50. Kainuun Rastiviikko 25.-30.7.2017 Kuhmossa

H65A 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
4,8 km
Maali
5,0 km
 
1.   Pertti Päivänranta Joutsenon Kullervo  FIN  14:15:00   42:54 (1)  43:16  
2.   Taisto Kemppainen Vaalan Karhu  FIN  14:21:00   44:44 (2)  45:04  
3.   Hannu Kokkonen Rasti-Pielinen  FIN  13:51:00   45:57 (3)  46:19  
4.   Heimo Pulkkinen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:31:00   46:27 (4)  46:47  
5.   Osmo Sivén Ähtärin Urheilijat  FIN  14:01:00   48:12 (5)  48:37  
6.   Matti Päivärinta Kiimingin Urheilijat  FIN  13:11:00   50:31 (6)  50:50  
7.   Paavo Tahkola Kuusamon Erä-Veikot  FIN  13:25:00   51:19 (7)  51:43  
8.   Reima Parkkonen Pihkaniskat  FIN  14:37:00   51:28 (8)  51:49  
9.   Arto Härkönen Kajaanin Kuohu  FIN  14:13:00   53:02 (9)  53:25  
10.   Reijo Mouhu Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  14:55:00   53:10 (10)  53:31  
11.   Jaakko Lahti Suunta Jyväskylä  FIN  14:03:00   53:20 (11)  53:44  
12.   Matti Väänänen Nilsiän Nujakka  FIN  14:11:00   55:11 (12)  55:36  
13.   Jussi Lavikainen Kangasala SK  FIN  13:31:00   55:18 (14)  55:42  
14.   Pauli Kärnä Rasti-Pielinen  FIN  13:43:00   55:15 (13)  55:43  
15.   Rauli Helkkula Turun Metsänkävijät  FIN  13:37:00   55:30 (15)  55:53  
16.   Pentti Jauhiainen OK Trian  FIN  14:47:00   55:55 (16)  56:21  
17.   Kauko Pääkkölä Lapin Veikot  FIN  13:07:00   56:02 (17)  56:24  
18.   Heikki Lassila Pitäjänmäen Tarmo  FIN  13:09:00   56:19 (18)  56:43  
19.   Pertti Oikarinen Suomussalmen Rasti  FIN  13:41:00   56:38 (19)  57:04  
20.   Leo Liukkonen Pieksämäen Veikot  FIN  13:35:00   57:34 (20)  57:55  
21.   Seppo Keltamäki Joutsenon Kullervo  FIN  13:59:00   57:34 (20)  58:02  
22.   Juhani Matilainen Nilsiän Nujakka  FIN  13:03:00   58:05 (22)  58:28  
23.   Ensio Lakanen Vaajakosken Terä  FIN  13:23:00   58:15 (23)  58:40  
24.   Keijo Hongisto Loimaan Jankko  FIN  13:39:00   58:32 (24)  58:51  
25.   Niilo Butilkin Säyneisen Salpa  FIN  13:15:00      59:18  
26.   Esko Tuohimaa Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  14:35:00   59:25 (25)  59:48  
27.   Erkki Suutarinen Virtain Urheilijat  FIN  13:47:00   59:32 (26)  59:50  
28.   Pentti Tamminen Perttelin Peikot  FIN  13:01:00   1:00:38 (27)  1:01:00  
29.   Hannu Siuko Suunta-Sepot  FIN  13:29:00   1:00:49 (28)  1:01:13  
30.   Risto Uljas Rasti-Jyry  FIN  14:39:00   1:01:08 (29)  1:01:32  
31.   Veijo Kurvinen Hiidenkiertäjät  FIN  13:57:00   1:01:30 (30)  1:01:55  
32.   Harri Mäkelä Suunta-Sepot  FIN  13:45:00   1:01:52 (31)  1:02:13  
33.   Olli Kares Eurajoen Veikot  FIN  14:45:00   1:01:58 (32)  1:02:21  
34.   Heikki Kaihlavirta Tikkakosken Suunnistajat  FIN  14:07:00   1:02:12 (33)  1:02:33  
35.   Kari Lietzén RastiPiikkiö  FIN  14:27:00   1:02:51 (34)  1:03:12  
36.   Niilo Sevon Saloisten Reipas  FIN  13:13:00   1:03:42 (35)  1:04:06  
37.   Erkki Kari Kajaanin Kuohu  FIN  13:53:00   1:03:50 (36)  1:04:19  
38.   Pekka Lindqvist Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  14:25:00   1:05:01 (37)  1:05:27  
39.   Mikko Parjanne Espoon Suunta  FIN  14:05:00   1:06:26 (38)  1:06:49  
40.   Seppo Väyrynen Juuan Jänne  FIN  14:33:00   1:07:08 (39)  1:07:31  
41.   Antero Vornanen Kontiolahden Urheilijat  FIN  15:01:00   1:08:03 (40)  1:08:26  
42.   Ari Nurminen Valkeakosken Haka  FIN  14:51:00   1:08:35 (41)  1:09:00  
43.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot  FIN  14:43:00   1:10:29 (42)  1:10:51  
44.   Hannu Ruokolainen Kalevan Rasti  FIN  13:19:00   1:10:57 (43)  1:11:22  
45.   Jorma Pöntinen Navi  FIN  14:41:00   1:12:17 (44)  1:12:45  
46.   Eero Kattilakoski Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  13:27:00   1:15:36 (45)  1:16:01  
47.   Urho Sivonen Saloisten Reipas  FIN  13:49:00   1:17:43 (46)  1:18:13  
48.   Ilkka Niemi Espoon Suunta  FIN  13:21:00   1:21:30 (47)  1:22:00  
49.   Pekka Pohjola Hauhon Sisu  FIN  13:55:00   1:24:12 (48)  1:24:38  
50.   Raimo Nordqvist Espoon Akilles  FIN  14:09:00   1:26:00 (49)  1:26:32  
51.   Sakari Liedes Iisu  FIN  14:23:00   1:30:20 (50)  1:30:48  
52.   Harri Tolvanen Pihkaniskat  FIN  14:17:00   1:44:33 (51)  1:45:18  
   Hannu Fabritius OK Trian  FIN  13:17:00      hylätty  
   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  14:19:00      hylätty  
   Pauli Halonen Säyneisen Salpa  FIN  14:29:00      hylätty  
   Lasse Kalliomaa Laihian Luja  FIN  14:57:00      hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English