Terwahölkkä ja -maraton 20.5.2017

Naiset 45 puolimaraton

Smart Follow

        Starting time Intermediate
6,10 km
Intermediate
14,4 km
Intermediate
20,87 km

Finish
21,1 km
 
1.   Marjo Koivikko Oulu  FIN  12:00:00   27:29 (1)  1:07:07 (1)  1:39:35 (1)  1:40:22 (1)  1:40:30  
2.   Anne Lyytinen Jyväskylän Kenttäurheilijat  FIN  12:00:00   30:29 (4)  1:11:31 (3)  1:43:08 (3)     1:44:00  
3.   Anu Hilli Taekwon-do akatemia  FIN  12:00:00   30:06 (2)  1:11:11 (2)  1:43:06 (2)  1:43:52 (2)  1:44:03  
4.   Outi Sulasalmi ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   30:21 (3)  1:11:35 (4)  1:44:47 (4)  1:45:30 (3)  1:45:43  
5.   Minna Katajamäki Oulu  FIN  12:00:00   31:10 (5)  1:12:35 (5)  1:45:30 (5)  1:46:09 (4)  1:46:32  
6.   Leena Komulainen Komulainen Arkkitehdit Oy  FIN  12:00:00   32:24 (7)  1:16:26 (7)  1:50:07 (6)  1:50:47 (5)  1:51:04  
7.   Tarja Puuronen TekU Kajaani  FIN  12:00:00   31:56 (6)  1:16:04 (6)  1:50:25 (7)  1:51:02 (6)  1:51:24  
8.   Sanna Sandström Oulu  FIN  12:00:00   33:32 (9)  1:17:57 (8)  1:50:58 (8)  1:51:24 (7)  1:51:47  
9.   Heli Lappeteläinen Osnakodit  FIN  12:00:00   33:35 (10)  1:19:30 (10)  1:54:35 (9)  1:55:04 (8)  1:55:30  
10.   Nina Patrikka Oulu  FIN  12:00:00   35:03 (17)  1:21:29 (15)  1:55:32 (11)  1:55:46 (9)  1:56:23  
11.   Päivi Kaijankoski Osuuskauppa Arina konttori  FIN  12:00:00   33:12 (8)  1:18:59 (9)  1:55:17 (10)  1:56:05 (10)  1:56:26  
12.   Jaana Annunen S-market Ylikiiminki  FIN  12:00:00   36:19 (22)  1:22:02 (17)  1:56:36 (12)  1:56:40 (11)  1:57:34  
13.   Paula Vedman OSAO, Kaukovainion yksikkö, lii  FIN  12:00:00   35:30 (20)  1:22:05 (18)  1:57:11 (15)  1:57:02 (12)  1:58:04  
14.   Helinä Saarela Espoo  FIN  12:00:00   34:03 (11)  1:19:55 (11)  1:57:01 (13)  1:57:29 (13)  1:58:06  
15.   Mirja Kimari Keurusselän maratoonarit  FIN  12:00:00   34:49 (13)  1:21:20 (12)  1:57:09 (14)  1:57:38 (15)  1:58:09  
16.   Ulla Savela Oulu  FIN  12:00:00   35:01 (16)  1:21:23 (14)  1:57:14 (16)  1:57:37 (14)  1:58:09  
17.   Paula Vuollo Tornio  FIN  12:00:00   34:56 (14)  1:21:21 (13)  1:57:22 (17)  1:57:54 (16)  1:58:25  
18.   Erika Kukkonen Beauty Center  FIN  12:00:00   34:58 (15)  1:21:55 (16)  1:58:38 (18)  1:59:13 (17)  1:59:40  
19.   Tarja Möttönen OYS Vapari  FIN  12:00:00   34:11 (12)  1:22:15 (19)  2:00:57 (19)  2:01:23 (18)  2:02:04  
20.   Anu-Maria Lehto Oulu  FIN  12:00:00   35:28 (19)  1:23:44 (21)  2:02:29 (20)  2:02:42 (19)  2:03:34  
21.   Hanna Silvola Kempele  FIN  12:00:00   36:25 (24)  1:24:49 (23)  2:03:03 (21)  2:03:16 (20)  2:04:08  
22.   Maarit Nikula Haapajärvi  FIN  12:00:00   35:21 (18)  1:23:59 (22)  2:03:38 (22)  2:04:04 (21)  2:04:45  
23.   Johanna Antinoja Keminmaan KasEllit  FIN  12:00:00   36:44 (25)  1:25:18 (24)  2:04:16 (23)  2:04:52 (22)  2:05:16  
24.   Outi Fält Beauty Center  FIN  12:00:00   37:26 (26)  1:27:53 (26)  2:07:14 (24)  2:07:38 (24)  2:08:12  
25.   Tanja Kangosjärvi Muonion Kiri  FIN  12:00:00   38:16 (29)  1:29:08 (29)  2:07:18 (25)  2:07:27 (23)  2:08:17  
26.   Tiina Karjalainen Talenom  FIN  12:00:00   37:43 (28)  1:28:37 (27)  2:08:23 (26)  2:08:48 (25)  2:09:31  
27.   Erika Kylmänen Kuivasjärven Aura  FIN  12:00:00   37:33 (27)  1:28:42 (28)  2:10:06 (27)  2:10:40 (26)  2:11:14  
28.   Jaana Pasanen Kemi  FIN  12:00:00   36:24 (23)  1:27:44 (25)  2:10:27 (28)  2:10:46 (27)  2:11:29  
29.   Merja Paaso LenkkiLeidit  FIN  12:00:00   38:52 (31)  1:30:07 (30)  2:11:19 (29)  2:11:21 (28)  2:12:26  
30.   Outi Väänänen Haukipudas  FIN  12:00:00   39:57 (33)  1:32:15 (32)  2:12:11 (30)  2:12:23 (29)  2:13:21  
31.   Nattamari Huotari Oulu  FIN  12:00:00   35:51 (21)  1:22:52 (20)  2:13:51 (32)  2:14:07 (31)  2:14:50  
32.   Jaana Storlöpare Ransun Moto oy  FIN  12:00:00   38:49 (30)  1:31:22 (31)  2:13:47 (31)  2:13:55 (30)  2:14:58  
33.   Saana Ylitalo Oulu  FIN  12:00:00   41:19 (34)  1:34:46 (33)  2:15:26 (33)  2:15:35 (32)  2:16:37  
34.   Maarit Hyytinen Siikalatva  FIN  12:00:00   43:37 (36)  1:39:22 (35)  2:21:21 (34)  2:21:11 (33)  2:22:25  
35.   Enna Tölli Nivala  FIN  12:00:00   39:49 (32)  1:35:00 (34)  2:21:55 (35)  2:22:15 (34)  2:23:10  
36.   Pirkko Ponnikas-Halunen Pyhäjoki  FIN  12:00:00   44:12 (39)  1:41:19 (36)  2:25:21 (36)  2:25:26 (35)  2:26:31  
37.   Mira Kulju Oulu  FIN  12:00:00   43:39 (37)  1:41:51 (37)  2:26:11 (37)  2:26:41 (36)  2:27:27  
38.   Piia Lainas Oulu  FIN  12:00:00   45:59 (41)  1:44:38 (39)  2:27:24 (38)  2:27:31 (37)  2:28:42  
39.   Minna Salmela Pudasjärvi  FIN  12:00:00   43:05 (35)  1:42:01 (38)  2:30:00 (39)  2:30:07 (38)  2:31:16  
40.   Merja Savolainen Oulu  FIN  12:00:00   44:13 (40)  1:49:09 (40)  2:38:00 (40)  2:38:23 (39)  2:39:17  
41.   Mervi Koski Siikajoki  FIN  12:00:00   44:11 (38)  1:49:15 (41)  2:44:33 (41)  2:44:33 (40)  2:45:39  
42.   Minna Palosaari Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00   51:52 (42)  2:02:38 (42)  2:59:52 (42)  2:59:48 (41)  3:01:07  
43.   Marika Holappa Prisma Limingantulli  FIN  12:00:00   1:02:21 (43)  2:33:17 (43)  3:50:55 (43)  3:52:30 (42)  3:53:13  
   Kerttu Heikkinen Kraton  FIN  12:00:00               DNS  
   Marianne Haapea MIPT  FIN  12:00:00               DNS  
   Mirja Korhonen Vuokatti  FIN  12:00:00               DNS  
   Malina Ruisvaara Team Timmit Tammat  FIN  12:00:00               DNS  
   Asta Nuorala Pyhäjoki  FIN  12:00:00               DNS  
   Minna Kiviniemi Prisma Linnanmaa  FIN  12:00:00               DNS  
   Kirsi Nöjd Ii  FIN  12:00:00               DNS  
   Virpi Rautiainen Oulu  FIN  12:00:00               DNS  
   Pia Mäenpää Tyrnävä  FIN  12:00:00               DNS  
   Päivi Westerholm Oulu/ Vapari  FIN  12:00:00               DNS  
   Sanna Tapio KemTU Triathlon  FIN  12:00:00               DNS  
   Sari Husa Oulu  FIN  12:00:00               DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English