Terwahölkkä ja -maraton 20.5.2017

Maraton miehet

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
6,10 km
Väliaika
14,4 km
Väliaika
20,87 km
Väliaika
27,20 km
Väliaika
35,48 km
Väliaika
41,97 km
Nettoaika
Maali
42,2 km
 
1.   Matti Taini KRIK Finland  FIN  12:00:00   22:28 (2)  53:33 (1)  1:17:51 (1)  1:42:11 (1)  2:15:00 (1)  2:41:08 (1)  2:41:48 (1)  2:41:50  
2.   Juha Laitinen Lapua / SSU  FIN  12:00:00   22:38 (3)  54:53 (3)  1:20:54 (3)  1:44:22 (2)  2:17:23 (2)  2:44:30 (2)  2:45:16 (2)  2:45:18  
3.   Tero Yli-Kyyny Rauhalahti Road Runners  FIN  12:00:00   24:01 (8)  56:41 (7)  1:22:17 (6)  1:47:18 (5)  2:20:27 (3)  2:46:47 (3)  2:47:33 (3)  2:47:35  
4.   Terje Sandness Team Sandness  NOR  12:00:00   22:39 (4)  54:53 (4)  1:20:55 (4)  1:46:47 (3)  2:21:18 (4)  2:49:24 (4)  2:50:07 (4)  2:50:09  
5.   Marko Mattila VKV  FIN  12:00:00   24:00 (7)  57:14 (9)  1:22:48 (8)  1:48:10 (7)  2:22:23 (5)  2:50:14 (5)  2:51:07 (5)  2:51:08  
6.   Jyrki Ilvesluoto Rovaniemen Road Runners  FIN  12:00:00   24:02 (9)  57:12 (8)  1:22:49 (9)  1:48:18 (8)  2:22:58 (6)  2:51:18 (6)  2:52:03 (6)  2:52:05  
7.   Timo Kokkonen Rauhalahti Road Runners  FIN  12:00:00   25:09 (13)  59:42 (13)  1:26:24 (13)  1:52:08 (13)  2:26:19 (10)  2:53:10 (7)  2:53:53 (7)  2:53:54  
8.   Erkki Nissilä Oulu  FIN  12:00:00   25:09 (14)  59:35 (12)  1:26:23 (12)  1:52:08 (12)  2:26:19 (10)  2:53:23 (8)  2:54:04 (8)  2:54:07  
9.   Jussi Herttuala Aavasaksan Urheilijat  FIN  12:00:00   22:23 (1)  54:30 (2)  1:20:54 (2)  1:46:56 (4)  2:24:01 (7)  2:54:31 (9)  2:55:12 (9)  2:55:14  
10.   Harri Koponen Rauhalahti Road Runners  FIN  12:00:00   24:17 (10)  57:55 (10)  1:24:48 (11)  1:51:02 (11)  2:26:14 (9)  2:55:10 (10)  2:56:00 (10)  2:56:02  
11.   Jani Määttä Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   23:43 (6)  56:28 (5)  1:22:01 (5)  1:47:39 (6)  2:24:30 (8)  2:55:19 (11)  2:56:08 (11)  2:56:10  
12.   Matti Eskelinen Kempeleen Maratonklubi  FIN  12:00:00   25:28 (17)  59:44 (15)  1:26:38 (15)  1:52:57 (15)  2:28:37 (12)  2:56:56 (12)  2:57:39 (12)  2:57:41  
13.   Jukka Kauppila ONMKYU  FIN  12:00:00   26:02 (19)  1:01:20 (18)  1:28:52 (18)  1:55:43 (18)  2:30:57 (16)  2:57:43 (13)  2:58:26 (13)  2:58:28  
14.   Jonne Karanta RDS Rovaniemi  FIN  12:00:00   26:06 (26)  1:01:24 (26)  1:28:52 (19)  1:55:40 (17)  2:30:58 (17)  2:57:46 (14)     2:58:31  
15.   Antti Jylhä-Ollila LahtiSport 35+  FIN  12:00:00   25:45 (18)  1:01:22 (23)  1:28:54 (22)  1:55:45 (23)  2:30:58 (18)  2:58:01 (15)  2:58:44 (14)  2:58:47  
16.   Jukka Vaara Veljekset vaara oy  FIN  12:00:00   25:08 (12)  59:43 (14)  1:26:38 (14)  1:52:57 (14)  2:29:34 (13)  2:58:23 (16)  2:59:06 (15)  2:59:09  
17.   Mika Mörsäri Keminmaa  FIN  12:00:00   26:02 (21)  1:01:23 (24)  1:29:02 (24)  1:55:44 (21)  2:30:58 (19)  2:58:41 (17)  2:59:21 (16)  2:59:24  
18.   Jarmo Raaterova Luleå, Ruotsi  SWE  12:00:00   26:30 (27)  1:02:21 (28)  1:30:06 (28)  1:57:12 (27)  2:33:17 (24)  3:01:15 (18)  3:01:56 (17)  3:02:00  
19.   Olli Kyyhkynen Kemijärvi  FIN  12:00:00   26:04 (23)  1:01:21 (22)  1:28:53 (21)  1:55:44 (22)  2:32:40 (22)  3:02:43 (19)  3:03:29 (18)  3:03:32  
20.   Pekka Juntunen Oulu  FIN  12:00:00   26:03 (22)  1:01:21 (21)  1:29:02 (25)  1:55:44 (20)  2:32:10 (20)  3:04:45 (20)  3:05:34 (19)  3:05:38  
21.   Svante Kärkkäinen Kempeleen Maratonklubi  FIN  12:00:00   25:15 (16)  1:00:08 (17)  1:27:53 (17)  1:55:55 (24)  2:35:17 (26)  3:05:32 (21)  3:06:25 (20)  3:06:27  
22.   Tatu Korhonen Polar Electro Oy / LNM  FIN  12:00:00   24:45 (11)  58:17 (11)  1:24:34 (10)  1:50:53 (10)  2:30:42 (14)  3:06:27 (22)  3:07:21 (21)  3:07:24  
23.   Hannu Laurila ONMKYU  FIN  12:00:00   26:02 (20)  1:01:20 (18)  1:29:02 (23)  1:55:43 (19)  2:32:48 (23)  3:06:36 (23)  3:07:37 (22)  3:07:40  
24.   Brendon Fisher Auckland, NZL  NZL  12:00:00   28:06 (33)  1:06:04 (32)  1:35:29 (32)  2:03:12 (31)  2:38:50 (28)  3:07:17 (25)  3:07:53 (23)  3:07:59  
25.   Adrian Chirica Oulu Triathlon & Cycling  FIN  12:00:00   26:04 (24)  1:01:20 (20)  1:29:03 (26)  1:56:00 (25)  2:34:05 (25)  3:07:06 (24)  3:07:57 (24)  3:08:00  
26.   Timo Lehtola Rauhalahti Road Runners  FIN  12:00:00   25:11 (15)  1:00:04 (16)  1:27:14 (16)  1:53:55 (16)  2:30:45 (15)  3:08:04 (26)  3:09:03 (25)  3:09:05  
27.   Juha-Matti Heinonen Temotek Oy  FIN  12:00:00   23:29 (5)  56:29 (6)  1:22:18 (7)  1:49:30 (9)  2:32:29 (21)  3:10:12 (27)  3:11:35 (26)  3:11:38  
28.   Mikko Vähäsarja Oulu Triathlon & Cycling  FIN  12:00:00   26:04 (25)  1:01:23 (25)  1:28:53 (20)  1:56:38 (26)  2:36:49 (27)  3:11:12 (28)  3:12:03 (27)  3:12:07  
29.   Teuvo Kuusela Kemi  FIN  12:00:00   27:07 (29)  1:04:26 (30)  1:33:39 (30)  2:02:30 (30)  2:42:22 (30)  3:11:54 (29)  3:12:35 (28)  3:12:41  
30.   Hansi Kitti ONMKYU  FIN  12:00:00   28:09 (38)  1:06:16 (34)  1:36:10 (33)  2:05:13 (34)  2:43:11 (31)  3:13:06 (31)  3:13:57 (29)  3:14:04  
31.   Jyrki Perttunen ONMKYU  FIN  12:00:00   28:08 (35)  1:06:16 (33)  1:36:10 (34)  2:05:13 (33)  2:43:12 (32)  3:13:06 (30)  3:13:58 (30)  3:14:04  
32.   Tuomas Takalo Helsinki  FIN  12:00:00   28:10 (41)  1:06:19 (40)  1:36:12 (40)  2:05:14 (38)  2:43:13 (33)  3:14:15 (32)     3:15:06  
33.   Jyrki Sironen Pietarsaari  FIN  12:00:00   26:37 (28)  1:02:50 (29)  1:31:34 (29)  2:00:51 (29)  2:41:30 (29)  3:15:27 (33)  3:16:16 (31)  3:16:21  
34.   Asko Kumpula Vaasa  FIN  12:00:00   28:07 (34)  1:06:17 (35)  1:36:10 (36)  2:05:14 (35)  2:44:38 (35)  3:17:15 (34)  3:18:03 (32)  3:18:08  
35.   Kari Pikkarainen Kuivasjärven Aura  FIN  12:00:00   28:08 (36)  1:06:17 (35)  1:36:10 (35)  2:05:14 (35)  2:44:53 (36)  3:18:27 (35)  3:19:12 (33)  3:19:19  
36.   Jukka Kitinprami Raahe  FIN  12:00:00   28:09 (39)  1:06:18 (38)  1:36:11 (37)  2:05:15 (39)  2:45:42 (38)  3:18:39 (36)  3:19:27 (34)  3:19:37  
37.   Aulis Kaasinen ONMKYU  FIN  12:00:00   27:15 (31)  1:04:59 (31)  1:35:11 (31)  2:05:02 (32)  2:45:33 (37)  3:19:25 (37)     3:20:23  
38.   Juha Romakkaniemi ACE Rovaniemi  FIN  12:00:00   28:15 (42)  1:07:02 (41)  1:36:54 (41)  2:06:32 (40)  2:46:39 (39)  3:19:35 (38)  3:20:25 (35)  3:20:33  
39.   Antti Väisänen Sotkamo  FIN  12:00:00   28:09 (39)  1:06:17 (35)  1:36:11 (37)  2:05:14 (35)  2:47:03 (40)  3:21:17 (39)  3:22:07 (36)  3:22:14  
40.   Kimmo Virtanen Kainuun ELY-keskus  FIN  12:00:00   30:41 (54)  1:10:08 (43)  1:41:03 (43)  2:10:20 (42)  2:50:59 (41)  3:22:49 (41)  3:23:22 (37)  3:23:42  
41.   Taisto Puurunen Oulunsuun Heitto  FIN  12:00:00   29:25 (43)  1:09:24 (42)  1:40:42 (42)  2:11:02 (43)  2:50:59 (42)  3:22:48 (40)  3:23:37 (38)  3:23:43  
42.   Niilo Vuorma Jakkukylä  FIN  12:00:00      1:11:16 (48)  1:43:13 (51)  2:13:11 (44)  2:52:50 (43)  3:24:29 (42)  3:25:05 (39)  3:25:19  
43.   Kaj Zimmerbauer Oulu  AUT  12:00:00   30:22 (51)  1:11:23 (55)  1:43:16 (54)  2:13:53 (49)  2:54:42 (44)  3:26:41 (43)  3:27:24 (40)  3:27:36  
44.   Mark Griffiths Oulu  GBR  12:00:00   30:22 (51)  1:11:21 (53)  1:43:14 (52)  2:13:52 (48)  2:55:22 (47)  3:28:46 (44)  3:29:25 (41)  3:29:43  
45.   Timo Krohns ONMKYU  FIN  12:00:00   30:18 (48)  1:11:18 (50)  1:43:13 (50)  2:14:42 (54)  2:55:56 (48)  3:28:59 (45)  3:29:39 (42)  3:29:51  
46.   Mikko Koivukangas ONMKYU  FIN  12:00:00   30:18 (47)  1:11:17 (49)  1:43:14 (52)  2:14:41 (52)  2:55:57 (49)  3:29:27 (46)  3:30:13 (43)  3:30:26  
47.   Petri Heinonen Heinosklaani  FIN  12:00:00   30:07 (45)  1:10:50 (45)  1:42:50 (46)  2:13:52 (46)  2:55:22 (46)  3:30:56 (47)  3:31:48 (45)  3:31:59  
48.   Lasse Heinonen Heinosklaani  FIN  12:00:00   30:07 (44)  1:10:50 (45)  1:42:50 (45)  2:13:51 (45)  2:55:22 (45)  3:30:56 (47)  3:31:48 (44)  3:31:59  
49.   Kimmo Kinnunen Huovilan Raju  FIN  12:00:00   30:54 (56)  1:12:29 (57)  1:44:31 (56)  2:15:47 (55)  2:57:14 (52)  3:31:01 (49)  3:31:49 (46)  3:32:00  
50.   Juha Kinnunen Terässiilit  FIN  12:00:00      1:10:40 (44)  1:42:42 (44)  2:13:59 (50)  2:56:15 (50)  3:31:04 (50)  3:32:00 (47)  3:32:11  
51.   Jussi Arkela Rauhalahti Road Runners  FIN  12:00:00   30:11 (46)  1:10:51 (47)  1:42:50 (47)  2:13:52 (47)  2:57:36 (54)  3:32:12 (51)     3:33:05  
52.   Eamonn Hynes Belfast, IRL  IRL  12:00:00   27:09 (30)  1:02:09 (27)  1:29:28 (27)  1:57:45 (28)  2:43:36 (34)  3:32:17 (52)  3:33:47 (48)  3:33:57  
53.   Juhani Päivärinta Oulu  FIN  12:00:00   32:23 (67)  1:15:18 (66)  1:48:24 (62)  2:20:30 (58)  3:02:14 (56)  3:34:35 (53)  3:34:59 (49)  3:35:27  
54.   Miika Moilanen Vison.fi  FIN  12:00:00   30:26 (53)  1:11:22 (54)  1:43:16 (54)  2:14:13 (51)  2:56:24 (51)  3:35:13 (54)  3:36:08 (50)  3:36:26  
55.   Jarmo Tauriainen Oulu  FIN  12:00:00   32:27 (71)  1:16:22 (70)  1:51:21 (74)  2:23:44 (65)  3:05:14 (58)  3:37:43 (55)  3:38:16 (51)  3:38:40  
56.   Pertti Riepula Kuivaniemen Yritys  FIN  12:00:00   31:55 (62)  1:15:36 (67)  1:49:39 (66)  2:22:22 (64)  3:04:45 (57)  3:38:49 (56)  3:39:30 (52)  3:39:47  
57.   Timo Nissilä Kajaani  FIN  12:00:00   30:20 (49)  1:11:20 (52)  1:43:11 (48)  2:14:41 (53)  2:59:06 (55)  3:38:58 (57)  3:39:46 (53)  3:39:59  
58.   Eino Tetri Espoo  FIN  12:00:00   31:04 (57)  1:14:14 (60)  1:48:46 (65)  2:21:55 (63)  3:06:57 (62)  3:42:11 (58)  3:42:54 (54)  3:43:10  
59.   Pekka Lämsä Sweco Rakennetekniikka  FIN  12:00:00   32:16 (65)  1:15:12 (64)  1:48:45 (64)  2:21:37 (62)  3:05:49 (60)  3:42:37 (59)  3:43:24 (55)  3:43:44  
60.   Jarmo Riikola Raahe  FIN  12:00:00   28:08 (37)  1:06:18 (39)  1:36:12 (39)  2:08:10 (41)  2:57:29 (53)  3:43:21 (60)  3:44:32 (57)  3:44:37  
61.   Janne Kaarela Oulu  FIN  12:00:00   32:36 (73)  1:16:30 (74)  1:51:21 (75)  2:24:47 (73)  3:08:59 (66)  3:43:45 (61)  3:44:26 (56)  3:44:43  
62.   Antti Suua Oulu  FIN  12:00:00   32:25 (68)  1:16:24 (71)  1:51:20 (72)  2:24:41 (71)  3:09:00 (67)  3:43:50 (63)  3:44:36 (58)  3:44:56  
63.   Lauri Mikkonen ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   32:26 (70)  1:16:25 (72)  1:51:19 (70)  2:24:41 (70)  3:08:59 (65)  3:43:49 (62)  3:44:36 (58)  3:44:57  
64.   Ari Heikkilä Alavieskan Viri  FIN  12:00:00   31:38 (61)  1:14:49 (62)  1:48:32 (63)     3:07:36 (63)  3:43:56 (64)  3:44:50 (60)  3:45:05  
65.   Mika Nurmeksela Jyväskylä  FIN  12:00:00   32:43 (76)  1:16:31 (75)  1:51:20 (71)  2:24:41 (69)  3:08:58 (64)  3:44:17 (65)  3:45:01 (61)  3:45:24  
66.   Ville Sirviö Team kivut-ON  FIN  12:00:00   31:37 (60)  1:13:52 (58)  1:47:21 (58)  2:20:29 (57)  3:05:16 (59)  3:44:21 (66)  3:45:14 (62)  3:45:34  
67.   Juha Liljamo Kempeleen Maratonklubi  FIN  12:00:00   31:26 (59)  1:14:20 (61)  1:47:53 (60)  2:20:53 (59)  3:06:40 (61)  3:44:44 (67)  3:45:33 (63)  3:45:45  
68.   Arto Tapio Team Artic  FIN  12:00:00   32:25 (69)  1:15:59 (68)  1:50:11 (68)  2:24:10 (67)  3:12:05 (69)  3:49:41 (68)  3:50:14 (64)  3:50:35  
69.   Esa Savolainen Muhos  FIN  12:00:00   32:13 (63)  1:15:08 (63)  1:48:21 (61)  2:20:55 (60)  3:09:26 (68)  3:49:59 (69)  3:50:40 (65)  3:50:57  
70.   Juhani Lavanko Oulu  FIN  12:00:00   32:39 (74)  1:17:02 (78)  1:51:28 (77)  2:25:49 (77)  3:12:38 (71)  3:50:26 (70)  3:50:59 (66)  3:51:28  
71.   Pasi Tapola Oulu  FIN  12:00:00   32:27 (72)  1:16:27 (73)  1:51:21 (73)  2:25:24 (74)  3:12:08 (70)  3:50:56 (71)  3:51:35 (67)  3:52:00  
72.   Sami Kosonen Veitsiluodon Kisaveikot  FIN  12:00:00   32:43 (78)  1:16:48 (77)  1:51:34 (78)  2:25:43 (76)  3:13:05 (72)  3:51:40 (72)  3:52:37 (68)  3:52:45  
73.   Matti Niskanen Oulu  FIN  12:00:00   31:10 (58)  1:15:15 (65)  1:49:49 (67)  2:24:29 (68)  3:14:21 (74)  3:52:18 (73)     3:53:15  
74.   Esa Kinnunen Toivontien Sport  FIN  12:00:00   34:07 (88)  1:18:32 (82)  1:52:58 (81)  2:26:37 (78)  3:14:21 (75)  3:52:29 (74)  3:53:03 (69)  3:53:32  
75.   Mika Huttu Juoksuremmi Ylivieska  FIN  12:00:00   33:23 (80)  1:18:58 (84)  1:54:22 (82)  2:29:49 (81)  3:16:02 (78)  3:52:54 (75)  3:53:38 (70)  3:53:57  
76.   Heikki Pirttimaa Runsu  FIN  12:00:00   32:43 (77)  1:16:48 (76)  1:51:34 (78)  2:25:42 (75)  3:13:05 (73)  3:52:56 (76)  3:53:50 (71)  3:53:58  
77.   Karim Pinter The Qt Company  FIN  12:00:00   35:24 (114)  1:20:54 (96)  1:56:42 (91)  2:31:51 (85)  3:17:28 (81)  3:54:09 (77)  3:54:30 (72)  3:55:14  
78.   Hannu Rauhala Kokkola  FIN  12:00:00   34:40 (93)  1:19:43 (88)  1:55:19 (84)  2:29:59 (82)  3:17:18 (80)  3:55:08 (78)  3:55:21 (73)  3:55:55  
79.   Hannu Juurikka Pudasjärvi  FIN  12:00:00   34:41 (97)  1:20:39 (92)  1:56:56 (94)  2:32:16 (91)  3:18:58 (85)  3:55:54 (79)  3:56:25 (74)  3:56:58  
80.   Alexander Afanasyev Saint-Petersburg, RUS  RUS  12:00:00   32:23 (66)  1:16:20 (69)  1:51:16 (69)  2:24:42 (72)  3:14:50 (76)  3:56:13 (80)  3:56:46 (75)  3:57:15  
81.   Tatu Luokkanen Kempeleen Maratonklubi  FIN  12:00:00   35:22 (107)  1:21:12 (99)  1:56:15 (88)  2:30:49 (84)  3:18:13 (82)  3:56:34 (81)  3:57:13 (76)  3:57:39  
82.   Olli-Pekka Korkiakoski Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  12:00:00   35:23 (110)  1:21:51 (106)  1:57:16 (98)  2:32:33 (93)  3:19:58 (89)  3:57:33 (82)  3:57:48 (77)  3:58:28  
83.   Jaakko Tuomela JT-Talo  FIN  12:00:00   35:23 (112)  1:21:51 (107)  1:57:16 (97)  2:32:32 (92)  3:19:58 (88)  3:57:33 (83)  3:57:48 (78)  3:58:29  
84.   Juha Koivisto Raahe  FIN  12:00:00   34:05 (87)  1:19:11 (86)  1:55:10 (83)  2:30:36 (83)  3:18:48 (84)  3:57:34 (84)  3:57:57 (79)  3:58:30  
85.   Lauri Peteri Oulu Triathlon & Cycling  FIN  12:00:00   34:41 (95)  1:20:49 (93)  1:56:56 (93)  2:32:16 (89)  3:19:34 (86)  3:58:18 (85)  3:58:50 (82)  3:59:14  
86.   Ari Mikkola Rovaniemi  FIN  12:00:00      1:22:05 (108)  1:58:25 (110)  2:34:03 (105)  3:21:26 (95)  3:58:22 (86)  3:58:28 (80)  3:59:24  
87.   Esa Perkkiö Oulu  FIN  12:00:00   34:59 (101)  1:21:23 (104)  1:58:03 (109)  2:33:56 (102)  3:21:24 (94)  3:58:23 (87)     3:59:24  
88.   Vesa Pirnes Team Kraton  FIN  12:00:00   34:55 (98)  1:21:19 (100)  1:58:00 (102)  2:33:53 (99)  3:21:23 (93)  3:58:28 (89)     3:59:33  
89.   Jukka Huhtamäki Tampere  FIN  12:00:00   35:27 (117)  1:22:17 (120)  1:58:01 (105)  2:33:48 (96)  3:21:21 (91)  3:58:29 (90)  3:58:33 (81)  3:59:34  
90.   Mikko Taussi ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   35:21 (104)  1:22:12 (111)  1:59:07 (118)  2:34:22 (107)  3:21:23 (92)  3:58:27 (88)  3:59:23 (83)  4:00:02  
91.   Jouni Pitkänen Oulu  FIN  12:00:00   34:21 (90)  1:20:50 (94)  1:56:56 (95)  2:32:16 (90)  3:19:36 (87)  3:59:31 (91)  4:00:12 (84)  4:00:35  
92.   Henri Haapanen Hyvinkää  FIN  12:00:00   30:41 (54)  1:12:27 (56)  1:46:20 (57)  2:23:44 (66)  3:18:47 (83)  4:00:32 (92)  4:01:25 (85)  4:01:41  
93.   Mika Kemi Sweco Ympäristö  FIN  12:00:00   35:24 (113)  1:22:14 (118)  1:58:03 (108)  2:32:59 (94)  3:21:43 (98)  4:01:49 (93)  4:02:19 (86)  4:02:54  
94.   Seppo Syväniemi Kuusamo  FIN  12:00:00   34:41 (96)  1:20:02 (90)  1:55:51 (85)  2:31:55 (87)  3:21:29 (97)  4:01:51 (94)  4:02:37 (87)  4:03:04  
95.   Simo Tammela Haukiputaan Heitto Triathlon  FIN  12:00:00   33:56 (86)  1:19:41 (87)  1:56:01 (86)  2:31:54 (86)  3:21:28 (96)  4:02:37 (95)  4:03:24 (88)  4:03:55  
96.   Juha-Matti Vääränen Otaniemen Jyllääjät  FIN  12:00:00   34:33 (91)  1:21:08 (98)  1:57:46 (99)  2:33:56 (102)  3:23:53 (102)  4:04:13 (96)  4:04:49 (89)  4:05:22  
97.   Jorma Keskinen Pietarsaari  FIN  12:00:00   33:49 (85)  1:20:05 (91)  1:56:44 (92)  2:33:54 (101)  3:24:11 (103)  4:05:11 (97)  4:06:02 (91)  4:06:18  
98.   Alpo Vornanen Kiuruveden urheilijat  FIN  12:00:00   35:23 (110)  1:22:10 (109)  1:58:48 (113)  2:33:51 (97)  3:21:56 (99)  4:05:21 (98)  4:05:53 (90)  4:06:40  
99.   Toni Korkiakoski Haukipudas  FIN  12:00:00   30:22 (50)  1:11:20 (51)  1:43:11 (49)  2:16:35 (56)  3:15:28 (77)  4:05:47 (99)  4:07:04 (94)  4:07:15  
100.   Jarno Kalliokoski Kastelli-talot Oy  FIN  12:00:00   35:25 (115)  1:22:17 (119)  1:59:04 (116)  2:34:25 (109)  3:25:38 (108)  4:06:29 (102)  4:06:40 (92)  4:07:21  
101.   Sami Garam Helsinki  FIN  12:00:00   27:29 (32)  1:22:26 (122)  1:58:41 (112)     3:22:30 (101)  4:06:14 (100)  4:06:55 (93)  4:07:30  
102.   Jukka Himanka Kalajoen Junkkarit  FIN  12:00:00   32:42 (75)  1:18:52 (83)  1:56:19 (90)  2:33:54 (100)  3:24:55 (106)  4:06:23 (101)  4:07:14 (95)  4:07:33  
103.   Antti Husu K-rauta Äimärautio  FIN  12:00:00   35:23 (109)  1:22:13 (114)  1:58:29 (111)  2:33:57 (104)  3:24:53 (104)  4:07:14 (103)  4:07:51 (96)  4:08:22  
104.   Pauli Hyvärinen Ojan Rauta Maraton Team  FIN  12:00:00   34:59 (102)  1:21:23 (105)  1:58:00 (104)  2:34:31 (110)  3:25:02 (107)  4:08:53 (104)  4:09:30 (97)  4:09:58  
105.   Johannes Kurtti Oulu  FIN  12:00:00   35:21 (104)  1:22:14 (117)  1:59:01 (115)  2:35:27 (112)  3:27:06 (110)  4:09:00 (105)  4:09:33 (98)  4:10:14  
106.   Antti Ijäs Oulu  FIN  12:00:00   35:22 (106)  1:22:13 (113)  1:59:06 (117)  2:34:37 (111)  3:24:53 (105)  4:09:36 (106)  4:10:05 (99)  4:10:41  
107.   Harri Näsänen Kiiminki  FIN  12:00:00   35:02 (103)  1:21:20 (102)  1:58:01 (106)  2:33:11 (95)  3:22:25 (100)  4:10:03 (107)  4:10:40 (100)  4:11:16  
108.   Jarkko Kallio ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   34:55 (98)  1:21:19 (101)  1:57:58 (101)  2:33:52 (98)  3:20:51 (90)  4:10:38 (108)  4:11:26 (101)  4:11:51  
109.   Jani Heino Oulu  FIN  12:00:00   33:16 (79)  1:18:30 (81)  1:56:18 (89)  2:31:57 (88)  3:27:21 (111)  4:11:28 (109)  4:12:06 (104)  4:12:33  
110.   Pekka Jousi Oulu  FIN  12:00:00   37:52 (132)  1:26:09 (131)  2:03:34 (125)  2:40:41 (121)  3:31:10 (117)  4:11:28 (110)  4:11:42 (102)  4:12:39  
111.   Reijo Naalisvaara Tornio Häjyt  FIN  12:00:00   37:02 (127)  1:23:57 (125)  2:00:25 (123)  2:37:29 (118)  3:29:31 (114)  4:11:53 (111)  4:12:02 (103)  4:13:01  
112.   Kari Salmela Danske Bank  FIN  12:00:00   36:28 (125)  1:25:14 (128)  2:03:54 (128)  2:42:30 (125)  3:32:47 (118)  4:13:29 (112)  4:14:00 (105)  4:14:31  
113.   Risto Kaija Vaasa  FIN  12:00:00   34:16 (89)  1:20:58 (97)  1:57:49 (100)  2:34:03 (106)  3:28:00 (113)  4:14:03 (113)  4:14:56 (107)  4:15:21  
114.   Arvo Kumpuvaara Oulunsalo  FIN  12:00:00   35:22 (107)  1:22:12 (112)  1:59:07 (119)  2:34:23 (108)  3:25:43 (109)  4:14:21 (114)  4:14:54 (106)  4:15:32  
115.   Tatu Tikanto Merikoski SBT  FIN  12:00:00   32:14 (64)  1:14:12 (59)  1:47:23 (59)  2:21:06 (61)  3:16:06 (79)  4:14:29 (115)     4:16:01  
116.   Jari Jyrkkä Nivala  FIN  12:00:00   35:27 (118)  1:22:30 (123)  1:59:39 (121)  2:36:07 (117)  3:30:20 (116)  4:15:00 (116)  4:15:34 (108)  4:16:08  
117.   Sami Viljanmaa Oulu  FIN  12:00:00      1:22:14 (116)  1:59:08 (120)  2:35:41 (114)  3:33:00 (120)  4:16:17 (117)  4:16:38 (109)  4:17:18  
118.   Alexey Antropov Saint-Petersburg, RUS  FIN  12:00:00   33:32 (83)  1:17:36 (80)  1:52:17 (80)  2:28:56 (80)  3:27:54 (112)  4:18:34 (118)  4:19:11 (111)  4:19:42  
119.   Mikko Sarkkinen Oulu  FIN  12:00:00   37:49 (130)  1:28:06 (135)  2:07:58 (133)  2:47:01 (130)  3:39:54 (127)  4:19:06 (119)  4:19:04 (110)  4:19:53  
120.   Jonas Westerlund Mjölvacka IK  FIN  12:00:00   33:34 (84)  1:19:05 (85)  1:56:13 (87)  2:35:40 (113)  3:37:18 (124)  4:19:23 (120)  4:19:59 (112)  4:20:26  
121.   Marko Teppo Ylivieska  FIN  12:00:00   38:58 (140)  1:29:20 (137)  2:08:44 (137)  2:48:01 (131)  3:39:53 (126)  4:20:31 (122)  4:20:58 (114)  4:21:39  
122.   Juha Saarela Ylivieska  FIN  12:00:00   38:58 (139)  1:29:20 (138)  2:08:44 (136)  2:48:01 (132)  3:40:01 (128)  4:20:31 (121)  4:20:58 (113)  4:21:39  
123.   Paavo Hiltunen Iisalmi  FIN  12:00:00   35:41 (120)  1:24:41 (126)  2:03:54 (127)  2:43:20 (126)  3:36:18 (123)  4:20:46 (123)  4:21:17 (115)  4:22:03  
124.   Erkki Sortti Haukipudas  FIN  12:00:00   35:25 (116)  1:22:20 (121)  1:58:57 (114)  2:35:48 (115)  3:29:56 (115)  4:20:51 (124)  4:21:50 (117)  4:22:29  
125.   Sami Luomanperä Oulu  FIN  12:00:00   39:08 (143)  1:31:15 (142)  2:10:49 (139)  2:50:40 (135)  3:41:25 (132)  4:21:35 (125)  4:21:42 (116)  4:22:47  
126.   Vesa Kallio Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   33:28 (81)  1:19:59 (89)  1:58:00 (103)  2:38:06 (119)  3:33:14 (121)  4:22:00 (126)  4:22:41 (118)  4:23:11  
127.   Eero Härkönen Suomussalmen Rasti  FIN  12:00:00   34:39 (92)  1:22:10 (110)     2:36:06 (116)  3:35:08 (122)  4:22:25 (127)  4:23:13 (119)  4:23:35  
128.   Jari Liikanen Haukipudas  FIN  12:00:00   36:05 (122)  1:25:39 (130)  2:05:44 (131)  2:45:28 (129)  3:40:59 (131)  4:25:24 (128)  4:26:00 (120)  4:26:34  
129.   Markku Holtinkoski Muhos  FIN  12:00:00   38:42 (137)  1:29:51 (140)  2:10:01 (138)  2:50:42 (136)  3:45:30 (133)  4:26:39 (129)  4:26:35 (121)  4:27:31  
130.   Aapo Jussila Haapavesi  FIN  12:00:00   36:13 (124)  1:24:48 (127)  2:03:21 (124)  2:41:34 (123)  3:38:57 (125)  4:27:12 (130)  4:27:47 (122)  4:28:30  
131.   Jari Vuoti ONMKYU  FIN  12:00:00   38:54 (138)  1:32:18 (145)  2:13:47 (144)  2:54:12 (141)  3:46:39 (135)  4:28:30 (131)  4:28:45 (123)  4:29:47  
132.   Pekka Peuraniemi Nakertajat Run  FIN  12:00:00   38:28 (136)  1:27:01 (133)  2:05:46 (132)  2:44:27 (127)  3:40:56 (130)  4:29:08 (132)  4:29:16 (124)  4:30:20  
133.   Kaj Lagerström Hang Loose Runners  FIN  12:00:00   39:00 (141)  1:31:39 (143)  2:13:02 (143)  2:53:56 (140)  3:47:24 (138)  4:29:17 (133)  4:29:52 (125)  4:30:26  
134.   Simón Díaz-García Oulu  ESP  12:00:00   33:31 (82)  1:17:23 (79)  1:51:28 (76)  2:28:55 (79)  3:32:49 (119)  4:30:23 (134)  4:31:26 (126)  4:32:08  
135.   Timo Jokineva Oulu  FIN  12:00:00   39:01 (142)  1:32:19 (146)  2:13:49 (145)  2:54:13 (142)  3:46:40 (136)  4:32:56 (135)  4:33:18 (127)  4:34:23  
136.   Perttu Linna Kajaani  FIN  12:00:00   37:41 (129)  1:26:39 (132)  2:05:25 (130)  2:44:40 (128)  3:40:35 (129)  4:33:49 (136)  4:34:01 (128)  4:34:55  
137.   Ville Lampela Kempele  FIN  12:00:00   34:41 (94)  1:20:51 (95)  1:57:13 (96)  2:39:05 (120)  3:47:17 (137)  4:41:07 (137)  4:41:48 (130)  4:42:13  
138.   Pertti Päkkilä Kontio  FIN  12:00:00   39:51 (145)  1:32:21 (147)  2:13:00 (142)  2:52:58 (138)  3:52:04 (139)  4:41:07 (138)  4:41:32 (129)  4:42:27  
139.   Mikko Hyvärinen Teiden Tallaajat Tervola  FIN  12:00:00   35:28 (119)  1:22:14 (115)  2:00:03 (122)  2:42:12 (124)  3:46:00 (134)  4:44:10 (139)  4:44:44 (131)  4:45:30  
140.   Ville Väisänen Talvikankaan kiitäjät  FIN  12:00:00   35:44 (121)  1:23:22 (124)  2:03:49 (126)  2:49:17 (133)  3:55:04 (142)  4:48:23 (141)     4:49:51  
141.   Martti Rantamaa Tornio  FIN  12:00:00   37:50 (131)  1:28:40 (136)  2:08:22 (134)  2:50:22 (134)  3:53:26 (141)  4:48:23 (140)  4:48:53 (132)  4:49:52  
142.   Juha Manninen KPK 24/7  FIN  12:00:00   43:05 (151)  1:39:33 (153)  2:25:08 (153)  3:10:32 (152)  4:08:09 (149)  4:50:03 (142)  4:49:57 (133)  4:51:11  
143.   Petteri Rantamaula Oulu  FIN  12:00:00   34:57 (100)  1:21:20 (102)  1:58:01 (106)  2:41:30 (122)  3:53:24 (140)  4:50:18 (143)  4:50:57 (134)  4:51:29  
144.   Ilkka Koskinen Hartola  FIN  12:00:00   36:55 (126)  1:25:23 (129)  2:04:43 (129)  2:51:46 (137)  3:59:16 (143)  4:50:52 (144)  4:51:12 (135)  4:52:07  
145.   Martti Keinänen Kuopio  FIN  11:00:00   41:49 (149)  1:40:08 (154)  2:24:25 (152)  3:08:45 (150)  4:08:40 (150)  4:52:46 (145)     4:54:01  
146.   Jorma Tiiri Loimaa/VSVU  FIN  12:00:00   38:24 (134)  1:30:36 (141)  2:12:28 (140)  2:58:51 (145)  4:01:04 (144)  4:54:35 (147)  4:55:28 (136)  4:55:57  
147.   Kai Julin VSVU  FIN  11:00:00   40:09 (146)  1:33:41 (149)  2:16:18 (147)  2:59:41 (146)  4:04:18 (146)  4:54:30 (146)     4:55:57  
148.   Seppo Karvo AMC -Rovaniemi  FIN  12:00:00   37:21 (128)  1:29:44 (139)  2:12:45 (141)  2:58:09 (143)  4:04:04 (145)  4:54:42 (148)  4:55:51 (137)  4:56:13  
149.   Petri Taskinen Kiiminki  FIN  12:00:00   43:34 (152)  1:42:02 (157)  2:28:03 (154)  3:13:10 (153)  4:11:50 (152)  4:58:49 (149)  4:58:38 (138)  4:59:53  
150.   Esa Salonen Oulu  FIN  12:00:00   43:34 (153)  1:42:03 (158)  2:28:06 (157)  3:13:10 (153)  4:11:51 (154)  4:58:50 (150)  4:58:38 (139)  4:59:53  
151.   Sascha Saga Berlin-Spandau, GER  GER  12:00:00   36:07 (123)  1:27:52 (134)  2:08:27 (135)  2:53:55 (139)  4:07:12 (148)  5:02:41 (151)  5:03:12 (140)  5:03:55  
152.   Tenho Tulppo AMC  FIN  12:00:00   42:39 (150)  1:37:55 (151)  2:21:43 (149)  3:06:30 (148)  4:12:06 (155)  5:04:11 (152)  5:04:27 (141)  5:05:38  
153.   Jukka Romppainen ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   43:35 (154)  1:41:56 (155)  2:28:03 (155)  3:13:10 (155)  4:13:10 (157)  5:04:55 (153)  5:05:05 (142)  5:06:20  
154.   Tapani Välimäki Tampereen maratonklubi  FIN  12:00:00   41:21 (148)  1:38:31 (152)  2:22:31 (150)  3:09:28 (151)  4:12:33 (156)  5:05:21 (154)  5:06:13 (143)  5:06:43  
155.   Tarmo Ruotsalainen Haukiputaan Heitto  FIN  12:00:00   40:50 (147)  1:37:49 (150)  2:23:21 (151)  3:08:37 (149)  4:11:50 (153)  5:07:08 (155)  5:07:22 (144)  5:08:36  
156.   Dmitrii Galkin Saint-Petersburg, RUS  RUS  12:00:00   38:11 (133)  1:32:12 (144)  2:13:54 (146)  2:58:14 (144)  4:05:18 (147)  5:07:24 (156)  5:08:16 (145)  5:08:47  
157.   Ville Tolonen Oulu  FIN  12:00:00   44:03 (157)  1:42:17 (161)  2:29:38 (160)  3:16:50 (157)  4:21:15 (159)  5:11:36 (157)  5:11:54 (146)  5:12:52  
158.   Aki Taka-Eilola KPK 24/7  FIN  12:00:00   44:02 (156)  1:42:04 (159)  2:28:05 (156)  3:13:13 (156)  4:17:22 (158)  5:12:48 (158)  5:13:02 (147)  5:14:10  
159.   Veikko Saapunki Vaala  FIN  12:00:00   39:09 (144)  1:32:54 (148)  2:16:20 (148)  3:02:14 (147)  4:11:12 (151)  5:14:25 (159)  5:15:24 (148)  5:15:48  
160.   Juhani Leinonen Meri-Lapin NaMit  FIN  12:00:00   38:25 (135)  1:41:57 (156)  2:28:59 (159)  3:18:49 (158)  4:30:03 (160)  5:29:27 (160)  5:29:48 (149)  5:31:01  
161.   Esko Tolonen Oulu  FIN  12:00:00   43:41 (155)  1:42:07 (160)  2:28:48 (158)  3:22:32 (159)  4:35:33 (161)  5:31:06 (161)  5:30:53 (150)  5:32:13  
162.   Pekka Larivaara Oulu / Famksystems  FIN  11:00:00   47:54 (158)  1:53:05 (162)  2:44:34 (161)  3:41:07 (160)  4:55:32 (162)  5:57:25 (162)     5:59:03  
   Petri Sarajärvi Oulu  FIN  11:00:00                        keskeytti  
   Edvin Hepokangas Oulu  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Esko Nenola Oulu  FIN  12:00:00                        keskeytti  
   Risto Hannula Sodankylä  FIN  12:00:00                        keskeytti  
   Sami Vauhkonen Järvenpää  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Kari Moisio Oulu  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Jouni Vainio Oulunsalo  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Jari Jakku Ii  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Veli-Pekka Ronkainen Rauhalahti Road Runners  FIN  12:00:00                        keskeytti  
   Mika Sahi Helsinki  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Ari Hatula Just on time Team  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Jani Ahonen Vieremä  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Jukka Hannuniemi Automyynti M.Kontio  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Teemu Ainasoja Just on time Team  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Ari Sirviö TekU Kajaani  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Jussi Kiuru Viipurin Voimailijat  FIN  12:00:00                        keskeytti  
   Arto Hiltula Kempeleen Maratonklubi  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Miikka Bäckstörm Häjyt  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Esa Haahti Rovaniemi/Puke  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Mikko Rönkkömäki Steinkopf Gmbh  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Jukka Päkkilä Oulu  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Jusa Similä Oulu  FIN  12:00:00                        keskeytti  
   Lauri Riepula VIEREMÄ  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Antti Niskanen Reisjärvi  FIN  12:00:00                        ei läht.  
   Tommi Kankkunen Kuopio  FIN  12:00:00                        keskeytti  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English