Grano Games 2017

H17-20E 1. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,1 km
Intermediate
3,50 km
Finish
3,56 km
 
1.   Topi Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  19:41:00   13:17 (1)  15:03 (1)  15:15  
2.   Joey Hadorn Switzerland  SUI  18:02:00   13:22 (2)  15:04 (2)  15:17  
3.   Olli Ojanaho Helsingin Suunnistajat  FIN  19:45:00   13:31 (3)  15:15 (3)  15:28  
4.   Tuomas Heikkilä Helsingin Suunnistajat  FIN  19:43:00   13:33 (4)  15:19 (4)  15:32  
5.   Eero Heinonen MS Parma  FIN  19:40:00   13:49 (6)  15:37 (6)  15:49  
6.   Kirill Komarov Espoon Suunta  RUS  18:13:00   13:47 (5)  15:36 (5)  15:50  
7.   Otto Kaario Suunta Jyväskylä  FIN  19:52:00   13:51 (7)  15:46 (7)  16:00  
8.   Ferreira Ricardo Esteves MS Parma  POR  18:07:00   14:09 (8)  15:58 (8)  16:11  
9.   Mikhail Kuleshov Espoon Suunta  RUS  18:06:00   14:09 (8)  16:02 (9)  16:15  
10.   Ollipekka Heikkilä Helsingin Suunnistajat  FIN  19:39:00   14:10 (10)  16:03 (10)  16:17  
11.   Mikko Eerola Tampereen Pyrintö  FIN  19:49:00   14:15 (11)  16:10 (11)  16:24  
12.   Ole Hennseler Germany  18:00:00   14:21 (12)  16:13 (12)  16:26  
13.   Aleksi Sorsa Espoon Suunta  FIN  19:50:00   14:24 (14)  16:14 (13)  16:27  
14.   Juho Ylinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  19:47:00   14:23 (13)  16:22 (14)  16:35  
15.   Lari Pernu Espoon Suunta  FIN  19:53:00   14:31 (15)  16:25 (15)  16:37  
16.   Arttu Vesterinen Tampereen Pyrintö  FIN  19:22:00   14:34 (16)  16:26 (16)  16:40  
17.   Teemu Oksanen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  19:59:00   14:34 (16)  16:35 (17)  16:48  
18.   Eevert Toivonen Kangasala SK  FIN  19:35:00   14:41 (18)  16:37 (18)  16:52  
19.   Andrin Gründler Vaajakosken Terä  SUI  18:01:00   14:50 (20)  16:44 (20)  16:56  
20.   Niklas Heikkilä Kouvolan Suunnistajat  FIN  19:51:00   14:50 (20)  16:43 (19)  16:57  
21.   Pyry Mustonen Tampereen Pyrintö  FIN  18:54:00   14:46 (19)  16:45 (21)  16:58  
22.   Veit Slodowski Germany  18:14:00   15:03 (23)  16:50 (22)  17:04  
23.   Aleks Hiidenhovi MS Parma  FIN  19:34:00   14:58 (22)  16:57 (23)  17:11  
24.   Erik Döhler Germany  18:05:00   15:06 (24)  17:00 (24)  17:13  
25.   Väinö Johansson Koovee  FIN  19:23:00   15:07 (26)  17:07 (26)  17:19  
26.   Taavi Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  19:02:00   15:06 (24)  17:06 (25)  17:20  
27.   Anton Salmenkylä Helsingin Suunnistajat  FIN  18:23:00   15:19 (29)  17:12 (27)  17:24  
28.   Lassi Kuva Rastivarsat  FIN  18:34:00   15:22 (30)  17:16 (28)  17:29  
29.   Colin Kolbe Germany  18:03:00   15:27 (32)  17:17 (30)  17:30  
29.   Miika Nurmi Vaasan Suunnistajat  FIN  19:44:00   15:10 (27)  17:16 (28)  17:30  
31.   Oskari Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  19:17:00   15:22 (30)  17:19 (31)  17:33  
32.   Nikita Gurevich Russia  18:08:00   15:11 (28)  17:19 (31)  17:34  
33.   Henrik Asklöf Tampereen Pyrintö  FIN  18:59:00   15:29 (34)  17:31 (34)  17:44  
33.   Daniel Koivisto Kymin Suunnistajat  FIN  19:57:00   15:27 (32)  17:29 (33)  17:44  
35.   Toby Wilson Austria  AUS  18:09:00   15:31 (36)  17:33 (36)  17:47  
35.   Fryderyk Pryjma Poland  18:11:00   15:30 (35)  17:31 (34)  17:47  
37.   Ville Mannonen Helsingin Suunnistajat  FIN  18:19:00   15:39 (39)  17:34 (37)  17:48  
37.   Matias Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  18:21:00   15:32 (37)  17:34 (37)  17:48  
39.   Lassi Vaismaa Jämsän Retki-Veikot  FIN  19:36:00   15:35 (38)  17:35 (39)  17:50  
40.   Evgeny Godlevsky Russia  RUS  18:10:00   15:45 (42)  17:41 (40)  17:54  
41.   Emil Sevelius Trian  FIN  19:24:00   15:46 (43)  17:41 (40)  17:56  
42.   Justus Vuori Turun Suunnistajat  FIN  18:38:00   15:48 (46)  17:46 (43)  17:59  
42.   Vesa Lahtinen Hiidenkiertäjät  FIN  18:53:00   15:53 (47)  17:47 (44)  17:59  
44.   af Fabian Hällström OK77  FIN  19:12:00   15:47 (44)  17:45 (42)  18:00  
45.   Jere Nissinen SK Pohjantähti  FIN  18:47:00   15:41 (40)  17:50 (45)  18:05  
45.   Eero Lapila MS Parma  FIN  19:09:00   15:44 (41)  17:51 (46)  18:05  
47.   Konsta Puranen Tampereen Pyrintö  FIN  19:25:00   15:47 (44)  17:54 (47)  18:09  
48.   Lauri Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  19:21:00   15:57 (48)  17:58 (48)  18:11  
49.   Topias Niemi Helsingin Suunnistajat  FIN  19:30:00   15:58 (49)  17:58 (48)  18:13  
50.   Valtteri Heikkinen Vehkalahden Veikot  FIN  19:55:00   16:10 (52)  18:02 (50)  18:14  
51.   Lars Vicari Navi  FIN  19:32:00   16:16 (56)  18:09 (52)  18:21  
52.   Miika Tala Helsingin Suunnistajat  FIN  19:05:00   16:03 (51)  18:07 (51)  18:22  
53.   Tommi Hakuli SK Uusi  FIN  18:48:00   16:02 (50)  18:09 (52)  18:23  
54.   Antton Koivisto SK Uusi  FIN  18:22:00   16:15 (54)  18:13 (54)  18:24  
55.   Roope Ruuhiala Hiisirasti  FIN  19:03:00   16:12 (53)  18:15 (55)  18:29  
56.   Konsta Pitkänen Tampereen Pyrintö  FIN  19:07:00   16:15 (54)  18:18 (56)  18:33  
57.   Kimmo Kontio Kangasala SK  FIN  18:45:00   16:20 (57)  18:22 (57)  18:34  
58.   Vesa Nokka Rasti 88  FIN  19:20:00   16:26 (59)  18:24 (58)  18:37  
59.   Arttu Kaario Suunta Jyväskylä  FIN  19:26:00   16:24 (58)  18:25 (59)  18:39  
60.   Niko Vaenerberg Mäntsälän Urheilijat  FIN  18:41:00   16:34 (60)  18:35 (60)  18:48  
61.   Benjamin Tulonen Hiidenkiertäjät  FIN  18:57:00   16:41 (62)  18:40 (61)  18:53  
62.   Aleksi Hellman MS Parma  FIN  18:25:00   16:37 (61)  18:40 (61)  18:54  
63.   Jonathan Ray OK77  FIN  18:20:00   16:44 (63)  18:50 (63)  19:04  
64.   Mikko Poutanen Kokkolan Suunnistajat  FIN  18:44:00   16:55 (65)  18:53 (64)  19:08  
64.   Antton Sankelo Lapuan Virkiä  FIN  18:58:00   16:46 (64)  18:53 (64)  19:08  
66.   Mikael Rautio Espoon Suunta  FIN  19:29:00   16:55 (65)  18:57 (66)  19:11  
67.   Mikko Tervakangas Espoon Suunta  FIN  19:31:00   17:04 (68)  19:07 (67)  19:22  
68.   Eero Turkki Olavin Rasti  FIN  18:42:00   17:12 (70)  19:15 (70)  19:29  
68.   Samuli Saukkonen Pihkaniskat  FIN  19:19:00   17:03 (67)  19:13 (68)  19:29  
70.   Saku Valkila Turun Suunnistajat  FIN  19:08:00   17:10 (69)  19:14 (69)  19:30  
71.   Joose Nurmela Kokkolan Suunnistajat  FIN  18:18:00   17:20 (72)  19:29 (71)  19:42  
72.   Kiri Huhtanen Tampereen Pyrintö  FIN  18:50:00   17:12 (70)  19:30 (72)  19:43  
73.   Valtteri Kinnunen Mäntsälän Urheilijat  FIN  19:01:00   17:38 (78)  19:34 (73)  19:47  
74.   Reetu Inkilä Keuruun Kisailijat  FIN  18:32:00   17:34 (75)  19:34 (73)  19:49  
75.   Tiitus Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  18:35:00   17:36 (77)  19:42 (76)  19:55  
75.   Jussi Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  18:37:00   17:34 (75)  19:41 (75)  19:55  
77.   Otso Westerlund Koovee  FIN  18:26:00   17:30 (73)  19:43 (77)  19:57  
78.   Ossi Mustonen Tampereen Pyrintö  FIN  19:18:00   17:30 (73)  19:47 (78)  19:59  
79.   Jan Erik Naess Canada  18:04:00   17:54 (79)  19:50 (79)  20:04  
80.   Jaakko Mesiäinen Navi  FIN  18:49:00   18:03 (80)  20:07 (80)  20:21  
81.   Pyry Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  18:31:00   18:04 (81)  20:10 (81)  20:24  
82.   Sami Härkönen Oulun Tarmo  FIN  18:29:00   18:10 (83)  20:17 (82)  20:29  
83.   Viljo Oripelto Hauhon Sisu  FIN  18:43:00   18:07 (82)  20:19 (83)  20:34  
84.   Aaro Virtanen Lahden Suunnistajat-37  FIN  19:27:00   18:39 (84)  20:52 (85)  21:06  
85.   Leevi Keronen Tampereen Pyrintö  FIN  18:28:00   18:54 (87)  20:50 (84)  21:07  
86.   Markus Simonen Kalevan Rasti  FIN  18:36:00   18:44 (85)  21:02 (86)  21:16  
87.   Lasse Viilo Tampereen Pyrintö  FIN  18:46:00   18:53 (86)  21:06 (87)  21:21  
88.   Niilo Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  19:13:00   19:31 (88)  21:52 (88)  22:06  
89.   Aleksi Pietikäinen Pihkaniskat  FIN  19:15:00   19:34 (89)  21:53 (89)  22:08  
90.   Otso Marttila Kangasala SK  FIN  18:39:00   20:10 (90)  22:31 (90)  22:44  
91.   Rasmus Ekström MS Parma  FIN  18:27:00   22:16 (91)  24:41 (91)  24:58  
92.   Joni Hemminki Rasti-Jussit  FIN  18:24:00   23:52 (92)  26:44 (92)  27:01  
   Jonne Pitkänen Tampereen Pyrintö  FIN           DNS  
   Juho Pousi Vehkalahden Veikot  FIN           DNS  
   Oskari Nummelin Turun Suunnistajat  FIN           DNS  
   Antti Kivikko Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN           DNS  
   Iiro Kuusela Rastivarsat  FIN           DNS  
   Antti Pasi Kymin Suunnistajat  FIN           DNS  
   Topias Helminen Jämsän Retki-Veikot  FIN           DNS  
   Benjamin Lamberg Espoon Suunta  FIN           DNS  
   Aleksi Lammi Lapuan Virkiä  FIN           DNS  
   Mikko Pajukangas Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN           DNS  
   Janne Niskanen Vehkalahden Veikot  FIN           DNS  
   Ville Laakso Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN           DNS  
   Joni Hirvonen Rastivarsat  FIN           DNS  
   Lauri Leirimaa Rastivarsat  FIN           DNS  
   Miika Vehmas Espoon Suunta  FIN           DNS  
   Tuukka Mäkinen MS Parma  FIN           DNS  
   Eljas Talja OK77  FIN           DNS  
   Konsta Sipiläinen Suunta Jyväskylä  FIN           DNS  
   Daniil Kashin Russia  18:12:00         DQ  
   Janne Ovaska Vehkalahden Veikot  FIN  18:17:00         DNF  
   Jeremias Joutsensaari Kangasala SK  FIN  18:30:00         DNS  
   Mikael Lindén Kouvolan Suunnistajat  FIN  18:33:00         DQ  
   Eerik Nurminen Tampereen Pyrintö  FIN  18:40:00         DQ  
   Tuomas Puputti Hiidenkiertäjät  FIN  18:51:00         DQ  
   Vili Mustonen Tampereen Pyrintö  FIN  18:52:00         DQ  
   Aapo Viippola Oulun Tarmo  FIN  18:55:00         DQ  
   Juho Mäki Rasti 88  FIN  18:56:00         DQ  
   Antti Väyrynen Kymin Suunnistajat  FIN  19:00:00         DNS  
   Juho Leonsaari Kangasala SK  FIN  19:04:00         DQ  
   Joona Huila Hiisirasti  FIN  19:06:00         DQ  
   Arttu Laaksonen Angelniemen Ankkuri  FIN  19:10:00         DNS  
   Atte Nokka Rasti 88  FIN  19:11:00         DQ  
   Ossi Järvinen Tampereen Pyrintö  FIN  19:14:00         DQ  
   Juho Korpi Länsi-Rajan Rasti  FIN  19:16:00         DNS  
   Kaarel Vesilind Helsingin Suunnistajat  FIN  19:28:00         DQ  
   Sakari Koivuniemi Tampereen Pyrintö  FIN  19:33:00         DNS  
   Alvar Palmen Espoon Suunta  FIN  19:37:00         DQ  
   Ville Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  19:38:00         DNS  
   Aaro Aho Valkeakosken Haka  FIN  19:42:00         DQ  
   Arttu Lindqvist Kouvolan Suunnistajat  FIN  19:46:00         DQ  
   Jesper Sjöblom Sweden  19:48:00         DQ  
   Teemu Eerola Tampereen Pyrintö  FIN  19:54:00         DQ  
   Akseli Ruohola MS Parma  FIN  19:56:00         DQ  
   Aaro Julkunen MS Parma  FIN  19:58:00         DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English