Lapponia-hiihto 11.-15.04.2016

30,0 km kokonaisuus 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
22,0 km
Maali
30.0 km
 
1.   Eero Mannila TeamSkiers  FIN  12:00:00   37:45.9 (2)  1:26:19.2  
2.   Heikki Roimas Kälviän Tarmo  FIN  12:00:00   37:47.0 (4)  1:26:31.0  
3.   Esa Valjus Polvijärven Vauhti  FIN  12:00:00   37:45.7 (1)  1:26:51.8  
3.   Reto Wyttenbach   SUI  12:00:00   37:46.8 (3)  1:26:51.8  
5.   Tiia Olkkonen   FIN  12:00:00   38:15.7 (5)  1:29:31.2  
6.   Veikka Salmi Muonion Kiri  FIN  12:00:00   40:08.9 (13)  1:31:22.5  
7.   Päivö Paavola   FIN  12:00:00   40:07.1 (10)  1:31:44.8  
8.   Tapio Mannila   FIN  12:00:00   40:19.7 (14)  1:32:00.3  
9.   Sakari Sääskilahti Roi MH  FIN  12:00:00   40:06.0 (8)  1:32:02.8  
10.   Esa Johannes Kinnunen   FIN  12:00:00   40:08.4 (12)  1:32:18.5  
11.   Seppo Illikainen haukipudas  FIN  12:00:00   40:05.5 (7)  1:32:33.2  
12.   Mira Orell-Sipponen Jämsänkosken Ilves  FIN  12:00:00   40:06.9 (9)  1:32:56.0  
13.   Maria Mikkonen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  12:00:00   40:08.0 (11)  1:33:26.9  
14.   Harri Juntunen Ruhtinan Urheilijat  FIN  12:00:00   42:44.9 (22)  1:33:59.6  
15.   Milja Halttunen Pennalanranta Oy  FIN  12:00:00   41:25.1 (17)  1:34:28.3  
16.   Pauli Telkkälä Keminsuun Kisa  FIN  12:00:00   40:21.7 (15)  1:34:34.3  
17.   Veikko Imponen Kemijärven Urheilijat  FIN  12:00:00   41:15.5 (16)  1:35:34.9  
18.   Antti Ridanpää Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  12:00:00   42:34.2 (19)  1:35:55.2  
19.   Tapani Piirainen Pihkaposket  FIN  12:00:00   42:31.2 (18)  1:35:55.3  
20.   Luukas Siitonen   FIN  12:00:00   42:41.9 (21)  1:36:45.1  
21.   Jarkko Oksanen   FIN  12:00:00   42:40.9 (20)  1:36:45.2  
22.   Jari Siitonen OC Puisto  FIN  12:00:00   42:47.4 (23)  1:36:47.0  
23.   Janita Luttunen Sieppijärven Sisu  FIN  12:00:00   40:04.9 (6)  1:36:54.4  
24.   Javier Castro-Romero   SPA  12:00:00   44:53.7 (32)  1:37:12.3  
25.   Matti Tiilikainen   FIN  12:00:00   42:48.5 (24)  1:37:15.8  
26.   Henri Välilä   FIN  12:00:00   44:50.8 (31)  1:39:42.7  
27.   Lasse Lahtela HIerontaykköset Ski Team  FIN  12:00:00   2:12:37.6 (102)  1:39:53.5  
28.   Urs Fassbind   SUI  12:00:00   43:17.5 (26)  1:40:19.2  
29.   Daniel Heusser   SUI  12:00:00   43:06.8 (25)  1:40:54.7  
30.   Emilia Kähkönen One Way Pro Team  FIN  12:00:00   43:22.0 (27)  1:42:22.2  
31.   Kari Hyvönen   FIN  12:00:00   43:31.7 (28)  1:42:32.0  
32.   Juha Vuollo Muonion Kirin Sprintterit  FIN  12:00:00   43:34.7 (29)  1:43:01.7  
33.   Heidi Hokkanen Laukaa  FIN  12:00:00   44:49.8 (30)  1:43:14.8  
34.   Kauko Heikkinen   FIN  12:00:00   45:25.8 (33)  1:43:46.4  
35.   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto  FIN  12:00:00   45:26.0 (34)  1:45:46.8  
36.   Ali Männikkö KEV/Kuolion Visa  FIN  12:00:00   46:20.0 (37)  1:46:00.2  
37.   Pirkko Laitinen   FIN  12:00:00   45:47.6 (35)  1:46:01.6  
38.   Kauno Anttila   FIN  12:00:00   47:05.3 (39)  1:46:08.2  
39.   Leevi Moilanen KEV/Kuolion Visa  FIN  12:00:00   45:57.7 (36)  1:46:18.1  
40.   Oiva Aho Espoon Hiihtoseura  FIN  12:00:00   46:30.2 (38)  1:48:24.0  
41.   Virve Jouhten Team Köykkyrin kiertäjät/oaj Ke  FIN  12:00:00   48:40.6 (44)  1:49:08.9  
42.   Tuomo Niskanen   FIN  12:00:00   50:25.5 (52)  1:49:11.9  
43.   Tommi Ranta   FIN  12:00:00   47:35.7 (40)  1:50:51.1  
44.   Jouko Dillström   FIN  12:00:00   48:37.1 (42)  1:51:17.3  
45.   Pirkko Posio Posion Pyrintö  FIN  12:00:00   50:17.8 (51)  1:52:23.7  
46.   Reijo Piira   FIN  12:00:00   50:12.7 (50)  1:52:54.4  
47.   Mikko Nykänen Muonion Kiri  FIN  12:00:00   49:40.2 (49)  1:53:29.4  
48.   Juha-Pekka Kangosjärvi Muonion Kirin Sprintterit  FIN  12:00:00   49:21.3 (46)  1:53:57.3  
49.   Matti Heikonen   FIN  12:00:00   49:34.0 (47)  1:54:15.0  
50.   Anne Tuomisto   FIN  12:00:00   47:58.0 (41)  1:54:49.9  
51.   Rita Linko   FIN  12:00:00   50:29.0 (53)  1:55:02.9  
52.   Ossi Jäntti   FIN  12:00:00   49:37.1 (48)  1:55:21.6  
53.   Juhani Outila   FIN  12:00:00   48:43.2 (45)  1:55:22.7  
54.   Olli Häyrynen Kangasniemen Kalske  FIN  12:00:00   48:37.6 (43)  1:55:34.9  
55.   Veera Salminen Haukiputaan Veikot  FIN  12:00:00   53:14.7 (64)  1:55:40.3  
56.   Henna Laine VM&H Team  FIN  12:00:00   53:03.5 (63)  1:55:41.6  
57.   Jani Viitanen Tampereen Pyrintö  FIN  12:00:00   53:21.3 (65)  1:57:55.9  
58.   Mikko Niilo-Rämä   FIN  12:00:00   51:56.9 (58)  1:59:37.6  
59.   Tapio Paunila   FIN  12:00:00   51:55.8 (57)  1:59:56.0  
60.   Tanja Länsman LKS  FIN  12:00:00   50:48.4 (55)  2:00:07.1  
61.   Liisa Tiilikainen Rauhalahti road runners  FIN  12:00:00   54:20.7 (67)  2:00:22.7  
62.   Sami Hautaniemi   FIN  12:00:00   52:48.8 (60)  2:00:39.1  
63.   Frans Pylkkänen Keravan Urheilijat  FIN  12:00:00      2:00:53.2  
64.   Christian Rollin Sandoz Concept  FRA  12:00:00   51:54.8 (56)  2:00:55.6  
65.   Arja Ahti   FIN  12:00:00   52:20.2 (59)  2:01:55.8  
66.   Teppo Rantanen Janakkala  FIN  12:00:00   52:49.2 (61)  2:02:05.3  
67.   Eeva Viljamaa Muonion Kirin Sprintterit  FIN  12:00:00   52:55.4 (62)  2:02:53.7  
68.   Markku Kauppinen   FIN  12:00:00   50:45.3 (54)  2:02:56.2  
69.   Perttu Asko RaPe  FIN  12:00:00   54:09.6 (66)  2:04:28.8  
70.   Marja-Liisa Pylväs   FIN  12:00:00   54:35.4 (69)  2:05:03.3  
71.   Petri Seppänen Ruhtinan Urheilijat  FIN  12:00:00   55:11.5 (70)  2:05:45.4  
72.   Erika Frey Sandoz Concept  SUI  12:00:00   55:17.1 (71)  2:05:54.7  
73.   Tiina Heiskanen Köykkyrin kiertäjät /oaj kempel  FIN  12:00:00      2:07:10.9  
74.   Hanne Purmonen   FIN  12:00:00   56:18.5 (72)  2:09:23.7  
75.   Taina Peltonen Tohtoritiimi  FIN  12:00:00   54:33.9 (68)  2:10:09.9  
76.   Markus Keskimaunu Kosken asennus  FIN  12:00:00   56:48.5 (73)  2:13:24.4  
77.   Aarno Rinta-Halkola   FIN  12:00:00   57:25.1 (75)  2:13:55.6  
78.   Markus Hautala   FIN  12:00:00   57:24.6 (74)  2:13:56.3  
79.   Kari Kokko   FIN  12:00:00   1:00:32.3 (79)  2:17:07.0  
80.   Piia Luoto   FIN  12:00:00   1:00:04.4 (78)  2:17:07.7  
81.   Mira Ronkainen Karkki-Rasti  FIN  12:00:00   1:02:29.3 (86)  2:17:14.6  
82.   Kaj Harju   FIN  12:00:00   1:00:55.7 (81)  2:18:20.2  
83.   Lars Snåre   FIN  12:00:00   1:00:54.7 (80)  2:18:21.3  
84.   Niina Mäntyniemi Team Köykkyrin kiertäjät  FIN  12:00:00   1:01:52.6 (83)  2:19:31.2  
85.   Kirsi Mäntyniemi-Sipilä   FIN  12:00:00   1:01:52.1 (82)  2:19:31.6  
86.   Minna Moilanen   FIN  12:00:00   59:28.9 (77)  2:19:34.3  
87.   Päivi Parttimaa Haukiputaan Veikot  FIN  12:00:00   1:02:26.7 (85)  2:21:01.4  
88.   Teemu Tuominen LKV Tuomiset Oy  FIN  12:00:00   58:20.4 (76)  2:22:35.2  
89.   Sirkku Heino   FIN  12:00:00   1:08:03.8 (94)  2:29:03.0  
90.   Gerardo De Diago   SPA  12:00:00   1:08:19.0 (96)  2:29:04.6  
91.   Sirpa Mustonen   FIN  12:00:00   1:03:17.4 (87)  2:29:38.5  
92.   Anja Sobek   SUI  12:00:00   1:05:05.8 (91)  2:29:51.7  
93.   Jorma Heikkinen   FIN  12:00:00   1:04:53.0 (90)  2:31:02.0  
94.   Eero Juvonen   FIN  12:00:00   1:05:21.1 (92)  2:31:02.1  
95.   Nestori Tuominen   FIN  12:00:00   1:02:25.1 (84)  2:31:03.7  
96.   Anja Saattonen Elimäen Vauhti  FIN  12:00:00   1:06:49.2 (93)  2:31:17.2  
97.   Jussi Lehtiniemi   FIN  12:00:00   1:03:44.3 (88)  2:32:32.8  
98.   Anna Kerko   FIN  12:00:00   1:08:18.0 (95)  2:38:32.6  
99.   Oksana Maksimycheva Toksovo  RUS  12:00:00   1:04:22.4 (89)  2:40:38.2  
100.   Marja-Leena Peipinen   FIN  12:00:00   1:09:11.8 (97)  2:44:32.0  
101.   Kalevi Halonen   FIN  12:00:00   1:11:32.4 (98)  2:57:52.1  
102.   Anne Talvensaari-Mattila   FIN  12:00:00   1:24:05.7 (99)  3:20:02.5  
103.   Markku Harhio   FIN  12:00:00   1:29:33.3 (101)  3:38:50.0  
104.   Ilmari Moisiomäki   FIN  12:00:00   1:29:24.6 (100)  3:39:07.3  
   Harri Juntunen Ruhtinan Urheilijat  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Juha Peltomäki Jyväskylä  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Leena Majasaari Pori  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Teemu Ahlström BodoWorks  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Usko Juntunen Iisalmen Visa  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Antti Väkevä Karsu.fi  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Jukka Ojala Kempeleen oaj  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Pentti Rautakoski Kempele oaj  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Jan Myllykoski   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Eveliina Hirvonen KarSu  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Kaisa Kontio Veljekset Toivanen Oy  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Karita Lappalainen Veljekset Toivanen Oy  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Henri Erkkilä Vantaan Hiihtoseura  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Anne Fräki Roi maratonhiihtäjät  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Jaana Pietilä   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Olli Pietilä Hippoksen Maratonkerho  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Ilari Hirviniemi   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Esko Kariniemi   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Kimmo Niska   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Janne Anttila   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Henning Nynäs Larsmo IF  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Jesse Roimaa Olos-Team  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Juha Reponiemi Muonion Kiri  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Sirkka Jerisjärvi Muonion Kiri  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Jari Korva Oulu  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Lauri Laine Kaskenoja Oy  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Matti Myllykangas Muonion Tunturiveikot  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Jouni Palojärvi Kemijärven Kuntokeskus  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Eero Halko Savonlinnan Hiihtoseura  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Jaana Luukkanen   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Olli Autonen   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Jarmo Airosalo   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Katariina Sieppi Muonion Kiri  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Ossi Jäntti   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Jani Kaipainen   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Hanna Härkönen   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Hannele Friman   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Agneta Ylivainio   SWE  12:00:00      ei läht.  
   Monika Schürch   SUI  12:00:00      ei läht.  
   Esa Kokko   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Jouni Kokko   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Pekka Tynjälä Team Invest  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Matti Rantanen   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Jouko Kosonen   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Jorma Kärhä   SWE  12:00:00      ei läht.  
   Sirkku Heino   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Valtteri Viinanen Simpeleen Urheilijat  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Risto Jaakkola   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Leena Javarus   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Eevi Keränen Kempeleen Kiri  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Paavo Rintala Luvia  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Jukka Keränen Kempeleen oaj  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Lahja Rautio   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Peppi Leppälä   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Piia Leppälä   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Inga Alatalo Muonion Kiri  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Frans Pylkkänen Keravan Urheilijat  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Ella Ahlström   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Nita Muotka Muonion Kiri  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Matti Eeronheimo   FIN  12:00:00      ei läht.  
   Pekka Laitinen Team Invest  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Pekka Turpeinen Finnish Low Speed Racers yr  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Risto Lintula Järvenpää  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Katri Louhi Turun Suunnistajat  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Jorma Onnela KeminLatu  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Arttu Vehkakoski Jämsänkosken Ilves  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Teemu Leppälä Reisjärvi  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Kyösti Niskanen Ylivieska  FIN  12:00:00      ei läht.  
   Alf Vikström Larsmo IF  FIN  12:00:00      ei läht.  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English