Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H60A 4. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
3,3 km
 
1.   Heikki Saarinen Mäntsälän Urheilijat    13:12:00   31:56  
2.   Pekka Kerkola Tampereen Pyrintö    12:36:00   32:26  
3.   Ossi Tani Kouvolan Suunnistajat    12:16:00   34:21  
4.   Simo Helkkula Pitäjänmäen Tarmo    11:56:00   34:46  
5.   Vesa Turku Helsingin Suunnistajat    14:20:00   35:03  
6.   Tapio Peippo SK Vuoksi    13:16:00   35:14  
7.   Pekka Kanste OK Raseborg    12:34:00   35:18  
8.   Jaakko Hörkkö MS Parma    11:18:00   35:37  
9.   Martti Mäkelä SOC Asikkala    11:00:00   35:57  
10.   Pekka Marti ol:biel:se  SUI  14:04:00   36:22  
11.   Raimo Hirsimäki Järvenpään Palo    11:14:00   36:51  
12.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu    10:24:00   37:11  
13.   Reijo Mouhu Raja-Karjalan Suunnistajat    12:18:00   37:36  
14.   Seppo Kiuru Hollolan Urheilijat -46    11:08:00   37:50  
15.   Mikko Mannonen Turun Suunnistajat    11:12:00   38:40  
16.   Ilmari Mäkilä Espoon Suunta    13:40:00   38:49  
17.   Jorma Mäntytörmä Kalvolan Keihäs    13:30:00   38:51  
18.   Arvi Teppala Someron Esa    11:10:00   38:56  
19.   Esko Savonen Hämeenlinnan Suunnistajat    14:24:00   38:59  
20.   Åge Liljeström Helsingin Suunnistajat    11:28:00   39:02  
21.   Heikki Hillo Valkeakosken Haka    10:56:00   39:44  
22.   Olli Knaapi Turun Metsänkävijät    14:00:00   39:49  
23.   Risto Suominen Suomusjärven Sisu    10:26:00   40:16  
24.   Kari Venho Maarian Mahti    14:16:00   40:44  
25.   Markku Vesalainen Angelniemen Ankkuri    11:58:00   41:01  
26.   Veijo Kurvinen Länsi-Uudenmaan Suunnistajat    10:44:00   41:02  
27.   Leo Koistinen Vakka-Rasti    13:06:00   41:03  
28.   Matti Lampinen Navi    10:28:00   41:16  
29.   Timo Huovila Karkki-Rasti    12:20:00   41:32  
30.   Jouni Keskinarkaus OH    10:12:00   41:49  
31.   Reijo Pitkänen Hollolan Urheilijat -46    12:26:00   42:44  
32.   Kauko Pääkkölä Lapin Veikot    13:04:00   42:52  
33.   Jouni Saukonoja Porvoon Urheilijat    12:08:00   42:56  
34.   Matti Railimo SOC Asikkala    13:18:00   43:04  
35.   Ilmars Limbens Sigulda  LAT  11:36:00   43:15  
36.   Veikko Matikainen Kouvolan Suunnistajat    13:34:00   43:16  
37.   Eero Hyvönen Porvoon Urheilijat    10:16:00   43:38  
38.   Ossi Lakkala Saloisten Reipas    11:26:00   43:56  
39.   Ari Myllymäki Kaustisen Pohjan-Veikot    11:38:00   43:57  
40.   Seppo Ahvenainen Järvenpään Palo    13:26:00   43:58  
41.   Seppo Väätäinen Espoon Suunta    10:06:00   44:23  
42.   Risto Uljas Jyry    13:50:00   44:42  
43.   Antti Mustranta Helsingin Suunnistajat    11:06:00   45:04  
43.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus    11:22:00   45:04  
45.   Reino Hotti Helsingin Suunnistajat    12:00:00   45:42  
46.   Esko Salminen Suomusjärven Sisu    12:22:00   46:01  
47.   Kaj Koskinen Valkeakosken Haka    13:14:00   46:11  
47.   Harald Slotte OK Botnia    13:22:00   46:11  
49.   Juhani Tarvainen Pitäjänmäen Tarmo    14:12:00   46:16  
50.   Raimo Kaukiainen Hollolan Urheilijat -46    14:14:00   46:28  
51.   Kari Vallden Leppävaaran Sisu    13:20:00   46:32  
52.   Ilkka Niemi Espoon Suunta    12:24:00   46:44  
53.   Harri Tolvanen Pihkaniskat    12:44:00   47:23  
54.   Teuvo Lehtinen Rastivarsat    12:12:00   47:51  
55.   Asko Niittymäki Turengin Sarastus    10:52:00   47:55  
56.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot    10:04:00   48:41  
57.   Rauno Hotti Helsingin Suunnistajat    10:14:00   48:42  
58.   Eero Pasanen Kouvolan Suunnistajat    11:02:00   49:14  
59.   Pentti Nykänen Jyry    10:48:00   49:19  
60.   Pekka Lindberg Leppävaaran Sisu    11:52:00   50:15  
61.   Erkki Turunen Suunta-Sepot    13:28:00   50:28  
62.   Jussi Lavikainen Kangasala SK    13:24:00   50:34  
62.   Reijo Rasmus Tarpian Suunta    14:18:00   50:34  
64.   Leif Kämpe OK Raseborg    10:32:00   50:36  
65.   Matti Espo Kouvolan Suunnistajat    14:06:00   50:47  
66.   Tauno Pajala Espoon Suunta    11:42:00   51:04  
67.   Rauno Riikonen Perttelin Peikot    12:32:00   51:30  
68.   Karl-Gustav Norrgrann Närpes OK    12:54:00   51:34  
69.   Volli Kukk KAPA  LAT  12:40:00   51:37  
70.   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat    10:30:00   51:41  
71.   Reino Sinnelä Suomusjärven Sisu    13:48:00   51:51  
72.   Sergey Harkov Veresk SPb  RUS  11:34:00   52:15  
73.   Ernst Kläy OLGHuttwil  SUI  13:08:00   52:17  
74.   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat    11:48:00   52:18  
75.   Hannu Mattila Espoon Akilles    10:58:00   52:50  
76.   Kyösti Rautanen Tuupovaaran Sepot    12:06:00   53:45  
77.   Pentti Hirvonen Turun Metsänkävijät    11:44:00   54:11  
78.   Veikko Saaristo Rastihaukat    10:00:00   54:46  
79.   Erkki Peltonen Espoon Suunta    10:50:00   55:40  
80.   Harri Kuosa Loimaan Jankko    10:18:00   55:47  
81.   Ralf Eklund Rasti-Lukko    12:50:00   55:52  
82.   Heikki Salovaara SK Pohjantähti    14:08:00   56:14  
83.   Runar Alden OK Kolmården  SWE  11:40:00   56:42  
84.   Aimo Partanen Kuopion Suunnistajat    13:52:00   56:47  
85.   Veikko Hytönen Suunta Jyväskylä    11:16:00   57:07  
86.   Niilo Sevon Saloisten Reipas    13:46:00   57:42  
87.   Hilding Harald IK Falken    10:22:00   59:15  
88.   Jorma Pöntinen Navi    12:28:00   59:59  
89.   Henry Lågland Vaasan Suunnistajat    14:22:00   1:00:00  
90.   Alexander Orlov Veliky Novgorod  RUS  10:10:00   1:00:46  
91.   Raimo Laurila Turun Metsänkävijät    10:36:00   1:01:50  
92.   Pekka Puolakka Säyneisen Salpa    10:54:00   1:09:38  
93.   Erkki Miettinen Helsingin Suunnistajat    13:54:00   1:15:33  
94.   Vladimir Ivanov Veliky Novgorod  RUS  12:52:00   1:16:00  
95.   Jouko Kontturi Rasti-Lukko    14:10:00   1:24:11  
96.   Tarmo Humppi Mäntän Seudun Eräpirkat    10:40:00   1:40:18  
97.   Heikki Kujanpää Alajärven Ankkurit    13:02:00   1:40:34  
98.   Pekka Heikelä MS Parma    13:38:00   1:45:48  
   Pertti Immanen Oriveden Ponnistus    10:08:00   hylätty  
   Jouni Savelainen Helsingin Suunnistajat    10:46:00   ei läht.  
   Seppo Korpinen Rajamäen Rykmentti    11:20:00   ei läht.  
   Alexander Zhukovsky Veliky Novgorod  RUS  11:30:00   hylätty  
   Lasse Kallio Suomusjärven Sisu    11:32:00   ei läht.  
   Esa Lehtinen Rasti-Lukko    11:50:00   ei läht.  
   Juhani Nippala Jyry    12:04:00   ei läht.  
   Tapio Leino Helsingin Suunnistajat    12:14:00   ei läht.  
   Kalle Kuhmonen Helsingin Suunnistajat    12:38:00   keskeytti  
   Sakari Nurminen Turun Metsänkävijät    12:42:00   ei läht.  
   Arto Rautiainen Kalevan Rasti    12:46:00   ei läht.  
   Tapio Lindstedt Oriveden Ponnistus    12:48:00   hylätty  
   Seppo Kuikko Vehkalahden Veikot    12:56:00   ei läht.  
   Jussi Rajamäki Helsingin Suunnistajat    13:10:00   ei läht.  
   Nikolay Singyr OK AKFA  RUS  13:32:00   hylätty  
   Rolf Eklund Helsingin Suunnistajat    13:36:00   ei läht.  
   Tuomo Romula Mesikämmenet    13:44:00   ei läht.  
   Jukka Vähänen Hyvinkään Rasti    14:02:00   keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English