15.eGames 2014 ja Huippuliigan finaali 30.-31.8.2014

H21A 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
5,8 km
 
1.   Kim Fagerudd Paimion Rasti  FIN  12:12:00   33:56  
2.   Esa Huttunen Turun Metsänkävijät  FIN  13:06:00   34:22  
3.   Petri Saari Vaajakosken Terä  FIN  12:28:00   34:37  
4.   Jonne Lakanen Vaajakosken Terä  FIN  10:16:00   35:12  
5.   Juha Sorvisto Vaajakosken Terä  FIN  12:46:00   36:11  
6.   Daniel Stenlund Paimion Rasti  FIN  10:56:00   36:15  
7.   Sami Valkama Paimion Rasti  FIN  11:34:00   36:59  
8.   Niklas Saramäki Lynx  FIN  11:30:00   37:07  
8.   Jörgen Wickholm Rajamäen Rykmentti  FIN  12:20:00   37:07  
10.   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:54:00   37:36  
11.   Topi Hasu OK Orient  FIN  12:10:00   37:38  
12.   Asgeir Mjösund MS Parma  NOR  12:56:00   37:39  
13.   Matti Liukkonen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:44:00   38:11  
14.   Ville Keskisaari Vaajakosken Terä  FIN  11:26:00   38:20  
15.   Victor Mansner IF Sibbo-Vargarna  FIN  12:48:00   38:21  
16.   Marko Loukkalahti Hiidenkiertäjät  FIN  12:24:00   38:49  
17.   Lauri Kleemola Lynx  FIN  12:36:00   38:50  
18.   Juuso Lindeqvist Paimion Rasti  FIN  12:40:00   38:54  
19.   Kalle Rantala Helsingin Suunnistajat  FIN  12:26:00   39:13  
20.   Juha Vartiainen Oriveden Ponnistus  FIN  12:04:00   39:26  
21.   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN  13:02:00   39:28  
22.   Mikko Heinonen Kalevan Rasti  FIN  10:10:00   39:44  
23.   Mikhail Chegarovskiy IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:46:00   39:51  
24.   Timo Ahvenainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:36:00   39:58  
25.   Panu Teittinen Kangasala SK  FIN  12:08:00   40:28  
26.   Pasi Kiema Oriveden Ponnistus  FIN  10:50:00   40:36  
27.   Roope Koskinen Hiisirasti  FIN  12:42:00   40:45  
28.   Olli-Jussi Korpinen Anttolan Urheilijat  FIN  12:14:00   40:46  
29.   Ilkka Nurminen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:16:00   40:47  
30.   Petri Kuusinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:52:00   40:49  
31.   Jarno Kallio-Könnö Rasti-Kurikka  FIN  12:22:00   41:00  
32.   Jarkko Saarinen Hiidenkiertäjät  FIN  10:12:00   41:04  
33.   Juho Kinni Tampereen Pyrintö  FIN  11:08:00   41:23  
34.   Jere Sipponen Paimion Rasti  FIN  10:36:00   42:03  
35.   Mika Rautanen Tuupovaaran Sepot  FIN  10:44:00   42:07  
36.   Sami Levijoki Hiidenkiertäjät  FIN  11:42:00   42:15  
37.   Eero Inkeri Vehkalahden Veikot  FIN  11:18:00   42:23  
38.   Veli-Pekka Kuutti Perttelin Peikot  FIN  11:22:00   42:33  
39.   Sami Vähänen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:48:00   42:45  
40.   Filip Brunell IF Brahe  FIN  10:26:00   43:00  
40.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  12:32:00   43:00  
42.   Henri Kalve Paimion Rasti  FIN  10:04:00   43:11  
43.   Jussi Taussi Vehkalahden Veikot  FIN  10:08:00   43:20  
44.   Aapo Aaltio Rajamäen Rykmentti  FIN  10:06:00   43:33  
45.   Tomi Kapiainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  11:24:00   43:35  
45.   Miikka Huovila Karkki-Rasti  FIN  11:58:00   43:35  
47.   Aki Myllärinen Joutsenon Kullervo  FIN  12:02:00   44:06  
48.   Jyri Rantala Koovee  FIN  10:54:00   44:24  
49.   Juha Matilainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:16:00   44:25  
50.   Patrik Väisänen Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:00:00   44:26  
50.   Teemu Lemmetty Oriveden Ponnistus  FIN  11:44:00   44:26  
52.   Lauri Valkonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:02:00   44:33  
52.   Daniel Blomster IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:28:00   44:33  
54.   Antto-Iiro Suhonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:18:00   44:34  
55.   Janne Heikkinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:48:00   44:46  
56.   Tero Kopra Oriveden Ponnistus  FIN  11:12:00   44:48  
57.   Rainer Kujala Lynx  FIN  13:04:00   44:55  
58.   Mikko Töyrylä Kymin Suunnistajat  FIN  10:30:00   45:02  
59.   Kalle Manninen Anttolan Urheilijat  FIN  10:42:00   45:12  
60.   Jukka Jarva Oriveden Ponnistus  FIN  10:20:00   46:57  
61.   Markus Vainiomäki Suunta-Sepot  FIN  11:38:00   46:58  
62.   Jari Kansonen Joutsenon Kullervo  FIN  12:52:00   47:07  
63.   Toni Hartvik Paimion Rasti  FIN  11:50:00   47:30  
64.   Mikko Pirilä Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:22:00   47:56  
65.   Juha Lassila Vetelin Urheilijat  FIN  11:10:00   47:59  
66.   Jani Vahala Maarian Mahti  FIN  10:02:00   48:08  
67.   Antti Laakso Helsingin Suunnistajat  FIN  12:58:00   48:39  
68.   Miika Järvinen Koovee  FIN  12:06:00   48:50  
69.   Oula Järvensivu Oriveden Ponnistus  FIN  12:50:00   49:15  
70.   Jarkko Kaplas Joutsenon Kullervo  FIN  10:52:00   49:18  
71.   Lassi Aaltonen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:24:00   49:29  
72.   Ville Töyrylä Vehkalahden Veikot  FIN  12:30:00   52:42  
73.   Markus Turunen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:28:00   53:04  
74.   Nike Ahokainen Pihkaniskat  FIN  10:14:00   53:52  
75.   Patrik Levlin Solf IK  FIN  11:14:00   57:43  
76.   Toni Louhisola Turun Metsänkävijät  FIN  10:32:00   58:46  
77.   Leo Tolvanen Pihkaniskat  FIN  11:32:00   59:56  
78.   Juho-Matti Huhtala Yläneen Kiri  FIN  12:00:00   1:16:43  
   Pekka Hyvönen Angelniemen Ankkuri  FIN  10:00:00   ei läht.  
   Kimmo Hirvonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:18:00   hylätty  
   Tuomo Laine Hiidenkiertäjät  FIN  10:34:00   ei läht.  
   Timo Mähönen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:38:00   ei läht.  
   Petri Ikävalko Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:40:00   ei läht.  
   Mikko Lassila Helsingin Suunnistajat  FIN  10:58:00   ei läht.  
   Tapio Haarlaa Helsingin Suunnistajat  FIN  11:04:00   ei läht.  
   Jarkko Saarinen OK77  FIN  11:06:00   ei läht.  
   Eetu Summanen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:20:00   ei läht.  
   Jarkko Hautala Vaajakosken Terä  FIN  11:40:00   ei läht.  
   Ari-Pekka Lassila Koovee  FIN  11:46:00   ei läht.  
   Aaro Nurmiainen Lappeen Riento  FIN  11:56:00   ei läht.  
   Ville Lampinen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:34:00   ei läht.  
   Aki Yrjä Perttelin Peikot  FIN  12:38:00   ei läht.  
   Teemu Niskanen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:54:00   keskeytti  
   Heikki Toivio Angelniemen Ankkuri  FIN  13:00:00   ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English