Terwahölkkä ja -maraton 20.5.2017

10,0 km naiset

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
5,53 km
Väliaika
9,77 km
Nettoaika
Maali
10,0 km
 
1.   Jaana Niemelä ONMKYU  FIN  11:15:00   20:27 (1)  35:33 (1)  36:12 (1)  36:16  
2.   Iida Haataja Pudasjärven Urheilijat  FIN  11:15:00   21:43 (2)  37:49 (2)  38:27 (2)  38:34  
3.   Sanna Kullberg KU-58  FIN  11:15:00   22:03 (3)  38:12 (3)  38:49 (3)  38:56  
4.   Minttu Hietamäki Oulu  FIN  11:15:00   24:47 (4)  43:32 (4)  44:04 (4)  44:20  
5.   Maria Miettinen Kuopio  FIN  11:15:00   25:22 (7)  44:10 (5)  44:48 (6)  44:59  
6.   Tarja Schroderus Kajaanin urheilijat  FIN  11:15:00   25:13 (6)  44:13 (6)  44:43 (5)  45:00  
7.   Olivia Koivuniemi Kuivasjärven Aura  FIN  11:15:00   25:01 (5)  44:19 (7)  45:02 (7)  45:07  
8.   Sari Hilli Rovaniemi  FIN  11:15:00   25:51 (8)  44:42 (8)  45:20 (8)  45:34  
9.   Wiivi Karhumaa One Way Pro Team  FIN  11:15:00   26:32 (10)  45:49 (9)  46:25 (9)  46:39  
10.   Jatta Seppälä HyväFiilis Tornio  FIN  11:15:00   26:31 (9)  46:02 (10)  46:37 (10)  46:54  
11.   Marianne Aikio Neste Saariselkä  FIN  11:15:00   26:56 (14)  46:31 (11)  47:03 (11)  47:22  
12.   Kati Kuivalainen Ii  FIN  11:15:00   26:43 (11)  46:40 (12)  47:17 (13)  47:33  
13.   Elina Keskitalo Raahe  FIN  11:15:00   27:43 (15)  47:17 (14)  47:15 (12)  48:06  
14.   Aliisa Kaveri YIN  FIN  11:15:00   26:52 (12)  47:17 (13)  47:54 (14)  48:11  
15.   Sinikka Pyörälä Iin Yritys  FIN  11:15:00   26:52 (13)  47:21 (15)  48:02 (15)  48:18  
16.   Minna Löytynoja Helsinki  FIN  11:15:00   27:53 (16)  48:34 (16)  49:04 (17)  49:25  
17.   Anni Honka Liminka  FIN  11:15:00   28:33 (23)  48:38 (17)  49:03 (16)  49:28  
18.   Tuula Kummu Tornio  FIN  11:15:00   27:59 (17)  49:00 (18)  49:35 (18)  49:53  
19.   Kirsi Taskinen Oulu  FIN  11:15:00   28:30 (21)  49:27 (19)  49:59 (19)  50:24  
20.   Anne Harjuhaahto Saloisten Reipas  FIN  11:15:00   28:15 (20)  49:32 (20)  50:15 (20)  50:26  
21.   Irina Vorobeva   RUS  11:15:00   29:10 (26)  50:08 (21)  50:33 (21)  50:56  
22.   Jenni-Kaisa Jurmu Oulu  FIN  11:15:00   28:32 (22)  50:12 (22)  50:41 (22)  51:02  
23.   Eeva Lätti Kokkola  FIN  11:15:00   28:08 (18)  50:16 (23)  50:59 (25)  51:13  
24.   Henriikka Helistö Polar Electro Oy  FIN  11:15:00   29:20 (27)  50:26 (26)  50:48 (23)  51:14  
25.   Päivi Sipilä Tornio  FIN  11:15:00   28:33 (24)  50:25 (24)  50:52 (24)  51:15  
26.   Tiina Lohiniva Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00   28:14 (19)  50:26 (25)  51:04 (26)  51:22  
27.   Saara Koskela Oulun hammaslääketieteen kilta  FIN  11:15:00   28:58 (25)  50:38 (27)  51:15 (27)  51:32  
28.   Terhi Gärding Oulu  FIN  11:15:00   29:27 (30)  51:07 (28)  51:23 (28)  51:59  
29.   Judit Repas Vienna, AUT  AUT  11:15:00   30:06 (35)  51:18 (29)  51:33 (29)  52:11  
30.   Johanna Vesa Oulu  FIN  11:15:00   29:45 (32)  51:24 (30)  51:50 (30)  52:18  
31.   Emilia Pätsi Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00   30:15 (37)  51:48 (31)  52:14 (31)  52:38  
32.   Sini Juntunen Kiuruveden Urheilijat  FIN  11:15:00   29:45 (31)  51:59 (33)  52:22 (32)  52:52  
33.   Inkamari Välitalo Polar Electro Oy  FIN  11:15:00   29:26 (29)  51:55 (32)  52:30 (34)  52:58  
34.   Riikka Kärsämä PPSHP/Vapari  FIN  11:15:00   29:25 (28)  52:08 (34)  52:41 (35)  53:06  
35.   Tanja Löytynoja Oulu  FIN  11:15:00   29:48 (33)  52:13 (35)  52:26 (33)  53:12  
36.   Arja Santaholma Oulu  FIN  11:15:00   30:15 (38)  52:21 (37)  52:48 (37)  53:13  
37.   Iida-Maria Kilpeläinen Rovaniemi  FIN  11:15:00   30:52 (43)  52:20 (36)  52:43 (36)  53:15  
38.   Katie McHugh Kalispell, USA  USA  11:15:00   30:50 (42)  52:34 (38)  52:48 (38)  53:27  
38.   Jenni Räsänen Limingan Niittomiehet  FIN  11:15:00   31:34 (49)  52:44 (40)  52:53 (39)  53:27  
40.   Jaana Timmerbacka LC-10  FIN  11:15:00   30:12 (36)  52:43 (39)  53:12 (40)  53:39  
41.   Minna Silfverhuth Oulu  FIN  11:15:00   32:08 (57)  53:04 (41)  53:19 (42)  53:55  
42.   Tiia Tuohimaa Nordea  FIN  11:15:00   31:40 (50)  53:10 (42)  53:15 (41)  54:04  
43.   Venla Laukka Oulun Pyrintö  FIN  11:15:00   30:01 (34)  53:17 (44)  53:39 (43)  54:05  
44.   Saara-Kaisa Konttori Oulu  FIN  11:15:00   30:43 (41)  53:16 (43)  53:42 (44)  54:10  
45.   Anne Vuoti Yppärin urheilijat  FIN  11:15:00   31:06 (44)  53:22 (45)  53:50 (47)  54:22  
46.   Minna Murto Utajärven kunta  FIN  11:15:00   31:52 (55)  53:36 (47)  53:45 (46)  54:29  
47.   Mari Kupari Viitasaari  FIN  11:15:00   30:29 (39)  53:27 (46)  54:04 (48)  54:31  
48.   Saija Ranz Raahe  FIN  11:15:00   31:31 (48)  53:57 (48)  54:06 (49)  54:58  
49.   Tiina Varila Haapajärvi  FIN  11:15:00   31:28 (47)  54:07 (49)  54:37 (50)  55:03  
50.   Saana Nokela Oulun III Hansa Apteekki  FIN  11:15:00   32:56 (68)  54:17 (50)  53:45 (45)  55:07  
51.   Sonja Kujasalo Oulu  FIN  11:15:00   31:47 (53)  54:23 (51)  54:53 (51)  55:22  
52.   Silja Karjalainen Kiiminki  FIN  11:15:00   30:33 (40)  54:26 (52)  55:04 (52)  55:34  
53.   Katja Suutari OYS Vapari  FIN  11:15:00   31:47 (52)  54:49 (53)  55:16 (54)  55:44  
54.   Minna Koivikko OYS Vapari  FIN  11:15:00   31:47 (53)  54:59 (54)  55:35 (56)  56:03  
55.   Puuttuu Nimi Ota yhteyttä  FIN  11:15:00   32:01 (56)  55:16 (55)  55:46 (57)  56:17  
56.   Riikka Heinonen Heinosklaani  FIN  11:15:00   33:51 (91)  55:32 (57)  55:18 (55)  56:25  
57.   Helmi Riihimäki Oulun Jätehuolto Oy  FIN  11:15:00   33:01 (69)  55:27 (56)  55:04 (53)  56:28  
58.   Riikka Lääkkö Kajaani  FIN  11:15:00   32:29 (59)  55:32 (58)  55:50 (58)  56:29  
59.   Marja-Kaisa Similä Oulun III Hansa Apteekki  FIN  11:15:00   32:30 (61)  55:39 (59)  55:58 (59)  56:37  
60.   Maiju Tolonen Oulu  FIN  11:15:00   31:27 (46)  55:41 (60)  56:26 (62)  56:47  
61.   Maria Koskelainen Mariankadun Matelijat  FIN  11:15:00   31:09 (45)  55:44 (61)  56:23 (61)  56:48  
62.   Anna-Kaarina Jääskeläinen Oulu  FIN  11:15:00   32:41 (66)  55:47 (62)  56:12 (60)  56:54  
63.   Päivi Mäenpää Talenom  FIN  11:15:00   33:09 (73)  56:18 (64)  56:46 (66)  57:16  
64.   Netta Sarviaho Nordea  FIN  11:15:00   32:44 (67)  56:28 (66)  56:33 (64)  57:22  
64.   Katja Peltoniemi Vaasa  FIN  11:15:00   33:31 (81)  56:29 (67)  56:29 (63)  57:22  
66.   Mari Kuisma Oulu  FIN  11:15:00   31:42 (51)  56:16 (63)  56:53 (67)  57:22  
67.   Christine Guo Aava Mobile  FIN  11:15:00   32:38 (65)  56:25 (65)  56:41 (65)  57:30  
68.   Hanna Pennanen Pietarsaari  FIN  11:15:00   32:37 (63)  56:40 (68)  57:00 (68)  57:45  
69.   Sari Honka Liminka  FIN  11:15:00   32:17 (58)  56:45 (69)  57:13 (70)  57:50  
70.   Päivi Hiltunen Siilinjärvi  FIN  11:15:00   33:10 (74)  56:53 (70)  57:11 (69)  57:56  
71.   Emili Alitalo Oulu  FIN  11:15:00   33:16 (76)  57:15 (72)  57:23 (72)  57:57  
72.   Olga Mikkola Oulu  FIN  11:15:00   32:38 (64)  56:57 (71)  57:15 (71)  58:05  
73.   Adalmiina Levy Kempele  FIN  11:15:00   33:08 (71)  57:23 (73)  57:30 (73)  58:18  
74.   Tuija Hämäläinen Äänekoski  FIN  11:15:00   33:25 (78)  57:29 (74)  57:49 (75)  58:29  
75.   Pii Pöyhtäri Oulu  FIN  11:15:00   34:06 (96)  57:37 (76)  57:40 (74)  58:30  
76.   Helmi Väyrynen Kiiminki  FIN  11:15:00   33:52 (93)  57:46 (80)  57:57 (79)  58:31  
77.   Oona Karhumaa Kiiminki  FIN  11:15:00   33:51 (92)  57:46 (79)  57:59 (80)  58:33  
78.   Kreetta Kallunki Oulu  FIN  11:15:00   32:31 (62)  57:37 (75)  57:51 (76)  58:35  
79.   Erja Wikstedt Terwa-tiimi  FIN  11:15:00   33:25 (79)  57:39 (77)  58:04 (81)  58:46  
80.   Reetta Arikainen Oulu  FIN  11:15:00   32:29 (60)  57:44 (78)  58:25 (82)  58:49  
81.   Maarit Moilanen Suomussalmen Rasti  FIN  11:15:00   34:20 (103)  57:52 (81)  57:55 (78)  58:53  
82.   Liisa Koivukoski OP Oulu  FIN  11:15:00   33:30 (80)  58:18 (83)  58:28 (83)  59:15  
83.   Ennamaria Härkönen Välkyt  FIN  11:15:00   33:16 (77)  58:20 (84)  58:37 (86)  59:18  
84.   Anna Gokkoeva Oulu  FIN  11:15:00   34:11 (99)  58:28 (90)  57:55 (77)  59:19  
85.   Sinikka Jussila Talvikankaan Kiitäjät  FIN  11:15:00   33:41 (87)  58:21 (88)  58:48 (91)  59:20  
86.   Päivi Linjala Osnakodit  FIN  11:15:00   33:50 (90)  58:20 (85)  58:43 (89)  59:21  
87.   Satu Bäckmand-Liimatta Välkyt  FIN  11:15:00   33:15 (75)  58:20 (86)  58:42 (88)  59:22  
88.   Sanna Aitamurto Rokuan Ryhti ry  FIN  11:15:00   34:21 (105)  58:26 (89)  58:32 (85)  59:24  
89.   Sanna Leppäniemi Oulu  FIN  11:15:00   33:34 (84)  58:20 (86)  58:54 (92)  59:26  
90.   Nina Komu Sweco Talotekniikka  FIN  11:15:00   33:31 (81)  58:18 (82)  58:40 (87)  59:27  
91.   Sini Kuosmanen Vantaa  FIN  11:15:00   33:56 (94)  58:31 (91)  58:47 (90)  59:31  
92.   Sanna Lämsä Oulu  FIN  11:15:00   33:32 (83)  58:36 (93)  58:56 (93)  59:40  
93.   Mari Virkkunen Muhos  FIN  11:15:00   33:43 (89)  58:35 (92)  59:06 (95)  59:42  
94.   Aino Nuutinen Haukipudas  FIN  11:15:00   33:08 (72)  58:36 (94)  58:58 (94)  59:46  
95.   Salla Suvanne-Mommo Tervola  FIN  11:15:00   36:31 (134)  58:55 (96)  58:30 (84)  59:50  
96.   Satu Luukkanen FitSal  FIN  11:15:00   33:42 (88)  58:50 (95)  59:07 (97)  59:53  
97.   Kirsi Haanpää Pöyry  FIN  11:15:00   34:01 (95)  58:57 (97)  59:28 (98)  1:00:03  
98.   Carolin Otsing Heinosklaani  EST  11:15:00   35:11 (116)  59:25 (98)  59:07 (96)  1:00:13  
99.   Katja Pappinen LC-10  FIN  11:15:00   33:41 (85)  59:29 (99)  1:00:00 (103)  1:00:30  
100.   Ritva Haataja ABC Vaalanportti  FIN  11:15:00   34:08 (98)  59:36 (101)  59:52 (101)  1:00:31  
101.   Riitta Yli-Hallila Pietarsaari  FIN  11:15:00   35:01 (112)  59:34 (100)  59:28 (98)  1:00:32  
102.   Taimi Pyykkönen Suomussalmen Rasti  FIN  11:15:00   33:08 (70)  59:41 (104)  59:55 (102)  1:00:36  
103.   Jenna Sorri Osnakodit  FIN  11:15:00   34:21 (104)  59:40 (102)  1:00:00 (104)  1:00:38  
104.   Paula Jaakola Osnakodit  FIN  11:15:00   34:21 (105)  59:41 (103)  1:00:01 (105)  1:00:39  
105.   Anniina Saukkonen Oulu  FIN  11:15:00   35:52 (125)  59:41 (104)  1:00:13 (107)  1:00:40  
106.   Riitta Aspelund Oulu  FIN  11:15:00   34:13 (101)  59:43 (106)  1:00:13 (106)  1:00:49  
107.   Merja Vakkala Oulu  FIN  11:15:00   33:41 (86)  59:44 (107)  1:00:19 (109)  1:00:50  
108.   Alisa Niemi Oulun Pyrintö  FIN  11:15:00   35:03 (115)  1:00:01 (110)  1:00:19 (110)  1:00:53  
109.   Taru Lustig LapWall Oy  FIN  11:15:00   34:34 (109)  59:50 (108)  59:41 (100)  1:00:54  
110.   Vuokko Väyrynen Suomussalmi  FIN  11:15:00   34:32 (108)  1:00:07 (111)  1:00:30 (114)  1:01:04  
111.   Mirva Lehtonen Vesalan koulu  FIN  11:15:00   34:07 (97)  59:57 (109)  1:00:39 (117)  1:01:09  
112.   Eeva Aska Oplax Oy  FIN  11:15:00   34:13 (100)  1:00:08 (112)  1:00:15 (108)  1:01:10  
113.   Minna Markus Oulu  FIN  11:15:00   34:15 (102)  1:00:10 (113)  1:00:28 (113)  1:01:14  
114.   Jonna Korva Oulu  FIN  11:15:00   36:04 (129)  1:00:15 (114)  1:00:32 (115)  1:01:19  
115.   Sari Pesälä Oulu  FIN  11:15:00   36:10 (130)  1:00:34 (117)  1:00:25 (112)  1:01:28  
116.   Karoliina Heinonen Heinosklaani  FIN  11:15:00   35:11 (116)  1:00:33 (116)  1:00:23 (111)  1:01:30  
117.   Jonna Ylimartimo Oulu  FIN  11:15:00   34:51 (111)  1:00:27 (115)  1:00:44 (118)  1:01:35  
118.   Anne Isohätälä TactoTek Oy  FIN  11:15:00   35:50 (123)  1:00:48 (119)  1:00:38 (116)  1:01:46  
119.   Eija Väisänen LähiTapiola Pohjoisen Elämäntur  FIN  11:15:00   35:14 (120)  1:00:43 (118)  1:00:55 (120)  1:01:47  
120.   Kristiina Lehtola Kuopio  FIN  11:15:00   35:52 (126)  1:01:07 (122)  1:00:49 (119)  1:01:59  
121.   Johanna Sarviaho Nordea  FIN  11:15:00   35:13 (118)  1:00:52 (120)  1:01:14 (122)  1:02:03  
122.   Heidi Liikala Nordea  FIN  11:15:00   35:01 (113)  1:01:09 (123)  1:01:00 (121)  1:02:10  
123.   Sonja Viitanen Ylivieska  FIN  11:15:00   34:22 (107)  1:01:04 (121)  1:01:42 (127)  1:02:12  
124.   Maarit Marttila Nordea  FIN  11:15:00   35:49 (122)  1:01:17 (124)  1:01:27 (123)  1:02:24  
125.   Annakerttu Kivelä Beauty Center  FIN  11:15:00   37:50 (151)  1:01:40 (127)  1:01:43 (128)  1:02:28  
126.   Susanne Salmela Kempele  FIN  11:15:00   37:50 (152)  1:01:35 (126)  1:01:45 (129)  1:02:30  
127.   Minna Kallunki Taivalkoski  FIN  11:15:00   34:35 (110)  1:01:26 (125)  1:02:07 (133)  1:02:35  
128.   Sari Manninen Nokia Oy  FIN  11:15:00   36:03 (128)  1:01:57 (130)  1:02:17 (134)  1:02:57  
129.   Sonja Niemikorpi Tupoksen yhtenäiskoulu  FIN  11:15:00   37:56 (155)  1:02:07 (133)  1:01:36 (124)  1:03:00  
130.   Sonja Kiviahde Tupoksen yhtenäiskoulu  FIN  11:15:00   37:55 (154)  1:02:08 (134)  1:01:37 (125)  1:03:00  
131.   Henna-Leena Leppikangas Oulun III Hansa Apteekki  FIN  11:15:00   36:39 (136)  1:02:01 (131)  1:01:40 (126)  1:03:01  
132.   Miia Pelkonen OP Oulu  FIN  11:15:00   35:14 (120)  1:01:57 (128)  1:01:56 (130)  1:03:05  
133.   Heidi Vakkuri OP Oulu  FIN  11:15:00   35:14 (119)  1:01:57 (128)  1:01:57 (131)  1:03:06  
134.   Timea Lizak TactoTek Oy  FIN  11:15:00   35:50 (123)  1:02:05 (132)  1:02:00 (132)  1:03:08  
135.   Maarit Nevalainen Oulu  FIN  11:15:00   35:58 (127)  1:02:09 (135)  1:02:33 (137)  1:03:24  
136.   Laura-Maria Vänttilä Tupos  FIN  11:15:00   36:35 (135)  1:02:41 (137)  1:02:32 (136)  1:03:38  
137.   Lotta Rossi Karihaaran visa  FIN  11:15:00   36:59 (139)  1:02:46 (138)  1:02:41 (138)  1:03:40  
138.   Maria Rossi Simo  FIN  11:15:00   36:59 (138)  1:02:46 (139)  1:02:41 (139)  1:03:40  
139.   Johanna Kemppainen Ruukki  FIN  11:15:00   35:03 (114)  1:02:33 (136)  1:03:08 (141)  1:03:48  
140.   Jenni Kuukasjärvi Helsinki  FIN  11:15:00   38:12 (162)  1:02:50 (140)  1:02:30 (135)  1:03:51  
141.   Janika Vuolteenaho Hiottu Oy  FIN  11:15:00   38:11 (159)  1:03:13 (141)  1:02:51 (140)  1:04:14  
142.   Tiina Rautakoski Oulu  FIN  11:15:00   38:20 (165)  1:03:21 (142)  1:03:38 (142)  1:04:23  
143.   Johanna Rautakoski Oulu  FIN  11:15:00   38:20 (166)  1:03:21 (142)  1:03:39 (144)  1:04:24  
144.   Annika Kivelä Raahe  FIN  11:15:00   37:50 (152)  1:03:22 (144)  1:03:49 (145)  1:04:34  
145.   Anne-Maria Tolpanniemi Kempeleen OAY  FIN  11:15:00   39:34 (204)  1:04:00 (146)  1:03:38 (143)  1:04:54  
146.   Leena Pesälä Pudasjärvi  FIN  11:15:00   37:14 (142)  1:03:49 (145)  1:03:50 (146)  1:04:55  
147.   Helinä Marttila LähiTapiola Pohjoisen Elämäntur  FIN  11:15:00   39:43 (207)  1:04:09 (149)  1:04:06 (148)  1:05:09  
148.   Sari Laitinen Rovaniemi  FIN  11:15:00   36:15 (131)  1:04:07 (147)  1:04:14 (149)  1:05:12  
149.   Tatiana Murtola Oulu  FIN  11:15:00   36:31 (133)  1:04:08 (148)  1:04:38 (154)  1:05:19  
150.   Annika Westermark Oulu  FIN  11:15:00   38:42 (172)  1:04:29 (151)  1:03:59 (147)  1:05:25  
151.   Kati Häkkilä Oulu  FIN  11:15:00   38:01 (156)  1:04:28 (150)  1:04:33 (152)  1:05:36  
152.   Satu Moilanen YTHS Oulun toimipiste  FIN  11:15:00   39:02 (183)  1:04:48 (153)  1:04:16 (150)  1:05:37  
153.   Reetta Aalto-Setälä YTHS Oulun toimipiste  FIN  11:15:00   39:02 (183)  1:04:48 (152)  1:04:28 (151)  1:05:48  
154.   Iro Karjalainen Kempele  FIN  11:15:00   38:43 (173)  1:04:51 (154)     1:05:53  
155.   Emilia Liuski Oulu  FIN  11:15:00   38:41 (171)  1:04:57 (157)  1:04:38 (153)  1:05:58  
156.   Raija Salminen YTHS Oulun toimipiste  FIN  11:15:00   39:03 (187)  1:04:53 (155)  1:04:41 (155)  1:06:02  
157.   Heini Haapala Oulu  FIN  11:15:00   38:53 (179)  1:05:04 (159)  1:04:58 (157)  1:06:02  
158.   Minna Nokela YTHS Oulun toimipiste  FIN  11:15:00   39:02 (185)  1:04:53 (155)  1:04:43 (156)  1:06:03  
159.   Kirsi Pajala Tyrnävä  FIN  11:15:00   38:51 (177)  1:05:11 (163)  1:05:05 (158)  1:06:08  
160.   Merja Rautiainen LC-10  FIN  11:15:00   36:53 (137)  1:04:59 (158)  1:05:34 (166)  1:06:08  
161.   Noora Karjalainen Oulu  FIN  11:15:00   37:31 (145)  1:05:05 (161)  1:05:32 (165)  1:06:16  
162.   Viena Nissilä Oulun Pyrintö  FIN  11:15:00   37:30 (144)  1:05:04 (160)  1:05:32 (164)  1:06:16  
163.   Kirsi Saarenheimo LähiTapiola Pohjoisen Elämäntur  FIN  11:15:00   39:10 (193)  1:05:09 (162)  1:05:16 (161)  1:06:17  
164.   Hanna Ailinpieti Kemi  FIN  11:15:00   38:49 (174)  1:05:32 (168)  1:05:11 (159)  1:06:30  
165.   Mirja Kastarinen Oulu  FIN  11:15:00   38:05 (157)  1:05:27 (166)  1:05:11 (160)  1:06:33  
166.   Minna Syväkuru Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00   38:21 (167)  1:05:23 (165)  1:05:36 (169)  1:06:38  
167.   Liisa Kytöaho Oulu  FIN  11:15:00   36:26 (132)  1:05:21 (164)  1:05:57 (172)  1:06:43  
168.   Sirpa Haapala Haukipudas  FIN  11:15:00   39:03 (187)  1:05:30 (167)  1:05:24 (162)  1:06:45  
169.   Elsi Määttä Oulu  FIN  11:15:00   37:13 (141)  1:05:36 (169)  1:05:42 (171)  1:06:46  
170.   Hanna Hautala Konnun Tehovompatit  FIN  11:15:00   38:51 (177)  1:05:42 (171)  1:05:59 (174)  1:06:49  
171.   Aino Strengell Oulu  FIN  11:15:00   39:26 (200)  1:05:46 (172)  1:05:28 (163)  1:06:53  
172.   Sirpa Järnfors Forssi Oy  FIN  11:15:00   38:53 (180)  1:05:48 (173)  1:05:35 (168)  1:06:54  
173.   Anu Kerttula Tupos  FIN  11:15:00   37:00 (140)  1:05:40 (170)  1:06:10 (180)  1:06:55  
174.   Maria Alaviitala Oulu  FIN  11:15:00   38:40 (170)  1:05:52 (176)  1:06:01 (175)  1:06:57  
175.   Sirpa Jämsä Beauty Center  FIN  11:15:00   38:40 (169)  1:05:52 (177)  1:06:02 (176)  1:06:58  
176.   Suvi-Maaria Päkkilä Oplax Oy  FIN  11:15:00   39:20 (198)  1:05:53 (178)  1:05:34 (167)  1:07:01  
177.   Merja Joro YTHS Oulun toimipiste  FIN  11:15:00   39:02 (185)  1:05:51 (175)  1:05:40 (170)  1:07:02  
178.   Henna Piispanen Oulu  FIN  11:15:00   37:49 (150)  1:06:03 (180)  1:06:06 (178)  1:07:03  
179.   Ulla Mikkonen Oulu  FIN  11:15:00   39:19 (197)  1:05:50 (174)  1:05:58 (173)  1:07:04  
180.   Sini Teppola Oulu  FIN  11:15:00   37:48 (148)  1:06:02 (179)  1:06:26 (184)  1:07:17  
181.   Sanna Lahdenperä Sweco Talotekniikka  FIN  11:15:00   37:48 (148)  1:06:13 (181)  1:06:30 (185)  1:07:22  
182.   Riikka Mertaniemi Oulun III Hansa Apteekki  FIN  11:15:00   38:12 (161)  1:06:20 (184)  1:06:04 (177)  1:07:25  
183.   Rose Alibasya-Jokela Kiiminki  FIN  11:15:00   38:17 (164)  1:06:20 (183)  1:06:25 (183)  1:07:26  
184.   Riikka Pinola Oulun III Hansa Apteekki  FIN  11:15:00   38:12 (162)  1:06:21 (185)  1:06:06 (178)  1:07:28  
185.   Riikka Törmänen Team Sukset Narikassa  FIN  11:15:00   38:11 (158)  1:06:17 (182)  1:06:24 (182)  1:07:29  
185.   Pauliina Mäkelä Temotek Oy  FIN  11:15:00   39:18 (196)  1:06:23 (186)  1:06:22 (181)  1:07:29  
187.   Eliska Nyrönen Oulu  FIN  11:15:00   37:25 (143)  1:06:33 (187)  1:07:04 (190)  1:07:52  
188.   Mira Känsäkoski Oulu  FIN  11:15:00   38:12 (160)  1:06:58 (188)  1:06:35 (186)  1:07:58  
189.   Oili Papinaho Oulu  FIN  11:15:00   39:06 (189)  1:06:58 (190)  1:07:00 (188)  1:08:04  
190.   Heli Tuomela OYS Vapari  FIN  11:15:00   39:06 (190)  1:06:58 (189)  1:07:01 (189)  1:08:05  
191.   Heli Heinonen Eeron ja Hennin talli  FIN  11:15:00   39:07 (191)  1:07:01 (192)  1:07:04 (191)  1:08:09  
192.   Pia Haapaniemi Simo  FIN  11:15:00   38:51 (176)  1:07:04 (194)  1:07:21 (197)  1:08:11  
193.   Minna Huttula Simo  FIN  11:15:00   38:51 (175)  1:07:04 (193)  1:07:22 (198)  1:08:12  
194.   Sanna Österholm LähiTapiola Pohjoisen Elämäntur  FIN  11:15:00   40:42 (231)  1:07:15 (196)  1:07:10 (193)  1:08:12  
195.   Jaana Kyllönen Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00   37:33 (147)  1:07:00 (191)  1:07:30 (203)  1:08:16  
196.   Jonna Mikkonen Oulu  FIN  11:15:00   41:07 (236)  1:07:17 (198)  1:06:59 (187)  1:08:22  
197.   Sonja Kamula LapWall Oy  FIN  11:15:00   39:47 (209)  1:07:27 (199)  1:07:11 (194)  1:08:25  
198.   Nina Kokkonen LähiTapiola Pohjoisen Elämäntur  FIN  11:15:00   40:42 (233)  1:07:15 (197)  1:07:24 (201)  1:08:26  
199.   Sinikka Mäntyjärvi Oulu  FIN  11:15:00   38:57 (182)  1:07:11 (195)  1:07:24 (200)  1:08:26  
200.   Inka Arposalo Keksi ite!  FIN  11:15:00   39:35 (205)  1:07:32 (200)  1:07:07 (192)  1:08:35  
201.   Marianne Ylisuvanto Kuivaniemi  FIN  11:15:00   39:47 (211)  1:07:37 (201)  1:07:20 (195)  1:08:46  
202.   Johanna Heinikoski Kuivaniemi  FIN  11:15:00   39:47 (209)  1:07:37 (202)  1:07:20 (196)  1:08:46  
203.   Carita Katisko Oulu  FIN  11:15:00   39:23 (199)  1:07:39 (203)  1:07:51 (205)  1:08:48  
204.   Lauriina Setälä Oulu  FIN  11:15:00   40:09 (219)  1:07:48 (206)  1:07:23 (199)  1:08:51  
205.   Minttu Uusimaa Oulu  FIN  11:15:00   40:09 (218)  1:07:47 (205)  1:07:24 (202)  1:08:51  
206.   Saana Lippo OP Oulu  FIN  11:15:00   37:33 (146)  1:07:49 (207)  1:08:15 (216)  1:09:02  
207.   Anna Kujala Keminmaa  FIN  11:15:00   40:11 (220)  1:07:46 (204)  1:07:38 (204)  1:09:02  
208.   Heli Haatainen Kempele OAY  FIN  11:15:00   39:33 (203)  1:08:00 (210)  1:07:51 (206)  1:09:07  
209.   Juulia Liuski Oulu  FIN  11:15:00   39:28 (201)  1:07:59 (209)  1:07:52 (207)  1:09:11  
210.   Tanja Ruonakoski Talenom  FIN  11:15:00   39:58 (214)  1:08:08 (215)  1:07:57 (209)  1:09:12  
211.   Pauliina Karelehto LähiTapiola Pohjoisen Elämäntur  FIN  11:15:00   40:23 (225)  1:08:04 (211)  1:08:11 (215)  1:09:13  
212.   Anja Eilittä-Liuski Oulu  FIN  11:15:00   39:17 (195)  1:07:59 (208)  1:07:53 (208)  1:09:14  
212.   Suvi Rönty LähiTapiola Pohjoisen Elämäntur  FIN  11:15:00   40:24 (226)  1:08:04 (211)  1:08:11 (214)  1:09:14  
214.   Liisa Salo Oulu  FIN  11:15:00   40:19 (224)  1:08:06 (213)  1:08:09 (213)  1:09:15  
215.   Niina Koivikko Raahe  FIN  11:15:00   40:40 (229)  1:08:08 (214)  1:08:06 (210)  1:09:17  
216.   Tiia Vähäsarja Oulu  FIN  11:15:00   38:30 (168)  1:08:18 (217)  1:08:27 (218)  1:09:17  
217.   Satu Sonkajärvi Raahe  FIN  11:15:00   40:40 (228)  1:08:08 (216)  1:08:07 (211)  1:09:18  
218.   Hanne Niemelä Oulu  FIN  11:15:00   40:33 (227)  1:08:29 (218)  1:08:17 (217)  1:09:27  
219.   Tiina Siivola Team Kotivuorisport.fi  FIN  11:15:00   41:16 (239)  1:08:33 (220)  1:08:07 (212)  1:09:39  
220.   Elina Apila Oulu  FIN  11:15:00   39:08 (192)  1:08:34 (221)  1:08:39 (219)  1:09:44  
221.   Niina Pelkonen Oulu  FIN  11:15:00   38:54 (181)  1:08:33 (219)  1:08:48 (221)  1:09:46  
222.   Mirja-Lea Kallio Oulu  FIN  11:15:00   40:07 (216)  1:08:35 (222)  1:08:54 (223)  1:09:49  
223.   Marke Kallio Kerava  FIN  11:15:00   40:13 (221)  1:08:42 (223)  1:08:43 (220)  1:09:50  
224.   Hanna Komminaho Rokuan Ryhty RY  FIN  11:15:00   39:51 (212)  1:08:51 (224)  1:09:08 (227)  1:10:01  
225.   Henna Yrjänheikki Oulu  FIN  11:15:00   41:16 (240)  1:09:04 (225)  1:08:56 (224)  1:10:02  
226.   Kati Hillukkala Oulu  FIN  11:15:00   41:17 (241)  1:09:04 (226)  1:09:04 (226)  1:10:09  
227.   Karita Mettovaara Toppilansaari  FIN  11:15:00   41:25 (243)  1:09:05 (227)  1:08:52 (222)  1:10:12  
228.   Noora Kangas Polar  FIN  11:15:00   40:14 (223)  1:09:18 (228)  1:09:03 (225)  1:10:28  
229.   Nina Näppilä Oulu  FIN  11:15:00   39:43 (208)  1:09:21 (229)  1:09:33 (230)  1:10:39  
230.   Sini Veteläinen Oulu  FIN  11:15:00   39:55 (213)  1:09:33 (231)  1:09:19 (228)  1:10:46  
231.   Marjo Lantto Keminmaan kasellit  FIN  11:15:00   39:59 (215)  1:09:32 (230)  1:09:46 (232)  1:10:47  
232.   Maija Arposalo Keksi ite!  FIN  11:15:00   41:18 (242)  1:09:37 (232)  1:09:21 (229)  1:10:50  
233.   Kristiina Tervonen Oulu  FIN  11:15:00   40:13 (222)  1:09:45 (233)  1:09:55 (233)  1:11:02  
234.   Fan Wang Nokia Oy  FIN  11:15:00   39:38 (206)  1:09:51 (234)  1:10:22 (237)  1:11:11  
235.   Kristiina Kylmäoja Tupoksen yhtenäiskoulu  FIN  11:15:00   39:16 (194)  1:10:22 (236)  1:10:08 (236)  1:11:14  
236.   Virpi Laukka Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00   41:35 (245)  1:10:13 (235)  1:10:23 (238)  1:11:21  
237.   Susanna Uhari Linja Arkkitehdit Oy  FIN  11:15:00   41:07 (237)  1:10:26 (237)  1:10:03 (234)  1:11:36  
237.   Marja Anttila Linja Arkkitehdit Oy  FIN  11:15:00   41:07 (237)  1:10:26 (238)  1:10:03 (235)  1:11:36  
239.   Eedla Vänttilä Tupos  FIN  11:15:00   41:39 (251)  1:10:48 (239)  1:10:27 (239)  1:11:52  
240.   Olivia Jaakkola Tupos  FIN  11:15:00   41:38 (250)  1:10:49 (240)  1:10:28 (240)  1:11:52  
241.   Rina Peltonen Oulu  FIN  11:15:00   42:42 (261)  1:11:15 (244)  1:10:56 (241)  1:12:22  
242.   Petra Uusisalmi Prisma Rovaniemi  FIN  11:15:00   41:04 (235)  1:11:04 (241)  1:11:21 (244)  1:12:24  
243.   Rosa Heiskanen Oulu  FIN  11:15:00   42:19 (257)  1:11:07 (242)  1:09:41 (231)  1:12:24  
244.   Riitta Soronen Kempele  FIN  11:15:00   42:56 (266)  1:11:14 (243)  1:11:15 (242)  1:12:25  
245.   Anna-Maria Suihkonen Oulu  FIN  11:15:00   40:42 (231)  1:11:32 (245)  1:11:53 (250)  1:12:40  
246.   Kaisa Kurikka Hailuoto  FIN  11:15:00   42:29 (259)  1:11:35 (246)  1:11:16 (243)  1:12:42  
247.   Oili Martikkala Liminka  FIN  11:15:00   42:44 (263)  1:11:36 (247)  1:11:29 (246)  1:12:49  
248.   Airi Kallio Liminka  FIN  11:15:00   42:43 (262)  1:11:36 (248)  1:11:29 (245)  1:12:49  
249.   Maaike Beenen Oulu  FIN  11:15:00   41:37 (248)  1:11:50 (249)  1:11:52 (247)  1:13:09  
250.   Kaisa Hauru Oulu  FIN  11:15:00   41:35 (246)  1:11:58 (251)  1:12:12 (252)  1:13:10  
251.   Miia Heikkinen Kajaani  FIN  11:15:00   42:04 (256)  1:12:03 (252)  1:11:53 (248)  1:13:13  
252.   Pauliina Saikkonen KAJAANI  FIN  11:15:00   42:04 (255)  1:12:03 (253)  1:11:53 (249)  1:13:13  
253.   Maarit Räisänen KIIMINKI  FIN  11:15:00   41:35 (246)  1:12:11 (254)  1:12:19 (253)  1:13:20  
254.   Raisa Lesonen Oulu  FIN  11:15:00   42:42 (260)  1:12:13 (255)  1:11:58 (251)  1:13:23  
255.   Riitta Hiltunen Beauty Center  FIN  11:15:00   39:29 (202)  1:11:54 (250)  1:12:32 (255)  1:13:28  
256.   Ulla Peltoniemi Laihia  FIN  11:15:00   41:56 (252)  1:12:15 (256)  1:12:28 (254)  1:13:30  
257.   Anne Mikkola Oulu  FIN  11:15:00   40:42 (230)  1:12:28 (257)  1:12:58 (256)  1:13:48  
258.   Susanna Ylimartimo Oulu  FIN  11:15:00   40:45 (234)  1:12:51 (258)  1:13:27 (263)  1:14:18  
259.   Minttu Knuutinen Kiuruveden urheilijat  FIN  11:15:00   41:34 (244)  1:13:23 (263)     1:14:23  
260.   Riikka Kestilä Sale Hailuoto  FIN  11:15:00   42:29 (258)  1:13:10 (260)  1:13:02 (257)  1:14:28  
261.   Mirja Ylitalo OYS Vapari  FIN  11:15:00   40:09 (217)  1:13:06 (259)  1:13:20 (260)  1:14:33  
262.   Jenni Pesonen Rise  FIN  11:15:00   43:11 (269)  1:13:19 (261)  1:13:09 (258)  1:14:34  
263.   Terhi Lumijärvi Oulu  FIN  11:15:00   43:13 (270)  1:13:20 (262)  1:13:17 (259)  1:14:36  
264.   Tiina Sarja Pöyry  FIN  11:15:00   43:38 (276)  1:13:40 (265)  1:13:25 (262)  1:14:50  
265.   Jenni Rasinkangas Kempeleen OAY  FIN  11:15:00   43:39 (277)  1:13:44 (267)  1:13:36 (264)  1:14:52  
266.   Mari Heikkilä Alavieska  FIN  11:15:00   43:40 (279)  1:13:40 (264)  1:13:25 (261)  1:14:53  
267.   Kati Leimurautio Kempeleen OAY  FIN  11:15:00   43:39 (278)  1:13:44 (268)  1:13:37 (265)  1:14:53  
268.   Aila Kainulainen Oulu  FIN  11:15:00   42:53 (265)  1:13:43 (266)  1:13:57 (266)  1:14:54  
269.   Taina Olkkola Taivalkoski  FIN  11:15:00   41:37 (248)  1:14:11 (269)  1:14:34 (271)  1:15:38  
270.   Saara Tapojärvi LC-10  FIN  11:15:00   46:30 (303)  1:14:35 (270)  1:14:21 (267)  1:15:40  
271.   Kati Kemppainen Suomussalmen Rasti  FIN  11:15:00   44:50 (292)  1:14:41 (273)  1:14:25 (268)  1:15:51  
272.   Sari Sarvela Limingan koulutuskeskus  FIN  11:15:00   44:01 (282)  1:14:40 (272)  1:14:26 (269)  1:16:01  
273.   Pia Tahvola Limingan koulutuskeskus  FIN  11:15:00   44:01 (281)  1:14:40 (271)  1:14:26 (270)  1:16:02  
274.   Riikka Ojala Oulu  FIN  11:15:00   44:17 (283)  1:14:51 (274)  1:14:44 (272)  1:16:04  
275.   Kirsi Hakasaari Nivala  FIN  11:15:00   43:46 (280)  1:14:53 (275)  1:14:56 (274)  1:16:18  
276.   Miisa Rousu Oulu  FIN  11:15:00   44:47 (287)  1:15:22 (277)  1:14:54 (273)  1:16:23  
277.   Jonna Ruuskanen Kuopio  FIN  11:15:00   43:19 (271)  1:15:16 (276)  1:15:13 (275)  1:16:32  
278.   Jaana Kittilä Raahe  FIN  11:15:00   43:08 (268)  1:15:38 (278)  1:15:28 (276)  1:16:54  
279.   Terhi Honkarinta Oulu  FIN  11:15:00   47:26 (310)  1:15:56 (283)  1:15:32 (277)  1:17:02  
280.   Elina Hentilä Oulu, Halosenniemi  FIN  11:15:00   43:38 (274)  1:15:47 (279)  1:15:48 (278)  1:17:07  
281.   Sirpa Tenhu Oulu  FIN  11:15:00   43:38 (274)  1:15:48 (280)  1:15:49 (279)  1:17:08  
282.   Sini Pihlajakoski Bittium  FIN  11:15:00   44:41 (285)  1:15:52 (281)  1:15:55 (280)  1:17:09  
283.   Susanna Kujala Oulu  FIN  11:15:00   44:41 (285)  1:15:53 (282)  1:15:56 (281)  1:17:10  
284.   Raisa Karjalainen Kiiminki  FIN  11:15:00   43:36 (273)  1:16:06 (284)  1:16:28 (282)  1:17:29  
285.   Riikka Junno Osnakodit  FIN  11:15:00   42:45 (264)  1:16:27 (285)  1:17:16 (289)  1:17:55  
286.   Katja Kämäräinen Pelso  FIN  11:15:00   44:32 (284)  1:16:56 (290)  1:16:55 (283)  1:18:04  
287.   Mari Kylmäluoma Talenom  FIN  11:15:00   44:49 (291)  1:16:54 (288)  1:17:04 (284)  1:18:22  
288.   Moona Mäkinen Talenom  FIN  11:15:00   44:48 (288)  1:16:54 (287)  1:17:04 (285)  1:18:23  
289.   Jaana Harmaala Talenom  FIN  11:15:00   44:48 (288)  1:16:55 (289)  1:17:05 (286)  1:18:24  
290.   Heidi Immonen Talenom  FIN  11:15:00   44:48 (288)  1:16:54 (286)  1:17:06 (287)  1:18:24  
291.   Tuovi Saapunki Vaala  FIN  11:15:00   43:06 (267)  1:17:01 (291)  1:17:14 (288)  1:18:33  
292.   Miia Huhtanen Ylivieska  FIN  11:15:00   41:56 (253)  1:17:15 (293)  1:17:37 (290)  1:18:41  
293.   Kati Silvennoinen Oulu  FIN  11:15:00   41:57 (254)  1:17:15 (292)  1:17:54 (292)  1:18:44  
294.   Sirkka Heiskanen Spirit of Curlies  FIN  11:15:00   44:53 (293)  1:17:46 (294)  1:17:46 (291)  1:19:16  
295.   Johanna Kanniainen Oulu  FIN  11:15:00   46:21 (302)  1:18:36 (295)  1:18:23 (293)  1:19:49  
296.   Iida Kestilä MIPT  FIN  11:15:00   43:29 (272)  1:19:43 (297)  1:19:08 (294)  1:20:37  
297.   Mirja Lukkari OneClinic Oy  FIN  11:15:00   45:37 (297)  1:19:31 (296)  1:19:15 (295)  1:20:50  
298.   Tiina Virkkula Pihtipudas  FIN  11:15:00   45:13 (294)  1:20:04 (298)  1:20:15 (297)  1:21:35  
299.   Ritva Karjalainen Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  11:15:00   45:49 (298)  1:20:04 (298)  1:20:33 (303)  1:21:38  
300.   Marja-Liisa Vähäkuopus Kemi  FIN  11:15:00   47:29 (311)  1:20:13 (300)  1:20:13 (296)  1:21:47  
301.   Tuire Halttu Haukipudas  FIN  11:15:00   46:13 (299)  1:20:25 (303)  1:20:16 (298)  1:21:49  
302.   Heli Koskimäki Oulu  FIN  11:15:00   46:14 (300)  1:20:25 (302)  1:20:16 (299)  1:21:49  
303.   Hanna Härmä OneClinic Oy  FIN  11:15:00   45:36 (296)  1:20:21 (301)  1:20:17 (300)  1:21:52  
304.   Heli Mikkonen Kuopio  FIN  11:15:00   47:39 (315)  1:20:35 (304)  1:20:20 (301)  1:21:57  
305.   Inga Heikkilä Taitonetti Oy  FIN  11:15:00   47:39 (314)  1:20:35 (305)  1:20:20 (302)  1:21:57  
306.   Sanna Mäkelä Vesalan koulu  FIN  11:15:00   48:17 (318)  1:20:45 (306)  1:21:00 (304)  1:22:10  
307.   Satu Vasama Vesalan koulu  FIN  11:15:00   48:18 (319)  1:20:45 (307)  1:21:01 (305)  1:22:10  
308.   Merja Lieto Oulu  FIN  11:15:00   46:56 (304)  1:20:59 (308)  1:21:03 (306)  1:22:26  
309.   Jaana Huhtala Sokos Herkku Oulu  FIN  11:15:00   46:56 (305)  1:21:15 (309)  1:21:19 (308)  1:22:41  
310.   Henna Ahtiainen Osuuskauppa Arina konttori  FIN  11:15:00   47:45 (316)  1:21:16 (310)  1:21:13 (307)  1:22:42  
311.   Karin Parker Oulu  FIN  11:15:00   45:34 (295)  1:21:19 (311)  1:21:27 (309)  1:23:04  
312.   Hillevi Hooli Oulu  FIN  11:15:00   48:24 (322)  1:21:54 (312)  1:21:56 (310)  1:23:16  
313.   Kati Määttälä Kokkola  FIN  11:15:00   47:23 (307)  1:22:04 (313)  1:22:13 (312)  1:23:30  
314.   Riitta Sammalmaa Ylivieska  FIN  11:15:00   46:17 (301)  1:22:07 (314)  1:22:03 (311)  1:23:32  
315.   Reetta Halmetoja Toholampi  FIN  11:15:00   47:24 (308)  1:22:08 (315)  1:22:24 (313)  1:23:41  
316.   Piia Väyrynen Oulu  FIN  11:15:00   47:59 (317)  1:22:19 (316)  1:22:39 (314)  1:23:47  
317.   Anna Käsmä Utajärven kunta  FIN  11:15:00   47:24 (309)  1:23:16 (317)  1:23:54 (319)  1:24:43  
318.   Jarna Kivijakola-Määttä Talenom  FIN  11:15:00   48:22 (321)  1:23:39 (319)  1:23:13 (316)  1:24:48  
319.   Arja Vasela Talenom  FIN  11:15:00   48:21 (320)  1:23:39 (320)  1:23:13 (315)  1:24:48  
320.   Niina Ojala Oulu  FIN  11:15:00   47:10 (306)  1:23:29 (318)  1:23:43 (317)  1:25:03  
321.   Mari-Anne Karhunen Rovaniemi  FIN  11:15:00   49:28 (324)  1:24:01 (321)  1:23:46 (318)  1:25:22  
322.   Sarianna Rönkkö LC-10  FIN  11:15:00   49:53 (330)  1:24:28 (322)  1:24:25 (324)  1:25:44  
323.   Jaana Kitusuo LC-10  FIN  11:15:00   49:53 (329)  1:24:29 (323)  1:24:25 (323)  1:25:45  
324.   Katriina Karppinen Beauty Center  FIN  11:15:00   49:52 (327)  1:24:32 (324)  1:24:15 (321)  1:25:51  
324.   Minna Nurkkala Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00   49:54 (331)  1:24:36 (326)  1:24:15 (320)  1:25:51  
326.   Anita Karppinen Beauty Center  FIN  11:15:00   49:52 (328)  1:24:33 (325)  1:24:19 (322)  1:25:54  
327.   Laura Mämmioja Oulu  FIN  11:15:00   49:49 (326)  1:25:37 (328)  1:25:30 (325)  1:27:02  
328.   Merja Jokela Rovaniemi  FIN  11:15:00   48:40 (323)  1:25:36 (327)  1:25:50 (326)  1:27:10  
329.   Jenna Pesonen OP Oulu  FIN  11:15:00   51:13 (334)  1:27:36 (331)  1:27:42 (329)  1:28:59  
330.   Tiina Immonen OP Oulu  FIN  11:15:00   51:12 (333)  1:27:35 (330)  1:27:43 (330)  1:29:00  
331.   Heli Pihlajamaa Oulu  FIN  11:15:00   49:48 (325)  1:27:32 (329)  1:27:32 (327)  1:29:03  
332.   Susanna Riihiaho Oulun III Hansa Apteekki  FIN  11:15:00   51:34 (336)  1:28:11 (333)  1:27:38 (328)  1:29:30  
333.   Eva Tenkula Oulun III Hansa Apteekki  FIN  11:15:00   52:18 (339)  1:28:11 (332)  1:27:52 (331)  1:29:30  
334.   Tiina Järvinen Oulun III Hansa Apteekki  FIN  11:15:00   52:33 (343)  1:28:40 (338)  1:28:17 (332)  1:30:03  
335.   Niina Pihlajaniemi Oulun III Hansa Apteekki  FIN  11:15:00   52:33 (342)  1:28:39 (336)  1:28:25 (334)  1:30:03  
336.   Sofia Palola Oulun III Hansa Apteekki  FIN  11:15:00   51:34 (335)  1:28:40 (337)  1:28:18 (333)  1:30:04  
337.   Sirkku Mustonen Kempele OAY  FIN  11:15:00   47:36 (313)  1:28:13 (335)  1:28:56 (337)  1:30:13  
338.   Kaisu Jussi-Pekka Kempele OAY  FIN  11:15:00   47:35 (312)  1:28:12 (334)  1:28:57 (338)  1:30:14  
339.   Elina Huuki Oulun III Hansa Apteekki  FIN  11:15:00   52:34 (344)  1:29:22 (340)  1:28:53 (336)  1:30:37  
340.   Suvi Hirvasniemi Oulun III Hansa Apteekki  FIN  11:15:00   52:18 (338)  1:29:21 (339)  1:28:49 (335)  1:30:38  
341.   Paula Löllö Kuivaniemi  FIN  11:15:00   51:48 (337)  1:29:23 (341)  1:29:42 (340)  1:31:11  
342.   Annemari Mahlakaarto Talenom  FIN  11:15:00   56:57 (356)  1:29:52 (343)  1:29:17 (339)  1:31:12  
343.   Pinja Hirvikallio Team Sukset Narikassa  FIN  11:15:00   50:16 (332)  1:29:39 (342)  1:30:09 (341)  1:31:22  
344.   Pauliina Höyhtyä Tupoksen yhtenäiskoulu  FIN  11:15:00   53:29 (348)  1:31:13 (344)  1:30:16 (342)  1:32:01  
345.   Sini Jokikokko Oulun III Hansa Apteekki  FIN  11:15:00   52:46 (346)  1:32:09 (345)  1:31:40 (343)  1:33:25  
346.   Minna Kaattari Oulun III Hansa Apteekki  FIN  11:15:00   52:45 (345)  1:32:09 (346)  1:31:41 (344)  1:33:26  
347.   Satu Väyrynen OULU  FIN  11:15:00   52:28 (341)  1:33:20 (348)  1:31:49 (345)  1:34:33  
348.   Elina Kemppainen Tyrnävä  FIN  11:15:00   52:58 (347)  1:32:55 (347)  1:33:19 (347)  1:34:37  
349.   Tarja Häikiö Team Kotkanpoika  FIN  11:15:00   52:27 (340)  1:33:21 (349)  1:32:03 (346)  1:34:46  
350.   Anna-Leena Piirainen OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  11:15:00   57:01 (363)  1:35:54 (350)  1:36:07 (350)  1:37:42  
351.   Aija Koivu OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  11:15:00   57:00 (361)  1:35:55 (352)  1:36:08 (351)  1:37:42  
352.   Jaana Hilli OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  11:15:00   57:01 (362)  1:35:54 (351)  1:36:07 (349)  1:37:42  
353.   Sari Juntunen OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  11:15:00   57:00 (360)  1:35:55 (353)  1:36:09 (352)  1:37:42  
354.   Minna Tapojärvi Talenom  FIN  11:15:00   56:58 (357)  1:36:29 (354)  1:35:48 (348)  1:37:44  
355.   Marjatta Hirvelä Team Sukset Narikassa  FIN  11:15:00   56:42 (354)  1:36:29 (355)  1:36:37 (353)  1:37:50  
356.   Elina Holappa Team Sukset Narikassa  FIN  11:15:00   56:42 (355)  1:36:29 (355)  1:36:37 (354)  1:37:50  
357.   Johanna Paasimaa Oulu  FIN  11:15:00   54:48 (351)  1:37:12 (357)  1:37:35 (355)  1:38:44  
358.   Sari Pöyskö Oulu  FIN  11:15:00   54:47 (350)  1:37:13 (358)  1:37:55 (356)  1:39:04  
359.   Riitta Tarvus Pieksän Latu ry  FIN  11:15:00   56:17 (352)  1:38:18 (359)  1:38:32 (357)  1:40:15  
360.   Julia Juotasniemi Talenom  FIN  11:15:00   56:58 (358)  1:38:35 (360)  1:38:40 (358)  1:40:36  
361.   Victoria Latva-Rasku Talenom  FIN  11:15:00   56:58 (358)  1:38:35 (360)  1:38:40 (359)  1:40:36  
362.   Marja Sammalmaa Ylivieska  FIN  11:15:00   54:40 (349)  1:39:04 (363)  1:39:08 (360)  1:40:36  
363.   Niina Lundbom Oulu  FIN  11:15:00   56:36 (353)  1:38:38 (362)  1:39:12 (361)  1:40:40  
364.   Satu Lempinen Limingan koulutuskeskus  FIN  11:15:00   59:32 (364)  1:41:31 (365)  1:41:13 (363)  1:42:59  
365.   Mirja Vyyryläinen Limingan koulutuskeskus  FIN  11:15:00   59:32 (365)  1:41:31 (364)  1:41:12 (362)  1:43:00  
366.   Kaija Ruokamo Limingan koulutuskeskus  FIN  11:15:00   59:33 (367)  1:44:31 (367)  1:44:54 (364)  1:46:42  
367.   Katja Reinikainen Limingan koulutuskeskus  FIN  11:15:00   59:32 (366)  1:44:31 (366)  1:44:54 (365)  1:46:42  
368.   Aila Talus Haukipudas  FIN  11:15:00   1:02:47 (368)  1:58:27 (368)  1:59:46 (366)  2:01:21  
   Kaisu Hänninen Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Anita Karvonen Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Riitta Tuira Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Seija Jaakola Nordea  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Erika Timlin Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Anne Vuokila Tornio  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Tarja Korpela Kittilä  CAN  11:15:00            ei läht.  
   Jaana Salonen Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Sari Jyrkkä YTHS Oulun toimipiste  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Minna Järvelä Talvikankaan kiitäjät  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Pirjo Elovuoma-Käyrä Sweco Rakennetekniikka  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Anu Uusio OneClinic Oy  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Anne Seppänen Raahe  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Anne Tervo Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Kirsi Saarikettu Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Tarja Heikkinen Vesalan koulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Saan Lehtinen YTHS Oulun toimipiste  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Riitta Behm Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Jaana Vuollet Utajärven kunta  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Kati Brotkin Muhos  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Prisma Humalamäki Prisma Raahe  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Kati Kurvi Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Kaisa Nikula Kello  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Minna Ylikärppä Vesalan koulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Katja Laukka Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Tanja Kilpivaara Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Kaisa Sarviaho Kiiminki  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Mervi Koukka Beauty Center  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Laura Niemi Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Kati Tohila Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Morgane Fleuriot elfGROUP Kyberturvallisuuspalve  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Cathleen Drilling Milford, Ohio USA  USA  11:15:00            ei läht.  
   Henna Naumanen Kuusamo  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Merja-Liisa Istermaa Haukipudas  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Martina Kern Running Company, Munich  GER  11:15:00            ei läht.  
   Kati Piirainen Oulun Jätehuolto Oy  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Heli Laukkanen Nordea  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Jonna Vanhala Oulun III Hansa Apteekki  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Nina Lassila Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Seija Salminen Kiiminki  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Niina Pennanen Talenom  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Jenni Pylväs YTHS Oulun toimipiste  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Viola Pirttikoski Prisma Zeppelin  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Liisa Parkkinen Team Kotkanpoika  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Annukka Heikkinen Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Katja Peltoniemi Vaasa  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Tanja Lassila Lumijoki  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Katri Urhonen OP Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Nina Filpus LähiTapiola Pohjoisen Elämäntur  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Suvi Hyrkäs Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Annika Paakki Temotek Oy  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Laura Haapala OP Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Kaisa Kurikka Tyrnävä  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Sari Karjalainen Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Tiia Korva Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Maarit Järvinen OP Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Mirka Fyrstén Tyrnävä  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Mervi Törmänen Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Talvikki Ahonen Joensuu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Anna Sonntag LähiTapiola Pohjoisen Elämäntur  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Saara Peura Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Aino Telama Linja Arkkitehdit Oy  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Laura Sääskilahti Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Johanna Peiponen Rovaniemen Lappi  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Mirena Demirtas Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Riikka Saaranen Kempele  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Eeva Vuokila Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Susanna Sipola Beauty Center  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Elina Sipola Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Manta Keskitalo Raahe  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Jonna Niemi-Korpi Tupos  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Amanda Saukko Hyryn Sporttiklubi  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Hilla Kinnunen Suomussalmen Rasti  FIN  11:15:00            keskeytti  
   Katariina Pyörälä   FIN  11:15:00            keskeytti  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English