Raja Run 10.6.2017

10,0 km naiset

Smart Follow

        Starting time Intermediate
10,0 km

Finish
10 km
 
1.   Jaana Niemelä ONMKY  FIN  12:15:00         36:40  
2.   Elmina Saksi Tjalve IF Norrköping  SWE  12:15:00      39:20 (1)  39:21  
3.   Iida Haataja Pudasjärven Urheilijat  FIN  12:15:00      39:27 (2)  39:27  
4.   Jonna Niskanen ONE WAY PROTEAM  FIN  12:15:00      43:58 (3)  43:58  
5.   Emmi Lämsä Altornion Pirkat  FIN  12:15:00      44:28 (4)  44:28  
6.   Jatta Seppälä Team Hyvä Fiilis  FIN  12:15:00      46:08 (5)  46:10  
7.   Tuula Kummu Arve  FIN  12:15:00      49:05 (6)  49:07  
8.   Miia Hannunen   FIN  12:15:00      49:45 (7)  49:47  
9.   Erika Ponkala Tornio  FIN  12:15:00      51:07 (8)  51:12  
10.   Monika Ponkala Haparanda  SWE  12:15:00      52:02 (10)  52:05  
11.   Jenni Aronen   FIN  12:15:00      52:01 (9)  52:07  
12.   Anniina Tikkanen   FIN  12:15:00      52:14 (11)  52:21  
13.   Hannele Aspelin   FIN  12:15:00      52:45 (12)  52:57  
14.   Iida Miettunen   FIN  12:15:00      53:29 (13)  53:33  
15.   Mia Miettunen   FIN  12:15:00      56:25 (14)  56:28  
16.   Merja Paaso LenkkiLeidit  FIN  12:15:00      58:31 (15)  58:34  
17.   Maarit Honkaniemi Ylitornio  FIN  12:15:00      59:00 (16)  59:03  
18.   Roosa Palander   FIN  12:15:00      1:03:09 (17)  1:03:12  
19.   Minna Kenttä   FIN  12:15:00      1:03:09 (17)  1:03:13  
20.   Tuija Nikula   FIN  12:15:00         1:03:26  
21.   Terhi Öljymäki   FIN  12:15:00      1:04:27 (19)  1:04:34  
22.   Marjukka Harjuoja   FIN  12:15:00      1:04:33 (20)  1:04:42  
23.   Mari Kärkkäinen   FIN  12:15:00      1:04:44 (22)  1:04:48  
24.   Anne Mänty   FIN  12:15:00      1:04:43 (21)  1:04:51  
25.   Satu Soini Oulu  FIN  12:15:00      1:05:13 (23)  1:05:23  
26.   Sini Maria Sauvola   FIN  12:15:00      1:06:13 (24)  1:06:23  
27.   Rachael Sirotkin   FIN  12:15:00      1:06:19 (25)  1:06:27  
28.   Satu Sonkajärvi   FIN  12:15:00      1:06:30 (26)  1:06:41  
29.   Päivi Karppi   FIN  12:15:00      1:07:38 (27)  1:07:45  
30.   Eliza Happonen Team Happonen  SWE  12:15:00      1:08:19 (28)  1:08:30  
31.   Anna Siikaluoma Team Hyväfiilis  FIN  12:15:00      1:08:46 (29)  1:08:50  
32.   Jenni Lampela   FIN  12:15:00      1:09:28 (30)  1:09:31  
33.   Mari-Sanna Fellman   FIN  12:15:00      1:10:00 (31)  1:10:03  
34.   Arja Riihiniemi   FIN  12:15:00      1:11:58 (32)  1:12:04  
35.   Nina Kinnunen   FIN  12:15:00      1:17:26 (33)  1:17:43  
36.   Maarit Heinikoski   FIN  12:15:00      1:22:05 (34)  1:22:18  
37.   Tarja Pipping   FIN  12:15:00         1:59:18  
   Ida Hookana   FIN  12:15:00         DNF  
   Fanni Kaikkonen TP 47  FIN  12:15:00         DNS  
   Merja Kantola Fennia  FIN  12:15:00         DNS  
   Heidi Pikkuhookana Team HF  FIN  12:15:00         DNS  
   Tarja Pyyny   FIN  12:15:00         DNS  

Classes:

| Form of the results:
Suomi Svenska English