Lapponia-hiihto 11.-15.04.2016

30,0 km kokonaisuus 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
15,0 km
Väliaika
Loppuno
Maali
25.0 km
 
1.   Esa Valjus Polvijärven Vauhti  FIN  12:30:00   36:00.2 (1)  26:18.8 (1)  1:02:19.0  
2.   Heikki Roimas Kälviän Tarmo  FIN  12:30:00   36:00.8 (2)  26:24.7 (2)  1:02:25.5  
3.   Reto Wyttenbach   SUI  12:30:00   36:01.3 (3)  26:47.9 (3)  1:02:49.2  
4.   Veikka Salmi Muonion Kiri  FIN  12:30:00   37:43.1 (5)  27:22.8 (7)  1:05:05.9  
5.   Seppo Illikainen haukipudas  FIN  12:30:00   38:05.8 (8)  27:21.2 (6)  1:05:27.0  
6.   Sakari Sääskilahti Roi MH  FIN  12:30:00   38:06.8 (10)  27:20.6 (5)  1:05:27.4  
7.   Päivö Paavola   FIN  12:30:00   38:03.4 (6)  27:24.3 (8)  1:05:27.7  
8.   Teemu Leppälä Reisjärvi  FIN  12:30:00   38:07.9 (11)  27:20.3 (4)  1:05:28.2  
9.   Tapio Mannila   FIN  12:30:00   38:11.4 (13)  27:25.6 (9)  1:05:37.0  
10.   Tiia Olkkonen   FIN  12:30:00   37:06.6 (4)  28:39.7 (15)  1:05:46.3  
11.   Mira Orell-Sipponen Jämsänkosken Ilves  FIN  12:30:00   38:06.3 (9)  27:54.4 (10)  1:06:00.7  
12.   Jarkko Oksanen   FIN  12:30:00   38:14.9 (15)  28:14.0 (12)  1:06:28.9  
13.   Maria Mikkonen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  12:30:00   38:05.4 (7)  28:29.5 (13)  1:06:34.9  
14.   Esa Johannes Kinnunen   FIN  12:30:00   38:09.9 (12)  28:38.3 (14)  1:06:48.2  
15.   Veikko Imponen Kemijärven Urheilijat  FIN  12:30:00   38:18.5 (16)  28:45.8 (16)  1:07:04.3  
16.   Antti Ridanpää Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  12:30:00   38:21.6 (17)  29:15.5 (18)  1:07:37.1  
17.   Javier Castro-Romero   SPA  12:30:00   39:57.9 (20)  28:04.3 (11)  1:08:02.2  
18.   Milja Halttunen Pennalanranta Oy  FIN  12:30:00   38:14.5 (14)  30:15.3 (20)  1:08:29.8  
19.   Tapani Piirainen Pihkaposket  FIN  12:30:00   40:22.7 (21)  29:11.7 (17)  1:09:34.4  
20.   Emilia Kähkönen One Way Pro Team  FIN  12:30:00   38:43.8 (18)  31:35.0 (27)  1:10:18.8  
21.   Jouko Kosonen   FIN  12:30:00   39:54.3 (19)  30:44.2 (21)  1:10:38.5  
22.   Matti Tiilikainen   FIN  12:30:00   40:51.6 (23)  30:06.4 (19)  1:10:58.0  
23.   Kari Hyvönen   FIN  12:30:00   41:20.9 (25)  31:03.6 (22)  1:12:24.5  
24.   Juha Vuollo Muonion Kirin Sprintterit  FIN  12:30:00   41:22.4 (26)  31:13.2 (24)  1:12:35.6  
25.   Kauno Anttila   FIN  12:30:00   41:35.1 (28)  31:04.9 (23)  1:12:40.0  
26.   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto  FIN  12:30:00   41:08.7 (24)  31:36.2 (29)  1:12:44.9  
27.   Heidi Hokkanen Laukaa  FIN  12:30:00   41:30.9 (27)  31:15.3 (25)  1:12:46.2  
28.   Jouni Palojärvi Kemijärven Kuntokeskus  FIN  12:30:00   40:41.0 (22)  32:15.9 (32)  1:12:56.9  
29.   Daniel Heusser   SUI  12:30:00   41:46.2 (29)  31:35.1 (28)  1:13:21.3  
30.   Alf Vikström Larsmo IF  FIN  12:30:00         1:14:03.4  
31.   Kauko Heikkinen   FIN  12:30:00   43:21.8 (34)  31:30.3 (26)  1:14:52.1  
32.   Oiva Aho Espoon Hiihtoseura  FIN  12:30:00   42:37.8 (31)  32:55.8 (36)  1:15:33.6  
33.   Virve Jouhten Team Köykkyrin kiertäjät/oaj Ke  FIN  12:30:00   43:24.3 (35)  32:48.7 (33)  1:16:13.0  
34.   Pirkko Laitinen   FIN  12:30:00   43:15.8 (32)  32:59.2 (37)  1:16:15.0  
35.   Juhani Outila   FIN  12:30:00   43:16.7 (33)  33:28.9 (41)  1:16:45.6  
36.   Olli Häyrynen Kangasniemen Kalske  FIN  12:30:00   44:22.3 (44)  32:50.5 (34)  1:17:12.8  
37.   Leevi Moilanen KEV/Kuolion Visa  FIN  12:30:00   44:24.8 (46)  32:54.0 (35)  1:17:18.8  
38.   Matti Rantanen   FIN  12:30:00   42:36.8 (30)  34:54.6 (52)  1:17:31.4  
39.   Juha-Pekka Kangosjärvi Muonion Kirin Sprintterit  FIN  12:30:00   44:13.2 (41)  33:24.3 (40)  1:17:37.5  
40.   Jouko Dillström   FIN  12:30:00   44:06.2 (38)  33:54.9 (43)  1:18:01.1  
41.   Mikko Nykänen Muonion Kiri  FIN  12:30:00   44:14.3 (42)  33:48.1 (42)  1:18:02.4  
42.   Pekka Turpeinen Finnish Low Speed Racers yr  FIN  12:30:00   44:05.7 (37)  34:07.6 (47)  1:18:13.3  
43.   Petri Seppänen Ruhtinan Urheilijat  FIN  12:30:00   44:07.2 (39)  34:10.6 (48)  1:18:17.8  
44.   Matti Heikonen   FIN  12:30:00   44:15.3 (43)  34:18.4 (50)  1:18:33.7  
45.   Ali Männikkö KEV/Kuolion Visa  FIN  12:30:00   44:24.4 (45)  34:16.6 (49)  1:18:41.0  
46.   Anne Tuomisto   FIN  12:30:00   43:55.2 (36)  35:29.7 (56)  1:19:24.9  
47.   Karita Lappalainen Veljekset Toivanen Oy  FIN  12:30:00   45:28.2 (47)  33:59.6 (45)  1:19:27.8  
48.   Tapio Paunila   FIN  12:30:00   44:09.2 (40)  35:21.7 (55)  1:19:30.9  
49.   Peppi Leppälä   FIN  12:30:00   47:40.3 (56)  31:55.1 (30)  1:19:35.4  
50.   Piia Leppälä   FIN  12:30:00   47:39.3 (55)  31:57.4 (31)  1:19:36.7  
51.   Jani Viitanen Tampereen Pyrintö  FIN  12:30:00   46:48.3 (53)  33:04.5 (38)  1:19:52.8  
52.   Pirkko Posio Posion Pyrintö  FIN  12:30:00   46:01.0 (51)  33:58.7 (44)  1:19:59.7  
53.   Matti Eeronheimo   FIN  12:30:00   45:58.0 (49)  35:00.1 (53)  1:20:58.1  
54.   Rita Linko   FIN  12:30:00   46:00.0 (50)  35:21.4 (54)  1:21:21.4  
55.   Risto Lintula Järvenpää  FIN  12:30:00   48:28.5 (60)  33:20.9 (39)  1:21:49.4  
56.   Tanja Länsman LKS  FIN  12:30:00   46:29.4 (52)  35:35.1 (58)  1:22:04.5  
57.   Christian Rollin Sandoz Concept  FRA  12:30:00   47:07.4 (54)  36:10.3 (59)  1:23:17.7  
58.   Leena Javarus   FIN  12:30:00   47:47.4 (57)  35:30.9 (57)  1:23:18.3  
59.   Liisa Tiilikainen Rauhalahti road runners  FIN  12:30:00   49:00.9 (63)  34:32.4 (51)  1:23:33.3  
60.   Arja Ahti   FIN  12:30:00   45:57.0 (48)  37:51.2 (67)  1:23:48.2  
61.   Eeva Viljamaa Muonion Kirin Sprintterit  FIN  12:30:00   48:40.1 (61)  36:41.3 (62)  1:25:21.4  
62.   Janne Anttila   FIN  12:30:00   48:03.6 (59)  37:18.1 (64)  1:25:21.7  
63.   Frans Pylkkänen Keravan Urheilijat  FIN  12:30:00   49:13.1 (64)  36:25.6 (60)  1:25:38.7  
64.   Reijo Piira   FIN  12:30:00   51:54.6 (73)  34:05.7 (46)  1:26:00.3  
65.   Markus Keskimaunu Kosken asennus  FIN  12:30:00   50:34.6 (67)  36:39.2 (61)  1:27:13.8  
66.   Perttu Asko RaPe  FIN  12:30:00   48:53.8 (62)  38:26.1 (68)  1:27:19.9  
67.   Arttu Vehkakoski Jämsänkosken Ilves  FIN  12:30:00   51:35.3 (72)  36:47.3 (63)  1:28:22.6  
68.   Taina Peltonen Tohtoritiimi  FIN  12:30:00   49:33.3 (65)  38:52.9 (70)  1:28:26.2  
69.   Jorma Kärhä   SWE  12:30:00   47:59.5 (58)  41:19.8 (82)  1:29:19.3  
70.   Marja-Liisa Pylväs   FIN  12:30:00   51:56.6 (74)  37:42.2 (65)  1:29:38.8  
71.   Hanne Purmonen   FIN  12:30:00   51:59.1 (75)  38:29.2 (69)  1:30:28.3  
72.   Jouni Kokko   FIN  12:30:00   50:12.3 (66)  40:19.5 (80)  1:30:31.8  
73.   Paavo Rintala Luvia  FIN  12:30:00   51:04.9 (71)  39:38.6 (72)  1:30:43.5  
74.   Lars Snåre   FIN  12:30:00   50:55.4 (68)  40:16.6 (78)  1:31:12.0  
75.   Kaj Harju   FIN  12:30:00   50:56.3 (69)  40:15.9 (77)  1:31:12.2  
76.   Kirsi Mäntyniemi-Sipilä   FIN  12:30:00   53:27.7 (79)  37:51.1 (66)  1:31:18.8  
77.   Valtteri Viinanen Simpeleen Urheilijat  FIN  12:30:00   52:42.6 (76)  40:10.5 (76)  1:32:53.1  
78.   Piia Luoto   FIN  12:30:00   53:42.9 (80)  39:52.2 (75)  1:33:35.1  
79.   Jorma Onnela KeminLatu  FIN  12:30:00   52:43.7 (77)  41:40.4 (85)  1:34:24.1  
80.   Mira Ronkainen Karkki-Rasti  FIN  12:30:00   55:06.6 (81)  39:39.4 (73)  1:34:46.0  
81.   Minna Moilanen   FIN  12:30:00   53:15.6 (78)  42:20.7 (90)  1:35:36.3  
82.   Kaisa Kontio Veljekset Toivanen Oy  FIN  12:30:00   51:03.9 (70)  45:38.1 (94)  1:36:42.0  
83.   Marja-Leena Peipinen   FIN  12:30:00   55:28.4 (82)  41:34.4 (84)  1:37:02.8  
84.   Esa Kokko   FIN  12:30:00   55:30.0 (83)  41:52.1 (86)  1:37:22.1  
85.   Jari Korva Oulu  FIN  12:30:00   58:12.4 (93)  39:16.0 (71)  1:37:28.4  
86.   Niina Mäntyniemi Team Köykkyrin kiertäjät  FIN  12:30:00   57:49.6 (91)  39:44.4 (74)  1:37:34.0  
87.   Jussi Lehtiniemi   FIN  12:30:00   56:28.0 (88)  41:31.7 (83)  1:37:59.7  
88.   Anja Sobek   SUI  12:30:00   57:53.2 (92)  40:19.4 (79)  1:38:12.6  
89.   Sirpa Mustonen   FIN  12:30:00   55:44.1 (85)  42:42.9 (91)  1:38:27.0  
90.   Jorma Heikkinen   FIN  12:30:00   55:42.1 (84)  42:45.2 (92)  1:38:27.3  
91.   Eevi Keränen Kempeleen Kiri  FIN  12:30:00   56:24.9 (86)  42:04.2 (88)  1:38:29.1  
92.   Jukka Keränen Kempeleen oaj  FIN  12:30:00   56:26.0 (87)  42:04.7 (89)  1:38:30.7  
93.   Anja Saattonen Elimäen Vauhti  FIN  12:30:00   57:44.5 (90)  40:48.6 (81)  1:38:33.1  
93.   Katri Louhi Turun Suunnistajat  FIN  12:30:00   56:32.0 (89)  42:01.1 (87)  1:38:33.1  
95.   Monika Schürch   SUI  12:30:00   59:19.2 (94)  47:47.2 (95)  1:47:06.4  
96.   Gerardo De Diago   SPA  12:30:00   1:07:39.5 (100)  45:28.0 (93)  1:53:07.5  
97.   Inga Alatalo Muonion Kiri  FIN  12:30:00   1:04:51.1 (97)  50:27.9 (98)  1:55:19.0  
98.   Lisa Duvnjak   SUI  12:30:00   1:05:16.9 (98)  50:34.9 (100)  1:55:51.8  
99.   Jukka Ojala Kempeleen oaj  FIN  12:30:00   1:08:10.4 (102)  48:20.0 (96)  1:56:30.4  
100.   Pentti Rautakoski Kempele oaj  FIN  12:30:00   1:08:08.9 (101)  48:26.1 (97)  1:56:35.0  
101.   Ella Ahlström   FIN  12:30:00   1:04:16.7 (95)  52:28.4 (101)  1:56:45.1  
102.   Anne Talvensaari-Mattila   FIN  12:30:00   1:07:26.4 (99)  50:29.1 (99)  1:57:55.5  
103.   Nita Muotka Muonion Kiri  FIN  12:30:00   1:04:50.0 (96)  53:08.9 (102)  1:57:58.9  
104.   Tiina Heiskanen Köykkyrin kiertäjät /oaj kempel  FIN  12:30:00   1:09:00.1 (103)  53:52.5 (103)  2:02:52.6  
105.   Kyösti Niskanen Ylivieska  FIN  12:30:00   1:09:16.4 (104)  54:34.4 (104)  2:03:50.8  
106.   Jani Kaipainen   FIN  12:30:00   1:18:59.4 (107)  55:33.3 (105)  2:14:32.7  
107.   Ilmari Moisiomäki   FIN  12:30:00   1:16:46.6 (106)  1:00:45.1 (106)  2:17:31.7  
108.   Markku Harhio   FIN  12:30:00   1:16:42.0 (105)  1:00:50.2 (107)  2:17:32.2  
   Erika Frey Sandoz Concept  SUI  12:30:00         ei läht.  
   Juha Peltomäki Jyväskylä  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Leena Majasaari Pori  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Teemu Ahlström BodoWorks  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Usko Juntunen Iisalmen Visa  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Antti Väkevä Karsu.fi  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Jan Myllykoski   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Eveliina Hirvonen KarSu  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Henri Erkkilä Vantaan Hiihtoseura  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Sami Hautaniemi   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Päivi Parttimaa Haukiputaan Veikot  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Veera Salminen Haukiputaan Veikot  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Markku Kauppinen   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Anne Fräki Roi maratonhiihtäjät  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Kari Kokko   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Henna Laine VM&H Team  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Teppo Rantanen Janakkala  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Jaana Pietilä   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Olli Pietilä Hippoksen Maratonkerho  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Ilari Hirviniemi   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Esko Kariniemi   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Kimmo Niska   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Henning Nynäs Larsmo IF  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Jesse Roimaa Olos-Team  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Juha Reponiemi Muonion Kiri  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Sirkka Jerisjärvi Muonion Kiri  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Lauri Laine Kaskenoja Oy  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Matti Myllykangas Muonion Tunturiveikot  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Eero Halko Savonlinnan Hiihtoseura  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Jaana Luukkanen   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Olli Autonen   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Jarmo Airosalo   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Katariina Sieppi Muonion Kiri  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Eero Mannila TeamSkiers  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Janita Luttunen Sieppijärven Sisu  FIN  12:30:00         keskeytti  
   Hanna Härkönen   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Hannele Friman   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Agneta Ylivainio   SWE  12:30:00         ei läht.  
   Pekka Tynjälä Team Invest  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Markus Hautala   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Aarno Rinta-Halkola   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Tuomo Niskanen   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Henri Välilä   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Sirkku Heino   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Oksana Maksimycheva Toksovo  RUS  12:30:00         ei läht.  
   Mikko Niilo-Rämä   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Risto Jaakkola   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Lahja Rautio   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Nestori Tuominen   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Teemu Tuominen LKV Tuomiset Oy  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Kalevi Halonen   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Anna Kerko   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Jari Siitonen OC Puisto  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Luukas Siitonen   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Tommi Ranta   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Frans Pylkkänen Keravan Urheilijat  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Eero Juvonen   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Pauli Telkkälä Keminsuun Kisa  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Urs Fassbind   SUI  12:30:00         ei läht.  
   Sirkku Heino   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Lasse Lahtela HIerontaykköset Ski Team  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Ossi Jäntti   FIN  12:30:00         ei läht.  
   Harri Juntunen Ruhtinan Urheilijat  FIN  12:30:00         ei läht.  
   Pekka Laitinen Team Invest  FIN  12:30:00         ei läht.  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English