FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H18E 5. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
2,0 km
Väliaika
5,6 km
Maali
7,7 km
 
1.   Mikko Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  9:30:00   2:43:19 (1)  3:11:31 (1)  3:26:39  
2.   Aleksandr Pavlenko Russia  RUS  9:31:05   2:44:23 (2)  3:15:05 (3)  3:29:38  
3.   Ollipekka Heikkilä Lynx  FIN  9:30:38      3:14:37 (2)  3:30:34  
4.   Sampo Hyppölä Pellon Ponsi  FIN  9:39:07   2:53:26 (5)  3:22:15 (5)  3:38:03  
5.   Aleksi Sopo Kuopion Suunnistajat  FIN  9:35:04   2:50:02 (3)  3:21:27 (4)  3:38:08  
6.   Topi Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:41:26   2:56:27 (7)  3:25:54 (6)  3:40:14  
7.   Eero Heinonen MS Parma  FIN  9:44:26   2:57:54 (8)  3:27:09 (9)  3:40:49  
8.   Antti Saikko Lappeen Riento  FIN  9:38:05   2:54:17 (6)  3:26:16 (8)  3:41:56  
9.   Samuli Schroderus SK Pohjantähti  FIN  9:36:45   2:52:04 (4)  3:26:11 (7)  3:43:15  
10.   Joona Huila Hiisirasti  FIN  9:43:15   2:59:10 (9)  3:32:43 (10)  3:49:48  
11.   Jonas Jern IF Femman  FIN  9:44:45   3:00:19 (10)  3:34:19 (11)  3:52:17  
12.   Juho Korpi Länsi-Rajan Rasti  FIN  9:54:41   3:08:15 (15)  3:38:50 (13)  3:54:23  
13.   Joona Tynys Kouvolan Suunnistajat  FIN  9:49:12   3:05:58 (13)  3:39:47 (14)  3:57:08  
14.   Mikko Lindberg Angelniemen Ankkuri  FIN  9:48:07   3:03:29 (11)  3:42:35 (16)  4:00:20  
15.   Petrus Hanhijärvi Espoon Akilles  FIN  9:51:01   3:06:56 (14)  3:41:26 (15)  4:00:29  
16.   Tomi Kanniainen Puolangan Ryhti  FIN  9:53:23   3:09:30 (16)  3:44:28 (18)  4:00:41  
17.   Mikael Niemi Rasti-Lukko  FIN  9:56:14   3:12:08 (18)  3:44:15 (17)  4:00:48  
18.   Aleksi Sorsa Espoon Suunta  FIN  9:47:17   3:03:31 (12)  3:38:42 (12)  4:02:25  
19.   Aaro Ruohola MS Parma  FIN  9:53:57   3:09:42 (17)  3:45:10 (19)  4:03:23  
20.   Lauri Lavikainen Kymin Suunnistajat  FIN  9:58:34   3:13:59 (19)  3:46:59 (20)  4:04:12  
21.   Justus Laitinen Koovee  FIN  10:04:00   3:16:22 (21)  3:49:00 (21)  4:06:11  
22.   Ivan Zolkin Russia  RUS  10:06:00   3:18:31 (26)  3:51:32 (22)  4:08:13  
23.   Jiri-Pekka Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  10:01:00   3:18:19 (24)  3:53:24 (23)  4:11:20  
24.   Joonatan Kivelä Perhon Kiri  FIN  9:58:51   3:15:05 (20)  3:54:18 (24)  4:11:31  
25.   Jonathan Ray OK77  FIN  10:00:00   3:17:09 (22)  3:54:48 (25)  4:11:35  
26.   Santeri Schroderus SK Pohjantähti  FIN  10:03:00   3:18:50 (27)  3:55:33 (28)  4:13:11  
27.   Janne Ovaska Luumäen Rasti  FIN  10:09:00   3:25:02 (30)  3:58:13 (29)  4:13:42  
28.   Henri Pasanen IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:12:00   3:26:46 (31)  3:58:39 (32)  4:14:11  
29.   Atso Salopelto SK Vuoksi  FIN  10:08:00   3:21:35 (28)  3:58:27 (31)  4:14:36  
30.   Eero Ylipulli Lapuan Virkiä  FIN  10:05:00   3:18:19 (24)  3:55:22 (26)  4:14:58  
31.   Samuli Saukkonen SK Uusi  FIN  10:07:00   3:24:44 (29)  3:58:17 (30)  4:15:52  
32.   Aleksi Ilmonen Jämsän Retki-Veikot  FIN  10:02:00   3:17:45 (23)  3:55:28 (27)  4:16:01  
33.   Benjamin Tulonen Hiidenkiertäjät  FIN  10:16:00   3:30:45 (34)  4:03:54 (33)  4:20:19  
34.   Sauli Pietikäinen Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:14:00         4:22:48  
35.   Juha Rauhala Espoon Suunta  FIN  10:11:00   3:27:18 (32)  4:04:31 (34)  4:25:11  
36.   Miska Tervala Rastivarsat  FIN  10:10:00   3:28:26 (33)  4:07:58 (35)  4:27:07  
37.   Vili Sormunen Rasti E4  FIN  10:17:00   3:35:48 (37)  4:11:11 (37)  4:29:13  
38.   Jesper Lindahl IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:19:00   3:36:24 (38)  4:11:14 (38)  4:29:18  
39.   Markku Bergman Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:15:00   3:31:45 (36)  4:11:06 (36)  4:31:17  
40.   Jere Kommio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:20:00   3:38:51 (40)  4:13:37 (40)  4:31:59  
41.   Sakari Puolakanaho Hyvinkään Rasti  FIN  10:13:00   3:31:19 (35)  4:13:30 (39)  4:33:58  
42.   Elmeri Karjalainen Kuhmon Peurat  FIN  10:22:00   3:45:15 (42)  4:18:52 (41)  4:37:18  
43.   Nico Kerkola Suomusjärven Sisu  FIN  10:25:00   3:46:37 (44)  4:19:09 (42)  4:37:52  
44.   Arttu Taulavuori Alatornion Pirkat  FIN  10:21:00   3:43:22 (41)  4:19:37 (43)  4:41:18  
45.   Caj Snickars Solf IK  FIN  10:23:00   3:45:26 (43)  4:23:20 (45)  4:43:26  
46.   Miika Vehmas Espoon Suunta  FIN  10:18:00   3:37:05 (39)  4:20:52 (44)  4:45:30  
47.   Roope Sormunen Rasti E4  FIN  10:26:00   3:49:11 (46)  4:24:33 (46)  4:46:52  
48.   Rasmus Niinimäki Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:24:00   3:47:11 (45)  4:27:31 (47)  4:49:35  
49.   Jere Pernu SK Pohjantähti  FIN  10:27:00   3:56:30 (47)  4:36:33 (48)  4:56:15  
50.   Harri Räisänen Kiimingin Urheilijat  FIN  10:28:00   4:04:31 (48)  4:52:25 (49)  5:17:19  
51.   Aku Hietaharju Rasti-Jussit  FIN  10:31:00   4:22:40 (49)  5:05:21 (50)  5:23:36  
52.   Otto Hannunen Suunta Jyväskylä  FIN  10:32:00   4:31:07 (52)  5:09:53 (51)  5:31:46  
53.   Erno Koskenmäki Porvoon Urheilijat  FIN  10:29:00   4:24:53 (50)  5:10:22 (52)  5:34:14  
54.   Juha-Matti Inget Pudasjärven Urheilijat  FIN  10:33:00   4:26:48 (51)  5:14:59 (53)  5:37:25  
55.   Antti Ursin Lynx  FIN  10:34:00   4:34:17 (53)  5:22:56 (54)  5:45:46  
   Tommi Rantala Suunta Jyväskylä  FIN  10:30:00         keskeytti  
   Oskari Jumppanen Hyvinkään Rasti  FIN  10:35:00            
   Anssi Koirikivi RasTiimi  FIN  10:36:00            
   Niko Larmala Espoon Suunta  FIN  10:37:00            
   Pyry Mustonen Tampereen Pyrintö  FIN  10:38:00            
   Matias Arola Paimion Rasti  FIN  10:39:00            
   Tobia Berger Switzerland  SUI  10:40:00         keskeytti  
   Benjamin Holmgren IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:41:00            
   Aleksi Härkönen Pudasjärven Urheilijat  FIN  10:42:00            
   Taneli Härkönen Pudasjärven Urheilijat  FIN  10:43:00            
   Arttu Jokikokko Pudasjärven Urheilijat  FIN  10:44:00         keskeytti  
   Ossi Järvinen Tampereen Pyrintö  FIN  10:45:00            
   Jooseppi Kalliokoski Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:46:00            
   Iiro Kuusela Rastivarsat  FIN  10:47:00         ei läht.  
   Aleksi Lammi Lapuan Virkiä  FIN  10:48:00            
   Anton Laukkanen Kuopion Suunnistajat  FIN  10:49:00         keskeytti  
   Olli Liikkanen Rastivarsat  FIN  10:50:00         keskeytti  
   Johannes Louhi Helsingin Suunnistajat  FIN  10:51:00            
   Vili Mustonen Tampereen Pyrintö  FIN  10:52:00            
   Kasperi Niemi Helsingin Suunnistajat  FIN  10:53:00            
   Tuomas Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:54:00            
   Joona Parjanen MS Parma  FIN  10:55:00            
   Aleksi Pietikäinen SK Uusi  FIN  10:56:00         keskeytti  
   Tuomas Puputti Hiidenkiertäjät  FIN  10:57:00            
   Topi Raitanen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:58:00            
   Arne Sågfors OK Botnia  FIN  10:59:00         ei läht.  
   Heikki Vuopio Pellon Ponsi  FIN  11:00:00         ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English