Grano Games 2017

H17-20E 3. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
2,9 km
Väliaika
4,5 km
Maali
4,6 km
 
1.   Aleksi Sorsa Espoon Suunta  FIN  13:30:00   16:44 (1)  27:09 (1)  27:30  
2.   Akseli Ruohola MS Parma  FIN  13:14:00   16:49 (2)  27:32 (2)  27:53  
3.   Tuomas Heikkilä Helsingin Suunnistajat  FIN  13:08:00   17:09 (3)  27:54 (3)  28:15  
4.   Ollipekka Heikkilä Helsingin Suunnistajat  FIN  13:12:00   17:23 (4)  28:11 (4)  28:30  
5.   Topi Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:18:00   17:56 (7)  28:16 (5)  28:38  
6.   Lari Pernu Espoon Suunta  FIN  12:58:00   17:38 (5)  28:19 (6)  28:40  
7.   Teemu Eerola Tampereen Pyrintö  FIN  13:04:00   18:30 (8)  28:29 (7)  28:50  
8.   Eero Heinonen MS Parma  FIN  13:24:00   17:52 (6)  28:36 (8)  28:56  
9.   Mikko Eerola Tampereen Pyrintö  FIN  13:28:00   18:33 (9)  29:04 (9)  29:28  
10.   Kirill Komarov Espoon Suunta  RUS  13:44:00   18:48 (11)  30:09 (10)  30:32  
11.   Daniel Koivisto Kymin Suunnistajat  FIN  12:50:00   18:42 (10)  30:23 (11)  30:45  
12.   Aaro Aho Valkeakosken Haka  FIN  13:22:00   19:55 (25)  30:35 (12)  30:56  
13.   Andrin Gründler Vaajakosken Terä  SUI  13:54:00   18:54 (13)  30:36 (13)  31:05  
14.   Teemu Oksanen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:56:00   19:46 (19)  30:56 (14)  31:18  
15.   Daniil Kashin Russia  13:38:00   19:45 (17)  30:56 (14)  31:19  
16.   af Fabian Hällström OK77  FIN  10:54:00   19:38 (15)  31:28 (17)  31:48  
16.   Arttu Lindqvist Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:20:00   19:50 (23)  31:26 (16)  31:48  
18.   Matias Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:18:00   20:09 (27)  31:34 (19)  31:57  
19.   Eevert Toivonen Kangasala SK  FIN  13:02:00   19:47 (20)  31:33 (18)  32:00  
20.   Mikhail Kuleshov Espoon Suunta  RUS  13:58:00   19:41 (16)  31:39 (21)  32:03  
21.   Fryderyk Pryjma Poland  13:40:00   19:45 (17)  31:38 (20)  32:04  
22.   Otto Kaario Suunta Jyväskylä  FIN  12:44:00   19:14 (14)  31:42 (22)  32:08  
23.   Topias Niemi Helsingin Suunnistajat  FIN  10:06:00   19:54 (24)  31:46 (23)  32:10  
24.   Miika Tala Helsingin Suunnistajat  FIN  11:44:00   20:09 (27)  31:49 (24)  32:11  
25.   Erik Döhler Germany  13:52:00   20:39 (36)     32:14  
26.   Valtteri Heikkinen Vehkalahden Veikot  FIN  12:54:00   20:42 (37)  32:03 (25)  32:23  
27.   Jonathan Ray OK77  FIN  12:42:00   20:09 (27)  32:03 (25)  32:24  
28.   Veit Slodowski Germany  13:48:00   20:55 (41)     32:34  
29.   Juho Ylinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:52:00   20:38 (34)  32:12 (28)  32:35  
30.   Nikita Gurevich Russia  13:42:00   19:49 (22)  32:11 (27)  32:37  
31.   Lassi Vaismaa Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:06:00   20:32 (33)  32:20 (29)  32:43  
32.   Ville Mannonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:38:00   19:59 (26)  32:44 (31)  33:05  
33.   Juho Korpi Länsi-Rajan Rasti  FIN  11:06:00   20:31 (32)  32:40 (30)  33:06  
34.   Evgeny Godlevsky Russia  RUS  13:34:00   22:07 (58)  32:46 (32)  33:08  
35.   Jesper Sjöblom Sweden  12:48:00   20:38 (34)  32:47 (33)  33:15  
36.   Vesa Lahtinen Hiidenkiertäjät  FIN  12:32:00   20:27 (31)  33:03 (34)  33:26  
37.   Aapo Viippola Oulun Tarmo  FIN  12:06:00   21:13 (47)  33:22 (35)  33:44  
38.   Tommi Hakuli SK Uusi  FIN  12:26:00   20:53 (40)  33:28 (36)  33:53  
39.   Ole Hennseler Germany  13:56:00   18:53 (12)     33:54  
40.   Lassi Kuva Rastivarsat  FIN  12:16:00   22:12 (59)  33:37 (37)  34:04  
41.   Pyry Mustonen Tampereen Pyrintö  FIN  10:00:00   21:11 (46)  33:46 (38)  34:07  
42.   Arttu Laaksonen Angelniemen Ankkuri  FIN  10:24:00   20:58 (43)  33:47 (39)  34:11  
43.   Tuukka Mäkinen MS Parma  FIN  12:24:00   20:44 (38)  34:06 (40)  34:27  
44.   Justus Vuori Turun Suunnistajat  FIN  12:30:00   19:48 (21)  34:09 (41)  34:31  
45.   Emil Sevelius Trian  FIN  11:00:00   22:06 (57)  34:10 (42)  34:36  
46.   Benjamin Tulonen Hiidenkiertäjät  FIN  11:58:00   20:55 (41)  34:21 (43)  34:46  
47.   Eero Lapila MS Parma  FIN  11:08:00   20:48 (39)  34:28 (44)  34:54  
48.   Saku Valkila Turun Suunnistajat  FIN  11:36:00   21:20 (49)  34:33 (45)  34:55  
49.   Ferreira Ricardo Esteves MS Parma  POR  13:32:00   24:10 (86)  34:38 (46)  34:59  
50.   Kaarel Vesilind Helsingin Suunnistajat  FIN  10:50:00   22:20 (62)  34:39 (47)  35:03  
51.   Oskari Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  11:30:00   21:46 (53)  34:43 (49)  35:07  
51.   Jere Nissinen SK Pohjantähti  FIN  12:14:00   21:50 (54)  34:42 (48)  35:07  
53.   Henrik Asklöf Tampereen Pyrintö  FIN  10:38:00   21:21 (50)     35:13  
54.   Vesa Nokka Rasti 88  FIN  11:18:00   21:02 (44)  34:52 (50)  35:17  
54.   Konsta Pitkänen Tampereen Pyrintö  FIN  11:50:00   21:17 (48)  34:56 (51)  35:17  
56.   Joona Huila Hiisirasti  FIN  10:40:00   21:08 (45)  35:05 (52)  35:30  
57.   Joey Hadorn Switzerland  SUI  13:46:00   22:26 (65)  35:22 (53)  35:56  
58.   Mikko Poutanen Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:12:00   22:13 (60)  35:34 (54)  35:59  
59.   Lars Vicari Navi  FIN  10:12:00   22:39 (67)  35:44 (55)  36:05  
60.   Anton Salmenkylä Helsingin Suunnistajat  FIN  11:40:00   22:25 (64)  35:46 (56)  36:10  
61.   Atte Nokka Rasti 88  FIN  10:36:00   22:23 (63)  35:49 (57)  36:14  
62.   Pyry Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:28:00   23:28 (80)  35:52 (58)  36:17  
63.   Rasmus Ekström MS Parma  FIN  12:36:00   22:37 (66)  35:55 (59)  36:22  
64.   Miika Nurmi Vaasan Suunnistajat  FIN  13:00:00   22:54 (72)  36:00 (60)  36:26  
65.   Niko Vaenerberg Mäntsälän Urheilijat  FIN  12:22:00   22:14 (61)  36:09 (61)  36:36  
66.   Juho Pousi Vehkalahden Veikot  FIN  11:12:00   21:30 (52)  36:20 (62)  36:44  
67.   Antton Sankelo Lapuan Virkiä  FIN  10:52:00   23:08 (73)  36:21 (63)  36:47  
68.   Aleksi Hellman MS Parma  FIN  12:28:00   21:52 (55)  36:30 (64)  36:52  
69.   Jussi Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:28:00   22:49 (70)  37:00 (65)  37:25  
70.   Jeremias Joutsensaari Kangasala SK  FIN  12:08:00   23:08 (73)  37:14 (66)  37:38  
71.   Mikael Rautio Espoon Suunta  FIN  10:48:00   23:39 (81)  37:21 (68)  37:43  
72.   Aaro Julkunen MS Parma  FIN  12:46:00   20:23 (30)  37:16 (67)  37:46  
73.   Jaakko Mesiäinen Navi  FIN  12:10:00   24:11 (87)  37:32 (69)  37:57  
74.   Jonne Pitkänen Tampereen Pyrintö  FIN  12:00:00   23:26 (79)  37:38 (70)  38:00  
75.   Lasse Viilo Tampereen Pyrintö  FIN  10:14:00   22:53 (71)  37:40 (71)  38:05  
76.   Roope Ruuhiala Hiisirasti  FIN  11:04:00   23:12 (76)  37:50 (72)  38:12  
77.   Colin Kolbe Germany  13:36:00   22:44 (68)     38:22  
78.   Topias Helminen Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:14:00   23:40 (82)  38:00 (73)  38:26  
79.   Toby Wilson Austria  AUS  13:50:00   23:13 (77)  38:11 (74)  38:37  
80.   Miika Vehmas Espoon Suunta  FIN  12:34:00   24:07 (85)  38:18 (75)  38:42  
81.   Eero Turkki Olavin Rasti  FIN  10:44:00   25:10 (92)  38:21 (76)  38:43  
82.   Tuomas Puputti Hiidenkiertäjät  FIN  11:54:00   24:58 (91)  38:22 (77)  38:53  
83.   Ville Laakso Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:32:00   22:46 (69)  38:38 (78)  39:04  
84.   Väinö Johansson Koovee  FIN  10:02:00   25:15 (94)  38:58 (79)  39:19  
85.   Leevi Keronen Tampereen Pyrintö  FIN  11:22:00   23:49 (83)  39:12 (81)  39:36  
86.   Lauri Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:10:00   21:25 (51)  39:06 (80)  39:38  
87.   Ossi Mustonen Tampereen Pyrintö  FIN  10:46:00   25:46 (96)  39:45 (84)  40:07  
88.   Aleksi Lammi Lapuan Virkiä  FIN  11:16:00   23:15 (78)  39:41 (82)  40:09  
89.   Janne Niskanen Vehkalahden Veikot  FIN  11:24:00   21:58 (56)  39:42 (83)  40:10  
90.   Sami Härkönen Oulun Tarmo  FIN  11:48:00   25:42 (95)  40:41 (85)  41:03  
91.   Taavi Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  10:42:00   23:59 (84)  40:43 (86)  41:06  
92.   Kimmo Kontio Kangasala SK  FIN  12:04:00   26:01 (99)  40:43 (86)  41:07  
93.   Otso Westerlund Koovee  FIN  11:38:00   24:37 (90)  41:05 (88)  41:31  
94.   Mikko Tervakangas Espoon Suunta  FIN  10:10:00   24:16 (88)  41:24 (89)  41:47  
95.   Ossi Järvinen Tampereen Pyrintö  FIN  11:26:00   24:24 (89)  41:31 (90)  41:58  
96.   Valtteri Kinnunen Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:30:00   27:42 (105)  41:50 (92)  42:13  
97.   Juho Mäki Rasti 88  FIN  10:18:00   27:01 (101)  41:49 (91)  42:16  
98.   Tiitus Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  11:56:00   25:52 (97)  42:06 (93)  42:30  
99.   Viljo Oripelto Hauhon Sisu  FIN  12:02:00   25:56 (98)  42:12 (94)  42:36  
100.   Arttu Vesterinen Tampereen Pyrintö  FIN  11:46:00   27:37 (104)  42:42 (95)  43:09  
101.   Antti Pasi Kymin Suunnistajat  FIN  11:42:00   25:10 (92)  43:06 (96)  43:29  
102.   Aaro Virtanen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:16:00   26:49 (100)  43:42 (98)  44:05  
103.   Eljas Talja OK77  FIN  10:20:00   27:32 (103)  43:45 (99)  44:06  
104.   Antti Kivikko Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:02:00   27:04 (102)  43:37 (97)  44:08  
105.   Jan Erik Naess Canada  14:00:00   30:34 (108)  44:59 (100)  45:22  
106.   Aleksi Pietikäinen Pihkaniskat  FIN  11:34:00   28:27 (106)  45:08 (101)  45:33  
107.   Aleks Hiidenhovi MS Parma  FIN  11:20:00   23:09 (75)  46:18 (102)  46:37  
108.   Markus Simonen Kalevan Rasti  FIN  10:58:00   30:55 (109)  46:52 (103)  47:16  
109.   Otso Marttila Kangasala SK  FIN  10:26:00   31:52 (111)  50:35 (104)  51:02  
110.   Niilo Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:34:00   31:23 (110)  51:49 (105)  52:10  
111.   Reetu Inkilä Keuruun Kisailijat  FIN  11:52:00   28:47 (107)  52:15 (106)  52:42  
   Iiro Kuusela Rastivarsat  FIN           ei läht.  
   Joose Nurmela Kokkolan Suunnistajat  FIN           ei läht.  
   Arttu Kaario Suunta Jyväskylä  FIN           ei läht.  
   Joni Hirvonen Rastivarsat  FIN           ei läht.  
   Benjamin Lamberg Espoon Suunta  FIN           ei läht.  
   Eerik Nurminen Tampereen Pyrintö  FIN           ei läht.  
   Joni Hemminki Rasti-Jussit  FIN           ei läht.  
   Mikko Pajukangas Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN           ei läht.  
   Antton Koivisto SK Uusi  FIN           ei läht.  
   Mikael Lindén Kouvolan Suunnistajat  FIN           ei läht.  
   Konsta Sipiläinen Suunta Jyväskylä  FIN           ei läht.  
   Olli Ojanaho Helsingin Suunnistajat  FIN           ei läht.  
   Samuli Saukkonen Pihkaniskat  FIN           ei läht.  
   Oskari Nummelin Turun Suunnistajat  FIN           ei läht.  
   Lauri Leirimaa Rastivarsat  FIN           ei läht.  
   Sakari Koivuniemi Tampereen Pyrintö  FIN  10:04:00         ei läht.  
   Kiri Huhtanen Tampereen Pyrintö  FIN  10:08:00         ei läht.  
   Konsta Puranen Tampereen Pyrintö  FIN  10:22:00         ei läht.  
   Juho Leonsaari Kangasala SK  FIN  10:56:00         ei läht.  
   Antti Väyrynen Kymin Suunnistajat  FIN  11:32:00         ei läht.  
   Vili Mustonen Tampereen Pyrintö  FIN  12:20:00         ei läht.  
   Janne Ovaska Vehkalahden Veikot  FIN  12:40:00         keskeytti  
   Ville Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  13:10:00         ei läht.  
   Niklas Heikkilä Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:16:00         ei läht.  
   Alvar Palmen Espoon Suunta  FIN  13:26:00         ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English