SM-pitkämatka R1 5.9.2010, finaalit

H21

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
6,5 km
Väliaika
9,8 km
Väliaika
12,5 km
Maali
13,9 km
 
1.   Pasi Ikonen Vaajakosken Terä    13:18:00   34:41 (1)  56:21 (1)  1:11:36 (1)  1:19:10  
2.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot    13:15:00   37:37 (2)  59:16 (2)  1:14:06 (2)  1:21:21  
3.   Olli-Markus Taivainen Pellon Ponsi    12:06:00   38:20 (3)  59:16 (2)  1:15:47 (3)  1:23:39  
4.   Jörgen Wickholm IF Sibbo-Vargarna    12:15:00   1:01:11 (44)     1:16:03 (4)  1:23:40  
5.   Kim Fagerudd Paimion Rasti    13:00:00   38:22 (5)  1:00:32 (4)  1:16:55 (5)  1:24:58  
6.   Janne Heikka Tampereen Pyrintö    11:48:00   38:42 (7)  1:01:58 (7)  1:16:57 (6)  1:25:06  
6.   Tuomas Tervo Rajamäen Rykmentti    13:12:00   40:39 (18)  1:02:23 (10)  1:17:37 (8)  1:25:06  
8.   Jani Lakanen Vaajakosken Terä    13:21:00   38:45 (9)  1:01:29 (5)  1:17:18 (7)  1:25:19  
9.   Jarkko Huovila Tampereen Pyrintö    12:48:00   39:13 (12)  1:01:48 (6)  1:17:37 (8)  1:25:34  
10.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima    12:24:00   38:43 (8)  1:02:01 (9)  1:17:55 (11)  1:25:37  
11.   Jere Pajunen Kalevan Rasti    11:21:00   39:29 (14)  1:01:58 (7)  1:17:44 (10)  1:26:28  
11.   Jonne Lehto Vehkalahden Veikot    12:42:00   40:07 (17)  1:02:54 (13)  1:18:39 (12)  1:26:28  
13.   Johan Bäckman OK Orient    13:24:00   38:34 (6)  1:02:30 (11)  1:18:43 (13)  1:26:42  
14.   Simo Martomaa Kalevan Rasti    12:36:00   38:21 (4)  1:02:50 (12)  1:19:03 (15)  1:26:46  
15.   Jani Myllärinen Koovee    11:33:00   39:40 (16)  1:03:04 (14)  1:18:57 (14)  1:27:14  
16.   Oskari Liukkonen Delta    13:27:00   39:26 (13)  1:03:14 (15)  1:19:51 (16)  1:28:04  
17.   Tuomas Kari Angelniemen Ankkuri    12:57:00   41:24 (26)  1:03:36 (16)  1:19:54 (17)  1:28:07  
18.   Perttu Sorsa Mäntsälän Urheilijat    12:21:00   41:29 (27)  1:05:05 (20)  1:21:00 (19)  1:28:33  
19.   Matti Töyrylä Vehkalahden Veikot    12:12:00   41:08 (22)  1:04:13 (18)  1:20:14 (18)  1:28:37  
20.   Samuli Salmenoja MS Parma    12:39:00   43:00 (34)  1:05:57 (25)  1:21:42 (21)  1:29:34  
21.   Antti Nurmonen Kalevan Rasti    13:06:00   39:33 (15)  1:03:48 (17)  1:21:25 (20)  1:29:36  
22.   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti    12:33:00   41:19 (25)  1:05:46 (23)  1:22:05 (24)  1:29:41  
23.   Matti Kivelä Delta    12:00:00   42:24 (31)  1:05:21 (21)  1:21:50 (22)  1:29:47  
24.   Fredric Portin IF Brahe    11:30:00   42:44 (33)  1:06:07 (26)  1:22:00 (23)  1:30:06  
25.   Samu Lehtola Kangasala SK    12:51:00   41:17 (24)  1:05:43 (22)  1:22:16 (25)  1:30:12  
26.   Aapo Leskinen Lynx    11:24:00   40:54 (19)  1:06:07 (26)  1:22:48 (26)  1:30:48  
27.   Antti Parjanne Lynx    13:03:00   42:21 (30)  1:06:30 (28)  1:22:55 (28)  1:31:13  
28.   Hannu Airila Kalevan Rasti    13:09:00   38:50 (11)  1:04:53 (19)  1:22:52 (27)  1:31:49  
29.   Roman Efimov Hiisirasti    12:18:00   44:32 (42)  1:08:09 (32)  1:23:58 (30)  1:31:54  
30.   Mikko Heinonen Kalevan Rasti    11:15:00   40:59 (20)  1:05:46 (23)  1:23:40 (29)  1:32:23  
31.   Jonne Lakanen Vaajakosken Terä    12:27:00   41:43 (28)  1:07:13 (30)  1:24:06 (31)  1:32:31  
32.   Peeter Pihl MS Parma    11:57:00   42:42 (32)  1:08:30 (33)  1:24:54 (33)  1:32:35  
33.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti    11:12:00   41:01 (21)  1:07:51 (31)  1:24:42 (32)  1:32:51  
34.   Aleksi Leskinen Lynx    11:03:00   41:09 (23)  1:07:10 (29)     1:33:36  
35.   Harri Pajula Ikaalisten Nouseva-Voima    11:42:00   43:21 (37)  1:09:13 (34)  1:26:29 (34)  1:34:54  
36.   Mårten B. Boström Lynx    11:45:00   43:10 (35)  1:11:01 (39)  1:27:22 (37)  1:34:58  
37.   Juha Tommila Hiisirasti    11:39:00   43:52 (40)  1:09:59 (37)  1:26:59 (35)  1:35:40  
38.   Tuomas Mattila Vehkalahden Veikot    11:06:00   42:15 (29)  1:09:13 (34)  1:27:01 (36)  1:37:00  
39.   Timo Joensuu Vaajakosken Terä    11:00:00   43:12 (36)  1:09:55 (36)  1:28:02 (38)  1:37:19  
40.   Manu Mutka Turun Metsänkävijät    11:36:00   38:45 (9)  1:10:43 (38)  1:28:09 (39)  1:37:44  
41.   Janne Weckman Vehkalahden Veikot    11:54:00   43:32 (39)  1:11:01 (39)  1:29:20 (40)  1:37:59  
42.   Antti Anttonen Vaajakosken Terä    12:54:00   43:30 (38)  1:12:00 (41)  1:30:08 (41)  1:39:41  
43.   Marko Väisänen Rajamäen Rykmentti    11:09:00   44:05 (41)  1:13:13 (42)  1:32:08 (42)  1:41:03  
44.   Johannes Pohjala Hiisirasti    11:18:00   44:42 (43)  1:15:27 (43)  1:34:05 (43)  1:42:39  
   Jussi Suna Turun Metsänkävijät    11:27:00            ei läht.  
   Olli-Pekka Koistinen Anttolan Urheilijat    11:51:00            ei läht.  
   Jarkko Liuha Vehkalahden Veikot    12:03:00            ei läht.  
   Jarno Käyhkö Vehkalahden Veikot    12:09:00            hylätty  
   Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri    12:30:00            keskeytti  
   Petteri Laitinen Kangasala SK    12:45:00            keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English