49. Kainuun Rastiviikko 2016 Puolanka

H50A 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
3,7 km
Maali
7,6 km
 
1.   Markku Kaartinen Angelniemen Ankkuri  FIN  12:08:00   25:11 (2)  49:17  
2.   Pekka Noponen Suunta Jyväskylä  FIN  11:30:00   27:03 (5)  52:31  
3.   Juha Koskinen Vaajakosken Terä  FIN  12:16:00   24:44 (1)  53:09  
4.   Markku Huostila Lammin Säkiä  FIN  11:46:00   26:47 (4)  53:15  
5.   Sami Kälviäinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:42:00   27:25 (6)  54:25  
6.   Markku Mänty Maarian Mahti  FIN  12:00:00   29:46 (17)  54:42  
7.   Jouni Vidqvist Turun Metsänkävijät  FIN  11:34:00   28:01 (8)  54:50  
8.   Vesa Kemppainen Iisu  FIN  11:00:00   27:27 (7)  55:09  
9.   Juha Partanen Rasti-Hyry  FIN  11:04:00   26:28 (3)  57:10  
10.   Timo Natunen Savon Suunta  FIN  10:50:00   28:46 (10)  57:18  
11.   Arto Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  10:42:00   28:20 (9)  57:22  
12.   Ari Niiranen Kalevan Rasti  FIN  13:00:00   29:08 (11)  58:44  
13.   Timo Salonen Valkeakosken Haka  FIN  12:48:00   29:30 (14)  59:00  
14.   Jari Järvinen Vaajakosken Terä  FIN  12:12:00   29:13 (12)  59:02  
15.   Pasi Valkonen Itä-Hämeen Rasti  FIN  12:38:00   29:27 (13)  1:00:23  
16.   Juha Latvala Alajärven Ankkurit  FIN  12:10:00   31:17 (21)  1:00:33  
17.   Tuomo Rantapelkonen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  11:52:00   30:36 (18)  1:01:54  
18.   Pasi Ylä-Oijala Keravan Urheilijat  FIN  10:52:00   30:42 (19)  1:02:19  
19.   Arto Vilppola Alatornion Pirkat  FIN  13:02:00   30:43 (20)  1:03:59  
20.   Eero Thitz Savon Suunta  FIN  11:12:00   29:30 (14)  1:04:25  
21.   Mikko Kuusinen Lynx  FIN  10:44:00   33:03 (26)  1:04:34  
22.   Jussi Neuvonen Oulun Tarmo  FIN  11:54:00   33:38 (28)  1:05:11  
23.   Juha Lerssi Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  11:56:00   29:40 (16)  1:05:46  
24.   Seppo Vehkala Siikaisten Sisu  FIN  12:24:00   32:24 (25)  1:05:58  
25.   Jorma Ojalainen SK Vuoksi  FIN  11:48:00      1:06:37  
26.   Mauri Laasonen Tampereen Pyrintö  FIN  12:30:00   34:30 (31)  1:07:27  
27.   Seppo Jylhä Kälviän Tarmo  FIN  12:22:00   34:36 (32)  1:07:56  
28.   Arto Haverinen Kajaanin Suunnistajat  FIN  12:02:00   34:10 (29)  1:08:22  
29.   Matti Forsberg Säyneisen Salpa  FIN  12:50:00   39:02 (41)  1:08:48  
30.   Jari Lahtinen Itä-Hämeen Rasti  FIN  11:40:00   34:13 (30)  1:08:53  
31.   Matti Nummi Vaalan Karhu  FIN  12:28:00   36:02 (34)  1:09:34  
32.   Arto Huotari Kuhmon Peurat  FIN  10:56:00   31:17 (21)  1:09:38  
33.   Jussi Elo Laitilan Jyske  FIN  10:40:00   31:18 (23)  1:10:14  
34.   Heikki Koskela Rasti-Jussit  FIN  11:28:00   37:52 (39)  1:10:15  
35.   Pasi Hirvonen Keski-Karjalan Rasti  FIN  11:38:00   36:29 (37)  1:10:47  
36.   Kimmo Köyvönen Maarian Mahti  FIN  12:32:00   35:56 (33)  1:13:00  
37.   Risto Luodonpää Alatornion Pirkat  FIN  11:50:00   36:12 (36)  1:14:38  
38.   Heikki Malmlund Koovee  FIN  11:24:00   33:32 (27)  1:15:45  
39.   Timo Pietikäinen Pihkaniskat  FIN  11:02:00   37:37 (38)  1:16:13  
40.   Lassi Kirjavainen Juuan Jänne  FIN  11:06:00   46:03 (50)  1:16:42  
41.   Hannu Tiainen Nivalan Suunnistajat  FIN  11:20:00   48:38 (53)  1:17:37  
42.   Eero Kujansuu MS Parma  FIN  12:44:00   42:37 (47)  1:18:17  
43.   Andrei Ivanov Russia  RUS  12:56:00   39:02 (41)  1:18:20  
44.   Timo Ronkainen Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:54:00   36:06 (35)  1:18:54  
45.   Heikki Karjalainen Raisu Lumous  FIN  13:04:00   38:48 (40)  1:19:38  
46.   Arto Nummela Mäntsälän Urheilijat  FIN  11:44:00   40:25 (44)  1:20:28  
47.   Jukka Hakulinen Vehkalahden Veikot  FIN  12:20:00   46:05 (51)  1:21:11  
48.   Kari Ojalainen SK Vuoksi  FIN  10:48:00   32:16 (24)  1:21:19  
49.   Pertti Salo Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:10:00   42:40 (48)  1:21:32  
50.   Antti Härkönen Pudasjärven Urheilijat  FIN  12:58:00   40:34 (45)  1:21:43  
51.   Veli Pyhtilä Taivalkosken Kuohu  FIN  11:58:00   39:24 (43)  1:22:02  
52.   Sakari Heikkinen Rasti-Hyry  FIN  12:42:00      1:23:33  
53.   Tapani Alahäivälä Pudasjärven Urheilijat  FIN  12:18:00   43:28 (49)  1:28:45  
54.   Jussi Myllys Olavin Rasti  FIN  12:46:00   42:15 (46)  1:31:04  
55.   Kasperi Launis Raisu Lumous  FIN  11:36:00   47:03 (52)  1:32:55  
56.   Timo Maaranen Päijät-Rasti  FIN  11:26:00   52:10 (54)  1:42:42  
57.   Jouko Mäkinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  12:14:00   1:02:05 (56)  1:46:09  
58.   Tapani Mäkinen Oulunsalon Vasama  FIN  12:26:00      1:50:37  
59.   Markku Kylmälä Mäntsälän Urheilijat  FIN  12:52:00   56:28 (55)  1:53:01  
60.   Ismo Huhtala Yläneen Kiri  FIN  10:46:00   1:06:46 (57)  2:02:21  
   Juha Tuomisto Vaasan Suunnistajat  FIN  10:54:00      ei läht.  
   Matti Aronen Iisalmen Visa  FIN  11:08:00      hylätty  
   Phil Conway Great Britain  GBR  12:06:00      keskeytti  
   Hannu Pietilä Kajaanin Suunnistajat  FIN  12:36:00      ei läht.  
   Erkki Holma Oulun Reipas  FIN  12:40:00      ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English