Terwahölkkä ja -maraton 20.5.2017

Miehet 10 km

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
5,53 km
Väliaika
9,77 km
Nettoaika
Maali
10,0 km
 
1.   Arttu Vattulainen Joensuun Kataja  FIN  11:15:00   17:05 (1)  29:50 (1)  30:25 (1)  30:26  
2.   Markku Nikkanen Limingan Niittomiehet  FIN  11:15:00   17:31 (2)  30:42 (2)  31:18 (2)  31:19  
3.   Kari Poutiainen Limingan Niittomiehet  FIN  11:15:00   18:32 (3)  32:25 (3)  32:59 (3)  33:01  
4.   Ossi Peltoniemi Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  11:15:00   19:02 (5)  33:00 (5)  33:31 (4)  33:34  
5.   Tuomas Aho Limingan Niittomiehet  FIN  11:15:00   19:06 (7)  33:00 (4)  33:34 (5)  33:37  
6.   Matti Uusitalo Kuivasjärven Aura  FIN  11:15:00   19:01 (4)  33:10 (6)  33:48 (6)  33:50  
7.   Jonathan Kilpelä Michigan Tech Alumni  FIN  11:15:00   19:05 (6)  33:16 (7)  33:50 (7)  33:52  
8.   Juho Latvala Team 1ERSKI  FIN  11:15:00   19:06 (9)  33:42 (8)  34:10 (8)  34:14  
9.   Jarkko Paukkeri Limingan Niittomiehet  FIN  11:15:00   19:06 (8)  33:43 (9)  34:14 (9)  34:17  
10.   Antti Nisula Kaustinen KP-V  FIN  11:15:00   20:05 (10)  34:51 (10)  35:26 (10)  35:30  
11.   Jarmo Dahlgren kiuruveden urheilijat  FIN  11:15:00   20:46 (12)  35:56 (11)  36:30 (11)  36:35  
12.   Matias Ilmonen Limingan Niittomiehet  FIN  11:15:00   20:46 (11)  36:16 (12)  36:57 (12)  37:01  
13.   Heikki Tiiro Iin Yritys  FIN  11:15:00   21:16 (13)  37:16 (13)  37:55 (13)  38:00  
14.   Jarkko Johansson Pöyry  FIN  11:15:00   21:17 (14)  37:58 (14)  38:36 (14)  38:41  
15.   Patrik Murtola Oulu  FIN  11:15:00   22:19 (17)  38:34 (15)  39:08 (15)  39:17  
16.   Mika Seppänen Synopsys Finland Oy  FIN  11:15:00   22:07 (15)  39:07 (16)  39:46 (16)  39:51  
17.   Juha-Matti Lehtinen Kempeleen Maratonklubi  FIN  11:15:00   22:17 (16)  39:29 (17)  40:10 (17)  40:17  
18.   Toni Tuovinen Kempele  FIN  11:15:00   23:24 (20)  40:30 (18)  41:00 (18)  41:13  
19.   Henrikki Liimatainen Tyrnävä  FIN  11:15:00   23:23 (19)  40:40 (19)  41:17 (19)  41:28  
20.   Timo Lohilahti Oulu  FIN  11:15:00   23:56 (29)  41:05 (21)  41:31 (20)  41:48  
21.   Eero Nurkkala Offcode Oy  FIN  11:15:00   23:23 (18)  41:03 (20)  41:34 (21)  41:52  
22.   Janne Pohjola Alatornion Ahjo  FIN  11:15:00   23:24 (21)  41:21 (22)  41:58 (22)  42:10  
23.   Andrew Pattison Oulun Tarmo  USA  11:15:00   23:54 (28)  41:38 (23)  42:10 (23)  42:24  
24.   Hannu Syrjäpalo Polar Electro Oy  FIN  11:15:00   23:40 (23)  41:49 (25)  42:27 (24)  42:36  
25.   Tommi Nieminen Kuikan Kisailijat  FIN  11:15:00   23:44 (25)  41:47 (24)  42:31 (25)  42:40  
26.   Jari Rantala Kempeleen kiri  FIN  11:15:00   23:36 (22)  41:59 (26)  42:37 (26)  42:52  
27.   Eemil Vuokila Tervola  FIN  11:15:00   23:53 (26)  42:26 (27)  43:00 (28)  43:11  
28.   Keijo Alila Levi Hotel Spa  FIN  11:15:00   23:42 (24)  42:27 (28)  42:59 (27)  43:13  
29.   Niko Aitto-Oja Nivala  FIN  11:15:00   24:15 (30)  42:44 (31)  43:18 (31)  43:23  
30.   Antti Hanni Oulu  FIN  11:15:00   24:40 (31)  42:43 (30)  43:17 (30)  43:27  
31.   Eero Talonen OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  11:15:00   23:54 (27)  42:42 (29)  43:19 (32)  43:30  
32.   Janne Törmänen Oulu  FIN  11:15:00   24:45 (32)  42:46 (32)  43:16 (29)  43:31  
33.   Reima Viiri Lohijärven Kuohu  FIN  11:15:00   24:53 (33)  43:16 (33)  43:56 (33)  44:12  
34.   Heimo Springare Tervolan Terävä  FIN  11:15:00   24:54 (34)  43:34 (34)  44:05 (35)  44:21  
35.   Mikko Mehtonen Tampere  FIN  11:15:00   24:55 (35)  43:38 (35)  44:06 (36)  44:23  
36.   Elias Huhtala Vesalan koulu  FIN  11:15:00   26:21 (46)  43:42 (36)  44:01 (34)  44:24  
37.   Markus Ronkainen Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00   25:13 (38)  43:48 (38)  44:22 (38)  44:33  
38.   Jukka Palokangas Oulu  FIN  11:15:00   25:06 (37)  43:45 (37)  44:16 (37)  44:33  
39.   Mika Aitto-Oja Nivala  FIN  11:15:00   25:18 (39)  44:36 (39)  45:16 (39)  45:24  
40.   Dmitrii Akishev Arkhangelsk, Russia  RUS  11:15:00   25:21 (40)  44:53 (41)  45:24 (40)  45:38  
41.   Jere Paalanen Komulainen Arkkitehdit Oy  FIN  11:15:00   24:56 (36)  44:52 (40)  45:34 (42)  45:49  
42.   Kimmo Keinänen Steppenwolf Endurance  FIN  11:15:00   26:12 (44)  45:05 (43)  45:39 (43)  45:51  
43.   Reijo Polojärvi Kuusamo  FIN  11:15:00   25:40 (41)  45:01 (42)  45:31 (41)  45:51  
44.   Markus Lippo Intersport Joutsensilta  FIN  11:15:00   26:13 (45)  45:08 (44)  45:43 (44)  45:55  
45.   Jukka Hinttala Pöyry  FIN  11:15:00   26:10 (43)  45:15 (45)  45:51 (45)  46:10  
46.   Juha Juntunen Kiuruveden urheilijat  FIN  11:15:00   25:43 (42)  45:51 (46)  46:23 (46)  46:38  
47.   Pekka Mankinen Janakkala  FIN  11:15:00   26:49 (48)  46:15 (47)  46:42 (47)  47:03  
48.   Juha Laakkonen Kongasjärven Kisa-Pojat  FIN  11:15:00   27:02 (52)  46:24 (48)  46:52 (48)  47:18  
49.   Markku Arpala Kajaani  FIN  11:15:00   27:19 (56)  46:44 (49)  47:00 (49)  47:35  
50.   Pekka Kuivalainen Ii  FIN  11:15:00   27:01 (51)  46:47 (50)  47:19 (51)  47:36  
51.   Kim Seungjae TactoTek Oy  FIN  11:15:00   27:39 (57)  46:57 (51)  47:18 (50)  47:45  
52.   Samuli Tenhovuori Pöyry  FIN  11:15:00   26:50 (49)  47:05 (52)  47:37 (52)  47:52  
53.   Pekka Korhonen Koulutuskeskus Brahe  FIN  11:15:00   27:03 (53)  47:06 (53)  47:40 (53)  47:58  
54.   Juhani Kerkelä Oulu  FIN  11:15:00   27:13 (55)  47:43 (54)  48:18 (56)  48:33  
55.   Matti Varanka Synopsys Finland Oy  FIN  11:15:00   28:01 (61)  47:49 (58)  48:02 (54)  48:35  
56.   Ilkka Mehtonen Oulu  FIN  11:15:00   26:44 (47)  47:44 (56)  48:16 (55)  48:35  
57.   Timo Korva Oulu  FIN  11:15:00   27:12 (54)  47:43 (54)  48:20 (57)  48:36  
58.   Aku Maliniemi Oulu  FIN  11:15:00   26:59 (50)  47:44 (57)  48:21 (58)  48:36  
59.   Ilpo Joensuu Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00   27:53 (59)  47:51 (59)  48:24 (59)  48:44  
60.   Jouko Perttula WSP  FIN  11:15:00   28:20 (63)  48:40 (60)  49:04 (60)  49:35  
61.   Joni Heinonen Oplax Oy  FIN  11:15:00   29:20 (70)  48:50 (61)  49:10 (61)  49:39  
62.   Hannu Lempinen Fujitsu  FIN  11:15:00   29:24 (74)  49:22 (63)  49:22 (62)  50:07  
63.   Ville Sorvisto K-rauta Äimärautio  FIN  11:15:00   27:41 (58)  49:19 (62)  50:03 (67)  50:18  
64.   Ossi Suihkonen Oulu  FIN  11:15:00   28:36 (64)  49:27 (64)  49:56 (65)  50:21  
65.   Antti Jansson Rovaniemi  FIN  11:15:00   28:50 (65)  49:44 (67)  49:51 (63)  50:26  
66.   Juha Käkelä Oulu  FIN  11:15:00   29:36 (80)  49:41 (65)  49:51 (64)  50:27  
67.   Joonas Pikkarainen Temotek Oy  FIN  11:15:00   29:21 (71)  49:43 (66)  50:02 (66)  50:36  
68.   Auno Tyni Taivalkoski  FIN  11:15:00   28:58 (67)  49:46 (68)  50:13 (68)  50:43  
69.   Jouni Karjalainen MIPT  FIN  11:15:00   29:24 (75)  50:01 (70)  50:14 (69)  50:52  
70.   Jukka-Pekka Katisko Oulu  FIN  11:15:00   29:22 (73)  49:58 (69)  50:16 (70)  50:53  
71.   Harri Lopina Pöyry  FIN  11:15:00   28:00 (60)  50:02 (71)  50:36 (74)  50:54  
72.   Tero Heikkinen TactoTek Oy  FIN  11:15:00   28:15 (62)  50:05 (72)  50:29 (72)  50:55  
73.   Sami Liedes Sweco Rakennetekniikka  FIN  11:15:00   29:27 (79)  50:16 (73)  50:35 (73)  51:08  
74.   Kari Huttunen Kestävyyttä pintakaasulla 24/7  FIN  11:15:00   28:51 (66)  50:27 (74)  50:58 (75)  51:24  
75.   Roman Gokkoev Pohjois-Pohjanmaan liitto  FIN  11:15:00   31:10 (95)  50:48 (75)  50:18 (71)  51:40  
76.   Vladislav Ushakov Arkhangelsk, Russia  RUS  11:15:00   31:24 (96)  50:48 (75)  51:23 (76)  51:41  
77.   Juho Holmi Oplax Oy  FIN  11:15:00   29:19 (69)  50:50 (77)  51:24 (77)  51:53  
78.   Heikki Komu Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00   29:26 (77)  51:10 (78)  51:26 (78)  51:56  
79.   Arto Öljymäki Sweco Talotekniikka  FIN  11:15:00   29:26 (77)  51:11 (79)  51:39 (79)  52:10  
80.   Jani Haataja Oulu  FIN  11:15:00   29:21 (72)  51:31 (80)  52:08 (81)  52:33  
81.   Kari Alenius Oulu  FIN  11:15:00   30:31 (86)  51:53 (84)  52:03 (80)  52:45  
82.   Jussi Ahtiainen Oulu  FIN  11:15:00   30:43 (88)  51:53 (83)  52:11 (82)  52:45  
83.   Hannu Juutinen SK Pohjantähti  FIN  11:15:00   29:46 (81)  51:52 (82)  52:26 (83)  52:51  
84.   Sakari Liedes Iisu  FIN  11:15:00   29:26 (76)  51:51 (81)  52:33 (85)  52:54  
85.   Olavi Ala-Aho Vesalan koulu  FIN  11:15:00   30:11 (84)  51:57 (85)  52:29 (84)  52:59  
86.   Jarkko Kärkimaa Pohjois-Pohjanmaan liitto  FIN  11:15:00   30:12 (85)  52:22 (87)  52:45 (87)  53:10  
87.   Jorma Ellilä Oulu  FIN  11:15:00   30:53 (91)  52:20 (86)  52:39 (86)  53:12  
88.   Mungai George Oulu  FIN  11:15:00   29:09 (68)  52:22 (88)  52:58 (89)  53:13  
89.   Matti Urhonen Oulu  FIN  11:15:00   31:37 (99)  52:37 (90)  52:55 (88)  53:28  
90.   Petri Carmen Miami Beach Ravenrun  FIN  11:15:00   29:54 (82)  52:31 (89)  53:13 (92)  53:34  
91.   Harry Petäjäjärvi Saukki JC  FIN  11:15:00   31:34 (97)  52:46 (92)  53:00 (90)  53:40  
92.   Otso Alenius Oulu  FIN  11:15:00   30:32 (87)  52:41 (91)  53:02 (91)  53:44  
93.   Pekka Juntunen AC Oulu  FIN  11:15:00   30:06 (83)  53:13 (93)  53:43 (93)  54:08  
94.   Ari Kokkonen Kempeleen Maratonklubi  FIN  11:15:00   31:06 (93)  53:22 (94)  53:52 (94)  54:22  
95.   Simo Pöllänen Kempele  FIN  11:15:00   31:48 (100)  54:15 (98)  54:31 (97)  55:00  
96.   Ville Keränen PehuTec Oy  FIN  11:15:00   30:45 (89)  54:05 (96)  54:30 (96)  55:02  
97.   Antti Rovamo OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  11:15:00   30:51 (90)  54:03 (95)  54:38 (98)  55:03  
98.   Jorma Maijanen Tornio  FIN  11:15:00   31:03 (92)  54:14 (97)  54:50 (101)  55:11  
99.   Tuomo Ylimaunu Pöyry  FIN  11:15:00   32:56 (116)  54:21 (100)  54:43 (100)  55:18  
100.   Tuomas Jääskö Saukki JC  FIN  11:15:00   31:35 (98)  54:18 (99)  54:38 (99)  55:18  
101.   Jari Vaitiniemi Bittium  FIN  11:15:00   32:03 (110)  54:25 (101)  54:26 (95)  55:25  
102.   Jaakko Hulkko Oulu  FIN  11:15:00   31:08 (94)  54:27 (102)  54:59 (103)  55:30  
103.   Marko Kopakkala Oulu  FIN  11:15:00   32:01 (109)  54:38 (103)  54:53 (102)  55:32  
104.   Olli Hytönen Sweco Rakennetekniikka  FIN  11:15:00   31:54 (107)  54:47 (106)  55:03 (104)  55:41  
105.   Janne Kemppainen Sweco Industry  FIN  11:15:00   31:48 (101)  54:39 (104)  55:08 (105)  55:42  
106.   Petri Jokela Sweco Industry  FIN  11:15:00   31:49 (102)  54:39 (105)  55:08 (106)  55:43  
107.   Antti Löfbacka Temotek Oy  FIN  11:15:00   32:37 (113)  55:03 (108)  55:16 (107)  55:52  
108.   Jouko Lyytikäinen Kempeleen Maratonklubi  FIN  11:15:00   31:49 (104)  54:58 (107)  55:23 (108)  56:04  
109.   Jere Kalliosalmi Sweco Rakennetekniikka  FIN  11:15:00   31:54 (107)  55:10 (109)  55:33 (109)  56:10  
110.   Taneli Kivioja WSP  FIN  11:15:00   31:52 (106)  55:24 (110)  55:52 (110)  56:24  
111.   Vesa Tornberg SkiOrRun  FIN  11:15:00   31:49 (104)  55:44 (111)  56:17 (112)  56:51  
112.   Jarmo Ruuskanen Kuopio  FIN  11:15:00   32:22 (112)  56:03 (113)  56:10 (111)  57:01  
113.   Juha Lukkarinen Oulu  FIN  11:15:00   31:49 (103)  56:02 (112)  56:21 (113)  57:06  
114.   Juha Järvi Ylistaro  FIN  11:15:00   33:09 (119)  56:30 (114)  56:36 (114)  57:23  
115.   Tuomas Eronen Kajaanin Kipinä  FIN  11:15:00   32:56 (117)  56:46 (115)  57:01 (115)  57:42  
116.   Teemu Vaara Sweco Ympäristö  FIN  11:15:00   33:30 (121)  56:55 (116)  57:03 (116)  57:50  
117.   Lars Sandström Kyönoby  FIN  11:15:00   32:46 (115)  57:17 (117)  57:46 (120)  58:14  
118.   Mika Väyrynen Suomussalmi  FIN  11:15:00   34:32 (132)  57:40 (120)  57:55 (121)  58:29  
119.   Jari-Matti Niemi Ylivieska  FIN  11:15:00   32:42 (114)  57:35 (118)  57:57 (122)  58:34  
120.   Aleksi Kastelli K-rauta Äimärautio  FIN  11:15:00   33:16 (120)  57:39 (119)  57:46 (119)  58:44  
121.   Eljas Kallio LapWall Oy  FIN  11:15:00   34:10 (127)  57:54 (122)  57:38 (117)  58:53  
122.   Ville Takkinen LapWall Oy  FIN  11:15:00   34:08 (125)  57:54 (121)  57:39 (118)  58:54  
123.   Olli Vuolteenaho Synopsys Finland Oy  FIN  11:15:00   34:16 (130)  58:02 (123)  57:59 (123)  59:00  
124.   Ilkka Tukia Oplax Oy  FIN  11:15:00   32:03 (111)  58:08 (124)  58:40 (128)  59:12  
125.   Tuomo Asikainen Sweco Talotekniikka  FIN  11:15:00   33:31 (122)  58:16 (125)  58:28 (126)  59:15  
126.   Janne Kalliokoski Oulu  FIN  11:15:00   34:22 (131)  58:27 (126)  58:23 (125)  59:16  
127.   Toni Kuosmanen Helsinki  FIN  11:15:00   33:56 (124)  58:31 (127)  58:34 (127)  59:18  
128.   Antti Toratti Oulu  FIN  11:15:00   34:48 (135)  58:32 (128)  58:23 (124)  59:32  
129.   Ilkka Aska Oplax Oy  FIN  11:15:00   34:12 (128)  58:36 (129)  58:47 (129)  59:42  
130.   Jussi Pitkälä Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  11:15:00   35:14 (136)  59:14 (132)  59:09 (131)  1:00:00  
131.   Juha-Pekka Niinimaa Linja Arkkitehdit Oy  FIN  11:15:00   36:57 (146)  59:13 (131)     1:00:07  
132.   Arttu Oikari Oplax Oy  FIN  11:15:00   34:13 (129)  59:10 (130)  59:37 (132)  1:00:11  
133.   Mikael Heikkinen Komulainen Arkkitehdit Oy  FIN  11:15:00   35:16 (137)  59:32 (133)  59:08 (130)  1:00:25  
134.   Matti Lassila Revonlahti  FIN  11:15:00   34:09 (126)  59:38 (134)  59:58 (133)  1:00:44  
135.   Ismo Leskelä Oulu  FIN  11:15:00   33:00 (118)  1:00:06 (135)  1:00:29 (135)  1:01:02  
136.   Mika Saha Oulunsalo  FIN  11:15:00   35:55 (140)  1:00:06 (136)  1:00:03 (134)  1:01:09  
137.   Tauno Siik ONMKY/Julmaset  FIN  11:15:00   34:34 (133)  1:01:08 (138)  1:01:19 (136)  1:02:10  
138.   Tuomas Haanpää Synopsys Finland Oy  FIN  11:15:00   36:48 (142)  1:01:16 (139)  1:01:28 (137)  1:02:17  
139.   Juha Alahäivälä Ylivieska  FIN  11:15:00   33:36 (123)  1:01:07 (137)  1:01:41 (141)  1:02:17  
140.   Pekka Koskela Nordea  FIN  11:15:00   35:45 (139)  1:01:17 (140)  1:01:28 (137)  1:02:24  
141.   Vesa Vuolli Sweco Rakennetekniikka  FIN  11:15:00   34:44 (134)  1:01:45 (141)  1:02:13 (144)  1:03:01  
142.   Saska Salo Oulu  FIN  11:15:00   36:54 (145)  1:02:02 (142)  1:02:03 (142)  1:03:02  
143.   Ilkka Mäkinen Oulu  FIN  11:15:00   36:44 (141)  1:02:02 (143)  1:02:17 (145)  1:03:06  
144.   Ari Luoma OneClinic Oy  FIN  11:15:00   38:24 (156)  1:02:15 (144)  1:01:29 (139)  1:03:07  
145.   Ilkka Wahlberg OneClinic Oy  FIN  11:15:00   38:24 (155)  1:02:15 (145)  1:01:30 (140)  1:03:08  
146.   Jukka-Pekka Heikura Bitfactor Oy  FIN  11:15:00   38:13 (153)  1:02:36 (146)  1:02:06 (143)  1:03:36  
147.   Markku Illikainen Oulun Jätehuolto Oy  FIN  11:15:00   35:42 (138)  1:02:54 (147)  1:02:46 (146)  1:04:11  
148.   Kari Lapinlampi Hiottu Oy  FIN  11:15:00   38:11 (152)  1:03:13 (148)  1:02:52 (147)  1:04:15  
149.   Marko Huttu Kiimingin Riento  FIN  11:15:00   37:19 (149)  1:03:35 (149)  1:03:18 (148)  1:04:39  
150.   Jukka Ojala Kempeleen OAY  FIN  11:15:00   39:34 (165)  1:03:59 (150)  1:03:40 (149)  1:04:55  
151.   Veli-Pekka Ranta Linja Arkkitehdit Oy  FIN  11:15:00   40:43 (173)  1:04:29 (151)  1:03:55 (150)  1:05:28  
152.   Jarno Hellassalo Äkäsalonpolo Sportshop  FIN  11:15:00   39:12 (160)  1:04:49 (153)  1:04:16 (151)  1:05:38  
153.   Ari Luhtaniemi Polar Electro Oy  FIN  11:15:00   37:10 (148)  1:04:55 (154)  1:04:37 (153)  1:05:59  
154.   Reijo Turusenaho Muhos  FIN  11:15:00   38:28 (157)  1:04:48 (152)  1:04:35 (152)  1:06:02  
155.   Jari Partanen Project Liv  FIN  11:15:00   39:44 (166)  1:05:19 (155)  1:04:50 (154)  1:06:21  
156.   Marko Syväkuru Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00   38:21 (154)  1:05:24 (156)  1:05:36 (156)  1:06:38  
157.   Maria Junttila Oulu  FIN  11:15:00   36:53 (144)  1:05:36 (158)  1:05:46 (157)  1:06:47  
158.   Juhani Junttila Oulu  FIN  11:15:00   36:53 (143)  1:05:35 (157)  1:05:46 (158)  1:06:47  
159.   Antti Hautala Oulu / Team Mänitsö  FIN  11:15:00   38:51 (158)  1:05:42 (159)  1:05:58 (161)  1:06:48  
160.   Tero Kemilä Nokia Oy  FIN  11:15:00   39:26 (164)  1:05:45 (160)  1:05:29 (155)  1:06:54  
161.   Tuomo Ylönen Talenom  FIN  11:15:00   39:19 (163)  1:05:49 (161)  1:05:58 (160)  1:07:04  
162.   Tuomas Akkila Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  11:15:00   39:14 (161)  1:06:06 (163)  1:05:55 (159)  1:07:05  
163.   Kiril Kangas Sweco Rakennetekniikka  FIN  11:15:00   37:05 (147)  1:05:56 (162)  1:06:42 (163)  1:07:30  
164.   Marko Kallunki Temotek Oy  FIN  11:15:00   39:18 (162)  1:06:25 (164)  1:06:29 (162)  1:07:36  
165.   Mikko Kurttila Sweco Talotekniikka  FIN  11:15:00   38:55 (159)  1:07:01 (165)  1:07:39 (164)  1:08:17  
166.   Sami Jutila Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00   37:40 (150)  1:07:27 (166)  1:07:55 (165)  1:08:51  
167.   Matti Isokoski Oulu  FIN  11:15:00   40:07 (167)  1:08:35 (167)  1:08:53 (167)  1:09:48  
168.   Jarmo Sallanko Pöyry  FIN  11:15:00   40:08 (168)  1:08:38 (168)  1:08:35 (166)  1:09:49  
169.   Eero Järvi Ylistaro  FIN  11:15:00   38:05 (151)  1:08:57 (169)  1:09:39 (172)  1:10:25  
170.   Ilkka Niskanen Kajaani  FIN  11:15:00   41:20 (176)  1:09:19 (170)  1:09:12 (168)  1:10:33  
171.   Eero Manninen Kempeleen seurakunta  FIN  11:15:00   40:24 (170)  1:09:24 (171)  1:09:38 (171)  1:10:38  
172.   Eelis Arposalo Keksi ite!  FIN  11:15:00   41:18 (175)  1:09:37 (172)  1:09:21 (169)  1:10:50  
173.   Joni Suomela Osnakodit  FIN  11:15:00   43:07 (181)  1:09:56 (173)  1:09:31 (170)  1:11:03  
174.   Ismo Pitkänen Pöyry  FIN  11:15:00   40:18 (169)  1:09:56 (174)  1:10:14 (175)  1:11:06  
175.   Matti Pikkarainen Oulu  FIN  11:15:00   41:07 (174)  1:10:26 (175)  1:10:04 (174)  1:11:38  
176.   Janne Taiponen Kangasala  FIN  11:15:00   40:25 (171)  1:10:44 (176)  1:10:44 (177)  1:11:53  
177.   Erno Marjanen Osnakodit  FIN  11:15:00   43:07 (181)  1:10:54 (177)  1:10:32 (176)  1:12:04  
178.   Petri Turusenaho Kotkanpojat  FIN  11:15:00   42:19 (180)  1:11:07 (178)  1:09:40 (173)  1:12:22  
179.   Tomi Liimatainen Sweco Industry  FIN  11:15:00   41:46 (178)  1:12:04 (179)  1:11:52 (178)  1:13:15  
180.   Mikko Veijola Taitonetti Oy  FIN  11:15:00   40:37 (172)  1:12:04 (180)  1:12:14 (181)  1:13:37  
181.   Esa Söderling Oulu  FIN  11:15:00   45:04 (189)  1:12:41 (182)  1:12:10 (179)  1:13:46  
182.   Seppo Alin Oulu  FIN  11:15:00   45:04 (190)  1:12:41 (181)  1:12:11 (180)  1:13:47  
183.   Matti Knuutinen Kiuruveden urheilijat  FIN  11:15:00   41:34 (177)  1:13:23 (183)  1:13:33 (182)  1:14:23  
184.   Harri Mäläskä Limingan koulutuskeskus  FIN  11:15:00   44:00 (186)  1:14:37 (184)  1:14:03 (183)  1:15:39  
185.   Arto Huhtanen Ylivieska  FIN  11:15:00   41:53 (179)  1:17:12 (185)  1:17:38 (184)  1:18:41  
186.   Mika Hiltunen Talenom  FIN  11:15:00   46:58 (193)  1:18:35 (186)  1:18:17 (185)  1:19:37  
187.   Joonas Oinas MIPT  FIN  11:15:00   43:27 (183)  1:19:43 (187)  1:19:02 (186)  1:20:31  
188.   Mikko Finnilä MIPT  FIN  11:15:00   43:29 (184)  1:19:44 (188)  1:19:30 (187)  1:21:00  
189.   Vesa Virtanen MIPT  FIN  11:15:00   43:29 (185)  1:19:44 (189)  1:19:31 (188)  1:21:01  
190.   Henri Honkala PehuTec Oy  FIN  11:15:00   45:38 (191)  1:20:13 (191)  1:20:02 (189)  1:21:29  
191.   Allan Ylisuvanto Kemi  FIN  11:15:00   47:29 (197)  1:20:12 (190)  1:20:12 (190)  1:21:46  
192.   Toivo Saikkonen Oulu  FIN  11:15:00   47:26 (194)  1:20:53 (192)  1:20:52 (191)  1:22:14  
193.   Joel Sassi Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  11:15:00   44:46 (188)  1:21:53 (194)  1:22:01 (192)  1:23:11  
194.   Petri Kerttula Lvi-Palvelu Pitkälä Oy  FIN  11:15:00   44:46 (187)  1:21:53 (193)  1:22:02 (193)  1:23:12  
195.   Esko Eronen Kajaani  FIN  11:15:00   46:28 (192)  1:22:00 (195)  1:22:22 (194)  1:23:46  
196.   Pekka Käyhkö elfGROUP Kyberturvallisuuspalve  FIN  11:15:00   47:28 (196)  1:23:19 (197)  1:23:10 (195)  1:24:33  
197.   Olli-Pekka Wallin elfGROUP Kyberturvallisuuspalve  FIN  11:15:00   47:27 (195)  1:23:19 (196)  1:23:11 (196)  1:24:34  
198.   Antti Lääkkö Kastelli-talot Oy  FIN  11:15:00   48:05 (198)  1:23:42 (198)  1:24:19 (198)  1:25:20  
199.   Markus Blomster Kemi  FIN  11:15:00   49:38 (200)  1:24:11 (199)  1:24:02 (197)  1:25:38  
200.   Pertti Markkula Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00   48:26 (199)  1:24:58 (200)  1:25:06 (199)  1:26:29  
201.   Mikael Brännkärr Project Liv  FIN  11:15:00   52:21 (202)  1:29:06 (201)  1:29:09 (200)  1:30:39  
202.   Jarmo Löllö Kuivaniemi  FIN  11:15:00   51:48 (201)  1:29:24 (202)  1:29:42 (201)  1:31:11  
203.   Mikko Riikonen Oulun III Hansa Apteekki  FIN  11:15:00   52:45 (204)  1:32:09 (203)  1:31:35 (202)  1:33:25  
204.   Juuso Aho Team Kotkanpoika  FIN  11:15:00   52:28 (203)  1:33:21 (204)  1:31:52 (203)  1:34:34  
   Teemu Riihimäki Kempeleen seurakunta  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Pentti Hänninen Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Hannu Kesti ONMKY/Julmaset  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Reijo Viitala Temotek Oy  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Pentti Parnanen Polar Electro Oy  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Timo Oja Pöyry  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Eero Hietapelto Nordea  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Vladimir Chuvakov Arkhangelsk, Russia  RUS  11:15:00            ei läht.  
   Ari Oikarinen Polar Electro Oy  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Jukka Kantola Nordea  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Pekka Komulainen Komulainen Arkkitehdit Oy  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Mauri Räisänen Pohjoista voimaa  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Jari Koskela Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Aleksandr Martinovich Arkhangelsk, Russia  RUS  11:15:00            ei läht.  
   Edward Shornock elfGROUP Kyberturvallisuuspalve  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Gunnar Puhakka LapWall Oy  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Sakari Jorma Talenom  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Markku Perttu Lupporannan rynnistys  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Kalle Isoaho Pekkaniska  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Markus Lampinen Tornio  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Paulo Huhtaniska Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Antti Kamutta Temotek Oy  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Vesa-Matti Tervonen Temotek Oy  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Karthik Sindhya Jyväskylä  IND  11:15:00            ei läht.  
   Juha Tolonen Sweco Rakennetekniikka  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Yassine Hadak Haukipudas  MAR  11:15:00            ei läht.  
   Santtu Kuusento Intersport Joutsensilta  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Taneli Mikkonen Salla  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Tuomas Heikkilä TactoTek Oy  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Olli Heikkinen Bittium  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Sauli Karvonen Sweco Talotekniikka  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Henri Oksala Sweco Talotekniikka  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Joonas Maijanen Tornio  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Sami Hannila Sweco Rakennetekniikka  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Olli Vuokila Oulu  FIN  11:15:00            ei läht.  
   Vadim Martinovich Arkhangelsk, Russia  FIN  11:15:00            ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English