50. Kainuun Rastiviikko 25.-30.7.2017 Kuhmossa

H21E 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
6,2 km
Väliaika
8,5 km
Väliaika
10,2 km
Maali
10,3 km
 
1.   Fredric Portin Paimion Rasti  FIN  13:40:00   38:08 (1)  52:14 (1)  1:03:15 (1)  1:03:30  
2.   Olli-Markus Taivainen Navi  FIN  13:56:00   39:09 (2)  53:14 (2)  1:04:24 (2)  1:04:41  
3.   Aaro Asikainen Kalevan Rasti  FIN  13:32:00   40:14 (4)  54:19 (4)  1:05:14 (3)  1:05:31  
4.   Timo Sild Koovee  EST  13:52:00   39:18 (3)  53:34 (3)  1:05:48 (4)  1:06:06  
5.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:58:00   40:56 (5)  55:15 (5)  1:06:49 (5)  1:07:06  
6.   Aki Saari Vaajakosken Terä  FIN  14:20:00   41:38 (9)  55:32 (6)  1:07:06 (6)  1:07:20  
7.   Toni Saari Vaajakosken Terä  FIN  13:30:00   41:30 (8)  56:06 (7)  1:07:16 (7)  1:07:31  
8.   Ville Parkkinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  14:46:00   41:13 (7)  56:22 (9)  1:07:53 (8)  1:08:10  
9.   Aleksi Karppinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:28:00   40:56 (5)  56:14 (8)  1:07:56 (9)  1:08:12  
10.   Markus Räsänen Kalevan Rasti  FIN  13:00:00   42:27 (11)  57:25 (11)  1:08:58 (10)  1:09:13  
11.   Petteri Huikko Vaajakosken Terä  FIN  13:46:00   41:51 (10)  57:11 (10)  1:09:46 (11)  1:10:04  
12.   Jarno Parkkinen Koovee  FIN  14:18:00   43:40 (14)  57:41 (12)  1:09:47 (12)  1:10:05  
13.   Christian Kronberg IF Femman  FIN  14:26:00   44:04 (16)  58:42 (15)  1:10:32 (13)  1:10:47  
14.   Aleksi Leskinen Lynx  FIN  13:18:00   42:28 (12)  58:34 (14)  1:10:56 (14)  1:11:15  
15.   Jooseppi Kalliokoski Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  14:16:00   45:42 (18)  59:35 (16)  1:11:10 (15)  1:11:29  
16.   Tero Föhr Vehkalahden Veikot  FIN  14:44:00   42:55 (13)  58:29 (13)  1:11:18 (16)  1:11:37  
17.   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN  13:44:00   43:52 (15)  59:45 (17)  1:11:48 (17)  1:12:03  
18.   Topi Anjala Koovee  FIN  13:20:00   45:11 (17)  59:59 (18)  1:12:13 (18)  1:12:32  
19.   Sami-Petteri Juopperi Pellon Ponsi  FIN  14:36:00   45:56 (21)  1:00:46 (19)  1:13:14 (19)  1:13:29  
20.   Lari-Antti Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  13:42:00   45:48 (20)  1:01:40 (20)  1:13:49 (20)  1:14:05  
21.   Anssi Huostila Tampereen Pyrintö  FIN  14:00:00   45:47 (19)  1:02:39 (21)  1:14:51 (21)  1:15:08  
22.   Petri Saari Vaajakosken Terä  FIN  13:04:00   47:50 (25)  1:03:05 (22)  1:15:32 (22)  1:15:53  
23.   Jyri Uusitalo Pellon Ponsi  FIN  14:06:00   46:51 (23)  1:03:29 (23)  1:16:04 (23)  1:16:19  
24.   Timo Mähönen Sweden  FIN  14:04:00   46:26 (22)  1:03:35 (24)     1:17:04  
25.   Ville-Petteri Saarela Keminmaan Urheilijat  FIN  14:38:00   49:19 (29)  1:04:35 (26)  1:17:25 (24)  1:17:42  
26.   Lauri Oikarinen Vaajakosken Terä  FIN  13:02:00   49:17 (28)  1:05:07 (27)  1:17:44 (25)  1:18:07  
27.   Luc Sandevoir Kalevan Rasti  FRA  14:10:00   47:30 (24)  1:04:28 (25)  1:17:58 (26)  1:18:16  
28.   Aleksi Sopo Kuopion Suunnistajat  FIN  13:08:00   49:00 (26)  1:05:51 (28)  1:19:43 (27)  1:19:59  
29.   Jiri-Pekka Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  14:32:00   49:03 (27)  1:06:44 (29)  1:19:50 (28)  1:20:08  
30.   Sampo Hyppölä Pellon Ponsi  FIN  13:34:00   49:54 (30)  1:06:59 (30)  1:20:28 (29)  1:20:44  
31.   Robin Bäckström IF Femman  FIN  13:12:00   50:02 (31)  1:07:54 (31)  1:21:38 (31)  1:21:58  
31.   Iisak Helander SK Pohjantähti  FIN  14:02:00   50:56 (32)  1:07:54 (31)  1:21:37 (30)  1:21:58  
33.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  14:24:00   54:35 (36)  1:10:53 (34)  1:23:02 (32)  1:23:20  
34.   Juho-Veikko Hytönen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  14:22:00   53:27 (34)  1:10:31 (33)  1:24:24 (33)  1:24:44  
35.   Paavo Väätäinen Ähtärin Urheilijat  FIN  13:48:00   52:28 (33)  1:12:13 (35)  1:27:31 (34)  1:27:52  
36.   Patrik Väisänen Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:26:00   54:19 (35)  1:14:17 (37)  1:29:42 (35)  1:30:00  
37.   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:06:00   56:04 (37)  1:14:07 (36)  1:31:29 (36)  1:31:46  
38.   Henri Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:22:00   59:00 (38)  1:19:59 (38)  1:34:07 (37)  1:34:29  
39.   Patrick Kronberg IF Femman  FIN  13:54:00   1:06:46 (39)  1:26:19 (39)  1:45:57 (38)  1:46:19  
   Iivo Kotamäki Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:10:00            ei läht.  
   Olli-Jussi Korpinen Anttolan Urheilijat  FIN  13:14:00            hylätty  
   Matti Kivelä Hiidenkiertäjät  FIN  13:24:00            ei läht.  
   Jaakko Istolahti Kangasala SK  FIN  14:12:00            ei läht.  
   Lasse Kautto Vaajakosken Terä  FIN  14:30:00            ei läht.  
   Jani Lakanen Koovee  FIN  14:42:00            ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English