SM-viesti R1 19.9.2010 Vihdissä

H21

Tilanne viestissä 1. osuus Vaihto 10,0 km

1FINLynx (5)59:01Juuso Metsälä59:01
2FINPellon Ponsi (17)+57Taneli Pantsar59:58
3FINVehkalahden Veikot (1)+1:00Jarno Käyhkö1:00:01
4FINVehkalahden Veikot 3 (89)+1:33Martti Siikaluoma1:00:34
5FINRasti-Kurikka (9)+1:39Sergey Gorokhov1:00:40
6FINVaajakosken Terä (2)+1:41Antti Anttonen1:00:42
7FINIF Brahe (25)+1:41Daniel Stenlund1:00:42
8FINPaimion Rasti 2 (73)+1:42Teemu Väre1:00:43
9FINKalevan Rasti (18)+1:43Jere Pajunen1:00:44
10FINIF Sibbo-Vargarna (14)+1:44Mikhail Chegarovskiy1:00:45
11FINNavi (41)+1:49Clement Valla1:00:50
12FINTampereen Pyrintö 2 (78)+1:57Hannu Saarijärvi1:00:58
13FINIkaalisten Nouseva-Voima (7)+3:04Vesa Taanila1:02:05
14FINAnttolan Urheilijat (16)+3:06Mikko Väisänen1:02:07
15FINSuunta Jyväskylä (53)+3:30Lauri Oikarinen1:02:31
16FINRajamäen Rykmentti 2 (75)+3:34Matti Liukkonen1:02:35
17FINMS Parma (8)+3:38Tomi Mattila1:02:39
18FINAngelniemen Ankkuri (11)+3:41Lasse Kautto1:02:42
19FINKalevan Rasti 3 (84)+3:44Timo Mähönen1:02:45
20FINHelsingin Suunnistajat (22)+3:53Gernot Kerschbaumer1:02:54
21FINDelta 2 (59)+4:01Heikki Toivio1:03:02
22FINRajamäen Rykmentti (19)+4:04Jarno Parkkinen1:03:05
23FINKalevan Rasti 2 (67)+4:06Hannu-Pekka Pukema1:03:07
24FINOK Orient (42)+4:21Mikko Reitti1:03:22
25FINHiisirasti (12)+4:56Henrik Väisänen1:03:57
26FINHiisirasti 2 (63)+4:56Maxim Sychev1:03:57
27FINTampereen Pyrintö (3)+5:01Elmeri Vähänen1:04:02
28FINDelta (6)+5:02Matti Kivelä1:04:03
29FINPaimion Rasti (4)+5:09Mats Dahlen1:04:10
30FINMäntsälän Urheilijat (15)+5:23Tapani Mäkinen1:04:24
31FINHämeenlinnan Suunnistajat (24)+5:46Juri Kirjanov1:04:47
32FINAngelniemen Ankkuri 2 (58)+6:07Aleksei Sidorov1:05:08
33FINTampereen Pyrintö 3 (88)+6:34Ilkka Leppävuori1:05:35
34FINLahden Suunnistajat-37 (37)+6:41Pekka Huusari1:05:42
35FINVetelin Urheilijat (56)+6:43Ari-Pekka Lassila1:05:44
36FINTurun Suunnistajat (55)+7:03Pekka Hyvönen1:06:04
37FINMS Parma 2 (71)+7:06Lasse Suonpää1:06:07
38FINYlivieskan Kuula (57)+7:33Markku Isokoski1:06:34
39FINOK77 (44)+7:35Mikael Donner1:06:36
40FINIkaalisten Nouseva-Voima 3 (83)+7:35Jevgeni Artemov1:06:36
41FINLynx 2 (70)+7:37Ville Keskisaari1:06:38
42FINYlistaron Kilpa-Veljet (20)+8:37Mikko Kivelä1:07:38
43FINHyvinkään Rasti (23)+8:37Toni Pikkarainen1:07:38
44FINIF Femman (26)+8:42Staffan Tunis1:07:43
45FINPellon Ponsi 2 (74)+8:50Sami-Petteri Juopperi1:07:51
46FINLapuan Virkiä (39)+8:51Ari-Pekka Joensuu1:07:52
47FINRastihaukat (49)+8:51Asmo Vuorenpää1:07:52
48FINKangasala SK (29)+8:52Jere Ahonen1:07:53
49FINTurun Metsänkävijät (10)+8:53Kimmo Pajula1:07:54
50FINDelta 3 (81)+8:56Harri Räty1:07:57
51FINEspoon Suunta (28)+9:37Aki Kauppinen1:08:38
52FINLappeen Riento (38)+9:41Jussi Taussi1:08:42
53FINMS Parma 3 (86)+9:42Jussi Tokola1:08:43
54FINKankaanpään Suunnistajat (31)+9:44Elmeri Juura1:08:45
55FINKoovee (35)+9:47Juho Westerlund1:08:48
56FINVehkalahden Veikot 2 (13)+9:51Juha-Ville Ketolainen1:08:52
57FINHelsingin Suunnistajat 3 (82)+10:11Alpo Kuusisto1:09:12
58FINKeravan Urheilijat (32)+10:22Markus Airila1:09:23
59FINTurun Metsänkävijät 2 (79)+10:40Harri Poutiainen1:09:41
60FINSiilin Rasti (51)+10:50Pasi Oravainen1:09:51
61FINHelsingin Suunnistajat 2 (62)+11:19Markku Laaksonen1:10:20
62FINLynx 4 (92)+11:28Antti-Pekka Leskinen1:10:29
63FINRastivarsat (50)+11:36Esa Orava1:10:37
64FINEspoon Suunta 2 (60)+12:39Atis Dandens1:11:40
65FINLynx 5 (95)+12:41Herkko Plit1:11:42
66FINLynx 6 (96)+12:42Tuomas Niemi1:11:43
67FINLynx 3 (85)+12:58Niklas Saramäki1:11:59
68FINPargas IF (47)+13:20Robin Fröberg1:12:21
69FINIF Sibbo-Vargarna 2 (65)+13:58Matti Janlöv1:12:59
70FINSuunta Jyväskylä 2 (77)+14:00Jani Kurhinen1:13:01
71FINIkaalisten Nouseva-Voima 2 (66)+14:48Henri Taanila1:13:49
72FINMS Parma 4 (93)+14:52Pekka Lapila1:13:53
73FINMaarian Mahti (40)+14:55Jari Jaakkola1:13:56
74FINDelta 4 (90)+15:11Kalle Liukkonen1:14:12
75FINIitin Pyrintö (27)+15:29Niila Ahokas1:14:30
76FINLappeen Riento 2 (69)+16:52Ville Taussi1:15:53
77FINKokkolan Suunnistajat (34)+18:00Timo Hongell1:17:01
78FINOK Raseborg (43)+18:17Peter Söderström1:17:18
79FINIF Brahe 2 (64)+19:52Vesa Aaltonen1:18:53
80FINRasti-Kurikka 2 (76)+19:53David Brickhill-Jones1:18:54
81FINVaajakosken Terä 2 (80)+21:08Antti Turpeinen1:20:09
82FINRajamäen Rykmentti 3 (87)+21:09Marko Heiskanen1:20:10
83FINKoovee 2 (68)+22:53Jyri Rantala1:21:54
84FINVehkalahden Veikot 4 (94)+23:25Marko Närvä1:22:26
85FINKalevan Rasti 4 (91)+24:07Börje Vartiainen1:23:08
86FINKeuruun Kisailijat (33)+30:26Pasi Jokinen1:29:27
87FINSuunta-Sepot (54)+31:06Markus Vainiomäki1:30:07
88FINHauhon Sisu (21)+31:11Jaakko Liukkala1:30:12
89FINKangasniemen Kalske (30)+36:53Heikki Kohvakka1:35:54
90FINOK77 2 (72)+37:26Matias Kankkunen1:36:27
91FINKuusankosken Urheiluseura (36)+42:19Jarno Kiintola1:41:20
92FINRaisu Lumous (48)+54:52Tuomas Kivelä1:53:53
93FINOtaniemen Jyllääjät (46)+55:48Juhana Pakkasmaa1:54:49
FINHauhon Sisu 2 (61)keskeyttiMikko Heikkilä(1:48:44)
FINSippurasti (52)hylättyJukka Tani(1:07:49)
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English