Raja Run 10.6.2017

10,0 km miehet

Smart Follow

        Starting time Intermediate
10,0 km

Finish
10 km
 
1.   Tuomas Aho Limingan Niittomiehet  FIN  12:15:00         35:09  
2.   Hannu Niemelä ONMKY  FIN  12:15:00      35:47 (1)  35:47  
3.   Veijo Honkaniemi Ylitornio  FIN  12:15:00      40:54 (2)  40:55  
4.   Juan Gonzalez Spain Bierzo  FIN  12:15:00      40:56 (3)  40:57  
5.   Ergo Kuldin Aavasaksan kisa  EST  12:15:00      41:35 (4)  41:36  
6.   Joonas Hiltunen   FIN  12:15:00      43:25 (5)  43:26  
7.   Tomi Höynälä Tornio  FIN  12:15:00      44:05 (6)  44:11  
8.   Antti Immonen   FIN  12:15:00      44:10 (7)  44:12  
9.   Matias Tervala   FIN  12:15:00      44:23 (8)  44:26  
10.   Leif Utterström Nord  SWE  12:15:00      44:40 (9)  44:44  
11.   Mathias Ponkala   FIN  12:15:00      44:43 (11)  44:45  
12.   Atso Pasma Nord  FIN  12:15:00      44:42 (10)  44:47  
13.   Toni Korkiakoski Haukipudas  FIN  12:15:00      44:51 (12)  44:56  
14.   Jukka Kunnari Alatornion Pirkat  FIN  12:15:00      45:21 (13)  45:27  
15.   Marko Ponkala   FIN  12:15:00      45:34 (15)  45:37  
16.   Raimo Höynälä   FIN  12:15:00      45:32 (14)  45:38  
17.   Petteri Halkola Tornio  FIN  12:15:00      45:49 (16)  45:54  
18.   Martti Hast Keminmaa  FIN  12:15:00      46:00 (17)  46:01  
19.   Juha Palokangas   FIN  12:15:00      48:05 (18)  48:12  
20.   Leevi Mäkimaa Team HyväFiilis  FIN  12:15:00      48:22 (19)  48:26  
21.   Eetu Uusitalo Northern Trail Runners  FIN  12:15:00         48:59  
22.   Markus Lindgren   SWE  12:15:00      49:13 (20)  49:24  
23.   Jukka Arola Tornio  FIN  12:15:00      49:31 (21)  49:37  
24.   Lasse Kälkäinen   FIN  12:15:00         51:12  
25.   Arto Öljymäki   FIN  12:15:00      52:02 (22)  52:08  
26.   Martti Rantamaa Tornio  FIN  12:15:00      52:42 (23)  52:54  
27.   Yrjö Koskenniemi Lapin AMK  FIN  12:15:00      55:07 (24)  55:12  
28.   Juha Tervaniemi Team Hyvä Fiilis  FIN  12:15:00      55:23 (25)  55:28  
29.   Tapani Kenttä Rajaslalom-68  FIN  12:15:00      55:28 (26)  55:32  
30.   Pietari Keisu Team HyväFiilis  FIN  12:15:00      57:52 (27)  57:57  
31.   Valtteri Soini   FIN  12:15:00      1:03:02 (28)  1:03:12  
32.   Petri Mänty   FIN  12:15:00      1:04:43 (29)  1:04:51  
33.   Harri Romakkaniemi   FIN  12:15:00      1:06:41 (30)  1:06:50  
34.   Veikko Jääskeläinen   FIN  12:15:00      1:06:53 (31)  1:07:02  
35.   Esa Happonen Team Happonen  SWE  12:15:00      1:08:20 (32)  1:08:31  
36.   Jari Ojanperä Prisma Tornio  FIN  12:15:00      1:08:52 (33)  1:09:03  
37.   Petri Sarajärvi Palju.eu  FIN  12:15:00      1:11:56 (34)  1:12:10  
   Esa Kadenius Lahjattomat  FIN  12:15:00         DNS  
   Martti Kaikkonen Tapojärvi Sportclub  FIN  12:15:00         DNS  
   Marko Kunnari   FIN  12:15:00         DNF  
   Ismo Simonaho   FIN  12:15:00         DNS  

Classes:

| Form of the results:
Suomi Svenska English