Silja-Rastit, 14.4.2018 Paimion Rasti

H21A

Smart Follow

        Starting time Intermediate
4,6 km
Intermediate
10,9 km
Finish
11,0 km
 
1.   Sergey Dobrynin Angelniemen Ankkuri  RUS  11:44:00   27:03 (1)  1:03:35 (1)  1:04:12  
2.   Jarno Parkkinen Koovee  FIN  12:10:00   28:01 (2)  1:05:15 (2)  1:05:55  
3.   Sergei Detkov Hiisirasti  RUS  12:08:00   28:03 (3)  1:05:18 (3)  1:05:56  
4.   Andrei Hramov Hiisirasti  RUS  11:42:00   29:04 (5)  1:05:36 (4)  1:06:18  
5.   Pauli Leinonen Suunta Jyväskylä  FIN  12:16:00   28:38 (4)  1:07:37 (5)  1:08:16  
6.   Bogdan Rodionov Angelniemen Ankkuri  RUS  11:10:00   31:00 (10)  1:09:19 (6)  1:09:55  
7.   Valentin Novikov Hiidenkiertäjät  RUS  11:26:00   30:45 (9)  1:10:39 (7)  1:11:33  
8.   Jouni Heinonen Koovee  FIN  11:22:00   30:11 (7)  1:11:40 (8)  1:12:27  
9.   Kristo Heinmann Kangasala SK  EST  11:36:00   30:22 (8)  1:12:28 (9)  1:13:10  
10.   Igor Popov Hiisirasti  RUS  11:14:00   29:29 (6)  1:12:57 (10)  1:13:34  
11.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä  FIN  11:34:00   31:16 (12)  1:13:42 (11)  1:14:30  
12.   Juho Rajaniemi Turun Suunnistajat  FIN  11:18:00   31:16 (12)  1:14:15 (12)  1:14:51  
13.   Dmitry Nakonechnyi Hiisirasti  RUS  12:18:00   32:46 (17)  1:14:21 (13)  1:15:09  
14.   Juho Kinni Tampereen Pyrintö  FIN  11:12:00   31:13 (11)  1:15:10 (14)  1:15:55  
15.   Juho Korpi Navi  FIN  11:46:00   32:15 (14)  1:15:54 (15)  1:16:33  
16.   Jukka Tani Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:52:00   32:35 (15)  1:17:12 (16)  1:17:56  
17.   Rinat Gabitov Espoon Suunta  RUS  11:24:00   36:12 (27)  1:17:23 (17)  1:18:06  
18.   Jarkko Saarinen Hiidenkiertäjät  FIN  11:16:00   32:56 (19)  1:17:30 (18)  1:18:09  
19.   Lauri Kleemola Lynx  FIN  11:20:00   32:52 (18)  1:17:56 (19)  1:18:39  
20.   Ilkka Nurminen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:02:00   33:37 (20)  1:18:39 (20)  1:19:24  
21.   Vesa Lahtinen Hiidenkiertäjät  FIN  12:04:00   33:55 (22)  1:18:52 (21)  1:19:34  
22.   Artem Popov MS Parma  RUS  12:22:00   32:43 (16)  1:18:52 (21)  1:19:35  
23.   Janne Ovaska Vehkalahden Veikot  FIN  11:50:00   34:31 (23)  1:19:08 (23)  1:19:50  
24.   af Fabian Hällström OK 77  FIN  12:14:00   34:56 (24)  1:20:07 (24)  1:20:58  
25.   Teemu Ritasalo Espoon Akilles  FIN  11:00:00   35:47 (26)  1:20:28 (25)  1:21:13  
26.   Aleksi Toivola Kemiön Kiilat  FIN  11:48:00   36:51 (28)  1:21:27 (26)  1:22:10  
27.   Aki Saari Vaajakosken Terä  FIN  11:54:00   33:52 (21)  1:21:51 (27)  1:22:52  
28.   Arto Niiranen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:04:00   35:38 (25)  1:22:49 (28)  1:23:26  
29.   Ville Kokkila Espoon Suunta  FIN  11:56:00   40:07 (33)  1:24:42 (29)  1:25:31  
30.   Jooseppi Kalliokoski Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:40:00   42:22 (35)  1:29:27 (30)  1:30:22  
31.   Kari Kokkinen Lahden Taimi  FIN  11:06:00   38:29 (32)  1:30:50 (31)  1:31:37  
32.   Ville Luoma Hiidenkiertäjät  FIN  12:12:00   38:14 (30)  1:31:07 (32)  1:32:00  
33.   Juha Rauhala Espoon Suunta  FIN  11:08:00   38:26 (31)  1:31:38 (33)  1:32:23  
34.   Markus Mononen Kemiön Kiilat  FIN  11:02:00   41:10 (34)  1:33:43 (34)  1:34:22  
35.   Eero Markkila Rasti-Kurikka  FIN  12:06:00   38:08 (29)  1:34:54 (35)  1:35:40  
36.   Veli-Pekka Kuutti Espoon Akilles  FIN  11:32:00   44:20 (36)  1:35:08 (36)  1:35:47  
37.   Ville Vierimaa Espoon Akilles  FIN  12:00:00   45:08 (37)  1:36:28 (37)  1:37:13  
38.   Christopher Mikander OK Trian  FIN  12:20:00   46:36 (38)  1:50:05 (38)  1:50:58  
39.   Esa Hietala Pudasjärven Urheilijat  FIN  11:30:00   54:46 (39)  1:54:07 (39)  1:54:50  
   Aaro Julkunen MS Parma  FIN  11:28:00         DNF  
   Erik Haajanen OK Raseborg  FIN  11:38:00         DNS  
   Mikko Kemppinen Lahden Taimi  FIN  11:58:00         DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English