Lapponia-hiihto 11.-15.04.2016

60,km kokonaisuus 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
25,0 km
Väliaika
40,0 km
Väliaika
Loppuno
Maali
50.0 km
 
1.   Mikko Koutaniemi SKI-DOO Kolström  FIN  10:30:00   1:04:44.8 (5)  1:36:07.8 (5)  22:18.2 (2)  1:58:26.0  
2.   Lauri Vuorinen Team Peltonen  FIN  10:30:00      1:36:08.8 (7)  22:17.3 (1)  1:58:26.1  
3.   Kari Varis SKI-DOO Kolström  FIN  10:30:00   1:04:06.6 (1)  1:35:46.5 (3)  22:39.8 (4)  1:58:26.3  
4.   Vesa Kallio SKI-DOO Kolström  FIN  10:30:00   1:04:07.6 (3)  1:35:45.0 (2)  22:42.3 (5)  1:58:27.3  
5.   Juho Friman Team Sportia Äkäslompolo  FIN  10:30:00   1:04:45.1 (6)  1:36:08.3 (6)  22:20.6 (3)  1:58:28.9  
6.   Risto Uusivirta Kolström - Lynx  FIN  10:30:00   1:04:06.8 (2)  1:35:44.5 (1)  22:46.1 (6)  1:58:30.6  
7.   Morten Priks Team Sportia Äkäslompolo  EST  10:30:00   1:04:08.1 (4)  1:35:47.0 (4)  23:20.9 (8)  1:59:07.9  
8.   Kalev Ermits   EST  10:30:00   1:06:18.9 (10)  1:38:08.7 (11)  23:24.1 (9)  2:01:32.8  
9.   Markus Vuorela Muonio Ski College  FIN  10:30:00   1:06:15.9 (7)  1:38:07.7 (9)  23:25.2 (10)  2:01:32.9  
10.   Remi Lindholm Team Powerbar  FIN  10:30:00   1:06:16.4 (8)  1:38:06.7 (8)  23:26.8 (11)  2:01:33.5  
11.   Rene Zahkna   EST  10:30:00   1:06:20.5 (11)  1:38:09.2 (12)  23:29.2 (12)  2:01:38.4  
11.   Mikko Loukkaanhuhta Sormisen säätiö  FIN  10:30:00   1:06:16.6 (9)  1:38:08.2 (10)  23:30.2 (13)  2:01:38.4  
13.   Waltteri Vinkanharju   FIN  10:30:00   1:07:28.0 (15)  1:40:16.1 (15)  23:46.7 (17)  2:04:02.8  
14.   Joonas Sarkkinen High5  FIN  10:30:00   1:07:25.7 (13)  1:40:18.1 (18)  23:45.4 (16)  2:04:03.5  
15.   Esa Mursu Kolström - Lynx  FIN  10:30:00   1:07:25.2 (12)  1:40:14.5 (13)  23:51.7 (22)  2:04:06.2  
16.   Aleksi Parttimaa Muonio Ski College  FIN  10:30:00   1:08:06.2 (23)  1:40:19.1 (20)  23:47.6 (18)  2:04:06.7  
17.   Lauri Mannila Vuokatti-Ruka UA  FIN  10:30:00   1:08:03.2 (19)  1:40:17.0 (17)  23:50.2 (20)  2:04:07.2  
18.   Lauri Lepistö Team Peltonen  FIN  10:30:00   1:08:02.2 (18)  1:40:18.7 (19)  23:50.9 (21)  2:04:09.6  
19.   Niko Nättinen   FIN  10:30:00   1:08:05.9 (22)  1:40:21.2 (23)  23:49.5 (19)  2:04:10.7  
20.   Niko Husu Team Powerbar  FIN  10:30:00   1:08:03.7 (20)  1:40:20.6 (22)  24:00.4 (25)  2:04:21.0  
21.   Tero Seppälä Muonio Ski College  FIN  10:30:00   1:07:41.5 (17)  1:40:16.6 (16)  24:06.1 (26)  2:04:22.7  
22.   Janne Häkkinen Jämsänkosken Ilves  FIN  10:30:00   1:07:32.3 (16)  1:40:15.5 (14)  24:24.5 (33)  2:04:40.0  
23.   Kerttu Niskanen Vieremän Koitto  FIN  10:30:00   1:08:08.2 (24)  1:40:21.6 (24)  24:22.1 (32)  2:04:43.7  
24.   Juha Alm rovaniemen maratonhiihtäjät  FIN  10:30:00   1:07:27.8 (14)  1:40:20.1 (21)  24:35.5 (34)  2:04:55.6  
25.   Lauri Gummerus Team Peltonen  FIN  10:30:00   1:10:06.4 (30)  1:43:07.8 (30)  23:20.6 (7)  2:06:28.4  
26.   Santeri Erola   FIN  10:30:00   1:10:06.9 (31)  1:43:09.8 (33)  23:34.0 (14)  2:06:43.8  
27.   Matti Hakala   FIN  10:30:00   1:08:56.9 (25)  1:42:31.4 (26)  24:21.0 (30)  2:06:52.4  
28.   Lassi Vuorinen TERÄSPAALU.FI  FIN  10:30:00   1:10:04.9 (29)  1:43:08.8 (32)  23:44.8 (15)  2:06:53.6  
29.   Anssi Koirikivi   FIN  10:30:00   1:10:07.4 (32)  1:43:10.8 (34)  23:53.5 (24)  2:07:04.3  
30.   Tuukka Invenius Sormisen säätiö  FIN  10:30:00      1:43:08.3 (31)  24:40.8 (35)  2:07:49.1  
31.   Kari Mäki Jämsänkosken Ilves  FIN  10:30:00   1:08:57.9 (26)  1:42:31.9 (27)  25:24.9 (47)  2:07:56.8  
32.   Jussi Salo Lempäälän Kisa  FIN  10:30:00   1:09:23.3 (28)  1:42:59.3 (28)  25:17.1 (44)  2:08:16.4  
33.   Veli-Matti Niskanen Huoltoukot  FIN  10:30:00   1:08:05.6 (21)  1:41:21.4 (25)  27:06.6 (75)  2:08:28.0  
34.   Tuomas Grönman High5  FIN  10:30:00   1:09:22.8 (27)  1:43:07.2 (29)  25:48.2 (57)  2:08:55.4  
35.   Leo Rantahalvari TeamSompala  FIN  10:30:00   1:11:09.9 (34)  1:45:16.8 (37)  23:53.1 (23)  2:09:09.9  
36.   Antti Kartano IRP RAIVAUS OY  FIN  10:30:00      1:43:11.8 (35)  26:03.9 (60)  2:09:15.7  
37.   Jyri Takanen Koneurakointi Takanen  FIN  10:30:00   1:10:53.6 (33)  1:45:11.2 (36)  24:41.0 (36)  2:09:52.2  
38.   Juuso Mäkelä Japoyhtiöt Alajärvi  FIN  10:30:00   1:11:11.6 (36)  1:45:27.9 (41)  24:49.0 (37)  2:10:16.9  
39.   Hennariikka Rahkola Team Sportia Äkäslompolo  FIN  10:30:00   1:11:10.9 (35)  1:45:26.9 (40)  24:57.9 (41)  2:10:24.8  
40.   Tuomas Säily Iisalmen Visa  FIN  10:30:00   1:13:08.3 (50)  1:46:16.4 (50)  24:09.5 (27)  2:10:25.9  
41.   Aki Lehtinen Team Communike.fi  FIN  10:30:00   1:13:08.8 (51)  1:46:14.9 (49)  24:11.2 (28)  2:10:26.1  
42.   Juha Vähämetsä   FIN  10:30:00   1:12:59.8 (41)  1:46:14.4 (48)  24:14.1 (29)  2:10:28.5  
43.   Onni Rantahalvari TeamSompala  FIN  10:30:00   1:13:03.3 (45)  1:46:10.9 (43)  24:21.0 (30)  2:10:31.9  
44.   Joa Muotka Muonion Kiri Team 1  FIN  10:30:00   1:11:29.3 (38)  1:45:25.8 (39)  25:27.1 (48)  2:10:52.9  
45.   Kati Venäläinen Huoltoukot  FIN  10:30:00            2:10:54.9  
46.   Kalle Kauppinen Fenixvalaisimet.fi  FIN  10:30:00   1:11:28.3 (37)  1:45:24.8 (38)  25:32.5 (50)  2:10:57.3  
47.   Timo Truu Muonio Ski College Team Baltic  EST  10:30:00   1:13:06.8 (48)  1:46:17.4 (52)  24:49.2 (38)  2:11:06.6  
48.   Henri Lehtomaa Maken Fitness Center  FIN  10:30:00   1:13:01.3 (43)  1:46:12.9 (46)  24:54.1 (40)  2:11:07.0  
49.   Deivid Demkov Muonio Ski College Team Baltic  LTU  10:30:00   1:13:05.8 (47)  1:46:16.9 (51)  24:50.6 (39)  2:11:07.5  
50.   Henri Erkkilä Vantaan Hiihtoseura  FIN  10:30:00   1:13:00.8 (42)  1:46:13.8 (47)  25:03.7 (42)  2:11:17.5  
51.   Sami Orpana Maken Fitness Center  FIN  10:30:00   1:12:59.1 (40)  1:46:18.4 (53)  25:09.0 (43)  2:11:27.4  
52.   Verneri Poikonen TERÄSPAALU.FI  FIN  10:30:00   1:13:01.8 (44)  1:46:12.4 (45)  25:24.3 (45)  2:11:36.7  
52.   Roope Haapakangas Team Powerbar  FIN  10:30:00   1:13:04.3 (46)  1:46:11.9 (44)  25:24.8 (46)  2:11:36.7  
54.   Tuomas Harjula Keravan Urheilijat  FIN  10:30:00   1:12:58.9 (39)  1:46:10.4 (42)  26:08.2 (64)  2:12:18.6  
55.   Tomi Santasalo TeamSompala  FIN  10:30:00   1:13:07.3 (49)  1:48:24.6 (54)  25:47.6 (56)  2:14:12.2  
56.   Miklas Sorvari Rovaniemen Maraton Hiihtäjät  FIN  10:30:00   1:13:31.6 (52)  1:48:25.7 (55)  26:03.0 (59)  2:14:28.7  
57.   Juuso Kivilähde Noormarkun Nopsa  FIN  10:30:00   1:14:24.9 (56)  1:49:02.2 (61)  25:31.7 (49)  2:14:33.9  
58.   Vili Sormunen Sormisen säätiö  FIN  10:30:00   1:14:24.4 (55)  1:48:59.8 (57)  25:36.3 (54)  2:14:36.1  
59.   Hannu Kirstinä oulun hiihtoseura  FIN  10:30:00   1:14:23.8 (54)  1:49:01.2 (59)  25:35.9 (53)  2:14:37.1  
60.   Jonne Maunu   FIN  10:30:00   1:14:25.1 (57)  1:49:03.2 (62)  25:34.9 (52)  2:14:38.1  
61.   Stefan Schmucki Hopp Schwiiz! - Heija Sveitsi!  SUI  10:30:00   1:14:26.4 (58)  1:49:00.7 (58)  26:02.4 (58)  2:15:03.1  
62.   Esa Saarijärvi Perähikiän Pyrintö  FIN  10:30:00   1:14:22.9 (53)  1:48:58.7 (56)  26:04.8 (62)  2:15:03.5  
63.   Joni Freeman   FIN  10:30:00   1:14:26.9 (60)  1:49:01.7 (60)  26:05.0 (63)  2:15:06.7  
64.   Juho Kämäräinen Team Vision  FIN  10:30:00   1:14:26.5 (59)  1:49:05.3 (65)  26:04.6 (61)  2:15:09.9  
65.   Heli Heiskanen Kolström - Lynx  FIN  10:30:00   1:14:33.5 (61)  1:49:04.3 (63)  26:34.0 (68)  2:15:38.3  
66.   Simo Turunen RajaMatti  FIN  10:30:00   1:14:34.0 (62)  1:49:04.5 (64)  26:53.8 (72)  2:15:58.3  
67.   Janne Stenbäck PLP  FIN  10:30:00   1:16:40.4 (68)  1:51:39.0 (68)  25:34.4 (51)  2:17:13.4  
68.   Arto Pauna oulainen  FIN  10:30:00      1:51:36.1 (66)  26:26.0 (66)  2:18:02.1  
69.   Janne Tuomaala   FIN  10:30:00   1:16:32.8 (65)  1:51:43.1 (73)  26:30.8 (67)  2:18:13.9  
70.   Miikka Raivio Virtain Urheilijat / Pirkanmaan  FIN  10:30:00   1:16:33.8 (66)  1:51:41.6 (71)  26:44.0 (69)  2:18:25.6  
71.   Ilari Hirviniemi   FIN  10:30:00   1:16:35.8 (67)  1:51:38.5 (67)  26:48.6 (70)  2:18:27.1  
72.   Janne Orjasniemi Rovaniemen Maratonhiihtäjät  FIN  10:30:00   1:16:56.2 (69)  1:51:40.5 (70)  27:05.5 (73)  2:18:46.0  
73.   Jari Mäkinen   FIN  10:30:00   1:16:15.6 (64)  1:51:42.1 (72)  27:05.5 (73)  2:18:47.6  
74.   Petteri Arovainio Metsähallitus  FIN  10:30:00      1:51:40.1 (69)  27:20.7 (76)  2:19:00.8  
75.   Mika Ilmarinen Sininen Latu  FIN  10:30:00   1:17:28.0 (76)  1:52:55.1 (78)  27:28.4 (78)  2:20:23.5  
76.   Ari Säisä Vieremän Koitto  FIN  10:30:00   1:17:29.1 (77)  1:53:01.6 (82)  27:34.6 (79)  2:20:36.2  
77.   Tuomo Pesonen Keminmaa  FIN  10:30:00   1:17:13.3 (72)  1:52:56.1 (79)  27:50.6 (80)  2:20:46.7  
78.   Jarkko Kantola Team Vision  FIN  10:30:00   1:17:24.9 (75)  1:52:49.1 (76)  28:00.4 (85)  2:20:49.5  
79.   Tuomas Liikavainio Muonion Kiri 2  FIN  10:30:00   1:17:02.2 (70)  1:52:29.3 (75)  28:29.1 (91)  2:20:58.4  
80.   Mika Tohmola Muonion Kiri Team 1  FIN  10:30:00      1:52:56.6 (80)  28:09.4 (87)  2:21:06.0  
81.   Ilmo Pulkkinen Pihkaposket  FIN  10:30:00   1:17:12.3 (71)  1:52:53.1 (77)  28:31.1 (92)  2:21:24.2  
82.   Keijo Vehkakoski Jämsänkosken Ilves  FIN  10:30:00   1:18:37.8 (82)  1:54:36.5 (86)  26:52.3 (71)  2:21:28.8  
83.   Paavo Hakanen TERÄSPAALU.FI  FIN  10:30:00   1:17:13.9 (73)  1:52:58.6 (81)  28:42.2 (94)  2:21:40.8  
84.   Jani Ylisaukko-Oja Arctic Athletics Rovaniemi  FIN  10:30:00   1:17:52.8 (78)  1:55:57.4 (91)  25:47.5 (55)  2:21:44.9  
85.   Marko Halttunen Pennalanranta Oy  FIN  10:30:00   1:18:17.1 (79)  1:54:21.3 (84)  27:27.2 (77)  2:21:48.5  
86.   Ville Keränen Team Electrofit  FIN  10:30:00   1:17:24.4 (74)  1:53:11.7 (83)  28:54.2 (98)  2:22:05.9  
87.   Jukka Liuha Vuokatti Hiihto Team 25.-26.3.2  FIN  10:30:00   1:18:37.3 (81)  1:54:36.0 (85)  28:09.8 (88)  2:22:45.8  
88.   Juhani Timmerbacka Muonion Tunturi-Veikot  FIN  10:30:00   1:20:35.2 (87)  1:56:42.6 (92)  26:20.0 (65)  2:23:02.6  
89.   Jarmo Kuusitaipale Kontiolahden Urheilijat  FIN  10:30:00   1:18:35.2 (80)  1:55:10.1 (89)  28:02.3 (86)  2:23:12.4  
90.   Lauri Peltoniemi Sormisen säätiö  FIN  10:30:00   1:14:55.3 (63)  1:52:28.2 (74)  31:33.7 (176)  2:24:01.9  
91.   Matti Haavisto Huoltoukot  FIN  10:30:00   1:18:56.6 (85)  1:55:04.0 (88)  29:21.8 (105)  2:24:25.8  
92.   Hannu Haapamäki   FIN  10:30:00   1:18:38.3 (83)  1:55:03.0 (87)  29:28.4 (109)  2:24:31.4  
93.   Matti Vuollo   FIN  10:30:00   1:20:45.8 (88)  1:56:43.1 (93)  27:52.0 (82)  2:24:35.1  
94.   Tomi Savolainen Juoksija-lehti  FIN  10:30:00   1:18:58.1 (86)  1:56:45.6 (94)  27:56.2 (83)  2:24:41.8  
95.   Sami Lapinniemi Muonion Kiri 2  FIN  10:30:00   1:20:46.9 (89)  1:56:47.1 (95)  28:15.4 (89)  2:25:02.5  
96.   Sakari Alaoja Väinölän ja Kesärannan mökit  FIN  10:30:00   1:18:46.8 (84)  1:55:25.8 (90)  30:24.7 (137)  2:25:50.5  
97.   Juha Martikainen Vieremän Koitto  FIN  10:30:00   1:21:02.7 (93)  1:58:20.5 (98)  27:59.9 (84)  2:26:20.4  
98.   Juuso Hakala Kärkölä  FIN  10:30:00      1:57:49.5 (97)  29:10.1 (103)  2:26:59.6  
99.   Janne Karhu Team Vision  FIN  10:30:00   1:20:58.5 (91)  1:58:22.0 (99)  28:48.2 (96)  2:27:10.2  
100.   Juuso Heikkinen   FIN  10:30:00   1:20:59.0 (92)  1:58:22.6 (100)  28:54.3 (99)  2:27:16.9  
101.   René Guler   SUI  10:30:00   1:22:14.0 (94)  1:59:02.2 (101)  29:24.4 (107)  2:28:26.6  
102.   Juha Riihimäki   FIN  10:30:00   1:22:14.6 (95)  1:59:46.3 (102)  28:57.1 (100)  2:28:43.4  
103.   Marja Paatero   FIN  10:30:00   1:22:31.3 (98)  1:59:47.8 (103)  29:48.7 (118)  2:29:36.5  
104.   Jyrki M. Anttila Hämmeen armottomat lykkijät  FIN  10:30:00   1:22:24.1 (97)  1:59:59.9 (105)  29:54.3 (121)  2:29:54.2  
105.   Veli Alakastari   FIN  10:30:00   1:22:20.6 (96)  1:59:58.9 (104)  29:55.7 (122)  2:29:54.6  
106.   Mika Ojala   FIN  10:30:00   1:20:47.4 (90)  1:57:27.7 (96)  32:32.9 (205)  2:30:00.6  
107.   Marko Helminen   FIN  10:30:00      2:00:54.7 (110)  29:32.3 (110)  2:30:27.0  
108.   Jukka Sorvoja Video-Ville  FIN  10:30:00      2:00:50.7 (106)  29:39.0 (112)  2:30:29.7  
109.   Arttu Tahvanainen Joensuun Kataja  FIN  10:30:00   1:22:34.9 (101)  2:00:52.7 (108)  29:39.5 (113)  2:30:32.2  
110.   Jimmy Pikkarainen   SWE  10:30:00   1:22:31.8 (99)  2:00:51.6 (107)  29:47.1 (116)  2:30:38.7  
111.   Philippe Morel   FRA  10:30:00   1:22:32.3 (100)  2:00:53.2 (109)  29:53.2 (120)  2:30:46.4  
112.   Tommi Issakainen Muonion Kiri  FIN  10:30:00      2:00:55.7 (111)  30:06.4 (128)  2:31:02.1  
113.   Elisa Pelttari Hierontaykköset Ski Team  FIN  10:30:00   1:25:21.0 (110)  2:03:14.5 (118)  28:20.0 (90)  2:31:34.5  
114.   Riku Lehtonen Saarijärven Pullistus  FIN  10:30:00   1:23:40.7 (103)  2:02:25.0 (113)  29:22.8 (106)  2:31:47.8  
115.   Pauli Ranta Muonion Kiri 3  FIN  10:30:00   1:24:31.9 (105)  2:02:47.2 (115)  29:10.8 (104)  2:31:58.0  
116.   Timo Vartiainen   FIN  10:30:00   1:24:35.0 (106)  2:02:58.3 (117)  29:03.9 (102)  2:32:02.2  
117.   Emmi-Juulia Hirviniemi Pakilan Veto  FIN  10:30:00   1:22:43.9 (102)  2:02:23.9 (112)  29:48.1 (117)  2:32:12.0  
118.   Jani Jussila   FIN  10:30:00   1:24:04.6 (104)  2:02:46.2 (114)  29:56.3 (123)  2:32:42.5  
119.   Oula Mattila PLP  FIN  10:30:00   1:24:36.0 (108)  2:03:56.5 (125)  28:59.4 (101)  2:32:55.9  
120.   Timo Kannasvuo MT-V Muonio  FIN  10:30:00   1:24:35.5 (107)  2:02:56.3 (116)  30:19.3 (135)  2:33:15.6  
121.   Ari Kittilä Team Lapponia  FIN  10:30:00   1:25:40.8 (113)  2:03:15.5 (119)  30:04.6 (127)  2:33:20.1  
122.   Turo Terho   FIN  10:30:00   1:25:41.3 (114)  2:03:16.5 (121)  30:08.2 (129)  2:33:24.7  
123.   Mikko Rönkkö   FIN  10:30:00      2:03:17.0 (122)  30:13.0 (133)  2:33:30.0  
124.   Niklaus Zippert Hopp Schwiiz! - Heija Sveitsi!  SUI  10:30:00   1:25:44.8 (115)  2:03:48.9 (124)  30:11.7 (132)  2:34:00.6  
125.   Jarno Matarmaa   FIN  10:30:00   1:25:25.0 (112)  2:03:16.0 (120)  31:22.4 (168)  2:34:38.4  
126.   Turkka Raivio Virtain Urheilijat  FIN  10:30:00   1:24:37.5 (109)  2:03:34.7 (123)  31:06.6 (161)  2:34:41.3  
127.   Marko Ruokokoski Muonion Kiri 3  FIN  10:30:00   1:25:22.0 (111)  2:04:10.2 (126)  30:37.9 (142)  2:34:48.1  
128.   Martti Malinen Pihkaposket  FIN  10:30:00   1:26:46.2 (122)  2:05:10.1 (133)  29:43.5 (115)  2:34:53.6  
129.   Mira Holopainen Maken Fitness Center  FIN  10:30:00      2:05:06.5 (129)  30:00.4 (125)  2:35:06.9  
130.   Erika Jänkä Muonio Ski College  FIN  10:30:00   1:26:41.1 (118)  2:05:07.0 (130)  30:00.2 (124)  2:35:07.2  
131.   Selina Meier Ski club Klosters  SUI  10:30:00   1:25:48.9 (116)  2:04:55.4 (127)  30:13.9 (134)  2:35:09.3  
132.   Mika Kemi   FIN  10:30:00   1:26:43.7 (120)  2:05:05.5 (128)  30:09.8 (130)  2:35:15.3  
133.   Jari Siitonen OC Puisto  FIN  10:30:00   1:26:49.2 (123)  2:05:15.7 (134)  30:01.5 (126)  2:35:17.2  
134.   Arto Karjalainen   FIN  10:30:00   1:26:41.6 (119)  2:05:08.6 (131)  30:09.9 (131)  2:35:18.5  
135.   Mikko Turunen   FIN  10:30:00      2:06:45.6 (139)  28:42.3 (95)  2:35:27.9  
136.   Antti-Jussi Pylkkänen Keravan Urheilijat  FIN  10:30:00   1:27:17.1 (129)  2:06:12.2 (136)  29:38.6 (111)  2:35:50.8  
137.   Arto Kytölä Japoyhtiöt Alajärvi  FIN  10:30:00   1:27:16.1 (128)  2:06:13.1 (137)  29:49.3 (119)  2:36:02.4  
138.   Ari-Pekka Koivisto Rajan esikunta  FIN  10:30:00   1:26:45.1 (121)  2:05:09.1 (132)  31:18.6 (166)  2:36:27.7  
139.   Aapo Erkkilä Team Powerbar  FIN  10:30:00   1:26:56.3 (124)  2:09:09.5 (150)  27:50.6 (80)  2:37:00.1  
140.   Mikko Lahti Espoon Tapiot  FIN  10:30:00   1:27:10.1 (125)  2:06:13.6 (138)  31:04.2 (160)  2:37:17.8  
141.   Mikko Autti   FIN  10:30:00   1:26:34.0 (117)  2:05:19.3 (135)  32:08.5 (194)  2:37:27.8  
142.   Matias Salonen Sysmän Sisu Team Hapokkaat  FIN  10:30:00      2:06:46.0 (140)  31:13.3 (164)  2:37:59.3  
143.   Mika Saarinen Sysmän Sisu Team Hapokkaat  FIN  10:30:00   1:28:44.4 (136)  2:06:47.6 (141)  31:11.9 (163)  2:37:59.5  
144.   Marjut Turunen RajaMatti  FIN  10:30:00   1:27:13.1 (127)  2:07:25.3 (142)  30:41.5 (144)  2:38:06.8  
145.   Timo Korhonen Hankasalmen Hanka  FIN  10:30:00   1:30:20.7 (140)  2:09:37.6 (151)  28:31.6 (93)  2:38:09.2  
146.   Tuukka Taipale Suomen Pankin Urheiluseura  FIN  10:30:00   1:28:44.2 (135)  2:07:31.4 (145)  30:41.9 (146)  2:38:13.3  
147.   Adam Herd   AUS  10:30:00   1:28:47.3 (137)  2:07:35.6 (147)  30:44.9 (147)  2:38:20.5  
148.   Arimo Matarmaa Koney  FIN  10:30:00   1:28:39.1 (134)  2:07:30.4 (144)  31:30.4 (173)  2:39:00.8  
149.   Janne Kotaniemi Sportia Ylitornio  FIN  10:30:00   1:31:08.3 (141)  2:09:39.6 (153)  29:27.0 (108)  2:39:06.6  
150.   Joose Toivola FATMA  FIN  10:30:00   1:31:24.5 (145)  2:09:38.6 (152)  29:41.9 (114)  2:39:20.5  
151.   Erkki Oinaskallio   FIN  10:30:00   1:27:28.2 (131)  2:07:32.4 (146)  32:02.7 (190)  2:39:35.1  
152.   Ari Pajala   FIN  10:30:00   1:27:43.9 (132)  2:07:50.3 (148)  31:52.0 (186)  2:39:42.3  
153.   Mika Viinanen Simpeleen Urheilijat  FIN  10:30:00   1:27:17.3 (130)  2:07:27.3 (143)  32:21.8 (200)  2:39:49.1  
154.   Rasmus Vikström Sportia Ylitornio  FIN  10:30:00   1:28:22.0 (133)  2:09:06.5 (149)  32:03.6 (191)  2:41:10.1  
155.   Risto Ponkala PuKe  FIN  10:30:00   1:31:15.2 (144)  2:11:23.6 (160)  30:55.7 (154)  2:42:19.3  
156.   Martin Meyer Sandoz Conzept  FIN  10:30:00   1:30:17.6 (139)  2:11:28.2 (161)  30:55.3 (153)  2:42:23.5  
157.   Aki Vanne   FIN  10:30:00      2:10:20.2 (154)  32:08.6 (195)  2:42:28.8  
158.   Janne Muotka Muonion Kiri 4  FIN  10:30:00   1:31:15.0 (143)  2:11:23.1 (159)  31:09.0 (162)  2:42:32.1  
159.   Markus Ronkainen Auran möykyt  FIN  10:30:00      2:11:22.1 (158)  31:19.8 (167)  2:42:41.9  
160.   Mikko Koivukangas Oulu  FIN  10:30:00   1:29:45.1 (138)  2:10:52.6 (156)  31:55.5 (187)  2:42:48.1  
161.   Kirill Kovalko   RUS  10:30:00   1:31:14.5 (142)  2:11:21.5 (157)  31:37.5 (177)  2:42:59.0  
162.   Mikael Olsson Kuttainen if  SWE  10:30:00   1:34:05.3 (163)  2:12:54.4 (171)  30:51.5 (150)  2:43:45.9  
163.   Antti Hänninen Haapaveden urheilijat  FIN  10:30:00   1:34:01.2 (162)  2:12:53.4 (170)  31:00.4 (157)  2:43:53.8  
164.   Risto Haverinen   FIN  10:30:00      2:13:58.1 (177)  30:26.4 (139)  2:44:24.5  
165.   Nina Mäki Jämsänkosken Ilves  FIN  10:30:00   1:33:14.6 (151)  2:13:57.5 (176)  30:27.9 (140)  2:44:25.4  
166.   Jari Makkonen Muonion Kiri 4  FIN  10:30:00   1:32:58.4 (149)  2:12:47.3 (163)  31:40.7 (180)  2:44:28.0  
167.   Antti Väkevä Karsu.fi  FIN  10:30:00      2:14:07.6 (178)  30:21.5 (136)  2:44:29.1  
168.   Jani Vestenius Takajärven Tykittäjät  FIN  10:30:00   1:33:16.4 (154)  2:12:48.3 (164)  31:42.1 (182)  2:44:30.4  
169.   Jari Kivakka Takajärven Tykittäjät  FIN  10:30:00   1:33:18.2 (155)  2:12:48.8 (165)  31:42.1 (182)  2:44:30.9  
170.   Lauri Säippä   FIN  10:30:00   1:33:24.9 (157)  2:12:50.9 (167)  31:40.3 (179)  2:44:31.2  
171.   Grond Reto   SUI  10:30:00   1:33:15.6 (152)  2:12:49.8 (166)  31:41.9 (181)  2:44:31.7  
172.   Pekka Nieminen Tuonelan Maraton Hiihtäjät  FIN  10:30:00   1:33:16.1 (153)  2:12:52.4 (169)  31:39.9 (178)  2:44:32.3  
173.   Timo Hellberg Kirjakkalan Alku  FIN  10:30:00   1:33:33.9 (159)  2:12:51.8 (168)  31:58.1 (189)  2:44:49.9  
174.   Petri Ikävalko kestävyysurheilu.fi  FIN  10:30:00   1:27:11.0 (126)  2:10:22.8 (155)  34:27.5 (248)  2:44:50.3  
175.   Lassi Vitikka Pirttiselän Karhut  FIN  10:30:00      2:14:11.7 (179)  30:52.6 (151)  2:45:04.3  
176.   Harri Leppihalme Ikaalinen  FIN  10:30:00   1:34:18.4 (165)  2:13:20.2 (173)  32:25.8 (201)  2:45:46.0  
177.   Jouko Peipinen Hämmeen armottomat lykkijät  FIN  10:30:00   1:31:24.7 (146)  2:12:17.4 (162)  33:47.3 (233)  2:46:04.7  
178.   Reijo Huhtinen   SWE  10:30:00   1:32:09.2 (147)  2:13:44.9 (175)  33:01.5 (214)  2:46:46.4  
179.   Joona Eskelinen   FIN  10:30:00   1:33:43.0 (160)  2:14:56.8 (181)  32:09.3 (196)  2:47:06.1  
180.   Merle Soppela   FIN  10:30:00   1:34:42.2 (169)  2:15:43.9 (182)  31:27.4 (171)  2:47:11.3  
181.   Erik Kirikmäe   EST  10:30:00   1:35:01.2 (170)  2:15:52.7 (184)  31:23.1 (169)  2:47:15.8  
182.   Mikko Virtanen Sysmän Sisu Team Hapokkaat  FIN  10:30:00   1:36:24.0 (174)  2:16:56.2 (194)  30:26.0 (138)  2:47:22.2  
183.   Markku Nikki Sysmän Sisu  FIN  10:30:00   1:37:05.5 (180)  2:16:55.1 (193)  30:53.4 (152)  2:47:48.5  
184.   Teemu Antikainen   FIN  10:30:00      2:13:14.1 (172)  34:37.1 (252)  2:47:51.2  
185.   Timo Salonen Sysmän Sisu  FIN  10:30:00      2:16:45.0 (191)  31:13.8 (165)  2:47:58.8  
186.   Matti Kuosmanen   FIN  10:30:00   1:36:25.5 (175)  2:17:04.3 (195)  31:00.5 (158)  2:48:04.8  
187.   Usko Juntunen Iisalmen Visa  FIN  10:30:00      2:17:07.9 (197)  30:57.8 (155)  2:48:05.7  
188.   Riku Tuuha Wuoksen Juoksu  FIN  10:30:00   1:36:58.9 (179)  2:17:21.0 (198)  30:47.3 (149)  2:48:08.3  
189.   Juha Lampinen Sysmän Sisu Team Hapokkaat  FIN  10:30:00   1:35:25.7 (171)  2:16:45.5 (192)  31:25.8 (170)  2:48:11.3  
190.   Urs Fassbind   SUI  10:30:00   1:33:14.1 (150)  2:13:27.8 (174)  34:45.1 (255)  2:48:12.9  
191.   Tytti Pelkonen Hämmeen armottomat lykkijät  FIN  10:30:00   1:34:14.4 (164)  2:16:21.8 (187)  32:11.1 (198)  2:48:32.9  
192.   Juha Tolonen Hankasalmen Hanka  FIN  10:30:00   1:32:56.8 (148)  2:14:54.8 (180)  33:42.5 (231)  2:48:37.3  
193.   Harri Juntunen Ruhtinan Urheilijat  FIN  10:30:00   1:40:44.5 (201)  2:20:00.2 (209)  28:48.8 (97)  2:48:49.0  
194.   Leena Aalto   FIN  10:30:00   1:34:41.2 (168)  2:16:10.7 (185)  32:58.5 (212)  2:49:09.2  
195.   Hanna-Reetta Rahko   FIN  10:30:00      2:18:37.8 (201)  30:37.4 (141)  2:49:15.2  
196.   Heikki Kangas Tuonelan Maraton Hiihtäjät  FIN  10:30:00   1:33:24.8 (156)  2:15:45.4 (183)  33:46.9 (232)  2:49:32.3  
197.   Dmitry Shapochkin   RUS  10:30:00   1:33:33.4 (158)  2:16:20.3 (186)  33:31.6 (227)  2:49:51.9  
198.   Ari Matkaselkä urheilujakone.fi  FIN  10:30:00   1:34:40.7 (167)  2:16:36.4 (190)  33:36.0 (229)  2:50:12.4  
199.   Heini Deppeler   SUI  10:30:00   1:34:39.2 (166)  2:16:26.9 (188)  33:47.3 (233)  2:50:14.2  
200.   J-F Maion Team Communike.fi  FIN  10:30:00   1:33:59.3 (161)  2:16:32.4 (189)  33:57.5 (238)  2:50:29.9  
201.   Tero Parikka   FIN  10:30:00   1:36:23.5 (173)  2:17:05.8 (196)  33:24.8 (222)  2:50:30.6  
202.   Henri Välilä   FIN  10:30:00   1:37:50.6 (185)  2:18:36.3 (200)  31:57.3 (188)  2:50:33.6  
203.   Reijo Jylhä Team Lapponia  FIN  10:30:00   1:37:13.1 (182)  2:18:28.2 (199)  32:27.6 (203)  2:50:55.8  
204.   Mervi Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka  FIN  10:30:00   1:35:37.9 (172)  2:18:42.8 (202)  32:25.9 (202)  2:51:08.7  
205.   Mika Kuure Sportia Ylitornio  FIN  10:30:00      2:19:20.1 (205)  31:49.6 (185)  2:51:09.7  
206.   Mikko Taponen Nummela  FIN  10:30:00   1:38:50.3 (195)  2:20:44.0 (214)  30:45.0 (148)  2:51:29.0  
207.   Esko Kariniemi   FIN  10:30:00   1:38:33.3 (192)  2:20:06.4 (211)  31:43.0 (184)  2:51:49.4  
208.   Kari Rajala   FIN  10:30:00   1:38:19.5 (190)  2:19:32.2 (207)  32:29.3 (204)  2:52:01.5  
209.   Anu Junnila Passion Adventure  FIN  10:30:00   1:38:32.2 (191)  2:19:42.9 (208)  33:03.9 (216)  2:52:46.8  
210.   Juhani Krankka Pöheikon Liuku2  FIN  10:30:00   1:37:55.7 (186)  2:20:06.9 (212)  32:40.9 (206)  2:52:47.8  
211.   Heikki Ulmanen Tampereen Palokunnan Urheilijat  FIN  10:30:00   1:41:33.6 (207)  2:22:25.4 (225)  30:39.8 (143)  2:53:05.2  
212.   Antti Saarinen   FIN  10:30:00   1:41:35.1 (208)  2:22:24.4 (224)  30:41.6 (145)  2:53:06.0  
213.   Maaret Mattila PLP  FIN  10:30:00   1:38:52.4 (196)  2:21:44.3 (219)  31:31.4 (174)  2:53:15.7  
214.   Eero Hietanen Team Lapponia  FIN  10:30:00            2:53:18.7  
215.   Oiva Mursu   FIN  10:30:00   1:36:49.9 (178)  2:19:28.1 (206)  33:53.7 (237)  2:53:21.8  
216.   Jukka Rajanen Takajärven Tykittäjät  FIN  10:30:00   1:36:45.7 (177)  2:19:19.5 (204)  34:02.7 (242)  2:53:22.2  
217.   Suvi Seipäjärvi Muonion Kiri  FIN  10:30:00   1:37:09.1 (181)  2:20:02.3 (210)  33:20.4 (221)  2:53:22.7  
218.   Heidi Korva Team Communike.fi  FIN  10:30:00   1:36:29.6 (176)  2:19:18.0 (203)  34:05.4 (243)  2:53:23.4  
219.   Katri Kynkäänniemi Team Kolibrit  FIN  10:30:00   1:39:10.1 (197)  2:22:06.2 (222)  31:28.6 (172)  2:53:34.8  
220.   Piia Siitonen Jyväskylä    10:30:00   1:37:35.4 (183)  2:21:41.2 (218)  32:07.9 (193)  2:53:49.1  
221.   Mikko Kaikkonen Kainuun Kylä  FIN  10:30:00   1:37:59.3 (187)  2:20:50.1 (215)  33:01.6 (215)  2:53:51.7  
222.   Asko Räikkä A-Katsastus  FIN  10:30:00   1:38:49.3 (194)  2:20:51.1 (216)  33:07.2 (217)  2:53:58.3  
223.   Simo Hirvimäki   FIN  10:30:00      2:21:33.1 (217)  32:57.1 (211)  2:54:30.2  
224.   Peter Holenweg Sandoz Concept  SUI  10:30:00   1:37:49.6 (184)  2:22:18.3 (223)  32:50.7 (210)  2:55:09.0  
225.   Veijo Turunen   FIN  10:30:00   1:38:34.8 (193)  2:20:37.0 (213)  34:45.8 (258)  2:55:22.8  
226.   Tuomas Helistö   FIN  10:30:00   1:41:32.6 (205)  2:24:36.1 (231)  31:00.7 (159)  2:55:36.8  
227.   Jan Donner   FIN  10:30:00   1:41:31.1 (204)  2:24:37.6 (233)  31:00.1 (156)  2:55:37.7  
228.   Aleksi Kärkkäinen   FIN  10:30:00   1:38:17.5 (188)  2:21:47.3 (220)  34:00.5 (239)  2:55:47.8  
229.   Onni Tiiperi Kiviranta  FIN  10:30:00   1:38:18.0 (189)  2:21:53.4 (221)  34:22.9 (247)  2:56:16.3  
230.   Ari Leppänen Polvijärven vauhti  FIN  10:30:00   1:41:19.9 (203)  2:23:21.2 (227)  33:12.7 (220)  2:56:33.9  
231.   Ritva Heikkala Auran möykyt  FIN  10:30:00   1:39:21.8 (198)  2:23:44.9 (229)  32:58.8 (213)  2:56:43.7  
232.   Aki Viitanen Tampereen Voimanostajat ry.  FIN  10:30:00   1:41:45.8 (209)  2:24:37.1 (232)  32:07.6 (192)  2:56:44.7  
233.   Janne Saavalainen   FIN  10:30:00   1:43:20.6 (221)  2:24:53.3 (234)  32:09.8 (197)  2:57:03.1  
234.   Pekka Mauno Hierontaykköset Ski team  FIN  10:30:00   1:41:04.7 (202)  2:23:36.4 (228)  33:27.6 (224)  2:57:04.0  
235.   Juha Rantala   FIN  10:30:00   1:39:44.6 (199)  2:23:09.1 (226)  34:18.1 (246)  2:57:27.2  
236.   Lasse Lahtela Hierontaykköset Ski team  FIN  10:30:00   1:43:17.6 (218)  2:26:10.3 (239)  31:31.9 (175)  2:57:42.2  
237.   Kai Huuhka   FIN  10:30:00   1:43:01.9 (214)  2:25:29.8 (235)  32:46.3 (208)  2:58:16.1  
238.   Eveliina Hirvonen KarSu  FIN  10:30:00   1:43:51.0 (223)  2:26:13.3 (240)  32:15.7 (199)  2:58:29.0  
239.   Juuso Holstein Lapland Hotels  FIN  10:30:00   1:42:02.2 (211)  2:25:54.1 (237)  33:36.1 (230)  2:59:30.2  
240.   Seppo Tuomisto Kyrös-Rasti  FIN  10:30:00   1:43:03.4 (216)  2:26:27.0 (243)  33:07.3 (218)  2:59:34.3  
241.   Marina Ivanova SK Vuoksi  RUS  10:30:00   1:42:02.0 (210)  2:26:09.3 (238)  33:27.7 (225)  2:59:37.0  
242.   Jukka Pietarila Pöheikon Liuku1  FIN  10:30:00   1:41:33.1 (206)  2:25:30.8 (236)  34:09.0 (244)  2:59:39.8  
243.   Juha Kerojoki Pöheikon Liuku1  FIN  10:30:00   1:40:14.1 (200)  2:24:34.6 (230)  35:39.5 (279)  3:00:14.1  
244.   Eero Lampela Tuonelan Maraton Hiihtäjät  FIN  10:30:00   1:43:20.1 (220)  2:26:15.8 (241)  34:37.8 (253)  3:00:53.6  
245.   Katja Matkaselkä urheilujakone.fi  FIN  10:30:00      2:26:25.6 (242)  35:13.9 (270)  3:01:39.5  
246.   Tanja Kangosjärvi Muonion Kiri Team 1  FIN  10:30:00   1:42:11.2 (212)  2:26:43.6 (244)  35:20.0 (274)  3:02:03.6  
247.   Mikko Hyvärinen Tuonelan Maraton Hiihtäjät  FIN  10:30:00   1:43:19.6 (219)  2:26:44.7 (245)  35:56.9 (290)  3:02:41.6  
248.   Olli Tiirola Pöheikon Liuku1  FIN  10:30:00   1:43:03.9 (217)  2:27:51.1 (246)  35:16.8 (272)  3:03:07.9  
249.   Kimmo Alajeesiö   FIN  10:30:00   1:44:43.6 (227)  2:28:42.3 (249)  34:30.1 (249)  3:03:12.4  
250.   Jukka Hasu   FIN  10:30:00   1:43:46.9 (222)  2:28:40.8 (248)  34:45.7 (257)  3:03:26.5  
251.   Harri Kuisma   FIN  10:30:00   1:44:32.0 (225)  2:28:57.0 (250)  34:31.4 (251)  3:03:28.4  
252.   Olli Mäkelä   FIN  10:30:00   1:45:03.8 (230)  2:29:42.0 (252)  34:57.4 (262)  3:04:39.4  
253.   Arto Maunu Takajärven Tykittäjät  FIN  10:30:00   1:45:05.4 (231)  2:29:02.5 (251)  35:53.1 (287)  3:04:55.6  
254.   Romain Petroff CORPS  FRA  10:30:00   1:42:31.4 (213)  2:28:37.2 (247)  36:24.5 (298)  3:05:01.7  
255.   Tuomo Niskanen   FIN  10:30:00   1:46:59.3 (242)  2:31:24.3 (259)  34:02.3 (241)  3:05:26.6  
256.   Eero Moilanen Team Vision  FIN  10:30:00      2:29:56.6 (254)  35:45.8 (282)  3:05:42.4  
257.   Ari Niittymäki KYY  FIN  10:30:00   1:46:50.7 (241)  2:30:14.3 (257)  35:28.4 (275)  3:05:42.7  
258.   Esa Vuorio Sysmän Sisu  FIN  10:30:00   1:44:35.5 (226)  2:30:02.2 (255)  35:42.3 (281)  3:05:44.5  
259.   Vilho Varonen   FIN  10:30:00   1:47:34.2 (245)  2:32:45.6 (268)  33:35.9 (228)  3:06:21.5  
260.   Markku Laamanen Järvenpää  FIN  10:30:00   1:48:50.7 (249)  2:32:18.6 (267)  34:10.6 (245)  3:06:29.2  
261.   Armin Podtschaske Langdorf  GER  10:30:00   1:44:52.7 (229)  2:31:38.4 (261)  34:56.4 (261)  3:06:34.8  
261.   Simone Kagerbauer   GER  10:30:00   1:44:51.2 (228)  2:31:35.4 (260)  34:59.4 (264)  3:06:34.8  
263.   Régis Jourdan Sandoz Concept  FRA  10:30:00   1:48:26.9 (248)  2:33:14.4 (270)  33:30.6 (226)  3:06:45.0  
264.   Jyrki Tiainen oulu  FIN  10:30:00   1:46:44.2 (239)  2:31:45.0 (263)  35:17.3 (273)  3:07:02.3  
265.   Jouko Liinamaa   FIN  10:30:00   1:43:02.4 (215)  2:30:12.3 (256)  36:51.8 (303)  3:07:04.1  
266.   Mervi Päätalo Imatran urheilijat  FIN  10:30:00   1:46:46.7 (240)  2:32:05.9 (264)  35:13.4 (269)  3:07:19.3  
267.   Sakari Järvelä Iin Urheilijat  FIN  10:30:00   1:46:01.7 (232)  2:29:53.6 (253)  37:30.0 (305)  3:07:23.6  
268.   Boris Petroff Biathlon ski club Montesson  FRA  10:30:00   1:46:03.2 (233)  2:31:43.6 (262)  35:53.6 (288)  3:07:37.2  
269.   Sanna Elevaara   FIN  10:30:00   1:46:42.6 (238)  2:32:17.0 (266)  35:33.0 (277)  3:07:50.0  
270.   Piia Kokko Antimarathon Tours  FIN  10:30:00   1:46:36.6 (234)  2:32:08.4 (265)  35:51.2 (285)  3:07:59.6  
271.   Glenn Asplund Soppero SF  SWE  10:30:00   1:47:55.9 (247)  2:33:58.9 (273)  34:45.4 (256)  3:08:44.3  
272.   Paavo Niskanen   FIN  10:30:00   1:47:23.1 (244)  2:33:57.5 (272)  35:03.9 (265)  3:09:01.4  
273.   Virpi Suuronen Muonion Kiri  FIN  10:30:00   1:46:38.2 (235)  2:33:12.3 (269)  36:23.4 (297)  3:09:35.7  
274.   Lauri Laine Urjala  FIN  10:30:00   1:44:08.7 (224)  2:31:18.2 (258)  39:03.2 (323)  3:10:21.4  
275.   Arto Moisanen Pöheikon Liuku2  FIN  10:30:00   1:47:22.1 (243)  2:33:56.9 (271)  36:26.6 (299)  3:10:23.5  
276.   Tusse Tallberg   FIN  10:30:00   1:49:55.1 (254)  2:34:44.0 (275)  36:00.0 (291)  3:10:44.0  
277.   Claudia Kraft   SUI  10:30:00   1:46:41.1 (236)  2:34:33.9 (274)  36:16.1 (295)  3:10:50.0  
278.   Harald Kraft   SUI  10:30:00   1:46:41.6 (237)        3:10:51.1  
279.   Satu Salokannel Halikon Hakoniskat  FIN  10:30:00      2:36:05.4 (277)  35:04.0 (266)  3:11:09.4  
280.   Pentti Reponiemi M T-V  FIN  10:30:00   1:50:01.6 (255)  2:36:22.0 (281)  34:47.7 (260)  3:11:09.7  
281.   Markku Reponiemi Muonion Kiri 4  FIN  10:30:00   1:50:03.6 (256)  2:36:25.1 (282)  34:44.8 (254)  3:11:09.9  
282.   Klaus Uusipaasto Jämin Jänne  FIN  10:30:00   1:50:24.4 (260)  2:36:06.4 (278)  35:16.5 (271)  3:11:22.9  
283.   Veikko Turunpää Riihimäen Kiista-Veikot  FIN  10:30:00   1:52:23.5 (264)  2:38:26.7 (290)  33:12.5 (219)  3:11:39.2  
284.   Pauliina Kulha Sirkka  FIN  10:30:00   1:50:23.4 (258)  2:36:04.4 (276)  35:50.6 (284)  3:11:55.0  
285.   Janne Järviö Sysmän Sisu  FIN  10:30:00   1:54:43.5 (270)  2:39:35.6 (294)  32:42.2 (207)  3:12:17.8  
286.   Aimo Hassinen   FIN  10:30:00   1:49:00.9 (251)  2:36:26.6 (283)  35:53.8 (289)  3:12:20.4  
287.   Johanna Tervo Rajamäen Rykmentti  NOR  10:30:00   1:50:23.5 (259)  2:37:52.8 (287)  34:30.2 (250)  3:12:23.0  
288.   Artti Antila   FIN  10:30:00   1:50:38.5 (262)  2:36:37.8 (284)  35:48.4 (283)  3:12:26.2  
289.   Jukka Romppainen Kadonneen Kunnon Metsästäjät  FIN  10:30:00   1:49:50.1 (253)  2:36:14.5 (279)  36:15.4 (294)  3:12:29.9  
290.   Raimo Saattonen Elimäen Vauhti  FIN  10:30:00   1:50:18.8 (257)  2:36:19.5 (280)  36:12.2 (293)  3:12:31.7  
291.   Jari Marjoniemi   FIN  10:30:00   1:54:28.4 (266)  2:39:32.5 (292)  33:49.2 (236)  3:13:21.7  
292.   Olavi Salomaa   FIN  10:30:00   1:54:29.4 (267)  2:39:33.6 (293)  33:48.6 (235)  3:13:22.2  
293.   José Ignacio Cembellín   SPA  10:30:00   1:47:47.4 (246)  2:38:28.1 (291)  35:07.2 (267)  3:13:35.3  
294.   Heikki Hursti Ruovesi  FIN  10:30:00   1:54:44.5 (271)  2:39:37.1 (295)  34:02.1 (240)  3:13:39.2  
295.   Leena Peltonen   FIN  10:30:00   1:49:34.3 (252)  2:38:07.4 (288)  36:42.6 (301)  3:14:50.0  
296.   Mia Miettinen   FIN  10:30:00   1:50:48.7 (263)  2:36:44.3 (285)  38:06.1 (316)  3:14:50.4  
297.   Vesa Jäntti   FIN  10:30:00   1:50:33.5 (261)  2:36:45.9 (286)  38:48.1 (320)  3:15:34.0  
298.   Pentti Rautio Pyyra  FIN  10:30:00   1:55:10.4 (272)  2:41:13.3 (297)  35:30.7 (276)  3:16:44.0  
299.   Mikko Hatakka   FIN  10:30:00   1:57:04.0 (277)  2:42:10.4 (299)  35:07.5 (268)  3:17:17.9  
300.   Niina Närhi Puumalan Hiihtäjät  FIN  10:30:00      2:41:50.7 (298)  36:20.4 (296)  3:18:11.1  
301.   Antti Piiparinen Hostel Cafe Koti  FIN  10:30:00   1:59:42.7 (290)  2:45:26.6 (309)  32:46.5 (209)  3:18:13.1  
302.   Urh Sivonen   FIN  10:30:00   1:48:50.9 (250)  2:38:14.0 (289)  40:01.5 (340)  3:18:15.5  
303.   Olli Ristimäki   FIN  10:30:00   1:53:38.7 (265)  2:40:50.0 (296)  37:53.1 (310)  3:18:43.1  
304.   Kari Kokko   FIN  10:30:00   1:58:03.2 (283)  2:44:31.4 (306)  35:39.0 (278)  3:20:10.4  
305.   Jarmo Airosalo   FIN  10:30:00   2:00:32.7 (294)  2:48:01.0 (319)  33:26.4 (223)  3:21:27.4  
306.   Jarkko Veijalainen 3 STEP IT  FIN  10:30:00   1:57:02.5 (276)  2:43:41.0 (303)  37:47.3 (309)  3:21:28.3  
307.   Jukka Leppänen   FIN  10:30:00   1:57:33.4 (278)  2:43:25.8 (302)  38:22.0 (317)  3:21:47.8  
308.   Ossi Jäntti   FIN  10:30:00   1:54:42.6 (269)  2:42:27.6 (300)  39:49.2 (333)  3:22:16.8  
309.   Peter Stein Stone solo  GER  10:30:00   1:54:30.5 (268)  2:42:55.0 (301)  39:25.9 (326)  3:22:20.9  
310.   Mikko Niilo-Rämä   FIN  10:30:00   1:56:59.9 (275)  2:44:27.8 (305)  38:52.9 (322)  3:23:20.7  
311.   Anna Slunga-Tallberg   FIN  10:30:00   2:00:46.1 (296)  2:47:20.6 (318)  36:04.7 (292)  3:23:25.3  
312.   Kirsi Saarela Team Invest  FIN  10:30:00   1:59:30.5 (289)  2:46:05.1 (311)  37:33.1 (306)  3:23:38.2  
313.   Anne Staeves LT Schlurfschritt  GER  10:30:00   1:56:03.2 (273)  2:46:36.5 (312)  37:43.8 (308)  3:24:20.3  
314.   Markku Oikarinen   FIN  10:30:00      2:45:24.6 (308)  39:08.7 (324)  3:24:33.3  
315.   Sami Hautaniemi   FIN  10:30:00   1:57:56.6 (281)  2:46:46.6 (315)  37:56.9 (311)  3:24:43.5  
316.   Teppo Rantanen Janakkala  FIN  10:30:00   1:58:01.2 (282)  2:46:45.1 (314)  38:05.8 (315)  3:24:50.9  
317.   Vesa Niskanen   FIN  10:30:00   2:00:16.4 (293)  2:46:49.7 (316)  38:02.6 (312)  3:24:52.3  
318.   Hannu Kyllönen   FIN  10:30:00   1:57:47.0 (279)  2:46:37.5 (313)  38:24.9 (318)  3:25:02.4  
319.   Henna Laine VM&H Team  FIN  10:30:00   2:03:26.5 (311)  2:50:23.4 (323)  34:47.2 (259)  3:25:10.6  
320.   Antero Mölläri   FIN  10:30:00   1:59:57.5 (291)  2:48:45.2 (320)  36:34.4 (300)  3:25:19.6  
321.   Veera Salminen Haukiputaan Veikot  FIN  10:30:00   2:03:27.5 (312)  2:50:22.4 (322)  34:58.0 (263)  3:25:20.4  
322.   Heli Mäkelä Alavuuden Urheilijat  FIN  10:30:00   1:56:58.0 (274)  2:45:24.1 (307)  39:57.4 (336)  3:25:21.5  
323.   Jose Luis Llorente   SPA  10:30:00      2:44:04.7 (304)  41:23.8 (351)  3:25:28.5  
324.   Arvo Musikka AskistonMusikat  FIN  10:30:00   1:58:58.0 (286)  2:47:12.0 (317)  39:13.0 (325)  3:26:25.0  
325.   Köbi Grob   SUI  10:30:00   1:57:51.6 (280)  2:45:47.4 (310)  40:45.2 (344)  3:26:32.6  
326.   Anne Paadar   FIN  10:30:00   2:01:48.8 (299)  2:50:30.5 (325)  37:40.1 (307)  3:28:10.6  
327.   Anna-Maija Voutilainen   FIN  10:30:00   2:00:00.6 (292)  2:50:26.0 (324)  38:04.9 (314)  3:28:30.9  
328.   Antti Harmava   FIN  10:30:00   2:03:36.7 (318)  2:53:12.5 (335)  35:40.2 (280)  3:28:52.7  
329.   Kati Rönkkö   FIN  10:30:00   2:03:19.0 (307)  2:53:11.5 (334)  35:52.9 (286)  3:29:04.4  
330.   Reijo Naalisvaara 1951  FIN  10:30:00   1:58:38.2 (285)  2:52:00.6 (329)  38:41.9 (319)  3:30:42.5  
331.   Veli-Markku Laine VM&H Team  FIN  10:30:00   2:03:18.5 (306)  2:51:18.6 (326)  39:33.8 (328)  3:30:52.4  
332.   Mika Jäkälä THS 200  FIN  10:30:00   1:58:13.3 (284)  2:50:11.3 (321)  40:48.2 (345)  3:30:59.5  
333.   Jukka Tuikka Lestijärven Kiisto  FIN  10:30:00   2:00:55.5 (297)  2:51:49.0 (327)  40:24.3 (342)  3:32:13.3  
334.   Tiia Rauhala Muonion Kiri  FIN  10:30:00   1:59:22.8 (287)  2:51:50.0 (328)  40:23.6 (341)  3:32:13.6  
335.   Kari Tunturi   FIN  10:30:00   2:03:34.1 (317)  2:52:54.4 (332)  39:58.7 (338)  3:32:53.1  
336.   Jussi Kärkkäinen Team Lapponia  FIN  10:30:00   2:02:29.8 (302)  2:52:01.7 (330)  40:54.2 (347)  3:32:55.9  
337.   Jarmo Juntura Team Lapponia  FIN  10:30:00   2:01:47.5 (298)  2:52:02.7 (331)  40:53.7 (346)  3:32:56.4  
338.   Ville Leskinen   FIN  10:30:00   2:03:39.8 (319)  2:53:29.2 (336)  39:27.8 (327)  3:32:57.0  
339.   Erika Frey Santoz Concept  FIN  10:30:00   1:59:30.0 (288)  2:53:03.4 (333)  41:33.4 (353)  3:34:36.8  
340.   Jussi Koski koski consulting oy  FIN  10:30:00   2:03:22.5 (309)  2:54:58.5 (338)  39:58.5 (337)  3:34:57.0  
341.   Esa Sainio NSP-SÄHKÖPALVELU OY  FIN  10:30:00   2:03:21.5 (308)  2:54:57.5 (337)  39:59.9 (339)  3:34:57.4  
342.   Hannele Kinnunen   FIN  10:30:00   2:01:57.6 (300)  2:58:34.6 (350)  36:48.7 (302)  3:35:23.3  
343.   Jari Hiltunen   FIN  10:30:00   2:02:57.8 (303)  2:56:14.5 (342)  39:46.4 (331)  3:36:00.9  
344.   Anne Haatio   FIN  10:30:00   2:02:59.2 (304)  2:56:16.5 (343)  39:44.6 (330)  3:36:01.1  
345.   Ralf Hellmann SC Villingen  GER  10:30:00   2:07:49.0 (325)  2:57:21.8 (347)  38:51.6 (321)  3:36:13.4  
346.   Miia Hannunen   FIN  10:30:00   2:00:34.2 (295)  2:59:25.3 (353)  36:54.1 (304)  3:36:19.4  
347.   Marjut Vuopio Muonion Kiri  FIN  10:30:00   2:03:23.5 (310)  2:57:16.2 (345)  39:48.4 (332)  3:37:04.6  
348.   Mikko Rinne-Kanto Turun Suunnistajat  FIN  10:30:00   2:03:46.3 (320)  2:56:18.4 (344)  41:08.4 (349)  3:37:26.8  
349.   Pentti Haapakangas   FIN  10:30:00   2:03:31.6 (315)  2:55:39.0 (339)  42:01.5 (358)  3:37:40.5  
350.   Juhani Kivioja   FIN  10:30:00   2:03:32.6 (316)  2:55:40.0 (340)  42:00.9 (357)  3:37:40.9  
351.   Jose Montejo-Garai   SPA  10:30:00   2:03:27.7 (313)  2:57:47.0 (349)  40:27.7 (343)  3:38:14.7  
352.   Marja-Leena Isometsä Muonio  FIN  10:30:00   2:04:06.8 (321)  2:58:37.2 (352)  39:54.4 (334)  3:38:31.6  
353.   Merja Salminen   FIN  10:30:00   2:05:51.9 (323)  2:58:36.6 (351)  39:55.6 (335)  3:38:32.2  
354.   Hanspeter Frey   SUI  10:30:00   2:02:11.6 (301)  2:55:57.8 (341)  42:35.7 (360)  3:38:33.5  
355.   Katriina Sieppi Muonion Kiri 2  FIN  10:30:00   2:03:17.5 (305)  2:57:17.7 (346)  41:35.5 (354)  3:38:53.2  
356.   Risto Hietanen Team Invest  FIN  10:30:00   2:09:36.7 (329)  3:01:00.3 (355)  38:04.3 (313)  3:39:04.6  
357.   Olli Kauko   FIN  10:30:00   2:05:07.3 (322)  2:57:39.0 (348)  41:45.5 (355)  3:39:24.5  
358.   Martti Leppälä   FIN  10:30:00   2:07:43.4 (324)  2:59:39.5 (354)  41:25.5 (352)  3:41:05.0  
359.   Jouni Puhakka Team Invest  FIN  10:30:00   2:09:34.6 (328)  3:01:45.0 (356)  39:40.6 (329)  3:41:25.6  
360.   Touko Tuominen   FIN  10:30:00   2:08:31.1 (327)  3:03:51.4 (357)  41:51.9 (356)  3:45:43.3  
361.   Aarno Lehtoruusu   FIN  10:30:00   2:08:28.1 (326)  3:05:43.7 (358)  41:10.7 (350)  3:46:54.4  
362.   Liisa Timlin Pöheikon Liuku2  FIN  10:30:00   2:09:41.7 (330)  3:05:44.7 (359)  42:41.1 (361)  3:48:25.8  
363.   Hannu Jänkälä Sodankylä  FIN  10:30:00   2:03:30.1 (314)  3:07:41.5 (360)  40:57.1 (348)  3:48:38.6  
364.   Erkki Palviainen www.karkkainen.com  FIN  10:30:00   2:17:23.2 (333)  3:11:24.7 (361)  43:50.3 (364)  3:55:15.0  
365.   Päivi Parttimaa Haukiputaan Veikot  FIN  10:30:00   2:19:06.7 (335)  3:16:34.0 (364)  42:17.8 (359)  3:58:51.8  
366.   Kimmo Niska   FIN  10:30:00   2:13:14.5 (331)  3:14:02.4 (362)  45:23.9 (367)  3:59:26.3  
367.   Heini Salminen   FIN  10:30:00   2:16:25.9 (332)  3:15:41.7 (363)  44:18.7 (366)  4:00:00.4  
368.   Marko Virtanen KPK 24/7  FIN  10:30:00   2:20:45.0 (336)  3:19:09.6 (365)  42:54.3 (362)  4:02:03.9  
369.   Teuvo Saukko   FIN  10:30:00   2:28:52.1 (340)  3:21:47.8 (367)  46:02.5 (368)  4:07:50.3  
370.   Tapio Montonen   FIN  10:30:00   2:31:03.1 (341)  3:24:30.6 (369)  43:21.0 (363)  4:07:51.6  
371.   Vesa Luomala Antimarathon Tours  FIN  10:30:00   2:18:23.1 (334)  3:20:02.3 (366)  47:59.6 (371)  4:08:01.9  
372.   Sirkku Heino   FIN  10:30:00   2:22:56.4 (338)  3:24:13.4 (368)  44:09.2 (365)  4:08:22.6  
373.   Angerer Norbert   AUS  10:30:00   2:22:53.4 (337)  3:24:34.1 (370)  51:57.3 (375)  4:16:31.4  
374.   Pekka Ropponen   FIN  10:30:00   2:26:56.3 (339)  3:27:31.2 (371)  49:45.5 (373)  4:17:16.7  
375.   Henric Danielsson Kangos IK  FIN  10:30:00   2:33:58.0 (343)  3:40:12.7 (373)  47:45.3 (369)  4:27:58.0  
376.   Paula Anttila Kangos IK  FIN  10:30:00   2:33:47.9 (342)  3:40:08.7 (372)  47:49.7 (370)  4:27:58.4  
377.   Outi Aarninsalo Cap Gemini Ski Team  FIN  10:30:00   2:34:55.9 (344)  3:41:01.5 (374)  50:06.5 (374)  4:31:08.0  
378.   Jouko Aarninsalo Cap Gemini Ski Team  FIN  10:30:00   2:34:56.9 (345)  3:41:26.0 (375)  49:42.3 (372)  4:31:08.3  
   Pekka Turpeinen Finnish Low Speed Racers yr  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Tellervo Ylimartimo   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Brigitte Howalt   SUI  10:30:00            ei läht.  
   Esa Luukkanen   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Ville Pylkkänen Juvan Urheilijat  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Anni-Kaisa Saari Ylivieskan Kuula  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Jorma Jolanki Lievestuoreen Kisa  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Matti Loponen AMC Rovaniemi  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Santeri Hänninen Arctic Triathlon  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Jari Kangosjärvi Laplands Hotels  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Antti Niemelä Porvoo  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Jaakko Hämäläinen Kymppiremontit Oy  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Juha Sipponen   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Päivi Loukusa   FIN  10:30:00            keskeytti  
   Teija Mäkivuoti   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Per Sandgren   SWE  10:30:00            ei läht.  
   Felix Hofer   SUI  10:30:00            ei läht.  
   Marc Streit   SUI  10:30:00            ei läht.  
   Jari Eira Hikihiipijät  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Jorma Kestilä Roi maratonhiihtäjät  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Liisa Heiskala   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Maiju Takala Levin Hiihtokoulu  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Samuli Heikkilä Suomen Turvasuojaus Oy  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Seppo Koivisto LohKu  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Eero Kukkonen   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Vesa Maani   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Magnus Pounu Kuttainen IF  SWE  10:30:00            ei läht.  
   Ove Pounu Kuttainen IF  SWE  10:30:00            ei läht.  
   Tero Era   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Mikko Niska   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Antti Pasanen   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Jani Sarkkinen   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Tuomas Tervo Rajamäen Rykmentti  NOR  10:30:00            ei läht.  
   Martin Blässar   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Saara Hatunen   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Jukka Hinttala   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Maija Korkala   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Topias Korkala Glascon Oy  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Henna Luokkanen   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Markus Luokkanen   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Riikka Mikkonen Lapland Hotels  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Mika Oja   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Teemu Saarni   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Jussi Sario Pääskylänrinteen Ponnistus  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Tero Takalo   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Jukka Keränen Kempeleen oaj  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Mika Sieppi Muonion Kiri 3  FIN  10:30:00            keskeytti  
   Pauli Lapinkangas Fazer Oulu  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Roger Manz   SUI  10:30:00            ei läht.  
   Sanna Puhakka   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Lasse Pätsi   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Jarkko Oksanen   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Kari Vuopio Muonion Kiri  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Kari Tunturi   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Asko Perttu RaPe  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Ari Vuorentausta   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Outi Honkimaa   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Ari Honkimaa   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Martti Jylhä Vuokatti Ski Team Kainuu  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Jussi Manninen Team Sportia Äkäslompolo  FIN  10:30:00            keskeytti  
   Jaakko Kallunki Kiveskujan Kilske  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Tommi Mäntymäki Putki-Heikkilä Oy  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Jukka Lehikoinen A-Vakuutus  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Asko Sirkka Rauhalahden Ritarit  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Annukka Taljavirta   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Aimo Taljavirta Järvenpään Pyöräilijät  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Thomas Ekström Muonion Kiri  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Katri Louhi Turun Suunnistajat  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Teemu Ahlström BodoWorks  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Kari Jylhä Silvini Madshus team  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Marc Lichtensteiger Hopp Schwiiz! - Heija Sveitsi!  SUI  10:30:00            ei läht.  
   Kalevi Ranta   FIN  10:30:00            keskeytti  
   Matti Kauppinen   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Esa Nyman Pirkkalan Hiihtäjät  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Artiom Serdiukov Muonio Ski College Team Baltic  LTU  10:30:00            ei läht.  
   Juho Mikkonen Kastelli talot  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Samuli Syrjänen Espoon Hiihtoseura  FIN  10:30:00            keskeytti  
   Kari Hakkarainen High5  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Jari Laukkanen   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Kai Myllyniemi Päin Mäntyä  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Mikko Mänty Päin Mäntyä  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Sailaritta Vuorisalo   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Anna Luukkonen   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Pekka Laitinen Team Invest  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Anton Pyssysalo Keravan Urheilijat  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Harri Valkonen   FIN  10:30:00            keskeytti  
   Martti Heinänen   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Esa Pekkala   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Aimo Paksuniemi Espoo  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Onni Huttunen AO Lappia Muonio  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Igor Maksimychev Toksovo  RUS  10:30:00            ei läht.  
   Matti Mankki Lappeenrata  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Timo Salmi   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Riitta Turunen Lappeenrata  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Jesse Maunu   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Christer Eliasson   SWE  10:30:00            ei läht.  
   Markus Juntunen   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Antti Laakso   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Karita Laakso   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Ari Lundahl   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Tuovi Merkkiniemi Hätäkeskuslaitos  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Kalevi Puisto   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Kari Puisto   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Jukka Varrio Espoon tapiot  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Vesa Blomqvist Pirkkalan Hiihtäjät  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Marko Löija Hierontaykköset Ski Team  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Janne Mäkinen   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Alf Vikström Larsmo IF  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Teemu Leppälä Reisjärvi  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Juha Tommola   FIN  10:30:00            keskeytti  
   Ari Palo   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Mika Tommola   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Teemu Virtanen Finlandia-hiihto Team  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Antti Kutila Kutilan.fi  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Tiina Boman Finntriathlon  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Yuru Komlev   RUS  10:30:00            ei läht.  
   Jussi Hytönen   fin  10:30:00            ei läht.  
   Pasi Huhtalo Aavasaksan Kisa  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Mikko Simonen Kuusankosken Kisa  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Velu Kallunki Rovaniemi  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Tomi Teinilä   FIN  10:30:00            ei läht.  
   Iivo Niskanen Vuokatti Ski Team  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Tomi Korhonen Varkaus    10:30:00            keskeytti  
   Risto Väliahdet Ummensuksijat  FIN  10:30:00            keskeytti  
   Jari Raitinpää Jämin Jänne  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Jussi Törmänen Lohja  FIN  10:30:00            ei läht.  
   Daniel Santoz   SUI  14:00:00            ei läht.  
   Ari Leponiemi Tuusula  FIN  14:00:00            ei läht.  
   Jukka Uusitalo Team Electofit  FIN  14:00:00            ei läht.  
   Markus Vitikka Rovaniemi  FIN  14:00:00            ei läht.  
   Keijo Etelämäki Ylitornio  FIN  14:00:00            ei läht.  
   Matti Kähkönen Tornion Pirkat  FIN  14:00:00            ei läht.  
   Lasse Korkala   FIN  14:00:00            ei läht.  
   Jarmo Mäkinen Yoko-team  FIN  14:00:00            ei läht.  
   427 Kilpailija     14:00:00            ei läht.  
   Jyrki Niva   FIN  14:00:00            ei läht.  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English