Kainuun Rastiviikko - Kainuu Orienteering Week 2015

H21E 3. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
9,9 km
Väliaika
10,0 km
Väliaika
12,1 km
Väliaika
12,2 km
Väliaika
13,6 km
Väliaika
13,9 km
Väliaika
14,7 km
Väliaika
Maali
15,4 km
 
1.   Fredric Portin Halden SK  FIN  11:30:00   57:04 (2)  57:28 (2)  1:09:10 (2)  1:09:39 (2)  1:16:30 (1)  1:18:35 (2)  1:23:12 (1)     1:25:12  
2.   Timo Sild Koovee  EST  11:54:00   57:49 (3)  58:24 (3)  1:10:23 (3)  1:10:49 (3)  1:17:43 (3)  1:19:53 (4)  1:24:37 (3)     1:26:41  
3.   Olli-Markus Taivainen Pellon Ponsi  FIN  11:10:00   58:02 (4)  58:30 (4)  1:10:27 (4)  1:10:58 (4)  1:17:50 (4)  1:19:46 (3)  1:24:37 (3)     1:26:49  
3.   Frederic Tranchand Paimion Rasti  FRA  11:36:00   56:45 (1)  57:11 (1)  1:09:09 (1)  1:09:38 (1)  1:16:33 (2)  1:18:32 (1)  1:24:29 (2)     1:26:49  
5.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  11:16:00   58:22 (5)  58:52 (5)  1:11:05 (5)  1:11:37 (5)  1:18:57 (5)  1:20:55 (5)  1:25:40 (5)     1:27:58  
6.   Jani Lakanen Koovee  FIN  11:48:00   59:14 (7)  59:41 (7)  1:11:42 (7)  1:12:13 (7)  1:19:10 (7)  1:21:12 (6)  1:25:52 (6)     1:28:04  
7.   Toni Saari Vaajakosken Terä  FIN  11:18:00   59:07 (6)  59:39 (6)  1:11:40 (6)  1:12:08 (6)  1:19:06 (6)  1:21:22 (7)  1:26:06 (7)     1:28:20  
8.   Tero Föhr Vehkalahden Veikot  FIN  11:52:00   1:00:06 (12)  1:00:35 (12)  1:12:30 (8)  1:12:58 (8)  1:19:48 (8)  1:21:59 (8)  1:26:38 (8)     1:28:53  
9.   Mårten Boström IFK Lidingö  FIN  11:38:00   59:29 (8)  59:56 (8)  1:13:03 (9)  1:13:32 (9)  1:20:24 (9)  1:22:26 (9)  1:27:04 (9)     1:29:02  
10.   Hannu Airila Kalevan Rasti  FIN  11:20:00   59:50 (11)  1:00:19 (10)  1:13:06 (10)  1:13:36 (10)  1:20:46 (10)  1:22:47 (10)  1:27:46 (10)     1:30:02  
11.   Jere Pajunen Kalevan Rasti  FIN  11:34:00   59:48 (10)  1:00:20 (11)  1:13:08 (11)  1:13:39 (11)  1:21:12 (11)  1:23:08 (11)  1:28:01 (11)     1:30:20  
12.   Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö  FIN  11:46:00   1:00:28 (13)  1:00:55 (13)  1:13:43 (12)  1:14:14 (13)  1:21:13 (12)  1:23:11 (12)  1:28:05 (12)     1:30:28  
13.   Mikko Sirén Angelniemen Ankkuri  FIN  11:50:00   59:40 (9)  1:00:08 (9)  1:14:11 (14)  1:14:40 (14)  1:21:32 (13)  1:23:44 (14)  1:28:32 (13)     1:30:38  
14.   Elias Kuukka Tampereen Pyrintö  FIN  10:24:00   1:01:41 (19)  1:02:08 (18)  1:14:26 (16)  1:14:54 (16)  1:21:45 (14)  1:23:43 (13)  1:29:13 (14)     1:31:33  
15.   Miika Kirmula Angelniemen Ankkuri  FIN  11:12:00   1:02:24 (22)  1:02:53 (22)  1:15:03 (21)  1:15:36 (21)  1:22:59 (19)  1:24:58 (19)  1:29:43 (15)     1:31:55  
16.   Oskari Liukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  11:56:00   1:01:35 (17)  1:02:05 (17)  1:14:32 (18)  1:15:03 (17)  1:22:17 (16)  1:24:24 (16)  1:29:54 (18)     1:32:07  
17.   Jarkko Huovila Halden SK  FIN  11:26:00   1:01:28 (16)  1:01:56 (16)  1:14:59 (19)  1:15:29 (19)  1:22:40 (17)  1:24:43 (17)  1:29:49 (16)     1:32:17  
18.   Tobias Henriksson OK Trian  FIN  11:14:00   1:03:09 (24)  1:03:35 (24)  1:15:43 (23)  1:16:13 (23)  1:23:08 (21)  1:25:37 (22)  1:30:15 (19)     1:32:23  
19.   Otto Simosas OK Trian  FIN  11:06:00   1:00:41 (14)  1:01:11 (14)  1:14:13 (15)  1:14:52 (15)  1:22:59 (19)  1:24:55 (18)  1:29:52 (17)     1:32:28  
20.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:54:00   1:01:53 (20)  1:02:22 (20)  1:15:21 (22)  1:15:51 (22)  1:23:21 (22)  1:25:29 (21)  1:30:28 (20)     1:32:44  
21.   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  11:04:00   1:04:08 (33)  1:04:34 (32)  1:16:30 (24)  1:17:00 (24)  1:23:53 (24)  1:25:51 (24)  1:30:40 (22)     1:32:54  
22.   Topi Anjala Koovee  FIN  10:28:00   1:01:54 (21)  1:02:24 (21)  1:14:30 (17)  1:15:06 (18)  1:22:51 (18)  1:24:59 (20)  1:30:42 (23)     1:32:57  
22.   Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:52:00   1:00:50 (15)  1:01:22 (15)  1:13:43 (12)  1:14:13 (12)  1:21:55 (15)  1:24:10 (15)  1:30:29 (21)     1:32:57  
24.   Jani Myllärinen Koovee  FIN  10:46:00   1:01:39 (18)  1:02:11 (19)  1:15:01 (20)  1:15:34 (20)  1:23:23 (23)  1:25:42 (23)  1:30:54 (24)     1:33:16  
25.   Matti Kivelä Hiidenkiertäjät  FIN  11:28:00   1:03:23 (25)  1:03:54 (25)  1:16:49 (27)  1:17:25 (28)  1:24:39 (25)  1:26:40 (25)  1:31:53 (25)     1:34:13  
26.   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti  FIN  11:02:00   1:03:47 (27)  1:04:19 (27)  1:18:17 (32)  1:18:54 (33)  1:25:57 (29)  1:27:56 (29)  1:32:48 (26)     1:35:05  
27.   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:26:00   1:03:56 (30)  1:04:27 (30)  1:16:35 (25)  1:17:11 (25)  1:25:02 (26)  1:27:06 (26)  1:32:51 (27)     1:35:11  
28.   Markus Räsänen Kuopion Suunnistajat  FIN  10:20:00   1:04:03 (31)  1:04:34 (32)  1:18:19 (33)  1:18:48 (32)  1:25:51 (28)  1:27:45 (27)  1:33:14 (28)     1:35:30  
29.   Miika Suominen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:12:00   1:02:44 (23)  1:03:14 (23)  1:16:52 (28)  1:17:22 (27)  1:25:59 (30)  1:28:11 (31)  1:33:25 (30)     1:35:40  
30.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  10:56:00   1:03:53 (28)  1:04:24 (28)  1:16:41 (26)  1:17:11 (25)  1:26:29 (33)  1:28:46 (33)  1:33:41 (31)     1:35:48  
31.   Jussi Suna Turun Metsänkävijät  FIN  11:40:00   1:06:03 (41)  1:06:36 (41)  1:19:09 (38)  1:19:41 (37)  1:27:06 (36)  1:29:09 (35)  1:33:47 (32)     1:36:02  
32.   Daniel Stenlund Paimion Rasti  FIN  10:32:00   1:05:05 (36)  1:05:39 (36)  1:17:47 (31)  1:18:25 (31)  1:26:00 (31)  1:28:10 (30)  1:33:54 (33)     1:36:34  
33.   Topi Penttinen OK Trian  FIN  11:24:00   1:03:29 (26)  1:03:57 (26)  1:17:41 (30)  1:18:10 (29)  1:25:43 (27)  1:27:52 (28)  1:33:19 (29)     1:36:37  
34.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:08:00   1:04:46 (35)  1:05:19 (35)  1:19:02 (35)  1:19:35 (35)  1:27:02 (35)  1:29:03 (34)  1:34:19 (34)     1:36:46  
35.   Juuso Metsälä Kalevan Rasti  FIN  10:36:00   1:04:03 (31)  1:04:31 (31)  1:18:43 (34)  1:19:17 (34)  1:26:49 (34)  1:29:22 (36)  1:34:29 (35)     1:36:56  
36.   Sami-Petteri Juopperi Pellon Ponsi  FIN  10:40:00   1:03:55 (29)  1:04:26 (29)  1:17:40 (29)  1:18:13 (30)  1:26:11 (32)  1:28:14 (32)  1:34:55 (36)     1:37:28  
37.   Mikko Patana Hiidenkiertäjät  FIN  10:38:00   1:05:52 (40)  1:06:21 (40)  1:19:37 (41)  1:20:09 (41)  1:28:02 (40)  1:29:49 (37)  1:35:16 (37)     1:37:55  
38.   Santeri Sainio Kangasala SK  FIN  10:00:00   1:05:33 (37)  1:06:12 (38)  1:19:27 (39)  1:20:01 (39)  1:27:44 (38)  1:29:59 (39)  1:35:33 (38)     1:38:02  
39.   Janne Mänkärlä Lynx  FIN  10:14:00   1:05:35 (38)  1:06:10 (37)  1:19:32 (40)  1:20:06 (40)  1:27:46 (39)  1:29:53 (38)  1:36:09 (39)     1:38:32  
40.   Lauri Oikarinen Pellon Ponsi  FIN  10:42:00   1:05:43 (39)  1:06:13 (39)  1:19:04 (36)  1:19:37 (36)  1:27:42 (37)  1:30:11 (40)  1:36:32 (40)     1:39:14  
41.   Jonne Lakanen Vaajakosken Terä  FIN  11:44:00   1:04:22 (34)  1:05:00 (34)  1:19:04 (36)  1:19:43 (38)  1:28:55 (41)  1:31:26 (41)  1:37:18 (41)     1:40:13  
42.   Mikael Fabritius OK Trian  FIN  10:50:00   1:08:01 (45)  1:08:28 (45)  1:23:37 (47)  1:24:09 (47)  1:31:36 (43)  1:33:56 (43)  1:39:14 (42)     1:41:33  
43.   Lauri Nenonen Kalevan Rasti  FIN  10:04:00   1:09:14 (48)  1:09:48 (48)  1:23:04 (44)  1:23:35 (44)  1:31:29 (42)  1:33:50 (42)  1:39:35 (43)     1:41:59  
44.   Timo Mähönen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:10:00   1:07:28 (43)  1:07:58 (43)  1:23:34 (46)  1:24:08 (46)  1:31:48 (44)  1:33:56 (43)  1:40:07 (44)     1:42:35  
45.   Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat  FIN  10:30:00   1:08:25 (47)  1:09:01 (47)  1:22:47 (43)  1:23:24 (43)  1:32:00 (45)  1:34:34 (45)  1:40:18 (45)     1:42:59  
46.   Kimmo Vilska Rajamäen Rykmentti  FIN  10:06:00   1:07:15 (42)  1:07:50 (42)  1:21:15 (42)  1:22:06 (42)  1:32:47 (47)  1:35:02 (47)  1:40:27 (46)     1:43:03  
47.   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN  10:08:00   1:07:33 (44)  1:08:11 (44)  1:23:29 (45)  1:24:02 (45)  1:32:27 (46)  1:34:49 (46)  1:40:36 (47)     1:43:24  
48.   Filip Brunell OK Trian  FIN  10:02:00   1:09:32 (49)  1:10:08 (49)  1:23:56 (48)  1:24:34 (48)  1:33:20 (48)  1:35:55 (48)  1:41:16 (48)     1:43:35  
49.   Aapo Leskinen Lynx  FIN  11:32:00   1:08:05 (46)  1:08:45 (46)  1:24:42 (49)  1:25:21 (49)  1:33:46 (49)  1:36:13 (49)  1:41:51 (49)     1:44:24  
50.   Lasse Kautto Vaajakosken Terä  FIN  10:22:00   1:10:58 (50)  1:11:33 (50)  1:26:24 (50)  1:26:57 (50)  1:35:08 (50)  1:37:34 (50)  1:44:01 (50)     1:46:35  
51.   Ross Morrison Rajamäen Rykmentti  NZL  10:58:00   1:11:38 (51)  1:12:08 (51)  1:28:37 (52)  1:29:17 (52)  1:37:20 (52)  1:39:40 (51)  1:45:37 (52)     1:48:09  
52.   Jouni Kujala SK Pohjantähti  FIN  10:16:00   1:11:51 (52)  1:12:31 (52)  1:28:11 (51)  1:28:46 (51)  1:37:10 (51)  1:39:41 (52)  1:45:36 (51)     1:48:24  
   Henrik Väisänen MS Parma  FIN  10:18:00                           keskeytti  
   Mikko Salervo OK77  FIN  10:34:00                           ei läht.  
   Petri Saari Vaajakosken Terä  FIN  10:44:00                           keskeytti  
   Sami Hämäläinen MS Parma  FIN  10:48:00                           hylätty  
   Petteri Huikko Vaajakosken Terä  FIN  11:00:00                           ei läht.  
   Antti Parjanne Turun Metsänkävijät  FIN  11:22:00                           ei läht.  
   Aaro Asikainen Kalevan Rasti  FIN  11:42:00                           ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English