Lapponia-hiihto 11.-15.04.2016

30,0 km miehet 3. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
15,0 km
Väliaika
30,0 km
Väliaika
Loppuno
Maali
40.0 km
 
1.   Henri Erkkilä Vantaan Hiihtoseura  FIN  12:30:00   45:35.6 (1)  1:22:38.9 (1)  26:22.1 (1)  1:49:01.0  
2.   Ilari Hirviniemi   FIN  12:30:00   45:36.2 (2)  1:22:40.5 (2)  26:51.7 (2)  1:49:32.3  
3.   Esa Valjus Polvijärven Vauhti  FIN  12:30:00   46:10.6 (3)  1:24:33.1 (3)  29:05.0 (3)  1:53:38.2  
4.   Heikki Roimas Kälviän Tarmo  FIN  12:30:00   47:10.3 (5)  1:26:28.1 (5)  29:33.9 (4)  1:56:02.0  
5.   Reto Wyttenbach   SUI  12:30:00   47:09.8 (4)  1:26:27.7 (4)  29:40.2 (5)  1:56:08.0  
6.   Veikka Salmi Muonion Kiri  FIN  12:30:00   51:05.1 (9)  1:32:10.6 (9)  29:42.7 (6)  2:01:53.3  
7.   Päivö Paavola   FIN  12:30:00   51:04.6 (8)  1:32:09.9 (8)  30:02.3 (7)  2:02:12.2  
8.   Javier Castro-Romero   SPA  12:30:00   50:02.5 (6)  1:31:29.1 (6)  30:53.1 (10)  2:02:22.3  
9.   Tapio Mannila   FIN  12:30:00   51:07.2 (10)  1:32:12.7 (10)  30:11.6 (8)  2:02:24.4  
10.   Sakari Sääskilahti Roi MH  FIN  12:30:00   51:03.5 (7)  1:32:08.9 (7)  30:22.9 (9)  2:02:31.9  
11.   Seppo Illikainen haukipudas  FIN  12:30:00   51:38.7 (12)  1:33:38.8 (12)  31:37.4 (12)  2:05:16.3  
12.   Tapani Piirainen Pihkaposket  FIN  12:30:00   51:38.2 (11)  1:33:38.0 (11)  31:52.6 (13)  2:05:30.7  
13.   Esa Johannes Kinnunen   FIN  12:30:00   52:03.1 (13)  1:35:06.8 (13)  32:29.9 (15)  2:07:36.7  
14.   Antti Väkevä Karsu.fi  FIN  12:30:00   54:57.4 (17)  1:37:45.3 (15)  31:29.5 (11)  2:09:14.8  
15.   Esko Kariniemi   FIN  12:30:00   54:54.4 (16)  1:39:21.3 (17)  32:47.4 (16)  2:12:08.7  
16.   Juha Peltomäki Jyväskylä  FIN  12:30:00   52:21.4 (14)  1:37:42.4 (14)  34:27.1 (23)  2:12:09.5  
17.   Matti Tiilikainen   FIN  12:30:00   55:13.6 (18)  1:39:49.8 (19)  32:50.8 (17)  2:12:40.7  
18.   Usko Juntunen Iisalmen Visa  FIN  12:30:00   54:50.3 (15)  1:39:21.5 (18)  33:50.4 (19)  2:13:12.0  
19.   Jouni Palojärvi Kemijärven Kuntokeskus  FIN  12:30:00   55:20.1 (19)  1:39:19.6 (16)  34:59.6 (28)  2:14:19.3  
20.   Kauno Anttila   FIN  12:30:00   57:02.1 (21)  1:41:30.2 (21)  33:27.0 (18)  2:14:57.2  
21.   Antti Ridanpää Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  12:30:00   59:25.5 (30)  1:42:47.2 (22)  32:12.0 (14)  2:14:59.2  
22.   Daniel Heusser   SUI  12:30:00   55:25.7 (20)  1:41:22.9 (20)  34:45.2 (27)  2:16:08.1  
23.   Kari Hyvönen   FIN  12:30:00   58:01.3 (24)  1:43:36.7 (26)  34:13.5 (20)  2:17:50.2  
24.   Olli Häyrynen Kangasniemen Kalske  FIN  12:30:00   58:09.9 (26)  1:43:35.9 (25)  34:17.3 (21)  2:17:53.3  
25.   Juha Vuollo Muonion Kirin Sprintterit  FIN  12:30:00   58:00.8 (23)  1:43:34.3 (24)  34:34.7 (25)  2:18:09.0  
26.   Ali Männikkö KEV/Kuolion Visa  FIN  12:30:00   58:20.0 (29)  1:43:59.9 (30)  34:29.1 (24)  2:18:29.1  
27.   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto  FIN  12:30:00   58:17.4 (28)  1:43:47.1 (29)  34:44.8 (26)  2:18:31.9  
28.   Henning Nynäs Larsmo IF  FIN  12:30:00   58:03.3 (25)  1:43:28.2 (23)  35:22.0 (29)  2:18:50.2  
29.   Juhani Outila   FIN  12:30:00   58:10.9 (27)  1:43:39.3 (27)  35:28.2 (30)  2:19:07.5  
30.   Lauri Laine Kaskenoja Oy  FIN  12:30:00   57:35.9 (22)  1:43:45.6 (28)  36:23.9 (33)  2:20:09.6  
31.   Jarmo Airosalo   FIN  12:30:00   59:52.0 (32)  1:46:42.1 (32)  34:26.7 (22)  2:21:08.8  
32.   Leevi Moilanen KEV/Kuolion Visa  FIN  12:30:00   1:00:10.9 (33)  1:46:37.7 (31)  35:43.5 (31)  2:22:21.3  
33.   Jouko Dillström   FIN  12:30:00   1:00:11.9 (34)  1:47:32.3 (34)  37:50.4 (38)  2:25:22.7  
34.   Mikko Nykänen Muonion Kiri  FIN  12:30:00   59:28.1 (31)  1:47:15.9 (33)  38:15.3 (40)  2:25:31.3  
35.   Juha-Pekka Kangosjärvi Muonion Kirin Sprintterit  FIN  12:30:00   1:00:55.7 (35)  1:50:16.9 (35)  37:18.4 (36)  2:27:35.3  
36.   Tapio Paunila   FIN  12:30:00   1:02:56.7 (39)  1:52:11.8 (40)  36:39.1 (34)  2:28:51.0  
37.   Reijo Piira   FIN  12:30:00   1:02:54.2 (37)  1:51:05.3 (36)  38:06.1 (39)  2:29:11.5  
38.   Petri Seppänen Ruhtinan Urheilijat  FIN  12:30:00   1:02:43.0 (36)  1:52:08.8 (38)  37:10.6 (35)  2:29:19.5  
39.   Matti Heikonen   FIN  12:30:00   1:02:55.6 (38)  1:52:10.3 (39)  37:23.7 (37)  2:29:34.1  
40.   Jani Viitanen Tampereen Pyrintö  FIN  12:30:00   1:03:07.3 (40)  1:51:33.4 (37)  38:42.8 (44)  2:30:16.3  
41.   Kari Kokko   FIN  12:30:00   1:06:03.1 (41)  1:55:17.3 (41)  36:19.1 (32)  2:31:36.5  
42.   Sami Hautaniemi   FIN  12:30:00   1:06:50.6 (43)  1:57:53.7 (42)  38:28.1 (42)  2:36:21.8  
43.   Teemu Ahlström BodoWorks  FIN  12:30:00   1:07:21.6 (46)  1:58:02.2 (44)  38:20.2 (41)  2:36:22.5  
44.   Teppo Rantanen Janakkala  FIN  12:30:00   1:07:17.6 (45)  1:57:55.3 (43)  38:28.1 (42)  2:36:23.5  
45.   Christian Rollin Sandoz Concept  FRA  12:30:00   1:06:53.2 (44)  1:58:21.4 (46)  39:00.9 (45)  2:37:22.4  
46.   Olli Pietilä Hippoksen Maratonkerho  FIN  12:30:00   1:06:32.9 (42)  1:58:03.0 (45)  40:13.6 (47)  2:38:16.6  
47.   Juha Reponiemi Muonion Kiri  FIN  12:30:00   1:07:55.0 (48)  1:59:21.4 (47)  42:56.9 (52)  2:42:18.4  
48.   Janne Anttila   FIN  12:30:00   1:09:11.8 (50)  2:00:48.4 (48)  41:46.4 (51)  2:42:34.9  
49.   Jan Myllykoski   FIN  12:30:00   1:08:42.8 (49)  2:02:32.4 (49)  40:23.6 (49)  2:42:56.0  
50.   Markku Kauppinen   FIN  12:30:00   1:14:37.1 (52)  2:06:13.5 (50)  39:21.8 (46)  2:45:35.3  
51.   Frans Pylkkänen Keravan Urheilijat  FIN  12:30:00   1:07:31.7 (47)  2:07:46.4 (51)  41:38.5 (50)  2:49:25.0  
52.   Jari Korva Oulu  FIN  12:30:00   1:14:36.9 (51)  2:12:04.2 (52)  40:21.7 (48)  2:52:26.0  
53.   Olli Autonen   FIN  12:30:00   1:16:19.8 (53)  2:13:48.7 (54)  43:15.7 (53)  2:57:04.4  
54.   Jussi Lehtiniemi   FIN  12:30:00   1:18:01.2 (55)  2:13:28.1 (53)  44:11.7 (54)  2:57:39.9  
55.   Kaj Harju   FIN  12:30:00   1:20:38.7 (57)  2:19:09.3 (57)  47:14.9 (58)  3:06:24.2  
55.   Lars Snåre   FIN  12:30:00   1:20:37.0 (56)  2:19:07.5 (56)  47:16.6 (59)  3:06:24.2  
57.   Kimmo Niska   FIN  12:30:00   1:20:44.1 (58)  2:22:06.6 (58)  46:53.9 (57)  3:09:00.5  
58.   Matti Myllykangas Muonion Tunturiveikot  FIN  12:30:00   1:17:07.1 (54)  2:15:51.9 (55)  53:18.2 (61)  3:09:10.2  
59.   Gerardo De Diago   SPA  12:30:00   1:22:54.3 (59)  2:26:09.9 (59)  45:48.4 (56)  3:11:58.3  
60.   Jesse Roimaa Olos-Team  FIN  12:30:00   1:27:16.9 (60)  2:33:28.9 (60)  49:30.4 (60)  3:22:59.4  
61.   Pentti Rautakoski Kempele oaj  FIN  12:30:00   1:38:42.8 (62)  2:47:30.3 (61)  57:12.8 (63)  3:44:43.1  
62.   Jukka Ojala Kempeleen oaj  FIN  12:30:00   1:38:39.7 (61)  2:47:32.0 (62)  57:12.2 (62)  3:44:44.3  
63.   Jorma Heikkinen   FIN  12:30:00   2:01:57.5 (66)  3:01:29.1 (63)  45:43.4 (55)  3:47:12.6  
64.   Markku Harhio   FIN  12:30:00   1:50:44.9 (63)  3:12:28.7 (64)  1:09:07.0 (65)  4:21:35.8  
65.   Ilmari Moisiomäki   FIN  12:30:00   1:50:48.5 (64)  3:12:31.4 (65)  1:09:08.2 (66)  4:21:39.7  
66.   Eero Halko Savonlinnan Hiihtoseura  FIN  12:30:00   1:58:34.8 (65)  3:28:31.1 (66)  1:02:55.4 (64)  4:31:26.5  
   Eero Mannila TeamSkiers  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Oiva Aho Espoon Hiihtoseura  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Jani Kaipainen   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Esa Kokko   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Jouni Kokko   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Pekka Tynjälä Team Invest  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Markus Hautala   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Aarno Rinta-Halkola   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Matti Rantanen   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Tuomo Niskanen   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Henri Välilä   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Jouko Kosonen   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Jorma Kärhä   SWE  12:30:00            ei läht.  
   Veikko Imponen Kemijärven Urheilijat  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Mikko Niilo-Rämä   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Valtteri Viinanen Simpeleen Urheilijat  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Risto Jaakkola   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Paavo Rintala Luvia  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Jukka Keränen Kempeleen oaj  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Markus Keskimaunu Kosken asennus  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Nestori Tuominen   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Teemu Tuominen LKV Tuomiset Oy  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Jarkko Oksanen   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Kalevi Halonen   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Jari Siitonen OC Puisto  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Luukas Siitonen   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Tommi Ranta   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Frans Pylkkänen Keravan Urheilijat  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Perttu Asko RaPe  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Eero Juvonen   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Kauko Heikkinen   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Pauli Telkkälä Keminsuun Kisa  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Urs Fassbind   SUI  12:30:00            ei läht.  
   Lasse Lahtela HIerontaykköset Ski Team  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Ossi Jäntti   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Harri Juntunen Ruhtinan Urheilijat  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Matti Eeronheimo   FIN  12:30:00            ei läht.  
   Pekka Laitinen Team Invest  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Pekka Turpeinen Finnish Low Speed Racers yr  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Risto Lintula Järvenpää  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Jorma Onnela KeminLatu  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Arttu Vehkakoski Jämsänkosken Ilves  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Teemu Leppälä Reisjärvi  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Kyösti Niskanen Ylivieska  FIN  12:30:00            ei läht.  
   Alf Vikström Larsmo IF  FIN  12:30:00            ei läht.  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English