50. Kainuun Rastiviikko 25.-30.7.2017 Kuhmossa

H65A 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
5,1 km
Maali
5,2 km
 
1.   Pertti Päivänranta Joutsenon Kullervo  FIN  11:51:00   47:21 (1)  47:44  
2.   Hannu Kokkonen Rasti-Pielinen  FIN  12:29:00   49:56 (2)  50:21  
3.   Taisto Kemppainen Vaalan Karhu  FIN  11:13:00   50:03 (3)  50:22  
4.   Kauko Pääkkölä Lapin Veikot  FIN  13:01:00   51:50 (4)  52:09  
5.   Heimo Pulkkinen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:59:00   52:02 (5)  52:22  
6.   Paavo Tahkola Kuusamon Erä-Veikot  FIN  11:39:00   54:59 (6)  55:22  
7.   Jaakko Lahti Suunta Jyväskylä  FIN  12:33:00   55:42 (7)  56:04  
8.   Matti Päivärinta Kiimingin Urheilijat  FIN  12:57:00   55:52 (8)  56:16  
9.   Osmo Sivén Ähtärin Urheilijat  FIN  12:19:00   56:15 (9)  56:39  
10.   Heikki Lassila Pitäjänmäen Tarmo  FIN  12:31:00   58:08 (10)  58:29  
11.   Arto Härkönen Kajaanin Kuohu  FIN  11:05:00   58:23 (11)  58:47  
12.   Ensio Lakanen Vaajakosken Terä  FIN  11:37:00   59:16 (12)  59:39  
13.   Rauli Helkkula Turun Metsänkävijät  FIN  12:07:00   59:24 (13)  59:46  
14.   Juhani Matilainen Nilsiän Nujakka  FIN  12:39:00   22:52:42 (52)  59:49  
15.   Harri Mäkelä Suunta-Sepot  FIN  12:01:00   59:52 (14)  1:00:11  
16.   Pauli Halonen Säyneisen Salpa  FIN  12:49:00   1:00:27 (15)  1:00:49  
17.   Heikki Kaihlavirta Tikkakosken Suunnistajat  FIN  12:51:00   1:00:54 (16)  1:01:13  
18.   Keijo Hongisto Loimaan Jankko  FIN  11:35:00   1:01:17 (18)  1:01:35  
19.   Reijo Mouhu Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  11:47:00   1:01:16 (17)  1:01:38  
20.   Reima Parkkonen Pihkaniskat  FIN  11:03:00   1:02:17 (19)  1:02:39  
21.   Jussi Lavikainen Kangasala SK  FIN  12:23:00   1:02:31 (20)  1:02:58  
22.   Hannu Ruokolainen Kalevan Rasti  FIN  12:37:00   1:04:44 (21)  1:05:07  
23.   Leo Liukkonen Pieksämäen Veikot  FIN  11:25:00   1:05:02 (22)  1:05:21  
24.   Ari Nurminen Valkeakosken Haka  FIN  11:43:00   1:05:17 (23)  1:05:41  
25.   Pekka Lindqvist Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  11:17:00   1:05:44 (24)  1:06:08  
26.   Pentti Jauhiainen OK Trian  FIN  12:25:00   1:05:47 (25)  1:06:15  
27.   Pentti Tamminen Perttelin Peikot  FIN  12:09:00   1:06:30 (26)  1:06:52  
28.   Seppo Keltamäki Joutsenon Kullervo  FIN  12:43:00   1:06:55 (27)  1:07:23  
29.   Pauli Kärnä Rasti-Pielinen  FIN  11:41:00   1:07:25 (28)  1:07:54  
30.   Sakari Liedes Iisu  FIN  11:11:00   1:08:09 (29)  1:08:33  
31.   Veijo Kurvinen Hiidenkiertäjät  FIN  11:19:00   1:08:13 (30)  1:08:37  
32.   Kari Lietzén RastiPiikkiö  FIN  12:55:00   1:08:20 (31)  1:08:43  
33.   Erkki Suutarinen Virtain Urheilijat  FIN  12:03:00   1:09:08 (32)  1:09:25  
34.   Matti Väänänen Nilsiän Nujakka  FIN  11:21:00   1:09:10 (33)  1:09:35  
35.   Niilo Sevon Saloisten Reipas  FIN  11:49:00   1:10:19 (34)  1:10:43  
36.   Erkki Kari Kajaanin Kuohu  FIN  11:09:00   1:10:26 (35)  1:10:55  
37.   Seppo Väyrynen Juuan Jänne  FIN  12:45:00   1:10:57 (36)  1:11:20  
38.   Lasse Kalliomaa Laihian Luja  FIN  11:15:00   1:11:00 (37)  1:11:25  
39.   Urho Sivonen Saloisten Reipas  FIN  12:35:00   1:11:40 (38)  1:12:05  
40.   Antero Vornanen Kontiolahden Urheilijat  FIN  11:59:00   1:12:01 (39)  1:12:22  
41.   Mikko Parjanne Espoon Suunta  FIN  12:17:00   1:12:02 (40)  1:12:28  
42.   Niilo Butilkin Säyneisen Salpa  FIN  12:15:00   1:12:49 (41)  1:13:13  
43.   Olli Kares Eurajoen Veikot  FIN  11:53:00   1:13:08 (42)  1:13:35  
44.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot  FIN  12:21:00   1:17:18 (43)  1:17:37  
45.   Jorma Pöntinen Navi  FIN  11:33:00   1:17:27 (44)  1:17:53  
46.   Risto Uljas Rasti-Jyry  FIN  11:31:00   1:18:11 (45)  1:18:37  
47.   Hannu Fabritius OK Trian  FIN  12:47:00   1:20:49 (46)  1:21:20  
48.   Pekka Pohjola Hauhon Sisu  FIN  12:11:00   1:22:39 (47)  1:23:02  
49.   Pertti Oikarinen Suomussalmen Rasti  FIN  12:05:00   1:25:52 (48)  1:26:23  
50.   Ilkka Niemi Espoon Suunta  FIN  12:53:00   1:37:51 (49)  1:38:54  
51.   Harri Tolvanen Pihkaniskat  FIN  11:45:00   1:41:20 (50)  1:41:46  
52.   Raimo Nordqvist Espoon Akilles  FIN  11:01:00   2:04:59 (51)  2:05:37  
   Esko Tuohimaa Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  11:07:00      ei läht.  
   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  11:23:00      ei läht.  
   Hannu Siuko Suunta-Sepot  FIN  12:41:00      ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English