50. Kainuun Rastiviikko 25.-30.7.2017 Kuhmossa

H60A 4. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
5,2 km
Maali
5,3 km
 
1.   Arto Niemi Rajamäen Rykmentti  FIN  11:05:00   47:57 (1)  48:16  
2.   Antti Kauppila Saloisten Reipas  FIN  10:11:00   51:50 (2)  52:09  
2.   Harri Niinistö Angelniemen Ankkuri  FIN  11:47:00   51:53 (3)  52:09  
4.   Risto Airaksinen Oulun Tarmo  FIN  11:45:00   52:32 (4)  52:52  
5.   Seppo Turpeinen Kontiolahden Urheilijat  FIN  10:59:00   52:44 (5)  53:05  
6.   Jouko Karamo Helsingin Suunnistajat  FIN  11:41:00   53:48 (6)  54:09  
7.   Markku Helle Saarijärven Pullistus  FIN  10:07:00   54:29 (8)  54:46  
8.   Esa Lehto Helsingin Suunnistajat  FIN  10:53:00   54:22 (7)  54:48  
9.   Jouko Malinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:35:00   56:07 (9)  56:24  
10.   Esko Pensas Laihian Luja  FIN  11:31:00   56:07 (9)  56:25  
11.   Markku Piironen Kalevan Rasti  FIN  10:03:00   56:36 (11)  56:56  
12.   Jorma Yli-Kaatiala Kuortaneen Kunto  FIN  10:33:00   57:32 (12)  57:48  
13.   Pekka Kaartinen Kajaanin Suunnistajat  FIN  10:19:00   58:17 (13)  58:37  
14.   Juha Tolonen Hankasalmen Hanka  FIN  11:25:00   58:39 (14)  59:01  
15.   Timo Halla-Aho Alajärven Ankkurit  FIN  11:03:00   58:40 (15)  59:06  
16.   Pauli Vilminko Sinkki-Sepot  FIN  10:27:00   59:02 (16)  59:18  
17.   Veijo Salmi Rajamäen Rykmentti  FIN  10:47:00   1:01:18 (17)  1:01:37  
18.   Markku Ritanotko Turun Metsänkävijät  FIN  11:21:00   1:01:36 (18)  1:01:57  
19.   Ilpo Seppänen Vaalan Karhu  FIN  11:43:00   1:02:10 (19)  1:02:31  
20.   Reino Kurkela Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:39:00   1:02:15 (20)  1:02:33  
21.   Timo Ahlroth Turengin Sarastus  FIN  10:57:00   1:02:51 (21)  1:03:16  
22.   Roger Hendrickx Belgium  BEL  11:49:00   1:03:05 (22)  1:03:24  
23.   John Laukka Rastivarsat  FIN  11:07:00   1:03:55 (23)  1:04:12  
24.   Erkki Pulkkinen Rasti-Lukko  FIN  11:01:00   1:04:25 (24)  1:04:41  
25.   Timo Lehtovirta Rastikarhut  FIN  11:51:00   1:05:17 (25)  1:05:38  
26.   Matti Jokinen Turun Visat  FIN  10:43:00   1:07:01 (26)  1:07:23  
27.   Aulis Rantala Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:13:00   1:08:13 (27)  1:08:36  
28.   Seppo Nurisalo Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:33:00   1:08:24 (28)  1:08:49  
29.   Kauko Jylhä Kälviän Tarmo  FIN  10:51:00   1:08:53 (29)  1:09:13  
30.   Arhi Tervo Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  11:27:00   1:09:04 (30)  1:09:29  
31.   Arto Etu-Huitti MS Parma  FIN  10:01:00   1:09:05 (31)  1:09:31  
32.   Aulis Kaasinen SK Pohjantähti  FIN  10:23:00   1:09:39 (33)  1:09:56  
33.   Teemu Moilanen Tampereen Pyrintö  FIN  11:37:00   1:09:32 (32)  1:09:59  
34.   Peter Kronholm IF Brahe  FIN  11:53:00   1:10:35 (34)  1:11:01  
35.   Tore Högnäs IF Brahe  FIN  10:29:00   1:11:05 (35)  1:11:32  
36.   Esko Turkka Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:49:00   1:11:57 (37)  1:12:19  
37.   Juha Karhunen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:11:00   1:11:55 (36)  1:12:22  
38.   Pentti Malinen Kajaanin Suunnistajat  FIN  10:05:00   1:12:06 (38)  1:12:29  
39.   Martti Leppälä Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:15:00   1:12:51 (40)  1:13:11  
40.   Ismo Tuononen Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:45:00   1:12:47 (39)  1:13:12  
41.   Esa Laine Tampereen Pyrintö  FIN  10:09:00   1:15:08 (41)  1:15:29  
42.   Tuomo Koskinen Suunta-Sepot  FIN  10:41:00   1:16:06 (42)  1:16:32  
43.   Timo Pinola Kajaanin Suunnistajat  FIN  10:55:00   1:20:24 (43)  1:20:52  
44.   Simo Pallaspuro Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:21:00   1:41:03 (44)  1:41:56  
   Jorma Nissilä Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:25:00      ei läht.  
   Olli Kumpulainen Järvenpään Palo  FIN  10:35:00      hylätty  
   Lauri Seppänen Suomussalmen Rasti  FIN  10:37:00      ei läht.  
   Esko Turunen Sonkajärven Pahka  FIN  11:19:00      keskeytti  
   Sauli Joki Vetelin Urheilijat  FIN  11:39:00      ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English