Grano Games 2017

H21A 2. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
10,2 km
Finish
10,3 km
 
1.   Eetu Savolainen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:14:00   1:09:20 (1)  1:09:57  
2.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:38:00   1:10:44 (2)  1:11:14  
3.   Samu Heiska Vehkalahden Veikot  FIN  13:04:00   1:11:18 (3)  1:11:42  
4.   Vladislav Malyshev Espoon Suunta  RUS  13:22:00   1:11:30 (4)  1:11:53  
5.   Tero Linnainmaa Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:52:00   1:12:31 (5)  1:12:57  
6.   Petteri Muukkonen Trian  FIN  12:38:00   1:13:15 (6)  1:13:39  
7.   Rinat Gabitov Espoon Suunta  RUS  13:10:00   1:13:22 (7)  1:13:59  
8.   Henrik Väisänen MS Parma  FIN  13:48:00   1:14:26 (8)  1:14:51  
9.   Tomi Närvä Hiidenkiertäjät  FIN  12:46:00   1:15:03 (9)  1:15:28  
10.   Igor Popov Hiisirasti  RUS  13:00:00   1:15:05 (10)  1:15:29  
11.   Tuomas Kotro Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:34:00   1:15:08 (11)  1:15:31  
12.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä  FIN  13:32:00   1:16:38 (12)  1:17:06  
13.   Lauri Oikarinen Vaajakosken Terä  FIN  13:18:00   1:18:02 (13)  1:18:30  
14.   Mikko Hölli Kangasala SK  FIN  12:32:00   1:19:14 (14)  1:19:44  
15.   Juha Luoma Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:40:00   1:19:48 (15)  1:20:12  
16.   Anton Bordiukov Russia  13:12:00   1:20:35 (16)  1:21:05  
17.   Ville Parkkinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:02:00   1:20:40 (17)  1:21:07  
18.   Petri Ikävalko Kangasala SK  FIN  12:04:00   1:22:24 (18)  1:22:52  
19.   Jooseppi Kalliokoski Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:30:00   1:22:56 (19)  1:23:28  
20.   Roman Efimov Hiisirasti  RUS  12:22:00   1:23:59 (20)  1:24:26  
21.   Nitsan Yasur Koovee  ISR  12:26:00   1:24:08 (21)  1:24:35  
22.   Jarkko Liuha Kangasala SK  FIN  12:48:00   1:24:19 (22)  1:25:03  
23.   Mikko Sipilä Kangasala SK  FIN  12:24:00   1:24:45 (23)  1:25:14  
24.   Santeri Sainio Kangasala SK  FIN  12:20:00   1:24:46 (24)  1:25:16  
25.   Tuukka Jurvakainen Vaajakosken Terä  FIN  13:40:00   1:24:56 (25)  1:25:22  
26.   Henri Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:36:00   1:25:12 (26)  1:25:41  
27.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  12:42:00   1:25:27 (27)  1:25:52  
28.   Juho-Veikko Hytönen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:24:00   1:25:50 (28)  1:26:21  
29.   Aaro Ruohola MS Parma  FIN  12:44:00   1:26:51 (29)  1:27:23  
30.   Panu Teittinen Kangasala SK  FIN  12:52:00   1:27:14 (30)  1:27:47  
31.   Petja Pöyhönen Rastikarhut  FIN  13:44:00   1:28:28 (31)  1:29:01  
32.   Marvin Goericke Germany  13:54:00   1:29:00 (32)  1:29:29  
33.   Josef Neumann Germany  13:20:00   1:33:17 (33)  1:33:47  
34.   Samuel Vainiomäki Pellon Ponsi  FIN  13:06:00   1:36:59 (34)  1:37:33  
35.   Jussi Nurminen Valkeakosken Haka  FIN  13:16:00   1:37:23 (35)  1:37:53  
36.   Tomi Lehtola Koovee  FIN  13:28:00   1:39:33 (36)  1:40:03  
37.   Felix Späth Germany  12:54:00   1:41:12 (37)  1:41:52  
38.   Jarrah Day Tampereen Pyrintö  AUS  12:14:00      1:46:25  
39.   Justus Laitinen Koovee  FIN  12:00:00   1:46:31 (38)  1:47:04  
40.   Ilya Sedykh Raja-Karjalan Suunnistajat  RUS  13:36:00   1:46:58 (39)  1:47:31  
41.   Juuso Kattelus Auran Vannas  FIN  12:58:00   1:48:02 (40)  1:48:36  
42.   Tuomo Kivelä Kangasala SK  FIN  12:12:00   1:51:20 (41)  1:51:52  
43.   Ville Jokela Suunta-Sepot  FIN  13:08:00   1:54:00 (42)  1:54:30  
44.   Juha Lassila Vetelin Urheilijat  FIN  12:18:00   1:56:48 (43)  1:57:26  
45.   Heikki Pesola UNO  FIN  12:08:00   1:58:51 (44)  1:59:24  
46.   Jussi Kauppinen Asikkalan Raikas  FIN  13:46:00   1:59:11 (45)  1:59:47  
47.   Ville Tuomala Rastivarsat  FIN  13:26:00   2:00:22 (46)  2:00:48  
48.   Mikko Kemppinen Lahden Taimi  FIN  12:06:00   2:01:01 (47)  2:01:34  
49.   Oula Järvensivu Oriveden Ponnistus  FIN  13:42:00   2:14:21 (48)  2:14:44  
   Roope Koskinen Kalevan Rasti  FIN        DNS  
   Vesa Ylis-Junttila Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN        DNS  
   Ville-Veikko Nurminen Suosmeren Salpa  FIN        DNS  
   Lauri Lindberg Hauhon Sisu  FIN        DNS  
   Petteri Laitinen Kangasala SK  FIN        DNS  
   Jukka Hemminki Rasti-Jussit  FIN        DNS  
   Petri Annila Koovee  FIN        DNS  
   Lauri Valkonen Lahden Suunnistajat-37  FIN        DNS  
   Jarno Parkkinen Koovee  FIN        DNS  
   Olli-Petteri Hirvonen Rastivarsat  FIN        DNS  
   Ilkka Nurminen Helsingin Suunnistajat  FIN        DNS  
   Jarkko Laine Tampereen Pyrintö  FIN        DNS  
   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN        DNS  
   Veli-Pekka Kuutti Espoon Akilles  FIN        DNS  
   Lauri Vuorinen Vehkalahden Veikot  FIN        DNS  
   Tomas Snellman Rasti-Lukko  FIN        DNS  
   Jarkko Lauronen Laihian Luja  FIN        DNS  
   Ross Morrison Rajamäen Rykmentti  NZL        DNS  
   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN        DNS  
   Will Critchley Vaajakosken Terä  CAN        DNS  
   Jere Kommio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN        DNS  
   Janne Virkki Keuruun Kisailijat  FIN        DNS  
   Antti Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN        DNS  
   Antti Alppi Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        DNS  
   Lauri Linnainmaa Koovee  FIN        DNS  
   Jarkko Huovila Tampereen Pyrintö  FIN        DNS  
   Ville Vierimaa Espoon Akilles  FIN        DNS  
   Ari-Pekka Joensuu Lapuan Virkiä  FIN  12:02:00      DNS  
   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN  12:16:00      DNS  
   Antti Rantala Kangasala SK  FIN  12:28:00      DNS  
   Tatu Leirimaa Rastivarsat  FIN  12:34:00      DQ  
   Robert Amper Koovee  FIN  12:50:00      DNS  
   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:56:00      DNF  
   Iivo Kotamäki Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:30:00      DNF  
   Jyri Korhonen Valkeakosken Haka  FIN  13:50:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English