Raatojuoksu XXXV Sipoossa 3.11.2012

H15KM

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
12,6 km
Väliaika
15,1 km
Maali
15,2 km
 
1.   Petri Forsman Delta  FIN  10:15:00   1:22:45 (1)  1:37:01 (1)  1:37:54  
2.   Topi Raitanen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:15:00   1:25:05 (3)  1:40:54 (2)  1:41:39  
2.   Kristian Kannus Kangasala SK  FIN  10:15:00   1:24:59 (2)  1:40:55 (3)  1:41:39  
4.   Luukas Valtonen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:26:32 (4)  1:41:36 (4)  1:42:25  
5.   Eero Saleva Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:15:00   1:28:23 (7)     1:44:06  
6.   Tero Mamia Koovee  FIN  10:15:00   1:28:17 (5)  1:43:47 (5)  1:44:39  
7.   Santeri Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  10:15:00   1:28:21 (6)  1:44:10 (6)  1:45:00  
8.   Victor Mansner IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   1:31:59 (11)  1:46:37 (7)  1:47:16  
9.   Otto Loukkalahti Delta  FIN  10:15:00   1:29:22 (8)  1:46:59 (8)  1:47:46  
10.   Sören Sundblom IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   1:31:47 (10)  1:48:10 (9)  1:48:59  
11.   Eemeli Suominen Delta  FIN  10:15:00   1:30:30 (9)  1:48:36 (10)  1:49:18  
12.   Sebastian Wester IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   1:32:28 (12)  1:48:42 (11)  1:49:32  
13.   Jere Sipponen Paimion Rasti  FIN  10:15:00   1:34:13 (14)  1:49:23 (12)  1:50:05  
14.   Sampo Sillanpää Hyvinkään Rasti  FIN  10:15:00   1:33:08 (13)  1:49:25 (13)  1:50:11  
15.   Tomi Kapiainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:34:20 (15)  1:49:41 (15)  1:50:21  
16.   Jukka Pinola Intersport  FIN  10:15:00   1:34:23 (16)  1:49:39 (14)  1:50:24  
17.   Harri Tuliniemi Lappeen Riento  FIN  10:15:00   1:35:16 (18)  1:51:29 (16)  1:52:16  
18.   Herkko Plit Lynx  FIN  10:15:00   1:35:08 (17)  1:52:46 (17)  1:53:38  
19.   Ollipekka Heikkilä Lynx  FIN  10:15:00   1:37:20 (19)  1:54:36 (18)  1:55:23  
20.   Toni Hartvik IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   1:39:01 (20)  1:54:54 (19)  1:55:43  
21.   Markus Kainu Vetelin Urheilijat  FIN  10:15:00   1:39:02 (21)  1:56:10 (20)  1:57:01  
22.   Juha-Pekka Larmala Espoon Suunta  FIN  10:15:00   1:39:10 (22)  1:56:22 (21)  1:57:18  
23.   Ville Viisanen Olavin Rasti  FIN  10:15:00   1:40:18 (26)  1:56:45 (25)  1:57:24  
24.   Sakari Taskila Leppävaaran Sisu  FIN  10:15:00   1:40:16 (25)  1:56:41 (23)  1:57:27  
25.   Markus Kaukonen Espoon Suunta  FIN  10:15:00   1:40:15 (24)  1:56:40 (22)  1:57:30  
26.   Jörgen Nyman OK Raseborg  FIN  10:15:00   1:40:11 (23)  1:56:43 (24)  1:57:31  
27.   Antti Keinänen Lynx  FIN  10:15:00   1:40:18 (26)  1:58:10 (26)  1:59:13  
28.   Emil Lönnström OK Orient  FIN  10:15:00   1:42:59 (33)  1:59:16 (27)  2:00:02  
29.   Jarmo Lindroos Espoon Suunta  FIN  10:15:00   1:41:49 (28)  1:59:20 (28)  2:00:04  
30.   Miika Irtola -0  FIN  10:15:00   1:43:09 (34)  1:59:22 (30)  2:00:06  
31.   Jouni Vantaala Lammin Säkiä  FIN  10:15:00   1:42:54 (32)  1:59:21 (29)  2:00:11  
32.   Niklas Sarparanta Lynx  FIN  10:15:00   1:43:09 (34)  2:00:04 (32)  2:00:45  
33.   Tom Asklöf Lynx  FIN  10:15:00   1:42:46 (31)  2:00:02 (31)  2:00:52  
34.   Emil Johansson Akilles OK  FIN  10:15:00   1:43:19 (38)  2:00:21 (33)  2:01:14  
35.   Matias Kankkunen OK77  FIN  10:15:00   1:43:17 (37)  2:00:36 (36)  2:01:22  
36.   Olli Ranta Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:41:49 (28)  2:00:27 (34)  2:01:25  
37.   Lari Pernu Espoon Suunta  FIN  10:15:00   1:43:11 (36)  2:00:34 (35)  2:01:32  
38.   Hannu Pietilä Kajaanin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:43:51 (42)  2:00:57 (37)  2:01:42  
39.   Ali Mättölä Espoon Suunta  FIN  10:15:00   1:43:26 (40)  2:01:03 (38)  2:01:52  
40.   Tero Heikkilä Paimion Rasti  FIN  10:15:00   1:43:49 (41)  2:01:09 (39)  2:02:17  
41.   Mikko Kuusinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:44:08 (44)  2:02:40 (42)  2:03:26  
42.   Kimmo Pernu Espoon Suunta  FIN  10:15:00   1:44:06 (43)  2:02:38 (41)  2:03:31  
42.   Erik Fabritius Hiisirasti  FIN  10:15:00   1:42:09 (30)  2:02:27 (40)  2:03:31  
44.   Ville Lampinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:46:06 (46)  2:03:22 (44)  2:04:04  
45.   Joona Tynys Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:43:24 (39)  2:03:13 (43)  2:04:07  
46.   Tuomas Heikkilä Mäntsälä  FIN  10:15:00   1:47:17 (48)  2:04:12 (45)  2:05:07  
47.   Miika Järvinen KooVee  FIN  10:15:00   1:45:34 (45)  2:05:58 (46)  2:06:57  
48.   Jani Hiisilä Leppävaaran Sisu  FIN  10:15:00   1:47:04 (47)  2:06:40 (47)  2:07:32  
49.   Petrus Hanhijärvi Espoon Akilles  FIN  10:15:00   1:47:49 (50)  2:07:31 (48)  2:08:30  
50.   Timo Valkonen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   1:48:13 (53)  2:07:37 (49)  2:08:33  
51.   Tapio Markki Espoon Suunta  FIN  10:15:00   1:48:03 (52)  2:08:06 (50)  2:09:02  
52.   Jari Lepo Valkeakosken Haka  FIN  10:15:00   1:47:25 (49)  2:08:14 (51)  2:09:18  
53.   Leif Haajanen OK Raseborg  FIN  10:15:00   1:49:17 (56)  2:08:35 (52)  2:09:22  
54.   Anton Salmenkylä Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:47:56 (51)  2:08:42 (53)  2:09:23  
55.   Pasi Romppainen Hyvinkään Rasti  FIN  10:15:00   1:49:16 (55)  2:08:44 (54)  2:09:39  
56.   Manne Suominen Delta  FIN  10:15:00   1:50:44 (59)  2:09:24 (55)  2:10:26  
56.   Linus Lehto Karjaan Ura  FIN  10:15:00   1:53:02 (63)  2:09:44 (56)  2:10:26  
58.   Jussi Virtanen Nostars  FIN  10:15:00   1:52:15 (60)  2:09:44 (56)  2:10:33  
59.   Kleo Ketonen OK Orient  FIN  10:15:00   1:49:14 (54)  2:10:11 (58)  2:10:57  
60.   Milko Lehto Karjaan Ura  FIN  10:15:00   1:53:01 (62)     2:11:06  
61.   Jukka Lahtinen Delta  FIN  10:15:00   1:50:27 (58)  2:10:16 (59)  2:11:12  
62.   Janne Åberg Hyvinkään Rasti  FIN  10:15:00   1:50:08 (57)  2:11:28 (60)  2:12:36  
63.   Jussi Leskinen MS Parma  FIN  10:15:00   1:53:50 (64)  2:11:46 (61)  2:12:48  
64.   Atte Lahtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:52:58 (61)  2:12:29 (62)  2:13:16  
65.   Jukka Hänninen Delta  FIN  10:15:00   1:54:43 (72)  2:12:31 (63)  2:13:18  
66.   Petri Taipale Eiseuraa  FIN  10:15:00   1:54:22 (70)  2:12:36 (65)  2:13:21  
67.   Mikko Patrakka Metos  FIN  10:15:00   1:54:06 (67)  2:12:39 (67)  2:13:25  
68.   Marko Rantanen Hollolan Urheilijat -46  FIN  10:15:00   1:53:53 (65)  2:12:38 (66)  2:13:26  
69.   Tuomo Kauppinen Hyvinkään Rasti  FIN  10:15:00   1:54:12 (69)  2:12:34 (64)  2:13:27  
70.   Mikko Hulkkonen Pihkaniskat  FIN  10:15:00   1:55:40 (75)  2:12:59 (70)  2:13:50  
71.   Tomas Ray OK77  FIN  10:15:00   1:54:31 (71)  2:12:56 (68)  2:13:56  
72.   Veijo Salmi Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   1:54:50 (73)  2:12:58 (69)  2:13:57  
73.   Tero Ojala Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:54:06 (67)  2:13:57 (72)  2:14:50  
74.   Ossi Karvonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:54:00 (66)  2:13:55 (71)  2:14:52  
75.   Juho Koskinen ZB  FIN  10:15:00   1:56:20 (77)  2:14:35 (73)  2:15:27  
76.   Heikki Frilander IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   1:55:02 (74)  2:14:42 (74)  2:15:46  
77.   Dennis Rehn OK Raseborg  FIN  10:15:00   1:56:00 (76)  2:15:14 (75)  2:16:00  
78.   Mika Martikainen MontunUho  FIN  10:15:00   1:56:31 (78)  2:17:14 (76)  2:18:10  
79.   Juha Lassila Vetelin Urheilijat  FIN  10:15:00   2:03:08 (87)  2:20:58 (77)  2:21:50  
80.   Pekka Pekkala Keravan Urheilijat  FIN  10:15:00   2:00:15 (81)  2:21:03 (78)  2:21:54  
81.   Ilmari Ikäheimo Espoon Suunta  FIN  10:15:00   2:02:31 (85)  2:21:54 (79)  2:22:32  
82.   Mika Salonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:02:30 (84)  2:22:08 (80)  2:23:00  
83.   Matias Arola Paimion Rasti  FIN  10:15:00   2:00:05 (80)  2:23:48 (81)  2:24:37  
84.   Artur Kulagin Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:59:57 (79)  2:24:21 (82)  2:25:12  
85.   Joona Lindroth Asikkalan Raikas  FIN  10:15:00   2:00:55 (82)  2:24:29 (84)  2:25:14  
86.   Ari Enroth Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   2:01:51 (83)  2:24:28 (83)  2:25:26  
87.   Kare Visuri OK77  FIN  10:15:00   2:06:41 (89)  2:25:11 (85)  2:25:58  
88.   Jaakko Lehto Digia  FIN  10:15:00   2:02:33 (86)  2:25:14 (86)  2:26:12  
89.   Seppo Lamminmäki Espoon Akilles  FIN  10:15:00   2:06:56 (90)  2:27:44 (87)  2:28:36  
90.   Olli Malinen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:15:00   2:09:15 (97)  2:28:20 (88)  2:29:06  
91.   Jari Valtonen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:07:56 (91)  2:28:28 (89)  2:29:17  
92.   Lauri Österman Espooo  FIN  10:15:00   2:08:55 (96)  2:28:31 (90)  2:29:30  
93.   Erkki Valtonen Otaniemen Jyllääjät  FIN  10:15:00   2:08:44 (94)  2:28:59 (91)  2:29:59  
94.   Teemu Kanerva Eiseuraa  FIN  10:15:00   2:08:12 (93)  2:29:09 (92)  2:30:19  
95.   Antti Matula Rasti-Nokia  FIN  10:15:00   2:05:34 (88)  2:29:20 (93)  2:30:21  
96.   Fabian Hällströmaf OK77  FIN  10:15:00   2:12:59 (102)  2:30:18 (94)  2:31:03  
97.   Jouni Pyykönen Espoon Akilles  FIN  10:15:00   2:08:51 (95)  2:31:02 (95)  2:32:10  
98.   Taavi Hupponen Turska  FIN  10:15:00   2:13:07 (103)  2:32:10 (96)  2:33:01  
99.   Antti Virtanen Kosken Kaiku  FIN  10:15:00   2:10:09 (99)  2:32:12 (97)  2:33:11  
100.   Reima Harju Resh  FIN  10:15:00   2:09:21 (98)  2:32:17 (98)  2:33:24  
101.   Jonathan Ray OK77  FIN  10:15:00   2:13:10 (104)  2:32:38 (100)  2:33:27  
102.   Ossi Porri Espoon Akilles  FIN  10:15:00   2:10:23 (100)  2:32:37 (99)  2:33:30  
103.   Tommi Maasilta Rastivarsat  FIN  10:15:00   2:13:15 (105)  2:33:00 (101)  2:33:49  
104.   Mikael Fogelholm Keravan Urheilijat  FIN  10:15:00   2:13:23 (107)  2:34:18 (103)  2:35:13  
105.   Pertti Tuomi Askolan Urheilijat  FIN  10:15:00   2:13:18 (106)  2:34:21 (104)  2:35:14  
106.   Jyrki Pietilä Hukkasuunt  FIN  10:15:00   2:12:55 (101)  2:34:16 (102)  2:35:26  
107.   Matti Pärssinen OKFinnmap  FIN  10:15:00   2:14:16 (113)  2:36:27 (105)  2:37:25  
108.   Jari Väisänen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   2:13:49 (109)  2:36:30 (106)  2:37:28  
109.   Sami Sundström Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:13:46 (108)  2:36:43 (108)  2:37:34  
110.   Jyrki Kiviniitty Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:14:07 (111)  2:36:36 (107)  2:37:44  
111.   Harri Karling Pihkaniskat  FIN  10:15:00   2:14:14 (112)  2:36:49 (109)  2:37:53  
112.   Riku Mattila Kouvolan Suunnistajat  10:15:00   2:13:59 (110)  2:37:17 (110)  2:38:50  
113.   Pasi Koistinen Nastolan Terä  FIN  10:15:00   2:18:36 (117)  2:37:50 (111)  2:38:54  
114.   Jari Uutela Muurlan Vihuri  FIN  10:15:00   2:18:40 (118)  2:39:21 (112)  2:40:30  
115.   Sakke Ahoniemi Hyvinkään Rasti  FIN  10:15:00   2:17:02 (114)  2:40:06 (115)  2:41:02  
116.   Tuomo Sevon Saloisten Reipas  FIN  10:15:00   2:19:02 (120)  2:40:02 (114)  2:41:05  
117.   Sami Sillman IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   2:08:10 (92)  2:39:36 (113)  2:41:06  
118.   Asko Määttä Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:18:28 (116)  2:40:39 (116)  2:42:04  
119.   Pasi Antikainen SKKanantal  FIN  10:15:00   2:20:46 (123)  2:42:26 (118)  2:43:15  
120.   Erkki Turunen Suunta-Sepot  FIN  10:15:00   2:17:22 (115)  2:42:11 (117)  2:43:26  
121.   Kenneth Reinikka Hyvinkään Rasti  FIN  10:15:00   2:19:26 (121)  2:42:28 (119)  2:43:40  
122.   Tuomas Nieminen Hollolan Urheilijat -46  FIN  10:15:00   2:18:53 (119)  2:45:41 (120)  2:46:47  
123.   Erkki Pulkkinen Rasti-Lukko  FIN  10:15:00   2:20:58 (124)  2:46:11 (121)  2:47:13  
124.   Unto Tanttu Keravan Urheilijat  FIN  10:15:00   2:21:12 (125)  2:46:32 (122)  2:47:45  
125.   Pauli Forma Delta  FIN  10:15:00   2:21:32 (126)  2:46:51 (123)  2:48:05  
126.   Osmo Ojala Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:19:57 (122)  2:48:26 (124)  2:49:39  
127.   Ari Matilainen Rejlers  FIN  10:15:00   2:28:14 (132)  2:51:10 (127)  2:52:01  
128.   Timo Vanhala Perämeren Rasti  FIN  10:15:00   2:28:46 (135)  2:50:50 (125)  2:52:02  
129.   Tomi Valkonen Kymin Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:23:59 (127)  2:51:11 (128)  2:52:03  
130.   Jukka Sakki Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:28:33 (134)  2:51:08 (126)  2:52:06  
131.   Paavo Rönkkö Espoon Suunta  FIN  10:15:00   2:25:23 (128)  2:51:20 (129)  2:52:20  
132.   Slava Ilchenko Leppävaaran Sisu  FIN  10:15:00   2:29:31 (137)  2:51:26 (130)  2:52:27  
133.   Tuomo Niskanen Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:15:00   2:28:05 (131)  2:51:49 (132)  2:52:30  
134.   Petri Meurman Hämis  FIN  10:15:00   2:27:52 (130)  2:51:31 (131)  2:52:39  
135.   Arto Sakko -0  FIN  10:15:00   2:30:04 (138)     2:54:04  
136.   Henry Olander IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   2:30:13 (140)  2:53:11 (133)  2:54:25  
137.   Olli Matikainen eiseuraa  FIN  10:15:00   2:30:09 (139)  2:54:17 (134)  2:55:14  
138.   Kerkko Visuri OK77  FIN  10:15:00   2:33:00 (145)  2:54:47 (135)  2:55:37  
139.   Juho Mäyry Metku  FIN  10:15:00   2:28:30 (133)  2:57:38 (137)  2:58:29  
139.   Matti Lehto Riihimäen Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:28:58 (136)  2:57:33 (136)  2:58:29  
141.   Timo Siurola AvanadeMul  FIN  10:15:00   2:30:58 (141)  2:57:58 (139)  2:58:57  
142.   Seppo Ikäheimo Espoon Suunta  FIN  10:15:00   2:31:04 (142)  2:58:03 (140)  2:59:01  
143.   Timo Ahlroth Turengin Sarastus  FIN  10:15:00   2:32:08 (144)  2:57:57 (138)  2:59:16  
144.   Janne Hirvonen SKKanantal  FIN  10:15:00   2:27:41 (129)  2:59:29 (141)  3:01:24  
145.   Ismo Lahtinen Otaniemen Jyllääjät  FIN  10:15:00   2:34:11 (146)  3:00:22 (142)  3:01:36  
146.   Matti Yliknuussi -0  FIN  10:15:00   2:39:15 (149)  3:03:50 (143)  3:04:42  
147.   Jan-Erik Granbacka -0  FIN  10:15:00   2:39:00 (148)  3:03:51 (144)  3:05:01  
148.   Staffan Pettersson Lynx  FIN  10:15:00   2:38:56 (147)  3:04:00 (145)  3:05:10  
149.   Tomi Veikonheimo Landbo21  FIN  10:15:00   2:31:31 (143)  3:05:04 (146)  3:06:16  
150.   Jussi Koskela Turska  FIN  10:15:00   2:41:48 (152)  3:06:23 (147)  3:07:25  
150.   Mathias Karlå IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   2:46:22 (158)  3:06:40 (148)  3:07:25  
152.   Matti Horppu Perttelin Peikot  FIN  10:15:00   2:45:15 (154)  3:08:09 (150)  3:09:04  
153.   Kari Hakuli ROCKSataki  FIN  10:15:00   2:40:56 (151)  3:08:24 (151)  3:09:27  
154.   Kristian Myllymäki Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   2:39:59 (150)  3:08:07 (149)  3:09:31  
155.   Mikko Heinikoski Kuivanieme  FIN  10:15:00   2:45:46 (155)  3:09:00 (152)  3:10:07  
156.   Markku Jyrkäs Kuivanieme  FIN  10:15:00   2:45:51 (156)  3:09:02 (153)  3:10:09  
157.   Joonas Päivärinta -0  FIN  10:15:00   2:46:00 (157)  3:09:29 (154)  3:10:26  
158.   Timo Pekkinen OKFinnmap  FIN  10:15:00   2:44:40 (153)  3:16:04 (155)  3:16:43  
159.   Antti Myllys Metku  FIN  10:15:00   2:52:08 (161)  3:18:26 (158)  3:19:21  
160.   Antti Risikko ROCKSataki  FIN  10:15:00   2:53:04 (162)  3:18:23 (157)  3:19:22  
161.   Poika Isokoski Kangasala SK  FIN  10:15:00   2:52:00 (160)  3:18:19 (156)  3:19:23  
162.   Samuli Lampinen Riihimäen Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:51:44 (159)  3:21:20 (159)  3:22:22  
163.   Mikko Viinikainen Espoon Suunta  FIN  10:15:00   2:56:22 (168)  3:22:27 (161)  3:23:43  
163.   Marko Virtanen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:56:20 (167)  3:22:22 (160)  3:23:43  
165.   Paavo Ritvanen Eiseuraa  FIN  10:15:00   2:58:59 (171)  3:24:33 (162)  3:25:44  
166.   Mikko Kiiski Kymin Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:56:17 (166)  3:26:32 (164)  3:27:36  
167.   Simo Pöyhönen Raisu Lumous  FIN  10:15:00   2:53:38 (163)  3:26:42 (165)  3:27:40  
168.   Matti Pekkarinen Tosipahara  FIN  10:15:00   3:02:14 (174)  3:26:30 (163)  3:27:45  
169.   Valtteri Haverinen ABBSK  FIN  10:15:00   2:58:51 (170)  3:27:11 (166)  3:28:00  
170.   Esko Reeni Riihimäen Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:59:29 (172)  3:27:48 (168)  3:29:07  
171.   Tommi Pyykkö eiseuraa  FIN  10:15:00   2:58:11 (169)  3:27:40 (167)  3:29:08  
172.   Jari Vainikka Raisu Lumous  FIN  10:15:00   2:53:43 (164)  3:29:17 (169)  3:30:53  
173.   Jukka Kuivalainen Järvenpään Palo  FIN  10:15:00   2:56:03 (165)  3:29:33 (170)  3:31:00  
174.   Ville Laukka Raisu Lumous  FIN  10:15:00   2:59:56 (173)  3:30:21 (171)  3:31:41  
175.   Seppo Krook Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   3:03:02 (175)  3:32:11 (172)  3:33:51  
176.   Seppo Varmavuo Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   3:03:48 (176)  3:33:47 (173)  3:35:11  
177.   Jorma Ryynänen Pihkaniskat  FIN  10:15:00   3:12:48 (178)  3:41:48 (174)  3:43:22  
178.   Juha Leskinen Helsingin Suunnistajat  10:15:00   3:11:52 (177)  3:47:11 (175)  3:48:37  
179.   Juhani Sillanpää Alajärven Ankkurit  FIN  10:15:00   3:29:23 (179)  4:02:49 (176)  4:04:15  
180.   Harri Kuusniemi eiseuraa  FIN  10:15:00   3:41:20 (182)  4:08:41 (178)  4:09:42  
181.   Jukka Leinonen Pihkaniskat  FIN  10:15:00   3:38:55 (181)  4:08:40 (177)  4:09:57  
182.   Heikki Kujanpää Alajärven Ankkurit  FIN  10:15:00   3:38:52 (180)  4:13:03 (179)  4:14:46  
183.   Oskari Pirttikoski ReaktorAsk  FIN  10:15:00   3:52:03 (183)  4:22:35 (180)  4:23:55  
184.   Tapio Patanen Keravan Urheilijat  10:15:00   4:00:52 (184)  4:39:06 (181)  4:40:24  
   Marko Jaatinen Muurlan Vihuri  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Tonu Illaru Delta  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Ari Honkimaa Espoon Suunta  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Markku Helin Kasavuoren  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Tapani Mikkola Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Mark Roth OCPuisto  FIN  10:15:00         hylätty  
   Arto Palsio HukkaSuunt  FIN  10:15:00         hylätty  
   Timo Pirtilä Kymin Suunnistajat  FIN  10:15:00         hylätty  
   Juha Rauhala Espoon Suunta  FIN  10:15:00         hylätty  
   Kimmo Berg Espoon Akilles  FIN  10:15:00         hylätty  
   Tommy Rantala Digia  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Juha Vepsäläinen Kymin Suunnistajat  FIN  10:15:00         hylätty  
   Matti Rautkivi Espoon Akilles  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Teemu Saarenpää Suomusjärven Sisu  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Konstantin Serebryanitskiy Russia  RUS  10:15:00         ei läht.  
   Joonas Paulin -0  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Ülo Parts SK-0K  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Miikka Kaira Kymin Suunnistajat  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Sami Kervinen Järvenpään Palo  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Nikita Somov Russia  RUS  10:15:00         ei läht.  
   Jussi Heikkinen Essu  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Antti Karttimo Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:15:00         hylätty  
   Oskari Pekkala Keravan Urheilijat  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Anssi Raitanen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Pasi Ylä-Oijala Keravan Urheilijat  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Ville Säde Espoon Akilles  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Mikko Ojala eiseuraa  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Teemu Niskanen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Fredrik Blomster IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Jaani Lantela Vehkalahden Veikot  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Martti Lehtonen eiseuraa  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Eero Tuomaala Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Aki Paasonen Nurmijärvi  FIN  10:15:00         hylätty  
   Antti Liljaniemi Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00         hylätty  
   Tuomo Isokangas Alajärven Ankkurit  FIN  10:15:00         hylätty  
   Marko Niemelä PahaRasti  FIN  10:15:00         hylätty  
   Juuso Väisänen Cadpool  FIN  10:15:00         hylätty  
   Tõnis Laugesaar Estonia  EST  10:15:00         hylätty  
   Veli Kangas Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00         hylätty  
   Jori Karlsson   FIN  10:15:00         hylätty  
   Vili Väänänen IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00         hylätty  
   Jyrki Widenius SeuraaVail  FIN  10:15:00         hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English