Raja Run 10.6.2017

Puolikas kaikki

Smart Follow

        Starting time Intermediate
10,55 km

Finish
21,1 km
 
1.   Jussi Herttuala Aavasaksan Urheilijat  FIN  12:00:00   39:55 (1)  1:22:38 (1)  1:22:39  
2.   Marja-Riitta Ojala Simo  FIN  12:00:00   41:30 (2)  1:24:05 (2)  1:24:06  
3.   Jari Tryyki Tornio  FIN  12:00:00   41:49 (4)  1:25:20 (3)  1:25:22  
4.   Mika Mörsäri POLARHOUSE  FIN  12:00:00   41:49 (3)  1:26:50 (4)  1:26:51  
5.   Jorma Suonnansalo RDS  FIN  12:00:00   44:50 (5)  1:30:37 (5)  1:30:38  
6.   Janne Kotaniemi PUKE  FIN  12:00:00   46:22 (8)  1:34:17 (6)  1:34:20  
7.   Markus Niemelä Rovaniemi Athletic  FIN  12:00:00   45:49 (6)  1:34:35 (7)  1:34:37  
8.   Marika Tiiperi Team Hyvä Fiilis  FIN  12:00:00   45:57 (7)  1:35:42 (8)  1:35:44  
9.   Risto Ponkkala PUKE  FIN  12:00:00   48:09 (9)  1:35:58 (9)  1:36:04  
10.   Tero Slagner Ica Max  FIN  12:00:00   48:12 (10)  1:36:38 (10)  1:36:43  
11.   Kimmo Marttinen   FIN  12:00:00   50:08 (13)  1:39:25 (11)  1:39:30  
12.   Tomi Pöyry Tornion Vannefixaus  FIN  12:00:00   50:08 (12)  1:40:00 (12)  1:40:02  
13.   Petteri Yliniemi Team Hyvä Fiilis  FIN  12:00:00   50:08 (11)  1:40:55 (13)  1:40:58  
14.   Hannu Pesonen SL Finland  FIN  12:00:00   50:31 (15)  1:41:31 (14)  1:41:40  
15.   Vesa Laukkanen   FIN  12:00:00   50:30 (14)  1:43:18 (15)  1:43:20  
16.   Tuomas Koivuniemi   FIN  12:00:00   54:23 (20)  1:45:17 (16)  1:45:24  
17.   Petro Rasmussen Rovaniemi  FIN  12:00:00   52:04 (16)  1:47:24 (17)  1:47:30  
18.   Maj-Lis Sörmlund Ica Max  FIN  12:00:00   52:48 (17)  1:49:58 (18)  1:50:03  
19.   Vesa Matala   FIN  12:00:00   52:51 (18)  1:50:01 (19)  1:50:07  
20.   Ari-Pekka Alafrantti   FIN  12:00:00   53:17 (19)  1:50:12 (20)  1:50:17  
21.   Henriika Weiste CMS Beauty center  FIN  12:00:00   55:43 (27)  1:50:29 (21)  1:50:34  
22.   Pekka Kuivalainen   FIN  12:00:00   55:17 (22)  1:50:50 (22)  1:50:54  
23.   Antero Kinnunen Lahjattomat  FIN  12:00:00   55:43 (26)  1:51:12 (24)  1:51:13  
24.   Ville Kantola   FIN  12:00:00   55:57 (31)  1:51:12 (23)  1:51:18  
25.   Petri Pohjola Lahjattomat  FIN  12:00:00   55:44 (28)  1:51:20 (26)  1:51:21  
26.   Janne Järlström Lahjattomat  FIN  12:00:00   55:44 (29)  1:51:20 (26)  1:51:21  
27.   Anssi Koskenniemi Oulu  FIN  12:00:00   55:19 (25)  1:51:20 (25)  1:51:25  
28.   Kati Kuivalainen   FIN  12:00:00   55:17 (21)  1:51:40 (28)  1:51:44  
29.   Reijo Naalisvaara Alpi  FIN  12:00:00   55:17 (23)  1:52:14 (29)  1:52:21  
30.   Jorma Kurttio Tornio  FIN  12:00:00   55:18 (24)  1:52:16 (30)  1:52:22  
31.   Juha-Matti Ypyä team PeeKoo  FIN  12:00:00   59:52 (35)  1:53:25 (31)  1:53:34  
32.   Ari Reinikainen Keminmaan keskikehonrakentajat  FIN  12:00:00   55:55 (30)  1:54:11 (32)  1:54:15  
33.   Kari Huttunen Team HyväFiilis  FIN  12:00:00   55:59 (32)  1:54:27 (33)  1:54:33  
34.   Heikki Kvist   FIN  12:00:00   59:53 (37)  1:55:40 (34)  1:55:48  
35.   Nadja Lukin   FIN  12:00:00   58:10 (34)  1:56:25 (35)  1:56:30  
36.   Teuvo Kolmonen Tervolan Visa  FIN  12:00:00   59:53 (36)  1:56:46 (36)  1:56:52  
37.   Ari Luusua Hyvä fiilis  FIN  12:00:00         1:59:14  
38.   Johanna Sandsten Haparanda SKT Sim  SWE  12:00:00   57:05 (33)  1:59:44 (37)  1:59:50  
39.   Henna Lauhikari   FIN  12:00:00   1:00:31 (39)  2:06:04 (38)  2:06:11  
40.   Boualay Siamphone   FIN  12:00:00   1:00:27 (38)  2:07:54 (39)  2:07:59  
41.   Hanna Kinnunen Keminmaa  FIN  12:00:00   1:02:40 (40)  2:10:44 (40)  2:10:48  
42.   Anne Juopperi Namit  FIN  12:00:00   1:07:20 (41)  2:17:22 (41)  2:17:29  
43.   Marko Myyry Saukki jc  FIN  12:00:00   1:10:22 (44)  2:18:41 (43)  2:18:45  
44.   Harry Petäjäjärvi Saukki JC  FIN  12:00:00   1:10:28 (47)  2:18:41 (43)  2:18:45  
44.   Tuomas Jääskö Saukki JC  FIN  12:00:00   1:10:28 (48)  2:18:41 (42)  2:18:45  
46.   Petri Vilen Saukki JC  FIN  12:00:00   1:10:24 (45)  2:18:42 (45)  2:18:45  
47.   Jaana Ilvesniemi   FIN  12:00:00   1:10:25 (46)  2:23:38 (46)  2:23:45  
48.   Elli Hietala   FIN  12:00:00   1:08:53 (42)  2:26:20 (47)  2:26:30  
49.   Matti Niskasaari Team HyväFiilis  FIN  12:00:00   1:12:45 (49)  2:26:34 (48)  2:26:43  
50.   Saila Tolvanen   FIN  12:00:00   1:10:06 (43)  2:29:04 (49)  2:29:13  
   Markku Kangasniemi Tornio  FIN  12:00:00         DNS  
   Markus Lampinen Team HyväFiilis  FIN  12:00:00         DNF  
   Iida-Maria Hietamäki   FIN  12:00:00         DNS  
   Jyrki Risto Alpit  FIN  12:00:00         DNF  

Classes:

| Form of the results:
Suomi Svenska English