Kainuun Rastiviikko - Kainuu Orienteering Week 2015

H21E 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
2,6 km
Väliaika
4,8 km
Väliaika
4,8 km
Väliaika
5,6 km
Väliaika
5,7 km
Väliaika
Maali
6,0 km
 
1.   Fredric Portin Halden SK  FIN  13:18:00   13:49 (1)  25:51 (1)  26:33 (1)  30:36 (1)  31:11 (1)     32:13  
2.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  13:10:00   14:42 (6)  26:38 (2)  27:16 (2)  30:50 (2)  31:25 (2)     32:28  
3.   Timo Sild Koovee  EST  13:20:00   13:57 (2)  27:06 (3)  27:47 (3)  31:29 (3)  32:04 (3)     33:07  
4.   Olli-Markus Taivainen Pellon Ponsi  FIN  13:00:00   14:29 (4)  27:15 (4)  27:56 (4)  31:36 (4)  32:09 (4)     33:15  
5.   Hannu Airila Kalevan Rasti  FIN  13:06:00   14:42 (6)  27:26 (7)  28:08 (7)  31:46 (5)  32:22 (5)     33:20  
6.   Jarkko Huovila Halden SK  FIN  13:04:00   14:46 (8)  27:22 (5)  28:03 (5)  31:50 (6)  32:27 (6)     33:30  
7.   Jani Lakanen Koovee  FIN  13:38:00   15:17 (17)  27:38 (8)  28:21 (8)  31:56 (7)  32:29 (7)     33:31  
8.   Otto Simosas OK Trian  FIN  12:46:00   15:05 (13)  28:42 (14)  29:21 (13)  32:46 (9)  33:21 (10)     34:19  
9.   Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat  FIN  12:26:00   15:20 (20)  28:14 (11)  28:55 (10)  32:39 (8)  33:14 (9)     34:20  
10.   Topi Anjala Koovee  FIN  12:02:00   16:12 (31)  28:51 (17)  29:32 (15)  33:06 (11)  33:40 (12)     34:40  
11.   Mårten Boström IFK Lidingö  FIN  13:32:00   15:03 (11)  29:14 (20)  29:49 (19)  33:10 (12)  33:43 (13)     34:41  
12.   Tero Föhr Vehkalahden Veikot  FIN  13:34:00   14:28 (3)  28:44 (15)  29:24 (14)  33:02 (10)  33:38 (11)     34:48  
13.   Miika Suominen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:08:00   15:04 (12)  28:38 (13)  29:20 (12)  33:15 (13)  33:51 (14)     34:56  
14.   Toni Saari Vaajakosken Terä  FIN  13:08:00   14:39 (5)  27:25 (6)  28:07 (6)  33:15 (13)  32:34 (8)     34:57  
15.   Matti Kivelä Hiidenkiertäjät  FIN  13:02:00   15:10 (14)  28:48 (16)  29:33 (16)  33:20 (15)  33:57 (15)     35:01  
16.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  12:42:00   15:02 (10)  27:43 (9)  29:54 (20)  33:29 (17)  34:02 (16)     35:08  
17.   Topi Penttinen OK Trian  FIN  13:14:00   15:18 (19)  28:51 (17)  29:37 (17)  33:27 (16)  34:04 (17)     35:10  
18.   Miika Kirmula Angelniemen Ankkuri  FIN  12:58:00   15:11 (15)  27:55 (10)  28:42 (9)  33:38 (18)  34:11 (18)     35:16  
19.   Oskari Liukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  13:40:00   15:24 (21)  29:04 (19)  29:48 (18)  33:48 (19)  34:24 (20)     35:33  
20.   Jere Pajunen Kalevan Rasti  FIN  13:36:00   16:37 (40)  29:31 (25)  30:18 (26)  33:55 (22)  34:31 (21)     35:34  
21.   Tobias Henriksson OK Trian  FIN  12:56:00   16:10 (30)  29:30 (24)  30:13 (23)  34:03 (23)  34:39 (23)     35:41  
22.   Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:52:00   14:58 (9)  29:24 (22)  30:09 (22)  34:04 (24)  34:40 (24)     35:42  
22.   Jonne Lakanen Vaajakosken Terä  FIN  13:22:00   15:17 (17)  29:21 (21)  30:06 (21)  33:54 (21)  34:34 (22)     35:42  
24.   Frederic Tranchand Paimion Rasti  FRA  13:16:00   16:39 (41)  29:32 (26)  30:14 (24)  33:49 (20)  34:23 (19)     35:50  
25.   Jani Myllärinen Koovee  FIN  12:40:00   15:50 (26)  29:38 (27)  30:29 (28)  34:15 (25)  34:49 (25)     35:58  
26.   Sami Hämäläinen MS Parma  FIN  12:44:00   16:13 (32)  29:39 (28)  30:20 (27)  34:30 (28)  35:10 (28)     36:10  
27.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:32:00   16:44 (44)  29:52 (30)  30:37 (30)  34:29 (27)  35:05 (27)     36:12  
28.   Mikko Sirén Angelniemen Ankkuri  FIN  13:42:00   16:29 (36)  30:05 (32)  30:50 (31)  34:38 (29)  35:18 (29)     36:19  
29.   Petri Saari Vaajakosken Terä  FIN  12:24:00   15:31 (23)  29:51 (29)  30:33 (29)  34:23 (26)  35:02 (26)     36:29  
30.   Aapo Leskinen Lynx  FIN  13:24:00   15:13 (16)  28:26 (12)  29:08 (11)  34:57 (31)  35:35 (30)     36:39  
31.   Markus Räsänen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:06:00   16:55 (48)  30:42 (36)  31:26 (35)  35:10 (33)  35:44 (32)     36:50  
32.   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  12:50:00   15:50 (26)  30:15 (34)  30:57 (32)  34:55 (30)  35:35 (30)     36:52  
33.   Jarkko Hautala Vaajakosken Terä  FIN  11:52:00   16:39 (41)  30:26 (35)  31:08 (34)  35:04 (32)  35:44 (32)     36:56  
34.   Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö  FIN  13:28:00   15:30 (22)  30:14 (33)  30:58 (33)  35:16 (34)  35:54 (34)     37:02  
35.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:36:00   15:53 (28)  29:29 (23)  30:15 (25)  35:29 (35)  36:03 (35)     37:14  
36.   Henrik Väisänen MS Parma  FIN  12:12:00   16:20 (33)  31:17 (41)  32:00 (39)  35:51 (37)  36:30 (37)     37:34  
37.   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:04:00   16:28 (35)  30:59 (38)  31:40 (36)  35:43 (36)  36:27 (36)     37:38  
38.   Mikael Fabritius OK Trian  FIN  12:38:00   17:48 (54)  31:39 (43)  32:30 (43)  36:14 (38)  36:48 (38)     38:01  
39.   Daniel Stenlund Paimion Rasti  FIN  12:16:00   15:55 (29)  31:50 (45)  32:33 (45)  36:26 (40)  37:02 (40)     38:08  
40.   Filip Brunell OK Trian  FIN  11:48:00   17:32 (52)  31:35 (42)  32:19 (42)  36:29 (41)  37:07 (41)     38:14  
40.   Sami-Petteri Juopperi Pellon Ponsi  FIN  12:30:00   15:47 (24)  30:03 (31)  32:16 (41)  36:32 (42)  37:08 (42)     38:14  
42.   Jouni Kujala SK Pohjantähti  FIN  12:00:00   16:32 (38)  31:11 (39)  31:57 (38)  36:15 (39)  37:00 (39)     38:15  
43.   Juuso Metsälä Kalevan Rasti  FIN  12:22:00   17:29 (51)  31:48 (44)  32:31 (44)  36:35 (43)  37:12 (43)     38:22  
44.   Lauri Oikarinen Pellon Ponsi  FIN  12:18:00   17:45 (53)  31:55 (46)  32:42 (46)  36:53 (44)  37:33 (44)     38:39  
45.   Janne Mänkärlä Lynx  FIN  11:58:00   16:41 (43)  32:12 (49)  32:55 (47)  36:57 (45)  37:35 (45)     38:41  
46.   Lauri Nenonen Kalevan Rasti  FIN  11:54:00   16:36 (39)  30:54 (37)  31:45 (37)  37:20 (46)  37:59 (46)     39:19  
47.   Ross Morrison Rajamäen Rykmentti  NZL  12:48:00   16:27 (34)  32:11 (48)  33:02 (50)  37:25 (47)  38:05 (47)     39:20  
48.   Santeri Sainio Kangasala SK  FIN  11:56:00   16:29 (36)  31:13 (40)  32:01 (40)  37:30 (48)  38:10 (48)     39:23  
49.   Lasse Kautto Vaajakosken Terä  FIN  12:10:00   16:58 (49)  32:38 (51)  33:24 (51)  37:42 (49)  38:25 (49)     39:37  
50.   Petteri Huikko Vaajakosken Terä  FIN  12:34:00   16:44 (44)  33:19 (52)  34:00 (52)  38:08 (50)  38:41 (50)     39:57  
51.   Elias Kuukka Tampereen Pyrintö  FIN  12:14:00   19:00 (55)  33:45 (54)  34:26 (54)  38:24 (52)  38:59 (51)     40:05  
52.   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN  11:50:00   16:46 (46)  33:23 (53)  34:10 (53)  38:20 (51)  39:03 (53)     40:09  
53.   Mikko Salervo OK77  FIN  12:28:00   17:21 (50)  32:06 (47)  32:58 (48)  38:40 (55)  39:12 (55)     40:17  
54.   Kimmo Vilska Rajamäen Rykmentti  FIN  11:46:00   15:47 (24)  32:14 (50)  32:59 (49)  38:31 (54)  39:10 (54)     40:23  
55.   Mikko Patana Hiidenkiertäjät  FIN  12:20:00   19:22 (56)  33:58 (55)  34:40 (55)  38:24 (52)  39:01 (52)     40:27  
56.   Timo Mähönen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:44:00   16:49 (47)  34:18 (56)  35:02 (56)  40:21 (56)  41:00 (56)     42:13  
   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti  FIN  12:54:00                     keskeytti  
   Antti Parjanne Turun Metsänkävijät  FIN  13:12:00                     ei läht.  
   Aaro Asikainen Kalevan Rasti  FIN  13:26:00                     ei läht.  
   Jussi Suna Turun Metsänkävijät  FIN  13:30:00                     hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English