Raatojuoksu XXXV Sipoossa 3.11.2012

H20KM

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
17,2 km
Väliaika
19,8 km
Maali
20,0 km
 
1.   Timo Sild Delta  EST  10:15:00   1:47:32 (1)  2:01:11 (1)  2:01:51  
2.   Jarno Parkkinen Nostars  FIN  10:15:00   1:47:46 (2)  2:03:09 (2)  2:03:55  
3.   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   1:49:13 (4)  2:03:40 (4)  2:04:15  
4.   Mikko Patana Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:15:00   1:49:14 (5)  2:03:38 (3)  2:04:16  
5.   Pihl Peeter Estonia  EST  10:15:00   1:49:11 (3)  2:05:11 (5)  2:06:04  
6.   Samuli Salmenoja MS Parma  FIN  10:15:00   1:49:25 (6)  2:08:35 (6)  2:09:14  
7.   Øyvind Helgerud Norway  NOR  10:15:00   1:52:51 (7)  2:08:36 (7)  2:09:16  
8.   Juha Sorvisto Vaajakosken Terä  FIN  10:15:00   1:55:19 (8)  2:11:26 (8)  2:12:18  
9.   Jani Virta IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   1:56:34 (9)  2:13:09 (9)  2:14:03  
10.   Janne Mänkärlä Lynx  FIN  10:15:00   2:00:41 (10)  2:17:03 (10)  2:17:51  
11.   Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:01:35 (12)  2:17:12 (11)  2:17:57  
12.   Matti Liukkonen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   2:00:44 (11)  2:17:23 (12)  2:18:12  
13.   Miika Kirmula Angelniemen Ankkuri  FIN  10:15:00   2:02:16 (13)  2:17:59 (13)  2:18:46  
14.   Jörgen Wickholm IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00      2:18:05 (14)  2:19:00  
15.   Mikko Sirén Angelniemen Ankkuri  FIN  10:15:00   2:03:17 (14)  2:18:40 (15)  2:19:31  
16.   Sami Vähänen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   2:03:34 (15)  2:22:40 (16)  2:23:36  
17.   Kimmo Vilska Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   2:08:13 (19)  2:25:09 (17)  2:26:03  
18.   Juho Kinni Tampereen Pyrintö  FIN  10:15:00   2:07:52 (17)  2:25:35 (18)  2:26:25  
19.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  10:15:00   2:08:13 (19)  2:25:44 (19)  2:26:31  
20.   Timo Mähönen Kalevan Rasti  FIN  10:15:00   2:08:10 (18)  2:26:18 (20)  2:27:23  
21.   Edvard Sundman ÅsarnaIK  FIN  10:15:00   2:11:18 (22)  2:27:42 (21)  2:28:24  
22.   Jens Burman ÅsarnaIK  FIN  10:15:00   2:11:22 (24)  2:27:46 (22)  2:28:32  
23.   Antti Granqvist IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   2:10:33 (21)  2:28:28 (23)  2:29:19  
24.   Emil Svensson ÅsarnaIK  FIN  10:15:00   2:11:20 (23)  2:28:34 (24)  2:29:24  
25.   Aapo Leskinen Lynx  FIN  10:15:00   2:07:51 (16)  2:33:12 (25)  2:34:25  
26.   Asmo Vuorenpää Laitilan Jyske  FIN  10:15:00   2:17:04 (27)  2:34:12 (26)  2:35:11  
26.   Harri Poutiainen Turun Metsänkävijät  FIN  10:15:00   2:16:42 (25)  2:34:13 (27)  2:35:11  
28.   Lauri Pohjola b00t  FIN  10:15:00   2:16:44 (26)  2:34:15 (28)  2:35:13  
29.   Vesa Aaltonen IF Brahe  FIN  10:15:00   2:22:10 (30)  2:40:25 (29)  2:41:14  
30.   Aki Ylitalo Hauhon Sisu  FIN  10:15:00   2:22:47 (32)  2:41:45 (30)  2:42:33  
31.   Petri Kotro Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:19:37 (28)  2:42:04 (31)  2:42:59  
32.   Janne Räty Digia  FIN  10:15:00   2:22:16 (31)  2:42:26 (32)  2:43:18  
33.   Ville Luoma Delta  FIN  10:15:00   2:21:44 (29)  2:43:15 (33)  2:44:19  
34.   Christoffer Vilen IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   2:25:32 (33)  2:46:33 (34)  2:47:40  
35.   Mikael Donner OK77  FIN  10:15:00   2:31:34 (36)  2:48:22 (35)  2:49:15  
36.   Tuomas Kotro SK Vuoksi  FIN  10:15:00   2:31:01 (35)  2:49:13 (36)  2:50:06  
37.   Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:15:00   2:30:58 (34)  2:49:51 (37)  2:50:38  
38.   Antti Korkeakangas Rasti-Jussit  FIN  10:15:00   2:33:08 (38)  2:49:54 (38)  2:50:40  
39.   Pekka Niemelä Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00         2:52:01  
40.   Lauri Kleemola Lynx  FIN  10:15:00   2:32:31 (37)  2:51:56 (39)  2:52:59  
41.   Markus Airila Keravan Urheilijat  FIN  10:15:00   2:37:50 (41)  2:54:43 (40)  2:55:29  
42.   Olli-Pekka Holttinen Ilomantsin Urheilijat  FIN  10:15:00   2:33:33 (39)  2:54:56 (41)  2:56:01  
43.   Jaakko Pyykönen seuraton  FIN  10:15:00   2:38:02 (43)  2:58:32 (42)  2:59:25  
43.   Juha Korhonen SK-0K  FIN  10:15:00   2:37:59 (42)  2:58:34 (43)  2:59:25  
45.   Ilkka Juutilainen Lynx  FIN  10:15:00   2:39:06 (44)  2:59:04 (46)  2:59:53  
46.   Tuomas Ojanen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:40:09 (47)  2:58:57 (44)  2:59:56  
46.   Matti Huttunen Pihkaniskat  FIN  10:15:00   2:40:10 (48)  2:58:59 (45)  2:59:56  
48.   Pauli Juutilainen Keravan Urheilijat  FIN  10:15:00   2:39:08 (45)  2:59:37 (47)  3:00:33  
49.   Henrik Nygård OK Terjärv  FIN  10:15:00   2:37:01 (40)  2:59:53 (48)  3:00:58  
50.   Vili Virkki Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:40:40 (50)  3:01:23 (49)  3:02:20  
51.   Ari Heinola Vehkalahden Veikot  FIN  10:15:00   2:40:13 (49)  3:01:24 (50)  3:02:32  
52.   Antti Paasikoski Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   2:40:06 (46)  3:02:00 (51)  3:03:13  
53.   Juha Skinnari Pihkaniskat  FIN  10:15:00   2:44:54 (53)  3:03:43 (52)  3:04:42  
54.   Atte Mäkelä Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:45:13 (54)  3:05:56 (53)  3:06:56  
55.   Erik Haajanen OK Raseborg  FIN  10:15:00   2:48:59 (58)  3:06:13 (54)  3:06:58  
56.   Pasi Liitiäinen OK Orient  FIN  10:15:00   2:44:52 (52)  3:06:21 (55)  3:07:27  
57.   Jaakko Pitkänen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   2:43:11 (51)  3:07:17 (56)  3:08:29  
58.   Veli-Pekka Kuutti Perttelin Peikot  FIN  10:15:00   2:46:29 (55)  3:08:54 (57)  3:09:42  
59.   Antti Nousiainen Kalevan Rasti  FIN  10:15:00   2:46:56 (56)     3:09:50  
60.   Pontus Backlund Närpes OK  FIN  10:15:00   2:49:58 (59)  3:10:48 (58)  3:12:01  
61.   Asko Nykänen Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:15:00   2:48:27 (57)  3:11:52 (59)  3:13:12  
62.   Harri Hytönen Rastivarsat  FIN  10:15:00   2:52:01 (60)  3:13:02 (60)  3:13:59  
63.   Tomi Mäkelä Rasti-Jyry  FIN  10:15:00   3:01:19 (63)  3:21:20 (61)  3:22:15  
64.   Veli-Matti Pulli Pulssit  FIN  10:15:00   2:58:59 (61)  3:22:40 (62)  3:23:31  
65.   Mika Näpänkangas Suunta Jyväskylä  FIN  10:15:00   3:03:21 (64)  3:25:41 (63)  3:26:45  
66.   David Farkas Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   3:08:04 (67)  3:27:45 (65)  3:28:38  
67.   Mikko Talvitie Keravan Urheilijat  FIN  10:15:00   3:00:48 (62)  3:27:30 (64)  3:29:03  
68.   Antti Niinikoski Mukkulat  FIN  10:15:00         3:29:45  
69.   Janne Kuusivaara Espoon Akilles  FIN  10:15:00   3:06:29 (65)  3:30:01 (66)  3:30:59  
70.   Matti Teittinen Hiisirasti  FIN  10:15:00   3:08:40 (68)  3:30:16 (68)  3:31:08  
71.   Tomi Korhonen Hyvinkään Rasti  FIN  10:15:00   3:08:46 (69)  3:30:13 (67)  3:31:22  
72.   Nike Ahokainen Pihkaniskat  FIN  10:15:00   3:08:01 (66)  3:31:46 (69)  3:32:55  
73.   Petteri Surakka Taxiteam  FIN  10:15:00   3:10:09 (70)  3:36:07 (70)  3:37:10  
74.   Jani Lehmuskoski Espoon Akilles  FIN  10:15:00   3:15:01 (72)  3:41:44 (72)  3:42:28  
75.   Ari Parviainen Keravan Urheilijat  FIN  10:15:00   3:12:59 (71)  3:41:17 (71)  3:42:32  
76.   Jarmo Jumppanen Pihkaniskat  FIN  10:15:00   3:18:59 (75)  3:44:09 (73)  3:45:11  
77.   Eero Koskivirta Etelä-Kymen Suunnistajat  FIN  10:15:00   3:18:51 (74)  3:44:19 (74)  3:45:34  
78.   Tero Salonen Hauhon Sisu  FIN  10:15:00   3:18:27 (73)  3:46:13 (75)  3:47:31  
79.   Thomas Rehn OK Raseborg  FIN  10:15:00   3:22:23 (77)  3:50:09 (76)  3:51:26  
80.   Sami-Jukka Hämäläinen KOPS  FIN  10:15:00   3:20:40 (76)  3:50:12 (77)  3:51:28  
81.   Anders Ingman IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   3:23:33 (78)  3:51:31 (78)  3:52:45  
82.   Markus Saarinen DFGH  FIN  10:15:00   3:24:31 (79)  3:54:51 (79)  3:56:08  
83.   Rasmus Mårtenson OK77  FIN  10:15:00   3:30:59 (80)  3:58:46 (80)  3:59:56  
84.   Mika Vilen IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   3:32:48 (81)  4:03:42 (81)  4:05:02  
85.   Jyrki Simovaara Espoon Akilles  FIN  10:15:00   3:40:57 (83)  4:04:47 (82)  4:05:55  
86.   Magnus Ådahl IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   3:33:15 (82)  4:05:29 (83)  4:06:45  
87.   Heikki Nurmela Pihkaniskat  FIN  10:15:00   3:44:11 (84)  4:10:10 (84)  4:11:14  
88.   Pekka Viita teamactive  FIN  10:15:00   3:47:20 (87)  4:10:25 (86)  4:11:21  
89.   Juha Karppinen Raisu Lumous  FIN  10:15:00   3:45:17 (86)  4:10:21 (85)  4:11:25  
90.   Santeri Vanhala Perämeren Rasti  FIN  10:15:00   3:45:10 (85)  4:13:03 (87)  4:14:04  
91.   Leo Tolvanen Pihkaniskat  FIN  10:15:00   3:47:35 (88)  4:16:32 (88)  4:17:39  
92.   Antti Leinonen Eiseuraa  FIN  10:15:00   3:55:13 (89)  4:20:25 (89)  4:21:33  
93.   Tuomo Puustinen Pihkaniskat  FIN  10:15:00   3:58:28 (90)  4:32:13 (90)  4:33:46  
94.   Eki Haapomaa RekolanRai  FIN  10:15:00         4:35:03  
95.   Arto Nummela Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:15:00   4:10:04 (91)  4:39:00 (91)  4:40:19  
96.   Janne Takala KalevanHii  FIN  10:15:00   4:39:14 (92)  5:08:24 (93)  5:09:42  
97.   Matias Korpela Exme  FIN  10:15:00   4:40:59 (94)  5:08:12 (92)  5:10:07  
98.   Timo Rantanen Keravan Urheilijat  FIN  10:15:00   4:40:51 (93)  5:20:00 (94)  5:21:25  
99.   Rickard Svedberg IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   5:53:56 (95)     6:42:54  
   Väinö Friman Rässi-Rast  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Niko Sorvari Delta  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Wilhelm Frenckell_von OK77  FIN  10:15:00         ei läht.  
   H20KM-0 Vacant VAC  10:15:00         ei läht.  
   Terho Lahtinen Espoon Suunta  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Pasi Ikonen Vaajakosken Terä  FIN  10:15:00         ei läht.  
   H20KM-3 Vacant VAC  10:15:00         ei läht.  
   Antti Parjanne Lynx  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Arttu Nummela Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:15:00         ei läht.  
   H20KM-2 Vacant VAC  10:15:00         ei läht.  
   H20KM-1 Vacant VAC  10:15:00         ei läht.  
   Bob Tamminen Kimito SF  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Heikki Helevä SuomenTikk  FIN  10:15:00         hylätty  
   Petteri Kela b00t  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Samu Suominen Espoon Akilles  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Kai Mäkisara Pihkaniskat  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Tommi Nietosjärvi Pihkaniskat  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Timo Saloranta Polyteknik  10:15:00         keskeytti  
   Juha Säämänen Endurance  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Antti-Pekka Leskinen Lynx  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Frédéric Tranchand FRA  FRA  10:15:00         hylätty  
   Pyry Paloposki Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:15:00         hylätty  
   Santtu Sainio Kangasala SK  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Esa Huttunen Turun Metsänkävijät  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Petteri Rankinen Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:15:00         hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English