   Jarno Kalliokoski Kastelli-talot Oy  FIN  12:00:00   35:25 (41)  1:22:17 (44)  1:59:04 (44)  2:34:25 (40)  3:25:38 (38)  4:06:29 (35)  4:06:40 (33)  4:07:21  
36.   Antti Husu K-rauta Äimärautio  FIN  12:00:00   35:23 (38)  1:22:13 (41)  1:58:29 (42)  2:33:57 (39)  3:24:53 (37)  4:07:14 (36)  4:07:51 (35)  4:08:22  
37.   Johannes Kurtti Oulu  FIN  12:00:00   35:21 (37)  1:22:14 (43)  1:59:01 (43)  2:35:27 (41)  3:27:06 (39)  4:09:00 (37)  4:09:33 (36)  4:10:14  
38.   Jarkko Kallio ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   34:55 (34)  1:21:19 (36)  1:57:58 (38)  2:33:52 (37)  3:20:51 (33)  4:10:38 (38)  4:11:26 (37)  4:11:51  
39.   Tatu Tikanto Merikoski SBT  FIN  12:00:00   32:14 (21)  1:14:12 (23)  1:47:23 (23)  2:21:06 (23)  3:16:06 (25)  4:14:29 (39)     4:16:01  
40.   Jari Jyrkkä Nivala  FIN  12:00:00   35:27 (43)  1:22:30 (46)  1:59:39 (46)  2:36:07 (44)  3:30:20 (41)  4:15:00 (40)  4:15:34 (38)  4:16:08  
41.   Sami Viljanmaa Oulu  FIN  12:00:00      1:22:14 (42)  1:59:08 (45)  2:35:41 (43)  3:33:00 (43)  4:16:17 (41)  4:16:38 (39)  4:17:18  
42.   Alexey Antropov Saint-Petersburg, RUS  FIN  12:00:00   33:32 (26)  1:17:36 (28)  1:52:17 (28)  2:28:56 (28)  3:27:54 (40)  4:18:34 (42)  4:19:11 (41)  4:19:42  
43.   Mikko Sarkkinen Oulu  FIN  12:00:00   37:49 (47)  1:28:06 (50)  2:07:58 (50)  2:47:01 (48)  3:39:54 (47)  4:19:06 (43)  4:19:04 (40)  4:19:53  
44.   Jonas Westerlund Mjölvacka IK  FIN  12:00:00   33:34 (27)  1:19:05 (29)  1:56:13 (32)  2:35:40 (42)  3:37:18 (44)  4:19:23 (44)  4:19:59 (42)  4:20:26  
45.   Marko Teppo Ylivieska  FIN  12:00:00   38:58 (49)  1:29:20 (51)  2:08:44 (51)  2:48:01 (49)  3:39:53 (46)  4:20:31 (45)  4:20:58 (43)  4:21:39  
46.   Aapo Jussila Haapavesi  FIN  12:00:00   36:13 (45)  1:24:48 (48)  2:03:21 (47)  2:41:34 (47)  3:38:57 (45)  4:27:12 (46)  4:27:47 (44)  4:28:30  
47.   Simón Díaz-García Oulu  ESP  12:00:00   33:31 (25)  1:17:23 (27)  1:51:28 (25)  2:28:55 (27)  3:32:49 (42)  4:30:23 (47)  4:31:26 (45)  4:32:08  
48.   Ville Lampela Kempele  FIN  12:00:00   34:41 (32)  1:20:51 (35)  1:57:13 (35)  2:39:05 (45)  3:47:17 (48)  4:41:07 (48)  4:41:48 (46)  4:42:13  
49.   Ville Väisänen Talvikankaan kiitäjät  FIN  12:00:00   35:44 (44)  1:23:22 (47)  2:03:49 (48)  2:49:17 (50)  3:55:04 (50)  4:48:23 (49)     4:49:51  
50.   Petteri Rantamaula Oulu  FIN  12:00:00   34:57 (35)  1:21:20 (37)  1:58:01 (40)  2:41:30 (46)  3:53:24 (49)  4:50:18 (50)  4:50:57 (47)  4:51:29  
51.   Ilkka Koskinen Hartola  FIN  12:00:00   36:55 (46)  1:25:23 (49)  2:04:43 (49)  2:51:46 (51)  3:59:16 (51)  4:50:52 (51)  4:51:12 (48)  4:52:07  
52.   Petri Taskinen Kiiminki  FIN  12:00:00   43:34 (50)  1:42:02 (53)  2:28:03 (53)  3:13:10 (53)  4:11:50 (53)  4:58:49 (52)  4:58:38 (49)  4:59:53  
53.   Dmitrii Galkin Saint-Petersburg, RUS  RUS  12:00:00   38:11 (48)  1:32:12 (52)  2:13:54 (52)  2:58:14 (52)  4:05:18 (52)  5:07:24 (53)  5:08:16 (50)  5:08:47  
54.   Ville Tolonen Oulu  FIN  12:00:00   44:03 (52)  1:42:17 (55)  2:29:38 (55)  3:16:50 (54)  4:21:15 (54)  5:11:36 (54)  5:11:54 (51)  5:12:52  
55.   Esko Tolonen Oulu  FIN  12:00:00   43:41 (51)  1:42:07 (54)  2:28:48 (54)  3:22:32 (55)  4:35:33 (55)  5:31:06 (55)  5:30:53 (52)  5:32:13  
   Petri Sarajärvi Oulu  FIN  11:00:00                        keskeytti  
   Mikko Rönkkömäki Steinkopf Gmbh  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Jukka Päkkilä Oulu  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Jusa Similä Oulu  FIN  12:00:00                        keskeytti  
   Lauri Riepula VIEREMÄ  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Antti Niskanen Reisjärvi  FIN  12:00:00                        ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English